• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

SP500 או גלובלי?

YossiN

משתמש רגיל
דירוג
150
מתלבט באם לבצע השקעה במדד SP500 או באינדקס גלובלי (כן, יודע את מה שצריך לדעת על פיזור וכד')

מצד אחד- SP500 זה עדיין מדד לוקאלי ולך תדע לאן הכלכלה האמריקאית מתפתחת (קל וחומר שארה"ב של היום איננה ארה"ב של לפני 20 שנים)
מצד שני- בארה"ב אנו יודעים איך השוק והמסחר עובדים. במקומות אחרים פחות (ראה את מה שהממשל בסין עושה לחברות ענק מסויימות)

אשמח לדעת החכמות.ים
תובנות נוספות?
תודה

אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד
אישית אני נותן עדיפות ל VTI אבל לא בפער גדול נורא מחלקה במדד מול VXUS

אם כי זה סוג של הימור לעתיד.. אין באמת תשובה נכונה לדעתי

הייתי מטיל בספק את ההגדרה של s&p כמדד לוקאלי.
תשאל את עצמך אם תחליט להשקיע ב s&p לא ידגדג לך אח"כ לקנות קרנות של שווקים מתפתחים/ אירופה/ יפן?
ואז בעצם יכולת לחסוך את זה בקניית קרן אחת עולמית..

מצד אחד- SP500 זה עדיין מדד לוקאלי ולך תדע לאן הכלכלה האמריקאית מתפתחת (קל וחומר שארה"ב של היום איננה ארה"ב של לפני 20 שנים)
מצד שני- בארה"ב אנו יודעים איך השוק והמסחר עובדים. במקומות אחרים פחות (ראה את מה שהממשל בסין עושה לחברות ענק מסויימות)
החלטה קשה.
במקרים כאלה אני מחלק חצי-חצי ואז אני יודע שלפחות חצי מהתיק שלי היה הפתרון הנכון (החצי השני בכל מקרה קורלטיבי אליו).
לא הכי רציונלי, אבל שובר את קיפאון ההחלטה.

החלטה קשה.
במקרים כאלה אני מחלק חצי-חצי ואז אני יודע שלפחות חצי מהתיק שלי היה הפתרון הנכון (החצי השני בכל מקרה קורלטיבי אליו).
לא הכי רציונלי, אבל שובר את קיפאון ההחלטה.
הפוך, גוטה, הפוך
אם אני הולך עם הפתרון שלך- אני בוודאות יוצא פרייר על חצי מההשקעה ☺
(מזכיר לך את כהנמן וטברסקי, הרבה יותר כואב להפסיד מאשר להתענג על הרווח)

אם זו ההתלבטות, אולי שווה סוג של לשלב בין 2 העולמות - להשקיע בכל העולם עם הקצאת יתר לארה"ב

זה מה שעשיתי בתיק של אשתי (אנחנו מפרידים תיקים לצורכי נוחות וגמישות) - את הקרן השתלמות שמתי במסלול מחקה s&p ובתיק השקעות הפרטי קנינו נייר מחקה כל העולם (ACWI של בלאקרוק).

במקרה שלנו ובסכומים שבידינו - יוצא מצב שלארה"ב יש הקצאת יתר של בערך 75-25 לעומת ההקצאה המקורית בacwi שהיא לאזור 60-40 (ההקצאה של acwi נוטה להשתנות).

לטווח הרחוק אנחנו מצפים שההפרשה לתיק הפרטי תהיה גבוהה יותר ועם השנים ההקצאה הכוללת תתכנס למדד העולמי

הפוך, גוטה, הפוך
אם אני הולך עם הפתרון שלך- אני בוודאות יוצא פרייר על חצי מההשקעה ☺
לפחות לא תצא "פרייר" על כל התיק

ם אני הולך עם הפתרון שלך- אני בוודאות יוצא פרייר על חצי מההשקעה ☺
ההצעה שלו דווקא הגיונית ונכונה. אנחנו לא מנסים לצמצם אכזבה או לטפל ברגשות בכלל.

מעניין לראות עד כמה שניהם צמודים בירידות השנה. הפיזור לא ממש מצמצם את התנודתיות :
במשברים אתה לא תראה את הפיזור, כי הכל נופל אבל בתקופות השקעה ארוכות יש לזה משמעות(לפחות לפי ההיסטוריה...)

1657627954616.png

The way I see it is, a safe default position is to invest in the whole market to get a positive return (which something like VT represents more closely) and any smaller subset of the market is an optimization that requires you to make more assumptions.
Personally, with this part of my portfolio I don't want to make any more assumptions and I don't really care about the difference these low level optimizations might make so I just go with VT.
I see people saying that S&P 500 is actually a representation of the best global companies because any successful company will want to be listed in the US anyway, but that assumes the US will always remain the leading market where everyone wants to be listed.
That might not be a change that happens in my lifetime, but might as well save myself the possibility of having to actively rebalance and incur taxes when it's done automatically in a broader index.

לדעתי זה לא באמת משנה אם ללכת על VT או VOO. בשני המקרים הכלכלה האמריקאית היא זו שתוביל את המגמה, ולכן, אני פשוט קונה את הs&p.

אם הגרף הכחול בחלק העליון אז ארהב נתנה תשואה עודפת על השוק מחוץ לארהב ולהפך(אם הגרף הכחול בחלק התחתון)

אם הגרף הכחול בחלק העליון אז ארהב נתנה תשואה עודפת על השוק מחוץ לארהב ולהפך(אם הגרף הכחול בחלק התחתון)
תודה
ומה (ואיך) ניתן להסיק ממנו? כי אני מתקשה להפיק מהגרף הזה תובנה כלשהי (חוץ מזה שיש תקופות שארה"ב ועלייה ויש תקופות שהעולמי בעלייה.
אגב יש השוואה קונקרטית בין MSCI בלאקרוק הפופולארי לSP500?

המסקנה היא שפיזור תורם להורדת הסיכון.

המסקנה היא שפיזור תורם להורדת הסיכון.
איפה רואים את זה בגרף?
לפעמים השאלה הזו יכולה להתפרש כעוקצנית, אבל אני באמת מנסה להבין

באיזה תקופה נהיה בשנים הקרובות?
אני לא מבין איך זה קשור לשאלה שלי, אבל אף אחד לא יודע.
ג"נ: אני מחזיק בבלאקרוק בלבד, אפשר לראות את זה ביומן שפתחתי. שום דבר לא באמת השתנה מאז.
עם זאת, ההערכה שלי אישית היא שארה"ב תמשיך להיות המעצמה הכי חזקה (אם כי חזקה פחות ממה שהיא היום או הייתה לפני כמה שנים טובות, כנראה).
קודם כל, על בסיס ההיסטוריה. נכון, "העבר לא בהכרח מרמז על העתיד" וכו', אבל זו אותה הנחה שכולנו מנסים ליישם בעולם ההשקעות.
קשה לי לראות עולם אחר, גם אם טכנולוגית מדינה אחרת תגבור על ארה"ב, אני לא רואה את כל העולם המערבי זונח את השת"פ עם ארה"ב ושש לחבק את הרוסים/סינים/בריטים/אירופאים-מוצלחים-ככל-שיהיו.

**
אני עוררתי מחדש את הדיון כאן, למרות שהוא לא שלי, מכיוון שכאמור אני מייק לגמרי ועם זאת אני תוהה אם לא הייתי צריך ללכת על SP500 (צעיר אז לא אכפת לי מתנודתיות כרגע ועל פניו נראה שיש יתרון של כמה אחוזים בתשואה לSP)
**

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח IRA או מיטב דש מסלול sp500 שוק ההון 0
T גמל להשקעה -מסלול מנייתי או מחקה SP500? שוק ההון 4
ת תשואות זהות באותו מסלול- SP500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ד האם יש דרך לנטרל השפעת הדולר במסלולים כמו עוקב SP500 בפנסיה וקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ז מנורה מבטחים - SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
Y הבדלים בתשואות קופת גמל להשקעה עוקבות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D פיזור, sp500 כחלק מהתיק הכולל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M הפניקס מניות מול SP500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
נ מעבר בין קרנות השתלמות (sp500) ו״אזהרה״ של סוכנת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א מסלול מחקה מדד SP500 - חסר היסטוריה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ט למה בעצם אין תעודות ממונפות על SP500 פי 4, פי 5 וכו' ? פוסטים מאיכות נמוכה 12
ש להשקיע במדד SP500 שוק ההון 1
ש תיק השקעות 100% sp500 שוק ההון 15
ב מסלול פנסיה sp500 + מיועדות - יש עדיין ממונף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M מס ירושה על קרנות ישראליות ואיריות מחקות SP500 מיסים 6
H בלקרוק sp500 לעומת voo שוק ההון 34
פ הלמן אלדובי קרן השתלמות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
T הבדלים בין קרן פנסיה כללית למקיפה מחקות SP500 במיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
N פנסיה SP500 מיטב דש vs הפניקס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 40
ש 100% SP500 שוק ההון 12
R דמי ניהול של קופות גמל להשקעה מחקות SP500 שוק ההון 52
G השתלמות\גמל להשקעה - קרנות מחקות מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B איזה א.ממשלתי להחזיק כדי לאזן sp500 ללא גידור מט״ח שוק ההון 8
T דמי ניהול סבירים למסלול SP500 בקופת גמל? -התייעצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S ACWI VS EIMI+SP500 CORE +MSCI EUROPE שוק ההון 58
V קה"ש: כדאיות של לעבור מ SP500 ל IRA שוק ההון 4
נ לא הבנתי למה יש פער גדול בגרף בין מחקי SP500 שוק ההון 2
M השוואה בין: קסם SP500 KTF לעומת SP 500 PTF (פסגות)/קסם SP MidCap400 ETF שוק ההון 11
נ הלמן אלדובי - גמל מחקה מדד sp500 שוק ההון 8
S pepper invest - השיק אפשרות חדשה לקרנות סל עוקבות מדד SP500 צרכנות פיננסית 19
E SP500 + אג"ח ארוך X3 בEFT אחד שוק ההון 3
פ שאלה לגבי ביצועי מחקה מדד sp500 לשנת 2019 שוק ההון 8
L קרן השתלמות הלמן מחקה מדד SP500 שוק ההון 2
Z קופת גמל מחקה sp500 בהלמן אדובי שוק ההון 20
C העברתי קרן פנסיה לקופת גמל SP500 באמצע הירידות, איך למקסם צרכנות פיננסית 16
S מחפש אתר להשוואת האינדקסים SP500, STOX600 מול MSCI WORLD שוק ההון 1
א ETF מומלץ למעקב אחרי SP500? שוק ההון 2
Ben Dover קרן השתלמות SP500 באינטרגמל שוק ההון 5
C IBI עוקב SP500 עשה 10% פחות מהמדד? :S שוק ההון 7
א אינטרגמל SP500 בדמי ניהול של 0.35 VS חשבון IRA דרך קבוצת חסמבה צרכנות פיננסית 92
F IBI מסלול SP500 עברו לתעודות סל על המדד? שוק ההון 41
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 13
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10

נושאים דומים

Back
למעלה