• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת עוסק מורשה בשביל קרן השתלמות של עצמאי

AnaRhisT

משתמש רשום
דירוג
1
אהלן,
אני עובד כשכיר בתחום ההייטק (מהנדס תוכנה), בעקבות היתרונות הרבים של קרן ההשתלמות אצל שכירים (פטור ממס על הרווח, והלוואה של 78% מההון בריבית פריים פלוס חצי), אני מעוניין לפתוח קרן השתלמות של עצמאי.
אין לי בפועל עסק, מה עליי לעשות כדי לפתוח קרן השתלמות של עצמאי? מקריאה מהירה באינטרנט, אני לא יכול להיות עוסק פטור (כי שירותי מתכנת למשל לא כלולים שם), אך אני יכול לפתוח עוסק מורשה.
השאלה הנוספת היא האם תהיה בעיה לפתוח עוסק מורשה למרות שאין לי עסק בפועל?
והאם תהיה איזשהי מניעה לא להפקיד לקרן השתלמות של עצמאי? כי בסופו של דבר לקרן לא אמור להיות אכפת, העיקר שאני מפקיד לשם כסף. (כמובן אני אשים לב להטבת המס, שלא יעלה על סכום מסויים בשנה הזו, סדר גודל של 18אלף ממה שזכור לי).
תודה מראש לעוזרים!

אולי תפתח עסק שכן יכול להיות עוסק פטור..
המטרה פה לפתוח קרן השתלמות של עצמאי ללא פתיחת עסק בפועל. שיהיה רשום משהו על הנייר, נותן שירותי פיתוח תוכנות וכו'.. השאלה שלי האם תהיה עם זה איזשהי בעיה?

והאם תהיה איזשהי מניעה לא להפקיד לקרן השתלמות של עצמאי? כי בסופו של דבר לקרן לא אמור להיות אכפת, העיקר שאני מפקיד לשם כסף. (כמובן אני אשים לב להטבת המס, שלא יעלה על סכום מסויים בשנה הזו, סדר גודל של 18אלף ממה שזכור לי).
אין לך קרן השתלמות מהמעסיק כבר?
הפטור של 18 אלף הוא לאדם לא לכול קרן.

המטרה פה לפתוח קרן השתלמות של עצמאי ללא פתיחת עסק בפועל. שיהיה רשום משהו על הנייר, נותן שירותי פיתוח תוכנות וכו'.. השאלה שלי האם תהיה עם זה איזשהי בעיה?
כל עוד אין לך הכנסה אתה בעצם מפספס את ההטבה הכי גדולה של קה"ש.

הטבה של פטור ממס רווחי הון לרוב מתגמדת מול דמי הניהול.

• אהבתי
Reactions: HHH
כל עוד אין לך הכנסה אתה בעצם מפספס את ההטבה הכי גדולה של קה"ש.

הטבה של פטור ממס רווחי הון לרוב מתגמדת מול דמי הניהול.

בדיוק היום חישבתי את זה, ובהנחה לתשואה של 7 אחוז ודמי ניהול של 0.5%, הפטור ממס רווחי הון יתגמד רק לאחר קרוב ל-62 שנים

בדיוק היום חישבתי את זה, ובהנחה לתשואה של 7 אחוז ודמי ניהול של 0.5%, הפטור ממס רווחי הון יתגמד רק לאחר קרוב ל-62 שנים
היו על זה כבר המון דיונים בפורום.
קודם כל החישוב שלך שגוי. אחרי 62 שנה של דמי ניהול 0.5% יותר ששילמת כמעט 27% מכלל הכסף שלך (ולא רק מהרווחים) כדמי ניהול. כלומר אחרי 62 שנים הקה"ש כבר מפסידה בפער גדול לעומת החשבון הממוסה.
דבר שני, מה שהרבה אנשים שוכחים זה התשלום בזמן המשיכה. רוב האנשים (לפחות בגישה הרווחת בפורום) לא מתכננים למשוך את כל הכסף שלהם במכה בגיל מסויים, אלא למשוך כל שנה 3% מהתיק עד שהם מתים. כלומר לשלם דמי ניהול במשך 60 שנה זה די הגיוני (מגיל 30 עד 90, בערך).
דבר שלישי, אתה לא לוקח בחשבון את שאר העלויות שיש בקה"ש מעבר לדמי הניהול (כמו הוצאות ניהול השקעות של כ0.1% נוספים) ואת איכות המעקב שלהם (שלרוב פחותה משמעותית אל מול קרנות אמריקאיות/איחריות מגבילות).
חוץ מזה שגמישות ושקיפות שיש בתיק הממוסה הרגיל שווים לא מעט כסף בפני עצמם (לדעתי לפחות). ואלו דברים שאין לך כלכך בקה"ש.

היו על זה כבר המון דיונים בפורום.
קודם כל החישוב שלך שגוי. אחרי 62 שנה של דמי ניהול 0.5% יותר ששילמת כמעט 27% מכלל הכסף שלך (ולא רק מהרווחים) כדמי ניהול. כלומר אחרי 62 שנים הקה"ש כבר מפסידה בפער גדול לעומת החשבון הממוסה.
דבר שני, מה שהרבה אנשים שוכחים זה התשלום בזמן המשיכה. רוב האנשים (לפחות בגישה הרווחת בפורום) לא מתכננים למשוך את כל הכסף שלהם במכה בגיל מסויים, אלא למשוך כל שנה 3% מהתיק עד שהם מתים. כלומר לשלם דמי ניהול במשך 60 שנה זה די הגיוני (מגיל 30 עד 90, בערך).
דבר שלישי, אתה לא לוקח בחשבון את שאר העלויות שיש בקה"ש מעבר לדמי הניהול (כמו הוצאות ניהול השקעות של כ0.1% נוספים) ואת איכות המעקב שלהם (שלרוב פחותה משמעותית אל מול קרנות אמריקאיות/איחריות מגבילות).
חוץ מזה שגמישות ושקיפות שיש בתיק הממוסה הרגיל שווים לא מעט כסף בפני עצמם (לדעתי לפחות). ואלו דברים שאין לך כלכך בקה"ש.

צודק, חישבתי לא נכון.
בחישוב חדש, כולל הוצאות ניהול ההשקעות, יצא לי שקרן השתלמות מובילה למשך 49 שנים (בהנחת אינפלצייה של 0% לשנה).
בגרף-העקום ש"מוביל" מסמן שמשיכה של כל ההשקעות בתיק ברגע זה תוביל לקבלת יותר כסף:
nnjrfe

אם טעיתי שוב בחישוב, אשמח אם תסביר לי איך חישבת.
בכל אופן-49 שנים זה לא פרק זמן מבוטל. בהנחה שכן מתכננים להשתמש בכסף (ולא לפרוש כלכלית-אני מסכים איתך שאם מתכננים לפרוש כלכלית, עדיף להשתמש בחשבון הממוסה שהוא גמיש יותר) כולו בפרק זמן זה-יש עדיפות לקה"ש, ובמהלך הזמן אפשר להתמקח על דמי הניהול.
בנוגע לאיכות המעקב-בנקודה כלשהי, אני מניח שנפתחת האפשרות לעבור לקה"ש IRA בהנחה של הפקדה מקסימלית-ובמקרה שכזה, א'-ניתן לבחור בקרן מחקה אמריקאית או אירית, וב'-דמי הניהול יורדים, למיטב הבנתי.
מכיוון שאני מניח שאפשר לעבור לקרן IRA תוך פחות מ-49 שנים, וניתן כמובן להתמקח על דמי הניהול לאורך התקופה-קה"ש היא מוצר משתלם.

נערך לאחרונה ב:
אני רואה שהתמונה לא עולה:
http://prntscr.com/nnjxj3

פונקציה אדומה-קרן השתלמות-דמי ניהול 0.5%, הוצאות ניהול השקעות 0.1% שירדו מהתשואה של 7% בכל שנה (לפי הפונקציה, דמי הניהול לא יכולים לאכול את ההפקדה הראשונית-הדבר נובע מההנחות הנ"ל)
פונקציה כחולה-תיק השקעות ממוסה (אתה מקבל 75% מההפרש בין שווי ההשקעה שלך ברגע t לבין שווי ההפקדה שלך+100% של שווי ההפקדה שלך, בהנחה של אינפלציה 0%)-ככל שהאינפלציה גדולה יותר, כך צפוי שהיתרון של תיק ממוסה יעלה.

*התיק הממוסה יוצא מהנחה של 0% דמי משמורת ו-0% עמלות קנייה ומכירה.

נערך לאחרונה ב:
שיש גם מיסוי מופחת בפרישה ולחלקנו יש את היכולת למכור בשכבות
@דור ה-Z

צודק, ולכן אגדיר את נכונות התוצאות שלי עד לגיל הפרישה, בהנחה שרוצים לנצל את כל הכסף תוך פחות מ-49 שנים, לא בוצעו שינויים בדמי הניהול ואין העברה ל-IRA, ותשואה ריאלית זהה של 7% בשני המקרים

נערך לאחרונה ב:
טוב, אני חושב שסיימתי לתקן את השגיאות שעליתי עליהן-אם טעיתי, אשמח אם מישהו יסביר לי :)

צודק, ולכן אגדיר את נכונות התוצאות שלי עד לגיל הפרישה, בהנחה שרוצים לנצל את כל הכסף תוך פחות מ-49 שנים, לא בוצעו שינויים בדמי הניהול ואין העברה ל-IRA, ותשואה ריאלית זהה של 7% בשני המקרים
לקצץ לטווחי זמנים שלא קשורים למציאות הם נתונים "שלא קשורים למציאות"
אם יש לך מס שהצטבר ואתה נמצא דקה לפני פרישה, האם תמשוך ותשלם את מלוא המס או תחכה דקה ותמכור עם חבות מס נמוכה יותר?

בכל אופן-49 שנים זה לא פרק זמן מבוטל. בהנחה שכן מתכננים להשתמש בכסף (ולא לפרוש כלכלית-אני מסכים איתך שאם מתכננים לפרוש כלכלית, עדיף להשתמש בחשבון הממוסה שהוא גמיש יותר) כולו בפרק זמן זה-יש עדיפות לקה"ש, ובמהלך הזמן אפשר להתמקח על דמי הניהול.
מסכים. אם יש לך "יעד" כזה אכן יש יתרון לקה"ש.
מצד שני, יעד כזה הוא לרוב משהו מאוד לא כלכלי/סולידי. תחשוב שבזמן כשה אתה צובר יחסית הרבה כסף. מה כבר אתה יכול לרצות לקנות בסכום כזה? לרוב זה או אוטו יקר (ומיותר) או בית או משהו בסגנון.
ואלו דברים שיש דרכים אחרות (יותר כלכליות) כדי לקנות.

אשמח להתייחסות,
האם תהיה בעיה לפתוח עוסק מורשה ללא עסק בפועל?

לקצץ לטווחי זמנים שלא קשורים למציאות הם נתונים "שלא קשורים למציאות"
אם יש לך מס שהצטבר ואתה נמצא דקה לפני פרישה, האם תמשוך ותשלם את מלוא המס או תחכה דקה ותמכור עם חבות מס נמוכה יותר?

הנתונים האלה לא רלוונטים, רק אם מישהו באמת מתכוון "לסחוב" את קרן ההשתלמות שלו עד הפרישה-האם 100% שכולם יעשו זאת? לא.
חוץ מזה, ברגע שדמי הניהול משתנים/עוברים ל-IRA הכדאיות של הקרן עולה, אז ייתכן שבפועל עדיף קרן השתלמות לאורך זמן ארוך הרבה יותר (למשל, בוא נגיד והצלחת להוריד את דמי הניהול ל-0.3%-עקב התחמקחות או מעבר ל-IRA -קרן ההשתלמות תוביל על החשבון ההממוסה מרגע זה, תחת הנסיבות שתיארתי, למשך 102 שנים!).
יש הרבה גורמים שחסרים במודל זה-אינפלציה, דמי משמרת, פרישה וכו'-אבל אני מאמין שהוא נותן מושג די טוב עד שנות הפרישה איזה כלי עדיף.

מסכים. אם יש לך "יעד" כזה אכן יש יתרון לקה"ש.
מצד שני, יעד כזה הוא לרוב משהו מאוד לא כלכלי/סולידי. תחשוב שבזמן כשה אתה צובר יחסית הרבה כסף. מה כבר אתה יכול לרצות לקנות בסכום כזה? לרוב זה או אוטו יקר (ומיותר) או בית או משהו בסגנון.
ואלו דברים שיש דרכים אחרות (יותר כלכליות) כדי לקנות.

בוא נאמר שאני רוצה לקנות בית עם הכסף שחסכתי בקה"ש-אני מאמין שזה דיל די טוב-אתה מסוגל לקנות בית ב"מזומן"-ללא משכנתא. מה רע?
אפילו הלוואה על חשבון הקה"ש ההולכת וגדלה יכולה להשתלם יותר, בהנחה ויש חברה שתסכים להלוואות בערבות קרן שכזו (מישהו יודע אם הלמן-אלדובי או אינטרגמל עושים דברים כאלה?).
תמיד נחמד להיות בעלים של נכס כזה-שיכול להיות נזיל בין רגע אחרי 6 שנים, ואפשר להלוואות כנגדו תחת תנאים לא רעים בכלל.

מה שאתה מנסה לעשות, זה להונות את רשות המיסים.
אם אתה חושב שזה רעיון חכם, אז בהצלחה.

אשמח להתייחסות,
האם תהיה בעיה לפתוח עוסק מורשה ללא עסק בפועל?

למיטב הבנתי מדובר בתכנון מס ולא בהונאה-ומשיחה שערכתי עם מנהלת חשבונות, הדבר אכן אפשרי.
עם זאת-א' נראה לי שכדאי לך לפתוח עסק פטור-יש לו הוצאות ניהוליות קטנות יותר וב'-קח בחשבון שיש מחיר לא כלכלי-אתה מזמין את רשויות המס להכנס לחיים שלך, תצטרך לשלוח הצהרות הון וכו'..

הנתונים האלה לא רלוונטים, רק אם מישהו באמת מתכוון "לסחוב" את קרן ההשתלמות שלו עד הפרישה-האם 100% שכולם יעשו זאת? לא.
הפוך - הנתונים שלך רלוונטים רק אם מישהו באמת מתכוון לפתוח את קרן ההשתלמות ולנצל את כל הכסף שבה.
האם 100% שכולם יעשו זאת?

בוא נאמר שאני רוצה לקנות בית עם הכסף שחסכתי בקה"ש-אני מאמין שזה דיל די טוב-אתה מסוגל לקנות בית ב"מזומן"-ללא משכנתא. מה רע?
מה טוב?
יש המון דרכים יותר יעילות כלכלית לעשות את זה. לפדות קרן השתלמות לדעתי זאת לא אחת מהן.

אפילו הלוואה על חשבון הקה"ש ההולכת וגדלה יכולה להשתלם יותר, בהנחה ויש חברה שתסכים להלוואות בערבות קרן שכזו (מישהו יודע אם הלמן-אלדובי או אינטרגמל עושים דברים כאלה?).
באותה מידה אתה יכול לקחת הלוואה מהברוקר שלך.
אגב, שים לב שהלוואה מהקה"ש לא אפשרית אם אתה בIRA, מה שקצת סותר את הנקודה הקודמת שלך לגבי הוזלת דמי הניהול.
תמיד נחמד להיות בעלים של נכס כזה-שיכול להיות נזיל בין רגע אחרי 6 שנים, ואפשר להלוואות כנגדו תחת תנאים לא רעים בכלל.
עוד יותר נחמד להיות בעלים של תיק השקעות רגיל, שיכול להיות נזיל בין רגע מהשנה הראשונה, ואפשר להלוות כנגדו תחת תנאים לא רעים בכלל.
ויותר מזה - הוא הרבה יותר גמיש. אתה יכול לקחת אותו איתך לכל מדינה שתחפוץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D פתיחת חשבון בנק עבור עוסק מורשה צרכנות פיננסית 0
זאב פתיחת עוסק מורשה התפתחות אישית 7
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T כדאיות פתיחת עוסק פטור לשכיר עם שכר גבוה מיסים 21
deussex פתיחת עוסק פטור שאינו עומד בתנאי ביטוח לאומי, בשביל קרן השתלמות נוספת + הוצאות מוכרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
U מחויבות בירוקרטית על פתיחת תיק עוסק פטור מיסים 2
M פתיחת עוסק פטור עבור קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
א פתיחת עוסק פטור עבור הטבת קרן ההשתלמות צרכנות פיננסית 4
T פתיחת תיקים עוסק פטור במס הכנסה אונליין מיסים 0
unrealx פתיחת עוסק זעיר התפתחות אישית 6
G פתיחת עוסק פטור במקביל לעבודה כשכיר - שווה את הבלאגן? אוף טופיק 1
מ פתיחת עוסק פטור להכנסה שנתית נמוכה מאד צרכנות פיננסית 7
ד פתיחת עוסק פטור וכו' צרכנות פיננסית 48
Fitch פתיחת עוסק פטור לשכיר - רשימת מטלות ראשונית התפתחות אישית 30
S פתיחת עוסק פטור - שאלות על התהליך צרכנות פיננסית 7
Sinister פתיחת עוסק פטור למטרת הפרשה לקרן השתלמות - הצד הביורוקראטי צרכנות פיננסית 8
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
ע גילוי מרצון לזוג אמריקאי + פתיחת חשבון ב ib מיסים 28
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
Omer Daniel פתיחת חשבון באקסלנס שוק ההון 5
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
D פתיחת סתימה עם פומפה בכיור מטבח כשיש גם ניקוז מדיח כלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
ג פתיחת חשבון בחו"ל לחירום שוק ההון 8
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ה פתיחת קרן השתלמות ללא סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H פתיחת תיק מניות במיטב דש שוק ההון 4
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
M שותפות בסטארט אפ ומהלך הדברים בעת פתיחת חברה התפתחות אישית 25
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
ShayIL פתיחת חשבון. EUR בWise צרכנות פיננסית 7