• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפיק משלים למניות

hoplite

משתמש סולידי
דירוג
16
אני בונה כעת תיק השקעות. באופן אידיאלי הייתי רוצה משהו מאוד פשוט, בסגנון של 50/50 מניות/אג"ח. במניות נראה לי שאני יודע מה אני רוצה, הבעיה היא באפיק השני. אם אני מבין נכון אין קרנות איריות צוברות של אג"ח. האם אני צודק? אם כן יש רעיונות לאלטרנטיבות? אולי אפיק אחר או סיבות למה קרנות אג"ח מחלקות זה לא דבר כל כך נורא?

לא יודע אם יש, אבל אם הייתה קרן אירית צוברת של אג"ח אמריקאי זה היה יוצא לך כנראה פחות משתלם מבחינת עמלות ומס מאשר קרן אמריקאית מחלקת בחשבון ממוסה, בדיוק כמו עם מניות:
לא בטוח: מספיק שריבית בארה"ב תעלה לאיזור 4-5% וקרן צוברת תהיה עדיפה. גם לא בטוח לגבי העמלות. כפי שכבר צויין רבות זה תחוי בגודל התיק.

מה לגבי קרן צוברת ישראלית?

תענוג יקר מדי, במיוחד בגיל מבוגר
בדוק? יותר יקר מהפרש דמי הניהול המצטברים בקרנות איריות?
גם אם אתה מתחיל אותו בגיל מוקדם יותר?

בדוק? יותר יקר מהפרש דמי הניהול המצטברים בקרנות איריות?
גם אם אתה מתחיל אותו בגיל מוקדם יותר?
כן, בדוק, הבדל בתשואה בין קרנות איריות לאמריקאיות מתכנס ל5% אחרי 40 שנה - זה בגדר טעות סטטיסטית

תענוג יקר מדי, במיוחד בגיל מבוגר
לפי מה שאני יודע אם אתה מתחיל בגיל צעיר אז אתה יכול לקבע את הפרמיה וכך בגיל מבוגר היא לא תהיה כל כך גבוהה.
כמו כן יש מוצרים בסגנון של Whole Life Insurance ש @אורי הציג לא מזמן ויכולים לעזור בנושא גם כן.

לפי מה שאני יודע אם אתה מתחיל בגיל צעיר אז אתה יכול לקבע את הפרמיה וכך בגיל מבוגר היא לא תהיה כל כך גבוהה.
כמו כן יש מוצרים בסגנון של Whole Life Insurance ש @אורי הציג לא מזמן ויכולים לעזור בנושא גם כן.
כמה יעלה ביטוח חיים על כמה מיליונים\ עשרות מיליונים בגיל 80+? (הרי כמות הכסף תגדל אז תצטרך לבטח הפרש גבוהה יותר)

הרי כמות הכסף תגדל אז תצטרך לבטח הפרש גבוהה יותר
זה תלוי במטרות שלך.
אם המטרה שלך היא שכל תיק ההשקעות שלך יגיע ליורשים אז אתה באמת צריך להגדיל את הביטוח כל כמה שנים.
אם לעומת זאת אתה רוצה להבטיח שהיורשים יקבלו מינימום מסויים גם אם התיק שלך לא יספק רף תחתון זה לאחר ניכוי מס ירושה (אם אי פעם יחליטו לאכוף זאת) אז מספיק ביטוח מקובע של 1-3 מיליון שח ובמקרה זה אתה יכול לקבע את הפרמיה לטווח הרחוק.
אם במקרה תלך לעולמך בטרם עת אז יורשיך יקבלו את 1-3 מיליון שח של הביטוח גם בלי לשלם סכום כזה כמס ירושה.
אם תלך לעולמך בשיבה טובה ועם חשבון השקעות של 6 מיליון שח ומעלה אז לדעתי היורשים שלך יוכלו להסתפק בירושה של 6 מיליון שח בלבד (3 מיליון מהביטוח ו-3 מיליון מהתיק בניכוי מס ירושה של 50%).

אני סתם זרקתי מספרים לאויר וכמובן שצריך לבדוק עד כמה זה ישים בכלל...

**עריכה**
אם אתה חושב שתמצא את עצמך עם תיק השקעות של יותר מ-6 מיליון שח שכולו בבורסה האמריקאית בסבירות גבוהה מאוד אז ככל הנראה יש לך יועץ מס מיוחד בשבילך שיספק לך תשובות הרבה יותר טובות מכל אדם אנונימי בפורום כלשהו.

בהחלט ניתן להשתמש בפוליסות ביטוח לאסטרטגיה של העברת עושר בינדורי והתמודדות עם מס עיזבון. מי שקונה פוליסה של מליון דולר בגיל 40 ישלם פרמיה של כ-10,000 דולר כל חייו, וכשימות בגיל 90 הסכום לשארים כבר יהיה של כמה מליוני דולרים ויהיה פתור ממס עיזבון. זה יאפשר לו להשתמש בכל שאר נכסיו ולממש אותם בידיעה שהוא מותיר אחריו תגמולים מפוליסות ביטוח.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
G אפיק השקעה סולידי בדולר קנדי שוק ההון 4
אורליוס אפיק סולידי טווח ארוך 25% מהתיק שוק ההון 4
A אפיק השקעה קצר טווח שוק ההון 1
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 4
S אפיק השקעה בשיעור סיכון נמוך בשוק ההון שוק ההון 3
ה פתיחת עסק להשלמת הכנסה מהצד ללא אפיק התרחבות השקעות אלטרנטיביות 16
S אבא מחפש אפיק השקעה שוק ההון 40
X אפיק סולידי לחיסכון עבור קנייה בדולרים שוק ההון 4
R אפיק חליפי לאפיק דולרי שוק ההון 2
S איתור אפיק הלוואה זול לצורך השקעה צרכנות פיננסית 10
סול מוסיקה - אפיק השקעה מעניין? שוק ההון 13
ב אפיק חסכון לנוער שוק ההון 14
A מה אפיק ההשקעה הכי מומלץ לסכום של כ 30,000 ₪ ? שוק ההון 4
T אפיק השקעה פסיבי למתחילים שוק ההון 10
Yuvalbuz3 אפיק מעבר מהא"ופ התפתחות אישית 31
L מחפש אפיק ל50K שח שוק ההון 5
א בחירת אפיק השקעה שוק ההון 2
ה שכיר שמתחיל דרך עצמאית - שאלה על אפיק פנסיוני שוק ההון 8
Mamaof השקעה במט"ח דרך אפיק מגודר+לא מגודר (תזמון שוק) שוק ההון 8
O בחירת אפיק בתיק הוליסטי ארוך טווח שוק ההון 12
Y מחפש אפיק השקעה חדש שוק ההון 21
O מכרתי בית ... מה אפיק ההשקעה הטוב ביותר עד לקניית בית חדש ? צרכנות פיננסית 17
milx אפיק סולידי ליורו כרגע שוק ההון 0
S בעיה אמריקאית עם אפיק האג"ח בתיק שוק ההון 31
OOmer אפיק אג"חי בתיק השקעות שוק ההון 7
מ אפיק השקעה סולידי שלא דורש הרבה כסף שוק ההון 36
י מאיזה אפיק עדיף להוציא כספים שוק ההון 12
ט חיסכון לילדים - אפיק לטווח ארוך שוק ההון 45
ל מהו התהליך המחשבתי מאחורי בחירת אפיק השקעה? שוק ההון 18
ה האם קיים אפיק למסחר ספקולטיבי עתיר סיכון למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 9
S מימון משלים והון עצמי לדירה נדל"ן 2
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 25
ש האם ביטוח משלים כללית משתלם או מיותר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
F תביעת ביטוח משלים-שב"ן ואז את השב"ן (סדר הפוך) צרכנות פיננסית 13
Z ניתוחים מהשקל הראשון VS ניתוחים משלים שב"ן צרכנות פיננסית 8
A ביטוח רפואי פרטי - משלים שב״ן צרכנות פיננסית 0
B ביטוח בריאות - משלים, פרטי או בכלל לא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
ב חשיפת הקרן למניות שוק ההון 1
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
B אחוז חשיפה למניות בתקופת ריבית גבוהה שוק ההון 13
deussex היכן להתחיל בנוגע למניות דיבידנדים ? שוק ההון 2
Gari משקל ייתר למניות מסוימות במדד MSCI ACWI בברוקר ישראלי שוק ההון 10
B רמת חשיפה למניות שוק ההון 7
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
arvin האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער? שוק ההון 1842
ת מה קורה למניות בחברה סינית אם היא נמחקת מהבורסה בארה"ב שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה