• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות איריות

שזוהר

משתמש רגיל
דירוג
29
שלום לכולם

גם אני (כמו הרבה אחרים שאני קוראת במקביל פה בפורום) במעבר לרכישת קרנות איריות על חשבון האמריקאיות (VTI ו -VXUS) בגגל מס ירושה.
אני רוצה לקנות את קרן הסל של ishare מדינות מפותחות IWDA. חשבון ההשקעות של במזרחי ויש לי שתי אפשרויות לקנייה -
1. את הקרן שנסחרת בלונדון ואז אני חייבת לעשות את זה דרך חדר העיסקאות
2. את הקרן שנסחרת בפרנקפורט ואז אני יכולה לעשות את זה און ליין.

עכשיו, אני רואה מקריאה שהיקף המסחר בלונדון של הקרן הזאת הוא הרבה יותר גדול מזה שבפרנקפורט. האם זה שיקול בבחירה היכן לקנות?
האם יש הבדל אם אני קונה בבורסה הזאת או השנייה לטווח ארוך (כמובן יותר נוח לי לקנות את הקרן און ליין ולא להתקשר לחדר המסחר).

כמובן לא מבקשת ייעוץ חס וחלילה אלא דיון תיאורטי על מה מהות ההבדלים בין קרן אחת שנסחרת בשתי בורסות שונות.
תודה מראש לכל העונים.

האם זה שיקול בבחירה היכן לקנות?
זה יכול להיות שיקול, כי נפח מסחר גדול גורר בדר"כ פער bid-ask קטן יותר, ואז "משלמים" פחות.
את יכולה גם לראות באתר את ה-bid-ask? אם כן תבדקי מה הפער.

האם יש הבדל אם אני קונה בבורסה הזאת או השנייה לטווח ארוך
לא מכיר, אולי רק אם יחליטו שהקרן תפסיק להיסחר בבורסה הזו. לא יודע מה הסיכוי לכך ומה קורה במקרה הזה.
עוד הבדל זה המטבע שבו נקובה הקרן - יורו מול דולר. לא חושב שזה אמור להוות שיקול בהחלטה, אלא במקרים ספציפיים (לדוגמה, אם את מוכרת כמות גדולה של VTI+VXUS כפי שציינת, בטח יהיו לך דולרים, ואם זה סכום משמעותי אולי כדאי לחסוך את ההמרה ליורו?)

רק אציין לדיון התיאורטי, שיש גם יתרון להחזיק אותו נייר בכמה טיקטים/בורסות/מטבעות שונים, לצורך תכנון מס. אז אם הגעת למסקנה שיותר הגיוני לקנות IWDA דולרי כדי להימנע מעמלת המרת מט"ח ואת הקניות בהמשך אם יהיו לעשות בפרנקפורט, זה יכול להיות פתרון סביר (אם כי מסבך את התיק).

1.תבדקי גם את הבורסה באמסטרדם
2. אל תקני את הקרן האירית הנקובה בפאונד, יש עליה תוספת של מס מלכה אאלט

שלום לכולם

גם אני (כמו הרבה אחרים שאני קוראת במקביל פה בפורום) במעבר לרכישת קרנות איריות על חשבון האמריקאיות (VTI ו -VXUS) בגגל מס ירושה.
אני רוצה לקנות את קרן הסל של ishare מדינות מפותחות IWDA. חשבון ההשקעות של במזרחי ויש לי שתי אפשרויות לקנייה -
1. את הקרן שנסחרת בלונדון ואז אני חייבת לעשות את זה דרך חדר העיסקאות
2. את הקרן שנסחרת בפרנקפורט ואז אני יכולה לעשות את זה און ליין.

עכשיו, אני רואה מקריאה שהיקף המסחר בלונדון של הקרן הזאת הוא הרבה יותר גדול מזה שבפרנקפורט. האם זה שיקול בבחירה היכן לקנות?
האם יש הבדל אם אני קונה בבורסה הזאת או השנייה לטווח ארוך (כמובן יותר נוח לי לקנות את הקרן און ליין ולא להתקשר לחדר המסחר).

כמובן לא מבקשת ייעוץ חס וחלילה אלא דיון תיאורטי על מה מהות ההבדלים בין קרן אחת שנסחרת בשתי בורסות שונות.
תודה מראש לכל העונים.
השווי של אותו נייר בבורסות שונות תמיד יהיה זהה. אם תחזיקי אותו במטבעות שונים תוכלי לחסוך מס בכל שתקדימי מכירה במטבע שערכו עלה יותר לעומת השקל.

השווי של אותו נייר בבורסות שונות תמיד יהיה זהה. אם תחזיקי אותו במטבעות שונים תוכלי לחסוך מס בכל שתקדימי מכירה במטבע שערכו עלה יותר לעומת השקל.
אתה מתכוון להמיר נייר שנקוב במטבע שעלה לעומת השקל ולקנות איתו את הנייר במטבע הנמוך?

אתה מתכוון להמיר נייר שנקוב במטבע שעלה לעומת השקל ולקנות איתו את הנייר במטבע הנמוך?
המכירה של הנייר במטבע שעלה תמיד עדיפה. מה שתעשי בכסף זו החלטה שלך.

הכוונה היא שהמס הוא ביחס לשינוי בשער המטבע. אם את מחזיקה אותו נייר בדולר ויורו (חצי חצי), וצריכה לממש מחצית מההשקעה, אז עדיף במטבע שעלה, וככה לשלם פחות מס (על הנייר השני תשלמי בעתיד מס אבל בינתיים הוא ממשיך לצבור תשואה על הרווח). זה מה שהתכוונתי בתכנון מס (זה, וגם העובדה שאפשר לקנות נייר מסוים במשך 3 שנים נניח, ואז להתחיל לקנות נייר אחר ולמכור את המאוחר מביניהם - חפשי בפורום LIFO סינתטי להסבר נוסף).

הכוונה היא שהמס הוא ביחס לשינוי בשער המטבע. אם את מחזיקה אותו נייר בדולר ויורו (חצי חצי), וצריכה לממש מחצית מההשקעה, אז עדיף במטבע שעלה, וככה לשלם פחות מס (על הנייר השני תשלמי בעתיד מס אבל בינתיים הוא ממשיך לצבור תשואה על הרווח). זה מה שהתכוונתי בתכנון מס (זה, וגם העובדה שאפשר לקנות נייר מסוים במשך 3 שנים נניח, ואז להתחיל לקנות נייר אחר ולמכור את המאוחר מביניהם - חפשי בפורום LIFO סינתטי להסבר נוסף).
לא הבנתי עד הסוף, אם המטבע עלה יחסית לערך המטבע שהיה כשהשקעתי האם זה לא אומר שיש יותר רווח ואז המס על המימוש יהיה גדול יותר? סליחה אם זה משהו שאמור להיות מובן...

אם המטבע עלה יחסית לערך המטבע שהיה כשהשקעתי האם זה לא אומר שיש יותר רווח ואז המס על המימוש יהיה גדול יותר?
הפוך, בהשקעה בניירות הנקובות במט"ח, המט"ח עצמו משמש כמדד לצורך חישוב רווח ריאלי. לכן עם ערך המטבע הזר עלה, זה כמו שבנייר ישראלי המדד עלה, ואת תמוסי על סכום קטן יותר.

הפוך, בהשקעה בניירות הנקובות במט"ח, המט"ח עצמו משמש כמדד לצורך חישוב רווח ריאלי. לכן עם ערך המטבע הזר עלה, זה כמו שבנייר ישראלי המדד עלה, ואת תמוסי על סכום קטן יותר.
אוקיי אז פה שער הדולר שעולה (כמו עליית המדד) גורר פיחות בשקל ועל כן מס מופחת? ז״א בעת המכירה אני אומנם אקבל יותר שקלים אבל עם כוח קנייה קטן יותר ועל כן ההפחתה במיסוי?

את יכולה לבדוק גם באמסטרדם ביורו. הקרן יותר סחירה מכיוון שאמסטרדם, פריז, בריסל ופורטוגל מאוחדות לבורסה אחת שנקראת "יורונקסט ".

היכן אני מוצא פירוט של קרנות איריות ? אני מעוניין להשוות אותם לקרנות אמריקאיות מסויימות (נניח VBR,QQQ,BBH,VFH וכו'..)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
Y קרנות איריות שקליות - מיסוי ריאלי או ע״פ מט״ח שוק ההון 3
Y קרנות איריות שקליות - המיסוי הוא ריאלי או צמוד מטח? שוק ההון 0
A קרנות איריות מחלקות לעומת איריות צוברות שוק ההון 5
לארוצה שיקולים ברכישת קרנות איריות בבורסות אירופאיות באמצעות IB צרכנות פיננסית 27
painblanc העברת קרנות איריות לברוקר בארה״ב שוק ההון 6
מ קרנות או ETFים איריות - האם יתרון המס הוא רק לETF? שוק ההון 10
אגוז_קוקוס העברת קרנות איריות ל-IB או מכירה וקנייה מחדש שוק ההון 63
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
מ מחשבון קרנות איריות VS קרנות אמריקאיות שוק ההון 0
L קיזוז הפסדי ורווחי הון קרנות איריות מיסים 5
ש קרנות איריות שקליות שוק ההון 1
A תמחור קרנות איריות ישראליות וגידור אל מול הדולר שוק ההון 5
מ תמהיל קרנות איריות/אמריקאיות שוק ההון 18
I קרנות שקליות של בלאקרוק או קרנות איריות שוק ההון 10
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א אופן תשלום עמלות ודמי ניהול על קרנות סל איריות שוק ההון 11
א עזרה במציאת קרנות איריות (להשקעה בדולרים) דרך פסגות טרייד שוק ההון 8
P המרת קרנות סל שקליות של בלאקרוק/iShares לקרנות איריות ביורו שוק ההון 47
R קרנות איריות | האם קיים ניתוח שבוחן האם קיים יתרון במיסוי ריאלי על אף דמי ניהול גבוהים יותר? שוק ההון 9
Z האם קרנות איריות על מדדים אמריקאים אינן חשופות למס עיזבון בארה״ב? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Z האם קרנות איריות העוקבות אחרי מדדי US מבריחות מחשיפה למס עיזבון בUS? פוסטים מאיכות נמוכה 4
G קרנות איריות כן או לא? שוק ההון 8
Y הבדל בחשיפה לדולר ומט"ח בכללי - קרנות איריות מול אמריקאיות שוק ההון 1
Y קרנות איריות שוק ההון 2
N קרנות איריות לIRA שוק ההון 1
Y קרנות איריות - לקנות בארץ או בחו"ל? שוק ההון 52
ברק א. קרנות איריות IEMA vs EIMI שוק ההון 1
R קיום מס מלכה על קרנות איריות שנסחרות בדולרים בלונדון שוק ההון 1
T אמ;לק: קניית קרנות איריות בדולרים שוק ההון 26
M האם כל קרנות וונגארד (ETF) הן איריות צוברות ? שוק ההון 3
H קרנות איריות שקליות של בלקרוק שוק ההון 2
E קרנות איריות - בזמן קנייה השער נקבע ביום שלפני? שוק ההון 1
S קרנות איריות שוק ההון 2