• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לחשב שיעור חיסכון עם משכורת אחת

some0ne

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לכולם.

אנחנו זוג צעיר, אני עובד ואישתי סטודנטית שרוצה להתחיל ללמוד רפואה. היא לא עובדת ולכן אנחנו כרגע חיים רק עם המשכורת שלי של 14 אלף נטו והתכנון הוא להמשיך לחיות שנינו רק ממשכורת אחת עד סיום הלימודים.

כרגע אנחנו מצליחים לחסוך בערך 3000 שקל בחודש.

אנחנו גרים בפריפריה והחלטנו לעבור למרכז כי הנסיעות לעבודה כבר נהיו בלתי נסבלות. בשביל לייעל את ההוצאות החלטנו:
1. לגור בדירת 2 חדרים במקום 3 (אנחנו שנינו אנשים של בית ומאוד חשובה לנו הדירה, ככה שקשה לנו עם הרעיון שנגור בדירת סטודיו אבל עדיין לא פסלנו את זה לגמרי)
2. לוותר על הרכב וליסוע באופניים ותחבורה ציבורית במקום

אף על פי ההתייעלויות האלו, עדיין לפי החישוב שלי לא נצליח להגיע לחיסכון של יותר מ25% במקרה הטוב. גם אם ניקח דירת 2 חדרים בגבעתיים או רמת גן או ביד אליהו בתל אביב עדיין נגיע ל4000-4500 לפחות לעלות של הדירה, ואולי בכלל כדאי להשקיע 1000 שקל יותר ולגור במקום יותר מרכזי בתל אביב.

מה אנחנו יכולים לעשות בשביל לשפר את זה? אני יודע שהסולידית המליצה להגיע ל50% חיסכון אבל עם משכורת אחת זה לא נראה אפשרי. אז להשלים עם המצב ולהסתפק בזה?

אשמח לשמוע את דעתכם. אוסיף שאני ממש חדש בכל התחום, כל חיי חייתי בלי לחשוב על ניהול הכסף וכנ״ל אישתי, אז באמת אשמח לשמוע כל דעה ועצה.

נערך לאחרונה ב:
אפשר למצוא דירה בתל אביב גם ב-4000 ובטח שבגבעתיים ורמת גן.
ובכל מקרה אם אשתך תלמד באוניברסיטאת תל אביב, מגורים באיזור יותר זולים (אפשר אפילו להצפין לכיוון נאות אפקה וכו')

לגבי אחוז חיסכון של 50%...
זו המטרה אבל יש דרך.
כרגע אישתך לומדת, כשתסיים את הלימודים היא תכניס משכורת מכובדת ועם הוותק היא תגדל כמובן. גם לך כנראה יש אופציות להעלאות שכר.
אחוז החיסכון הוא משתנה, יש תקופות של יותר יש תקופות של פחות, נראה לי סביר להשלים עם זה שכרגע כשהיא סטודנטית, זה פחות.

זה אמנם קצת hack, אבל:
רק עם המשכורת שלי של 14 אלף נטו
אני מניח שאתה לא מחשיב פה הפרשות לקופ"ג והשתלמות (הן מצד העובד והן מצד המעסיק), ואת הסכום שאתה אולי מקבל מהמעסיק לארוחת צהריים (והטבות נוספות אם יש)
תוסיף אותם לחישוב, וזה כבר יגדיל את אחוז החיסכון.
(זה יגרום לך להיות מודע לקיומו של הכסף הזה, זה העיקר פה)

אפשר למצוא דירה בתל אביב גם ב-4000 ובטח שבגבעתיים ורמת גן.
ובכל מקרה אם אשתך תלמד באוניברסיטאת תל אביב, מגורים באיזור יותר זולים (אפשר אפילו להצפין לכיוון נאות אפקה וכו')

לגבי אחוז חיסכון של 50%...
זו המטרה אבל יש דרך.
כרגע אישתך לומדת, כשתסיים את הלימודים היא תכניס משכורת מכובדת ועם הוותק היא תגדל כמובן. גם לך כנראה יש אופציות להעלאות שכר.
אחוז החיסכון הוא משתנה, יש תקופות של יותר יש תקופות של פחות, נראה לי סביר להשלים עם זה שכרגע כשהיא סטודנטית, זה פחות.
תודה רבה על התשובה!

את לגמרי צודקת שאפשר למצוא דירה ב4000-4500 גם בגבעתיים ורמת גן ואפילו בת״א בשכונה כמו יד אליהו, טעיתי באיך שניסחתי את זה. השיקול שעולה לי בראש זה הוא האם כדאי להוסיף עוד 1000 שקל ולגור כבר במרכז תל אביב?

להיות בלי רכב זה צעד רציני ואולי הסכום הזה שווה את זה.

תודה רבה על התשובה!

את לגמרי צודקת שאפשר למצוא דירה ב4000-4500 גם בגבעתיים ורמת גן ואפילו בת״א בשכונה כמו יד אליהו, טעיתי באיך שניסחתי את זה. השיקול שעולה לי בראש זה הוא האם כדאי להוסיף עוד 1000 שקל ולגור כבר במרכז תל אביב?

להיות בלי רכב זה צעד רציני ואולי הסכום הזה שווה את זה.
אפשר גם לגור ברחובות ולהיות בלי רכב. לא חסר אנשים שאני מכיר שגרים במרחק דומה מתל אביב ונוסעים כל יום לת"א ברכבת.
הכל תלוי בכמה אתה מוכן להשקיע ומה יותר חשוב לך..

אישתך יכולה לנסות לעבוד בחצי משרה, ואתה יכול לנסות לקחת עוד עבודה מהצד כדי להעלות את ההכנסה.
מהצד השני, אפשר לנסות לראות איפה מקצצים בהוצאות שהם לא שכר דירה, בדברים שאפשר..
אין פיתרון קסם

מה אנחנו יכולים לעשות בשביל לשפר את זה? אני יודע שהסולידית המליצה להגיע ל50% חיסכון אבל עם משכורת אחת זה לא נראה אפשרי. אז להשלים עם המצב ולהסתפק בזה?
אלוהי הסולידית לא יכה אותך בברק אם תחסוך רק 40 אחוז בזמן הלימודים או בכלל.
בכל מקרה, נראה לי שהרעיון באחוז חסכון גבוה הוא איזון נכון יותר בין צריכה וחסכון, לחיות את ההווה מול הצרכים בעתיד וכו', ולא התחייבות לאחוז חסכון שרירותי.
ספציפית אצלך, בת הזוג שלך בחרה מסלול בו ההכנסה שלה תגיע לשיאה בעוד שנים רבות והתמורה היא הכנסה גבוהה ברמת סבירות גבוהה ועד גיל מאוחר, יותר מרוב המקצועות האחרים. לא נכון למדוד אחוז חסכון כשהיא סטודנטית כמו אצל מי שכבר יצא לשוק העבודה.

נערך לאחרונה ב:

יד אליהו זה לא מאוד נורא, אבל אם כבר הייתי הולכת על צפון צפון תל אביב. צהלה, הדר יוסף, תל ברוך. שהן קרובות יותר לאוניברסיטה ובמחירים דומים לגבעתיים/רמת גן (ויש בהן וויב ממש נחמד, אזורים קהילתיים, שקטים, לא מקבלים שם את החוויה של תל אביב/העיר הגדולה אבל היא במרחק נסיעת אוטובוס קצרה {או קורקינט/אופניים})
אין דבר יותר סיוטי מלחצות את תל אביב מההגנה לאוניברסיטה, באחריות... זה שעה מינימום בבוקר ואחרי הצהריים.
לגבי האם כדאי להוסיף או לא, אצרף לינק לתגובה שכתבתי לפני כמה חודשים על מגורים בתל אביב
פרסם בנושא 'האם תל אביב שווה את המחיר?' https://www.hasolidit.com/kehila/threads/האם-תל-אביב-שווה-את-המחיר.11225/post-409292

כמו בכל דבר בחיים, צריכים להיות מאוזנים. תגורו במקום שעושה לכם הכי טוב (רצוי קרוב למקום העבודה/לימודים) גם אם זה עולה לכם קצת יותר. ושאשתך תשקיע את זמנה בלימודים כי זה ישפיע אחר כך על יכולת ההשתכרות שלה. תחסכו בדברים המיותרים ולא בדברים הנחוצים. ולגבי לוותר על אוטו - קחו בחשבון שבסופי שבוע בארץ צריך רכב.

שלום לכולם.

אנחנו זוג צעיר, אני עובד ואישתי סטודנטית שרוצה להתחיל ללמוד רפואה. היא לא עובדת ולכן אנחנו כרגע חיים רק עם המשכורת שלי של 14 אלף נטו והתכנון הוא להמשיך לחיות שנינו רק ממשכורת אחת עד סיום הלימודים.

כרגע אנחנו מצליחים לחסוך בערך 3000 שקל בחודש.

אנחנו גרים בפריפריה והחלטנו לעבור למרכז כי הנסיעות לעבודה כבר נהיו בלתי נסבלות. בשביל לייעל את ההוצאות החלטנו:
1. לגור בדירת 2 חדרים במקום 3 (אנחנו שנינו אנשים של בית ומאוד חשובה לנו הדירה, ככה שקשה לנו עם הרעיון שנגור בדירת סטודיו אבל עדיין לא פסלנו את זה לגמרי)
2. לוותר על הרכב וליסוע באופניים ותחבורה ציבורית במקום

אף על פי ההתייעלויות האלו, עדיין לפי החישוב שלי לא נצליח להגיע לחיסכון של יותר מ25% במקרה הטוב. גם אם ניקח דירת 2 חדרים בגבעתיים או רמת גן או ביד אליהו בתל אביב עדיין נגיע ל4000-4500 לפחות לעלות של הדירה, ואולי בכלל כדאי להשקיע 1000 שקל יותר ולגור במקום יותר מרכזי בתל אביב.

אשמח לשמוע את דעתכם. אוסיף שאני ממש חדש בכל התחום, כל חיי חייתי בלי לחשוב על ניהול הכסף וכנ״ל אישתי, אז באמת אשמח לשמוע כל דעה ועצה.

גם אשתי כרגע מרוויחה משכורת נמוכה משמעותית מזו שאני מרוויח ובטח מזו שהיא יכלה להרוויח במקום עבודה אחר. ישבנו ודיברנו על זה והחלטנו שכרגע זה דווקא המקום הכי טוב בשבילה לעבוד בעתיד. מדוע?

העבודה מממנת לה קורסים יקרים הקשורים לתחום העבודה (וגם את זמן ההשתתפות). בנוסף, התפקיד שלה בעבודה מציב אותה בעמדת מפתח להפיק את המירב מאותן הכשרות שמצריכות גם התנסות ונסיון בכרבע מהזמן.

בגלל זה, לא דחוף לנו שהיא תרוויח היום יותר אם זה מקדם אותה מקצועית ויאפשר לה בעתיד הלא רחוק לקבל שכר שעתי של פי 10 במגזר הפרטי.

מה גם שאני מרוויח מזה:) בעקבות מדיניות הריחוק החברתי בקורונה עברנו שנינו לעבוד במשרד הביתי הקטן שהקמנו בסלון ויוצא לי להיחשף לתכנים שהיא שואבת ומעבירה וזה תרם לי מאוד להתפתחות האישית.

מה אנחנו יכולים לעשות בשביל לשפר את זה?
אתם יכולים להפסיק לרדוף אחרי הרצונות והעדיפויות של מישהו אחר שלא רלוונטיות לכם. כלומר-הסולידית בחרה בדרך של חסכון אגרסיבי מאחר שחשה (להבנתי) חוסר סיפוק בולט מעבודתה ורצתה מהר ככל האפשר לייצר הכנסה פסיבית מספקת שתאפשר לה לצאת ממעגל העבודה. האם כל זה רלוונטי לכם באיזשהיא דרך?

אפשר בהחלט להתנהל בצורה כלכלית שקולה מבלי לחסוך 50% או אפילו 25% מההכנסות, רכישת תואר עם אופק להכנסה גבוהה היא דוגמא להתנהלות כזאת. בפראפראזה על "יש לכם תיק השקעות אחד" אפשר להגיד "יש לכם חיים אחד" ובהסתכלות כוללת על המשך החיים שלכם החיסכון כרגע הוא באמת עניין שולי.

התנהגו עם כסף באופן מודע, השתדלו ככל הניתן להכניס יותר ממה שמוציאים, אבל אל תשכחו שכסף הוא אמצעי ולא מטרה ושלהנות מהחיים (גם עכשיו, לא איזה חיים תיאורטיים בעתיד) היא בהחלט מטרה.

ולגבי לוותר על אוטו - קחו בחשבון שבסופי שבוע בארץ צריך רכב.
בהחלט אפשר בגוש דן תחבורה ציבורית\אופניים\רגל\מונית, רק לאחרונה הוסיפו את "נעים בעיר".
ולטיולים מזדמנים אפשר לשכור רכב הרבה יותר זול.

אנחנו עם משכורת אחת זה לא פשוט. ללא הכנסות הון היינו חוסכים עוד פחות מכם. לדעתי אפשר לחסוך כי 11 לזוג ללא ילדים נשמע לי קצת הרבה. אבל לא בטוחה.

הדברים הגדולים הם אוכל, דיור, ורכב. שם יש בשר לחתוך. אני הלכתי ללמוד בחיפה גם משיקולים כלכליים בהשוואה לתל אביב. בכל מקרה, במצב הנתון יש לכם חיסכון סביר. לצמצם דיור, או רכב יחסוך לכם יחסית בקלות אופניים זה מדהים.

נערך לאחרונה ב:
תוסיף הוצאות על לימודים לסעיף "השקעה".
בגלל שזה באמת השקעה. בד"כ מאוד משתלמת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
M איך בנק מסתכל על דירות להשקעה כשהוא בא לחשב יכולת החזר נדל"ן 7
M איך לחשב ריבית על פקדון צמוד מדד? שוק ההון 32
C איך לחשב XIRR של תיק שמורכב מני״ע זר? שוק ההון 10
א כיצד והאם ניתן לחשב את הציפיות להעלאת הפריים ? שוק ההון 1
M לא בטוחה שאני מבינה איך לחשב צריכת חשמל למכשיר חשמלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
ג כיצד לחשב את התשואה על השקעת בשוק ההון של המינוף שוק ההון 3
J ביטוח מנהלים ללא מקדם מובטח - איך לחשב כדאיות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
oferM כיצד לחשב משכנתא הכוללת פרעון מוקדם ? נדל"ן 0
פ האם אפשר לחשב בכמה הממשלה תעלה מיסים אחרי הבחירות? מיסים 22
א איפה ניתן לחשב קורלציה שוק ההון 2
E לא מצליח לחשב ולהבין את עמלות הניהול שלי בבנק צרכנות פיננסית 6
ג קרן השתלמות - לחשב מסלול מחדש לתקופה הקרובה? שוק ההון 3
Cfy כיצד לחשב IRR עם ני"ע הנקובים במט"ח שוק ההון 4
R יש כאן חשבי שכר או כאלה שיודעים לחשב שבוע עבודה? אוף טופיק 1
G מנסה לחשב איך אוכל לשרוד את שנות התואר. צרכנות פיננסית 54
M איך לחשב מקדם כולל גדילה בתוחלת חיים צרכנות פיננסית 9
E איך לחשב מיסים על RSU מיסים 34
P דרך לחשב רטרואקטיבית משכורת ברוטו מנטו? צרכנות פיננסית 23
Fitch למה בעצם הבנק לא יודע לחשב תשואה? שוק ההון 8
אורן מה הדרך הנכונה/ההפוכה לחשב ריבית שנתית? שוק ההון 3
ת כיצד לחשב את מרכיב קרן ההשתלמות כחלק מתיק ההשקעות שלי שוק ההון 5
H שיעור ריבית שנתית על יתרת חוב בכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
tomchoook מהו שיעור הריבית במסלולי המשכנתה? נדל"ן 2
N שיעור המס על ריבית עוש באינטרקטיב מיסים 17
N מה שיעור המס עבור פיקדון דולרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
L הורדת שיעור המס בשוק ההון להקלה על שוק הדיור נדל"ן 4
epk שיקולים בבחירת שיעור הפקדת עובד לחסכון לגמלאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D הקמה חברה להשקעות במדינה בעל שיעור מס רווחי הון נמוך שוק ההון 2
Lunar שווי הנכס עלה, שיעור המימון ירד. למחזר מסלול קלצ? נדל"ן 5
T פנסיה מוקדמת - מה שיעור הקצבה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
האזרח החשדן שיעור מס על רווחים מיסים 2
G מה זה שיעור חשיפה? שוק ההון 5
maverick שיעור התביעות שאושרו כמדד לכדאיות ההצטרפות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
שניצלוינאי שיעור המזומן בתיק פוסטים מאיכות נמוכה 8
דור דורים תזמון/איזון מבוסס שיעור ריבית – ההשקעה של יוסי שוק ההון 0
R איפה מוצאים את שיעור הבלתי מועסקים לפי ההגדרה של דמי אבטלה? אוף טופיק 6
נ האם יש מנגנון שמאפשר הפסדי הון השנה, אך מבטיח בסבירות גבוהה רווחי הון באותו שיעור בשנים הבאות? שוק ההון 8
O שיעור נדל"ן בתיק השקעות והאם דירת מגורים נחשבת? נדל"ן 7
E רעיונות להכנסה נוספת בשביל להגדיל את שיעור החיסכון התפתחות אישית 27
רפול שיעור הפקדה מקסימלי לקרן השתלמות של העובד צרכנות פיננסית 7
מתכנת חישוב פטור משיכת פיצויים כשחל שינוי בשכר/שיעור המשרה צרכנות פיננסית 3
Z לובינג להורדת שיעור מס על רווחי הון ודיבידנדים צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה