• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קורסרה, יודמי וכו'

זה עני

משתמש רגיל
דירוג
66
שואל באופן כללי ומכאן מניח שגם התשובה כללית:
האם, מעבר ללמידה ולהעשרה עצמית/התפתחות אישית, יש חשיבות בציון של ביצוע קורסים אינטרנטיים בקורות חיים?
רואה אנשים מפוצצים בלינקדאין את הרזומה עם כמה קורסים, חלקם בעלי תארים... זה מרשים? נותן אינדיקציה למשהו?

זה שווה את הכסף?
יש דרך להשיג הנחות?

לגבי יודמי:
אפשר לקנות דרך טורקיה (VPN טורקי בהרשמה והתחברות וקנייה. אחר כך אפשר להתחבר ישראלי, אבל ישנו את החשבון לישראלי ולא יהיה ניתן לקנות במחירי טורקיה) בקנייה מרוכזת בחשבון חדש (ועוד כל מיני רעיונות בסגנון). זה יצא לי איזה 8 ש"ח לטורקיה בזמנו, אבל בזכות הלירה הטורקית שלא מפסיקה ליפול זה כנראה אפילו פחות. לדעתי זה שווה את הכסף אם קונים מטורקיה.

באופן כללי אני מאמין שכל דבר אפשר ללמוד דרך מקורות חינמיים וספרים והאמת שאישית כשיש לי קורס ששילמתי עליו והוא מסודר יוצא שאני לומד פחות כי אני מרגיש "מיצוי ידע" מאשר ללמוד fragments מהרבה מקורות ששם אני מרגיש "שלא למדתי מספיק", אבל מאמין שזה אישי לכל אחד.

לגבי יודמי:
אפשר לקנות דרך טורקיה (VPN טורקי בהרשמה והתחברות וקנייה. אחר כך אפשר להתחבר ישראלי, אבל ישנו את החשבון לישראלי ולא יהיה ניתן לקנות במחירי טורקיה) בקנייה מרוכזת בחשבון חדש (ועוד כל מיני רעיונות בסגנון). זה יצא לי איזה 8 ש"ח לטורקיה בזמנו, אבל בזכות הלירה הטורקית שלא מפסיקה ליפול זה כנראה אפילו פחות. לדעתי זה שווה את הכסף אם קונים מטורקיה.

באופן כללי אני מאמין שכל דבר אפשר ללמוד דרך מקורות חינמיים וספרים והאמת שאישית כשיש לי קורס ששילמתי עליו והוא מסודר יוצא שאני לומד פחות כי אני מרגיש "מיצוי ידע" מאשר ללמוד fragments מהרבה מקורות ששם אני מרגיש "שלא למדתי מספיק", אבל מאמין שזה אישי לכל אחד.
תודה מרקר, אהבתי את הטיפ. אין לי vpn אז צריך קצת להבין איך עושים את זה...

ועד כמה לקורסים האלה יש חשיבות מבחינת מעסיקים?

ועד כמה לקורסים האלה יש חשיבות מבחינת מעסיקים?
אין לי מושג. אני כן יכול לנחש:
רב הקורסים זה ידע בתחומים טכניים (כמו ללמוד על איזה ספרייה או איזו שפה וכדומה), שכנראה נחוץ לעבודות המשתמשות בו. אני לא חושב שעצם לקיחת הקורס ביודמי/קורסרה משפיע, אלא יותר הידע שצוברים ממנו. זה לא דומה לתואר כי אין בקרת איכות על הלומדים. מצד שני, בתואר בדרך כלל לא לומדים את כל השפות/הספריות ואם לומדים זה לפעמים שטחי יחסית, ולכן רב הידע הטכני צריך להגיע מלמידה עצמית. הקורסים האלו בנויים בדרך כלל ללמידה עצמית בצורה נוחה יחסית.

* משום שאני לא בתעשייה קח את דבריי בעירבון מוגבל מאוד.

אין להם ערך בכלל בקו"ח/בפרופיל לינקדאין, וקורסים שמציעים לך להוסיף 99 שקל כדי לקבל איזושהי סרטיפיקציה בסיום זה ממש מיותר, אם אני רואה בן אדם ש"מעמיס" קורסים ביודמי בפרופיל זה טיפה מביך. הערך היחידי שיש להם זה הידע שהם מקנים לך כדי להשתפר כאיש מקצוע ולעבור ראיונות + שהמראיין שלך ידע שאתה אדם שלומד עצמאית ונמצא בלמידה מתמדת, אבל זה משהו שעולה בראיון, אתה לא צריך לכתוב את זה בשום מקום. מה שכן כדאי לכתוב זה אם עברת הכשרות פרונטליות (לא יום עיון אחד, אלא הכשרה של לפחות כמה עשרות-מאות שעות) והסמכות שעשית כמו CCNA, CKAD וכו' (כלומר, עברת מבחנים שלרוב עולים 100+ דולר שנדרשת למידה משמעותית עבורם) שהם צוכרים ובעלי שם בתעשייה.

רואה אנשים מפוצצים בלינקדאין את הרזומה עם כמה קורסים, חלקם בעלי תארים... זה מרשים? נותן אינדיקציה למשהו?
זה מאוד תלוי בסיטואציה, מי הבנאדם? באיזה קורס מדובר? מה התפקיד שהוא מתמודד עליו? אין כאן תשובה אחת.

אתן את הזווית האישית שלי - אני קורא המון קורות חיים - מעולם לא הסתכלתי אפילו על פירוט הקורסים שחלק מהאנשים מוסיפים

תודה רבה לכולם על התגובות
אני אעלה עוד נדבך:
נניח ויש ספר עב כרס של כ-600 עמודים (יש באמת ספר כזה) באנגלית שנכתב ע"י גורם בכיר (C level כמו שאוהבים להגיד) מחברה מאוד מוכרת (אחת מחברות הגאמפ"א)
הוא ארוך כי הוא מקיף ומלמד בצעדים שיטות כלשהן בתחום מסוים. כלומר, לא הכוונה בלימוד שפת תכנות, אלא לצורך הדוגמה - גישה מסויימת של האקינג.
כמובן שאין ממש פרוייקטים עצמאים שאפשר לעשות עם זה...
אפשר לפתוח עוד פוסט מתרברב בלינקדאין על כמה הספר הזה נפלא וכו' כדי לנסות לאותת למעסיקים או מגייסים פוטנציאליים אבל זה מגוחך ואף פעם לא הבנתי מה הקטע לכתוב פוסטים כאלה כאילו זה פייסבוק...

ובכל זאת , יש דרך לציין את זה בקו"ח או שכדאי רק להזכיר תוך כדי הראיון?
או שאולי בכלל כדאי להישאר צנוע, לשתוק ורק להוכיח את הידע הזה בזמן ראיון?

תפתח תיק עבודות ושים לינק לתיק.
תנסה שיהיה קצת שונה מהפרוייקטים של הקורסים.

לא הייתי מציין את זה בקוח, אבל אני עשיתי כמה קורסים בקורסרה ואתרים נוספים (וקצת בפתוחה) אחרי התואר, בשביל לעשות 'הסבה' לתוכנה, ולי זה די עזר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O קורסרה לR\ פייתון או אתרים אחרים התפתחות אישית 5
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
P מגמת כתיבת מילים באופן: מנהל.ת, פקידים.ות, וכו' אוף טופיק 38
אורי ג. "השקעות אלטרנטיביות"/קרנות פרייבט אקוויטי/קרנות VC וכו' השקעות אלטרנטיביות 23
M האם יש חברה המלווה ובודקת את הנכס - תכנון ,שכנים תוכניות עתידיות באזור וכו פוסטים מאיכות נמוכה 1
Zach Moshe תעודת סל למעקב אחרי גז/נפט וכו׳... שוק ההון 1
D כיצד לתמחר ציוד משומש מבית שהולכים להרוס? ארונות , שיש, אמבטיון, מזגנים, ויטרינות , אלומיניום תריסים וכו' אוף טופיק 7
ט למה בעצם אין תעודות ממונפות על SP500 פי 4, פי 5 וכו' ? פוסטים מאיכות נמוכה 12
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
D בניינים 40+ קומות - מעליות וכו' נדל"ן 22
F הלוואה כנגד פנסיה/קהש וכו, איך להשיג ריביות טובות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Mr. Bigglesworth אוכלוסיית העולם וישראל, נושאים אקולוגיים וכו' אוף טופיק 213
ל התייעצות לפני השקעה (גידור, מטח, מינוף וכו) שוק ההון 40
הסולידית מחיקת משתמשים, פוסטים וכו' שער הקהילה 103
A אבטלה וכו' אוף טופיק 22
קירכהוף עבודה חדשה -קרן השתלמות , ביטוח מנהלים וכו צרכנות פיננסית 3
sogi תחזיות: עתיד התעופה, מלכודות שוורים/דובים וכו' אוף טופיק 16
C שוב דילמה לגבי תואר וכו' התפתחות אישית 9
ד Car2Go/ליסינג וכו' מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 95
ד פתיחת עוסק פטור וכו' צרכנות פיננסית 48
M דמי תיווך, שכירות וכו' מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
א שעת מזגן, הפעלת מכונת כביסה וכו'- עלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
N בן 22 עם הרבה שאלות על מס, תכנון תיק פאסיבי וכו' שוק ההון 17