• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

פקדונות - כן או לא או לא עכשיו

• פותח הנושא grmp
  • פורסם בתאריך

grmp

משתמש סולידי
דירוג
20
נראה שבעקבות העלאת הריבית, המוצר שנקרא פיקדון בנקאי חוזר להיות אטקטיבי יותר.

הייתי רוצה לשים חלק מסויים מההון שלי בפיקדון עם סיכון נמוך. ממה שחקרתי והצלחתי למצוא (דרוש טיפה התמקחות, אשמח לשמוע אם מישהו שמע על דברים יותר טובים):
- פיקדון צמוד מדד בלי הגנה לאינפלציה שלילית. נעול לשנתיים ראשונות ואז תחנת יציאה כל שנה. (בנק ירושלים)
- ריבית קבועה של 2.5%, נעול ל3 שנים ואז נזיל ברמה יומית לעוד 3 שנים.

הלבטים שלי:
- לא נזיל
- ריבית לא מספיק גבוהה בשביל מחיר החוסר-נזילות
- אולי בגלל העלאת הריבית יצוצו להם פיקדונות בתנאים יותר טובים ממש בקרוב, בסגנון שנות ה80 וה90.

אשמח ל2 אגורות שלכם, והמלצות לאלטרנטיבות (לא בהכרח פקדונות בנקאיים, פתוח להכל.)

דירה להשכיר

משתמש סולידי
דירוג
9
מזרחי טפחות הציעו לי 0.4% צמוד לעליית ריבית הפריים עם יציאה כל 3 חודשים, עונה על בעית הנזילות שציינת אבל כמובן שריבית נמוכה

SolidusMaximus

משתמש ותיק
דירוג
648
אופציה שלוש, לדעתי.
אלא אם אתה מסתפק בפיקדון "פשוט" עכשיו, שנפרע בעתיד הרחוק (מה שכרגע פריים מינוס X, עוד שנה ככל הנראה יהיה פריים מינוס הרבה יותר)
זה כמובן רחוק מצמוד מדד, אבל זה משהו.

בכל אופן לא חושב שהייתי נועל לתקופות מאוד מאוד ארוכות בצמוד מדד just yet, כל עוד אין מושג באיזה אינפלציה נהיה בעוד שנה
עניין הפקדונות מרגיש לי כרגע כמו להיות גרידי על פינאטס, כשאנחנו יודעים שיכול להיות שעוד שנה יהיה פה עלייה של אחוזים כל חודש ויותר ויכול שלא
הסדר עדיפויות שלי הוא א. שמירת ערך הכסף+- (צמוד מדד בתקופה של היפר אינפלציה) ב. נזילותו ורק אז ג. רווח מגוחך של אחוזים

כל מי שיכניס עכשיו כדי לקבל שקל שלושים לעשרות אלפים, יאכל את עצמו אם לא יצליח לפרוע אם תשתולל פה אינפלציה אמיתית
רבע אחוז זה לא 4 אחוז, ו4 אחוז זה לא 24 אחוז

grmp

משתמש סולידי
דירוג
20
אתה אומר נזילות בתקופות כאלו חשובה מאוד.
0.4 מרגיש לי כמו כלום ושום דבר. וקשה לי להאמין שהפריים יעלה משמעותית

ניצן המצוין

משתמש בכיר
דירוג
1,659
השאלה מדוע רק בנק קטן כמו בנק ירושלים מציע פקדונות צמודי מדד, והאם יש סיכון בהפקדה בו לעומת בנקים גדולים יותר.
אחרי זה תחשוב על עוד רבע אחוז תשואה.

מרקר

משתמש ותיק
דירוג
222
השאלה מדוע רק בנק קטן כמו בנק ירושלים מציע פקדונות צמודי מדד, והאם יש סיכון בהפקדה בו לעומת בנקים גדולים יותר.
אחרי זה תחשוב על עוד רבע אחוז תשואה.
ממה שהבנתי בנק ישראל ערב לכל בנק. אם בנק ירושלים יפשוט את הרגל המפקידים בכל מקרה יקבלו מדד ולכן החילוץ של בנק ישראל לא אמור להשפיע עליהם לדעתי - הם זוכים בכל מקרה. אפילו את הבנק למסחר חילצו ששם היץה מעילה ברורה בכספים. יש כאן סיכון שבנק ישראל לא יחלץ?

ניצן המצוין

משתמש בכיר
דירוג
1,659
ממה שהבנתי בנק ישראל ערב לכל בנק. אם בנק ירושלים יפשוט את הרגל המפקידים בכל מקרה יקבלו מדד ולכן החילוץ של בנק ישראל לא אמור להשפיע עליהם לדעתי - הם זוכים בכל מקרה. אפילו את הבנק למסחר חילצו ששם היץה מעילה ברורה בכספים. יש כאן סיכון שבנק ישראל לא יחלץ?
מאיפה אפשר לדעת? אף אחד פה לא נביא.
לו היו יודעים הייתה נהירה של פקדונות לבנק כי אפשר לשמור את ערך הכסף ללא סיכון תוך ויתור על נזילות.

מרקר

משתמש ותיק
דירוג
222
מאיפה אפשר לדעת? אף אחד פה לא נביא.
לו היו יודעים הייתה נהירה של פקדונות לבנק כי אפשר לשמור את ערך הכסף ללא סיכון תוך ויתור על נזילות.
ממה שבדקתי כל בנק שפשט את הרגל עד היום בישראל קיבל חילוץ. ברור שאי אפשר לדעת כמו שאי אפשר לדעת אם תהיה מעילה בכספים או אם הברוקר מאבד מניות או כספים, אבל היסטורית בנק ישראל חושב שאם לא מחלצים את הבנקים נוצר אירוע של ריצה לבנקים וקריסת מטבע.

בנוסף, בחוסר הצמדה למדד יש סיכון גדול בחילוץ שכן תיווצר אינפלציה במטבע, והסיכון הזה לטעמי די גדול.

מעניין באמת לדעת מה קורה לפיקדונות באירוע חילוץ והאם יש דוגמאות בעולם לבנקים שלא חולצו ומה קרה לכספי הלקוחות (נראה לי בארהב זה קרה עם האחים להמן, אבל לא ברור לי מה קרה לכספי הלקוחות).

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
20,260
הערבות לא מעוגנת בחוק, אבל עד היום אכן בנק ישראל נחלץ לעזרת מי שנפגע מקריסת בנקים ובאופן ספציפי לקוחות קיבלו חילוץ.
בשני המקרים בהם קרסו בנקים בעשורים האחרונים - הבנק למסחר והבנק לפיתוח התעשייה היה אינטרס למפקח על הבנקים (אותו מפקח בשני המקרים) ולגורמים נוספים שפעולותיהם לא ייבדקו עד תום וזה בהחלט השפיע על ההחלטה לתת חילוץ. במקרה שקדם למקרים אלו, משבר המניות הבנקאיות, היה מדובר בקריסה בקנה מידה עצום (ועלות החילוץ בהתאם).
קשה לדעת מה יקרה בפעם הבאה וזה בהחלט תלוי בזהות הבנק שיפול, הנסיבות והמעורבים. אני מניח שבמדינה בה חברי הכנסת מתחרים מי יציע לחלק הכי מהר וכמה שיותר מכספי המדינה במקרי אסון, כך יקרה גם בנפילת בנק. אבל, להבדיל מאסונות אחרים, בהחלט אפשר לראות מצב בו ה"חברתיים" יגידו שמי שיש לו, למשל, מליון ש"ח בפקדון, צריך לקבל פחות פיצוי מאחרים שיש להם פקדונות בסכומים נמוכים יותר.
בקיצור, הסיכוי קטן, אבל קיים.

grmp

משתמש סולידי
דירוג
20
קיבלתי עוד הצעה ממזרחי טפחות: 3.2% נזיל כל שלושה חודשים - אבל צמוד לדולר. מה חכמת ההמונים אומרת על זה?

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
11,410
מה חכמת ההמונים אומרת על זה?
האינפלציה הדולרית היא 8% והשקלית 4%.
אם זה ימשיך כך אז בטווח הארוך הדולר ייחלש ביחס לשקל.
בטווח הקצר - רעש כרגיל.

yik - financial planner

משתמש בכיר
דירוג
1,679
קיבלתי עוד הצעה ממזרחי טפחות: 3.2% נזיל כל שלושה חודשים - אבל צמוד לדולר. מה חכמת ההמונים אומרת על זה?
מה היעד של הכסף? במידה וצריכה בדולרים אז סבבה.
במידה וצריכה בשקלים - אז ירידת הדולר יכולה לחסל לך את כל התשואה....

לא ייעוץ לא המלצה

grmp

משתמש סולידי
דירוג
20
הצורך בשקלים.

הדולר די נמוך כרגע, ויש טענה שאומרת שבזמן משברים הדולר עולה.
כמובן ספקולציה

arn

משתמש ותיק
דירוג
94
צמוד לדולר לא כל כך נראה לי. זה נראה לי אפילו פחות טוב מלא צמוד כלל. הדולר די יורד ונראה לי שממשלת ארצות-הברית הדפיסה בשנים שעברו המון דולרים כך שערכו לדעתי אמור לרדת.
(זו רק דעתי האישית).

stamEhad

משתמש ותיק
דירוג
191
בנק לאומי מציע פקדון ב-2.83% שנתי, 120 שבועות, ללא נקודת יציאה.

הסתכלתי על קרמבולה הנפוצה פה בפורום. זה מה שהם מציעים.

אני לא מבין כמה דברים:
למה כתוב ב"מגזר הצמדה": שקלי לא צמוד? בתיאור למעלה כתוב שזה הגבוה ריבית קבועה או המדד.
אני רואה שאפשר לעשות משיכה חלקית או מלאה לאחר חודש. זה אומר שאם אני צריך את הכסף לפני סיום ה3 שנים - אני יכול לעשות את זה ולא אקבל שום תשואה (לא קבועה, לא הצמדה למדד ולא כלום?). Screenshot_20220601-211838_OneDrive.jpg

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
A התמחרות פקדונות צרכנות פיננסית 4
G סיכום פקדונות בנקים שוק ההון 5
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
I פקדונות צמודי מדד שוק ההון 2
F פקדונות - הבנקים הפחות בולטים עם ריבית גבוהה יותר? שוק ההון 3
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
F פקדונות - שאלות שוק ההון 14
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1
Z ביטוח פקדונות שיקליים ib פוסטים מאיכות נמוכה 0
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
קורא הדוק קיזוז מס רווחי הון על פקדונות בנקאיים מיסים 3
A שילוב פקדונות בתיק במקום אג"ח שוק ההון 19
A פקדונות במטבעות/מדינות עם סביבת ריבית גבוהה שוק ההון 22
גרהם שאלה של כופר - מישהו מכיר פקדונות בנקאיים? שוק ההון 18
Mamaof פקדונות בנק מזרחי טפחות שוק ההון 49
T פקדונות בנקאיים - ריבית טובה יותר מהמוצעת שוק ההון 8
א פקדונות מובנים שוק ההון 4
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
מ קרנות או ETFים איריות - האם יתרון המס הוא רק לETF? שוק ההון 10
D בונוס בזמן חל"ד או חל"ת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
אגוז_קוקוס העברת קרנות איריות ל-IB או מכירה וקנייה מחדש שוק ההון 5
A האם מומלץ להשקיע בשוק ההון דרך אתר ישראלי או בחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 5
P ביטוח מוצרים בבית - כדאי כִּכְלָל או סתם חבל? צרכנות פיננסית 11
R האם כדאי להגדיל את המשכנתא או לפתוח את קרנות ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N קרן כספית - למכור או להחזיק ? שוק ההון 4
Z יועץ מס או יועץ פנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A לדעתכם, האם עדיף לפתוח חשבון מסחר עצמאי באחד מבתי ההשקעות בארץ (מיטב, אקסלנס, וכו') או בברוקר (למשל, אינטרקטיב ברוקרס)? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
H AirBNB Arbitrage בעד או נגד נדל"ן 18
Y איך בעצם מחושבת הבעלות שלי בקופת גמל או פוליסת חסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P מועד ההכנסה בצ'ק - זמן הקבלה או הפרעון? (עוסק) מיסים 0
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
A קרן סל או קרן מחקה מדד שוק ההון 18
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
י לטוס לעבוד בחו"ל או להמשיך לחפש עבודה בארץ? התפתחות אישית 7
עצמאי שמח קופת גמל להשקעה או קופת גמל לחסכון לעצמאי מיסים 1
ח עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 87
ס סיכונים בשירותי בניה על פני עסקת קומבינציה או מכירה נדל"ן 1
I היכן להשכיב קרן חירום? פקדון נזיל, עו"ש או קרן כספית? פוסטים מאיכות נמוכה 1
L מחקה s&p - מנורה, הפניקס או חברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Myrath קבלת טיפול או שירות מיוחד מבי"ח שאינו בהסדר עם קופת החולים אוף טופיק 4
S קרן כספית - דרך הבנק או דרך בית השקעות שוק ההון 3
B מזרן לטקס או ויסקו? אוף טופיק 1
G שליפת מידע עבור קרן השתלמות תשואה שנתית - דרך api או קובץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

למעלה