• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפיק השקעה פטור ממס למובטל

עידו ג

משתמש רגיל
דירוג
768
חיפשתי בפורום ובגוגל אך מעט הסתבכתי.
מטרתי היא להשקיע מה שאפשר ללא לשלם מס (על פי חוק).
קודם כל, להבנתי אפיקי ההשקעה שפטורים ממס הם (תקנו אותי אם אני טועה או הוסיפו לי אם החסרתי):
השכרת דירה עד 5000 ש"ח - לא רלוונטי כי אני לא מסוגל למנף דירה.
קרן השתלמות - זמין רק למי שעובד ומכניס משכורת?
גמל להשקעה - ?
קרן פנסיה -?

האם קיים אפיק השעה פטור ממס למישהו שמעולם לא הייתה לו קרן כזאת או אחרת ואינו עובד/מכניש משכורת?
אם כן מה ההגבלטת?

1. גמל להשקעה בתנאי שתהפוך אותה לקצבה בגיל פרישה - ספק אם משתלם בגלל דמי הניהול הגבוהים.
2. קרן פנסיה או קופת גמל - אם אתה מוכן לחכות לגיל פרישה ולמשוך את הכסף במסגרת הפטור - תלוי מאוד בשאר הכספים הפנסיוניים שלך ובתוכניות לגיל פרישה. יכול להיות מעניין אם סכום הכספים הפנסיוניים שלך נמוך. מצריך תכנון.
3. ניצול נקודות מס הכנסה ומדרגות מס נמוכות לצורך תשלום רווחי הון אם אתה מעל גיל 60.

לא יועץ, בהחלט ייתכן שאני טועה.

נערך לאחרונה ב:
קרן השתלמות לעצמאי ניתן להפקיד עד 19,920 ש"ח בשנה ולקבל פטור על הרווחים
אם שווה לך התעסקות עם פתיחת עסק והגשת דו"חות שנתיים
ההטבה קיימת ללא תלות בגודל ההכנסה של העסק (אך ייתכן וצריך הכנסה כלשהי)

לא רו"ח, לא ממליץ

2. קרן פנסיה או קופת גמל - אם אתה מוכן לחכות לגיל פרישה ולמשוך את הכסף במסגרת הפטור - תלוי מאוד בשאר הכספים הפנסיוניים שלך ובתוכניות לגיל פרישה. יכול להיות מעניין אם סכום הכספים הפנסיוניים שלך נמוך. מצריך תכנון.

לא יועץ, בהחלט ייתכן שאני טועה.
עם איזה בעל מקצוע רצוי להתייעץ לגבי קרן פנסיה/קופת גמל? סוכן ביטוח פנסיוני?
במידה וכן, על מה רצוי לשים דגש בעת הצטרפות? (לדוגמא מסלול יהיה מסלול מנייתי כמובן כי אני צעיר). אך מבחינת תנאים, עמלות וכו'. יש דברים שרצוי להיזהר מהם?
לדוגמא מה שקורה עכשיו עם סלייס, יש דרכים "להגן" על עצמי?

עם איזה בעל מקצוע רצוי להתייעץ לגבי קרן פנסיה/קופת גמל? סוכן ביטוח פנסיוני?
יועץ פנסיוני. אבל תצטרך למצוא מישהו מתאים כי הרבה יועצים ממוקדים לתבנית מאוד פשוטה שמתאימה לרוב האנשים אבל לא בטוח שמתאימה לך.
בכל מקרה אם אתה צעיר ומובטל אז שים לב שהפקדות לפנסיה לא ייתנו לך הטבת מס כרגע אלא רק בגיל פרישה. אם יש סיכוי שתתחיל מתישהו לעבוד ולהפריש לפנסיה דרך העבודה, אז גם ייתכן שההטבות האלו לא יהיו קיימות (כי בהגיעך לפנסיה עם סכום מסוים אתה מתחיל לשלם מס). בנוסף ייגבו ממך דמי ניהול, ביטוחים וכו'. אם הייתי צעיר, לא חושב שהייתי משתמש בכלי הזה.

יועץ פנסיוני. אבל תצטרך למצוא מישהו מתאים כי הרבה יועצים ממוקדים לתבנית מאוד פשוטה שמתאימה לרוב האנשים אבל לא בטוח שמתאימה לך.
בכל מקרה אם אתה צעיר ומובטל אז שים לב שהפקדות לפנסיה לא ייתנו לך הטבת מס כרגע אלא רק בגיל פרישה. אם יש סיכוי שתתחיל מתישהו לעבוד ולהפריש לפנסיה דרך העבודה, אז גם ייתכן שההטבות האלו לא יהיו קיימות (כי בהגיעך לפנסיה עם סכום מסוים אתה מתחיל לשלם מס). בנוסף ייגבו ממך דמי ניהול, ביטוחים וכו'. אם הייתי צעיר, לא חושב שהייתי משתמש בכלי הזה.
כן קראתי יותר לעומק בינתיים ואני חושב שאחכה עד לעט שבה יהיה לי הפרשה מהעבודה. בינתיים אצמד למסלולי השקעה "רגילים" מכיוון שאני לא יודע אם אצליח לשלב עבודה בשנים הקרובות (מתחיל תואר ראשון).

רציתי לפתוח דיון אך נזכרתי שכבר פתחתי נושא דומה - אז ממשיך כאן.

חיפשתי את "המקביל" למייק המשקיע המתחיל בתחומי הפנסיה והקרנות ללא הצלחה.
אז אני בן 28 בקרוב, בחיי בקושי עבדתי מסיבות כאלה ואחרות. ההכנסה היחידה שלי היא מקבצת נכות (שאולי תיפסק השנה).
אין לי שום קרן, קופה, וכו'. אין לי מושג מה ההבדלים בין המושגים ומה המושגים הקיימים (מכיר את המושגים קרן פנסיה, קרן גמל(?), קופת גמל להשקעה, ביטוח מנהלים).
אני רואה פה שהזכירו את קרן השתלמות לעצמאים ששכחתי ממנה לחלוטין. האם קיימים מושגים נוספים שעלי להכיר ולבדוק?

אני מעוניין להתחיל להתעמק ולהפריש מה שאפשרי.
אני לא מבקש "שתאכילו אותי בכפית", אך כן אשמח לדעת במה כדאי לי להתעמק כי בקרוב אתחיל תואר "וזמני קצר". (למשל קרן השתלמות לעצמאים ואו קרן פנסיה/קופת גמל שהוזכרו פה). אם ישנם דיונים שכדאי לקרוא בפורום "פנסיה גמל וקרנות השתלמות" אשמח לקישור! מעין מקבילים למייק המשקיע המתחיל בפורום שוק ההון.

כמובן שלא מחפש המלצה, והאחריות היא עלי להתעמק ולבדוק מה מתאים לי באופן אישי.

עריכה: למעט אתר "כל זכות", האם ישנם אתרים נוספים (שלא בעלי אינטרס לגרום לי להשקיע דרכם) בהם ניתן להתעמק בחומר? או שעדיף להיצמד לפורום ואתר כל זכות? :)

למעט אתר "כל זכות", האם ישנם אתרים נוספים (שלא בעלי אינטרס לגרום לי להשקיע דרכם) בהם ניתן להתעמק בחומר? או שעדיף להיצמד לפורום ואתר כל זכות? :)
בנושאי פנסיה וכאלו, אני אוהב את אתר פנסיוני של נדב טסלר.

קרן פנסיה -?
מה טווח ההשקעה? זו השקעה לצורך מחיה בגיל פרישה? או השקעה לטווח קצר יותר?
פנסיה אפשר לפדות באופן יעיל (כמעט) רק בגיל פרישה.

האם קיים אפיק השעה פטור ממס למישהו שמעולם לא הייתה לו קרן כזאת או אחרת ואינו עובד/מכניש משכורת?
דווקא למי שלא עובד, ולא מכניס כלום יש דרך להיות פטור ממסים.
בכל השקעה רגילה (מייק המשקיע המתחיל יכול לתת כיוון) אפשר לנצל את נקודות הזיכוי שלך.
זה טוב אם אתה לא עובד בשנה שיש רווח, זה לא תלוי באם אתה עובד או לא בשנת ההשקעה.

אתן דוגמה:
מייקל עבד מספר שנים, בכל אותן שנים, מלבד קרן ההשתלמות והפנסיה, הוא קנה מניות בתיק חייב כלשהו.
בשנת 2023 לצורך הדוגמה, מייקל לא עבד כלל, וגם לא הייתה לו כל הכנסה אחרת.
מייקל גלש בכל זכות וגילה שמגיעות לו 2.25 נקודות זיכוי שהוא לא מנצל, ושכל נקודת זיכוי שווה 2,820 ש"ח. כלומר שיש לו זיכוי ממס של 6,345 ש"ח שהוא לא מנצל.
מייקל החליט לנצל את נקודות הזיכוי. הוא מכר ניירות ערך שהוא קנה בשנים הקודמות לקראת סוף 2023 כך שייצגו רווח של כ25,380 ש"ח וקנה אותם מחדש מיד אח"כ (או בתחילת 2024) במחיר דומה.
מייקל לכאורה חייב מס על רווחים של 25,380 ש"ח, כיוון שהמס הוא 25%, הוא חייב מס של 6,345 ש"ח. אבל יש לו זיכוי ממס בסכום הזה, כך שבפועל הוא לא יהיה חייב במס בכלל באותה שנה.
כשמייקל קנה מחדש את ניירות הערך שמכר, הוא קנה אותם במחיר גבוה יותר מהקנייה המקורית, כך שכשהוא ימכור אותם מתישהו בעתיד, הרווח שיחושב עליהם יהיה קטן יותר.
נשים לב שאם מייקל השקיע דרך בית השקעות ישראלי, נוכה לו מס במקור של 6,345 ש"ח, והוא קיבל אותו חזרה רק כשהוא הגיש דוח שנתי למס הכנסה, והראה שהוא לא חייב במס. כך שב6,345 ש"ח הוא לא יוכל לקנות ניירות למשך כמה חודשים, אך הוא יקבל עליהם ריבית נאה ממס הכנסה. אם מייקל השקיע דרך בית השקעות בחו"ל, לא נוכה לו מס במקור, הוא ידווח על כך למס הכנסה כחוק, אבל הוא לא יהיה חייב לשלם את המס בשום שלב.

זה יכול לעבוד עם כל אפיק חייב במס. זה יכול להיות כסף שמושקע בקופת גמל להשקעה למשל, או בפוליסת חיסכון. אפשר באותה הזדמנות להעביר את הכסף למכשיר השקעה יעיל יותר. אבל בשביל זה, צריך שיהיה כבר כסף מושקע ועם רווחים באותה שנה שמייקל לא עובד.

זה בעצם פטור "הפוך" מקרן השתלמות. בקרן השתלמות נותנים לך פטור על הכסף שהפקדת בשנה שאתה עובד, אבל לפי שנת ההפקדה. כאן, זה פטור לפי שנת ה"משיכה", ובתנאי שאתה לא עובד באותה שנה.

גם מי שעובד ממש מעט בשנה מסוימת, ומנצל חלק מנקודות הזיכוי שלו, יכול להשתמש בפטור הזה למה שהוא לא ניצל בעבודה.

יש אנשים שזכאים לנקודות זיכוי נוספות ממגוון סיבות (למשל נשים זכאיות לעוד חצי נקודה). כדאי לשים לב שיש נקודות שניתנות רק על הכנסה מיגיעה אישית. נקודות אלו לא רלוונטיות למקרה הזה.

קרן פנסיה/קופת גמל
ככלל, לקרן פנסיה אפשר להפקיד גם בלי לעבוד בכלל. תוכל לקרוא על תיקון 190. לא תקבל הטבות במס הכנסה, כי, ובכן, אתה לא משלם מס הכנסה אם אתה לא עובד, אבל אפשר להפקיד, והכסף יהיה פטור ממס אם תמשוך אותו כקצבה בגיל פרישה. אולי עדיף קופת גמל, כי לא יהיה לך באמת רכיב ביטוחי בפנסיה אם אתה לא עובד, ואין שם דמי ניהול מהפקדה. אפשר גם להפקיד לקופת גמל, ולנייד לקרן פנסיה (למשל ברירת מחדל) ולהינות מכל העולמות מבחינת דמי ניהול בתמורה לקצת טרטור.

כמובן שלא מחפש המלצה
אני לא מייעץ ולא ממליץ. אני לא רו"ח. לא יועץ מס. לא סוכן ביטוח. לא יועץ פנסיוני. זה בכלל החתול שדרך לי על המקלדת. אין לי חתול. ודא דברים בעצמך, ואל תסתמך על אנשים/חתולים מוזרים מהאינטרנט.

מה טווח ההשקעה? זו השקעה לצורך מחיה בגיל פרישה? או השקעה לטווח קצר יותר?
פנסיה אפשר לפדות באופן יעיל (כמעט) רק בגיל פרישה.
קודם כל תודה
טווח ההשקעה לא רלוונטי, המטרה כרגע היא לחסוך כמה שיותר ולא משנה לאיזה גיל.
המטרה היא ייעול מס כללי, לכל הגילאים.
ככלל, לקרן פנסיה אפשר להפקיד גם בלי לעבוד בכלל. תוכל לקרוא על תיקון 190. לא תקבל הטבות במס הכנסה, כי, ובכן, אתה לא משלם מס הכנסה אם אתה לא עובד, אבל אפשר להפקיד, והכסף יהיה פטור ממס אם תמשוך אותו כקצבה בגיל פרישה. אולי עדיף קופת גמל, כי לא יהיה לך באמת רכיב ביטוחי בפנסיה אם אתה לא עובד, ואין שם דמי ניהול מהפקדה. אפשר גם להפקיד לקופת גמל, ולנייד לקרן פנסיה (למשל ברירת מחדל) ולהינות מכל העולמות מבחינת דמי ניהול בתמורה לקצת טרטור.
תודה! אקרא בסופ"ש לגבי נקודות זיכוי ותיקון 190.
קצת בלבלת עם הקופת גמל, הפקדה וניוד אבל מניח שאם אתעמק ואקרא עליהן אני אבין.
האם התכוונת תחילה להפקיד כסף לקופת גמל ולאחר מכן, בעתיד, שיהיה רלוונטי, להחליף מסלול לקרן פנסיה עם הכסף שכבר הופקד?

אז למעשה המושגים הרלוונטים לי לקרוא עליהם הסופ"ש הם:
קרן השתלמות
ביטוח מנהלים (לא טוב להבנתי)
קרן פנסיה
קופת גמל
קרן השתלמות לעצמאי (רלוונטי רק אם אתחיל משהו בסגנון של שיעורים פרטיים)

חסר משהו שאמור לעניין אותי? להחסיר משהו שאולי לא רלוונטי? (ביטוח מנהלים)?
הזמן קצר כי התואר מתחיל ב14.1, אני רוצה להיות ממוקד בסופ"ש רק במה שרלוונטי :)

שים לב שהפקדה לכספים פנסיונים (כלומר קרן פנסיה/קופת גמל שאינה להשקעה/ביטוח מנהלים) נועל לך את הכסף עד גיל פרישה, ומשיכה מוקדמת עלולה לעלות במס יקר.

במידה ואין לך הכנסות אחרות אז גם אפיק כמו קרן עוקבת מדד, כשאתה מבצע פעם בשנה מימוש, משלם מס ומקבל החזר על נקודות זיכוי אפשרי.
דבר נוסף, פוליסת חיסכון, כמו שציינתי למעלה, אם יש לך הכנסה כוללת בשנה של פחות משבעים אלף, אז על הריבית מפוליסת חיסכון ניתן לקבל פטור עד לריבית של כ־11 אלף

שים לב שהפקדה לכספים פנסיונים (כלומר קרן פנסיה/קופת גמל שאינה להשקעה/ביטוח מנהלים) נועל לך את הכסף עד גיל פרישה, ומשיכה מוקדמת עלולה לעלות במס יקר
לא מדאיג אותי. אני חי חיים מינימליסטים, אין לי תשלומים וקונה רק מה שאני יכול. קניית דירה לא באופק ולא משפחה. מעדיף להתמקד בלייעל את הכסף המועט שיש לי לעתיד טוב/נוח יותר.
במידה ואין לך הכנסות אחרות אז גם אפיק כמו קרן עוקבת מדד, כשאתה מבצע פעם בשנה מימוש, משלם מס ומקבל החזר על נקודות זיכוי אפשרי.
דבר נוסף, פוליסת חיסכון, כמו שציינתי למעלה, אם יש לך הכנסה כוללת בשנה של פחות משבעים אלף, אז על הריבית מפוליסת חיסכון ניתן לקבל פטור עד לריבית של כ־11 אלף
את האמת שלא הבנתי תחילה את הקשר ההודעה שלך כי ציטטת "פוליסת חיסכון" אך המושג לא מופיע בהודעתו, אולי נערך.
אברר לגבי פוליסת חיסכון, תודה!
קרן עוקבת מדד, כלומר קרן פנסיה/גמל עוקבות מדד? או שעירבבתי?

את האמת שלא הבנתי תחילה את הקשר ההודעה שלך כי ציטטת "פוליסת חיסכון" אך המושג לא מופיע בהודעתו, אולי נערך.
אברר לגבי פוליסת חיסכון, תודה!
קרן עוקבת מדד, כלומר קרן פנסיה/גמל עוקבות מדד? או שעירבבתי?
פוליסת חיסכון מופיע בהודעה שלו בסמיכות לקופת גמל להשקעה, לכן הדגשתי את היתרון של פוליסת חיסכון.

קרן עוקבת מדד, הכוונה לקרן נאמנות נסחרת (ETF) בבורסה.

טווח ההשקעה לא רלוונטי, המטרה כרגע היא לחסוך כמה שיותר ולא משנה לאיזה גיל.
המטרה היא ייעול מס כללי, לכל הגילאים.
יש בישראל הבדל גדול בין לפני גיל 60 לאחריו בנושא הזה. כדאי להיות מתוכנן בהתאם.

האם התכוונת תחילה להפקיד כסף לקופת גמל ולאחר מכן, בעתיד, שיהיה רלוונטי, להחליף מסלול לקרן פנסיה עם הכסף שכבר הופקד?
לא, האמת שזה סתם טריק כדי לחסוך דמי ניהול.
בקרן פנסיה יש דמי ניהול מהפקדה, אבל דמי הניהול מצבירה טובים יותר.
בקופת גמל אין דמי ניהול מהפקדה.
הטריק הוא לבצע הפקדה לקופת גמל, ואיך שמגיע לשם הכסף, לנייד לפנסיה. ניוד לא עולה כסף.

ביטוח מנהלים (לא טוב להבנתי)
(ביטוח מנהלים)?
גם להבנתי הוא לא יהיה יותר מוצלח לרוב המקרים. אבל הוא אישי, ולכן יכול להיות שלמישהו ספציפי הוא יהיה טוב.
ככלל, נראה לי שבשלב זה כדאי רק שתדע שהוא מוצר מקביל לקרן פנסיה.

כן, רק שים לב שיש מוצר עם שם דומה שנקרא קופת גמל להשקעה. זה מוצר אחר, שמתאים למטרות אחרות.
יש להם שם דומה בגלל הקופירייטרים במשרד האוצר.

הזמן קצר כי התואר מתחיל ב14.1, אני רוצה להיות ממוקד בסופ"ש רק במה שרלוונטי :)
בהצלחה!
(מבין שהתשובה שלי יצאה קצת באיחור)

וכמובן:
אני לא מייעץ ולא ממליץ. אני לא רו"ח. לא יועץ מס. לא סוכן ביטוח. לא יועץ פנסיוני. זה בכלל החתול שדרך לי על המקלדת. אין לי חתול. ודא דברים בעצמך, ואל תסתמך על אנשים/חתולים מוזרים מהאינטרנט.

אם יש לו פוליסת חיסכון ויש לו הכנסה כוללת קטנה מ–67 אלף אז הוא יכול לקבל פטור על ריבית מהפוליסה עד 10.5 אלף; בלי קשר לנקודות זיכוי
זו עובדה חשובה שלא הכרתי, תודה על הטיפ.
בהקשר לפטור הזה ממס - הוא מחושב על הרווחים הריאליים או הנומינליים בפוליסת החיסכון?

לא, האמת שזה סתם טריק כדי לחסוך דמי ניהול.
בקרן פנסיה יש דמי ניהול מהפקדה, אבל דמי הניהול מצבירה טובים יותר.
בקופת גמל אין דמי ניהול מהפקדה.
הטריק הוא לבצע הפקדה לקופת גמל, ואיך שמגיע לשם הכסף, לנייד לפנסיה. ניוד לא עולה כסף.
חשוב רק לציין שגובה הכיסוי לאכ"ע ושארים תלוי בשכר המבוטח, שנובע מההפקדות השוטפות. אם אתה מפקיד לקופת גמל ומנייד, אתה פוגע בכיסויים, עד כמה שידוע לי.

חשוב רק לציין שגובה הכיסוי לאכ"ע ושארים תלוי בשכר המבוטח, שנובע מההפקדות השוטפות.
אכן.
אבל כאן המצב המדובר הוא שאתה לא עובד, אז אין לך באמת כיסוי של אכ"ע ושארים (למרות שייתכן שייגבו ממך פרמיות על זה).
אם אתה עובד, ומדובר בהפקדות השוטפות, אז זה אכן יפגע בביטוח.

כי לא יהיה לך באמת רכיב ביטוחי בפנסיה אם אתה לא עובד
זה היה ההקשר.

אם אתה מפקיד לקופת גמל ומנייד, אתה פוגע בכיסויים, עד כמה שידוע לי.
נראה לי שאתה מתבלבל עם המצב ההפוך, מישהו שמפקיד לקרן פנסיה, ומנייד לגמל. זה אכן יוצר פגיעה (מסוימת) בכיסויים. אם כי גם היא לא גדולה מידי. תלוי גם בגיל, במין ובמצב הבריאותי.

אם אתה מפקיד הפקדות שוטפות לפנסיה, ואתה רוצה להפקיד עוד מעבר להן מאיזושהי סיבה, אז אתה יכול לעשות את הטריק הזה, והוא לא יפגע לך בכלום, פשוט הביטוח שלך יהיה לפי ההפקדות השוטפות, שאתה מעביר ישירות לפנסיה, ולא לפי הכספים הנוספים, שיוסיפו לך רק לצבירה, ולא לביטוח.

ומזכיר ש:

נראה לי שאתה מתבלבל עם המצב ההפוך
לא התבלבלתי. התייחסתי למצב בו אתה מפקיד בשוטף לגמל ומנייד משם לפנסיה כדי לחסוך בדמי ניהול מהפקדה, בתהליך הזה אתה לא מייצר כיסוי על שכר מסויים שלא הופקד ישירות לקרן הפנסיה, בעוד שאם היית מפקיד ישירות לקרן פנסיה אז היית אמנם משלם דמי ניהול מהפקדה, אבל גם מקבל בגינה כיסוי ביטוחי.

לשמחתי אחרי כמה חודשים מצאתי סוף סוף עבודה שאני משלב במקביל ללימודי התואר. אני מתכנן להתחיל להפקיד באופן חודשי ומנסה לברר הבדלים.
בנושאי פנסיה וכאלו, אני אוהב את אתר פנסיוני של נדב טסלר.
קראתי את המאמר על ההבדלים בין פנסיה לקופת גמל (הבנתי שיש הבדל בין גמל וגמל להשקעה, ופה מדובר בקופת גמל).
המאמר מ2019, ואולי כבר לא עדכני. מחיפוש בגוגל הבנתי שעדיין אין IRA לקרן פנסיה? קופת גמל היא האופציה היחידה?
שאלה נוספת: האם כאשר בעתיד הרחוק יותר, כאשר אבחר לעבור מIRA בקופת גמל לקרן פנסיה, מתבצע אירוע מס? כלומר, העברת התיק כרוכה בתשלום מיסים? או שפשוט אפשר להעביר מסלול ללא תשלום מס?

בכללי, אשמח לדעות על יתרונות וחסרונות של קרן פנסיה מנוהלת לעומת קופת גמל IRA.
אני נוטה לקופת גמל IRA, שבה כנראה אשקיע (תחילה) רק בסנופי או נאסדק.

משכורת קצת מעל המינימום אם רלוונטי, אבל משרה לא מלאה (בסביבות 100 שעות חודשיות).
תיק ההשקעות האישי שלי קטן (82 אלף שקלים) מושקע בסנופי, ראסל 2000, ומדד עולמי לא כולל ארהב, אם רלוונטי. בעשורים הקרובים אשמור על האיזון היחסי בשלושת המדדים האלה.

ושאלה אחרונה: מה לגבי קרן השתלמות? זה משהו שרלוונטי בצורה כלשהי בשביל מישהו עם משכורת כמו שלי? ההוצאות שלי פיציות. אני חוסך סכום גדול מהקצבה ובעתיד מהמשכורת שלי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G אפיק השקעה סולידי בדולר קנדי שוק ההון 4
A אפיק השקעה קצר טווח שוק ההון 1
S אפיק השקעה בשיעור סיכון נמוך בשוק ההון שוק ההון 3
S אבא מחפש אפיק השקעה שוק ההון 40
S איתור אפיק הלוואה זול לצורך השקעה צרכנות פיננסית 11
סול מוסיקה - אפיק השקעה מעניין? שוק ההון 13
T אפיק השקעה פסיבי למתחילים שוק ההון 10
א בחירת אפיק השקעה שוק ההון 2
Mamaof השקעה במט"ח דרך אפיק מגודר+לא מגודר (תזמון שוק) שוק ההון 8
Y מחפש אפיק השקעה חדש שוק ההון 21
מ אפיק השקעה סולידי שלא דורש הרבה כסף שוק ההון 36
ל מהו התהליך המחשבתי מאחורי בחירת אפיק השקעה? שוק ההון 18
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
אורליוס אפיק סולידי טווח ארוך 25% מהתיק שוק ההון 4
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 4
ה פתיחת עסק להשלמת הכנסה מהצד ללא אפיק התרחבות השקעות אלטרנטיביות 16
X אפיק סולידי לחיסכון עבור קנייה בדולרים שוק ההון 4
R אפיק חליפי לאפיק דולרי שוק ההון 2
ב אפיק חסכון לנוער שוק ההון 14
A מה אפיק ההשקעה הכי מומלץ לסכום של כ 30,000 ₪ ? שוק ההון 4
Yuvalbuz3 אפיק מעבר מהא"ופ התפתחות אישית 31
L מחפש אפיק ל50K שח שוק ההון 5
ה שכיר שמתחיל דרך עצמאית - שאלה על אפיק פנסיוני שוק ההון 8
O בחירת אפיק בתיק הוליסטי ארוך טווח שוק ההון 12
O מכרתי בית ... מה אפיק ההשקעה הטוב ביותר עד לקניית בית חדש ? צרכנות פיננסית 17
milx אפיק סולידי ליורו כרגע שוק ההון 0
S בעיה אמריקאית עם אפיק האג"ח בתיק שוק ההון 31
OOmer אפיק אג"חי בתיק השקעות שוק ההון 7
H אפיק משלים למניות שוק ההון 12
י מאיזה אפיק עדיף להוציא כספים שוק ההון 12
ט חיסכון לילדים - אפיק לטווח ארוך שוק ההון 45
ה האם קיים אפיק למסחר ספקולטיבי עתיר סיכון למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 9
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20

נושאים דומים

Back
למעלה