1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

אופציות פוט בארה"ב על נאסד"ק וS&P

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י גונן1900, ‏9/7/19.

1. גונן1900

גונן1900 משתמש ותיק

אם אני מגדר את המניה אז מה הרווחתי מהעליה שלה???
    מה זה לונג סטרנגל?

2. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

זאת קומבינציית אופציות נייטרלית, זה ההיפך מ"חסימת טווח", אתה בעצם מרוויח כאשר נכס הבסיס או עלה ב X% או ירד ב X%
    אתה מפסיד אם הוא לא זז

3. גונן1900

גונן1900 משתמש ותיק

אני מקבל את הטיעון לחכות שיהיו רגועים יותר, מצד שני, עכשיו כשלחוצים אז האופציית קול על המניה גם זולה יותר.
    טווח הזמן שאני צריך לאופציית קול היא סדר גודל של 3-4 חודשים.
    השאלה אם גידור של פוט על הנאסד"ק לטווח של שנה יגדר לי 3-4 חודשים של קול.
    אם אקנה פוט על הנאסד"ק ל3 חודשים, אז במקרה שהנאסד"ק לא ירד הפסדתי את כל הרכישה, אני חשבתי על פוט על הנאסד"ק לשנה קדימה, שזו אופציה הרבה יותר יקרה, כך שעוד 3-4 חודשים כשאסיים עם האופציית קול, אוכל למכור את האופציית פוט על הנאסד"ק ברווח או בהפסד קל של עד 20%

4. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

עכשיו כן, תראה מה קורה כשיש ירידות באחוזים
    אם תמכור פוט ליד הכסף אז תוכל לרכב על העליה בנכס
    אם הנכס יירד והאופציה תיכנס לכסף ותתממש אתה "תמכור" את מה שיש\אין לך, שזה גם סוג של גידור כי אתה מנטרל חשיפה
    אם תמכור יותר ממה שיש לך אולי אפילו תרכב על הירידה כי תהיה בשורט
    כדי לגדר שורט תוכל לקנות את המניה אם היא תעלה חזרה באחוזים שתבחר ( Buy Stop-Loss)

בכל מקרה, אני אישית מעדיף שמשלמים לי באופציות כי אני לא פוחד שהמחיר נופל, זאת רק הזדמנות למכור תנודתיות
    למכור תנודתיות וזמן זה החלק הכי טוב באופציות כי אני בטוח שזמן תמיד יזוז ונכסים "ישתוללו" במחיר

כל מה שכתבתי הוא אוסף של דברים של משתמש אנונימי, אני לא מומחה ולא אוטוריטה
    זאת לא המלצה או ייעוץ
    סתם כתבתי את דעתי ומה שמתאים לי, לאחרים זה יכול להתאים פחות

אזהרה: אופציות זה כלי מסוכן

5. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

למה לא מרווח עולה? (לונג על סטרייק נמוך, שורט על סטרייק גבוה. לא משנה אם קול או פוט, רק להיות עקביים בשניהם)
    זה יחסום את הרווח הפוטנציאלי אמנם, אבל גם יחסום את ההפסד בעלות לא גבוהה... וככה אתה לא צריך להסתבך עם המדדים הגדולים, אלא רק מגדר את החשיפה למניה

(לא יועץ, ממליץ, מייעץ. מעולם לא השקעתי באופציות ולא ממליץ על זה לאף אחד).

אה הא
    שתדע שהפוסטים שלך בנושא הם חלק מהסיבות שלקחתי קורס באופציות הסמסטר. היה ממש מעניין ומעשיר, עכשיו יצאתי מהמבחן ואני קצת שונא אותך על שגרמת לזה להיראות כיף. המבחן לא היה כיף. (אם יהיה פקטור אפסיק לשנוא אותך, בהתאם לתקנון)

6. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

לא יודע לגבי המבחנים, אבל לנסות להבין את הכלי עלה לי בהרבה שכר לימוד
    אבל זה רק כי גידרתי בלי נכס הבסיס (אופציה עירומה) :)
    וכמות ה MC שקיבלתי
    בררררר..

נעם בלה בלה אוהב/ת את זה.
  7. גונן1900

גונן1900 משתמש ותיק

תוכל בבקשה להדגים לי את זה על אמזון למשל? איזה ניירות בדיוק קונים?
    תודה

8. גונן1900

גונן1900 משתמש ותיק

אני מתאמץ להבין את השפה המקצועית.
    כשאתה אומר --- אם תמכור פוט ליד הכסף ---- כוונתך לרכישה של אופציית פוט?
    במידה ואני קונה את הקול על המניה לעוד 3 חודשים, ומנגד קונה פוט ליד הכסף לעוד אפילו שנה, העליה והירידה לא יתקזזו? איפה הרווח בסיפור? גם אם המניה תעלה כפי שאני צופה, אפסיד את הרווח בפוט.
    כמו כן למה אתה מציע לגדר את השורט ברכישת המניה, אני בלאו הכי הרי רוכש את האופציית קול שמגדרת את השורט?
    תודה

9. גונן1900

גונן1900 משתמש ותיק

לא מבין את הטכניקה הזו, לדוגמא מניית אמזון (לא עליה אני מדבר... גם אם תעלה אני לא מבין למה היא שווה מכפיל של 83) שהיא כעת סביב 2000 דולר, נגיד אני קונה לונג על סטרייק של 2050, ושורט על סטרייק 1950, אם המניה לא זזה, הפסדתי את הכסף של שניהם

10. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

לא, בדיוק כמו שזה נשמע
    מוכר פוט, אני מוכר לקונה את האפשרות לקנות ממני את נכס הבסיס במחיר הסטרייק עד מועד הפקיעה
    אני מתחייב לספק לו את המכירה, משמע אני "נפטר" מהנכס שלי אם הוא יורד מדי, מה שעוצר לי את ההפסד אם זאת ירידה חדה מאוד
    ליד הכסף - מספר סטרייקים מתחת למחיר הנוכחי של נכס הבסיס, במקרה של CALL זה הפוך

אתה לא חייב לרכוש CALL ולשלם פרימיום, אתה יכול להשתמש ב STOP-LOSS וזה יעשה את העבודה עד תקופת זמן לא ידועה בעתיד
    כמובן שאם אתה רוצה גם לנצל את הירידה ליצירת רווח, אתה יכול להעניק יותר אופציות ממה שיש לך מנכסי הבסיס, מה שיהפוך את החשיפה הנייטרלית שלה לחשיפה שלילית, במקרה כזה חשוב לדעת מתי להתהפך חזרה ללונג
    אתה כמובן קובע

נכון, זאת אסטרטגיה תנודתית, מבצעים זאת על נכסים תנודתיים שצפויים לברוח מהטווח שהם נמצאים בו עכשיו
    דוגמא: חדשות שעומדות לצאת, דוחות רבעוניים וכו'

11. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

אכן, זו אסטרטגיה שרווחית רק אם המניה באמת עולה.

12. Yoss

Yoss משתמש בכיר

איבדתי אותך.
    אופציית פוט מאפשרת לבעל האופציה למכור את הנכס במחיר הסטרייק.
    מכרת פוט: מכרת לקונה את האפשרות למכור לך (ולא לקנות ממך) את נכס הבסיס במחיר הסטרייק.
    כלומר, אם המחיר יורד אתה קונה את הנכס, לא נפטר ממנו, לא כך?

13. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

כך
    מתנצל, כי כשפירטתי השמטתי בטעות חלק מההודעה המקורית
    השמטתי את השלב שאתה נפטר מהנכס הבסיס (SL) בירידות לפני הסטרייק ומקבל אותו חזרה ע"י מכירת האופציה ליד הכסף (כמה סטרייקים מתחת) ובמימוש האופציה ע"י הקונה, אם יממש
    הפרימיום יהיה גבוה עקב התנודה למטה ויאפשר לו להפסיד קצת יותר
    אם ימכור יותר נכסים ממה שהיו לו ויכנס לשורט החשיפה שלו תהפוך לשלילית וירוויח גם בירידה עצמה
    כדי לסגור את הפוזיציה הוא ימומש ע"י קונה האופציה ויקבל לחיקו את המניות חזרה
    (במידה ולא יהיה מימוש, אפשר לחשוב על כמה כיוונים כמו גילגול במחיר וגילגול בזמן, מה שיוסיף פרימיום)
    אם המחיר יעלה ויכניס את השורט שלו להפסד יוכל לשים Buy-SL כדי לחסום אותו
    בכל מקרה, הפרימיום של המוכר, ההפסד חסום בשני התהפכויות הפוזיציה
    הרווח לא מוגבל כל עוד יש אופציה מחוץ לכסף ונכס ביד

זה לא פיתרון קסם, אבל כזה שמאפשר לייצר כמה שקלים פרימיום למי שלא ממש מפחד משני כיווני המחיר (תנודות)

Yoss אוהב/ת את זה.
  14. גונן1900

גונן1900 משתמש ותיק

אם אני מבין נכון אתה מתאר אסטרטגיה הכרוכה בכתיבת אופציות באופן עצמאי, כיוון שאני לא מבין מספיק בזה, אני לא כותב אופציות (וגם מתעקש לא לפתוח את האפשרות הזו בבית ההשקעות), רק רוכש אופציות קיימות בשוק כך שאני יודע בדיוק כמה אני מפסיד במקרה קיצון.
    תעזור לי אסטרטגיה שמשתמשת באופציות שקיימות בשוק.

15. גונן1900

גונן1900 משתמש ותיק

ואם המניה יורדת ל1950?
    עדיין אין רווח, כי הפוט מתקזז עם הקול

16. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

משחק מילים? :)

בכל מקרה, אם אתה משלם ביטוח, אז חשוב שהוא ישתלם
    ישנם שיאפשרו לנכס לרדת עד שיעצור לבד ופשוט ימשיכו בשלם, קונים כשהגיע הזמן להשקיע, מוכרים - אף פעם

17. Yoss

Yoss משתמש בכיר

אם הבנתי נכון, אז במקרה של ירידה קלה במחיר (SL מופעל, אבל לא מגיע לסטרייק) הוא נשאר בלי חשיפה לנכס הבסיס, ולא ירוויח מהעליה שלו אלא רק את הפרמיום? או שמגדירים גם נקודת כניסה מחדש (ואז מפסידים חלק מהעליות, אבל זה יכול להתקזז עם הפרימיום)?

18. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

מבחירה, רצוי להיות תמיד בשוק, גם כשהוא יורד, כי ככה השורט מפיק הכנסה
    ב IB יש אפשרות לשים פקודה רודפת פקודה, אם פקודה מכירה (SL) תיתפס - אז תמכור פוט (במרקט) שאתה מגדיר לו את הסטרייק והפקיעה מראש
    וגם מכניס פקודת Buy-SL לנכס עצמו
    כל זה מאפשר בצורה אוטומטית לחזור לפוציזיה גם אם המחיר ירד לרגע קל או להרבה רגעים
    זה נועל את פרימיום שנוצר מהתנודתיות הזמנית ומשאיר\מחזיר אותך במשחק אם הנכס חוזר למקום הטבעי שלו (שהוא למעלה :))

Yoss אוהב/ת את זה.
  19. גונן1900

גונן1900 משתמש ותיק

הביטוח שלי הוא באמת לא על זה שהמניה לא תעלה, נגד זה אין לי מה לעשות, ההנחה שלי היא שבדוחות (נניח 3-4 חודשים) היא תתפוצץ למעלה,
    אני רוצה ביטוח נגד ירידה כללית בשוק, ירידה כזו (מניח 10%) שתקזז=תבטל את העליה שאני צופה במניה, לכן חשבתי על אופציית פוט על תעודה עוקבת נאסדק לטווח של שנה, כך שבירידה של 10% ארוויח את ההפסד מהקול על ידי הפוט, ואילו במקרה של יציבות בשוק, אמכור מייד בפקיעת הקול את הפוט בהפסד של עד 20%.
    זה לא גידור מושלם, רק משחק בסיכון סיכוי, מצד אחד הרצון להרוויח בהתפרצות של המניה, מצד שני הסיכון שהשוק ירד וזה ימנע את ההתפרצות, ומצד שלישי הנחה שמנקודה זו לא צפוי זינוק מאסיבי במדדים המובילים ב3 חודשים הקרובים.

20. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

אם המניה יורדת, אז היא לא עולה.
    אתה אמרת שהנחת המוצא שלך היא שהמניה תעלה ואתה מעוניין להשקיע תחת אותה הנחה, ולגדר את הסיכון להפסד.
    נתתי אסטרטגיה שבה ניתן להרוויח מעלייה של מניה תוך גידור ההפסד במקרה שהיא תרד. אז לא ברור לי למה אתה מצפה שהאסטרטגיה תרוויח אם המניה תרד.
    אני מצרף פה גרף, אולי זה יעזור להבהיר. במקרה זה עשו את זה עם קול, אפשר גם עם פוט. בכחול, הרווח מכל אופציה בנפרד. באדום - סך הרווח באסטרטגיה. ציר הY - רווח, ציר הX - מחיר המניה בפקיעה (או לא בפקיעה אם אתה מוכר אותה לפני. אבל לשם פשטות)

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
אופציות להשקעה ב small-cap אמריקאי פינת המשקיעים ‏8/8/19
אופציות להשקעה ממונפת פינת המשקיעים ‏18/7/19
זינוקים במחירי אופציות בשלבי פתיחה עם שקלים בודדים פינת המשקיעים ‏14/7/19
פלטפורמות מסחר באופציות של חברות לא מונפקות פינת המשקיעים ‏7/7/19
תגמול עובדים באמצעות אופציות מול RSU - שיקולי מס פינת המשקיעים ‏16/4/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.