• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Car2Go/ליסינג וכו'

כמה זמן אתה מחזיק את הרכב?
כשש שנים.
האם הוא אוטומטי או ידני? לחברה שגרה איתי רישיון אוטומטי בלבד אז ידני זו לא אופציה. ופג'ו לא ידועים בתור יצרנים של רכבים אוטומטיים אמינים.
הוא רובוטי, שזה אוטומט לצרכי רשיון, אבל שונה מתיבה פלנטרית שזה מה שאנשים רגילים אליו כאוטומט - יש אנשים שלא אוהבים. זה רכב שמיוצר בצ'כיה במפעל של תאגיד בבעלות משותפת עם טויוטה, והוא זהה מכנית לטויוטה אייגו. המנוע הוא 1KR-FE של טויוטה שמשותף לטויוטה אייגו, אוריס, דייהטסו סיריון, ועוד. התמסורת היא MMT של טויוטה. החלפת קלאצ' מעט יקרה אבל זה מתקזז עם חסכון בדלק עבורי (תלוי בטיב הנהיגה). בהיותו רכב קטן וזול חשוב להקפיד על טיפולים לפי הוראות היצרן, שמנים בתקן מתאים וחלפים מכאניים ברמת OEM או מקורי.
איפה רכשת את הרכב שלך?
רכשתי אותו בהזדמנות מחברת ליסינג קטנה שנסגרה. אני גם שונא להתמקח על רכבים אבל להבנתי כדאי לקחת לבדיקה אצל מוסכניק שאתה מכיר, ולא במכון. יש מוסכניקים שיתמקחו עבורך, מעבר לבדיקה.

ופג'ו לא ידועים בתור יצרנים של רכבים אוטומטיים אמינים.
היה נכון בעבר, כשנעשה שימוש בגיר AL4 , היום משתמשים בגיר AT6 של אייסין (יפן), אמינות בהתאם.

הייתי שמח ללמוד שיעור על קנייה ומכירה של רכב.
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/ליסניג-פרטי-vs-קנייה-של-רכב.12325/#post-281293

לא מצליח להכניס להיפר קישור..

וואלה, איזה שרשור נהדר.

אם אפשר להיעזר בשירותך. איפה ואיך היית מחפש רכב יד 2 אוטומטי קטן עד 20 אלף? ואיזה דגמים מוצלחים יותר? נראה לי שאני מכוון ל2008-2011 בשנים.

כרגע נראה לי מאזדה 2 ( אמנם טיפה גזלנית אבל אמינה ומרווחת יחסית ואני לא נוהג הרבה ) , דייהאסו סיריון וניסן מיקרה.

הבעיה היא שכולן בערך עם בעלויות קודמות בהשכרה \ ליסינג שמדאיג איך שדאגו להן. בעיקר אם רוכשים רכב כמו הפג'ו לעיל שדורש תחזוקת מנע איכותית (ובצדק לדעתי ).

כשש שנים.

הוא רובוטי, שזה אוטומט לצרכי רשיון, אבל שונה מתיבה פלנטרית שזה מה שאנשים רגילים אליו כאוטומט - יש אנשים שלא אוהבים. זה רכב שמיוצר בצ'כיה במפעל של תאגיד בבעלות משותפת עם טויוטה, והוא זהה מכנית לטויוטה אייגו. המנוע הוא 1KR-FE של טויוטה שמשותף לטויוטה אייגו, אוריס, דייהטסו סיריון, ועוד. התמסורת היא MMT של טויוטה. החלפת קלאצ' מעט יקרה אבל זה מתקזז עם חסכון בדלק עבורי (תלוי בטיב הנהיגה). בהיותו רכב קטן וזול חשוב להקפיד על טיפולים לפי הוראות היצרן, שמנים בתקן מתאים וחלפים מכאניים ברמת OEM או מקורי.

רכשתי אותו בהזדמנות מחברת ליסינג קטנה שנסגרה. אני גם שונא להתמקח על רכבים אבל להבנתי כדאי לקחת לבדיקה אצל מוסכניק שאתה מכיר, ולא במכון. יש מוסכניקים שיתמקחו עבורך, מעבר לבדיקה.

תודה רבה! איך הנהיגה בפקק? אני קראתי שלא נוח לנהוג עליו וחושש שהחברה לא תתחבר לרכב. איך ניסית את הנהיגה עליו?

בנוסף, איך ידעת שחברת הליסינג טיפלה כמו שצריך עם השמנים והכל OEM?

תודה רבה! איך הנהיגה בפקק? אני קראתי שלא נוח לנהוג עליו וחושש שהחברה לא תתחבר לרכב. איך ניסית את הנהיגה עליו?

בנוסף, איך ידעת שחברת הליסינג טיפלה כמו שצריך עם השמנים והכל OEM?
לקחתי אותו לסיבוב. אני מבין איך התמסורת עובדת ומה המגבלות של מחשב שצריך לדעת מתי להעביר הילוך. בפקקים איטיים אני לפעמים מעביר לניוטרל כדי לא לטחון את הרכב בראשון, או מעביר למצב ידני כשאני בשני וצריך להאט כדי שלא יוריד הילוך שלא לצורך. זה מחיר שידעתי שאשלם ואני שלם עם ההחלטה. לגבי החברה, שתעשה סיבוב, במצב ידני בהתחלה ואז באוטומט, זה יעזור להתרגל. קניתי את הרכב אחרי מעט זמן יחסית, ועם היסטוריית טיפולים במוסך שאני סומך עליו, אבל מומלץ לעשות ישור קו אם קיים חשש כלשהו, ואם אין היסטוריה אז לעשות טיפול קטן אחרי 5000 ק"מ כדי לנקות קצת בוצה שיכולה הייתה להצטבר במנוע. בכל מקרה המוסכניק שבודק את הרכב אמור לדעת לבדוק את זה. אתה יכול לבקש שיוריד קרטר ויסתכל.

תודה על ההסבר. נראה לי שהכי טוב זה לקחת בהשכרה רכב דומה לסיבוב ולנסות..

בחזרה לסוגיית השכרת הרכבים

עברתי לאחרונה לרמת גן ואני מחפש לשכור רכב בשביל הנסיעות של אשתי לאוניברסיטת אריאל (נסיעה של כ45 ק"מ לכל כיוון כ3 פעמים בשבוע) ולרמת השרון / גוש עציון בחלק מסופי השבוע (12 ק"מ או 80 ק"מ בהתאמה). אגב, הנסיעות לגוש יהיו לכל הסופ"ש אז השכרת רכב מחברה חרדית היא בהחלט אופציה. אם למישהו יש חברה מומלצת אשמח לשמוע.

האם אוטו-תל משתלם לנסיעות כאלו?
אחד האתגרים שלנו הוא שאני הוצאתי רישיון רק השנה ולהבנתי אוטו-תל לא עובדים עם נהגים צעירים. לנסיעות לאוניברסיטה זה לא משנה אבל זה כן רלוונטי לנסיעות בסופ"ש.

בקיצור אני מחפש רכב שקל לשכור אותו (לא צריך לעבור כל פעם בסוכנות) במחיר שפוי ומשתלם לנסיעות לאריאל.
אני מניח שאוכל לעשות שני מנויי השכרה. אחד למהלך השבוע לאריאל שיהיה רק לאשתי ואחד לסופ"שים שיהיה על שם שנינו.

מה דעתכם? מכירים שירות מוצלח / דרך טובה לעשות את זה?

אני אניח שהתכוונת לcar2go כי אוטותל, כשמו, מיועד לשימוש בגבולות תל אביב.
לגבי האם משתלם - התעריפים מפורטים באתר, אם אתה יודע את מרחקי הנסיעה + זמני ההשכרה המשוערים תוכל בכמה דקות לראות כמה זה יוצא ולהחליט לבד אם זה משתלם, או לפחות יותר טוב משכל אחד אחר פה יוכל לומר.
car2go כשירות יכול לצאת משתלם לעומת חלק מהאלטרנטיבות אבל זה מאד תלוי באופי השימוש המדוייק.

אני אניח שהתכוונת לcar2go כי אוטותל, כשמו, מיועד לשימוש בגבולות תל אביב.
וואלה לא ידעתי שאוטותל מוגבלים לתל אביב.

אנסה לעשות הערכה של העלויות כפי שהצעת
תודה

וואלה לא ידעתי שאוטותל מוגבלים לתל אביב.
לא מוגבלים, אבל מיועדים. כלומר, אתה יכול להוציא את הרכב מחוץ לתל אביב, פשוט התמחור מכפיל/משלש את עצמו, ואי אפשר להתחיל / לסיים נסיעה מחוץ לגבולות העיר. מניח שהם איפשרו את זה כדי שמי שרוצה לקפוץ לאסוף משהו מגבעתיים או להסיע את הילדה לחברה שלה ברמת גן יוכל להשתמש בשירות גם למטרות כאלה.

האידיאל היה שהשירות יתרחב לערים נוספות בגוש דן ואז יהיה אפשר להתחיל נסיעה בתל אביב ולסיים אותה בחולון (מודל A-B) מה שהיה מאפשר תמחור הרבה יותר טוב לעומת car2go. אבל בהתחשב בכמה שתושבים בת"א עצמה מוחים נגד השירות ובזה שתל-אופן כבר בוטל בשתי ערים שהתרחב אליהן, אני לא אופטימי :\

בהתחשב בכמה שתושבים בת"א עצמה מוחים נגד השירות ובזה שתל-אופן כבר בוטל בשתי ערים שהתרחב אליהן, אני לא אופטימי :\

למה תושבי תל אביב מוחים נגד השירות הזה?

במקרה כזה לא כדאי לרכוש רכב קטן?
יתכן, אני לא שולל את האופציה.

יש לציין שיש סיכוי שהנסיעות לאריאל יסתיימו בתוך כמה חודשים (תלוי אם אשתי תמשיך לתואר שני או לא)

למה תושבי תל אביב מוחים נגד השירות הזה?
אני אישית לקוח מרוצה, אבל יש הרבה התנגדות לשירות, מכל מיני סיבות:
1. "לקחו לנו מקומות חניה" (עיקר הרעש בנושא)
2. "סתם משמש כתחליף למוניות ולא באמת משפר את מצב התנועה בעיר או מצמצם שימוש ברכב פרטי".
3. "מיזם פרטי שמקבל תיקצוב לא הגיוני מכספי עירייה שאפשר להשקיע בדברים אחרים".

הטיעון הראשון מטופש, קטנוני ואנוכי.

הטיעון השני, גם אם הוא אולי נכון, הוא לא בעיה מבחינתי. השירות הזה לא מחליף בשבילי רכב (כי אין לי רכב ולא הייתי משיג אחד בשביל נסיעות בתוך העיר) אבל הוא כן סוגר לי הרבה פינות שעד היום הייתי צריך מונית בשבילן. ונסיעה בו זולה ב30-50 אחוז מנסיעה במונית, אז... אני מבסוט.
אם תשתיות שבילי האופניים בעיר היו יותר טובות / אם היו ממציאים קסדה שנכנסת לכיס, הייתי כנראה יכול להסתפק בתל-אופן / שירותי הקורקינט במקום. אבל זה לא המצב.

הטיעון השלישי הוא היחידי שמבחינתי יש מה לדון לגביו. אולי זה באמת לא משהו שהעירייה צריכה לתקצב עד כדי כך, מצד שני היא מתקצבת מספיק דברים אחרים שאני לא רואה בהם טעם או צורך. אם היו אומרים לי שמבטלים את השירות ומתקצבים במקומו קווי אוטובוסים מטעם העיריה שהולכים לעבוד ברחבי העיר במהלך הסופ"ש, בכיף. אבל כל עוד זה לא המצב, מדובר בשירות של העיריה שאני מוצא בו שימוש רב וחוסך לי לא מעט כסף, אז מבחינתי לבריאות.
אגב, גם אם היו מחר מבטלים את כל התקצוב מטעם העיריה והיא רק הייתה מקצה חניות עבורו - כל תומכי הטיעון הראשון, שלתחושתי הם רוב המוחים, היו ממשיכים למחות במרץ.

וואלה, איזה שרשור נהדר.

אם אפשר להיעזר בשירותך. איפה ואיך היית מחפש רכב יד 2 אוטומטי קטן עד 20 אלף? ואיזה דגמים מוצלחים יותר? נראה לי שאני מכוון ל2008-2011 בשנים.

כרגע נראה לי מאזדה 2 ( אמנם טיפה גזלנית אבל אמינה ומרווחת יחסית ואני לא נוהג הרבה ) , דייהאסו סיריון וניסן מיקרה.

הבעיה היא שכולן בערך עם בעלויות קודמות בהשכרה \ ליסינג שמדאיג איך שדאגו להן. בעיקר אם רוכשים רכב כמו הפג'ו לעיל שדורש תחזוקת מנע איכותית (ובצדק לדעתי ).
אם התכוונת אליי בתגובה הזו, אני אצטרך לבקש ממך לפתוח פוסט חדש כי רב חובל @yossik מפטרל פה ומיירט פיראטים שחוטפים שרשורים.
אם לא, תתעלם :$

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A השכרות רכב מזדמנות - כדאיות של CAR2GO ודומיהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ש רכב ליסינג או פרטי? מיסים 1
L נהג צעיר רכב ראשון - יד 2 או ליסינג פרטי צרכנות פיננסית 3
T רכישת רכב או ליסינג? צרכנות פיננסית 26
K ליסינג תפעולי קצר? אוף טופיק 4
ע שאלה לגבי ליסינג לרכב פרטי צרכנות פיננסית 2
A ליסינג או קניית רכב שני מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
S ליסינג תפעולי לשכיר ללא פגיעה בהפרשות סוציאליות? צרכנות פיננסית 7
S ליסינג תפעולי - הוצאות רכב צרכנות פיננסית 8
E רכב - ליסינג או יד 2? צרכנות פיננסית 26
waskindalost מיומנו של נרקומן ליסינג - נקי שנה וארבעה ימים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
ז קורסרה, יודמי וכו' התפתחות אישית 9
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
P מגמת כתיבת מילים באופן: מנהל.ת, פקידים.ות, וכו' אוף טופיק 38
אורי ג. "השקעות אלטרנטיביות"/קרנות פרייבט אקוויטי/קרנות VC וכו' השקעות אלטרנטיביות 23
M האם יש חברה המלווה ובודקת את הנכס - תכנון ,שכנים תוכניות עתידיות באזור וכו פוסטים מאיכות נמוכה 1
Zach Moshe תעודת סל למעקב אחרי גז/נפט וכו׳... שוק ההון 1
D כיצד לתמחר ציוד משומש מבית שהולכים להרוס? ארונות , שיש, אמבטיון, מזגנים, ויטרינות , אלומיניום תריסים וכו' אוף טופיק 7
ט למה בעצם אין תעודות ממונפות על SP500 פי 4, פי 5 וכו' ? פוסטים מאיכות נמוכה 12
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
D בניינים 40+ קומות - מעליות וכו' נדל"ן 22
F הלוואה כנגד פנסיה/קהש וכו, איך להשיג ריביות טובות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Mr. Bigglesworth אוכלוסיית העולם וישראל, נושאים אקולוגיים וכו' אוף טופיק 213
ל התייעצות לפני השקעה (גידור, מטח, מינוף וכו) שוק ההון 40
הסולידית מחיקת משתמשים, פוסטים וכו' שער הקהילה 103
A אבטלה וכו' אוף טופיק 22
קירכהוף עבודה חדשה -קרן השתלמות , ביטוח מנהלים וכו צרכנות פיננסית 3
sogi תחזיות: עתיד התעופה, מלכודות שוורים/דובים וכו' אוף טופיק 16
C שוב דילמה לגבי תואר וכו' התפתחות אישית 9
ד פתיחת עוסק פטור וכו' צרכנות פיננסית 48
M דמי תיווך, שכירות וכו' מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
א שעת מזגן, הפעלת מכונת כביסה וכו'- עלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
N בן 22 עם הרבה שאלות על מס, תכנון תיק פאסיבי וכו' שוק ההון 17
tpr ריכוז הטבות (בנקים, כרטיסי אשראי וכו') צרכנות פיננסית 60