• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדינות שאוסרות על חנויות ללא אפשרות תשלום במזומן

paskar

משתמש בכיר
דירוג
1,203
בזמן שכאן רוצים להגביל שימוש במזומן, 2 מדינות בארה"ב מחייבות חנויות לאפשר תמיד גם תשלום במזומן.
https://arstechnica.com/tech-policy...-state-to-ban-cashless-shops-and-restaurants/

כנראה הסיבה העיקרית היא שיש שם הרבה אנשים ללא חשבונות בנק, אבל לפחות פוליטיקאי אחד הזכיר גם שיקולי פרטיות.

בזמן שכאן רוצים להגביל שימוש במזומן, 2 מדינות בארה"ב מחייבות חנויות לאפשר תמיד גם תשלום במזומן.
https://arstechnica.com/tech-policy...-state-to-ban-cashless-shops-and-restaurants/

כנראה הסיבה העיקרית היא שיש שם הרבה אנשים ללא חשבונות בנק, אבל לפחות פוליטיקאי אחד הזכיר גם שיקולי פרטיות.
מעניין. היתה אצלנו הצעה דומה שעברה קריאה טרומית. הממשלה כצפוי התנגדה. בעיני חוק כזה לא סותר את החוק שעבר בקשר להגבלת תשלום במזומן שכן הם מטפלים בבעיות שונות.

כל החוק הזה הוא טמטום אחד גדול, אוקיי- לא אשלם 100 אלף במזומן, אשלם 100 אלף במטבעות זהב... בישראל זה תמיד קודם לחוקק, ואז במשך עשורים לסגור פרצות שרק מפגר לא היה רואה.

כל החוק הזה הוא טמטום אחד גדול, אוקיי- לא אשלם 100 אלף במזומן, אשלם 100 אלף במטבעות זהב... בישראל זה תמיד קודם לחוקק, ואז במשך עשורים לסגור פרצות שרק מפגר לא היה רואה.

בהצלחה למצוא מישהו שימכור לך אוטו תמורת מטבעות זהב

אני אומר ככה, אם אני מעלים מס, זה אומר שכל שקל שאני משלם - היה אמור להיות 75 אגורות בקירוב( אם הייתי משלם מס). אם מישהו מוכר קרקע בשווי מיליון שקל, ואני אומר שאהיה מוכן לשלם 1.1 מיליון אבל בביטקוין\ זהב נכס אחר, אז לא קשה לי להאמין שיהיו כאלה שיסכימו לזה.
אני מצליח לשמור על אופרציית העלמת המס שחוסכת לי ( הכל תיאורטי) 25%-50% והמוכר מרוויח 10% על המחיר שביקש...

אנשים שמתעסקים בכסף קטן לא מבינים שהפרצות לא ישמשו כדי לרמות על קניית רכב מסכן, כל הפרצות הן עבור מצבים שיש חבויות מס אדירות ( מה שהחוק שימוש במזומן מנסה לעצור זה בעיקר העלמת מס).

אוסיף, בכיר לשעבר במע"מ אמר לי שכבר היום המון עוסקים מורידים מחירי מוצרים כמו ריהוט\ מטבחים וכו' ממחירים של 13,000 למחירים של 10,900 וזה כבר היום. כנראה שהתועלת להעלים הכנסות עולה על התועלת מרווח גבוה יותר...
בקיצור אנחנו נראה מקרים כאלה( תשלום בשווה מזומן ולא מזומן) בבית משפט בשנים הקרובות וזה אני חותם לך.

אני אומר ככה, אם אני מעלים מס, זה אומר שכל שקל שאני משלם - היה אמור להיות 75 אגורות בקירוב( אם הייתי משלם מס). אם מישהו מוכר קרקע בשווי מיליון שקל, ואני אומר שאהיה מוכן לשלם 1.1 מיליון אבל בביטקוין\ זהב נכס אחר, אז לא קשה לי להאמין שיהיו כאלה שיסכימו לזה.
יש פחות מוכרים שיסכימו לקבל ביטקוין או זהב מאשר מוכרים שיסכימו למזומן באותם תנאים ולכן החוק מקשה על העבריינים.
הביטקוין תנודתי מאד ולא מתאים לכל אחד, בוודאי בסכום גדול.
מסחר בזהב בהיקף של מיליונים יכול לגרור שאלות שונות מצד כל מיני רשויות.
בשני המקרים רשות המסים תדרוש מס על רווח ממכירת הנכס עצמו בלי קשר לשאר ההשלכות (לרבות המיסיות).
הדוגמאות שהבאת לא מראות שהחוק שגוי, אלא שגם איתו עוד יש עבודה לעשות במלחמה בהעלמות מס.

אוסיף, בכיר לשעבר במע"מ אמר לי שכבר היום המון עוסקים מורידים מחירי מוצרים כמו ריהוט\ מטבחים וכו' ממחירים של 13,000 למחירים של 10,900 וזה כבר היום. כנראה שהתועלת להעלים הכנסות עולה על התועלת מרווח גבוה יותר...
בקיצור אנחנו נראה מקרים כאלה( תשלום בשווה מזומן ולא מזומן) בבית משפט בשנים הקרובות וזה אני חותם לך.
זה רק מוכיח שהחוק הופנם ואנשים מעדיפים להרוויח פחות מאשר לעבור על החוק ושאין מספיק קונים שעושים עסקאות בביטקוין וזהב.

אני מצליח לשמור על אופרציית העלמת המס שחוסכת לי ( הכל תיאורטי) 25%-50% והמוכר מרוויח 10% על המחיר שביקש...

אנשים שמתעסקים בכסף קטן לא מבינים שהפרצות לא ישמשו כדי לרמות על קניית רכב מסכן, כל הפרצות הן עבור מצבים שיש חבויות מס אדירות ( מה שהחוק שימוש במזומן מנסה לעצור זה בעיקר העלמת מס).

תשמע, אם אני מוכר דירה, אני לא אסכים לקבל ביטקוין או זהב תמורתה גם אם ארוויח 100K נוספים. יותר מזה, אם תציע לי יותר מהמחיר שאני דורש כנראה אניח שאתה מנסה להלבין הון ולא אקבל את ההצעה שלך גם אם היא תהיה כפולה מהמחיר שאני מבקש. אולי אפילו אדווח עליך בעצמי.

אתה אמרת 100K, לא אני. ב100K קונים אוטו.

אתה טועה בגדול. רוב האנשים בכלל לא יסכימו להתחיל לחשוב להתעסק עם ביטקווין או זהב בסכומים האלה. ובצדק.

זה רק מוכיח שהחוק הופנם ואנשים מעדיפים להרוויח פחות מאשר לעבור על החוק ושאין מספיק קונים שעושים עסקאות בביטקוין וזהב.
לא, זה אומר שמוכרים מעדיפים למכור בזול יותר מאשר לתת לעסקה לעבור דרך מערכת הבנקאות ( ששם הרבה יותר קשה להסביר למה X כסף נכנס לחשבון אבל דווח למ"ה רווח של חצי מזה).

לא, זה אומר שמוכרים מעדיפים למכור בזול יותר מאשר לתת לעסקה לעבור דרך מערכת הבנקאות ( ששם הרבה יותר קשה להסביר למה X כסף נכנס לחשבון אבל דווח למ"ה רווח של חצי מזה).
לפני המצאת המחשבים כל המסחר נעשה במזומן ואיכשהו זה לא הפריע למס הכנסה.
אבל עכשיו כשהם התמכרו לדאטה הזמין של הבנקים וכרטיסי האשראי, הם לא מסוגלים להיגמל.
ככל שחוקי האנטי מזומן יתחזקו, כך תתחזק גם תגובת הנגד של הקריפטו.

בסוף יכול להיות שאנשים יחזרו לעסקאות ברטר...

אתה זה שטען שהחוק לא אפקטיבי. ומה יעשה מי שמוכר ב 30 אלף? ימכור רק בביטקוין וזהב?

ימכור בשלישים

גם תמורת מזומן, אלא אם מדובר באיזה טרנטה אז תהיה לך בעיה.
לרוב העברות בעלות פרטיות זה זהב או צק בנקאי, בתכלס גם בתור מוכר ממש לא הייתי מוכן לקבל מזומן(גם לא חוקי וגם פרצה לזיופים וכו).

חוק מפגר.
למה סתם להשית עלויות נוספות על בעלי עסקים?

מה השלב הבא? להכריח כל עסק לקבל גם מטילי זהב?

גם תמורת מזומן, אלא אם מדובר באיזה טרנטה אז תהיה לך בעיה.
לרוב העברות בעלות פרטיות זה זהב או צק בנקאי, בתכלס גם בתור מוכר ממש לא הייתי מוכן לקבל מזומן(גם לא חוקי וגם פרצה לזיופים וכו).
חוק מפגר.

מה השלב הבא? להכריח כל עסק לקבל גם מטילי זהב?
מעלים באוב שרשור בן שנתיים וחצי? :O

אם יש מה להגיד, למה לא?

לא כל כך קשה ויקר לקבל מזומן.
מה אם זה היה חוק שמחייב קבלת כרטיסי אשראי?

לא כל כך קשה ויקר לקבל מזומן.
הרבה יותר קשה ויקר ממה שאתה חושב.
מה אם זה היה חוק שמחייב קבלת כרטיסי אשראי?
כנ"ל - אין סיבה להכריח עסק לקבל אמצעי תשלום מסויים.
מי שרוצה שיעבוד עם מזומן, מי שרוצה שיעבוד עם אשראי, מי שרוצה שיעבוד עם דביט, מי שרוצה שיעבוד עם ביטקויין ומי שרוצה שיעבוד עם צקים.

לקחת את עולם הארי פוטר רחוק מדי. אם הוא לא יסכים למכור לך את האוטו תטיל עליו כישוף.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y חלוקת הארץ לשתי מדינות - ישראל ופלסטין פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 28
F מדינות באירופה ללא מס רווח הון (אוגוסט 2023) מיסים 53
Y קרנות להשקעה באגח מדינות מפותחות וסל אגח ישראלי שוק ההון 0
Z מה הן מדינות הכי כדאיות מבחינת מס רווח הון? מיסים 10
A שונות אינפלציה בין מדינות כפונקציה של שערי מטבע אוף טופיק 20
פטל ואוכמניות מיסוי ניירות ערך במעבר בין מדינות שוק ההון 22
stamEhad חלופה אירית צוברת לIEFA (מדד מדינות מפותחות ללא ארהב) שוק ההון 7
פטל ואוכמניות העברת חיסכון פנסיוני בין מדינות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D אפיקי השקעה וחסכון בין מדינות שוק ההון 5
M הכנסה מהפרש ריביות בין מדינות שונות - מה אני מפספס? שוק ההון 9
lavi השקעה פאסיבית בין 2 מדינות - סיכוני מט"ח, אג"ח ועוד שאלות שוק ההון 12
E איך להשקיע לטווח הארוך עם מעבר בין מדינות? שוק ההון 0
A פקדונות במטבעות/מדינות עם סביבת ריבית גבוהה שוק ההון 22
א שאלה על קרן מחקה -מדינות מתפתחות שוק ההון 2
זרטוסטרא על מה אתם חושבים במושג "מדינות מתפתחות" או "מפותחות"? שוק ההון 1
ה עסק ראשון כישלון ראשון (או: להיות בעלים של רשת חנויות קפה בגיל 26 ולצאת מזה בחיים בשביל לספר על זה) יומני מסע אישיים 26
יבגני_ל חנויות ומסעדות המאפשרים לפתוח אצלם חשבון ולצבור בו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 138

נושאים דומים

Back
למעלה