• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איזה הנדסאי כדאי ללמוד

Ron101

משתמש רשום
דירוג
2
שלום חברים אני מתלבט בין ללמוד הנדסאי מיכשור רפואי או הנדסאי חשמל או הנדסאי תוכנה.
המשכורת לא כל כך חשובה יותר חשוב לי שיהיה עבודה בתחום שאני לא אלמד ואז לא יהיו עבודות בתחום. אני כרגע יותר נעול על מיכשור רפואי כי לפי מה שהבנתי שם יש את הכי הרבה עבודה כרגע.. אשמח לעצות! (אני לא מעוניין ללמוד תואר)

.עצה טובה שלי, קח כל עצה שנותנים לך עם כפית של ספקנות.

אני כרגע יותר נעול על מיכשור רפואי כי לפי מה שהבנתי שם יש את הכי הרבה עבודה כרגע..

הייתי נזהר ממשפטים אלה, מאיפה המידע הזה? זה בטוח נכון? מי עומד מאחורי המשפט הזה? האם מי שאמר לך את זה/המקום שקראת בו את זה מרוויח משהו מכך שהוא אומר שיש הרבה עבודה בתחום? כשחושבים על קריירה עדיף לא להסתמך על דברים כאלה.

.עצה טובה שלי, קח כל עצה שנותנים לך עם כפית של ספקנות.

הייתי נזהר ממשפטים אלה, מאיפה המידע הזה? זה בטוח נכון? מי עומד מאחורי המשפט הזה? האם מי שאמר לך את זה/המקום שקראת בו את זה מרוויח משהו מכך שהוא אומר שיש הרבה עבודה בתחום? כשחושבים על קריירה עדיף לא להסתמך על דברים כאלה.
אז אתה אומר עדיף להחליט לבד ופחות להסתמך על אחרים ומה אחרים אומרים?
תודה על התגבוה.

איך הגעת למצב שאתה רוצה ללמוד תואר טכני?

אני לא כל כך טוב בלימודים במיוחד לא במתימטיקה אז רציתי לעשות משהו יותר קצר ויותר קל.
גם יש לי תעודת בגרות מינימלית עם 3 יחידות מתימטיקה אז רוב הסיכויים יצטרך להשלים ולעלות ממוצע ולעשות עוד פסיכומטרי.

נערך לאחרונה ב:
מה שאני מתכוון שמאחורי כל דבר שנאמר ע"י מישהו יש את הנסיון האישי שלו. למשל, אם מי שאמר לך שיש הרבה עבודה בתחום נתקל בהרבה עבודה כי הוא טוב במה שהוא עושה ופונים אליו, מבחינתו יש הרבה מאוד עבודה בתחום. אבל באותו הזמן יכול להיות שבפועל יש הרבה אנשים שבתחום שבקושי מוצאים עבודה כי הם ממוצעים בלבד במה שהם עושים.

אז אתה אומר עדיף להחליט לבד ופחות להסתמך על אחרים ומה אחרים אומרים?

זה חשוב לספוג השפעה חיצונית אבל ההחלטה היא בסוף שלך. אל תפסול את מה שאנשים אחרים אומרים לגמרי, אבל פשוט תהיה מודע לכך שאף אחד לא נמצא בדיוק בנעליים שלך.

אני לא כל כך טוב בלימודים במיוחד לא במתימטיקה אז רציתי לעשות משהו יותר קצר ויותר קל.
גם יש לי תעודת בגרות מינימלית עם 3 יחידות מתימטיקה אז רוב הסיכויים יצטרך להשלים ולעלות ממוצע ולעשות עוד פסיכומטרי.

תחשוב מה מתאים לך שמערב את הדברים שאתה אוהב לעשות, לא כל אחד חייב ללמוד והרבה אנשים עושים כסף ומתפרנסים גם בלי לעשות תואר.
אפילו שהלימודים של הנדסאי לא מקיפים כמו תואר ראשון והם יותר קצרים, הם לאו דווקא קלים ואני בטוח שגם שם תצטרך לעבוד קשה. אין מתנות חינם.

אז נראה לי שכדאי מלהתחיל לחשוב, מה בעצם אתה רוצה לעשות, לא? ובמה אתה חושב שתהיה טוב, תהנה ממנו, ואנשים ירצו לשלם לך כסף תמורתו?

אני מכיר את העולם הזה די מקרוב. לפי דעתי, ה-ROI על הנדסאי הוא מאוד נמוך עד כדי שזה כמעט לא שווה לעשות אותו.
שמעתי שיש היום מכללות טכניות שמציעות במסגרת ההנדסאי תוכנה שלהם גם סוג של סטאז׳ בחברת הייטק אמיתית. אם כבר, הייתי מכוון לשם.
אבל אם בכל זאת ללמוד הנדסאי, אז רק בתנאים הבאים:
- זו אבן-דרך בדרך לקבלה למסלול מדמ״ח אקדמי.
- אין לך תעודת בגרות כלל. לפעמים, במקום להשלים הכל, יותר קל כבר לסיים באמת הנדסאי - זה שווה יותר מבגרות.

לגבי החשש שלך ממתמטיקה, ראיתי כבר במו עיני בכמה הזדמנויות איך אנשים שב-3 יחידות כן מצליחים להעלות את הרמה שלהם ובסופו של דבר ללמוד הנדסה. באמת נתת את כולך במתמטיקה, או שהיה יותר קל לרדת ברמה עד שלא נשאר לאן? לפעמים אנשים לא באמת מנסים כשהם נערים. ואז כשהם בני 20 וכבר יש אלמנט של קוצים בת*ת, הם פתאום מתעוררים ומגלים שזה לא היה כל כך נורא.

זה תלוי במקצוע. בתוכנה ה ROI אכן אפסי. יש מקצועות, שעבורם דווקא כדאי.
אני לא חושב... כמו מה?

היום הכל עובר סוג של אקדמיזציה. פעם לא היה צריך תואר ראשון כדי להיות אפילו רו״ח או אחות. אני חושב שהנדסאי זו מוצא רע מאוד, כתחליף לתואר ראשון. אפילו במידה מסוימת למי שלא רוצה או לא יכול לעמוד ברמה אקדמית.

אני לא חושב... כמו מה?

היום הכל עובר סוג של אקדמיזציה. פעם לא היה צריך תואר ראשון כדי להיות אפילו רו״ח או אחות. אני חושב שהנדסאי זו מוצא רע מאוד, כתחליף לתואר ראשון. אפילו במידה מסוימת למי שלא רוצה או לא יכול לעמוד ברמה אקדמית.
יש תחומי עיסוק, שדורשים רישוי של משרד העבודה, וחלקם דורשים תואר טכנאי או הנדסאי.

זה כאילו בעולם אחר לגמרי מההייטק...
בהייטק, לדעתי, הנדסאי זה יותר חסרון מאשר יתרון...

יש תחומי עיסוק, שדורשים רישוי של משרד העבודה, וחלקם דורשים תואר טכנאי או הנדסאי
אכן, יש כמה מיוחדים.
למשל הנדסאי חשמל (זרם חזק) שנותן רישיון חשמלאי.
או הנדסאי בנין שמאפשר לבנות בתי מגורים ללא צורך בשבע שנות ארכיטקטורה.

נערך לאחרונה ב:
אני לא יכול להמליץ אבל אנסה לשקף לך את המציאות כמו שאני רואה אותה, בתור אחד שלמד חשמלאי ועובד עם הנדסאים ומהנדסים ביום יום, בעיקר בתחומי חשמל ומכונות, התעודה לא שווה כלום בעולם הטכני, מה שיותר חשוב זה הידע שאתה מביא ויכולת לשלב בין כמה עולמות במקביל , לדוגמא אני מתעסק במכונות בתעשייה וחייב להבין מספר תחומים כמו חשמל תוכנה מכניקה ואלקטרוניקה , בגלל שזה נישה שקשה להתמקצע , ביקוש גבוהה וחוסר רצון של צעירים להיכנס לעולם הזה השכר שלי יחסית גבוהה לשוק העבודה, לא הייטק אבל עדיין אני מקבל סיפוק גדול מהעבודה ומרגיש שמצאתי נישה טובה.

הנדסאי מכשור רפואי בעיקרון זה טכנאי מכונות בבתי חולים, תצטרך לדעת טוב חשמל , מכונות ואלקטורניקה כדי להצליח בתחום , נופל בדיוק על מה שאני יודע לעשות ולא למדתי שום הנדסאי, תסיק מזה מסקנות.

ממה שאני רואה ביום יום הנדסאי יוצא לשוק העבודה ברמה לא מספיק גבוהה למה שהשוק דורש , המכללות עושות עבודה גרועה בהכשרת כוח אדם בתחומים האלה , ככה שתצטרך לעבוד תוך כדי הלימודים במקצוע שבחרת וחשוב שזה יהיה במקום טוב שילמד אותך את המקצוע , תצטרך גם להשקיע ים זמן בבית ללמוד דברים שרלוונטים היום להבדיל מהחומר שנלמד בהנדסאים.

חוץ מהנדסאי בניין/חשמל ששם אתה מקבל אשכרה רישיון להתעסק בתחום (בחשמל השוק פרוץ גם ככה, אבל זה סיפור אחר ) בכל שאר המקצועות של הנדסאי לדוגמא הנדסאי תוכנה/בקרה/אלקטרוניקה/וכל הנפצה אחרת ... אפשר לרכוש ניסיון וידע בדרכים אחרות כמו לעבוד בתור גוניור בחברה מסוימת/לעבוד בחינם אצל מומחה/ועוד קומבינות כאלה ואחרות, הניסיון שתצבור שם אוכל כל הנדסאי , בנוסף לזה שלא תצטרך לבזבז כסף, כמה שנים וזמן חשוב בשוק בלימודי הנדסאי.

מה שכן תקח בחשבון שמקצועות טכנים קשים ולא מתגמלים ברוב המקרים , צריך תמיד לשאוף לנישות עם ביקוש גבוהה ושם להגיע לרמה מסויימת של מומחיות כדי להיות יועץ לחברות/עצמאי/מנהל/עוזר פיתוח וכדומה , זה לפחות הכיוון שלי.

לסיום - הסיבה היחידה שאני עושה את מה שאני עושה זה בגלל תשוקה מסויימת למקצוע , אני רואה אנשים מסביבי סובלים יום יום ולא מתוגמלים בהתאם , אני בטוח שיש אתזה בעוד מקצועות.
מה שבטוח שמי שנמצא בצומת דרכים צריך ללכת לנסות ללמוד מקצוע רווחי עם עתיד יחסית בטוח כמו תחום התוכנה, יש סיכוי שלא תהנה בשוטף אבל המשכורות והתנאים הנלווים שם יפצו על זה ותוכל למנף את הכסף הגדול למטרות חשובות כמו פנסייה מוקדמת וכדומה.

בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שללמוד הנדסאי בנין או חשמל הם אחלה דרך.
אחרי שאתה הנדסאי בניין אתה יכול להוציא תעודת מנהל עבודה ואז השכר יפה מאוד.
אתה יכול לתכנן בנינים עד 4 קומות ובתים פרטיים.
לגבי הנדסאי חשמל יש אפשרות להתברג במוסדות /חברות ואז להרויח לא מעט.
שים לב כי בכל מקרה צריך להבין במה שאתה עושה ולהיות טוב במקצוע.
יותר חשוב להיות טוב מקצועית מאשר עם תעודה כזו או אחרת למעט במקצועות סטטוטורים.
גילוי נאות: למדתי הנדסאי מכונות לא הוצאתי דיפלומה כי הייתי צעיר וטיפש.
מרויח הרבה יותר ממתכנתים.
מחשב לבעל מקצוע מעולה
עצמאי בעל חברה.

אני לא יכול להמליץ אבל אנסה לשקף לך את המציאות כמו שאני רואה אותה, בתור אחד שלמד חשמלאי ועובד עם הנדסאים ומהנדסים ביום יום, בעיקר בתחומי חשמל ומכונות, התעודה לא שווה כלום בעולם הטכני, מה שיותר חשוב זה הידע שאתה מביא ויכולת לשלב בין כמה עולמות במקביל , לדוגמא אני מתעסק במכונות בתעשייה וחייב להבין מספר תחומים כמו חשמל תוכנה מכניקה ואלקטרוניקה , בגלל שזה נישה שקשה להתמקצע , ביקוש גבוהה וחוסר רצון של צעירים להיכנס לעולם הזה השכר שלי יחסית גבוהה לשוק העבודה, לא הייטק אבל עדיין אני מקבל סיפוק גדול מהעבודה ומרגיש שמצאתי נישה טובה.

הנדסאי מכשור רפואי בעיקרון זה טכנאי מכונות בבתי חולים, תצטרך לדעת טוב חשמל , מכונות ואלקטורניקה כדי להצליח בתחום , נופל בדיוק על מה שאני יודע לעשות ולא למדתי שום הנדסאי, תסיק מזה מסקנות.

ממה שאני רואה ביום יום הנדסאי יוצא לשוק העבודה ברמה לא מספיק גבוהה למה שהשוק דורש , המכללות עושות עבודה גרועה בהכשרת כוח אדם בתחומים האלה , ככה שתצטרך לעבוד תוך כדי הלימודים במקצוע שבחרת וחשוב שזה יהיה במקום טוב שילמד אותך את המקצוע , תצטרך גם להשקיע ים זמן בבית ללמוד דברים שרלוונטים היום להבדיל מהחומר שנלמד בהנדסאים.

חוץ מהנדסאי בניין/חשמל ששם אתה מקבל אשכרה רישיון להתעסק בתחום (בחשמל השוק פרוץ גם ככה, אבל זה סיפור אחר ) בכל שאר המקצועות של הנדסאי לדוגמא הנדסאי תוכנה/בקרה/אלקטרוניקה/וכל הנפצה אחרת ... אפשר לרכוש ניסיון וידע בדרכים אחרות כמו לעבוד בתור גוניור בחברה מסוימת/לעבוד בחינם אצל מומחה/ועוד קומבינות כאלה ואחרות, הניסיון שתצבור שם אוכל כל הנדסאי , בנוסף לזה שלא תצטרך לבזבז כסף, כמה שנים וזמן חשוב בשוק בלימודי הנדסאי.

מה שכן תקח בחשבון שמקצועות טכנים קשים ולא מתגמלים ברוב המקרים , צריך תמיד לשאוף לנישות עם ביקוש גבוהה ושם להגיע לרמה מסויימת של מומחיות כדי להיות יועץ לחברות/עצמאי/מנהל/עוזר פיתוח וכדומה , זה לפחות הכיוון שלי.

לסיום - הסיבה היחידה שאני עושה את מה שאני עושה זה בגלל תשוקה מסויימת למקצוע , אני רואה אנשים מסביבי סובלים יום יום ולא מתוגמלים בהתאם , אני בטוח שיש אתזה בעוד מקצועות.
מה שבטוח שמי שנמצא בצומת דרכים צריך ללכת לנסות ללמוד מקצוע רווחי עם עתיד יחסית בטוח כמו תחום התוכנה, יש סיכוי שלא תהנה בשוטף אבל המשכורות והתנאים הנלווים שם יפצו על זה ותוכל למנף את הכסף הגדול למטרות חשובות כמו פנסייה מוקדמת וכדומה.

בהצלחה.
>> בכל שאר המקצועות של הנדסאי לדוגמא הנדסאי תוכנה/בקרה/אלקטרוניקה/וכל הנפצה אחרת ... אפשר לרכוש ניסיון וידע בדרכים אחרות כמו לעבוד בתור גוניור בחברה מסוימת/לעבוד בחינם אצל מומחה/ועוד קומבינות כאלה ואחרות, הניסיון שתצבור שם אוכל כל הנדסאי , בנוסף לזה שלא תצטרך לבזבז כסף, כמה שנים וזמן חשוב בשוק בלימודי הנדסאי.

רק הבעייה שללא תעודה , אף אחד אפילו לא יזמין אותך לראיון. והקורות חיים שלך יתקעו עוד בשלב הסינון האוטומטי , לפחות לפי חבר שהיה לו נסיון(מהצבא וממקומות עבודה) , ורק אחרי שנוספה לו המילה הנדסאי לקורות חיים התחיל לקבל הצעות מעניינות.

אחרת זה באמת היה נהדר אם היה מסלול עוקף הנדסאי.

שללא תעודה , אף אחד אפילו לא יזמין אותך לראיון
הזכרת את המורה שלי מכיתה ח' שאמרה שבלי בגרויות אי אפשר להצליח , בלי להעליב, היא היית אחלה מורה רק טיפה מיושנת.

אני חושב שבמקצועות של הנדסה ומחשבים יש איזה רף וחיפוש עובדים לפי הסמכה מסויימת כדי לסנן מסה של מעומדים - מוסד לימודים איכותי / בוגר יחידה כזאת או אחרת , למרות שיש המון יוצאים מן הכלל.

בנוסף אין ספק שאחרי ניסיון של מספר שנים בשוק התעסוקה הפוקוס הוא על מה אתה יודע ולא איזה תעודה אתה מחזיק, בגלל זה אני חושב שהמיקוד צריך להיות בצבירת ניסיון בתחום שבו אתה רוצה לעסוק וזה גם מה שיכניס אותך למקומות עובדה איכותיים.

אני בטוח שיש מקומות שרוצים תעודה על פני ניסיון ,בעיקר שלמגייס/ת/מנהל אין מושג מה התפקיד דורש והם מחפשים מילים כמו הנדסאי/מהנדס , תעודת בגרות , 12 שנות לימוד ( אולי טיפה הגזמתי ).

לדעתי זה מקומות מיושנים שאני אישית לא הייתי רוצה להיות חלק מהם , אולי זה המקומות שחבר שלך שלח קורות חיים , לא הבאת יותר מידיי פרטים אז אפשר רק לנחש מה הסיבה שלא חזרו אליו.

בתחומים טכניים בעולם החשמל והמכונות הניסיון הוא הדבר החשוב ביותר , נקודה.
אף מקום עבודה שמכבד את עצמו לא יקח איש שיודע תורת החשמל אבל לא יודע איך נראה לוח חשמל , זה לפחות מה שאני רואה בארגונים רציניים.

כמובן שרצוי רישיון כזה או אחר , אבל אם יש לך כישורים מסויימים המעסיק אמצא פתרון לנושא הרישיון, שפרוץ גם ככה.

נערך לאחרונה ב:
הזכרת את המורה שלי מכיתה ח' שאמרה שבלי בגרויות אי אפשר להצליח , בלי להעליב, היא היית אחלה מורה רק טיפה מיושנת.

אני חושב שבמקצועות של הנדסה ומחשבים יש איזה רף וחיפוש עובדים לפי הסמכה מסויימת כדי לסנן מסה של מעומדים - מוסד לימודים איכותי / בוגר יחידה כזאת או אחרת , למרות שיש המון יוצאים מן הכלל.

בנוסף אין ספק שאחרי ניסיון של מספר שנים בשוק התעסוקה הפוקוס הוא על מה אתה יודע ולא איזה תעודה אתה מחזיק, בגלל זה אני חושב שהמיקוד צריך להיות בצבירת ניסיון בתחום שבו אתה רוצה לעסוק וזה גם מה שיכניס אותך למקומות עובדה איכותיים.

אני בטוח שיש מקומות שרוצים תעודה על פני ניסיון ,בעיקר שלמגייס/ת/מנהל אין מושג מה התפקיד דורש והם מחפשים מילים כמו הנדסאי/מהנדס , תעודת בגרות , 12 שנות לימוד ( אולי טיפה הגזמתי ).

לדעתי זה מקומות מיושנים שאני אישית לא הייתי רוצה להיות חלק מהם , אולי זה המקומות שחבר שלך שלח קורות חיים , לא הבאת יותר מידיי פרטים אז אפשר רק לנחש מה הסיבה שלא חזרו אליו.

בתחומים טכניים בעולם החשמל והמכונות הניסיון הוא הדבר החשוב ביותר , נקודה.
אף מקום עבודה שמכבד את עצמו לא יקח איש שיודע תורת החשמל אבל לא יודע איך נראה לוח חשמל , זה לפחות מה שאני רואה בארגונים רציניים.

כמובן שרצוי רישיון כזה או אחר , אבל אם יש לך כישורים מסויימים המעסיק אמצא פתרון לנושא הרישיון, שפרוץ גם ככה.
לא אמרתי שרוצים תעודה על פני נסיון, בד"כ דורשים את שניהים.

ואין ספק שהנסיון הוא הגורם החשוב ביותר. אתה לגמרי צודק.

אבל אתה אומר שלך(או לאנשים שאתה מכיר) אין תעודות אבל יש נסיון, ולא הייתה להם בעייה להתקבל למקומות עבודה בשכר טוב?

אבל אתה אומר שלך(או לאנשים שאתה מכיר) אין תעודות אבל יש נסיון, ולא הייתה להם בעייה להתקבל למקומות עבודה בשכר טוב?
כן ,נכון שזה לא נפוץ ויש מקומות עבודה שתואר הוא דרישת סף , אני דיברתי על עולם התעסוקה בתחומים טכנים שפתוש הזכיר כי זה מה שאני מכיר ויודע , למרות זאת ,שוק העבודה הולך למקום הזה בכל התחומים לדעתי האישית.

פעם להיות בעל תואר היה שער כניסה לקריירה טובה (מי שזוכר את ימי הזוהר של עורכי הדיין) אבל פעם לא היו מיליון מכללות, הצפה של השוק בבעלי תואר ומיליון סוגים של תארי רוח כאלה ואחרים, בלי להיכנס לדיון של האם זה נכון או לא נכון ללמוד תואר.

תכלס לא חסר בשוק הנדסאי חשמל/תוכנה/מכונות וכדומה חסר בשוק אנשים שיודעים את העבודה , המכונות והטכנולגיה נעשים כלכך מורכבים ובקצב שיא , מי שצפה במפעלים של אמזון וטסלה ככה המפעלים בארץ מתחילים להראות ואנחנו רגע לפני מהפכה נוספת בעולם המכונות בעיקר בגלל IoT ,
שום לימודים של 3 שנים בכיתה סגורה עם חומר משנות ה80 לא יסגרו את הפער הזה.

תשאל את עצמך שאלה , בתור מנהל אחזקה של בית חולים עם מערכות קריטיות וסופר מסובכת, היית לוקח מישהו שלמד 3 שנים הנדסאי על פני מישהו שיש לו ניסיון של 3 שנים בתחום המכשור ? בתור מנהל מפעל שמכונה מייצרת לך כמה עשרות/מאות אלפי שקלים בשעה היית נותן למישהו שעכשיו סיים לימודים להתגלח לך על המכונה כדי ללמוד את
העולם המעשי , או היית לוקח בעל מקצוע שנותן שירות שלוש שנים למכונות דומות?

אם תרצה אפרט לך יותר בפרטי על השינויים הרבים שאני רואה בשוק מבחינה טכנולוגית, אני פשוט לא רוצה לגנוב את השרשור למקום אחר.

נערך לאחרונה ב:
מקצוע טכני זה אחלה!
הרבה פעמים טכנאים והנדסאים מרוויחים בתעשייה הרבה מאד. בודאי יותר מתואר כלום במדעי הרוח.
אשתמש גם בעיצה של @קירכהוף , מקצועות שדורשים רישוי וזה גם" טכנאי גז ומיזוג אוויר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
E איזה מכשירים פיננסיים עדיף לפדות ברכישת דירה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
ד איזה אג"ח לקנות? שוק ההון 3
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
P איזה מחברות הפנסיה עם אאוטסורסינג לממשק מעסיקים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א איך לבחור איזה מסלול לסגור במשכנתא נדל"ן 17
tomer111 איזה ערוץ ספורט מספק שידורים חיים כדורגל ישראלי,אירופאי,טורנירי טניס,כדורסל? (ליגות מקצועיות לא בתי ספר) פוסטים מאיכות נמוכה 0
S משכנתא - איזה מסלול לסגור קודם? נדל"ן 4
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme לחצן מצוקה לקשישים - איזה מומלץ? אוף טופיק 17
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
I איזה מניות או מדדים עולים בזמן משבר? שוק ההון 6
I איזה etf מחזיק אג״ח ממשלת אוקריאנה? שוק ההון 0
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
Tsachi01 איזה סמארטפון יש ברשותכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 91
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 35
TheOneTech על איזה טוסטר אובן תמליצו? אוף טופיק 0
M תואר בכלכלה - איזה מגמה לקחת? התפתחות אישית 7
Y האם יש איזה כלי כלי שמאפשר לקבל התראה ברגע שטריגר מופעל... שוק ההון 5
Y איזה גופים מציעים IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 32
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
B איזה א.ממשלתי להחזיק כדי לאזן sp500 ללא גידור מט״ח שוק ההון 8
P איזה מסמך קבלה לתת לפקדון זמני? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
מ אחרי איזה מדד עוקב ה ETF של סין FXI? שוק ההון 8
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7
Tsachi01 קרן השתלמות : איזה מסלול כדאי לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
R עזרה לגבי איזה קורס ללמוד התפתחות אישית 5