• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק מנוהל על ידי Gerber Kawasaki

ק לגמרי איך שני אנשים שונים יכולים להיחשף לאותו אדם בדיוק, לאותן אמירות, צורת התבטאות, וכו' - ולקבל את הרושם ההפוך לחלוטין. לא סתם שונה, הפוך.
קודם כל כן, זה באמת מרתק. זה נכון למלא דברים, אנשים נחשפים לאותם נתונים ומגיעים למסקנות שונות. זה במידת מה לב לב לב המהות של שוק המניות, על כל פעולת קניה אתה מוצמד עם מישהו שבאותו זמן עושה פעולת מכירה.

לגבי הקישורים הנל - הבדל אחד מהותי זה בין להקשיב לראיונות ולעקוב בשוטף אחר בן אדם ולהבין את ההקשר והסיבות לדברים שנאמרים, לבין לזרוק ציטוטים בלי הקשר.
זה הבדל כל כך מהותי שאין באמת הקבלה פה. תבחר דמות ציבורית, כל דמות, ואפשר עם אוסף ציטוטים חסרי הקשר לגרום להם להציג את האדם באופן רע.

הערה לגבי דבר אחר מהציטוטים הנל שהוא פשוט שגוי עובדתית - Gerber Kawasaki מנהלים כ-2 מליארד בנכסים של אנשים באופן פרטני (ניהול תיקים). המידע על הפעולות בתיקים הללו הוא חסוי אישי זה לא מפורסם בשום מקום ואסור להם להגיד שום דבר על זה רגולטורית. הקרן GK ETF היא טיפה בים עבורם. כשרוס אומר שהוא קונה משהו זה לרוב מתייחס לתיקים המנוהלים.

על כל פעולת קניה אתה מוצמד עם מישהו שבאותו זמן עושה פעולת מכירה.
מה אם אתה קונה 100 מניות מ-10 אנשים שמוכרים 10 מניות כ"א? אז זה 10 שרוצים להיפטר מהמניה ואחד שרוצה אותה.
לגבי הקישורים הנל - הבדל אחד מהותי זה בין להקשיב לראיונות ולעקוב בשוטף אחר בן אדם ולהבין את ההקשר והסיבות לדברים שנאמרים, לבין לזרוק ציטוטים בלי הקשר.
זה הבדל כל כך מהותי שאין באמת הקבלה פה. תבחר דמות ציבורית, כל דמות, ואפשר עם אוסף ציטוטים חסרי הקשר לגרום להם להציג את האדם באופן רע.
למרות שנקרעתי מצחוק ממה ששיתפו פה ושלא הייתי שם את הכסף שלי אצלו, אני מסכים איתך.

בעיניי השקעות הם בסופו של דבר עניין משעמם למדי -
ההשקעות הטובות ביותר עשויות להיות איזה מפעל של נייר בחדרה - או חברת טיהור שפכים מקנטאקי,
בסוף מדובר פה על לעשות כסף - זה לא שאם אני אשקיע ב-"טכנולוגיה מגניבה" או "מותג מפוצץ" אז בהכרח יהיה לי יותר כסף בסוף היום, כי הכל בסוף שאלה של תשואה (ותשואה אלטרנטיבית)

גם אם לניהול אקטיבי יש איזשהו ערך (ולא בטוח שיש) - הוא כנראה נמצא אצל מי שעושה יותר ומדבר פחות (ויש לו ענווה מקצועית, וגישה מתודית, וסבלנות), ולא אצל מי שנראה כאילו הוא צורך קוקאין לארוחת בוקר ושמתבטא בנחרצות על היכולת שלו לחזות את העתיד

אגב, אפרופו הגנה מטעויות של התנהלות-עצמית --
הצבת BENCHMARK היא בעיניי תנאי מקדים והכרחי לדבר הזה
אם אין שום מדד אובייקטיבי שיכול לאמוד את טיב ההחלטות שקיבלתי (גם אם החלטתי לעשות להן דלגציה לניהול חיצוני, גם זו סוג של החלטה ובחירה במנהל, וכו') - אז אני חושף את עצמי לסיכון של טעות עוד יותר מהרגיל (וזה סיכון שאין לו בכלל הצדקה, לא עולה כלום להשוות את עצמך למשהו או למדוד את עצמך).
כל אחד לוקח משהו אחר וסגנון אחר "מדבר" אליו...יש לי, חלק קטן מהוני, אצל משקיע פעיל...אפילו רשמתי בפורום את התהליך שעשיתי.
יש הרצאה טובה מאד של צארלי מאנגר ביוטיוב...Causes of human misjudgment. ממליץ מאד להקשיב לה...בקבלת החלטות, בכל תחום, רצוי להכיר את המגבלות וההטיות שיש לנו כבני אדם ככלל ולכל אחד ברמה ספציפית.(אתה מתחבר לחברה של Avantis(שגם באים למכור לך משהו אל תשכח...גם אם בצורה שונה)...ואחרים מתחברים לגרבר.
בשורה התחתונה, אם אתם מקשיבים למישהו בנושאי בהשקעות...אני חושב שצריך לראות ש:
1.הבן אדם התעשר מהשקעות(לא ממכירת השקעות, סטייל ארק, גרבר וכו...)
2. עשה את לאורך זמן ארוך(10+ שנים של תשואות גבוהות בשווקים שונים).
3. יש לכם את היכולת להעריך את ההשקעות בדיעבד ולהבין למה היה כאן יכולת ולא מזל.(ולהבין למה בסבירות גבוהה התהליך ימשך)

במידה ומישהו עומד בכל התנאים הללו...שווה להקשיב וללמוד...במידה ואתם או לא יכולים לקבל את המידע(זה אומר הכל) או שאין לכם את היכולת להעריך את ההשקעות ואיכות התשואה והביצועים...אז גם מאד כדאי להתרחק.
יש אנשים כאלו, מאד מעט והם ממש לא לא מסתובבים ביוטיוב ואומרים שפייסבוק צריכים לאכול קקי(גרבר) או שרובוטוקסי יעשו רווח של 6 אפל תוך פחות מחמש שנים(ארק).
וכן אגיד שהכסף הגדול by far, בסדרי גודל, נעשה על ידי אנשי המכירות בתחום הפיננסי ולא על ידי המשקיעים.(בסך הכמות שנעשתה מכלל הכנסות תחום הפיננסי).

מסכים אם זה שחייב להיות בנצמרק...אתה קונה מוצר...יש לך אלטרנטיבה זולה של קרנות אינדקס...אם נותנים כסף לניהול חיצוני אתה צריך לקבל עבור זה פיצוי ולהבין מה הסיכון שאתה לוקח.
אני אישית משתמש ב sharesight , שם לי תמונה ברורה מאד מול הפנים.

וואו, פרייסלס!
איך מישהו משקיע אצלו בכלל?
ועוד הקטע שהוא גובה דמי ניהול כפולים ומכופלים חחחח, גדול, בחור ממולח.
לא רוצה לצחוק/להכנס כאן באנשים...אני חושב שזה ראוי להערכה שאנשים רושמים כיצד הם משקיעים ופותחים גישות שונות...זה לא משנה את זה שאני חושב שההשקעה הזו ספציפית היא לא נכונה...
בקשר לזה שאיך שמשקיעים אצלו...זה מראה, בעיני, בדיוק את חלק מהבעיה ולמה רוב האנשים לא צריכים להשקיע במניות ספציפיות ו/או דרך מנהלים אקטיבים...יש יותר מידי בורות שאפשר ליפול בהם וטעויות שאפשר לעשות. אתה כן צריך לעשות מחקר עמוק לפני שאתה נותן למישהו את הכסף שלך...כמה יודעים לעשות את זה? כמה יודעים להעריך את ההשקעות?

זה שהוא לוקח כפול, זה טמאות וביזיון.

קודם כל כן, זה באמת מרתק. זה נכון למלא דברים, אנשים נחשפים לאותם נתונים ומגיעים למסקנות שונות. זה במידת מה לב לב לב המהות של שוק המניות, על כל פעולת קניה אתה מוצמד עם מישהו שבאותו זמן עושה פעולת מכירה.

הערה לגבי דבר אחר מהציטוטים הנל שהוא פשוט שגוי עובדתית - Gerber Kawasaki מנהלים כ-2 מליארד בנכסים של אנשים באופן פרטני (ניהול תיקים). המידע על הפעולות בתיקים הללו הוא חסוי אישי זה לא מפורסם בשום מקום ואסור להם להגיד שום דבר על זה רגולטורית. הקרן GK ETF היא טיפה בים עבורם. כשרוס אומר שהוא קונה משהו זה לרוב מתייחס לתיקים המנוהלים.
אני מסכים עם זה שציטוטים בלי הקשר זה סתם...אבל הוא אומר דברים והיפוכם, הוא מספק פנינים ברמה יומית, השקעות שנראות כמו אינדקס + דברים שהוא אוהב...ואני לא יודע על שום מטריקה על תוצאות עבר שלו שמראות סיבה להשקיע בו(אתה מכיר איזשהי תשואה גבוהה לאורך זמן?).
אנחנו שנינו בברור משקיעים בצורה שונה מאד עם קבלת החלטות הפוכה לגמרי לפי דעתי...זה לא אומר שאני צודק...וגם יכול להיות שאתה משקיע בצורה שתייצר תשואה עודפת וגם אני או ששנינו לא נצליח...יש הרבה דרכים לנירוונה...אבל במקומך, כן הייתי בודק וכן הייתי שם בנצמרק...יש אצלו נורות אזהרה בעיני בכל מקום.(ואם הוא גובה ממך כפל דמי ניהול...).

עוד כמה פנינים...

Adventures In Gooberland™️ Season 872, Episode 312 - The Dildo-end Discount Model
https://twitter.com/Keubiko/status/1494017504959778821?s=20&t=0PIotXW0gdFxxNTPCaC5uw

הוא אמר שהתשואה שלו תהיה 20% לשנה?(פחות מארק...)
https://twitter.com/Keubiko/status/1492230950515793923?s=20&t=9JXeSPTOb0VPR2Et97mypg

Roblox down 25% since Ross Gerber said he was super bullish.
https://twitter.com/FinTwitDipshits/status/1492181648892334080?s=20&t=ilDGL_LJfzp-TZL2LABPMQ

Activision UP 20% and Unity Software DOWN 30% since Ross Gerber sold Activision and replaced with Unity.
https://twitter.com/FinTwitDipshits/status/1491947595845058562?s=20&t=ilDGL_LJfzp-TZL2LABPMQ

החברה כאן לא ממש מחבבים אותו משום מה...ולא עשיתי כאן איזשהי עבודת בילוש...מחפש את השם בטוויטר וזה ישר יוצא...אפשר להמשיך עוד הרבה

נערך לאחרונה ב:
כן אגיד שהכסף הגדול by far, בסדרי גודל, נעשה על ידי אנשי המכירות בתחום הפיננסי ולא על ידי המשקיעים.
Where are the Customers' Yachts?

(The title of this 1955 book refers to a story about a visitor to New York who admired the yachts of the bankers and brokers. Naively, he asked where all the customers' yachts were. Of course, none of the customers could afford yachts, even though they dutifully followed the advice of their bankers and brokers.)

נכתב לפני כמעט 70 שנה ועדיין רלוונטי

(אתה מתחבר לחברה של Avantis(שגם באים למכור לך משהו אל תשכח...גם אם בצורה שונה).
דווקא לא, הם בכוונה לא מנסים למכור ל-RETAILS כלום אלא רק ליועצים פיננסים, סוכנים, קרנות אחרות וכו'.
הם אפילו מדברים על זה בסרטון ומסבירים שמבחינתם הם טובים בלייצר: "כלים זולים ויעילים שאפשר להרכיב ולבנות מהם או לשלב אותם בתוך פורטפוליו" - ושמי שראוי שיתעסק ב-RETAIL הם יועצים פיננסיים וכו' שמכירים טוב את הלקוח והצרכים שלו ויכולים להשתמש בכלים האלה (ואחרים, והוא מציין לדוגמא את VANGUARD ) כדי לבנות פורטפוליו מותאם אישית (בהתחשב באופק ההשקעה, סיבולת הסיכון, מצב פיננסי/משפחתי, וכו').

כשה-"פער" בין המנהל ה-"כביכול" אקטיבי ובין קרן שהיא (כביכול) פאסיבית כמו IJS או VIOV - הוא של כמה ביפס (0.1% ? 0.07%?) זה קצת קיצוני לומר שהם "מוכרים" משהו. הייתי צריך לחפש בנרות בשביל למצוא עליהם בכלל אינפורמציה.

ואף על פי כן, ללא שיווק אגרסיבי ולא כלום (ובלי "ציוצים" בטוויטר או ראיונות בטלוויזיה), הם אחד מהגופים עם הגיוסים הכי מהירים כרגע ל-ETF, הקרן שלהם (AVUV) הגיעה בתוך שנתיים ל-2 מיליארד ולא נראה שזה מאט, וזה כשהם עצמם קיימים בערך אותו תקופת זמן.

אני חושב שסוג כזה של השקעות - שלוקח את הגישה הכללית של INDEXING ועושה עליה איזושהי אופטימיזציה (בין אם זה ע"י שימוש בפקטורים או ע"י שימוש במערכת שיטתית של סינון לפי קריטריונים אובייקטיביים, או מסחר עם מומנטום, או שימוש בכלים חכמים להורדת TURNOVER וכו') כך שהיא תהיה איכותית יותר ועדיין תשמור על מחיר זול ויעילות - זו הדרך הכי טובה לקוות ולשפר תשואות בלי סיכון מיותר.
אבל זה אני, כאמור.

בדיוק כשם שאין לי רצון / יכולת / פנאי - להפוך למומחה להשקעות, יש לי עוד פחות רצון מכך להפוך למומחה בזיהוי מומחים להשקעות אקטיביות.

ואני מבטיח לך שהאדוארדו הזה לא נופש בשום יאכטה ולא התעשר משום דבר. הוא סתם אקדמאי שמנהל קרן.

אני לא מכיר הגדרה רלוונטית אחרת של סיכון בהקשר של פורטפוליו מפוזר (diversified) מלבד תנודתיות (שיכולה לבוא לידי ביטוי גם בדברים כמו SEQUENCE RISK אבל זה פועל יוצא של אותו דבר בסיסי)

אשמח שתאירו את עיניי.
משך הזמן להחזר ההשקעה.

נניח שיש לך תיק מפוזר ככל שתרצה. מחר הערך נופל ב-2%. בשלוש-עשרה השנים הבאות הערך הריאלי נשאר קבוע, ואז הוא עולה ב-2%.

אז התנודתיות של התיק בשנים אלו היתה ממש נמוכה, ובהיבט זה התיק טוב יותר מתיק מקביל שנפל ב-20% ואז עלה מייד ב-18% ואפילו כמה פעמים. אבל היית בהפסד ריאלי במשך כל הזמן הזה.

ממליץ על הבלוג של Portfolio Charts ועל מושג ה- Ulcer Index שהוא מתאר ומציג עבור תיקים שונים.

למי שלא מכיר:

https://portfoliocharts.com/2017/11/01/the-ulcer-index-is-a-helpful-way-to-quantify-portfolio-pain/

כמדד נומרי - הוא טוב בהרבה מתנודתיות.
הסיבה העיקרית למה משתמשים בתנודתיות זה כי אקדמאים רגילים להשתמש ב StdDev וזה נגיש להם מכל כלי שרק אפשר לדמיין.
אבל גם לא כל הסיכונים ניתנים לביטוי כמספר.

יש עוד המון פנינים...אבל באמת לא חסרים אנשי מכירות הזויים בוולסטריט הוא סתם עוד דוגמא...אבל לסיום נקנח בסוכן מכירות של Stratton Oakmont לאחר שעשה שורה ועולה לשוחח עם "משקיעים" שלו:

https://twitter.com/AlbertBridgeCap/status/1491855183923580948?s=20&t=Ty3Yzbfpkpq4sPODSsU60Q

השקעה אקטיבית דרך מנהל צד שלישי היא קשה(לבחור נכון(לרוב אין את הכלים), ניגוד אינטרסים, עלויות עודפות, ועוד ועוד...)...משחק שעדיף לא לשחק בו
מדהים שאין אפילו טיעון אחד במה שהוא אומר.
אהבתי את " tesla - the king".

• אהבתי
Reactions: Roi
איזה עוד מדדים יש לך שאינם נומריים (מדדי סיכון) ?
אין גבול, כראות עיניך.
מדדים גיאו-פוליטיים למשל, כמו הסיכון שבלהשקיע במדינה כמו רוסיה או סין ולגלות יום אחד שכל הנכסים שלך הולאמו כי אתה זר.
מדדים פסיכולוגיים, כמו היכולת או אי היכולת שלך להתמודד עם ירידות חדות ואיך אתה מגיב במצבי לחץ.

מעניין שכמעט מיד אחרי שרוס גרבר התחיל לאיים שהוא רוצה מקום בדירקטוריון של טסלה כדי להגן על המשקיעים, אילון הוציא את הסקר שנותן לו אפשרות לסגת מטוויטר. הוא היה גדול התומכים שלו במשך שנים.

אולי ההפסדים בקרן השנה (-40%) עושים את שלהם

מעניין שכמעט מיד אחרי שרוס גרבר התחיל לאיים שהוא רוצה מקום בדירקטוריון של טסלה כדי להגן על המשקיעים, אילון הוציא את הסקר שנותן לו אפשרות לסגת מטוויטר. הוא היה גדול התומכים שלו במשך שנים.

אולי ההפסדים בקרן השנה (-40%) עושים את שלהם
אני חושב שזה יותר קשור לעובדה שטסלה נפלו ב55% ב3 חודשים והרעש סביב טוויטר ופחות הרצון של גרבר להיות בבורד של טסלה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O אסטרטגיה להעברת תיק מנוהל להשקעה פאסיבית שוק ההון 2
I פיקדון בנקאי/תיק השקעות מנוהל השקעות אלטרנטיביות 1
freakazoid המרת תיק מנוהל שירשנו לתיק לא מנוהל פאסיבי לטווח הארוך שוק ההון 8
י השקעה באגח בתקופת אינפלציה. תיק מנוהל שוק ההון 11
D תיק השקעות מנוהל שוק ההון 0
א תיק השקעות מנוהל שוק ההון 7
S תיק השקעות מנוהל, פוליסת חיסכון או גם וגם? שוק ההון 4
K השוואת תיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
ב טעויות של מתחילים? עד כמה תיק מנוהל זה דבר גרוע? שוק ההון 20
ח האומנם תיק עצמאי עדיף על תיק מנוהל? שוק ההון 17
ה המנוהל בעל כורחו - בקשת טיפים לשליטה על תיק מנוהל שוק ההון 1
E תיק מנוהל מעל 1 מש"ח צרכנות פיננסית 18
S שאלות לגבי חיסכון לטווח קצר, תיק מנוהל וחיסכון בכללי שוק ההון 0
unrealx תיק השקעות מנוהל - חוות דעת? שוק ההון 2
J תיק מנוהל עוקב מדדים עם תעודות סל באפס עמלות שוק ההון 68
amikal תיק השקעות מנוהל ע"י בית השקעות ללא דמי ניהול? שוק ההון 18
B קופות גמל להשקעה מול תיק מנוהל שוק ההון 1
נ תיק מנוהל דרך בית השקעות שוק ההון 21
Y תיק השקעות מנוהל שוק ההון 1
רולי :( מסחר יומי תיק מנוהל - תובנות והמלצות שוק ההון 25
4 תיק מנוהל דרך בית השקעות שוק ההון 2
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0