• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת עוסק פטור וכו'

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,476
היי,
מזה כשלושה חודשים אני עובד ב"שחור" ומעביר שיעורים פרטיים כסטונדט.
אני מרוויח סכום פעוט של 680 ש"ח לחודש +-, עובד כשעתיים בשבוע בתקופה זו.
הייתי רוצה להפוך לעוסק פטור, מכיוון שלמיטב ידעתי, יש לזה כמה יתרונות לא מבוטלים:
1. קרן השתלמות
2. יש נקודות זיכוי ממס, וככל הנראה הם יספיקו לי כדי להמנע מתשלום מס הכנסה או מרביתו
3. הסדרת המצב מול רשויות החוק וצה"ל (הגיוס מתקרב, ואני יכול ורוצה להוציא אישור עבודה פרטית על העניין)

יש חסרונות שלא שמתי לב אליהם? אחוייב בתשלום מס בריאות וכו'?
הייתי רוצה להרחיב את שעות העבודה שלי לאחר הגיוס (בהנחה שאסיים יומיות, דבר שאכן ייתכן מאוד), ולהפקיד לקרן ההשתלמות עד מלוא התקרה השנתית.

העניין הוא, שאני מעביר שיעורים פרטיים, ולפי הנוסח באתר "כל זכות" כל עבודת הוראה מחייבת בפתיחת עוסק מורשה בלבד למיטב הבנתי: https://www.kolzchut.org.il/he/עוסק_פטור

אבל מהפוסט הזה, הבנתי שהצליחו לפתוח "שיעורים פרטיים" כעוסק פטור: https://www.hasolidit.com/kehila/th...מטרת-הפרשה-לקרן-השתלמות-הצד-הביורוקראטי.1883/

לכן אני קצת מבולבל-זה אפשרי או לא?
אם הדבר לא ייתכן-הייתי מעוניין לפתוח עוסק פטור במקצוע אחר עם הכנסה שנתית של 0 ש"ח, וכך לקבל את הזכות לקרן השתלמות. ברור לי שיש מצב שישימו לב להבדל בין הצהרות ההון, אבל אני מניח שאוכל לתרץ את זה כמשכורת מצה"ל, מעבודה אחרת שתהיה לי וכו'. מישהו הצליח לעשות מהלך שכזה (=לפתוח עסק פטור עם הכנסות של 0 ש"ח לשנה)? הבנתי שהוא חוקי לחלוטין-אבל ברמה הפרקטית, אני מניח שלא נכנסים למשרדי המע"מ ומס הכנסה ואומרים את זה בפנים שלהם.

נערך לאחרונה ב:
אתה טועה, אין לזה שום יתרון, רק חסרונות. אנשים פותחים עסק בשביל שרשות המסים לא יבואו אליהם יום אחד, לא כי זה נותן יתרונות.
אתה מדבר על סכומים כל כך מזעריים שזה כנראה לא מעניין את אף אחד במס הכנסה. אף אחד לא יספור אותך ולא יסתכל על הדוחות שלך בשום משרד.
אפשר להפקיד לקרן השתלמות עד 4.5% מההכנסה השנתית.
אם תפתח עסק, תצטרך לשלם כל שנה על דוח שנתי, תשלם מסים וכו'.

אפשר להפקיד לקרן השתלמות עד 4.5% מההכנסה השנתית
יכול להיות שהתכוונת לזה, אבל זה 4.5% מהרווח השנתי מהעסק (הכנסות פחות הוצאות מוכרות).

כמו כן, אפשר להפקיד לקרן השתלמות כמה שרוצים. הטבת מס בהפקדה ניתן לקבל עד 4.5% מהרווח. הטבת מס במשיכה ניתן לקבל על הפקדה שנתית של 18,420 ללא קשר לרווח שלך.

דוח שנתי לעסק בלי הכנסות והוצאות לא אמור להיות קשה מדי.

מסים משלמים על רווח. אם אין רווח אין מסים.

דו״ח של עוסק פטור זה דבר מאוד פשוט למלא. אם יש לך מינימום שכל אין צורך לשלם למישהו שיעשה לך את זה.

ההכנסה שלו לא מתקרבת לסכום בו הזיכוי לא מכסה את המס (באזור ה5000 אם אני זוכר נכון) כך שהוא לא ישלם שקל למס הכנסה.

ובלי שום קשר אם מס הכנסה יסתכלו או לא יסתכלו על הדו״חות שלו - אני הייתי נמנע מלהציע למישהו לבצע עבירה פלילית.

אתה טועה, אין לזה שום יתרון, רק חסרונות. אנשים פותחים עסק בשביל שרשות המסים לא יבואו אליהם יום אחד, לא כי זה נותן יתרונות.
אתה מדבר על סכומים כל כך מזעריים שזה כנראה לא מעניין את אף אחד במס הכנסה. אף אחד לא יספור אותך ולא יסתכל על הדוחות שלך בשום משרד.
אפשר להפקיד לקרן השתלמות עד 4.5% מההכנסה השנתית.

להבנתי, ניהול עוסק פטור הוא עניין זול יחסית, וניתן להפקיד עד התקרה לא משנה מה ההכנסה כעצמאי.
מאחל לעצמי שאף פקיד שומה לא יראה את הדו"חות שלי לעולם, ושהם יקברו עמוק עמוק במגירות מס הכנסה ושות'.

דו״ח של עוסק פטור זה דבר מאוד פשוט למלא. אם יש לך מינימום שכל אין צורך לשלם למישהו שיעשה לך את זה.

ההכנסה שלו לא מתקרבת לסכום בו הזיכוי לא מכסה את המס (באזור ה5000 אם אני זוכר נכון) כך שהוא לא ישלם שקל למס הכנסה.

ובלי שום קשר אם מס הכנסה יסתכלו או לא יסתכלו על הדו״חות שלו - אני הייתי נמנע מלהציע למישהו לבצע עבירה פלילית.

אז בעקרון, עד הכנסה חודשית של 5,000 ש"ח בערך לא אשלם מס הכנסה?
זה נחמד. 5,000*32=160,000 ש"ח, וזה עוד בלי להתחשב במשכורת צבאית. לצורך כך אצטרך לעבוד 59 שעות בחודש, בערך 3 שעות לימוד ביום, 5 ימים בשבוע. כנראה שלא אגיע לשם, אבל אולי אוכל לעבוד כשכיר במקביל ואעשה תיאום מס (מניח שכשאגיע לגשר אחצה אותו)

נערך לאחרונה ב:
אוקיי, לאחר בדיקה מהירה, התברר שאתר הביטוח הלאומי הגיע למאה ה-21, והוא די שימושי:
https://www.btl.gov.il/Insurance/National Insurance/Pages/מי פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי.aspx

למיטב הבנתי, חייל בסדיר שלא עובד כשכיר או עצמאי פטור מדמי ביטוח לאומי. אז אני מניח שכן אצטרך לשלם משהו. אני לא נחשב כעצמאי עקב שעות העבודה המועטות שאני עובד בהם כל שבוע, ועקב ההכנסה הנמוכה, ולכן אני נחשב כ"בעל הכנסה שאינה מעבודה".
מצאתי את הטבלה הבאה: https://www.btl.gov.il/Insurance/Rates/Pages/מי שאינם עובדים ובעלי הכנסה שלא מעבודה.aspx
אבל לא רשום מה קורה אם אני מרוויח פחות מ-25% מהשכר הממוצע?
בעיקרון, יש לי אוסף מקרים ייחודים של: חייל בשירות חובה,אולי אמשיך להיות סטונדט, "בעל הכנסה שאינה מעבודה"
אני יכול לשאול את ביטוח לאומי כמה אני אצטרך לשלם להם? יש דרך לברר זאת?

עריכה: רגע, אם חייל בסדיר שלא עובד כשכיר או עצמאי פטור מדמי ביטוח לאומי, ואני טכנית לא שכיר ולא עצמאי, אז אולי אני כן פטור?
מה הולך, בדר"כ מיסים זה כזה עסק מבולגן?

נ.ב.-מחיפוש שערכתי, אכן אוכל לפתוח עוסק פטור, מניח שזה ימנע קצת התעסקות עם מע"מ.

אז חוץ מהעניין המוזר עם ביטוח לאומי, יש עוד משהו שאולי פספסתי?
נגיד ואני הולך מחר להתחיל את כל הבירוקרטיה עם עוסק פטור-יש משהו שאצטרך להצהיר במיוחד, מיסים שונים ששכחתי מקיומם וכו'?

נערך לאחרונה ב:
זה נחמד. 5,000*32=160,000 ש"ח
עוד מידע על נקודות זיכוי.
קח בחשבון שיש גם יישובים שבהם יש הטבות מס.

https://www.kolzchut.org.il/he/נקודת_זיכוי
https://he.wikisource.org/wiki/פקודת_מס_הכנסה#סעיף_121
https://www.kolzchut.org.il/he/זיכוי_ממס_הכנסה_לתושבים_בפריפריה

נערך לאחרונה ב:
להבנתי, ניהול עוסק פטור הוא עניין זול יחסית, וניתן להפקיד עד התקרה לא משנה מה ההכנסה כעצמאי.
מאחל לעצמי שאף פקיד שומה לא יראה את הדו"חות שלי לעולם, ושהם יקברו עמוק עמוק במגירות מס הכנסה ושות'.

זה נחמד. 5,000*32=160,000 ש"ח, וזה עוד בלי להתחשב במשכורת צבאית. לצורך כך אצטרך לעבוד 59 שעות בחודש, בערך 3 שעות לימוד ביום, 5 ימים בשבוע. כנראה שלא אגיע לשם, אבל אולי אוכל לעבוד כשכיר במקביל ואעשה תיאום מס (מניח שכשאגיע לגשר אחצה אותו)
כן. עד כמה שידוע לי.
אבל כמובן שמומלץ לבדוק את העניין לעומק כי אני סתם מדבר מזיכרון. נשמע שאתה עושה את זה בכל מקרה.

בהצלחה!

אבל לא רשום מה קורה אם אני מרוויח פחות מ-25% מהשכר הממוצע?
אז משלם דמי ביטוח מינימליים, כחייל אתה פטור גם מהם.
אני יכול לשאול את ביטוח לאומי כמה אני אצטרך לשלם להם?
מהניסיון שלי איתם, צריך לבוא בגישה של לעקוב כדי למצוא את הטעויות שלהם, ולא בגישה של לשאול כמה אני צריך לשלם להם.
יש עוד משהו שאולי פספסתי?
שהיתרון היחיד הוא קרן השתלמות, ולא בטוח שזה יתרון.

תודה רבה!

כן. עד כמה שידוע לי.
אבל כמובן שמומלץ לבדוק את העניין לעומק כי אני סתם מדבר מזיכרון. נשמע שאתה עושה את זה בכל מקרה.

בהצלחה!

ככל הנראה אעשה זאת (אחרי הכל, אני צריך לסדר את זה מול הרשויות), רציתי להבין לאיפה אני נכנס.
תודה רבה!

אז משלם דמי ביטוח מינימליים, כחייל אתה פטור גם מהם.

מהניסיון שלי איתם, צריך לבוא בגישה של לעקוב כדי למצוא את הטעויות שלהם, ולא בגישה של לשאול כמה אני צריך לשלם להם.

שהיתרון היחיד הוא קרן השתלמות, ולא בטוח שזה יתרון.

תודה רבה!
מבחינתי, קרן השתלמות ככל הנראה תתברר כיתרון :)
יש עוד נקודות שאולי שכחתי?

למה?

נראה שלא.

אני מניח שקרן השתלמות תתברר עבורי כיתרון, עקב הפטור ממס (שאמור, יעיל מאוד תחת נסיבות מסוימות שנידנו בפוסט כאן):
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/פתיחת-עוסק-מורשה-בשביל-קרן-השתלמות-של-עצמאי.11343/

בנוסף, מכיוון שאני אפתח קרן השתלמות בגיל צעיר, בגיל צעיר תהיה לי קרן השתלמות עם וותק. כמובן שבשביל להביא את הטבת המס לשיאה יש לחכות יותר מ-6 שנים (לפחות באיזור ה-15 להבדל משמעותי להבנתי), אבל תמיד נחמד להיות בעלים של נכס כזה.
עוד יתרון הוא שקרן השתלמות תיתן לי אוטומזציה של ההפקדות, תרחיק את הכסף מהעין, וחיסכון של עמלות מינימום מטרידות.

עריכה: כשאני חושב על זה, גם היותה של קרן ההשתלמות סגורה לשש שנים יכולה לתת יתרון-לא אוכל למשוך בקריסה גם אם ארצה

גם אם ארצה
תוכל, תמורת תשלום 35% מס מהסכום

אני מניח שקרן השתלמות תתברר עבורי כיתרון, עקב הפטור ממס
שים לב שאם אתה לא עובד אז יש לך נקודות זכות לא מנוצלות
יתכן ודווקא היתרון שלך יהיה לנצל את ההשקעה בחשבון ממוסה ולפדות רווחים ללא מס
בשנים שכבר תהיה לך משכורת (נורמלית) אז גם תוכל להשתמש בהטבת ההפקדה ולא רק בהטבת המשיכה

אני מניח שקרן השתלמות תתברר עבורי כיתרון, עקב הפטור ממס
אתה בטוח שבמקרה שלך הפטור ממס יהיה גדול יותר מעלות דמי הניהול בקה"ש?
וחיסכון של עמלות מינימום מטרידות.
אתה חוסך אולי עמלות מינימום, אבל משלם הרבה יותר בעמלות אחרות.
כשאני חושב על זה, גם היותה של קרן ההשתלמות סגורה לשש שנים יכולה לתת יתרון-לא אוכל למשוך בקריסה גם אם ארצה
אולי לא תוכל למשוך בקלות, אבל אפשר לעבור מסלולים (שפרקטית זה שווה ערך).

אכן, אבל הוא השתמש במילה "משיכה" משמע הוא רוצה להשקיע ב"מזומן" (כנראה בכיסו) או לצרוך אותו
אני מניח שהכוונה לא הייתה צריכה אלא שהוא לא רוצה לצאת מהשוק בתחתית בגלל פחד.
אותו פחד יכול לגרום לאדם לעבור לאג"ח.

אגב, אני די בטוח שבקה"ש זה לא 35% אלא רק מס שולי (שבמקרה של פות"ש מאוד נמוך)

אגב, אני די בטוח שבקה"ש זה לא 35% אלא רק מס שולי (שבמקרה של פות"ש מאוד נמוך)
יתכן מאוד שהתבלבלתי עם פיצויים,
בעיקרון, יש גם הפרדה במיסוי בין חלק המעסיק לחלק העובד
והמיסוי השולי מחושב על פי שנת המשיכה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T כדאיות פתיחת עוסק פטור לשכיר עם שכר גבוה מיסים 21
deussex פתיחת עוסק פטור שאינו עומד בתנאי ביטוח לאומי, בשביל קרן השתלמות נוספת + הוצאות מוכרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
U מחויבות בירוקרטית על פתיחת תיק עוסק פטור מיסים 2
M פתיחת עוסק פטור עבור קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
א פתיחת עוסק פטור עבור הטבת קרן ההשתלמות צרכנות פיננסית 4
T פתיחת תיקים עוסק פטור במס הכנסה אונליין מיסים 0
G פתיחת עוסק פטור במקביל לעבודה כשכיר - שווה את הבלאגן? אוף טופיק 1
מ פתיחת עוסק פטור להכנסה שנתית נמוכה מאד צרכנות פיננסית 7
Fitch פתיחת עוסק פטור לשכיר - רשימת מטלות ראשונית התפתחות אישית 30
S פתיחת עוסק פטור - שאלות על התהליך צרכנות פיננסית 7
Sinister פתיחת עוסק פטור למטרת הפרשה לקרן השתלמות - הצד הביורוקראטי צרכנות פיננסית 8
unrealx פתיחת עוסק זעיר התפתחות אישית 6
D פתיחת חשבון בנק עבור עוסק מורשה צרכנות פיננסית 0
A פתיחת עוסק מורשה בשביל קרן השתלמות של עצמאי שוק ההון 59
זאב פתיחת עוסק מורשה התפתחות אישית 7
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
ע גילוי מרצון לזוג אמריקאי + פתיחת חשבון ב ib מיסים 28
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
Omer Daniel פתיחת חשבון באקסלנס שוק ההון 5
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
D פתיחת סתימה עם פומפה בכיור מטבח כשיש גם ניקוז מדיח כלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
ג פתיחת חשבון בחו"ל לחירום שוק ההון 8
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ה פתיחת קרן השתלמות ללא סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H פתיחת תיק מניות במיטב דש שוק ההון 4
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
M שותפות בסטארט אפ ומהלך הדברים בעת פתיחת חברה התפתחות אישית 25
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
ShayIL פתיחת חשבון. EUR בWise צרכנות פיננסית 7