• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איזה קופת חולים?

• פותח הנושא keen
  • פורסם בתאריך

keen

משתמש רגיל
דירוג
31
אהלן,

מצאתי דיונים בפורום שעוסקים בהאם כדאי לעשות ביטוח בקופת חולים או לא.
כיוון שנראה לי שאנשים (לפחות סביבי) בוחרים קופת חולים כמו שהם בוחרים למי להצביע בבחירות (= מה שההורים עושים),
מעניין אותי לשמוע האם מישהו עשה מחקר או השוואות בין קופות החולים השונות.
מעניין אותי להשוות גם מבחינת המחיר אך בעיקר מבחינת התמורה ואיכות השירותים - בין אם זה בבדיקות, ייעוץ מומחים, ניתוחים או טיפולים אלטרנטיביים.
אשמח גם לשמוע מכם מהם לדעתכם הפרמטרים הכי חשובים בבחירת קופת חולים.

אבא של בת הזוג שלי הוא רופא.
לטענתו הקופה שמתייחסת הכי טוב למבוטחים שלה היא כללית, ולאחר מכן מכבי. הוא מאוד סולד ממאוחדת ולאומית.

אני מניח שזה תלוי אזור בארץ, סוג טיפולים מבוקש, איזו מומחיות דורשים וכדומה.
יש לי חבר מנתח בכיר שטוען שהכללית הכי מתעללת בחולים עם טפסים וכאלה ודוקא מאוחדת ומכבי הרבה יותר טובים.

כללית הרבה יותר מקובעים על שימוש ברופאים שלהם, בתי חולים שלהם וכד'. למי שגר במקום שיש הרבה כאלה, זה פחות מפריע. למי שגר בנהריה ומכריחים אותו לנסוע לחיפה כדי לקבל טיפול שהוא יכול לקבל ליד הבית, זה מאוד מפריע.

לפי מיטב הבנתי יש חשיבות גדולה למיקום המגורים בבחירת קופת חולים מפני שהשירות של הקופות אינו אחיד בארץ.
לדוגמה - קופת חולים מאוחדת חזקה מאוד בירושלים וחלשה בשאר אזורי הארץ.

אני הייתי בכללית עד הגיוס כי שם היו ההורים. אני בעיקר זוכר שעות על שעות של המתנה בתור לרופאים שלהם. לקראת השחרור דאגתי לעבור למאוחדת ומאז אני שם.
אני יכול להעיד שהם דיגיטליים וזה ממש נוח, אני מבקש אישורים/הפניות/מרשמים דרך האפליקציה והרופאה שולחת לי pdf. להבנתי זה לא קיים בכללית אבל אולי זה סתם כי ההורים שלי לא מספיק טכנולוגיים. זה לא חידוש אגב, זה ככה כבר שנים.
טופסי 17 לבדיקות מיוחדות הם אישרו לי בלי בעיות, בדרך כלל באותו יום. ייאמר לזכות הכללית שגם הם תמיד מאשרים בסוף אבל מנסיוני זה לוקח להם יותר זמן.
הפיזיותרפיסטית שלי אמרה לי שיש לי מזל שאני לא במכבי כי אצלם אין סיכוי לקבל יותר מארבעה-חמישה טיפולים על חשבון הקופה (אמרה לי את זה בטיפול ה20).

החסרונות - קשה למצוא תורים קרובים לרופאים מומחים, אני צריך לחכות לא מעט. ממה שאני רואה אצל ההורים זה אותו דבר גם בכללית. האקסית במכבי הייתה משיגה תור לאותו שבוע לא משנה מה היא רצתה, זה תמיד היה מפליא אותי.

הפרמטרים החשובים משתנים מאדם לאדם, אבל זה תמהיל של זמינות תורים, קרבה למרפאות, כיסויים, שירות וכו'.

לא מכיר אף אחד שמבוטח בלאומית. לא יודע אם זה אומר משהו בפני עצמו או לא.

• אהבתי
Reactions: HHH
לדוגמה - קופת חולים מאוחדת חזקה מאוד בירושלים וחלשה בשאר אזורי הארץ.
עברתי מרחובות לירושלים לפני קצת יותר משלושה חודשים ומרגיש ההפך. שמאוחדת ברחובות היו הרבה יותר "טובים" שם מכאן. מעניין.

חצי מהמשפחה שלי היו בכללית וחצי במכבי.
מהניסיון שלי יש הבדל ענק בין מכבי לכללית לטובת מכבי (שבעקבותיו כולנו עברנו למכבי).

בכללית יש לך רופא שאתה משויך אליו ואתה חייב ללכת אליו ולכן אם הרופא פנוי רק בעוד כמה ימים צריכים להתיישר לתור הזה (אלא אם כן אתה מרים טלפון למוקד ומספר להם בצעקות שאתה חייב תור עכשיו כי אתה מאוד חולה ולא יכול לתפקד וכל השיט הזה).
לעומת זאת במכבי אם אתה צריך רופא ולא משנה מאיזה תחום אתה יכול להיכנס לאתר ולחפש איזה תור הכי קרוב וולכת ספונטני בלי לבקש טובה מאף מוקד לאותו רופא וכך יוצא שלא משנה איזה רופא של מכבי אני צריך אני יכול ללכת אליו אפילו באותו יום (פשוט לנסוע לעיר אחרת).

אני לא זוכר מתי יצא לי לדבר עם מענה אנושי של מכבי פשוט לא צריך אותם ולעומת זאת בכללית זכורים לי כל הזמן טלפונים כדי שאוכל ללכת לרופאים שאני לא משויך להם דרך הקופה.

עשיתי קריאה ברשת אחרי השחרור מהצבא ובחרתי במכבי, אין תלונות. אשתי בלאומית והייתה מאד לא מרוצה מרופאי הילדים, אז העברנו את כל הילדים למכבי, היא עדיין בלאומית.

כולם גרועים
כללית - וייב של ההסתדרות העדפה ברורה לרופאים שלהם , בתי חולים שלהם, מוסדות שיקומים שלהם, טופסולוגיה מעיקה. לוקח המון זמן לקבל תורים כי יש המון עומס, עובדים מאוד לא יעיל ולכן יש המון עומס. מבנים מתקופת המנדט

מכבי - חדשנים יחסית , דברים קורים מהר מניסיוני מאשרים את רוב הבדיקות, טיפולים נותנים די הרבה מבחינה שיקומית. אסותא בבעלותם ויותר נחמד לחכות לMRI במסדרון של אסותא מאשר של סורוקה.

מאוחדת (הקופה שלי) - קטנה לפעמים קטנה מידי, יש המון גמישות בין הרופאים מצד שני יש מעט רופאים . שיטה חדשה שגיליתי היא לחפש את הרופא באפליקציה ואז להתקשר למרפאה (כאשר אין אפשרות לקבוע תור דרך המחשב) מדובר על רופאים עצמאיים עם זמינות מאוד גדולה ומקבלים בקליניקה יפה נוצצת ונעימה. מאוד נחמד, עם זאת דורש הרבה עבודה. עושים המון בעיות בלאשר בדיקות / ייעוצים מחוץ להסכמים. למשל הייתי צריכה ייעוץ חשוב במרפאה של כללית וחד משמעית לא נתנו לי התחייבות .

לאומית - לדעתי לא טובה, קטנה מיושנת מעט מאוד רופאים . מצד שני יש הרבה גמישות בהפניות למוסדות מחוץ לקופה כי היא כל כך קטנה.

לדעתי מכבי הטובה ביותר. ויום אחד שיהיה לי כוח ואנרגיה אני אעביר את עצמי ואת כל המשפחה למכבי.

אסותא בבעלותם ויותר נחמד לחכות לMRI במסדרון של אסותא מאשר של סורוקה
רק אציין שזה לא משנה שזה בבעלותם, לעוד קופות יש הסדרים איתם.
אני במאוחדת ועשיתי פעמיים MRI באסותא ב"ש

אני במאוחדת ועשיתי פעמיים MRI באסותא ב"ש
למאוחדת יש הסדרים עם הרבה מקומות תלוי איזור מגורים. אם היית רוצה MRI בסורוקה למשל (כי יש תור פנוי) סביר להניח שלא היית מקבל כי יש אסותא בב״ש וסורוקה זה של הכללית.
במרכז למשל יש אפשרות לעשות באסותא רמת החייל ולא הסכימו לתת באיכילוב למרות ששם התורים הרבה יותר קצרים.

למאוחדת יש הסדרים עם הרבה מקומות תלוי איזור מגורים. אם היית רוצה MRI בסורוקה למשל (כי יש תור פנוי) סביר להניח שלא היית מקבל כי יש אסותא בב״ש וסורוקה זה של הכללית.
במרכז למשל יש אפשרות לעשות באסותא רמת החייל ולא הסכימו לתת באיכילוב למרות ששם התורים הרבה יותר קצרים.
רק מחזקת את הטענה שלי שזה שאסותא בבעלות מכבי זה לא שיקול...

רק מחזקת את הטענה שלי שזה שאסותא בבעלות מכבי זה לא שיקול...
אם אתה בכללית ותרצה לעשות בדיקה באסותא לא יודעת כמה בקלות אם בכלל תקבל טופס 17. אז זה שיקול לבחירה בכללית.

אם אתה בכללית ותרצה לעשות בדיקה באסותא לא יודעת כמה בקלות אם בכלל תקבל טופס 17. אז זה שיקול לבחירה בכללית.
רק שכתבת את זה כיתרון למכבי, ולא חסרון לכללית. לכן הארתי שהיתרונות של אסותא קיימים גם בקופות אחרות.

בכל מקרה נראה לי שאנחנו קצת חופרים על ריק...

מקפיץ כדי להעלות נקודה שלא ראיתי התייחסות אליה:
השנה מלאו לי 30, ובמקביל לברכת המזל טוב ממכבי קיבלתי הקפצה גדולה במחיר.

עשיתי השוואה בין מכבי (מגן זהב) לכללית (מושלם זהב) וראיתי פער גדול במחיר.
מכבי יקרה יותר בעשרות אחוזים מכללית, עבור מה שנראה כבערך אותו הסל.
בעקבות כך, אני שוקל לעבור ממכבי לכללית.

האם אני מפספס משהו?
מוזר לי שאני היחידי שמתייחס לפערי המחיר.

מקפיץ כדי להעלות נקודה שלא ראיתי התייחסות אליה:
השנה מלאו לי 30, ובמקביל לברכת המזל טוב ממכבי קיבלתי הקפצה גדולה במחיר.

עשיתי השוואה בין מכבי (מגן זהב) לכללית (מושלם זהב) וראיתי פער גדול במחיר.
מכבי יקרה יותר בעשרות אחוזים מכללית, עבור מה שנראה כבערך אותו הסל.
בעקבות כך, אני שוקל לעבור ממכבי לכללית.

האם אני מפספס משהו?
מוזר לי שאני היחידי שמתייחס לפערי המחיר.
כן אתה מפספס. אני בן 34, כל החיים שלי בכללית. יש לי פלטינום עם כל הביטוחים
אבל עדיין לא יכול לקבוע תור לרופא עור כי כל התורים במודיעין תפוסים. אם יש תור
אז זה לעוד 3 חודשים. הלכתי לרופא משפחה שיזרז לי את התור לרופא עור והוא מילה
טופס בקשה לקבוע לי תור דחוף. הפקידה אמרה שהיא לא יכולה לקבוע תור ושאם הרופא
משפחה שלי רוצה שיקבע לי את התור בעצמו.
אז אתה מבין, כללית מושלם זהב/פלטינום אולי עולה פחות, אבל עדיין, אין אפשרות להיפגש
עם רופא עור. אז מה זה שווה. מעדיף לעבור למכבי, לשלם יותר ולקבל יותר.

הניסיון שלי:
אני במאוחדת.
סך הכל מרוצה מהרוב. חלק מהדברים לצערי לא מיטביים (אי אפשר לקנות תרופות כרוניות ליותר מחודש אחד בסןפרפארם אלא רק בית מרקחת של הקופה, אי אפשר לבדוק מלאי תרופות בבית מרקחת באינטרנט - הרעה בשרות שהיה בעבר - הפנתי שאלה בפייסבוק וקיבלתי תשובה שזה החלטת ההנהלה).
מצד שני אבא שלי היה בכללית והניסיון שלי משם (בתור מי שטיפל בהרבה מענייניו) מזעזע - אטימות מוחלטת של המרפאה (יכול לכתוב ספר שלם על מרפאת האם שלו וההזיות שלה),נהלים קשיחים שחבלז. אם תהיתם זה לא קרה בפריפריה של הארץ אלא ברמת גן. מאושר שאני לא בכללית.אני אמנם מכיר אנשים שמדווחים חוויה אחרת במקומות אחרים בארץ, אבל העובדה שהיה שלב שהתלוננתי על משהו בפני קבילות משרד הבריאות ותגובת המחוז הייתה פחות או יותר לשקר במצח נחושה, אומר לא מעט בעיני.
כנראה אעבור למכבי בהזדמנות הראשונה (מחכה כי במאוחדת יש כמה רופאים ממש טובים שמטפלים בי שנים ולא עובדים עם מכבי, וכי אני רוצה לוודא ב100% שהביטוחים המשלימים והביטוח הסיעודי לא ייפגעו).

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
E איזה מכשירים פיננסיים עדיף לפדות ברכישת דירה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
ד איזה אג"ח לקנות? שוק ההון 3
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
P איזה מחברות הפנסיה עם אאוטסורסינג לממשק מעסיקים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א איך לבחור איזה מסלול לסגור במשכנתא נדל"ן 17
tomer111 איזה ערוץ ספורט מספק שידורים חיים כדורגל ישראלי,אירופאי,טורנירי טניס,כדורסל? (ליגות מקצועיות לא בתי ספר) פוסטים מאיכות נמוכה 0
S משכנתא - איזה מסלול לסגור קודם? נדל"ן 4
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme לחצן מצוקה לקשישים - איזה מומלץ? אוף טופיק 17
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
I איזה מניות או מדדים עולים בזמן משבר? שוק ההון 6
I איזה etf מחזיק אג״ח ממשלת אוקריאנה? שוק ההון 0
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
Tsachi01 איזה סמארטפון יש ברשותכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 91
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 35
TheOneTech על איזה טוסטר אובן תמליצו? אוף טופיק 0
M תואר בכלכלה - איזה מגמה לקחת? התפתחות אישית 7
Y האם יש איזה כלי כלי שמאפשר לקבל התראה ברגע שטריגר מופעל... שוק ההון 5
Y איזה גופים מציעים IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 32
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
B איזה א.ממשלתי להחזיק כדי לאזן sp500 ללא גידור מט״ח שוק ההון 8
P איזה מסמך קבלה לתת לפקדון זמני? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
R איזה הנדסאי כדאי ללמוד התפתחות אישית 18
מ אחרי איזה מדד עוקב ה ETF של סין FXI? שוק ההון 8
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7
Tsachi01 קרן השתלמות : איזה מסלול כדאי לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12