• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד?

ליצ'י

משתמש סולידי
דירוג
5
שלום וברכה,
אז החלטתי לפתוח עוסק פטור (עסק בתחום גיוס והשמת עובדים)
אני טירונית בתחום ולא מבינה. אבל, יש לי קליטה מהירה בגדול
השאלה האם לשלם לאיש מקצוע בתחום או ללמוד לבד ?
אשמח גם לטיפים עבור עוסק פטור בתחילת דרכו (דרכים לקבל החזרים המגיעים לי וכו)
תודה!

שילמתי לרואה חשבון כמה מאות שקלים כדי לחסוך לי את הבירוקרטיה של הקמת העסק. דוח"ות שנתיים אני מגיש לבד. אם תרצי אוכל לשלוח לך את פרטי רואה החשבון שלי

שילמתי לרואה חשבון כמה מאות שקלים כדי לחסוך לי את הבירוקרטיה של הקמת העסק. דוח"ות שנתיים אני מגיש לבד. אם תרצי אוכל לשלוח לך את פרטי רואה החשבון שלי
איזה בירוקרטיה יש בהקמת עוסק פטור? זה פעמיים חצי שעה, פעם מול רשות המסים ופעם מול ביטוח לאומי,הכל באופן מקוון

לדעתי לפני 2-3 שנים אי אפשר היה לפתוח אונליין תיק מע"מ (מס הכנסה כן), היום כנראה כן.
השיקול הוא אם לעשות דרך איש מקצוע יכול לחסוך זמן.

לעוסק פטור אין החזרי מע"מ, אבל יש הוצאות שאפשר לקזז. השאלה אם מגיעים בכלל לסף המס, כי אם לא אז לקיזוז אין משמעות (בגדול).
אם זה לא במקביל לעבודה כשכירה, צריך להגיע להכנסות של כ-80 אלף ש"ח בשנה כדי להגיע לסף המס.

מדרגת מס הכנסה הראשונה היא 10% מס עד הכנסות של כ-84 אלף ₪ (נכון להשנה):
https://www.kolzchut.org.il/he/מדרגות_מס_הכנסה

השווי השנתי של נקודת זיכוי מס הוא 2,904₪. כפול 2.25 נקודות לתושב + 0.50 אישה = כ-8,000₪:
https://www.kolzchut.org.il/he/נקודות_זיכוי_ממס_הכנסה

נערך לאחרונה ב:
איזה בירוקרטיה יש בהקמת עוסק פטור? זה פעמיים חצי שעה, פעם מול רשות המסים ופעם מול ביטוח לאומי,הכל באופן מקוון
אישית הסתבכתי קצת עם הניירת

שלום וברכה,
אז החלטתי לפתוח עוסק פטור (עסק בתחום גיוס והשמת עובדים)
אני טירונית בתחום ולא מבינה. אבל, יש לי קליטה מהירה בגדול
השאלה האם לשלם לאיש מקצוע בתחום או ללמוד לבד ?
אשמח גם לטיפים עבור עוסק פטור בתחילת דרכו (דרכים לקבל החזרים המגיעים לי וכו)
תודה!
כמו כל דבר בעסק - תעשי שיקולי עלות תועלת
אם לטפל בזה לבד יקח לך שלוש שעות, ורו"ח (או יועץ מס) יעלה 300 שקל - האם ב3 שעות האלו יש לך משהו מועיל יותר לעשות?
למשל להשקיע בשיווק, לענות ללקוחות, וכדו? משהו שיעשה יותר מ300 שח?

אם את לא יודעת כמה זמן יקח לך - יש גישה שאומרת לקחת הצעת מחיר, להעריך אותה בשעות עבודה שלך - ואם לא הצלחת בזמן הזה לפנות לאיש מקצוע.
נניח קיבלת הצעה ב300 שח לטפל בנושא, ואת מעריכה את העבודה שלך ב100 שח לשעה - לנסות 3 שעות - אם לא הצלחת לחזור לרו"ח

לדעתי לפני 2-3 שנים אי אפשר היה לפתוח אונליין תיק מע"מ (מס הכנסה כן), היום כנראה כן.
השיקול הוא אם לעשות דרך איש מקצוע יכול לחסוך זמן.

לעוסק פטור אין החזרי מע"מ, אבל יש הוצאות שאפשר לקזז. השאלה אם מגיעים בכלל לסף המס, כי אם לא אז לקיזוז אין משמעות (בגדול).
אם זה לא במקביל לעבודה כשכירה, צריך להגיע להכנסות של כ-80 אלף ש"ח בשנה כדי להגיע לסף המס.

מדרגת מס הכנסה הראשונה היא 10% מס עד הכנסות של כ-84 אלף ₪ (נכון להשנה):
https://www.kolzchut.org.il/he/מדרגות_מס_הכנסה

השווי השנתי של נקודת זיכוי מס הוא 2,904₪. כפול 2.25 נקודות לתושב + 0.50 אישה = כ-8,000₪:
https://www.kolzchut.org.il/he/נקודות_זיכוי_ממס_הכנסה
תודה רבה!!
הגשתי בקשה דרך האתר של רשות המיסים לפתיחת עוסק ולאחר כמה שעות שלחו לי למייל אישור עוסק פטור עם לוגו של מעמ ומס הכנסה, האם זה אומר שפתחתי את התיק גם במעמ וגם במס הכנסה? כי הגשתי בקשה ונראה שמילאתי טופס אחד. תודה רבה!

תודה רבה!!
הגשתי בקשה דרך האתר של רשות המיסים לפתיחת עוסק ולאחר כמה שעות שלחו לי למייל אישור עוסק פטור עם לוגו של מעמ ומס הכנסה, האם זה אומר שפתחתי את התיק גם במעמ וגם במס הכנסה? כי הגשתי בקשה ונראה שמילאתי טופס אחד. תודה רבה!
אני לא חושב למרות שיכול להיות שאני טועה בגדול.
לסולידית היה מאמר לא כל כך ישן בדיוק בנושא הזה.
גם שם נאמרו שאת צריכה לעשות שלושה צעדים לפתיחת עסק, ניכר כי עשית את הצעד הראשון, יש לך עוד 2.
חפשי את המאמר המדובר, מאמין שזה לא כזה קשה היום לפלוח באינטרנט.

תודה רבה!!
מעולה, עכשיו נשאר לך ביטוח לאומי, וזו פתחת את העסק
השלב הבא זה לבחור את השיטה להוצאת קבלות

אני לא חושב למרות שיכול להיות שאני טועה בגדול.
לסולידית היה מאמר לא כל כך ישן בדיוק בנושא הזה.
גם שם נאמרו שאת צריכה לעשות שלושה צעדים לפתיחת עסק, ניכר כי עשית את הצעד הראשון, יש לך עוד 2.
חפשי את המאמר המדובר, מאמין שזה לא כזה קשה היום לפלוח באינטרנט.
זה המאמר

לדעתי זה בהחלט משהו ששווה ללמוד לבד. בין אם בעזרת הפורום או קריאה באינטרנט, קל מאוד לעשות הכל היום שכל הידע באינטרנט.
לא רק מבחינה כלכלית, גם מבחינה אישית. לדוגמא בת דודה שלי משלמת לרו"ח כי סליחה על הביטוי "אין לה ז*ן" להתעסק בזה. עם גישה כזאת, היא משלמת על דברים מיותרים.
צעד נוסף שאפשר לעשות הוא להתחיל עם רו"ח וללמוד תוך כדי תנועה. תמיד אפשר להפסיק התקשרות.

תודה רבה!!
מזל טוב
אם את עוסק פטור אני לא חושבת שאת צריכה לפתוח תיק במעמ.

עכשיו נשאר לך החלק הכי קשה ומציק וזה ביטוח לאומי. שימי לב שאם את גם שכירה וגם עצמאית את יכולה להיות עצמאי שאינו עונה להגדרה ולשם ממש מעט או בכלל ביטוח לאומי. צריך לבדוק את הסכומים המדויקים מולם אפשר גם בפגישה פנים אל פנים בביטוח לאומי שם יסבירו לך את הדברים.
תבחרי תוכנה להוצאת קבלות (אני משתמשת במורנינג וזה סופר נוח)

היות ואת עוסק פטור את לא צריכה לשלם מעמ אבל כן מקדמות מס הכנסה. פה יש לי כמה דברים לכתוב. את לא חייבת לשלם מקדמות כל חודשים. את יכולה להחליט עם עצמך שאת לא משלמת מס הכנסה בכלל על בסיס דו חודשי ומשלמת בסוף השנה תשלום של די גדול של כמה עשרות אלפי שקלים ולהתכונן לזה מבחינת לשים כסף בצד וכו. אם את לא רוצה ומעדיפה לשלם כל חודש קצת ואז שבסוף השנה אפילו יחזירו לך תשלמי את המקדמות שמס הכנסה קבע. היתה לי שנה שמס הכנסה קבע לי מקדמות גבוהות יותר מסך ההכנסות של העסק אז צריך לשים לב ואם יש בעיה לפנות אליהם דרך מערכת פניות הציבור ולבקש שינוי. הכי קל (לי היה הכי קל) ללכת פיזית למס הכנסה ולדבר איתם. ככה גם הבנתי איך לשלם את המקדמות און ליין (כי היתה בעיה עם קוד הזדהות ועוד בירוקרטיות קטנות כאלה). עוד משהו הם סופר סופר נחמדים במס הכנסה ובאמת שמאוד עזרו לי בהתחלה לרבות למחול על כנסות והסברים.

יש לך אופציה לקרן השתלמות נצלי אותה.

כל טעות שאת עושה עכשיו כי את עושה את זה לבד בלי רואה חשבון אפשר לתקן בדוח של סוף השנה. אז לא להילחץ לשמור קבלות רלוונטיות של הוצאות לקרוא קצת מה את יכולה להפוך להוצאות מוכרות (כמו למשל חשבון טלפון או אינטרנט, חוזה שכירות, חשמל וכו לכל עסק יש הגדרה שונה).

בגדול את הכל אפשר לעשות לבד. אני עשיתי את כל הניירת של העסק שלי ושל בעלי לבד כמעט שנתיים כולל דוח הצהרת הון והרואה חשבון עשה רק את הדוח של סוף השנה ותיקן לי את הטעיות (והיו טעויות). ברגע שהעסק התחיל לצבור תאוצה כבר נמאס לי להתעסק בזה וגם היה משתלם כלכלית לשלם לרואה חשבון.

דעי שרשות המיסים מעמידה שירות חינמי לחלוטין של הגשת דוח סביבות אפריל יוני . ז״א שיבוא היום להגיש את דוח סוף השנה של 2024 מאפריל 2025 יש לך אפשרות לגשת לסניף מס הכנסה הקרוב למקום מגורייך לשבת עם יועץ מס והוא יעזור לך להגיש את הדוח בחינם. יש עוד שירות נחמד בשם אלפי (אתר אינטרנט) של רואי חשבון שגם עוזרים עם הגשת הדוח במחיר נמוך ובצורה מאוד פשוטה.

המון בהצלחה שהעסק רק ירווח ותהפכי לעוסק מורשה, חברה בעמ ותאגיד במהרה :)

בטח שהיא צריכה תיק במע"מ, הרי עוסק פטור זו הגדרה לעניין מע"מ, מה שכן היא כבר פתחה את התיק במע"מ באתר רשות המסים.

את לא חייבת לשלם מקדמות כל חודשים.
לפי החוק אם מס הכנסה קבע לה מקדמות, היא חייבת לשלם אותן במועדן, או להתחיל לספוג קנסות.

מזל טוב

עכשיו נשאר לך החלק הכי קשה ומציק וזה ביטוח לאומי. שימי לב שאם את גם שכירה וגם עצמאית את יכולה להיות עצמאי שאינו עונה להגדרה ולשם ממש מעט או בכלל ביטוח לאומי. צריך לבדוק את הסכומים המדויקים מולם אפשר גם בפגישה פנים אל פנים בביטוח לאומי שם יסבירו לך את הדברים.
תבחרי תוכנה להוצאת קבלות (אני משתמשת במורנינג וזה סופר נוח)

היות ואת עוסק פטור את לא צריכה לשלם מעמ אבל כן מקדמות מס הכנסה. פה יש לי כמה דברים לכתוב. את לא חייבת לשלם מקדמות כל חודשים. את יכולה להחליט עם עצמך שאת לא משלמת מס הכנסה בכלל על בסיס דו חודשי ומשלמת בסוף השנה תשלום של די גדול של כמה עשרות אלפי שקלים ולהתכונן לזה מבחינת לשים כסף בצד וכו. אם את לא רוצה ומעדיפה לשלם כל חודש קצת ואז שבסוף השנה אפילו יחזירו לך תשלמי את המקדמות שמס הכנסה קבע. היתה לי שנה שמס הכנסה קבע לי מקדמות גבוהות יותר מסך ההכנסות של העסק אז צריך לשים לב ואם יש בעיה לפנות אליהם דרך מערכת פניות הציבור ולבקש שינוי. הכי קל (לי היה הכי קל) ללכת פיזית למס הכנסה ולדבר איתם. ככה גם הבנתי איך לשלם את המקדמות און ליין (כי היתה בעיה עם קוד הזדהות ועוד בירוקרטיות קטנות כאלה). עוד משהו הם סופר סופר נחמדים במס הכנסה ובאמת שמאוד עזרו לי בהתחלה לרבות למחול על כנסות והסברים.

יש לך אופציה לקרן השתלמות נצלי אותה.

כל טעות שאת עושה עכשיו כי את עושה את זה לבד בלי רואה חשבון אפשר לתקן בדוח של סוף השנה. אז לא להילחץ לשמור קבלות רלוונטיות של הוצאות לקרוא קצת מה את יכולה להפוך להוצאות מוכרות (כמו למשל חשבון טלפון או אינטרנט, חוזה שכירות, חשמל וכו לכל עסק יש הגדרה שונה).

בגדול את הכל אפשר לעשות לבד. אני עשיתי את כל הניירת של העסק שלי ושל בעלי לבד כמעט שנתיים כולל דוח הצהרת הון והרואה חשבון עשה רק את הדוח של סוף השנה ותיקן לי את הטעיות (והיו טעויות). ברגע שהעסק התחיל לצבור תאוצה כבר נמאס לי להתעסק בזה וגם היה משתלם כלכלית לשלם לרואה חשבון.

דעי שרשות המיסים מעמידה שירות חינמי לחלוטין של הגשת דוח סביבות אפריל יוני . ז״א שיבוא היום להגיש את דוח סוף השנה של 2024 מאפריל 2025 יש לך אפשרות לגשת לסניף מס הכנסה הקרוב למקום מגורייך לשבת עם יועץ מס והוא יעזור לך להגיש את הדוח בחינם. יש עוד שירות נחמד בשם אלפי (אתר אינטרנט) של רואי חשבון שגם עוזרים עם הגשת הדוח במחיר נמוך ובצורה מאוד פשוטה.

המון בהצלחה שהעסק רק ירווח ותהפכי לעוסק מורשה, חברה בעמ ותאגיד במהרה :)
אפרת יקרה תודה רבה על ההודעה המפורטת וההסברים!!
אני יכולה לבקש השתתפות מהשכירות בהקשר של ההוצאות? (העסק מהבית)
שאלה שניה, מה כלכך שווה בקרן השתלמות?

אפרת יקרה תודה רבה על ההודעה המפורטת וההסברים!!
שאלה שניה, מה כלכך שווה בקרן השתלמות?
בגדול, כל הוצאה שקשורה לעסק שלך, כן, במידה מסוימת ועד תקרה מסוימת (למשל קפה זה גם הוצאה מוכרת)
תציצי פה למשל
העניין שיש אנשים שזה העבודה שלהם (רואה חשבון) לסדר לך את זה ולהגיד לך מי נגד מי.
ואז את פשוט זורקת עליהם את כל הקבלות שלך מדלק ועד שכירות כלה בקפה וסוכר והם "מיישרים קו"
בהינתן שאולי שמתישהו תצטרכי אולי להגיש דו"ח סוף שנה ולחתימה, מציע לחשוב אולי לפנות על מישהו, רו"ח בתחום אבל "קטן" אבל יעיל שייתן לך ייעוץ.
וילווה אותך. ככה יש כתובת אפילו אם זה תמורת 100 ש"ח או פחות לחודש ואז זה גם עם הדו"ח. ככה יש ראש שקט (זו גישתי אבל יש מצב שאני יחיד כאן)

בנוגע להשתלמות, זה שווה, כי עצמאי בניגוד שכיר יכול להחליט שהוא שם X ולא רק נגזרת ממשכורתו (במידה ונותנים לו בכלל) לטובת קרן השתלמות. יש לו מנדט בנוגע להאם בכלל וכמה לשים שם.
למה קרן השתלמות טובה? כי היא פטורה ממס רווח הון, כל שקל שייכנס לך משם הוא פטור ממס. כמו בפנסיה.
העניין שהיא נזילה אחרי 7 שנים [עריכה:6 שנים, וזו גם הוצאה מוכרת. תודה Paskar] ב"מכה אחת" (בצורה הונית) בניגוד למשל לקרן פנסיה שהיא בקצבאות (פעימות) ולא נדע כמה יהיה בסוף, כי זה תלוי מקדם ושאר החברים בקרן.

יש עצמאיים (ואני ביניהם) שמתייחס לקרן התשלמות כפנסיה ה"אמיתית" בניגוד לשאר הקופות. כי שמה אני אדע להגיד בקירוב עם כמה כסף איפגש מבלי לחשב מקדם זה או אחר.

בקיצור,
בהצלחה !

נערך לאחרונה ב:
שהיא נזילה אחרי 7 שנים
6 שנים.

עוד יתרון בקרן השתלמות הוא שמה שמופקד (בחישוב מבוסס אחוזים מההכנסה ועד לתקרה מסוימת) נחשב להוצאה מוכרת. וזה בנפרד מההפקדות לפנסיה (שהן חובה).
אבל מדובר בעוסק פטור, אז לא בטוח שמגיעים לסף המס.

בגדול, כל הוצאה שקשורה לעסק שלך, כן, במידה מסוימת ועד תקרה מסוימת (למשל קפה זה גם הוצאה מוכרת)
תציצי פה למשל
העניין שיש אנשים שזה העבודה שלהם (רואה חשבון) לסדר לך את זה ולהגיד לך מי נגד מי.
ואז את פשוט זורקת עליהם את כל הקבלות שלך מדלק ועד שכירות כלה בקפה וסוכר והם "מיישרים קו"
בהינתן שאולי שמתישהו תצטרכי אולי להגיש דו"ח סוף שנה ולחתימה, מציע לחשוב אולי לפנות על מישהו, רו"ח בתחום אבל "קטן" אבל יעיל שייתן לך ייעוץ.
וילווה אותך. ככה יש כתובת אפילו אם זה תמורת 100 ש"ח או פחות לחודש ואז זה גם עם הדו"ח. ככה יש ראש שקט (זו גישתי אבל יש מצב שאני יחיד כאן)

בנוגע להשתלמות, זה שווה, כי עצמאי בניגוד שכיר יכול להחליט שהוא שם X ולא רק נגזרת ממשכורתו (במידה ונותנים לו בכלל) לטובת קרן השתלמות. יש לו מנדט בנוגע להאם בכלל וכמה לשים שם.
למה קרן השתלמות טובה? כי היא פטורה ממס רווח הון, כל שקל שייכנס לך משם הוא פטור ממס. כמו בפנסיה.
העניין שהיא נזילה אחרי 7 שנים [עריכה:6 שנים, וזו גם הוצאה מוכרת. תודה Paskar] ב"מכה אחת" (בצורה הונית) בניגוד למשל לקרן פנסיה שהיא בקצבאות (פעימות) ולא נדע כמה יהיה בסוף, כי זה תלוי מקדם ושאר החברים בקרן.

יש עצמאיים (ואני ביניהם) שמתייחס לקרן התשלמות כפנסיה ה"אמיתית" בניגוד לשאר הקופות. כי שמה אני אדע להגיד בקירוב עם כמה כסף איפגש מבלי לחשב מקדם זה או אחר.

בקיצור,
בהצלחה !
תודה רבה שלומי על הפירוט!! בהחלט ידיעותיי בנושא הורחבו מאוד בזכותך.
אגב אם אני פטורה ממס לפי נקודות הזכות שלי עד לתקרה של העוסק פטור יש מה לשמור את הקבלות? הרי אני מבינה שהקבלות הן רק עבור מס הכנסה? או שגם ביטוח לאומי.?
לגבי קרן השתלמות אכן שווה!
תודה!

את יכולה להכריז על 25% מהשכירות כהוצאה מוכרת היות וזה ״חדר לעסק״ הבעיה היא שצריך ששכר הדירה יהיה מדווח לרשיות המס ולא הרבה בעלי דירה מסכימים לעשות את זה כי הם לא רוצים ובכן לשלם מס. יש סכומים שאין עליהם חיוב מס צריך לבדוק לאיזו קטגוריה נכנס החוזה שלך ואם בעל הדירה מסכים לדווח לרשויות המס שהוא משכיר לך דירה (אל תתאכזבי אם הוא לא גם שלי לא בדיוק מסכים) אבל כל שאר הדברים כמו חשבון חשמל, ארנונה אינטרנט כן אפשר.

בקרן השתלמות
קרן השתלמות פטורה ממס רווחי הון עד 18,900 בשנה (לא לתפוס אותה במילה על הסכום המדוייק) . זא אם את מצליחה למצוא בית השקעות עם דמי ניהול ממש נמוכים את יכולה להפקיד עד לתיקרה בלי קשר לרווחים של העסק שלך ולא לשלם מס רווחי הון כאשר הקרן נזילה (אחרי 6 שנים) . יש דעות בפורום שקרן השתלמות צריך לפדות כאשר היא נזילה. חייבת להודות שלא הבנתי עד הסוף למה ואת הקרנות שלי אני משאירה צוברות ולא פודה למרות שאני יכולה.

מבחינת הוצאות מוכרות, באמת שאני מציעה לך לקרוא על זה באתרים כמו כל זכות או אתרים על עסקים זעירים . תביני לאיזה תחום נכנס העסק שלך ומה את יכולה לרשום כהוצאה מוכרת ומה. כמו כן יש חוקים לגבי כמה זמן את צריכה לשמור את הקבלות ואם צריך יומן באיזה פורמט הוא צריך להיות. בקיצור להכיר את החוקים ואז להבין מה את כן או לא יכולה לעשות. אם את לא בטוחה שווה לעשות שיחה אחת עם רואה חשבון באופן מסודר להבין מי נגד מי ואיך לתייק את הקבלות במיוחד אם את מחליטה לעשות את הניהול חשבונות לבד בהתחלה. למשל יש אפשרות להצהיר על בגדים כהוצאה מוכרת אבל אצלי למשל חייב שזה יהיה לשימוש במקום העבודה בלבד ועם כיתוב ברור על הבגד. או למשל קניות בסופר אני לא יכולה לשים על העסק אבל כיבוד קל (קפה כוסות חד פעמיות עוגיות) אפשר. אז הכל תלוי מקצוע.
ידע זה כוח כמה שתדעי יותר יהיה לך קל יותר וגם תדעי מה לבקש מהרואה חשבון .

לפי החוק אם מס הכנסה קבע לה מקדמות, היא חייבת לשלם אותן במועדן, או להתחיל לספוג קנסות.
ברור שצריך לעשות הכל לפי חוק ובזמן, ויותר קל לבקש לשנות את המוקדמות מאשר להתחיל להסתבך עם קנסות. עדין מניסיון אישי לא שילמתי מקדמות כמה חודשים בגלל הזנחה שלי ובירוקרטיה של המחשב ובסוף שינו את המקדמות וביטלו את הקנס במקום. היחידים שלא וויתרו לי קנס מעולם (ריבית והצמדה) היו ביטוח לאומי.

את יכולה להכריז על 25% מהשכירות כהוצאה מוכרת היות וזה ״חדר לעסק״ הבעיה היא שצריך ששכר הדירה יהיה מדווח לרשיות המס ולא הרבה בעלי דירה מסכימים לעשות את זה כי הם לא רוצים ובכן לשלם מס. יש סכומים שאין עליהם חיוב מס צריך לבדוק לאיזו קטגוריה נכנס החוזה שלך ואם בעל הדירה מסכים לדווח לרשויות המס שהוא משכיר לך דירה (אל תתאכזבי אם הוא לא גם שלי לא בדיוק מסכים) אבל כל שאר הדברים כמו חשבון חשמל, ארנונה אינטרנט כן אפשר.

קרן השתלמות פטורה ממס רווחי הון עד 18,900 בשנה (לא לתפוס אותה במילה על הסכום המדוייק) . זא אם את מצליחה למצוא בית השקעות עם דמי ניהול ממש נמוכים את יכולה להפקיד עד לתיקרה בלי קשר לרווחים של העסק שלך ולא לשלם מס רווחי הון כאשר הקרן נזילה (אחרי 6 שנים) . יש דעות בפורום שקרן השתלמות צריך לפדות כאשר היא נזילה. חייבת להודות שלא הבנתי עד הסוף למה ואת הקרנות שלי אני משאירה צוברות ולא פודה למרות שאני יכולה.

מבחינת הוצאות מוכרות, באמת שאני מציעה לך לקרוא על זה באתרים כמו כל זכות או אתרים על עסקים זעירים . תביני לאיזה תחום נכנס העסק שלך ומה את יכולה לרשום כהוצאה מוכרת ומה. כמו כן יש חוקים לגבי כמה זמן את צריכה לשמור את הקבלות ואם צריך יומן באיזה פורמט הוא צריך להיות. בקיצור להכיר את החוקים ואז להבין מה את כן או לא יכולה לעשות. אם את לא בטוחה שווה לעשות שיחה אחת עם רואה חשבון באופן מסודר להבין מי נגד מי ואיך לתייק את הקבלות במיוחד אם את מחליטה לעשות את הניהול חשבונות לבד בהתחלה. למשל יש אפשרות להצהיר על בגדים כהוצאה מוכרת אבל אצלי למשל חייב שזה יהיה לשימוש במקום העבודה בלבד ועם כיתוב ברור על הבגד. או למשל קניות בסופר אני לא יכולה לשים על העסק אבל כיבוד קל (קפה כוסות חד פעמיות עוגיות) אפשר. אז הכל תלוי מקצוע.
ידע זה כוח כמה שתדעי יותר יהיה לך קל יותר וגם תדעי מה לבקש מהרואה חשבון .
וואוו שווה ביותר! תודה רבה על כל האינפורמציה!!
ברור שצריך לעשות הכל לפי חוק ובזמן, ויותר קל לבקש לשנות את המוקדמות מאשר להתחיל להסתבך עם קנסות. עדין מניסיון אישי לא שילמתי מקדמות כמה חודשים בגלל הזנחה שלי ובירוקרטיה של המחשב ובסוף שינו את המקדמות וביטלו את הקנס במקום. היחידים שלא וויתרו לי קנס מעולם (ריבית והצמדה) היו ביטוח לאומי.
הזוי...דווקא הם

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T כדאיות פתיחת עוסק פטור לשכיר עם שכר גבוה מיסים 21
deussex פתיחת עוסק פטור שאינו עומד בתנאי ביטוח לאומי, בשביל קרן השתלמות נוספת + הוצאות מוכרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
U מחויבות בירוקרטית על פתיחת תיק עוסק פטור מיסים 2
M פתיחת עוסק פטור עבור קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
א פתיחת עוסק פטור עבור הטבת קרן ההשתלמות צרכנות פיננסית 4
T פתיחת תיקים עוסק פטור במס הכנסה אונליין מיסים 0
G פתיחת עוסק פטור במקביל לעבודה כשכיר - שווה את הבלאגן? אוף טופיק 1
מ פתיחת עוסק פטור להכנסה שנתית נמוכה מאד צרכנות פיננסית 7
ד פתיחת עוסק פטור וכו' צרכנות פיננסית 48
Fitch פתיחת עוסק פטור לשכיר - רשימת מטלות ראשונית התפתחות אישית 30
S פתיחת עוסק פטור - שאלות על התהליך צרכנות פיננסית 7
Sinister פתיחת עוסק פטור למטרת הפרשה לקרן השתלמות - הצד הביורוקראטי צרכנות פיננסית 8
unrealx פתיחת עוסק זעיר התפתחות אישית 6
D פתיחת חשבון בנק עבור עוסק מורשה צרכנות פיננסית 0
A פתיחת עוסק מורשה בשביל קרן השתלמות של עצמאי שוק ההון 59
זאב פתיחת עוסק מורשה התפתחות אישית 7
א פתיחת חשבון מסחר / אזרחות אמריקאית שוק ההון 2
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
ע גילוי מרצון לזוג אמריקאי + פתיחת חשבון ב ib מיסים 28
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
Omer Daniel פתיחת חשבון באקסלנס שוק ההון 5
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
D פתיחת סתימה עם פומפה בכיור מטבח כשיש גם ניקוז מדיח כלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
ג פתיחת חשבון בחו"ל לחירום שוק ההון 8
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ה פתיחת קרן השתלמות ללא סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H פתיחת תיק מניות במיטב דש שוק ההון 4
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
M שותפות בסטארט אפ ומהלך הדברים בעת פתיחת חברה התפתחות אישית 25
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
ShayIL פתיחת חשבון. EUR בWise צרכנות פיננסית 7