• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בניינים 40+ קומות - מעליות וכו'

DudeOFortune

משתמש רגיל
דירוג
206
כיצד עובדות המעליות במגדלים של 40+ קומות?
נניח שאני בקומה 35 ואני רוצה לרדת ללובי, האם צריך לבצע החלפת מעליות בקומה 20-22?

בנוסף,
כמה לדעתכם שווה לשדרג לקומות הגבוהות ביותר?
אילו כיווני אוויר מעדיפים, צפון או דרום? (במערב רואים ים).
תובנות נוספות שחשוב לדעת בנוגע למפלצות כאלה?

תודה לעוזרים.

אילו כיווני אוויר מעדיפים, צפון או דרום? (במערב רואים ים)
תלוי מה אתה מעדיף, חום או קור.
דרום חם ושמש , צפון קריר.
למערב יש את הרוחות הנעימים, ואם יש נוף אז עוד יותר טוב.

בבנייני מגורים אין החלפות.
הכיוון הטוב ביותר בארץ הוא דרום מערב בדרך כלל.

כיצד עובדות המעליות במגדלים של 40+ קומות?
נניח שאני בקומה 35 ואני רוצה לרדת ללובי, האם צריך לבצע החלפת מעליות בקומה 20-22?
ממה שאני מכיר, חלק מהמעליות הן בין הלובי לבין החצי התחתון של הקומות, וחלק מהמעליות הן בין הלובי לחצי העליון של הקומות. בקומה האמצעית אפשר לעיתים להחליף בין המעליות.
כך שלרדת ללובי זה תמיד במעלית אחת, אבל אם תרצה להגיע מקומה 8 לקומה 40 תצטרך להחליף.

ממה שאני מכיר, חלק מהמעליות הן בין הלובי לבין החצי התחתון של הקומות, וחלק מהמעליות הן בין הלובי לחצי העליון של הקומות. בקומה האמצעית אפשר לעיתים להחליף בין המעליות.
כך שלרדת ללובי זה תמיד במעלית אחת, אבל אם תרצה להגיע מקומה 8 לקומה 40 תצטרך להחליף.
יפה, זה מה שחשבתי שהגיוני , תודה!
בבנייני מגורים אין החלפות.
הכיוון הטוב ביותר בארץ הוא דרום מערב בדרך כלל.
גם חשבתי על דרום מערב, מה בנוגע לגובה?
היית מנסה להשתדרג כמה שיותר גבוה?
הדירה להשקעה.

למה לא צפון מערב? רוב הזמן חם מדי. שמש ישירה זה באסה...
דירות חשוכות, שמש ישירה זה מעולה, יש תריסים ויש וילונות, בשביל חום יש מזגן.
גם במערב יש לך שמש ישירה אגב החל משעה מסוימת.
הצד הכי פחות חם הוא צפון מזרח שהוא כמובן הצד הכי פחות טוב, הכי זול והכי פחות מבוקש.

היית מנסה להשתדרג כמה שיותר גבוה?
הדירה להשקעה.
תלוי אם שכ"ד מעניין אותך או השבחה, בשביל השכ"ד ההפרש שתקבל לא יהיה גדול, במכירה מאד יתכן וכן, קומה גבוהה יותר הוא מוצר מבוקש יותר אבל יש גם תועלת שולית פוחתת פה וגם הנוף חשוב, לדוגמא אם מולך יש בניין בן 8 קומות אז התועלת בין קומה 6 ל10 היא הרבה יותר גדולה מאשר 2 ל6 או 10 ל14.

הצד הכי פחות חם הוא צפון מזרח שהוא כמובן הצד הכי פחות טוב, הכי זול והכי פחות מבוקש.

תלוי אם שכ"ד מעניין אותך או השבחה, בשביל השכ"ד ההפרש שתקבל לא יהיה גדול, במכירה מאד יתכן וכן, קומה גבוהה יותר הוא מוצר מבוקש יותר אבל יש גם תועלת שולית פוחתת פה וגם הנוף חשוב, לדוגמא אם מולך יש בניין בן 8 קומות אז התועלת בין קומה 6 ל10 היא הרבה יותר גדולה מאשר 2 ל6 או 10 ל14.
השבחה ובעתיד אולי אחד הילדים יגור אם לא אממש את הנכס.
אני עתיד לקבל דירה בקומה 11 (פינוי בינוי)
(שווי הדירה בקומה 11 לפי הערכות שלי 2.8-3m)
שווה להוסיף 400k כדי לעלות לקומה 30+?

ובנוסף לכל ההמצאות שאמרת, בשביל חוסר בשמש ישירה ודירה חשוכה יש מנורות..... (צורך פחות חשמל מכמה שצריך לקרר עם מזגן דירה חמה..)

אני שונא שמש ישירה (ואם יש תריסים ווילונות חוזרים לבעיה של דירה חשוכה..)
אבל כל אחד והכיוון שטוב לו.

אני יודעת שכך זה נחשב אז מניחה שזה בגלל שהרוב אכן מעדיפים דרום מערב.
אבל אישית, בישראל, אני פשוט לא מבינה את זה. יש לנו כל כך הרבה שמש ואור, כך שאם הדירה בנויה נכון אני לא מבינה למה היא צריכה להיות חשוכה.

אני (אישית) מאוד מאוד אוהבת את צד צפון. כל עוד אין בניינים שחוסמים הוא נותן המון אור אבל אף פעם לא בצורה ישירה ומעצבנת (או חמה כמו בדרום). לדעתי צדדים פחות חמים, בארץ כל כך חמה כמו שלנו, זה פרייסלס. אבל כאמור… אני יודעת שאני כנראה (משום מה) בדעת מיעוט.

אני עתיד לקבל דירה בקומה 11 (פינוי בינוי)
(שווי הדירה בקומה 11 לפי הערכות שלי 2.8-3m)
שווה להוסיף 400k כדי לעלות לקומה 30+?
תלוי מה הגובה של הבניינים שמולך. אם התוספת פותחת לך את הנוף אז אולי שווה. אם זה אותו נוף רק יותר מגבוה, לא הייתי טורח. מי שרוצה להשקיע יכול להעלות רחפן ולנסות להבין איך הנוף נראה מכל קומה.
אם לקומה הגבוהה יש דוד שמש ולנמוכה אין זה גם שיקול בעד.

(יש גם חסרונות לקומה גבוהה: יותר זמן במעלית, יש שוכרים עם פחד גבהים)

באיזה עיר?
האם משהו מסתיר לך את הנוף?
האם רמות הגמרים זהות?
על פניו זה הרבה.
בת ים,
אין משהו שיסתיר בטווח הקרוב.
אמור להיות זהה.
כמה היית מוסיף אם בכלל עבור קפיצה של 15-20 קומות?

כמה היית מוסיף אם בכלל עבור קפיצה של 15-20 קומות?
הסדר גודל המקובל הוא 12-15K ש"ח לקומה.
קח בחשבון שבבת-ים יש המון בנייה של בניינים גבוהים ככה שתוספת קומה יכול להיות משמעותי ויתכן השפעה לנוף לים.
אם זה היה בשביל עצמי אני תמיד משתדל ללכת על המוצר הטוב יותר, אם להשכרה כנראה שלא.

הסדר גודל המקובל הוא 12-15K ש"ח לקומה.
קח בחשבון שבבת-ים יש המון בנייה של בניינים גבוהים ככה שתוספת קומה יכול להיות משמעותי ויתכן השפעה לנוף לים.
אם זה היה בשביל עצמי אני תמיד משתדל ללכת על המוצר הטוב יותר, אם להשכרה כנראה שלא.
ולצורך השבחה? ייתכן ואמכור בתום הבנייה ואעבור לעסקה נוספת

ולצורך השבחה? ייתכן ואמכור בתום הבנייה ואעבור לעסקה נוספת
לא חושב שזה יהיה שווה את ההשקעה, תחשוב שיש לך על זה מס רכישה ואתה צריך להרוויח על זה, כלומר ההפרש צריך להיות משמעותית יותר מ400K במכירה כדי שיהיה כלכלי.
בזמנו שקניתי בבת ים שילמתי תוספת של רק 10K לקומה אז לקחתי כמה שיותר גבוה.

אני מכיר גם בניינים של מעליות לפי זוגי/אי זוגי.
מגדל של 40 קומות זה שכונה שלמה בבניין.
תבדוק לעצמך, בכמה השכר דירה אמור לעלות כדי להכניס את אותו % רווח מעלות, בעליה של 400K+ השקעה.
ואז להחליט כמה אנשים יהיו מוכנים לשלם כזו שכירות.

קניתי דירה בקומה 23 מתוך 34 ולאחר שראיתי את הנוף מכמה קומות במגדל, ללא ספק שהיה כדאי לקחת קומה אפילו גבוהה יותר (סביב ה 30 זה מעולה לדעתי).
כבר הספקתי לשמוע כמה אנשים שהתבאסו שהדירה שלהם (מתחת לקומה 20) במגדל לא מספיק גבוהה.
צא מנקודת הנחה שבעתיד ייבנו יותר ויותר מגדלים כך שבכל מקרה כדאי לשאוף להיות גבוה יותר מכולם כדי שלא יסתירו לך את הנוף, ובמיוחד אם זה נוף לים.

קניתי דירה בקומה 23 מתוך 34 ולאחר שראיתי את הנוף מכמה קומות במגדל, ללא ספק שהיה כדאי לקחת קומה אפילו גבוהה יותר (סביב ה 30 זה מעולה לדעתי).
כבר הספקתי לשמוע כמה אנשים שהתבאסו שהדירה שלהם (מתחת לקומה 20) במגדל לא מספיק גבוהה.
צא מנקודת הנחה שבעתיד ייבנו יותר ויותר מגדלים כך שבכל מקרה כדאי לשאוף להיות גבוה יותר מכולם כדי שלא יסתירו לך את הנוף, ובמיוחד אם זה נוף לים.
כמה כסף עלה לשדרג כל קומה וכמה היית משלם בדיעבד כדי לעלות עוד לגובה?
אני מכיר גם בניינים של מעליות לפי זוגי/אי זוגי.
מגדל של 40 קומות זה שכונה שלמה בבניין.
תבדוק לעצמך, בכמה השכר דירה אמור לעלות כדי להכניס את אותו % רווח מעלות, בעליה של 400K+ השקעה.
ואז להחליט כמה אנשים יהיו מוכנים לשלם כזו שכירות.
השכירות פחות בעייתית לי,
עניין ההשבחה יותר מעניין אותי, אני לא מצליח להבין כמה בפועל כל קומה שווה כי לכל דירה בכל בניין פרמטרים מעט שונים.

אני יודעת שכך זה נחשב אז מניחה שזה בגלל שהרוב אכן מעדיפים דרום מערב.
אבל אישית, בישראל, אני פשוט לא מבינה את זה. יש לנו כל כך הרבה שמש ואור, כך שאם הדירה בנויה נכון אני לא מבינה למה היא צריכה להיות חשוכה.

אני (אישית) מאוד מאוד אוהבת את צד צפון. כל עוד אין בניינים שחוסמים הוא נותן המון אור אבל אף פעם לא בצורה ישירה ומעצבנת (או חמה כמו בדרום). לדעתי צדדים פחות חמים, בארץ כל כך חמה כמו שלנו, זה פרייסלס. אבל כאמור… אני יודעת שאני כנראה (משום מה) בדעת מיעוט.
את לא לבד.
לאורך השנים גרתי בדירות שפנו לכל שושנת הרוחות.
כיוון דרום ומערב - הכיוונים עם מרבית השמש הישירה. אם אתה בלפלנד זה מדהים, בשמש הקשוחה של ישראל... פחות. הדירות הללו מתחממות בטירוף, ובסוף אתה חי כל היום בתריסים מוגפים, עם מזגן ותאורת חשמל מהבוקר.
צפון מזרח בעיני זה הכיוון האידיאלי בישראל. אני בדירה כזאת כיום - מלאה באור בלי שמש ישירה. כל היום וכל הקיץ עם חלונות פתוחים, לא מדליקה כמעט מזגן, לא מדליקה אור עד שעות הערב המאוחרות. המרפסת תמיד מוצלת ונעימה בלי צורך בפרגולה או איוורור. חלום.
הדבר היחיד שאין בכיוון הזה, ברוב המקומות בקו החוף הישראלי, זה נוף לים. אבל מה שווה נוף לים אם אתה לא יכול בכלל לשבת במרפסת בלי שתתאדה.

Back
למעלה