• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פקדונות - כן או לא או לא עכשיו

• פותח הנושא grmp
  • פורסם בתאריך
אני נעלתי את רוב הכסף כך:
10% מהקרן בריבית קבועה לא צמודה של 3.4% שנתי - למשך 6 שנים פקדון אננס של מזרחי, יציאה רק לאחר 3 שנים. ברמה יומית.
5% מהקרן כקרן חירום -רימונים למשך שנה p-1.7% למשך שנה - זמין ברמה יומית.
25% מהקרן - רימונים למשך שנתיים, p-1.15%, זמין כל 3 חודשים.
60% מהקרן - רימונים למשך שנתיים, p-1.35%, זמין כל 3 חודשים.

לא המלצה,
אני ביצעתי כך כיוון שאני חושב שריבית בנק ישראל יעלה לפחות ב 1% עד סוף שנה.
בנקודת זמן זו אוכל להחליט אם לשפר את התוכניות (על ידי משיכה בנקודת משיכה) והפקדה בפקדונות לטווח ארוך, עם ריביות גדולות יותר.
זה כרגע מה שעשיתי,
רוב הבנקים כרגע צופים שריבית בנק ישראל עד סוף שנה תגיע ל 3.25-3.5 אחוז. ולכן, לטעמי, הריביות בכל הפקדונות הללו יעברו את ה 3.5 אחוז. עם נזילות כל 3 חודשים.

בזמן זה, יכול להיות שיפתחו פקדונות לזמן ארוך יותר - בריבית שנתית גבוהה יותר מכיום (3.7% שנתי) - אני מחכה לריבית של 4.5-5% שנתית ושם זה כבר יתחיל לקרוץ לי.

נראה שכשלא מתזמנים את שוק ההון אז מנסים לתזמן את בנק ישראל :)
אני בדילמה דומה וחשבתי במקום לחכות לפיקדון למצע קניות של מק"מים,
כלומר לחלק את הסכום שאני רוצה להשקיע בפיקדון ולקנות בכל חודש/חודשיים מק"מ חדש שייצא, גם עם עמלת קנייה זה עדיין משתלם לי. כרגע מה שאני מנסה להבין זה האם יש דמי משמרת על מק"מ, אני אמור לקבל תשובה מהבנק - אשמח לדעת אם כמו קרן כספית גם מק"מים פטורים מדמי משמרת כי זו שאלה שבבנק הבטיחו לבדוק ולחזור.

מהו המינימום לרכישה של קרן כספית? ניסתי לרכוש 600 יחידות של https://www.funder.co.il/fund/5128087.
בברוקר כתוב שהמינימום הוא 1, אבל כהתקשרתי לחדר המסחר אמרו שזאת קרן גדולה.
האם יש קרן כספית שאפשר להפקיד בה אלפי שקלים בודדים?
תודה

מה דעתכם על הרעיון הבא:

חשבתי להכנס לפקדון שנותן 3.2% ריבית שנתית לתקופה של 4 שנים, כשאפשר לצאת מתי שרוצים לפני ה4 שנים (בריבית נמוכה יותר) ובהתראה של 35 יום מראש.
בתכלס, אני יכול להסתדר בלי הכסף גם שנה, אבל הרעיון שלי מאחורי הנזילות הזאת הוא להיות מוכן למקרה של עליית ריבית משמעותית לאחר הכניסה.

אם נניח הריבית תעלה בעוד אחוז בהמשך, אני מיד אשלוף את הכסף מתוך הנחה שבעוד 35 יום מרגע השליפה אוכל למצוא פקדון בריבית אטרקטיבית יותר בתנאי נזילות דומים.

מה דעתכם? יש לכם הצעה טובה יותר בשביל להיות מוכן למקרה של עליית ריבית משמעותית בהמשך (ובמקביל לא לחטוף במקרה של ירידת ריבית משמעותית)?

• אהבתי
Reactions: d4c
כנראה הרבה יותר נמוכה.

כך שהרעיון לא שונה בהרבה מלהחזיק מזומן או מק"מ.
לדעתי זה נכון בתנאי שהריבית תעלה בצורה משמעותית ההמשך (כי אז אני שולף מהר את הכסף).
אבל אם היא לא תעלה בצורה משמעותית בהמשך - אני נשאר בפקדון עם 3.2% לשנה וזה עדיף על מזומן או מק"מ.

אלא אם כמובן אני מפספס כאן משהו

לדעתי זה נכון בתנאי שהריבית תעלה בצורה משמעותית ההמשך (כי אז אני שולף מהר את הכסף).
אבל אם היא לא תעלה בצורה משמעותית בהמשך - אני נשאר בפקדון עם 3.2% לשנה וזה עדיף על מזומן או מק"מ.

אלא אם כמובן אני מפספס כאן משהו
פקדון צמוד מדד עלול לעקוף את שניהם

פקדון צמוד מדד עלול לעקוף את שניהם
אני כבר משקיע בפקדון צמוד מדד (עוד מלפני יותר משנה). אבל הבנתי שיש יחס מנוגד בין הריבית למדד המחירים לצרכן - לכן רוצה גם להשקיע בפיקדון שתלוי בריבית.

יש לך בלאומי ב3.25% וסגור רק לשנתיים.
בפועלים מכיר פקדון על אותה תקופה בריבית גבוהה יותר עם תחנה אחרי שנה.
אבל הפער בריביות פחות חשוב לי כרגע, יותר מעניין אותי למצוא דרך להיות מוכן למקרה של עליית ריבית משמעותית - ואני חושב שפקדון נזיל נותן את זה (לא בצורה מושלמת כמובן)

נערך לאחרונה ב:
אני כבר משקיע בפקדון צמוד מדד (עוד מלפני יותר משנה). אבל הבנתי שיש יחס מנוגד בין הריבית למדד המחירים לצרכן - לכן רוצה גם להשקיע בפיקדון שתלוי בריבית.
מה חשוב לך יותר? לשמור על הערך הריאלי של הכסף או להנות מתשואה נומינלית?

אבל הבנתי שיש יחס מנוגד בין הריבית למדד המחירים לצרכן - לכן רוצה גם להשקיע בפיקדון שתלוי בריבית.
זה משפט לא נכון. בעשור האחרון המשפט ההפוך היה נכון - ריבית נמוכה ואינפלציה נמוכה במקביל.

חשבתי להכנס לפקדון שנותן 3.2% ריבית שנתית לתקופה של 4 שנים, כשאפשר לצאת מתי שרוצים לפני ה4 שנים (בריבית נמוכה יותר) ובהתראה של 35 יום מראש.
איפה יש את זה היום?

אם הכוונה שלך היא הכספי קרן חירום שגם ככה החלופה היא שהיו בעו"ש זה פתרון טוב
בנוסף אם תצטרך מידית את הכסף, הבנק לרוב יתן לך הלוואת גישור ל35 ימים האלה

*אני מחזיק את הקרן חירום שלי בפקדון קרמבולה של מזרחי (אין אותו היום), צמוד למדד וזמין מידי יום

יש בדיסקונט פקמ לשנה בריבית משתנה p-1.5%

תגידו, בעקבות כל מה שקורה עם הריביות לאחרונה - האם פתחו איזה פיקדון צמוד מדד עם תחנות יציאה של פחות משנה, שגם לוקח את הגבוה מבין המדד לבין ריבית קבועה מראש?

תגידו, בעקבות כל מה שקורה עם הריביות לאחרונה - האם פתחו איזה פיקדון צמוד מדד עם תחנות יציאה של פחות משנה, שגם לוקח את הגבוה מבין המדד לבין ריבית קבועה מראש?
אם תמצא פחות משנה תודיע

• אהבתי
Reactions: d4c
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
A מחזור פקדונות צמודים למדד – תוספת תשואה? צרכנות פיננסית 14
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
A התמחרות פקדונות צרכנות פיננסית 4
G סיכום פקדונות בנקים שוק ההון 5
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
I פקדונות צמודי מדד שוק ההון 2
F פקדונות - הבנקים הפחות בולטים עם ריבית גבוהה יותר? שוק ההון 3
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
F פקדונות - שאלות שוק ההון 14
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1
Z ביטוח פקדונות שיקליים ib פוסטים מאיכות נמוכה 0
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
קורא הדוק קיזוז מס רווחי הון על פקדונות בנקאיים מיסים 3
A שילוב פקדונות בתיק במקום אג"ח שוק ההון 19
A פקדונות במטבעות/מדינות עם סביבת ריבית גבוהה שוק ההון 22
גרהם שאלה של כופר - מישהו מכיר פקדונות בנקאיים? שוק ההון 18
Mamaof פקדונות בנק מזרחי טפחות שוק ההון 49
T פקדונות בנקאיים - ריבית טובה יותר מהמוצעת שוק ההון 8
א פקדונות מובנים שוק ההון 4
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 13
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 3
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה