• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אחזקת רכב באופן סולידי

Johnnie

משתמש רגיל
דירוג
95
שלום וברכה לחברי הפורום המכובדים,

ראשית, הרשו לי לציין שאני נרגש להצטרף לפורום כחבר. נתקלתי כאן בהרבה ידע ואני שמח לשתף עם הידע שצברתי בעצמי.

שנית הרשו לי לשתף במקרה שקרה לא מזמן. לפני כשבועיים החלו לי ברכב רעשים ו-"השתעלויות" שהתחילו בעת הנעת הרכב ונמוגו לאיטן לאחר שהרכב התחיל להתחמם. החלטתי לשמור על פאסון ולהמשיך הלאה.
מס' ימים לאחר מכן התחילה להידלק לסירוגין גם מנורת ה-"אתה-הולך-לחטוף-חזק-במוסך" (מנורה צהובה בלוח המחוונים). מאחר ואני רוכב לעבודה על אופנים לא היה לי איכפת כל כך, אבל אישתי הראשונה (והנוכחית) הלחיצה עד מאוד ובצר לי הופקד עלי לטפל בנושא לאשורו.
לאלו שלא יודעים, המשמעות של הנורה הנדלקת דלעיל היא שצריך להחבר את הרכב למחשב במוסך מורשה ולפי זה ניתן יהיה לראות מה הבעיה. אילולא האופציה הזאת כל מוסכניק היה צריך לדבג (debug, מה לעשות מתכנת שכמוני) לפחות חצי מנוע כדי להבין מאיפה הבעיה. מחשב הרכב פותר את הבעיה הזו כך שהוא אומר באופן מיידי מה הבעיה או לפחות מה החלק הספציפי שעושה צרות.
כמו סולידי ראוי עשיתי סקר שוק בין המוסכים (כולם מוסכים מרכזיים) על מנת לבדוק כמה יעלה התענוג המפוקפק. המחירים רק לחיבור הרכב לאותו מחשב מסתורי נעו בין 200 ל 450(!) ש"ח. (הלכתי על הכי זול). הבדיקה, לתדהמתי, לא כללה בתוכה איזה מחשב ענק או ציוד מתוחכם כל כך. רק לפטופ עם חיבור OBD2 (רק אחר כך הבנתי מה זה).
בדקו, אמרו שצריך להחליף סליל הצתה. "כמה עולה?" שאלתי. "1500 ש"ח רק החלק בלי עבודה ולא כולל מע"מ" . סולידי שכמוני ולא מקבל כאלה דברים כמובן מאליו אצתי רצתי לאתר ששמו junkyard.co.il על מנת להבין האם זה באמת המחיר שמא מדובר לא במוסכניק אלא בשוחט.
מתקשר לספק הראשון שעונה. כמה עולה? 300 שח כולל מעמ. "תגיד," הוא אומר. "יש מצב ששמת את הרכב שלך במוסך XXX?". אני משיב בחיוב והוא אומר שלפני עשר דקות התקשרו אליו מהמוסך הזה והזמינו בדיוק את החלק שעליו אני שואל. (להבהיר 300 ש"ח מול 1500(!) ש"ח).
התקשרתי למוסך ואמרתי לו שלא יעשה כלום, אני מגיע להוציא את הרכב. מנהל המוסך התעצבן למדי ובצדק מבחינתו.
הלכתי לספק, קניתי, ראיתי כמה סרטונים ביוטיוב, הוצאתי 4 ברגים החלפתי את החלק החזרתי 4 ברגים והתקלה נפתרה.
ווווהווווו חסכתי 900 שקל לא כולל עבודה (לפחות 300 ש"ח נוספים)!!
אבל העניין העיקרי של הפוסט דנן הוא המרכיב הבא:

http://i.ebayimg.com/00/s/NTQ3WDYzOA==/$(KGrHqF,!qUFB,Dn+!HMBQlHzjLt1g~~60_35.JPG
(לא הצלחתי להעלות תמונה, אז הרי הקישור)

הפטנט זה מתחבר לכל רכב עם מודל גבוה משנת 96 לחיבור ה-2OBD שלו. (אם אתם לא סגורים איפה זה גגלו את דגם הרכב שלכם בשילוב עם 2 .OBD) הוא משדר את נתוני המחשב של הרכב בבלוטות' לסמרטפון שלכם.(מה הבעיה ובאיזה חלק). הזמנתי מהסינים. עלה 4(!) דולר (10 אחוז מהבדיקה החד פעמית הכי זולה שמצאתי). יש לו גם אפשרות לכיבוי הנורה דלעיל בלוח המחוונים במידה ויש מצב של flase positive.

עכשיו כבר לא צריך לחפש מוסכים מרכזיים עם מחשבים מסתוריים.

אגב, לרכב שלום :)

נערך לאחרונה ב:
כמדומני יש בארץ איזו אפליקציה / סטארטאפ בשם Engie שזה בדיוק מה שהיא עושה - קוראת את המידע עם הרכיב הנל, ועוטפת את זה באפליקציה שמדווחת לך את הנתונים על הרכב ותקלות אם יש, ומאפשרת לבחור מוסך עם הצעת המחיר הכי טובה.

כמדומני יש בארץ איזו אפליקציה / סטארטאפ בשם Engie שזה בדיוק מה שהיא עושה - קוראת את המידע עם הרכיב הנל, ועוטפת את זה באפליקציה שמדווחת לך את הנתונים על הרכב ותקלות אם יש, ומאפשרת לבחור מוסך עם הצעת המחיר הכי טובה.

כן רק שהרעיון הוא דווקא לא לקחת את זה למוסך אלא לנסות לתקן לבד. יש המון (!) מידע באינטרנט איך לתקן רכבים מכל הסוגים ובנוגע לכל התקלות.
לדעתי זה עניין תרבותי שקיבלנו מארצות הברית. הרעיון שאם אתה יכול לשלם כסף ו"מקצוען" יעשה את זה בשבילך אז עדיף.
שוחחתי על כך עם חבר ולדבריו באנגליה זה ממש מקובל שכל אחד מתקן לעצמו את הרכב.

הפטנט זה מתחבר לכל רכב עם מודל גבוה משנת 96 לחיבור ה-2OBD שלו.
הלוואי שמה שכתבת היה נכון. לצערי זה תופס רק לרכבים אמריקאיים משנת 96, אירופאים משנת 2001, ולכל השאר לא חיפשתי...
לצורך העניין - לי יש ניסן אלמרה שנת 2000, ואין לו חיבור כזה. ל- @yossik יש גם רכב ישן, ואני בספק רב אם זה קיים אצלו.
מסכים שזה אחלה דבר, לצערי מי שסולידי גם בשנה של הרכב, לא זוכה להנות מזה... (וזה לפני שדיברנו על העובדה שבכלל יש רכב, שזה עאלק סולידי...)

וואו, כל הכבוד!!! ראיתי שיש גם elm 327 לחיבור ODB2 גם עם חיבור USB (למי שאין סמארט פון.) אתה יודע אם צריך איזו תוכנה מיוחדת כדי לראות את הנתונים?
תודה!

הלוואי שמה שכתבת היה נכון. לצערי זה תופס רק לרכבים אמריקאיים משנת 96, אירופאים משנת 2001, ולכל השאר לא חיפשתי...
לצורך העניין - לי יש ניסן אלמרה שנת 2000, ואין לו חיבור כזה. ל- @yossik יש גם רכב ישן, ואני בספק רב אם זה קיים אצלו.
מסכים שזה אחלה דבר, לצערי מי שסולידי גם בשנה של הרכב, לא זוכה להנות מזה... (וזה לפני שדיברנו על העובדה שבכלל יש רכב, שזה עאלק סולידי...)
גם לרכב שלי יש מחשב.
אבל ברכב הקודם (פג׳ו 2002) היתה בעיה עם שקית האוויר, ניגשתי לאחמד, חיבר את הלפטופ, עשה ריסט (איפוס) למחשב והבעיה נעלמה. לקח 50 שקל.

מקווה שהוא באמת תיקן לך את הבעיה ולא סתם מחק לך את האזהרה. יש כאלה שעושים את זה לפני מכירה של הרכב.

תודה על השיתוף, יכול לשתף שכשלי נדלקה הנורה הנ"ל הלכתי למוסך שאני מטפל בו בד"כ והוא חיבר את הסורק שלו חינם אין כסף.
אני מאמין שכל מי שמטפל במוסך קבוע לא לוקחים לו על זה כסף.

רק בשביל לצנן קצת את ההתלהבות, הסורק הזה הוא אוניברסלי והוא די מוגבל באופציות שלו.
אומנם זה כלי חיוני ועלותו אפסית (והוא גם עוזר ברוב המקרים), אבל בשביל דיאגנוסטיקה מסובכת באמת יש צורך בסורק מקצועי (לכל חברה יש סורק משלה, הם יקרים וזאת הסיבה שאין אותם ברוב המוסכים הרגילים).

אם כי אני מניח שרוב הסולידים נוסעים על רכבים פשוטים ולכן גם הדיאגנוסטיקה לרכבים אלה כנראה לא מסובכת. :)

שלום @Johnny

תודה על המידע המעניין.

תוכל לשים קישור היכן קנית את חלק ה ODB2 ולספר האם יצא לך כבר לנסות אותו? האם הוא עובד כמו שציפית?

וואו, כל הכבוד!!! ראיתי שיש גם elm 327 לחיבור ODB2 גם עם חיבור USB (למי שאין סמארט פון.) אתה יודע אם צריך איזו תוכנה מיוחדת כדי לראות את הנתונים?
אם יש לך אנדרואיד יש מספר אפליקציות שיכולות להתאים לזה. אני בדקתי את piston ו-tourqe (את שניהן ניתן להוריד מ-google play בחינם).
האפליקציות הללו, מלבד יכולתן לבדוק את ה-fault codes (הסיבות שבגינן נדלקת הנורה הארורה), גם מאפשרות לראות את מצב הרכב כפי שעולה מהמחשב הפנימי. (מומנט, תצרוכת דלק, מצב הממיר הקטליטי ועוד שלל אינדיקציות). כלומר יש מצב שאם חופרים בזה מספיק,ניתן לעלות על בעיות עוד לפני שהדברים מתקלקלים ואז מאלצים אותך לסור למוסך.
במידה ואין לך סמארטפון ניתן לרכוש את הגרסה שמתחברת עם USB ל-PC ואיתה מגיעה אפליקציה מובנית אם כי שמעתי שהאפליקציה הזו ממש לא משהו ואף יש מצב למצוא בתוכה איזה וירוס או שניים (שמועות, לא בדקתי בעצמי).

רק בשביל לצנן קצת את ההתלהבות, הסורק הזה הוא אוניברסלי והוא די מוגבל באופציות שלו.
אם זה יתפוס לי 80 אחוז מהבעיות דיינו. גם כך פוטנציאל החזר ההשקעה הוא עצום.

תודה על השיתוף, יכול לשתף שכשלי נדלקה הנורה הנ"ל הלכתי למוסך שאני מטפל בו בד"כ והוא חיבר את הסורק שלו חינם אין כסף.
אני מאמין שכל מי שמטפל במוסך קבוע לא לוקחים לו על זה כסף.

אני מאמין שדברים בחינם בדרך כלל עולים יותר בהמשך.

תוכל לשים קישור היכן קנית את חלק ה ODB2 ולספר האם יצא לך כבר לנסות אותו? האם הוא עובד כמו שציפית?

אני מעדיף לא לפרסם פה קישורים. את שלי קניתי ב-aliexpress (חיפוש obd2 יניב מאות תוצאות מכל הסוגים וכל המינים. שלי, כמו שכבר צוין עלה 4 דולר ונותן יופי של עבודה).

לסיום אני רוצה לומר שגם במידה ואין לכם שום כוונה לתקן את הרכב בעצמכם, לפחות המכשיר הזה יתן אינדיקציה מה הבעיה ככה שהמוסכניק לא יוכל לערבב אתכם (ע"ע יצאת צדיק/כלבוטק ודומיהם).

בהצלחה :)

odb2-scanner.jpg

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
A אחזקת רכב צרכנות פיננסית 1
the_newbie התייעצות לגבי אחזקת רכב - שאלה להייטקיסטים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
wa11a עלות אחזקת רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 156
nils אחזקת רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
P הרחבת אחזקת נשק פרטי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 22
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
M נוסחה לכדאיות אחזקת RSU - יש חיה כזאת? שוק ההון 14
D האם אחזקת תיק מניות במספר ברוקרים שונים מחייבת בהגשת דוח שנתי? שוק ההון 7
H איסור אחזקת ני"ע לתושב מס בארה"ב בבתי השקעות/בנקים בארץ - לאיפה ואיך מעבירים תיק השקעות עם ני"ע ישראליים? שוק ההון 42
ש תשלום מיסים בגין אחזקת נכס\חשבון בנק בארה"ב מיסים 6
P מיסוי על אחזקת MLP ודרך עקיפה אפשרית מיסים 0
unrealx מכתב שחבר קיבל מאקסלנס ולא הצלחתי להבין לגבי אחזקת מנייה שוק ההון 4
S כיצד נגבים דמי ניהול ודמי נאמנות עבור אחזקת קרן נאמנות ומתי הם נגבים? שוק ההון 1
romrom שיקולים בפיזור מניות בעת אחזקת RSU שוק ההון 23
unrealx אחזקת מנייה לטווח קצר שוק ההון 14
L עלויות אחזקת בית צרכנות פיננסית 6
R שאלת נדל״ן - אחזקת שטח מול מכירה שוק ההון 39
GentleGiant אחזקת אג"ח אחד במקום קרן אג"חית שוק ההון 27
ERE בלי ה E סוגיית המטבע של אחזקת ETF שוק ההון 12
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
yancuk רכב חברה - כדאיות צרכנות פיננסית 14
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ל כניסה עם רכב לחלקה פנימית נדל"ן 2
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
I החלפת רכב ביש ברירה צרכנות פיננסית 11
O קניית רכב ומימון צרכנות פיננסית 10
U ימי מכירות רכב אוף טופיק 0
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
W הוצאות נסיעה עבור רכב חשמלי מיסים 0
ישראלי מצוי קנית רכב חדש סקודה פאביה או יונדאי אי 20 צרכנות פיננסית 25
Y רכב משפחתי צרכנות פיננסית 1
א החלפת רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
I ביטוח רכב , עליה ממש גבוהה? צרכנות פיננסית 2
M הוצאות רכב עצמאי- פחת מיסים 1
M קניית רכב עם כסף מהכיס או במימון צרכנות פיננסית 4
I ביטוח רכב שכור בחו״ל? צרכנות פיננסית 8
י ביטוח רכב לפי קילומטרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Flex האם לסגור הלוואה על רכב צרכנות פיננסית 6
ח אופטימזציה בקננית רכב והחלטה על תקציב צרכנות פיננסית 1
ש רכב ליסינג או פרטי? מיסים 1
Shnizelia איך קונים רכב "סולידי"? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
לב מישקין מה עדיף לקנות רכב יד שנייה או לקחת מהעבודה תמורת תשלום? צרכנות פיננסית 12
L נהג צעיר רכב ראשון - יד 2 או ליסינג פרטי צרכנות פיננסית 3
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
D רכב צמוד מהעבודה ומעבר ליישוב מזכה מס מיסים 1
Couch Potato השכרת רכב בסקוטלנד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
U מס רכישה על רכב חשמלי צרכנות פיננסית 1
דאניל תיקון יקר של רכב אוף טופיק 22
M קניית רכב חדש ואחזקתו לתקופה ארוכה צרכנות פיננסית 20

נושאים דומים

Back
למעלה