• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קונספירציה על מחירי הדיור

לא 100% יוצאים ב0730, חלק לא קטן מתחיל את היום מאוחר יותר, אני משוכנע שעם תכנון נכון אפשר להתמודד עם העניין הזה.
אבל מה שאתה מתאר בהחלט מציאותי מהשטח, יש מגדל בארלוזרוב ( סמוך לים) ואני רואה את הטקס של הכניסה יציאה מהחניון וזה פשוט מבייש.
לא יכול להיות שזה לא נלקח בחשבון, כמה חובבנות.

לא חושב שהבעיה היא (רק) טכנולוגיה הרי יש כאן מגדלים מודרניים.
בכניסה לרחוב שלי קם מגדל כזה ואני חייב להודות שאני מופתע לטובה מכל התהליך.

אבל המציאות מראה אחרת, בכל מקום שומעים על הגאון שקנה לפני 10 שנים דירה במיליון וחצי והיום היא שווה 3 מיליון.
זה כבר קשור חזרה לאגו, ולסיפורים ולהתבכינות כללית
זה שאוהבים לספר את זה זה לא אומר שאם היום מחירי הדירות יחתכו בחצי
אנשים ירגישו משהו בכיס (אם כבר אז רק לטובה)
בהחלט זה יהיה שוק, אבל זה לא יוציא אנשים לרחובות אלה להיפך
עוד לא יצא לי לראות בישראל ( לשמחתי ) משפחה שיש לה כסף לשלם על שכירות או לקנות בית, שגרה ברחוב. באוטומט הקבלנים מפמפים את זה. אני לא קונה את זה יותר.
בין 2016 עד תחילת 2020 השוק היה דיי מת.
הדירות ישבו המון זמן בלוחות, מה השתנה ?
המחירים עלו משמעוית , בערך ב40 אחוז לדעתי
נכון לא גרים ברחוב
אבל הרבה אנשים גרים בדירת 2/3 חדרים עם ילדים והיו מאוד שמחים לבית יותר גדול
או גרים ביחידות או ממש ביחד עם ההורים שלהם (משפחות צעירות הכוונה)

אנחנו לא מדינת עולם שלישי, ולא צריך היום לדעתי שמשפחות ששני הבני זוג עובדים יגורו בדירות מתפרקות או בפחונים ויחידות דיור מאולתרות

יוזיל בענק!
אנשים בהלוואת משלימות יכולים לגייס 300,000 - 400,000₪ בהלוואות משלימות בדרך כלל. ( כמובן תלוי מי ) הלוואות משלימות הם ל 10 שנים בערך.
ברגע שלפלוני אלמוני יהיה חסר 800,000₪ הוא לא יוכל לקחת הלוואה משלימה וגם אם כן, זה יהיה כבד מאוד עליו.

לדעתי מה שהוביל לגל העליות האחרון, זה אך ורק התקשורת. הם כל היום מפמפים את הנושא.
עכשיו התחילו לדבר על שכירויות, פתאום כולם מעלים.
בקורונה דיברו על ביצים, כולם קנו ביצים כאילו אין יותר תרנגולות בעולם.
דיברו על נייר תועלת, נגמר גם.

ברגע ששבועיים לא ידברו ברציפות על מחירי הנדל"ן, מעניין מה יקרה למחירים... לדעתי לא יעלו.
לא מסכים איתך
אני מניח בצורה מאוד מופשט שאנשים קונים דירה (עסקה במיליוני שקלים, לרוב האנשים העסקה הכי גדולה של חייהם)
על פי התקשורות ועל פי גחמות
מהניסיון האישי שלי, שבנינו בית - זה תהליך של 6 שנים
לקח לנו שנה שלמה להיסגר על מה אנחנו בכלל רוצים ואיפה
אחרכ עוד שנה למצוא את העסקה הנכונה לנו אחרי סקר שוק נרחב
ואז עוד 4 שנים לקבל אישור לבנות בכלל
זה תהליך מורכב ותאמים לי שאם תיהיה הזמנות לחסוך 100K אנשים ימצאו אותה
נכון זה ביקוש ועצה, אבל הביקוש תמיד עולה בישראל אלה אם תגביל ילודה
לעבוד רק 8 שעות ביום זו פריוולגיה. לרב זה לא מספיק כדי ליישם תכנית חסכון משמעותית.
לעבוד יותר מ8 שעות זה לא כלכלי
בהנחה שאתה לא מרוויח שכר מינימום (למרות שבקרוב בוא גם יעלה ויכנס לחבות מס)
בשכר ממוצע השעה הנוספת הזאת שמתורגמת נגיד לעוד 10 אחוז משרה
תמוסה בסופו של דבר ב50 אחוז (מס הכנסה, ביטוח לאומי, מס בריאות) ועוד ירד מזה גם הפרשות אחרכ
כלומר אתה תוסיף לנטו שלך אולי 40 אחוז מהתוספת שתרוויח
נניח השכר שלך 15K, אז הנטו שלך במקום לגדול ב1.5K יגדל ב600 שקל בלבד כלומר 30 שקל לשעה (למרות שאתה מרוויח 90 שקל בברוטו)
זה פחות מהתוספת שתשלם לביביסטר או לצהרון או סתם על אוכל מוכן כי לא הספקת לבשל
סחטיין עליך שהסתדרת על מעסיק שמאפשר את זה. עבודה של 8 שעות יומיות כמעט ולא קיימת בנוף העבודה הישראלי למעט בגופים ציבוריים או עבודות בשכר נמוך.
דו"ג פתרון אופטימלי, גם אני מתנייד על קטנוע כשצריך (לעבודה עצמה אני הולך ברגל) אבל כשיהיו לי ילדים ובמידה ואצטרך להתרחק מהעבודה למרחק נסיעה אני לא בטוח שאמשיך עם דו"ג כי עם תרבות הנהיגה במדינה זה סוג של רולטה.
קיים גם קיים, אפילו בהייטק
משרה מלאה היום היא 8.5 שעות
רוב המעסיקים נותנים היום לפחות יום בחודש להשלים שעות מהבית או יום חופש או משהו כזה שזה בדיוק מחצי שעה החסרה
לא 100% יוצאים ב0730, חלק לא קטן מתחיל את היום מאוחר יותר, אני משוכנע שעם תכנון נכון אפשר להתמודד עם העניין הזה.
אבל מה שאתה מתאר בהחלט מציאותי מהשטח, יש מגדל בארלוזרוב ( סמוך לים) ואני רואה את הטקס של הכניסה יציאה מהחניון וזה פשוט מבייש.
לא יכול להיות שזה לא נלקח בחשבון, כמה חובבנות.

לא חושב שהבעיה היא (רק) טכנולוגיה הרי יש כאן מגדלים מודרניים.
בכניסה לרחוב שלי קם מגדל כזה ואני חייב להודות שאני מופתע לטובה מכל התהליך.
אבל ללא קשר אם יתכננו טוב (היום), לא בטוח שזה יתאים לעוד 30 שנה - סתם לדוגמא למצב שכל הרכבים יהיו אוטונומים...
למה להעדיף לגור במגדל זה פשוט יותר יקר
זה מצב אבסורדי שדמי הניהול יכולים להגיע לעלות של שכר דירה!
בניין של 7-8 קומות הרבה יותר זול לבניה וגם זול לתחזוקה
ובאמת זה לא בהכרח פחות יעיל בשטח

מה שהדבר הזה יעשה זה להוריד הציע

ביקוש לקניה+ שכירות אי אפשר באמת להוריד לאורך זמן

זה קשיח

כמה אפשר לגור עם ההורים? בסוף אנשים ישברו
למה שזה ישפיע על ההיצע לאורך זמן? ההצעות האלה הן משחקים על כוח הקנייה של הציבור, כל עוד השינוי לא חד מידי, היזם אמור פשוט לבצע התאמות ולהציע פחות על הקרקע. זה לא שכרגע המחירים גבוהים כי יקר לבנות, יש הרבה שומן שהולך ישירות לרמ"י.

וקונספירציות בצד, מה עולה בגורל הכספים שרמ"י מכניסה מהאדמות?

למה שזה ישפיע על ההיצע לאורך זמן? ההצעות האלה הן משחקים על כוח הקנייה של הציבור, כל עוד השינוי לא חד מידי, היזם אמור פשוט לבצע התאמות ולהציע פחות על הקרקע. זה לא שכרגע המחירים גבוהים כי יקר לבנות, יש הרבה שומן שהולך ישירות לרמ"י.

וקונספירציות בצד, מה עולה בגורל הכספים שרמ"י מכניסה מהאדמות?
פחות ביקושים יביא לפחות מוטיבציה לבנות

אבל זה לא פחות ביקושים, זה אותו ביקוש עם פחות כוח קנייה.
אם לדוגמא בממוצע לקונה יהיה פחות 200 אלף שקל (אחרי משכנתא והכל), והיזם היה משלם עד עכשיו 500 אלף שקל ליח"ד על הקרקע, אתה מניח שהיזם יעדיף לא להשתתף במכרז מאשר להציע 250 אלף לכל יח"ד?

למה שזה יקרה? אתה מכיר עסק יצרני שמפסיק לייצר מבחירה כי יש פחות ביקושים?

לפני שהוא יפסיק את הפעילות שלו הוא יעשה את כל מה שהוא יכול כדי להמשיך להתפרנס, גם אם זה אומר הקטנת שולי הרווח.

"מכל מלמדי השכלתי" - אם אתה צודק אז צריכים למצוא את האינטרס לכך שמישהו יגרום לעליות מחירי הדירות. המדינה זה גוף דומם שלא יכול לעשות כלום לטוב או לרע. את המדינה מנהלים פוליטיקאים וכלכלנים ואם המדינה "מרוויחה" מעליית מחירי הדירות, הם לא ירוויחו דבר. הם דוקא יפסידו כי לצאצאיהם יהיה קשה יותר לקנות דירה.
יתכן שהבעיה נעוצה במקום אחר: כלכלת כל המדינות בעולם בנויה על לקיחת חובות. כל חוב שנלקח מזרים כסף לשוק. כל חוב שמשולם מוציא כסף מהשוק. הממשלה רוצה להגדיל את התל"ג אבל כדי להגדיל את התל"ג צריך להזרים יותר כסף. אבל הכסף נוצר רק עקב חוב, כלומר רק עקב לקיחת הלוואות. אבל הממשלה לא רוצה להגדיל את חובותיה שלה לכן צריכים לגרום לאזרחים להוציא יותר כסף - כלומר לגרום להם לקחת יותר הלוואות. התייקרות מחירי הדירות גורמת לכך שאנשים יקחו יותר הלוואות בתור משכנתא.
למה צריכים להגדיל את התל"ג? לא כל כך ברור לי. לדעתי חלק מהתל"ג הוא לא מועיל, כלומר מייצרים מוצרים שאין בהם צורך וסתם מזהמים את הסביבה.
למה הממשלה לא יכולה להגדיל את חובותיה במקום שהאזרח יעשה זאת? שוב לא ברור לי. האזרח חייב תמיד לשלם את חובותיו אחרת יחרימו את רכושו ויטילו עיקול על משכורתו. הממשלה מעולם לא משלמת את חובותיה. היא רק ממחזרת אותם. כלומר ברגע שמגיע מועד פרעון ההלוואה, היא לוקחת הלוואה חדשה ומשלמת באמצעותה את הישנה.
יש עוד שיטה של יצירת כסף ללא חוב. עיין "הכלכלה האמיתית" שך "ערן הלדסהיים".

למה צריכים להגדיל את התל"ג? לא כל כך ברור לי
תחשוב אם כל המדינות האחרות התוצר הגולמי שלהם לנפש 1000 דולר ובישראל נפש בממוצע מייצר רק 100 דולר האם אתה לא רואה בזה הפסד, הרי ברור שכמה שהאזרחים מייצרים יותר ומוכרים יותר אז יש להם בסוף יותר כסף.

ואם אנחנו מייצרים דברים מזהמים אז אתה יכול לומר שזה חבל שמזהמים, אבל ברור שמבחינה כלכלית זה דבר מצוין.

את המדינה מנהלים פוליטיקאים וכלכלנים ואם המדינה "מרוויחה" מעליית מחירי הדירות, הם לא ירוויחו דבר. הם דוקא יפסידו כי לצאצאיהם יהיה קשה יותר לקנות דירה.
הם מגדילים את ההון במשק.
יתכן שהבעיה נעוצה במקום אחר: כלכלת כל המדינות בעולם בנויה על לקיחת חובות. כל חוב שנלקח מזרים כסף לשוק. כל חוב שמשולם מוציא כסף מהשוק. הממשלה רוצה להגדיל את התל"ג אבל כדי להגדיל את התל"ג צריך להזרים יותר כסף. אבל הכסף נוצר רק עקב חוב, כלומר רק עקב לקיחת הלוואות. אבל הממשלה לא רוצה להגדיל את חובותיה שלה לכן צריכים לגרום לאזרחים להוציא יותר כסף - כלומר לגרום להם לקחת יותר הלוואות. התייקרות מחירי הדירות גורמת לכך שאנשים יקחו יותר הלוואות בתור משכנתא.

כמובן שעם הגדלת ההון ניתן להגדיל גם את החוב.
המדינה זה גוף דומם שלא יכול לעשות כלום לטוב או לרע.
זו כבר קונספירציה פוליטית. לא התחום שלי :roll:
למה הממשלה לא יכולה להגדיל את חובותיה במקום שהאזרח יעשה זאת? שוב לא ברור לי
אם הממשלה תגדיל את חובותיה (במקום האזרח) או אז דרוג החוב הבינלאומי שלה יפחת מה שייקר את עלות החוב (הדולרי) ובתורו יפגע בכלכלה
לדעתי חלק מהתל"ג הוא לא מועיל, כלומר מייצרים מוצרים שאין בהם צורך וסתם מזהמים את הסביבה
כנראה שאנשים אחרים ממך רואים בהם צורך.
זיהום סביבה הוא חמור בהחלט. בתורו הוא מטופל יש יאמרו בקצב איטי מדי
יש עוד שיטה של יצירת כסף ללא חוב. עיין "הכלכלה האמיתית" שך "ערן הלדסהיים".
מעניין. תודה על ההמלצה

אבל הרבה אנשים גרים בדירת 2/3 חדרים עם ילדים והיו מאוד שמחים לבית יותר גדול
או גרים ביחידות או ממש ביחד עם ההורים שלהם (משפחות צעירות הכוונה)

אנחנו לא מדינת עולם שלישי, ולא צריך היום לדעתי שמשפחות ששני הבני זוג עובדים יגורו בדירות מתפרקות או בפחונים ויחידות דיור מאולתרות
היו כתבות על מדינה מהעולם הראשון. עם מהנדסים שעובדים ב-גאמפ"א שחיים בחניה של ההורים, כי המחירים באזור שהם חיפשו פשוט עלו כל כך...
אהה, כן ב-סיליקון ואלי.
כשכל המהנדסים מחפשים לגור ב-X שכונות כדי להיות ליד הקווים של ההסעות לעבודה - אז כן יש מי שחי מבחירה בקראוון ויש מי שנאלץ לגור גם עם שותפים.

אבל המציאות מראה אחרת, בכל מקום שומעים על הגאון שקנה לפני 10 שנים דירה במיליון וחצי והיום היא שווה 3 מיליון.
מכיר את הסיפור על "הטיית השורד"? רוב מי שהצליח - יפרסם את העובדה ברבים. מי שנכשל - יתכנס בעצמו.
בוא נשאל את זה ככה -
מה קרה למי מכר לפני 10 שנים ב-מליון וחצי?
בכמה ולפני כמה שנים הוא קנה?
למה הוא מכר ולא המשיך להחזיק?

תחשוב אם כל המדינות האחרות התוצר הגולמי שלהם לנפש 1000 דולר ובישראל נפש בממוצע מייצר רק 100 דולר האם אתה לא רואה בזה הפסד, הרי ברור שכמה שהאזרחים מייצרים יותר ומוכרים יותר אז יש להם בסוף יותר כסף.

ואם אנחנו מייצרים דברים מזהמים אז אתה יכול לומר שזה חבל שמזהמים, אבל ברור שמבחינה כלכלית זה דבר מצוין.
1. התל"ג לא באמת קובע את רמת החיים או איכות החיים. לפעמים הגדלת התל"ג היא נאטרלית ולפעמים היא פוגעת באיכות החיים.
למשל:
אחת השיטות להגדלת התל"ג היא ליצור מוצרים שנוטים להתקלקל מהר. אם תייצר מוצרים חשמליים שמתקלקלים תוך זמן קצר זה עדיף מבחינת התל"ג על פני מוצרים שמחזיקים מעמד זמן רב. המוצרים הפגומים גורמים לכך שתייצר יותר ויותר ולכן התל"ג יעלה. אבל בפועל הם לא תורמים לרווחת האזרח אלא פוגעים בה ובנוסף מגדילים גם את הזיהום הסביבתי.
יש עוד דברים שמגדילים את התל"ג אבל בפועל הם אינם תורמים ואפילו מזיקים לאזרח הממוצע.

2. נניח שהתל"ג באמת קובע את רמת החיים, מה אכפת לנו אם התל"ג לנפש ישאר בערך אותו דבר למשך עשרות שנים. זה לא יפגע בנו.

3. הגדלת התל"ג נעשאת ע"י הגדלת הייצור וזה מגדיל את הזיהום. אם נגדיל את התל"ג ב-4% כל שנה הוא יגדל פי 50 תוך 100 שנה ופי 6 מיליון תוך 400 שנה. ברור שהגדלת התל"ג בצורה כזו תגרום להתמוטטות. לא יהיה לנו אויר או מים נקיים וזה כנראה יגרום למוות המוני.

"מכל מלמדי השכלתי" - אם אתה צודק אז צריכים למצוא את האינטרס לכך שמישהו יגרום לעליות מחירי הדירות. המדינה זה גוף דומם שלא יכול לעשות כלום לטוב או לרע. את המדינה מנהלים פוליטיקאים וכלכלנים ואם המדינה "מרוויחה" מעליית מחירי הדירות, הם לא ירוויחו דבר. הם דוקא יפסידו כי לצאצאיהם יהיה קשה יותר לקנות דירה.
האינטרס הוא ברור: לרוב הציבור יש בעלות על דירה, ולכן רוב הבוחרים מעוניינים בעליית מחירים ובטח שלא נפילה(למרות מה שכולם אומרים על דירה לילדים וזה , דיבורים זה קל, ממש לא בטוח שזה מייצג את הרצון האמיתי) , והפוליטיקאים לוקחים את זה בחשבון.
זה משהו שרואים בכל העולם.

בנוסף, אף פוליטיקאי לא רוצה שעל שמו תהיה רשומה העלאת מיסים.
אז זה נוח שהנדלן מכניס הרבה כסף ואין לאף פוליטיקאי אחריות אישית על כך.

1. התל"ג לא באמת קובע את רמת החיים או איכות החיים. לפעמים הגדלת התל"ג היא נאטרלית ולפעמים היא פוגעת באיכות החיים.
למשל:
אחת השיטות להגדלת התל"ג היא ליצור מוצרים שנוטים להתקלקל מהר. אם תייצר מוצרים חשמליים שמתקלקלים תוך זמן קצר זה עדיף מבחינת התל"ג על פני מוצרים שמחזיקים מעמד זמן רב. המוצרים הפגומים גורמים לכך שתייצר יותר ויותר ולכן התל"ג יעלה. אבל בפועל הם לא תורמים לרווחת האזרח אלא פוגעים בה ובנוסף מגדילים גם את הזיהום הסביבתי.
יש עוד דברים שמגדילים את התל"ג אבל בפועל הם אינם תורמים ואפילו מזיקים לאזרח הממוצע.

2. נניח שהתל"ג באמת קובע את רמת החיים, מה אכפת לנו אם התל"ג לנפש ישאר בערך אותו דבר למשך עשרות שנים. זה לא יפגע בנו.

3. הגדלת התל"ג נעשאת ע"י הגדלת הייצור וזה מגדיל את הזיהום. אם נגדיל את התל"ג ב-4% כל שנה הוא יגדל פי 50 תוך 100 שנה ופי 6 מיליון תוך 400 שנה. ברור שהגדלת התל"ג בצורה כזו תגרום להתמוטטות. לא יהיה לנו אויר או מים נקיים וזה כנראה יגרום למוות המוני.
ברור שהתל"ג כן גורם לעלייה ברמת החיים, כי התל"ג זה אחד מהצורות למדוד צמיחה.

הגיוני שחלק מהתוצר הוא לא באמת מקדם את האנושות, אבל עדיין ברגע שאנשים שילמו על זה, ממילא יש כאן אדם כנגד שקיבל על זה כסף, יכול להיות שהיה עדיף במקרים מסוימים שלא ייצרו או שייצרו מוצר יותר טוב אבל ברור שבכללית התל"ג מאוד חשוב.

אם התל"ג יישאר אותו דבר וכולם מסביב יצמחו, זה בדיוק כמו שאתה תמשיך לקבל משכורת של 6000 שח וכולם יקבלו תוספת של 5 אחוז שנתי, די ברור איך תרגיש במשך הזמן.

והחישובים שלך לגבי זיהום אוויר, זה בדיוק כמו שאני יגיד לילד שלי ששלשום הוא אכל טופי אחד ואתמול הוא אחד שני טופים, שתוך כמה ימים הוא יתפוצץ..... בסוף לכל אדם ולכל קבוצה יש את האיזונים שלה, לדעתי תתמקד במה שאתה יכול לעזור כרגע, ופחות בחישובים לטווח ארוך

המדינה זה גוף דומם שלא יכול לעשות כלום לטוב או לרע
בתאוריה המדינה היא גוף פוליטי עם אג'נדה ברורה. תפקידה הוא לשרת ולהועיל לאזרחיה והיא בעצם מחויבת להם, בדיוק כמו שחברה עסקית מחויבת לבעלי המניות שלה.
אם המדינה "מרוויחה" מעליית מחירי הדירות, הם לא ירוויחו דבר.
האמנם? סליחה שאני נכנס פה שוב לתחום הקונספירטיבי, אבל זה לא סוד שנבחרי הציבור הרבה פעמים מועלים בתפקידם, ובמקום לשרת את האינטרס של האזרח הם למעשה משרתים אינטרסים אחרים אם לא לומר מנוגדים. אז איך הם ירוויחו אתה שואל?
1. רובם מחזיקים בלפחות דירה אחת, ונהנים להרגיש עשירים על הנייר. בגלל שבני אדם, סליחה פוליטיקאים, לא מצטיינים בראיה לטווח רחוק אז הם לא ממש מודאגים מהעתיד שבו לילדיהם תהיה בעיה (בעיקר אלה שיש להם יותר ילדים מדירות).
2. הון שלטון זאת לא סתם סיסמה אלא משהו שקיים בפועל משחר ההיסטוריה. אז אולי הם לא מרוויחים בצורה ישירה מעליית המחירים ברגע זה אבל יש להם פטנציאל להרוויח, בהווה או בהעתיד, מקידום האינטרסים של הגורמים שכן מרוויחים ממנה.
הם דוקא יפסידו כי לצאצאיהם יהיה קשה יותר לקנות דירה.
ראה 1.

היו כתבות על מדינה מהעולם הראשון. עם מהנדסים שעובדים ב-גאמפ"א שחיים בחניה של ההורים, כי המחירים באזור שהם חיפשו פשוט עלו כל כך...
אהה, כן ב-סיליקון ואלי.
כשכל המהנדסים מחפשים לגור ב-X שכונות כדי להיות ליד הקווים של ההסעות לעבודה - אז כן יש מי שחי מבחירה בקראוון ויש מי שנאלץ לגור גם עם שותפים.
זה מקרה מאוד ספציפי
היום אני שם לבד התופעה נכונה ברוב חלקי הארץ
כלומר בערך ב80 אחוז מהשטחים המאוכלסים במדינה עלות שכר הדירה לא תואמת את ההכנסה של משפחה צעירה
זה לא רק גוש דן גם בחדרה המצב אותו הדבר

כן, אפשר בהחלט להתייעל כלכלית, ונכון היה שאנשים יקנו בהתחלה מידה למידותהם ושם גם לא יביאו ילדים לפני שהם התייצבו כלכלית וגם יחסכו 50 אחוז מההכנסה
אבל זה לא מתקיים בפועל ככה
והתופעות האלה מחריפות (הרבה בגללנו שמסכימים לשלם את הסכומים האלה...)

בערך ב80 אחוז מהשטחים המאוכלסים במדינה עלות שכר הדירה לא תואמת את ההכנסה של משפחה צעירה
זה לא רק גוש דן גם בחדרה המצב אותו הדבר
אני די בטוח שאתה טועה...
זה שבעיר יש יותר תושבים, לא אומר שרוב השטח המיושב נמצא בערים.
מה זו הכנסה של "משפחה צעירה"? אתה מודע לכך שמשפחה צעירה יכולה להיות 2 מורים שהתחילו שנה שעברה לעבוד או 2 הייטקיסטים שהשתחררו לפני שנתיים מיחידה טכנולוגית בצבא.

זה שבעיר יש יותר תושבים, לא אומר שרוב השטח המיושב נמצא בערים
נדייק, במיקום שבו 80 אחוז מהאולוכסיה גרים ומעל 80 אחוז ממקומות העבודה נמצאים
(להבנתי 70 אחוז זה בערך חדרה גדרה, ומעל 80 אחוז זה באר שבע - חיפה)

מה זו הכנסה של "משפחה צעירה"?
2 בני הזוג עובדים במשרה מלאה, כן 2 מורים בשנה הראשונה שלהם בהחלט עונה על הקריטריון
אפשר גם להסתכל על הכנסה ממוצעת של משק בית או החציון
זה בערך בין 16K ל20K ברוטו (לרוב כולל הפרשות פנסיניות)
כלומר 10-12K נטו בצורה גסה
גם מורים מתחילים נכנסים לקטגוריה הזאת

+ הוצאות על ילד אחד קטן מתחת לגיל 3 קרי פעוטון של 3-4K בחודש

כן 2 מורים בשנה הראשונה שלהם בהחלט עונה על הקריטריון
+ הוצאות על ילד אחד קטן מתחת לגיל 3 קרי פעוטון של 3-4K בחודש
תראה... טוב שלא אמרת אחד סטודנט ואחד בוחר כרגע להיות בחל"ת.

לגבי הילד הקטן, אני יכול לומר לך שאנחנו בחרנו (כלומר, היא קבעה עובדה ואני התיישרתי לפיה) שגרים ברדיוס של X דקות נסיעה מההורים שלה.
בסופו של יום, העובדה שההורים שלה לקחו את הגדול מגיל 4 חודשים עד 11 חודש במקום לגן פרטי ואז היו לוקחים אותו בבוקר לגן (אז אנחנו יכלנו לצאת מוקדם יותר לעבודה) עזר מאוד וכמה שאפשר לשים על זה מחיר (כ-20,000 שח חסכון בגן בשנה הראשונה או אחרי זה שעת עבודה נוספת ביום), זה כנראה אפילו יותר, בקשר בין נכד לסבא/סבתא וכו'
אבל שוב, הכל בחיים זה שיקולים.

זה כיף לחיות בחלום שבו לא משנה מה תבחר תמיד יהיה מי שישמור עליך, אבל מתישהו צריך להתעורר.

זה כיף לחיות בחלום שבו לא משנה מה תבחר תמיד יהיה מי שישמור עליך, אבל מתישהו צריך להתעורר.
איך זה קשור לדיון??
תראה... טוב שלא אמרת אחד סטודנט ואחד בוחר כרגע להיות בחל"ת.
לא כולם עובדים בהייטק, אפילו לא הרוב
ולקחתי משכורת ממוצעת או חציונית של משק בית בישראל
גם מהנדס/ת מתחילים ובן זוג שני שלא עובד מרווחים אותו שכר בנטו
כמו שאומרים "שוטר ומורה"
לגבי הילד הקטן, אני יכול לומר לך שאנחנו בחרנו (כלומר, היא קבעה עובדה ואני התיישרתי לפיה) שגרים ברדיוס של X דקות נסיעה מההורים שלה.
פריוולגיה משולשת שלא כולם יכולים לעמוד בה
1. לגור בקרבת ההורים, רוב ההורים גרים במרכז איפה שהשכירות יותר גבוה
2. הורים שפנוים להיות עם הנכד (לרוב ההורים לנכד ראשון הם בני 50 בערך אז אלה אם הם ברוח הסולידית ופרשו מוקדם אז הם יעבדו בעצמם ולא יהיו זמינים לזה, ואם זה לא נכד ראשון אלה 9 או 10 אז גם אם הם יהיו פנוים זה בטח לא יהיה משהו קבוע להתבסס עליו כל יום)
3. שההורים/ סבים ירצו/ יוכלו פיסית / בריאותית

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
DavidA מסתבר שמניפולציית המדד היא לא קונספירציה נידחת אוף טופיק 31
M האינפלציה השנתית ירדה ל-2.6%, מחירי הדירות חזרו לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 47
R ת"א נדל"ן לעומת מחירי הדירות נדל"ן 5
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
I אתר שמשווה מחירי מחיה בין ערים בעולם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
S שאלה: מגמות מחירי דירות לפי מודעות נדל"ן 6
A מה יקרה אם מחירי הדירות יקרסו? שוק ההון 44
M מדוע מחירי הדירות לא משוקלל במדד המחירים לצרכן ? נדל"ן 77
ה מחירי דירות- רשות המיסים נדל"ן 1
מ איך רפורמת המשפט תשפיע על מחירי הנדל"ן בישראל? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 37
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
F אתר/גרף שמאפשר לראות את ירידת מחירי הדיור נדל"ן 12
L מחירי הדיור מסוכנים כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ד בזמן אינפלציה מחירי השכירות עולים או יורדים.? נדל"ן 1
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
I מחירי השכירות vs הריבית במשק? נדל"ן 13
F האם מחירי דירות 3 חדרים עולים מהר יותר מ-4 או 5? נדל"ן 24
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
א מחירי אגחים צמודי מדד שוק ההון 3
Y גישה לפתרון עליית מחירי הדיור נדל"ן 13
A השפעת הריבית העולה והאינפלציה על מחירי הנדל״ן נדל"ן 109
I עד כמה תשואות האג"ח לטווח ארוך משפיעות על מחירי הדירות? שוק ההון 21
נ אג"ח צמוד מדד מחירי דיור , מחירי שכירות האם זה הפתרון? נדל"ן 2
D כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן נדל"ן 93
מ עליית מחירי הדירות החדשות יותר לעומת דירות ישנות - תוכנית פעולה נדל"ן 23
A בירור מחירי נכסים שנמכרו -- לצורך הצעה ומו״מ נדל"ן 60
צ מחירי נדל"ן לתעשייה נדל"ן 4
קוף שמבין עליית מחירי הנדלן נדל"ן 15
P יש מחירי ברירת מחדל בקרן פנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן? נדל"ן 1035
oferM נתונים על עליות מחירי דירות ושכירות ? נדל"ן 6
unrealx ייבוא מחירי מניות של בורסות הארץ לאקסל - הפסיק לעבוד? אוף טופיק 1
L פער מחירי דירות באריאל - מישהו יודע להסביר בבקשה נדל"ן 3
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
1337justme מידע היסטורי של מחירי מדד אג"ח ממשלתי כללי שוק ההון 13
I מחירי דירות ביד-2 נדל"ן 2
א כיצד מחירי הנפט עלולים להשפיע על מניות האנרגיה המתחדשת? שוק ההון 17
S אפליקציית IBKR מראה מחירי מניות בהשהייה של 15 דקות אוף טופיק 7
S מחירי הדירות בעוד 20 שנה נדל"ן 12
DavidA מחירי הדיור, ריביות ואשראי לדיור בישראל ( בגרף אחד) אוף טופיק 0
M עליית מחירי דירות ממוצעת נדל"ן 13
נ ברלין מתכוננת להקפיא את שכר הדירה; מחירי השכירות של דירות בעיר ישארו ללא שינוי במשך 5 שנים; נדל"ן 100
O שאלה על מחירי היצע וביקוש ו Limit שוק ההון 6
E גרף מחירי הדירות בישראל נדל"ן 2
unrealx מחירי מניות בזמן אמת צרכנות פיננסית 15
yossik מחירי תרופות מירשם - עליה זוחלת ומתמדת במחיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
DavidA משהו מוזר קורה בעיתונות הכלכלית בנושא מחירי הדיור נדל"ן 16
DavidA מחירי דירה ממוצעת בתל אביב צנחו 17.5% בחמישה חודשים נדל"ן 46

נושאים דומים

Back
למעלה