• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אירית או לונדונית שאלת השאלות

עייף ומותש סעמק

משתמש סולידי
דירוג
12
שלום לכולם אני מכיר את כל הגרפים ופוסטים בפורום בעניין קרן צוברת או מחלקת ובעניין הדיבדנטים ושיטות המיסוי ( מיסוי כפול או רגיל וכ'ו). עם כל זה רציתי לשאול , האם יש הבדל אם אני אקנה את INVESCO S&P 500 ACC ( לונדונית) לעומת cspx או מקבילתה הישראלית/אירית בבורסת ת"א ?
לפי החישוב שלי הלונדונית תמיד "תנצח" , משום שהיא גם צוברת וגם אין עליה כפל מס ( באירית אומנם משלמים 15% אבל בגלל כפל המס זה יוצא פחות משתלם לפי החישוב שלי).
אשמח לדעתכם.
(יתרון נוסף ללונדונית זה דמי ניהול נמוכים יותר של 0.03 במקום 0.07 באירית וגם אין מס עיזבון כי זה בלונדון).
* תזניחו את עמלות הברוקר , ועמלות המרת המטבע בברוקר שלי קניית הניירות הנ"ל הן באותן עלויות.

ה-ETF של invesco היא קרן אירית שנסחרת, בין היתר, בלונדון.

למיטב הבנתי, אין הבדל בינה לבין CSPX שנסחרת בלונדון בהיבט המיסוי. אני לא בטוח במאה אחוז, אבל המיסוי על הנייר שנסחר בתל אביב ריאלי ולא נומינלי.

שים לב ש-Invesco מחקה סינטטית את המדד ו-CSPX מחקה פיסית.

לא ממליץ, לא מייעץ וכו׳.

מה הכוונה שבלונדינית אין כפל מס...?
זהו זה מה שאני לא בטוח. האם יש בה כפל מיסוי או לא ? כי אם לא אז היא הכי עדיפה לדעתי כי גם צוברת וגם אין כפל מיסוי זה כל העולמות.

מה הכוונה שבלונדינית אין כפל מס...?
בעצם מה שקורה כאן זה ככה: אם יש עליה כפל מס אז היא בעצם כמו האירית אם אין עליה והמס עליה הוא 25 אחוז אז עדיף תלונדונית.
מישהו בקהל שישפוך אור על הנושא ? אגב קראתי בפורום רבות על הנושא הזה. בכל מקרה הבנתי שעדיף לא לקנות קרן סל מחכה ישראלית כי שם המס על הדיבדנטים הוא כ 30 אחוז. אבל אם באירית אני משלם מס כפול לפי החישוב שלי ויצא כ 34 אחוז. אז איך יוצא פיתאום שהשיראלית שווה יותר ?

בעצם מה שקורה כאן זה ככה: אם יש עליה כפל מס אז היא בעצם כמו האירית אם אין עליה והמס עליה הוא 25 אחוז אז עדיף תלונדונית.
מישהו בקהל שישפוך אור על הנושא ? אגב קראתי בפורום רבות על הנושא הזה. בכל מקרה הבנתי שעדיף לא לקנות קרן סל מחכה ישראלית כי שם המס על הדיבדנטים הוא כ 30 אחוז. אבל אם באירית אני משלם מס כפול לפי החישוב שלי ויצא כ 34 אחוז. אז איך יוצא פיתאום שהשיראלית שווה יותר ?
לא אמרת שאתה רוצה להשקיע 3000 ש"ח?
האופטימיזציות שאתה עושה עכשיו יהיו שוות לכל היותר שקל וחצי.

לא אמרת שאתה רוצה להשקיע 3000 ש"ח?
האופטימיזציות שאתה עושה עכשיו יהיו שוות לכל היותר שקל וחצי.
חחח צחקתי בקול כוכב אתה , ה3K זה תיק שהוא לא שלי ותאמין לי שבשביל 3K לא הייתי עושה תכאב ראש הזה. מדובר בסכום יחסית גדול לטווח ארוך.

כי אם לא אז היא הכי עדיפה לדעתי כי גם צוברת וגם אין כפל מיסוי זה כל העולמות
זה לא מדויק.
הקרנות האמריקאיות למשל לא חוות מיסוי כפול אבל "מאלצות" אותך להשקיע מחדש את הדיבידנד בעצמך (שזה די שקול למה שתשיג בקרן צוברת למעט במקרים בהם אתה לא יכול לקנות חלקי מניה וגם אתה משקיע בסכומים פעוטים של כסף).
קרנות אמריקאיות הן עדיין פחות טובות מבחינת מיסוי בחשבון ממוסה:
1. אם אתה משקיע לטווח מאוד ארוך (זה תלוי מה הנחות התשואה אבל מדברים על 25 או 30 שנים ומעלה)
2. אם אתה מייחס חשיבות למס עזבון

זה לא מדויק.
הקרנות האמריקאיות למשל לא חוות מיסוי כפול אבל "מאלצות" אותך להשקיע מחדש את הדיבידנד בעצמך (שזה די שקול למה שתשיג בקרן צוברת למעט במקרים בהם אתה לא יכול לקנות חלקי מניה וגם אתה משקיע בסכומים פעוטים של כסף).
1. אם אתה משקיע לטווח מאוד ארוך (זה תלוי מה הנחות התשואה אבל מדברים על 25 או 30 שנים ומעלה)
רגע וברור לי שעדיף קרן אירית על פני הישראלית (צוברת) השאלה שלי היא למה. יש מצב להסבר על זה ?

זה לא מדויק.
אגב הקרן הלונדונית הנ"ל היא צוברת משמעותה שהיא לא אמריקאית באמת.

היא גם לא לונדונית, רק נסחרת בבורסת לונדון. היא קרן אירית.
חברים תודה לכולם הבנתי לעומקו של עניין את הנושא.
מסתכם שהקרן הנ"ל ( הלונדונית) הכי משתלמת וזה בגלל דמי ניהול נמוכים 0.03 וכמובן בגלל היותה אירית ( יתרונות של צבירה עדיפות בטווח הארוך למרות כפל המס).
בכל מקרה להשקיע בקרן ישראלית זה הכי לא נכון לטווח הארוך בסכומים גדולים.
תודה שוב לכולם השכלתי !
לסיכום עדיף לקנות את ה"לונדונית" הנ"ל כל עוד אתה לא מושפע מעמלות ברוקר ועמלות קנייה מכירה , אחרת תוכל לקנות בבית השקעות ישראלי אפילו את האירית של אלטשולר ( אני יודע שהיא לא של אלטשולר אבל תזרמו זה לשם הנוחות).

אנשים קונים ונגארד ובלאקרוק כי הן לא מעלות דמי ניהול. האם זה נכון לגבי אינבסקו?

רגע וברור לי שעדיף קרן אירית על פני הישראלית (צוברת) השאלה שלי היא למה. יש מצב להסבר על זה ?
אם אתה משווה ספציפית בין CSPX הנקובה בשקלים ובין CSPX הנקובה בדולרים זה לא חד משמעי מי עדיפה.
בזו הנקובה בשקלים אתה כנראה (בהנחה שאתה ישראלי שרוב / כל הכנסתו בשקלים) חוסך עמלות המרה
בזו הנקובה בדולרים סביר להניח שה-spread יהיה קטן יותר (שזה אומר שעקרונית העלות העקיפה של קניית יחידות תהיה נמוכה יותר)

על חלק מהקרנות האיריות הנסחרות גם בישראל (אלטשולר משווקת, קרנות של בלאקרוק) יש "יתרון" נוסף והוא מיסוי ריאלי אבל אני חושב ש-CSPX היא לא אחת מהן.

אבל אם באירית אני משלם מס כפול לפי החישוב שלי ויצא כ 34 אחוז. אז איך יוצא פיתאום שהשיראלית שווה יותר ?
גם בישראלית יש מיסוי כפול.
ההבדל שבשלב הראשון בישראלית אתה משלם 30% (טוב, לא באמת משלם. אבל שווה ערך) ואילו באירית רק 15%.
בשלב השני המיסוי בשתיהן זהה.
ולכן די ברור שאירית משתלמת יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5
צ מסלול מחקה מדד או IRA וקניית אירית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O קרן אמריקאית או אירית בחברות כלל עולמיות שוק ההון 2
C שקלית או דולרית, אירית או אמריקאית, מחלקת או צוברת - אחרי מחקר, יותר מבולבל. שוק ההון 0
נ קרן השתלמות - מחקה ישראלית או קרן סל אירית שוק ההון 16
N TaxWise אג"ח בחשבון ממוסה, IB: אירית צוברת, מחלקת או אמריקאית מחלקת שוק ההון 6
M ברוקר מקומי - קרן אג"ח אמריקאית או אירית? שוק ההון 7
Y קרן על שווקים מתעוררים - ישראלית או אירית? שוק ההון 3
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
D תעודת סל אירית לאגח ארהב 5 שנים שוק ההון 1
N קרן אירית? שוק ההון 2
ש אירית צוברת על הסנופי עם דמי ניהול של אמריקאית שוק ההון 5
Y השפעת מט״ח על קרן אירית מחקה מדד שנסחרת בשקלים שוק ההון 0
S קרן אירית צוברת שנסחרת בלונדון ועוקבת אחרי אג״ח? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ב קרן אירית צוברת מחקה נסדק שוק ההון 48
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
ה קרן אירית על הנאסדק פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל קרן מחקה אירית שקלית כנגד דולרית שוק ההון 4
ל קרן אירית המחקה את השוק היפני פוסטים מאיכות נמוכה 2
א מימוש הפסדים לשם מעבר לקרן מחקה אירית שוק ההון 12
J מיסוי דיבידנדים על מכירת קרן אירית צוברת CSPX וחישוב מס כולל שוק ההון 3
D שאלה בנוגע לצבירה מקרן אירית שוק ההון 2
D אמריקאי המחזיק קרן ישראלית/אירית מיסים 7
T תמהיל IRA - פיזור גלובלי רחב - איזו חלופה אירית עדיפה ? שוק ההון 27
Aslan החלטה בין אירית צוברת לאמריקאית מחלקת - היום שאחרי הפרישה שוק ההון 8
S מחפש מקבילה אירית צוברת לBND שוק ההון 8
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א קרן מחקה ישראלית לעומת אירית/לוקסמבורגית בתיק פטור ממס (IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
stamEhad חלופה אירית צוברת לIEFA (מדד מדינות מפותחות ללא ארהב) שוק ההון 7
T חלופה אירית לתעודות סל אמריקאיות שוק ההון 2
NightStyle חדש מהתנור: קרן אירית מנייתית עולמית צוברת עם small cap שוק ההון 4
ITS קרן אירית צוברת על אינדקס עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 14
ת קרנות REIT – אמריקאית מחלקת מול אירית צוברת שוק ההון 34
O הבדלי תשואה S&P500 - מדד, קרן ישראלית, קרן אירית שוק ההון 2
Kipodi איך אתם מחפשים ETFs בבורסת לונדון/אירית? שוק ההון 2
Yuval328 מס על ריבית של אג"ח אמריקאי בקרן אירית שוק ההון 25
M קנית קרן אירית בשלב הרציף שוק ההון 5
נ קרן סל אירית sp 500 - "עושה שוק" שוק ההון 2
bsod spread בקרן בלאקרוק S&P500 אירית-ישראלית שוק ההון 10
ITS כדאיות מעבר מקרן אמריקאית (מחלקת) לקרן אירית (צוברת) בחשבון פטור IRA שוק ההון 34
ה קרן אירית מפותחות ללא ארצות הברית, יש חיה כזו? שוק ההון 2
לארוצה מס דיבידנדים בקרן אירית ב-IRA שוק ההון 3
K קרן אירית מחלקת - למה זו האופציה העדיפה בעיניי שוק ההון 64
Liron2035 רכישה אופטימלית של אג"ח AGGG (אירית+מחלקת) שוק ההון 5
G פסיבית מדדים טווח ארוך ..אמריקאית/אירית/ישראליות שוק ההון 1
A קרן אירית - ווידוא הבנה + מה ואיך קונים :) שוק ההון 11
R קרן מחקה אירית WSML שוק ההון 30
ס קניית אותו נייר ערך (קרן אירית) בזמנים שונים במספר בורסות, דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 3
K קרן אג"ח אמריקאי ארוך אירית שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה