• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלת מיסוי רווח הון מעל גיל 60

הכנסות פאסיביות בשתי חשבונות.
לזוג נשוי הכנסות פאסיביות נחשבות של המרוויח הגבוה, גם אם למרוויח הנמוך יש נקודות זיכוי בלתי מנוצלות.

הפוך לא?
שתי יחידים יכולים לקנות שתי דירות בפחות מ-1.6 מיליון בלי לשלם מס רכישה, לעומת זוג נשוי.
ניתן לבצע הפרדה אם הכספים נבעו מירושה או מהון שהיה לפני הנישואים, כשממלאים נספח ג- יש לסמן שהכסף נפרד רק על שם הרשום או בן זוגו

אני אסביר שוב - ידועים בציבור נהנים מכל העולמות
אפשר לדווח כיחיד, לקבל הטבה כיחיד (מיסוי על הכנסות פאסיביות), ועדיין לקבל את כל שאר ההטבות של זוגות (למשל מה שדיברת עליו במס שבח).
אתה חוזר על אותה טעות בנושא בו אנחנו לא מסכימים ואני ממש מקווה שאף אחד לא יחשוב להסתמך על מה שאתה כותב לפני שהוא מקבל ייעוץ.
אם תמלא טופס למס הכנסה בו אתה כותב שאין לך בן זוג ובמקביל טופס נוסף למס שבח בו אתה טוען שיש לך בן זוג, לא רק ששהצהרה שלך לא תתקבל, אלא אם מישהו יבדוק את הדיווח (ולא תמיד זה קורה) סביר מאד שיהיה לך תיק פלילי.
בחקירות מחפשים תיקים כאלו כי הם קלים, כאשר האדם מצהיר דבר והיפוכו כלפי הרשויות ומקבל הטבות על סמך הדיווחים הסותרים.

אם תמלא טופס למס הכנסה בו אתה כותב שאין לך בן זוג ובמקביל טופס נוסף למס שבח בו אתה טוען שיש לך בן זוג, לא רק ששהצהרה שלך לא תתקבל, אלא אם מישהו יבדוק את הדיווח (ולא תמיד זה קורה) סביר מאד שיהיה לך תיק פלילי.
זה בהנחה שהדיווחים מוגשים במקביל ועם חתימה על אותו תאריך. ואם יהיה פער זמנים בדיווחים? להבדיל מרישום נישואין במשרד הפנים, אין נקודת זמן מוגדרת שבו הזוג "הופך" לידועים בציבור או רואים עצמם ככאלה. איך ניתן יהיה לראות בזה דיווחים סותרים?

זה בהנחה שהדיווחים מוגשים במקביל ועם חתימה על אותו תאריך. ואם יהיה פער זמנים בדיווחים? להבדיל מרישום נישואין במשרד הפנים, אין נקודת זמן מוגדרת שבו הזוג "הופך" לידועים בציבור או רואים עצמם ככאלה. איך ניתן יהיה לראות בזה דיווחים סותרים?
עסקה במס שבח היא אכן נקודתית אבל בדיווח במס הכנסה הוא שנתי. אם תדרוש הטבה במס הכנסה בשנת המכירה שחוייבה במס שבח, בלי לסייג את ההצהרה למס הכנסה, יש בכך דיווחים סותרים.
דיווחים בשנים שונות ידרשו בדיקה נוספת של הנסיבות.
אגב גם במס הכנסה לא קובע רק רישום הנישואים ויש הכרה בזוגות פרודים.

• אהבתי
Reactions: YPV
אתה חוזר על אותה טעות בנושא בו אנחנו לא מסכימים ואני ממש מקווה שאף אחד לא יחשוב להסתמך על מה שאתה כותב לפני שהוא מקבל ייעוץ.
בחקירות מחפשים תיקים כאלו כי הם קלים, כאשר האדם מצהיר דבר והיפוכו כלפי הרשויות ומקבל הטבות על סמך הדיווחים הסותרים.
אחזור שוב...
למס הכנסה אין זוג אלא נשוי. נקודה. עוד נקודה....ועוד כמה....
לכל האחרים יש הכרה מלאה בידועים בציבור, כולל מחיר למשתכן ושאר עיזים וירקות, כולל ביטוח לאומי ועוד שכאלה.
אבל במס הכנסה אין זוג אם הוא לא נשוי. בלתי אפשרי להגיש דוח משותף לזוג שאינו נשוי. לא ניתן אפילו להגיש כזה. לא קיים.
עכשיו תבין מזה מה שאתה רוצה הלאה.

הגדרת מס הכנסה:
בני זוג נשואים המקיימים משק בית משותף הם בני זוג לעניין חישוב המס.

הם אפילו רשאים לקבוע ששני נשואים פרודים הם עדיין זוג ונדרשים להגיש במשותף.
אבל ידועים בציבור לא קיים אצלם.

אתה חוזר על אותה טעות בנושא בו אנחנו לא מסכימים
יכול להיות.
אני ממש מקווה שאף אחד לא יחשוב להסתמך על מה שאתה כותב לפני שהוא מקבל ייעוץ.
גם אני :)
ואני אבהיר שוב - אין לי שמץ של מושג בנושא. ובודאי שאין להסתמך על מה שאני כותב פה.
מתי אמרתי לעשות משהו כזה?
רק אמרתי שגם אם אתה טוען שיש לך בן זוג, כל עוד אתה לא נשוי אתה עדיין חייב להגיש דוח מס הכנסה בנפרד. וברוב המקרים זאת הטבה.
כלומר אתה טוען בכל המסמכים שאתם זוג - ובכל המקומות שיש הטבות לזוגות (שכולל גם ידועים בציבור) תקבל את ההטבות הללו, אבל אתה עדיין נהנה מהאפשרות להגיש דוח מס בנפרד. לא כי אתה "עובד" על המערכת אלא כי ככה המערכת דורשת ממך. אין לך אפשרות בתור זוג ידועים בציבור להגיש דו"ח משותף.

מה שאתה מתאר הוא מצב מצוין ואכן תרחיש שקורה רבות עם תכנון נבון. אם הכספים נובעים מלפני הנישואין ו/או מירושה ניתן לבצע חישוב נפרד . יש להצהיר בפתיחת חשבון ההשקעות הנפרד על מקור הכספים ובמידת הצורך להביא אישור של איש מקצוע. אם הפנסיות גבוהות, הרי שזיכוי יישוב מוטב יכול להיות אטרקטיבי והוא אישי. ז"א אם הזיכוי הוא 55א בשנה הוא יהיה לבעל ולאשה. בגיל מבוגר לגור למשל בצפון במרחק שעתיים מהמרכז מפתה לא מעט אנשים. כמובן שהזיכויים האלה בחקיקה עתה, כך שלא אמליץ בהכרח ללכת ולקנות נדלן כתכנון מס. עוד משהו מעניין כדי להנות מהמיסוי המופחת שכולל את רוב ההכנסות הפסיביות (דיבידנד לא , אך כן רווח הון, שכירות עסקית, ריבית) הוא הנקודה של אנשים שעבדו בחו"ל. כדאי במקרים הללו לבצע הפרדה וכן לשלם מיסים על הפנסיה מחול, הם זוכים לפטור בישראל לפי 9ד ולא נכללים בהכנסה החייבת, דבר שמשאיר את שיעור המס השולי לפי 121, שחל כעת גם על הכנסות פסיביות ברמה מופחתת. כמה פעמים דיברתי על גמל להשקעה כאטרקטיבי וספגת קיטונות, אבל הקצבה הפטורה הזו גם מופרדת מעול המס השולי ומפנה מקום למיסוי נמוך עבור נכסים אחרים.
הקוקטייל האולטימטיבי:
פנסיה מחול 9ג
פנסיה מישראל 9א
שכירות מגורים בסכום גבוה למשל 500א הכל במס 10%- לא מצטרף למדרגות
רווחי הון בסכום של 200א וכל המס ששולם עליהם יוצא 15אחוז
וודאי תאמר, מדוע לממש ולשלם 15%, כי לעתים הסכומים שנצברים כרווח הון הם אדירים, המימוש של סכום כזה כל שנה, במידה ויש רווח הון גבוה, מאפשר להשאיר ירושה נקייה ממיסים, כי ליורשים המס ב20 שנים הקרובות יהיה 25%
אני משום מה לא מצליחה לערוך זאת, אך מוסיפה כאן את הגמל להשקעה לתכנון האופטימלי- ההכנסה לא נכנסת לחישוב פטור קצבה 9א וכמו כן אינה מצטרפת להכנסות בשיעור מס שולי ועל כן הכנסה כזו יכולה להפחית את שיעור מס שולי לרווחי הון והכנסות פסיביות, כי מנותקת מהמדרגות וכמו כן יכולה להיות אפקטיבית עבור מי שיש לו פנסיה חייבת גבוהה, שכן תפחית את המס השולי עליהן ולא תצטרף למס יסף.
ייתכן שגם תיקון 190 מוסיף , אך ישנה בעייתיות עמו כי עלול למסות רווחים פטורים מהפרשי שער או אינפלציוניים
אז עוד תכנון אופטימלי הפעם לבעלי הכנסות גבוהות
פנסיה פטורה כ67א (בשנים הקרובות)
פנסיה חייבת גבוהה 660 (מעל מס יסף/מס עשירים)
גמל להשקעה -67א פטור
שכירות מגורים 10% 500א
מגורים ביישוב צפוני פסטורלי שמעניק זיכוי של כ50א לכל אחד מבני הזוג

סך הכנסות מיליון 294
סך המס
50א שכירות
פנסיה חייבת לפי שיעורי מס שולי כ202א לאחר זיכוי 2.25
סך המס 252
זיכוי יישוב (50)
מס 202
כך שלמעשה סך המיסים לאחר זיכויים על הכנסה של כמיליון 294 הם 202 שהם 15.6%!! בעוד שהכנסה רגילה מיגיעה אישית של סכום כזה ללא זיכויים ייחודיים ומסלולים פטורים הייתה עומדת על כ 40% 518א ש"ח חסכון של כ24% מס

כמובן שניתן להכניס תרומות, ניכוי בגין ייעוץ פנסיוני/רו"ח יועץ מס
וכן להפקיד לפנסיה ולקבל זיכוי של 35% מההפקדה-גם על דיבידנדנים ורווחי הון
וכשמדובר על הכנסה גבוהה, ניתן לחשוב על השקעה במו"פ מאושר -הוצאה מוכרת.
יש מני תפירות אישיות בהתאם למצבו של האדם וכן יש לקחת בחשבון שתכנון נוכחי עלול להשתנות עם שינוי החקיקה, למרות שקשה לי להאמין שישנו את התכנון לחסכון לגיל הפרישה אך יישובים מסוימים עלולים לצאת מהרשימה,
עוד תכנון הוא לצאת, לעבוד בחול, להשקיע בנכסים בחול, לחזור לארץ ולקבל פטור של 10 שנים על כלל ההכנסות מחו"ל ועל ניע ישראליים שנקנו בתקופת חול.. אמנם היה לי כאן דיון שצחקו עליי על הרעיון הזה, אך דה פקטו אנשים בעלי הכנסות גבוהות עושים זאת
קיצור יש מני קומבינציות, אשמח לשמוע גם על רעיונות

נערך לאחרונה ב:
אני משום מה לא מצליחה לערוך זאת, אך מוסיפה כאן את הגמל להשקעה לתכנון האופטימלי- ההכנסה לא נכנסת לחישוב פטור קצבה 9א וכמו כן אינה מצטרפת להכנסות בשיעור מס שולי ועל כן הכנסה כזו יכולה להפחית את שיעור מס שולי לרווחי הון והכנסות פסיביות, כי מנותקת מהמדרגות וכמו כן יכולה להיות אפקטיבית עבור מי שיש לו פנסיה חייבת גבוהה, שכן תפחית את המס השולי עליהן ולא תצטרף למס יסף.
ייתכן שגם תיקון 190 מוסיף , אך ישנה בעייתיות עמו כי עלול למסות רווחים פטורים מהפרשי שער או אינפלציוניים
אז עוד תכנון אופטימלי הפעם לבעלי הכנסות גבוהות
פנסיה פטורה כ67א (בשנים הקרובות)
פנסיה חייבת גבוהה 660 (מעל מס יסף/מס עשירים)
גמל להשקעה -67א פטור
שכירות מגורים 10% 500א
מגורים ביישוב צפוני פסטורלי שמעניק זיכוי של כ50א לכל אחד מבני הזוג

סך הכנסות מיליון 294
סך המס
50א שכירות
פנסיה חייבת לפי שיעורי מס שולי כ202א לאחר זיכוי 2.25
סך המס 252
זיכוי יישוב (50)
מס 202
כך שלמעשה סך המיסים לאחר זיכויים על הכנסה של כמיליון 294 הם 202 שהם 15.6%!! בעוד שהכנסה רגילה מיגיעה אישית של סכום כזה ללא זיכויים ייחודיים ומסלולים פטורים הייתה עומדת על כ 40% 518א ש"ח חסכון של כ24% מס

מעניין מאד, תודה

אני חושב שלרובנו לא יהיו הכנסות של מעל מליון שקל בשנה בפנסיה, אבל עם זאת, עדיין הנושא של המיסוי הנמוך על נדלן להשכרה רלבנטי גם לבעלי פנסיה בינונית (כלומר, עדיף להמיר חלק הפנסיה מעל סף המס , להשקעה בדירה להשכרה עם פטור ממס על שכ"ד עד 5000 שקל לחודש)

והנושא של מגורים בישוב פסטורלי בצפון יכול להיות מעניין למי שאין צורך מיידי לגור במרכז :)

מעניין מאד, תודה

אני חושב שלרובנו לא יהיו הכנסות של מעל מליון שקל בשנה בפנסיה, אבל עם זאת, עדיין הנושא של המיסוי הנמוך על נדלן להשכרה רלבנטי גם לבעלי פנסיה בינונית (כלומר, עדיף להמיר חלק הפנסיה מעל סף המס , להשקעה בדירה להשכרה עם פטור ממס על שכ"ד עד 5000 שקל לחודש)

והנושא של מגורים בישוב פסטורלי בצפון יכול להיות מעניין למי שאין צורך מיידי לגור במרכז :)
לפי מה שאני התרשמתי, לא מעט אנשים כאן משלמים מס יסף, אם היום הכנסתם מעל כ640א, אז על אחת פי כמה עם חסכונות. הייתי במקרה בדיון על מי שהוא שלא הבין למה הדיבידנדים שלו ממוסים ב27% ובתוך שניות הסבירו לו שהוא הצטרף למועדון מס יסף והיו משפטים כמו welcome to the club או שבחור שאלה אם לדעת חברי הפורום הוא יכול להתחיל להשקיע - היה לו דירה ו400א פנויים, תגובת חברי הפורום הייתה שזה לא מספיק וכדאי לו להתרכז בלהגביה את משכורתו ומדובר על בחור שעדיין איננו בן 30, יש לך פורומים רבים בנושאי תכנות. שנים אני עורכת שכר למתכנתים והממוצע הוא כ30א ש"ח, יש לי אפילו כאלה עם 60-70א ש"ח

לא רלוונטי עד לתיקון התקנות בנושא.
יש לי הרגשה שזה גם לא יקרה בסופו של דבר.
כן גם רמת הבורות גבוהה. יש לא מעט ותיקים שחושבים שהחזירו את הקופות מלפני 2008
פעמיים השנה כשישבתי עם לקוחות הם הגישו לי בשמחה את האישור מחברת הגמל ולא הצליחו להבין שהם לא מקבלים על זה שום זיכוי ושום ניכוי.
אחד מהם הוא אפילו סוכן ביטוח.
אבל על איזה תקנות אתה מדבר? אין תקנות ל9א אז למה שיהיו תקנות למשיכת כספי גמל להשקעה? למה אתה חושב שהחקיקה לא הסתיימה?
הרעיון הכללי הוא להשתמש בגיל מבוגר בסוג של גדר של הכנסות בשיעורי מס קבועים ופטורים
שבאמצעותו הכנסות בשיעור מס גבוה כמו רווחי הון או יגיעה אישית במס יסף זוכות למס מופחת
תקרא לזה hedging פעולה עקיפה

אבל הרעיון הכללי הוא להשתמש בגיל מבוגר בסוג של גדר של הכנסות בשיעורי מס קבועים ופטורים
שבאמצעותו הכנסות בשיעור מס גבוה כמו רווחי הון או יגיעה אישית במס יסף זוכות למס מופחת
אבל המטרה הסופית היא מקסימום תועלת ולאו דווקא מינימום מס.
אם לאורך השנים את מאבדת המון כסף לדמי ניהול, אז כבר עדיף שזה היה מצטרף לתיק השקעות הרגיל שלך ולשלם מקסימום 28% מס רווח הון (+יסף).

אבל המטרה הסופית היא מקסימום תועלת ולאו דווקא מינימום מס.
אם לאורך השנים את מאבדת המון כסף לדמי ניהול, אז כבר עדיף שזה היה מצטרף לתיק השקעות הרגיל שלך ולשלם מקסימום 28% מס רווח הון (+יסף).
אתה לא מאבד המון. יש לי כאן קובץ שהכנתי מעל 0.6% דמי ניהול תתחיל להפסיד רק אחרי 80 שנה אם משווים מס רווח הון למשל על VOO נכון זה לא משקלל את חוסר הנזילות ושאר גורמים
ההמלצה היא מתחת ל0.4% כך יש חסכון אמיתי במס בהנתן והוא 25% אם אין הרבה הכנסות, אז זה לא בהכרח אטרקטיבי, כי ממילא לא תשלם 25% אלא מס שולי מופחת על רווחי הון, אך כשיש הרבה הכנסות והמס יהיה 25% וכמו כן ניתן "לנקות" את המס לפי 121 שיהיה חלק להכנסות אחרות- זה לא רק החסכון על המס מגמל להשקעה, אלא גם מתייחס להפחתת מיסים על הכנסות אחרות, אך צודק, הייתי צריכה לציין שכדאי שדמי הניהול יהיו מופחתים, פשוט כתבתי את זה כל כך הרבה פעמים ששכחתי
זה קישור לגליון שהכנתי על השפעת דמי ניהול לאורך השנים.
https://drive.google.com/file/d/1uf5Axkj44_cRajv1UljIKDeJvcheOIpi/view?usp=sharing

@Nina T יכול להיות שאכן יש תרחישים בהם קופ"ג להשקעה משתלמת מספיק מבחינה מיסוית (אם כי דמי ניהול זה אכן הפקטור החשוב בעיני).
מה שכן, כדאי לזכור שבחלופה השניה - תיק מנוהל עצמאית, יש מנגנון אחר שזמין לחסכון במס (דחיית מס בעצם, אבל זה שקול) והוא מימוש השכבות עם רווחי הון נמוכים קודם (נראה לי שכבר נתקלת בשרשור הזה בפורום). זה מועיל במיוחד עבור תיקים שנבנו לאורך שנים רבות (עשורים) וזה לא אפשרי במסגרת קופ"ג להשקעה.

@Nina T יכול להיות שאכן יש תרחישים בהם קופ"ג להשקעה משתלמת מספיק מבחינה מיסוית (אם כי דמי ניהול זה אכן הפקטור החשוב בעיני).
מה שכן, כדאי לזכור שבחלופה השניה - תיק מנוהל עצמאית, יש מנגנון אחר שזמין לחסכון במס (דחיית מס בעצם, אבל זה שקול) והוא מימוש השכבות עם רווחי הון נמוכים קודם (נראה לי שכבר נתקלת בשרשור הזה בפורום). זה מועיל במיוחד עבור תיקים שנבנו לאורך שנים רבות (עשורים) וזה לא אפשרי במסגרת קופ"ג להשקעה.
שמע, הבנתי שהצליחו ליצור כאן לופים שאיני מכירה. בקורס מיסוי רווחי הון, כפי שאני למדתי, החישוב הוא רק FIFO כמו שקורה במוסדות פיננסים ישראליים.

היו עד 2018 חורים עצומים בכל הנושא של הכנסות חו"ל, אני משערת שאם מישהו היה מדווח, הם רק היו מאושרים ולא בדקו מדי.
היה לי לקוח שהגיע אלי עם תיק בלי בכלל חישוב רווח הון ריאלי
מדי שנה מס הכנסה היה מאשר לו, תוך שהוא מקזז הפסדי שער שלא ניתן לקזז
ברגע שהדיווח המקוון בקבצי XML יהיה מושלם וכנראה יכיל גם נתונים לגבי שכבות, קשה לי להאמין שהדברים הללו יקרו.
קראתי תמלול של ועדת הכספים עם משה גפני והקרע הזה המליץ לייצר סוג של קו מצוקה לישראלים שהעלימו כספים מארה"ב כאזרחים. זה נושא מוכר. אני מקבלת טלפונים מוזרים מאנשים שרוצים שאחתום לבנק שדיווחו על הכל, במצבים שהם מנסים להעביר כספים מחו"ל ונתקעים. פעם לא הייתה כמעט בעיה למשל אם היית חותך מתחת ל500א

בחוזר מס הכנסה כתוב כדלקמן:
חישוב רווח ההון במכירת ניירות ערך יערך בהתאם לכללים הקבועים בסעיף 88 לפקודה. במקרה בו מדובר בנייר ערך זהה, יום הרכישה והמחיר המקורי יקבעו בהתאם לשיטת "נכנס ראשון יוצא ראשון" (FIFO (אלא אם ניתן לערוך יחוס ספציפי של עלות הרכישה במקרה בו נייר הערך הנמכר, נרכש בחשבון בנק נפרד ומוחזק באותו חשבון
https://taxes.gov.il/incometax/documents/hozrim/hoz22-2002.pdf

https://www.misim.gov.il/shlogfatca/Systems.aspx
אתה יכול להכנס גם לIRS ולראות מה בדיוק כוללים השדות בקבצי XML
https://www.leumi.co.il/Articles/9271/
https://www.hon.co.il/המס-על-רווחים-בורסה-כמה-משלמים-ואיך-אפ/

מעל 0.6% דמי ניהול תתחיל להפסיד רק אחרי 80 שנה
נראה לי שהחישוב שגוי. אני רואה שניסית לחשב 20 שנה של הפקדות, ואח"כ להחזיק, בהנחת תשואה שנתית 6%.
בתרחיש כזה, ואפילו אם נניח 0% מס על קופת הגמל, ומלוא המס (25%) על הרווחים בתיק הממוסה, עדיין קופת הגמל עוברת להפסד אחרי 52 שנים, ולא 80 (ונראה לי שהנחות המיסוי האלו שגויות):
קוד:
-FV((1.06-1),20,70000) = 2574991
2574991*1.06^32 = 16617415
(16617415-70000*20)*0.75+70000*20 = 12813061
-------
-FV((1.06*0.994-1),20,70000) = 2405690
2405690*(1.06*0.094)^32 = 12805357

נראה לי שהחישוב שגוי. אני רואה שניסית לחשב 20 שנה של הפקדות, ואח"כ להחזיק, בהנחת תשואה שנתית 6%.
בתרחיש כזה, ואפילו אם נניח 0% מס על קופת הגמל, ומלוא המס (25%) על הרווחים בתיק הממוסה, עדיין קופת הגמל עוברת להפסד אחרי 52 שנים, ולא 80 (ונראה לי שהנחות המיסוי האלו שגויות):
קוד:
-FV((1.06-1),20,70000) = 2574991
2574991*1.06^32 = 16617415
(16617415-70000*20)*0.75+70000*20 = 12813061
-------
-FV((1.06*0.994-1),20,70000) = 2405690
2405690*(1.06*0.094)^32 = 12805357
אני מעלה פה תיקון. הגיליון הועלה אחרי שבדקתי 20 שנה לעצמי ואז החל דיון ואלתרתי גיליון עם שנים נוספות. הייתה לבדוק מסלול של הפקדות קבועות. ניתן להתעלם משורת ההפקדות. עדיין 52 שנה זה הרבה זמן עד שהקופה הופכת ללא אטרקטיבית ועם התוספת של החסכון עבור כלל ההכנסות שעוברות למיסוי שולי אחרי גיל 60 (למשל אפיק השקעה כזה, מאפשר לרווחי הון להיות ממוסים ב15% כי אינו מצטרף לשיעורי המס השוליים או לפנסיה להנות מאי הוספה של מס יסף)
עדיין מוצאת יתרון
https://drive.google.com/file/d/1uf5Axkj44_cRajv1UljIKDeJvcheOIpi/view?usp=sharing

גם תיקון 190 יכול להכנס לאותו "סל" של מס מופחת וגידור לשם מס מופחת להכנסות אחרות
יש להבנתי בעיה רק אם בוחרים מטח או בתקופת אינפלציה שיכולים להיות ממוסים על הכנסות פטורות

אשמח אם מישהו יעזור לי לסמלץ,
אדם מעל גיל 60 שמרוויח 6,000 בחודש,
כמה אחוז מס רווח הון יצטרך לשלם?

אדם מעל גיל 60 שמרוויח 6,000 בחודש
אם הרווח הוא 6,000 בחודש אז ישלם 10% מס שיתקזז כולו נגד נקודות זיכוי.

אבל בשביל למשוך 6,000 מתיק השקעות הרווח יהיה נמוך מ-6,000.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L מסחר בשוק האמריקאי דרך מיטב טרייד - שאלת מיסוי מיסים 1
A שאלת מיסוי על קרנות ריט אירופאיות מיסים 0
H שאלת הבנה לגבי הקשר בין מדד המחירים לצרכן לאינפלציה צרכנות פיננסית 10
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
K שאלת משכנתא ודיור נדל"ן 9
ה שאלת הבנה על התשואה של הסנפ500 שוק ההון 50
ה שאלת הבנה במחירי נדלן נדל"ן 8
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
G שוהם ד' שאלת למידה שוק ההון 1
avivaviv שאלת הדיוט לגבי הראל סל NIKKEI 225 מנוטרלת מט"ח שוק ההון 5
O שאלת אגח קונצרני שוק ההון 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
T שימוש בTWS דרך אקסלנס - שאלת ממשק אוף טופיק 0
ביולוג ירושלמי שאלת SPARK בסיסית מאוד - פקודת LMT ומחירי נייר ערך לפי טבלת היצע/ביקוש. שוק ההון 27
י פיצול הפקדות פנסיה וגמל -שאלת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
H שאלת מס שבח, מס רכישה ומה שביניהם בסיטואציה מסויימת נדל"ן 3
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
D דמי ניהול בקרן כספית - שאלת הדיוט שוק ההון 3
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 8
ט שאלת קיטבג: מדוע שערי המניות נקבעים על פי היצע וביקוש? שוק ההון 9
T שאלת דירה בהנחה (מחיר למשתכן) נדל"ן 10
I שאלת מתחילים - אידנקס ישראליות בוול סטריט שוק ההון 0
deussex שאלת הסולידית בטוויטר כל שבוע "מה קניתם השבוע ?" אוף טופיק 2
H שאלת משכנתא - חישוב שליש מההכנסה בניכוי הוצאות נדל"ן 6
י למה לא להשקיע בקרן ריט, המחלקת 12% דיבידנד? מה כבר יכול להשתבש? שאלת מתחיל שוק ההון 17
D חסכון פנסיוני- שאלת בורות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G שאלת מטח עם מישהו מכיר שוק ההון 5
J שאלת מס במקרה של שנת הפסד לאחר שנת רווח מיסים 4
G שאלת השאלות של קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T שאלת תם ניירות ערך זרים פוסטים מאיכות נמוכה 1
necrophidius שאלת RSU מיסים 16
M שאלת קיזוז מס רווח הון והפסד מניה שוק ההון 9
deussex שאלת תם - אופן העברה של סכום התחלתי לחשבון ממוסה שוק ההון 5
יבגני_ל שאלת היתכנות מימון משכנתא אגרסיבי תוך העמדת תיק ההשקעות בשוק ההון כביטחונות נדל"ן 6
ע קרנות סל - שאלת הבהרה שוק ההון 12
עייף ומותש סעמק אירית או לונדונית שאלת השאלות שוק ההון 15
ר שאלת תם - גיליתי שבחשבון ההשקעות בבנק לקחו 600 שקל עמלה לרבעון שוק ההון 9
מכופף הבננות שאלת פעור על מערכת ספארק ומינימום קנייה פוסטים מאיכות נמוכה 4
א בחירת אג"ח - שאלת מתחיל שוק ההון 22
G שאלת תם ללא מושג כלל נדל"ן 12
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
D שאלת נדל"ן - מה הייתם מעדיפים? נדל"ן 22
abby1994 שאלת השאלות מסלול או דמי ניהול? צרכנות פיננסית 14
G חישוב תוצאה באגח..שאלת הבנה לימודית שוק ההון 1
מ שאלת השאלות - לקנות או לשכור? נדל"ן 13
L העברת תיק ני"ע ישראלי לברוקר זר (שאלת אופטימיזציה ולא טכנית) שוק ההון 118
ג שאלת הדיוט לגבי עמלות בקרנות סל שוק ההון 4
נ שאלת תם שוק ההון 1
ג שאלת הדיוט לגבי קופת גמל להשקעה שוק ההון 24
T שאלת מיסים של טירון בIB שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה