• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קצת שחרור קיטור, דברים הזויים, ופקס חינם :)

amidar

משתמש רגיל
דירוג
1,080
אז כמו שהכותרת מגלה, שלושה דברים עומדים על הפרק:

1. שחרור קיטור.
אוף!!!! איזה עצבים עם משרד התקשורת!!! הזמנתי מחו"ל wifi extender והם עצרו אותו במכס כמובן. עכשיו להתחיל את כל האישורים והחירטוטים מולם זה סיפור מהת*ת.

2. דברים הזויים.
בהמשך לסעיף 1, הכנתי את כל הניירת הרלוונטית, סרקתי, והתכוננתי לשלוח להם הכל במייל יפה ומסודר. אלא מה?
משרד התקשורת, שאמור להיות זה שמוביל את נושא טכנולוגיית התקשורת בארץ, עובד רק עם פקס, ודואר ישראל. אז פקס כמובן שאין לי בבית, ודואר ישראל? אל תתחילו עם זה אפילו...
בבקשה יקום האדם הסביר שהלך ורכש ב-10 (!) השנים האחרונות מכשיר פקס ביתי (לא מדפסת משולבת סורק ופקס).
בבקשה יקום האדם הסביר שסביר שמחזיק קו טלפון נייח בבית רק בשביל פקס.

3. פקס חינם.
אז חיפשתי פקס חינם באינטרנט, ומצאתי כמה אתרים. אמהמה? רשום ששליחת הפקסים בהם מתרחשת רק לאחר 8 בערב. למה? ככה.
כביכול לא בעיה, אבל אז מגלים שהפקס של משרד התקשורת לא פועל מחוץ לשעות הפעילות של המשרד.

שויין.

מוזמנים להוציא איתי קיטור, לספר לי על מעלליכם מול משרד התקשורת, או פשוט להציע פיתרון.

אגב, אם יש מישהו נחמד שמוכן לתרום לי את הקו הנייח שלו ואת מכשיר הפקס שלו, אשמח לשלוח לו PDF של כמה עמודים שאני אמור לשלוח...

אז חיפשתי פקס חינם באינטרנט, ומצאתי כמה אתרים. אמהמה? רשום ששליחת הפקסים בהם מתרחשת רק לאחר 8 בערב. למה? ככה.
כביכול לא בעיה, אבל אז מגלים שהפקס של משרד התקשורת לא פועל מחוץ לשעות הפעילות של המשרד
אם אתה מתכוון לשירות (הטוב!) freefax, אז זה נכון שהם מצהירים שפקסים חינם הם שולחים אחרי 8 בערב אבל אני כבר השתמשתי בשירות הזה תוך כדי שאני מדבר עם הנציג (הפקידה בבנק) שאליו אני שולח את הפקס וזה הגיע בזמן אמת (מיותר לציין שבנקים בישראל לא פתוחים ב-8 בערב).

אם אתה מתכוון לשירות (הטוב!) freefax, אז זה נכון שהם מצהירים שפקסים חינם הם שולחים אחרי 8 בערב אבל אני כבר השתמשתי בשירות הזה תוך כדי שאני מדבר עם הנציג (הפקידה בבנק) שאליו אני שולח את הפקס וזה הגיע בזמן אמת (מיותר לציין שבנקים בישראל לא פתוחים ב-8 בערב).
גם אני שלחתי (הרבה) פקסים דרך פרי פקס. היה כתוב שישלח אחרי 8 בערב אבל תמיד נשלח ג עד חצי שעה אחרי השליחה, תמיד בשעות הבוקר.
בהצלחה מול הביורוקרטיה!

כנ"ל, ברוב המקרים שלחו לי באותו הרגע, מה גם שהם שולחים לך אישור למייל שזה התקבל וזה מאוד נוח.

גם לי פעם עיכבו פריט מיחשוב עם כרטיס רשת שהם לא הכירו. עלה כמה מאות שקלים (היה דרך FEDEX).

אוף!!!! איזה עצבים עם משרד התקשורת!!! הזמנתי מחו"ל wifi extender והם עצרו אותו במכס כמובן.
זה עצבים?
מה דעתך על המצב, שבו אנשים מזמינים קסדה (לאופנוע) מחו"ל. לא סתם קסדה, אלא דגם שקיים בארץ ועומד בתקנים אירופאיים/אמריקאיים.
בטח אתה חושב "קלי קלות". ובכן, כמעט. כדי לשחרר אותה מהמכס, אתה צריך קודם לצלם אותה מכל הזויות, לשלוח את התמונות למכון התקנים, (ועכשיו השוס הגדול) ואחרי שהמהנדס של המכון יסתכל על התמונות, הוא יתן לך אישור, אבל לא לפני שתשלם על זה כמה מאות שקלים (על זה שהוא הסתכל בתמונות, כן?) !!!
אגב, הנוהל הזה לא היה קיים בעבר. זו המצאה חדשה של המוח היהודי (ההוא שממציא לנו פטנטים. או שבעצם, האח הדפוק של ההוא).

לכן צריך עבודה, בשביל הפקס ..
אוכל לשלוח לך מחר אם תרצה

על משרד התקשורת האמת אין לי אלא על משרד הביטחון...:O

על משרד התקשורת האמת אין לי אלא על משרד הביטחון...:O

אז ניסיתי אותם, ומה מסתבר? יש מגבלה של 10 עמודים, ואני צריך לשלוח 11.
אין, זה פשוט לא נועד לקרות... משרד התקשורת זה פשוט גוף "בלתי חדיר" תקשורתית :)

• אהבתי
Reactions: ETL
ואיך זה עוזר למי שאין לו קו טלפון?
כמעט בכול חנות צילום וגם בדוארע ישראל ניתן לקבל שירות פקס.
פרי פקס בתשלום מאוד זול. אחרי חודש מבטלים.

קיצור, נקודתית מזכיר את הצעתי לשלוח מהפקס האינטרנטי שלי.

עקרונית, התחלתי לשלם לפני שנתיים על שירות פקס (לא תשלום רציני) ובעיקר קיבלתי מספר פקס קבוע, לכל הצרכים הארורים האלה של הפקס (עיריות, ממשלה, אפילו שירותים בנקאים מסויימים - לא עבורי אלא של העבודה) אני חושב שזה נקרא מייפקס או משהו. כאשר הכל עובר דרך המייל, אני מקבל הכל סרוק ואם אני צריך לשלוח אני פשוט שולח דרך המייל וזה מגיע אליהם לפקס.

הבעיה היחידה היתה שהם לא תומכים בפקסים לחו"ל.

@amidar כל הפקס (11 עמודים) זה טופס אחד?
אי אפשר לשלוח טופש אחד (4 עמודים, נניח) ואחריו את יתר ה-7 עמודים?
לרשום דף אחד (חלק 1 מתוך 2 שייך ל @amidar לגבי .....) ועל החלק השני כנל?

@amidar כל הפקס (11 עמודים) זה טופס אחד?
אי אפשר לשלוח טופש אחד (4 עמודים, נניח) ואחריו את יתר ה-7 עמודים?
לרשום דף אחד (חלק 1 מתוך 2 שייך ל @amidar לגבי .....) ועל החלק השני כנל?

אפשר.

ניסיתי.

ואז גיליתי את המכשול השלישי: יש מגבלה על גודל הקובץ שמותר לשלוח (ללא תלות במספר העמודים).

תענוג.

בזק בינלאומי התחילו לחייב את כרטיס האשראי של אחותי על חיבור לאינטרנט עקב טעות הקלדה שלהם (הלקוחה האמיתית היא פנסיונרית מכפר יונה שאחותי לא פגשה מעולם אבל נתנה מספר כרטיס שגוי כנראה). אחרי שלושה חיובים ולאחר שהם הודו בכך שהם חייבו כרטיס בטעות שלא קשור לבעלת המנוי ניאותו בבזק בינלאומי להחזיר את הכסף שגבו, בתנאי שאחותי תפקסס להם את פירוט הוצאות האשראי שלה כדי להוכיח שהם אכן חייבו אותה. עזבו שמדובר בחדירה לפרטיות, זה מילא, אבל אחותי אמרה שאין לה פקס.
המוקדנית: "גבירתי, אנחנו ב-2015, איך זה שאין לך פקס?"
אחותי: "אנחנו ב-2015, למה שיהיה לי פקס???"

בסוף הסכימו לקבל את הפירוט במייל והחזירו את הכסף...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 1
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
P הפעלת מזגן בצורה חסכונית ויעילה יותר - קצת על פונקציית I-FEEL בשלט. צרכנות פיננסית 13
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
F קונה קרן בפעם ראשונה מסתבך קצת פוסטים מאיכות נמוכה 6
S עושה חשבון נפש בנושא התעסוקה ואולי גם קצת פריקה התפתחות אישית 49
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
גימפל קצת יותר על KTF שוק ההון 5
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
Dončić קצת שאלות לברנש המתחיל שוק ההון 8
stamEhad השקעה אלטרנטיבית בגוון קצת שונה השקעות אלטרנטיביות 6
N יש לי קצת הפסד לא ממומש בEURO והעברתי את הEURO מפועלים לIB, מה עליי לעשות כדי לשמור על מגן המס ? מיסים 6
L שאלה קצת מוזרה שוק ההון 2
מ קצת מבולבל מנושא קרנות ההסל שוק ההון 10
F צריך קצת סדר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מחיר למשתכן במיקום קצת שונה נדל"ן 33
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
סול קצת מבולבל - איך אני ברווח והיחידות זולות יותר? שוק ההון 9
P קצת מקנא בחבר'ה שרושמים כאן ומפרגן אוף טופיק 11
א שאלה קצת מביכה - למה למישהו אכפת מדיבידנדים ? שוק ההון 172
ש השקעה לטווח ארוך, לצד מימושים בטווח קצת יותר שוק ההון 14
ש השקעה פאסיבית קצת אחרת שוק ההון 3
אוגורן כניסה קצת מאוחרת וקצת מהוססת לבורסה שוק ההון 23
N רציתי לדעת קצת על חשבון margin ב-IB שוק ההון 93