• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קל גמל סלייס- סיכון?

הזוי, המעסיק שלי קיבל היום מייל מסלייס (סוף סוף!)

שלום רב,

התקבל אצלנו סכום שלא שויך.
בתאריך 14.12.21

נא לשלוח לנו דוח פיצול/אסמכתא עבור הפקדה זו

תודה
שי
סלייס גמל
.

אתם קולטים? עברו יותר משנתיים והם לא שייכו את הכסף!
כמובן, שנשלח להם דוח פיצול כמו שצריך כבר אז.

היי האם למישהו יש שם קרן השתלמות ואם כן, הכסף הלך או שיש דרך להציל אותו?

היי האם למישהו יש שם קרן השתלמות ואם כן, הכסף הלך או שיש דרך להציל אותו?
לי יש קרן השתלמות שם בIRA על סך חצי מליון שאני צריך לרכישת דירה ואני לא יכול למשוך, בינתיים כל הכסף נמצא בבורקר לאומי על קרן כספית, אני עדיין רואה את הכסף ויכול לעשות פעולות ברמה יומית, הבעיה שאני לא יכול לחתום חוזה רכישת דירה כי הכסף קפוא והסתמכתי עליו, לא יודע מה לעשות עכשיו זה מאוד תוקע ופוגע כלכלית עם נזקים עצומים.

לי יש קרן השתלמות שם בIRA על סך חצי מליון שאני צריך לרכישת דירה ואני לא יכול למשוך, בינתיים כל הכסף נמצא בבורקר לאומי על קרן כספית, אני עדיין רואה את הכסף ויכול לעשות פעולות ברמה יומית, הבעיה שאני לא יכול לחתום חוזה רכישת דירה כי הכסף קפוא והסתמכתי עליו, לא יודע מה לעשות עכשיו זה מאוד תוקע ופוגע כלכלית עם נזקים עצומים.
תנסה לדבר עם בנק לאומי. הם רואים את הכסף אז אולי יסכימו לתת לך הלוואת גישור עד שהעניין עם סלייס יסתדר

תנסה לדבר עם בנק לאומי. הם רואים את הכסף אז אולי יסכימו לתת לך הלוואת גישור עד שהעניין עם סלייס יסתדר
הבעיה בהלוואת גישור ובטח על סכום כזה היא הריביות גבוהות, מה גם שאף אחד לא יזכה אותי עליהן בגלל חוסר יכולת למשוך את הכסף.
בנוסף, אני לא יודע מה הסיכויים שבאמת אקבל את הכסף, למען האמת אני מאוד מודאג ומוטרד מהעניין, נראה שנעלמו עשרות ואפילו מאות מליוני שקלים ואני לא יודע מה יעלה בדין הכסף שלי למרות שלא נסחר בקרנות ספקולטיביות אלא בברוקר לאומי בניירות ערך כמו מדדים כל הזמן הזה ולאחרונה הועבר לקרן כספית לצורך רכישת דירה.
במידה והכסף לא ישוחרר לא אוכל לעמוד בהלוואת גישור כל כך הרבה זמן מבלי לפגוע באיכות החיים.

יש לי ניסיון עם כזה דבר. אני אישית תקוע כבר כמה שנים עם סכום דומה, שכפי הנראה ישתחרר בשלב כלשהו, אך אי אפשר לדעת בוודאות מתי.
ממליץ מאוד לתכנן את החיים מחדש כאילו אין את ההשקעה הזו, לחיות כך תקופה של חצי שנה, ואז לחזור אל הקופסה השחורה ולנתח אותה במבט אובייקטיבי יותר.
איחולי שתהיה זו עבורך תקופה קצרה וקלה שתסתיים בטוב.

הבעיה בהלוואת גישור ובטח על סכום כזה היא הריביות גבוהות
כשיש להם את הכסף שלך כבטוחה אני מניח שהריביות לא יהיו כאלה גבוהות. אל תשכח שהכסף שלך גם צובר ריבית בזמן הזה.
מה גם שאף אחד לא יזכה אותי עליהן בגלל חוסר יכולת למשוך את הכסף.
זה כנראה נכון, אבל השאלה מה אתה מעדיף - לשלם קצת ריבית ולקנות את הנכס שרצית או לא לשלם ולוותר כרגע על הנכס?
בנוסף, אני לא יודע מה הסיכויים שבאמת אקבל את הכסף
אני לא רואה הרבה סיכוי לתרחיש שלא תקבל אותו.
בסוף הוא קיים בחשבון השקעות שרשום חלקית על שמך. זה לא כסף בפול כללי שיכול ללכת לאיבוד.

כשיש להם את הכסף שלך כבטוחה אני מניח שהריביות לא יהיו כאלה גבוהות.
הוא אמנם רשום כבעל גישה לחשבון, אבל מבחינת בנק לאומי הוא לא הבעלים של הכסף, או לפחות לא כזה שיכול לבצע שיעבוד לטובת הכסף. הבעלים מבחינתם זה בית ההשקעות.

וגם אם ימצא גורם אחר שייתן לו הלוואת גישור, זה דופק את גובה המימון שניתן לקחת במשכנתא.

הוא אמנם רשום כבעל גישה לחשבון, אבל מבחינת בנק לאומי הוא לא הבעלים של הכסף, או לפחות לא כזה שיכול לבצע שיעבוד לטובת הכסף. הבעלים מבחינתם זה בית ההשקעות.
זה אומנם נכון טכנית, אבל בפועל כבר שמעתי על לא מעט מקרים שבהם בנק לאומי הסכים לתת הלוואה כנגד IRA שמנוהל אצלם.
וגם אם ימצא גורם אחר שייתן לו הלוואת גישור, זה דופק את גובה המימון שניתן לקחת במשכנתא.
שוב, אם הוא לוקח את המימון מבנק לאומי אני מניח שאפשר לדבר איתם כי הם רואים את הכסף.

אני לא אומר שזה פתרון של 100%, אבל אם חשוב לו הנכס עדיף לנסות משהו מאשר סתם לוותר.

שוב, אם הוא לוקח את המימון מבנק לאומי אני מניח שאפשר לדבר איתם כי הם רואים את הכסף.
כאמור, למשכנתא יש הוראות נוספות - הן לעניין יחס החזר חודשי מהכנסה פנויה, והן לעניין אחוז המימון והאפשרות לקבל מימון לטובת הון עצמי לצורך רכישת נכס, שיכולים להתנגש עם הלוואת גישור כזו.

אם פנית לחברה / מנהל המיוחד, מה אמרו? אם לא פנית, נסה.
אין תשובה מהחברה, אבל לפי צו בית משפט ניתן למשוך רק בקריטריונים מסויימים וקשים ורק עד סכום מסוים.
לאומי אמרו לי שאין מה לעשות החשבון לא בבעלותי יש לי רק הרשאה.

יש לי ניסיון עם כזה דבר. אני אישית תקוע כבר כמה שנים עם סכום דומה, שכפי הנראה ישתחרר בשלב כלשהו, אך אי אפשר לדעת בוודאות מתי.
אתה מוכן לשתף באיזו סיטואציה זה קרה?

אתה מוכן לשתף באיזו סיטואציה זה קרה?
אין כל כך מוסר השכל שניתן ללמוד ממנה.
זו היתה עיסקת נדל''ן עם סוג של רמאות, הכסף לא נעלם והוא קיים בחשבון נאמנות, אבל הכול מוקפא עד לסיום התהליכים המשפטיים/תכנוניים.

קראתי את המסמך הראשון והאמת ששום דבר לא ברור ממנו. מישהו יכול במקרה לכתוב בשפת בני האדם מהו הסטטוס הנוכחי? גם אם עבור חלק מהחוסכים ולא עבור אחרים.

הזוי, המעסיק שלי קיבל היום מייל מסלייס (סוף סוף!)

שלום רב,

התקבל אצלנו סכום שלא שויך.
בתאריך 14.12.21

נא לשלוח לנו דוח פיצול/אסמכתא עבור הפקדה זו

תודה
שי
סלייס גמל
.

אתם קולטים? עברו יותר משנתיים והם לא שייכו את הכסף!
כמובן, שנשלח להם דוח פיצול כמו שצריך כבר אז.
זה קרה בזכות הביקורת שהייתה שם לאחרונה...

מעניין היום הצלחתי להתקשר למוקד סלייס והיה שם שלוחות תקינות וכו' וזה בשורה טובה?!
אך בדיוק ברגע זה כשאני מתקשר אני שומע שוב את ההקראה "אפי סנדרוב מונה כמנהל בעבקות ליקויים" וכו'

כשהפרשייה התחילה להופיע באתרים השונים ביקשתי מסלייס דוח עם פירוט לגבי גובה הנכסים שלי בקרן וקיבלתי. כעת לקראת דין וחשוב שנתי במס הכנסה ביקשתי שוב והם אמרו שבשל המצב המנהל המורשה לא מאשר להם להעביר דוח כזה, ולכן ביקשו שאסתפק בדוח תנועות בלבד.

האם זה מהווה סיבה טובה לחשוד שאולי בשלב כלשהו יומרו לי שגובה הנכסים שלי הוא פחות ממה שהיה לי בפועל? או שמדובר רק בחרדות מיותרות בראשי?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S קל גמל (SLICE) האם בטוח לעשות שם קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
I קופת גמל מתמחה בזהב - של Slice/קל גמל שוק ההון 3
T IRA של קל-גמל לעומת מסלול מחקה מדד שוק ההון 4
Omri. מה הסיפור של קל גמל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 45
B קל גמל - קופת גמל מחקה מדד שוק ההון 18
י קל גמל שינוי דמי ניהול למקסימום כעבור שנתיים שוק ההון 10
G קל גמל צרכנות פיננסית 22
מ קל גמל IRA שוק ההון 27
ה סניף בנק לאומי קל גמל שוק ההון 14
A קל גמל IRA או מור השתלמות S&P 500 שוק ההון 38
H חיסכון לכל ילד - קל גמל שוק ההון 1
D משכנתא 100% קל"צ נדל"ן 12
ג'וני לנד קל לתת ציפיות כלכליות קשה לעמוד בהם שוק ההון 4
א בלבול קל לגבי מיסוי ריאלי לעומת נומינלי מיסים 1
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
S תיקון קל בדוח 135 שהוגש למס הכנסה מיסים 7
G תמהיל משכנתא, יותר מידי קל"צ? נדל"ן 5
ישראלי מצוי האם לאירופאים קל יותר ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 148
ש בלבול קל - דיבידנדים שוק ההון 1
M פרעון במסלול קל"צ מיד לאחר לקיחת המשכנתא נדל"ן 11
ג כסף המיועד לרכישת דירה בעוד שנה. מוכן לספוג סיכון קל שוק ההון 43
the_newbie דרכים לעשות כסף "קל" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 101
C דיכאון קל- איך מטפלים/כמה עולה פסיכולוג ? אוף טופיק 2
M יותר קל בשניים ? ... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
L המדינה שהכי קל להתעשר בה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
T משיכה מקופת גמל ותיקה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
ח קצבה מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S רכיב הפיצויים בקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
ה גמל להשקעה לכמה דברים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
L מנורה כגוף מבטח לפנסיה, גמל והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
י הורדת דירוג וקופת גמל שוק ההון 1
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה