• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

VNQ ומיסוי Return of Capital

חלכאי

משתמש בכיר
דירוג
1,102
שלום רב השאלה מופנית למשקיעים המחזיקים בקרן ריט VNQ או קרן ריט אמריקאית אחרת.

ראיתי ש VNQ מחלקת בנוסף לדיבידנד גם חלוקה המכונה Return of Capital. הבנתי מקריאה ברשת (אתרים אמריקאים) שלא מדובר בחלוקה בר מיסוי אלא חלוקה שאמורה לשנות את מחיר הקנייה הבסיסי של יחידות בקרן (כלומר אם משקיע קנה יחידה בקרן ריט בעלות של 10$ וה Return of Capital הוא 0.5$ אז מחיר העלות החדש של היחידות שבבעלותו יהיה 9.5$.

איך הברוקרים הישראלים מטפלים בסוג החלוקה הזה? האם באמת משנים את מחיר העלות של היחידות בקרן? האם הם גובים על זה מס?

מחזיק VNQ דרך IB כבר יותר משנה ולא ראיתי שום דבר כזה. ווידאתי גם שמחיר הבסיס לא השתנה אל מול התיעוד שאני מחזיק בנפרד מ-IB.
כל הדיבידנדים שקיבלתי היו רגילים.

מה שאני רואה, זה שקיבלתי את הדיבידנד של $0.73568 ואת $0.36732 ב-29.12.2014 ביחד ומיסו אותי על כל זה 25% מס במקור.
אחרי כמה ימים (טכנית, כבר בשנת המס 2015) קיבלתי זיכוי על המס הזה, ומיסו אותי 25% רק על הדיבידנד $0.73568 ולא על ה-return of capital של $0.36732, שסה"כ זה נשמע הגיוני.
עכשיו רק הבנתי שאני אצתרך להסדיר את זה מול מס הכנסה כדי שלא יקחו ממני על זה השלמת מס :\
צריך לעשות ש.ב. על זה

עכשיו רק הבנתי שאני אצתרך להסדיר את זה מול מס הכנסה כדי שלא יקחו ממני על זה השלמת מס :\
אם לא ניכו לך מס במקור אתה לא אמור להיות ממוסה על זה, אם תרצה תוכל גם לוודא מול החבר בורסה שמחיר הקנייה של הקרן ירד במחיר של הROC, זה מה שאמור להיות.
אגב יש מקום באורדרנט שאפשר לראות את החלוקה הזו או שזה מופיע בתור דיבידנד רגיל?

@אורי ג. ה-VNQ יושב אצלי ב-IB, שם לא ניכו במקור. זה לא אומר שאני לא חייב מס מבחינת מס הכנסה.
כמו שכתבתי בתגובה הראשונה - בדקתי את הרישום ב-IB ואני לא רואה במחיר הבסיס השתנה (אל מול הרישום הידני שאני מחזיק בכל קניה של כל מניה).

אדם, אתה לא אמור לשלם מס. (לפחות לא לפי החוק בארה"ב)
בדוק ברישומים החשבון, האם מחיר הקנייה המשוקלל של יחידה מתעודה הזו הופחת לאחר החלוקה הנ"ל.

@אורי ג. ה-VNQ יושב אצלי ב-IB, שם לא ניכו במקור. זה לא אומר שאני לא חייב מס מבחינת מס הכנסה.
כמו שכתבתי בתגובה הראשונה - בדקתי את הרישום ב-IB ואני לא רואה במחיר הבסיס השתנה (אל מול הרישום הידני שאני מחזיק בכל קניה של כל מניה).
הרווחת. אני ממליץ לך לא להעיר את המתים. ולא אוסיף פה עוד דברים בנושא כי אני גם לא רוצה להעיר שום מתים :)

התשובה שקיבלתי מבית ההשקעות בו אני לקוח (IBI)
"חלוקה מסוג Return of Capital זהה מבחינת עלות החזקה לחלוקת דיבידנד – אין שינוי.
למיטב ידיעתי, בניגוד לדיבידנד, גביית המס לא נעשית בארץ המקור אלא בישראל אך אין זה משנה ברמת הלקוח."

בהנחה שהתשובה הנ"ל נכונה, אזי המשמעות היא שמחזיק VNQ או דומה לה, בחשבון ישראלי ממוסה נפגע מחלוקת ROC. במקום שיורידו את מחיר העלות של היחידות שלו (דחיית מס) הוא למעשה משלם מס מיידי על חלוקה, שבאופן עקרוני (לפחות בארה"ב) אינה חלוקה ברת מיסוי.

מעניין אותי לשמוע ממחזיקי התעודה בחשבון ישראלי ממוסה, האם באמת זה הטיפול של ביתי ההשקעות/ בנקים בסוג החלוקה הזה.

על מנת לוודא שהבנתי כמו שצריך, אשמח אם תאשרו את 2 המשפטים הבאים שלי:

1. עבור VNQ/VNQI אין ייתרון בהחזקה דרך קה"ש IRA משום שבכל מקרה גם דרך IRA אשלם מס במקור לממשלת ארה"ב על החלקות דיבידנדים, מה שמהווה את עיקר התשואה מקרנות REIT.

2. בהכרח במקרה של תעודות VNQ/VNQI אי אפשר לדחות את המס, ותמיד מי שיחזיק אותם ישלם בעת חלוקת הדיבידנד. לכן הן פחות יעילות מיסויית ממניות רגילות שאינן מחלקות רק דיבידנדים.

@חלכאי , בהנחה שאכן 2 נכון, האם החלטת לא לרכוש את VNQ מהסיבה הזו?
באופן כללי, אשמח לשמוע על אנשים פה שקנו את VNQ/VNQI כי אני שוקל לעשות זאת אך קצת חושש בעיקר בגלל עניין המיסוי.

1. נכון.
2. מי שיש לו גם אזרחות אמריקאיות (יש פה לא מעט כאלה) יכול כן להתקזז על הרווח מהדיבידנד אל מול הפסד הוני. למי שלא אמריקאי הם יעילות בדיוק כמו כל חברה אחרת שמחלקת דיבידנד, מה שכן ככל שתשואת הדיבידנד של חברה גבוהה יותר ככה היא פחות יעילה מחבחינת מס ודחייתו, משפט זה נכון לגבי קרנות ריט (שנסחרות בארה"ב) וגם לגבי חברות רגילות.

אני לא חושב שזה שקרנות ריט קצת פחות יעילות ממניות אחרות או ת"ס רחבות צריך להוות שיקול מכריע אם לרכוש אותם או שלא.

תודה @אורי ג. . האם זה משנה משהו אם אני רוכש דרך ברוקר אמריקאי אבל אני לא אזרח אמריקאי?

@חלכאי , בהנחה שאכן 2 נכון, האם החלטת לא לרכוש את VNQ מהסיבה הזו?
באופן כללי, אשמח לשמוע על אנשים פה שקנו את VNQ/VNQI כי אני שוקל לעשות זאת אך קצת חושש בעיקר בגלל עניין המיסוי.
כרגע אני לא רוכש. שלחתי שאלה לרשות המיסים על אופן מיסוי ROC בישראל. אם ישיבו שדין החלוקה היא כדין דיבידנד, אזי החזקה בחשבון ממוסה , מאוד לא יעילה מבחינת מיסוי. אחוז החלוקה של ROC לתעודה המדוברת הייתה גבוהה למדי ב 2013-14. שים לב שמדובר בחלוקה בנוסף לדיבידנדים.

התשובה הרשמית שקיבלתי היום מרשות המיסים:
"שלום רב
הפחתת הון \ החזר השקעה ממוסה בארהב כהפחתה מעלות הרכישה עד גובה העלות עצמה .
בישראל הפחתת הון ממוסה בשלב הניכוי מס במקור כרווח הון ללא עלות (25% מס ליחיד ) כמו שיעור מיסוי לדיבידנד ליחיד."

מקפיץ את זה כי מצאתי משהו (שאולי) רלוונטי בחוזר מס הכנסה מספר 1/2018:
בהתאם לאמור בסעיף 4.1 לעיל, סכומים שהתקבלו בידי בעל המניות יחשבו תחילה כהשבה של עלות המניות עד גובה המחיר המקורי המתואם. יתרת הסכום העולה על המחיר המקורי המתואם תחשב כולה כרווח במישור ההוני לפי חלק ה' לפקודה. כמו כן, המחיר המקורי יופחת בגובה סכום ההשבה ולא יהיה ניתן לניכוי בעתיד בעת מכירת המניות בפועל.

האם בכלל הבנתי נכון את החוזר? האם זה רק רלוונטי לחברות ישראליות ולא חברות בחו״ל?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M VNQ vs REET שוק ההון 1
U נאותות תוכנית השקעה במרג'ין על vnq ב IB תוך כדי שוק קורס שוק ההון 10
נ קרנות רייט אמריקאיות VNQ VNQI - כמה שאלות שוק ההון 9
א קרן REIT דומה ל VNQ/REET צוברת שוק ההון 3
Y דיבידנד שלילי ב-VNQ שוק ההון 4
ל קרנות ריט - USRT vs VNQ שוק ההון 2
stass הקצאת נתח מתיק ההשקעות לנדלן (לדוג VNQ) שוק ההון 30
קורא הדוק REET / VNQ + VNQI / RWO - שיקולים בעד ונגד שוק ההון 42
שודד הפינג פונג מה ההבדל בין VNQ לבין SCHH שוק ההון 3
ק VNQ+VNQI שוק ההון 70
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 23
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
I חוקים ומיסוי - חייב רואה חשבון? מיסים 1
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
G מסחר בשוק ההון הגרמני ומיסוי שוק ההון 1
מ בעניין משכנתא ומיסוי דירה נדל"ן 13
א השקעה באג"ח ארה"ב - כדאיות ומיסוי שוק ההון 5
Aslan שאלה לגבי שערי מט״ח ומיסוי מכירת ניירות ערך זרים שוק ההון 6
J אבטחת מידע ומיסוי ריאלי צמוד מדד לצרכן שוק ההון 3
A אזרח אמריקאי - קבלת נכסי PFIC בירושה ומיסוי מיסים 2
Z שיקולי ירושה ומיסוי בנישואים של ישראלי ואמריקאית מיסים 1
N בלקרוק שקלית מול לונדון מבחינת עמלות ומיסוי שוק ההון 6
ע גיל 60 ומיסוי מניות RSU לפי תוכנית 102 מיסים 5
E חישוב עלות רכישת מניות זרות בשקלים ומיסוי מיסים 11
ה נדל"ן מול שוק ההון - היבטי מינוף ומיסוי שמטים את הכף נדל"ן 78
א פתיחת תיק השקעות ומיסוי ללא תושבות קבועה מיסים 19
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ניתוק תושבות ומיסוי טריטוריאלי מיסים 3
D קרן צוברת ומיסוי שוק ההון 1
4 בלאקרוק בארץ ומיסוי ריאלי מיסים 36
T דיווח ומיסוי על קרנות פנסיה ישראליות לתושבי ארה"ב שוק ההון 5
H השקעות ראשונות והרחבת הידע בנושאי השקעות ומיסוי אמריקאי יומני מסע אישיים 4
G המלצה לרואה חשבון בענייני הגירה ומיסוי אוף טופיק 0
C שאלה על Flow של פתיחת חשבונות מסחר ומיסוי שוק ההון 1
א נדל״ן ומיסוי שוק ההון 14
Oziris 1) איזון ומיסוי 2) ריבית שוק ההון 15
I תיק לטווח רחוק, דיווידנדים ומיסוי שוק ההון 17
Benjamin W קרן צוברת ומיסוי שוק ההון 54
פ מניות דיבידנדים ומיסוי (מניות דואליות) שוק ההון 43
efrat תיאום מס ומיסוי פנסיה צרכנות פיננסית 17
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
E מס בישראל - דיבדנד מחו״ל שמוגדר כ-Return Of Capital מיסים 4
S Global ex-US Stock Market total return כממוצע לשנה משנת 1950 אם אפשר גם לפני... שוק ההון 1
M מה ההבדל בין קרן אינדקס Global Return לקרן Return שוק ההון 5
S מציאת נתונים היסטוריים של total return שוק ההון 1
M מה ההבדל בין ytd לבין one year return? שוק ההון 10
עמוס Rate of Return on Everything, 1870–2015 נדל"ן 44
ס האם קרן מחקה לפי חוזים עתידיים תשיג ביצועי total return? שוק ההון 20

נושאים דומים

Back
למעלה