• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיתרון בסיכון נמוך לסכום דולרי בארה"ב?(ללא אזרחות, אפשרות פיזית לפתיחת חשבון בנק שם)

עידן

משתמש סולידי
דירוג
17
שלום.
אני מחפש פיתרון סולידי (savings account? Credit Deposit?) לדולרים שכרגע נמצאים אצל ברוקר אמריקאי ( מזומן של espp - תוכנית רכישת מניות של המעסיק שלי )

הנחות:
1. סכום של כ 50,000$
2. אין אזרחות אמריקאית. יש ישראלית ואירופאית
3. יש אפשרות פיזית לפתיחת חשבון - אבקר בקרוב בבוסטון ( אז אני מניח שאני מוגבל לבנקים עם סניפים בבוסטון? )
4. בדקתי עם הברוקר האמריקאי ( Schwab ) - הריבית המוצעת מאוד נמוכה (פחות מאחוז). אני פוזל לכיוון ריבית של 2%
5. אין צורך בנזילות מיידית. מוכן לנעול את הסכום למשך כמה חודשים.
6. לא מעוניין להעביר את הדולרים ארצה

האם יש למישהו/י מידע מהימן ( באופן אישי, או ממקור אמין ) לגבי פיתרון (פתיחת חשבון בארה"ב וכדומה..) תחת ההנחות הנ"ל?

תודה!

מה רע ב MINT, NEAR, BIL, ICSH?
ריבית חסרת סיכון היא לכולם, לא רק לבנקים.

האם יש למישהו/י מידע מהימן ( באופן אישי, או ממקור אמין ) לגבי פיתרון (פתיחת חשבון בארה"ב וכדומה..) תחת ההנחות הנ"ל?
מהניסיון שלי, לרוב בשביל savings account שנותן ריבית נורמלית צריך itin.

מצטרף לאדם לגבי mint, near ושות'

אני מבין שלגבי MINT, NEAR, BIL, ICSH - מדובר במוצרים נסחרים, כך שאני תיאורטית אני יכול להפסיד, בעוד שבפיקדון אני מקסימום לא מקבל את הריבית במקרה של שבירת הפיקדון לפני הזמן.
בשורה התחתונה - אני מבין שפיקדון דולרי עם ריבית סביבות 2% לא רלבנטית ללא ITIN או SSN - האם כך?

אני מבין שלגבי MINT, NEAR, BIL, ICSH - מדובר במוצרים נסחרים, כך שאני תיאורטית אני יכול להפסיד, בעוד שבפיקדון אני מקסימום לא מקבל את הריבית במקרה של שבירת הפיקדון לפני הזמן.
אתה מבין לא נכון

מה הבנתי לא נכון?
זה שנכס נסחר בבורסה לא הופך אותו למסוכן, וזה שהכסף שלך בפקדון בבנק לא הופך אותו ללא-מסוכן.
למשל: פק״מ (Treasury Bills) של ממשלת ארה״ב, או קרן עליהם (כמו BIL), למרות שסחירים הם אולי הנכס הכי בטוח בעולם.
ופקדון בבנק בוונצואלה, או באחד ממאות הבנקים שקרסו בארה״ב ב-2008 והילך, לא ממש.

בפרט MINT, NEAR, ICSH - הם בעלי סיכון גבוה יותר מאשר BIL, וגם תשואה גבוהה יותר, אבל עדיין סיכון מאד מאד נמוך, והוא מספיק קרוב למזומן כדי שעבורי כל דולר פנוי שלא מושקע בנכס אחר אני מחנה שם.

בפרט MINT, NEAR, ICSH - הם בעלי סיכון גבוה יותר מאשר BIL, וגם תשואה גבוהה יותר, אבל עדיין סיכון מאד מאד נמוך, והוא מספיק קרוב למזומן כדי שעבורי כל דולר פנוי שלא מושקע בנכס אחר אני מחנה שם.

אוקיי. תודה.
האם קנייה של MINT, NEAR וכו היא קנייה של ״שגר ושכח״ במהותה (נניח - קונה היום ומוכר בעוד חמש שנים) או שמכיוון שמדובר שב short term bonds יש לקנות ולמכור מדי כמה חודשים?
(*** לא מחפש המלצה או ייעוץ - רק תוהה לגבי המכניזם של ההתעסקות עם ניירות מסוג זה..)

אוקיי. תודה.
האם קנייה של MINT, NEAR וכו היא קנייה של ״שגר ושכח״ במהותה (נניח - קונה היום ומוכר בעוד חמש שנים) או שמכיוון שמדובר שב short term bonds יש לקנות ולמכור מדי כמה חודשים?
(*** לא מחפש המלצה או ייעוץ - רק תוהה לגבי המכניזם של ההתעסקות עם ניירות מסוג זה..)
זאת קרן, היא קונה ומוכרת בשבילך את מה שצריך בהתאם למדיניות המוצהרת שלה.
מה שכן, דיבידנדים שהיא מחלקת פשוט נצברים אצלך בחשבון אז אם אתה לא עושה איתם כלום 5 שנים זה כסף מבוזבז שלא עושה תשואה. זה נכון לכל קרן אמריקאית שכן הן מחוייבות על פי חוק לחלק את מה שהנכסים שהן מחזיקות חילקו.

באיזו קרן אתה מחנה ומה היו השיקולים בבחירה בינהן? (מלבד דמי ניהול)

הן שלושתן כמעט זהות שזה בקושי משנה. מושקע ב MINT NEAR.
גם ICSH נראית טוב בעיקר כי היא הזולה מכולן.

הן שלושתן כמעט זהות שזה בקושי משנה. מושקע ב MINT NEAR.
גם ICSH נראית טוב בעיקר כי היא הזולה מכולן.
יש דרך נוחה להשוות בין כולן פרמטרים כגון: דמי ניהול, מח"מ, דירוג ומבנה השקעות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י האם זה פיתרון למס רווחי הון? מיסים 8
M מחפש פיתרון להשכרת רכב לזמן קצר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
amidar גידול משפחתי -> בעיה תחבורתית -> פיתרון סולידי (?) לטווח רחוק. צרכנות פיננסית 70
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
B הבדל בסיכון בין אג"ח קונצרני לקרן כספית שוק ההון 22
D השקעה/חסכון נזיל לטווח קצר בסיכון נמוך בהוראת קבע שוק ההון 2
ל קרנות מחקות בסיכון גבוה שוק ההון 7
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
אדריאן מסלול השקעה בסיכון מינימאלי גמל\פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y תהיות לגבי השקעה בסיכון נמוך שוק ההון 6
4 הדרך הזולה להשקיע סכום של 300 אלף בסיכון מינימלי לזוג פנסיונרים שוק ההון 11
A קרנות השתלמות ופנסיות בסיכון גבוה - למה אין גידור? שוק ההון 0
Odnight השקעה בסיכון נמוך של 300K שוק ההון 12
cypriano de rore לשלוט בסיכון – כך תאזנו את תיק ההשקעות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 21
B השקעה של כ-800K ש"ח לכ-5 שנים בסיכון נמוך שוק ההון 9
S תיק בסיכון ממוצע שוק ההון 27
ע יש לך פנסיה של הפניקס? קנית משכנתאות בסיכון מבנק טפחות צרכנות פיננסית 9
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
Y מהו הסכום בעו"ש שנחשב בבנק כסכום לא נמוך? צרכנות פיננסית 36
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
ע מחיר למטר נמוך מהממוצע ברשות המיסים - מה אני מפספס? נדל"ן 10
T מכירת RSU כאשר המס השולי נמוך שוק ההון 12
ה מקמ - מונפק במחיר נמוך? שוק ההון 8
T האם קנייה במחיר נמוך יותר משתלמת יותר? שוק ההון 12
T חשבון חשמל נמוך מאוד ביחידת דיור שמשכירים אוף טופיק 6
R תיקון דירוג אשראי נמוך אוף טופיק 0
A האם עדיף להשקיע במדדים בעלי Cape נמוך פוסטים מאיכות נמוכה 21
B בקשת שכר בסיס נמוך יותר לצורך הפרשות פנסיוניות - האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
מ השקעה בסכום נמוך שוק ההון 15
S אפיק השקעה בשיעור סיכון נמוך בשוק ההון שוק ההון 3
Wonko קבלת מענק פיצויים נמוך מהצפוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D הקמה חברה להשקעות במדינה בעל שיעור מס רווחי הון נמוך שוק ההון 2
S סיכון נמוך וקניה בדולרים שוק ההון 5
maverick מדוע המשקל של כלכלת סין במדד העולמי כל כל נמוך? שוק ההון 16
P מוכר את הבית בסכום נמוך ממחיר הקניה ועדיין מרוויח. איפה אני טועה? נדל"ן 22
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
O השקעה באמצעות תיק השקעות עצמאי בסכום נמוך שוק ההון 14
S למה שער הדולר לפי בנק ישראל נמוך משער הדולר בפועל? שוק ההון 2
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
M סטודנט למדמח עם ממוצע נמוך התפתחות אישית 28
Y שכר נמוך והפקדה ל-Roth IRA מיסים 1
A הון עצמי נמוך קניית דירה נדל"ן 21
עייף ומותש סעמק שאלה על השקעה בסכום נמוך שוק ההון 2
D השקעה ראשונה בסכום נמוך שוק ההון 3
ד ווליום נמוך בקנות VHVE ו-VFEA שוק ההון 8
S קניה כאשר מחזור המסחר נמוך עם עושה שוק (בלאקרוק שקלי) שוק ההון 27
O מסחר נמוך ב ishares שקליות שוק ההון 24
א קרן סל מחלקת דיבידנד בסכום נמוך שוק ההון 0
י פתיחת קרן השתלמות IRA עם סכום התחלתי נמוך שוק ההון 1
S השקעה בנכסים עם סיכון נמוך לטווח קצר שוק ההון 1

נושאים דומים