• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת

לא מייעץ לא יועץ ואולי אני טועה בהכל

בגדול אני לוקח לי ככל אצבע מס על משיכות עתדיות ברגע שאצא לפרישה מוקדמת 4 אחוז מהמשיכה

נניח אני אצא בגיל 45 לפרישה מוקדמת ואצטרך נטו 10,000 שקל בחודש
אז אני מחשב שאמשוך 10,400 בכל חודש וה400 שהם ה4 אחוז מהמשיכה זה המיסים

כמובן שזה מאוד אינדיבידואלי למצב האישי שלך ולאיך הכסף שלך מושקע אבל כמה נקודות למחשבה

1. גם אם אני חוסך 50 אחוז מההכנסה שלך בדרך הקרן השתלמות והקרן פנסיה יהיו סדר גודל של 50 אחוז מתיק ההשקעות שלך ועל משיכות מהם אתה לא משלם מס (בהנחה שאתה לא עובד ומושך את הכסף פר חודש גם לפני גיל פרישה)

2. אם אתה לא עובד. יש לך נקודות זיכוי מס (מנימום זה 2.5 ותלוי במצב במשפחתי שלך לי זה עכשיו 7.5) אתה יכול לנצל אותם על התקזזות ממשיכות בתיק הממוסה וזה מתקזז וסכום מאוד משמעותי

3. החל מגיל 60 אתה כבר משלם מס רווחי הון מדורג שמתחיל ב10 אחוז ואם אתה מושך רק לטובת המחיה כנראה שלא תגיע למדרגות הגבהות.
נכןן שזה מתחיל ב60 אבל אפשר לשחק עם הכספים ככה שאתה קודם תרוקן את הקרן השתלמות והפנסיה ורק אחרכ תגיע לתיק בממוסה שזה יהיה לא לפני גיל 60

מחישובים אישים שלי למצב האישי לא יהיה לי מצב ששלמתי בחודש יותר מ4 אחוז מס על משיכה. ובכלל ב20 שנה הראשונות של המשיכות זה אפילו לכיוון ה1 אחוז

יש עוד הרבה צורות לחסוך מס כגון ניתוק תושבות, למכור בשכבות, להקים חברה בעמ וכו וכו אבל אני לפחות לא מצאתי בהם צורך כי ה3 נקודות למעלה הספיקו לי

*למתקדמים;
בעלות של דירה למגורים מאוד עוזרת ברמת המס. כי במקום לשלם נגיד x כסף עבור שכר דירה ולמשוך עבורו x פלוס מס.
אתה משקיע את הכסף בדירה שלך ולוקח אץ התשואה ללא מס בכלל
ולרוב גם כמעט ללא פחת כי אתה הרי גר שם ולא שוכרים.
והכי חושב זה מוריד את המשיכות שלך לסכומים שלא מגיעים למדרגות מיסוי הגבוהות

ניתוק תושבות מישראל, מחייבת תשלום מס בעזיבה.
מה זה כבר תשלום חד-פעמי של מסים בישראל בתמורה למשטר מס בו אתה תשלם הרבה פחות לשאריך חייך?
דרך אגב, הגיל החציוני של היורד הישראלי הממוצע הוא 33. זה בכל מקרה גיל צעיר למדי, בו לאדם הממוצע אין הרבה נכסים עדיין. שלא לדבר על רווחי הון שהצטברו לאורך עשורים.
אתה יכול לתת דוגמה פרקטית למדינה כזאת?
בארה״ב וקנדה נגיד (זה משתנה בין המדינות והפרובינציות) יש לך שיטת מס רווחי הון ודיווידנדים דיפרנציאלית. כמו מס הכנסה. אז במקום לשלם 25% לישראל מהשקל הראשון, אתה יכול לשלם לקנדה נניח על אותו תיק פחות מחצי מזה אם זו ההכנסה היחידה שלך (כלומר, פרשת מעבודה). וככל שההכנסה תהיה יותר צנועה, כך גם המס יהיה פחות.
עוד דוגמה, ברוסיה יש מס שטוח על כל סוגי ההכנסה של 13%. כלומר, גם אם אתה מכניס 50,000 כל חודש, המס ישאר 13%. הרבה מיליונרים מאירופה ניצלו את זה, בשנים האחרונות. יכולה להיות אופציה מעניינת לישראלים ממוצא רוסי.

מה זה כבר תשלום חד-פעמי של מסים בישראל בתמורה למשטר מס בו אתה תשלם הרבה פחות לשאריך חייך?
דרך אגב, הגיל החציוני של היורד הישראלי הממוצע הוא 33. זה בכל מקרה גיל צעיר למדי, בו לאדם הממוצע אין הרבה נכסים עדיין. שלא לדבר על רווחי הון שהצטברו לאורך עשורים.

בארה״ב וקנדה נגיד (זה משתנה בין המדינות והפרובינציות) יש לך שיטת מס רווחי הון ודיווידנדים דיפרנציאלית. כמו מס הכנסה. אז במקום לשלם 25% לישראל מהשקל הראשון, אתה יכול לשלם לקנדה נניח על אותו תיק פחות מחצי מזה אם זו ההכנסה היחידה שלך (כלומר, פרשת מעבודה). וככל שההכנסה תהיה יותר צנועה, כך גם המס יהיה פחות.
עוד דוגמה, ברוסיה יש מס שטוח על כל סוגי ההכנסה של 13%. כלומר, גם אם אתה מכניס 50,000 כל חודש, המס ישאר 13%. הרבה מיליונרים מאירופה ניצלו את זה, בשנים האחרונות. יכולה להיות אופציה מעניינת לישראלים ממוצא רוסי.
התבייש.
אנטי-ציונות במפגיע!

דווקא זה דיי הגיוני...

לא בטוח שארהב עדיפה מבחינת מיסוי, אגב...
ישראל לעומת ארה״ב בפרט? המיסוי של האמריקאים עדיף בהרבה. כמעט בכל הרמות, אם לא בכולן.
בייחוד אם אתה פתוח לגבי מעבר בין מדינות - בתוך ארה״ב. ולא נגיד להיתקע על ניו יורק או קליפורניה לכל החיים.

2. אם אתה לא עובד. יש לך נקודות זיכוי מס (מנימום זה 2.5 ותלוי במצב במשפחתי שלך לי זה עכשיו 7.5) אתה יכול לנצל אותם על התקזזות ממשיכות בתיק הממוסה וזה מתקזז וסכום מאוד משמעותי
מינימום זה 2.25 של תושבות.
וזה לא תלוי במצב המשפחתי שלך כי נקודות זיכוי של ילדים לא ניתנים לקיזוז עבור הכנסה שאינה מיגיעה אישית (כמו הכנסה מרווחי הון או דיבידנדים).
זה כן תלוי אם אתה נשוי שאז אה יכול לשייך את זה לאשתך ולקבל 2.75 נקודות זיכוי.

• אהבתי
Reactions: A42
זה לא תלוי במצב המשפחתי שלך כי נקודות זיכוי של ילדים לא ניתנים לקיזוז עבור הכנסה שאינה מיגיעה אישית (כמו הכנסה מרווחי הון או דיבידנדים).
זה כן תלוי אם אתה נשוי שאז אה יכול לשייך את זה לאשתך ולקבל 2.75 נקודות זיכוי.
נכון במקרה של נקודות זיכוי בגין ילדים
אהל ההגדרה של הכנסה מיגיעה אישית היא רחבה
גם קצבת בפנסיה נכנסת לזה
גם עם עבדת חודש אחד בשנה תוכל לנצל את כל הנקודות של כל השנה
וגם אם יש לך נכס שעבדת בו 10 שנים לפני (חנות לדוגמא) ואתה משכיר אותו השכר דירה הוא יגיעה אישית (מי שעבד יכול להיות גם הבן זוג / האבא וכו)
קיצר צריך לתכנן נכון את הפרישה
אבל תמיד יהיה דרך לשלם קצת פחות מס

אבל תמיד יהיה דרך לשלם קצת פחות מס
אולי תפתח שרשור יעודי לנושא נקודות הזיכוי? זה יכול להיות מועיל מאד כי רובנו הולכים לאיבוד לגבי מתי אפשר להשתמש בהן.

אולי תפתח שרשור יעודי לנושא נקודות הזיכוי? זה יכול להיות מועיל מאד כי רובנו הולכים לאיבוד לגבי מתי אפשר להשתמש בהן.
לא יודע אם אני האדם הכי נכון, אבל אשמח לרכז את זה לשרשור
אבל עוד קצת זמן
תקופה עמוסה מאוד (-:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex שאלת תם - אופן העברה של סכום התחלתי לחשבון ממוסה שוק ההון 5
ל שאלת תם: חישוב שווי "מזומן" של תיק שוק ההון 2
E שאלת תם לאחזקות של קרן נאמנות שוק ההון 4
ל שאלת תם לגבי רווח מתנודתיות של מניות שוק ההון 38
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 8
T שאלת תם ניירות ערך זרים פוסטים מאיכות נמוכה 1
ר שאלת תם - גיליתי שבחשבון ההשקעות בבנק לקחו 600 שקל עמלה לרבעון שוק ההון 9
G שאלת תם ללא מושג כלל נדל"ן 12
נ שאלת תם שוק ההון 1
P שאלת תם - יציאה לשם כניסה שוק ההון 34
S שאלת תם...שאלת מתחילים בנוגע לגיוס כספים נדל"ן 18
A הלוואות מגופים מוסדיים - שאלת תם שוק ההון 2
C שאלת תם, משכנתא ל-25 שנה למטרת השקעה נדל"ן 18
B שאלת תם - MTFי S&P 500 סד-1 שוק ההון 5
Modric19 שאלת תם על אג"ח ארה"ב שוק ההון 7
Modric19 שאלת תם על IB / IBI שוק ההון 12
S שאלת תם - ריבית ארה"ב שוק ההון 11
מ שאלת תם על עמלות צרכנות פיננסית 3
B שאלת תם- מסי שוק הון לעומת נדלן שוק ההון 59
Y שאלת תם על אג״ח שוק ההון 2
M שאלת תם על איזון תיק שוק ההון 5
גלק שאלת תם: איך אני יכול לקנות מניות בארה"ב? שוק ההון 1
ט שאלת תם אוף טופיק 2
Y שאלת תם לגבי מקמ ועמלות שאוכלות אותו שוק ההון 12
nimrodko שאלת תם בנושא מיחזור משכנתא צרכנות פיננסית 20
I הרחבה כמותית - שאלת תם שוק ההון 8
R שאלת תם בנוגע למט"ח שוק ההון 4
H שאלת הבנה לגבי הקשר בין מדד המחירים לצרכן לאינפלציה צרכנות פיננסית 10
K שאלת משכנתא ודיור נדל"ן 9
ה שאלת הבנה על התשואה של הסנפ500 שוק ההון 50
ה שאלת הבנה במחירי נדלן נדל"ן 8
G שוהם ד' שאלת למידה שוק ההון 1
avivaviv שאלת הדיוט לגבי הראל סל NIKKEI 225 מנוטרלת מט"ח שוק ההון 5
O שאלת אגח קונצרני שוק ההון 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
T שימוש בTWS דרך אקסלנס - שאלת ממשק אוף טופיק 0
ביולוג ירושלמי שאלת SPARK בסיסית מאוד - פקודת LMT ומחירי נייר ערך לפי טבלת היצע/ביקוש. שוק ההון 27
י פיצול הפקדות פנסיה וגמל -שאלת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
H שאלת מס שבח, מס רכישה ומה שביניהם בסיטואציה מסויימת נדל"ן 3
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
D דמי ניהול בקרן כספית - שאלת הדיוט שוק ההון 3
ט שאלת קיטבג: מדוע שערי המניות נקבעים על פי היצע וביקוש? שוק ההון 9
T שאלת דירה בהנחה (מחיר למשתכן) נדל"ן 10
I שאלת מתחילים - אידנקס ישראליות בוול סטריט שוק ההון 0
deussex שאלת הסולידית בטוויטר כל שבוע "מה קניתם השבוע ?" אוף טופיק 2
H שאלת משכנתא - חישוב שליש מההכנסה בניכוי הוצאות נדל"ן 6
י למה לא להשקיע בקרן ריט, המחלקת 12% דיבידנד? מה כבר יכול להשתבש? שאלת מתחיל שוק ההון 17
D חסכון פנסיוני- שאלת בורות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה