• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פספסתי הזדמנות גדולה, לא יודע איך אני ממשיך הלאה

@Eviatar פוטנציאל הצמיחה של הביטקוין נגמר?
אולי לא כמו פעם, אבל אם אתה מאמין בזה, למה לא להשקיע עכשיו ? (או ב 20%- הבא) הוא עדין לא הפך לקונצנזוס אולי פחות סיכון מפעם אבל עדין עם סיכויי הצלחה משמעותיים

כמעט כל מניה אי פעם? אם אתה מתזמן נכון.
קשה מאוד להשיג 100X בדרך הזאת . רוב המניות שיצאו לIPO כבר עשו אחוז גדול מהעליות שלהם, עד כמה שאני יודע.

קשה מאוד להשיג 100X בדרך הזאת . רוב המניות שיצאו לIPO כבר עשו אחוז גדול מהעליות שלהם, עד כמה שאני יודע.
מחזק.
אומנם יש מניות שעשו אלפי אחוזים או אפילו עשרות אלפים, אבל זה בדרך כלל על פני הרבה מאוד שנים.
כאן היה דיבור מטורף, כולם הכירו את הביטקוין במשך לא מעט שנים וכמעט לאורך כל התקופה מי שנכנס היה יכול לעשות תשואה מטורפת, ועל פרק זמן קצר יחסית.
היחידה שעולה לי לראש מהשנים האחרונות שהייתה מוכרת ומפורסמת ומזכירה את ההייפ ואת ההזדמנות, זו טסלה, וגם שם התשואות ברוב השנים לא מגרדות את הביטקוין.

ב-10-15 שנים האחרונות, לא מעט חברות טק גדולות המבוססות עשו זאת. חברות קטנות - הרבה יותר, ובפחות זמן.

ב-10-15 שנים האחרונות, לא מעט חברות טק גדולות המבוססות עשו זאת. חברות קטנות - הרבה יותר, ובפחות זמן.
עם הרבה יותר בטחונות נגד גניבות ואובדן וסיכון יותר קטן לאיפוס ההשקעה.

כמה דברים -

1. אתה באותה סירה כמו כמעט כולם, אז חצי נחמה

2. אני עשיתי X20 אבל על סכום מאוד קטן , אז גם פה קל להרגיש את ה-"פספוס". כדי להיות באמת מליונר היית צריך או להשקיע סופר מוקדם (לפני פיק ה-"הייפ" הראשוני ב-2014) או להשקיע כמויות נכבדות (עשרות אלפי שקלים לפחות). זו חוכמה מאוד קטנה בדיעבד להסתכל על זה.

3. את הרגש עצמו אי אפשר לשנות, אבל כן אפשר לפחות לשלוט בפרספקטיבה הרציונאלית של ההסתכלות: מה שהיה היה, ולכן אתה צריך להתמקד בלקחים לעתיד - מה למדת מזה וכיצד למשל תפעל שונה בעתיד? לי אישית אין שום לקח מיוחד כלפי העתיד מהדבר הזה. היה לי קצת (!) מזל שבכלל הרווחתי משהו, ואני שמח מהמשהו ולא מהאפס, אבל זה לא שכשיבוא ההייפ הבא (פוגים, ז'וז'ואים או כל דבר אחר) פתאום ארוץ לשים עליו 10,000 ש"ח...

כקונטרסט, הנה לקח הרבה יותר טוב שלמדתי מחרטה אחרת שלי --- זה שלא דרשתי או התמקחתי על יותר אופציות בסטרטאפים שעבדתי בהם ולא הבנתי מספיק טוב איך הן עובדות (ולכן גם מה פוטנציאל הרווח מהן בתרחיש האופטימי). היום בדיעבד, אחרי אקזיט וחצי - אני יודע יותר טוב איך להתנהל בפעם הבאה שתיקרה בדרכי ההזדמנות להתמקח על תנאי שכר ואופציות.

ובאופן כללי יותר - לא להתעצל, ולהיות חרוץ יותר במאמצים שלי ללמוד ולהשכיל עוד על התחומים שנושקים ונוגעים לי (מבחינה כלכלית ובכלל) - כי ידע הוא כח. אם הייתי יודע פעם מה שאני יודע היום, הייתי עשיר פי כמה וכמה, אפילו בלי קשר לביטקוין או לאופציות, גם סתם מבחינת ההתנהלות שלי בשוק ההון.

שאלת "איך ממשיכים מכאן" - אז התשובה היא כאמור - מחפשים את הלקחים הרלוונטיים וה-ACTIONABLE - אם יש כאלה. אם לא, פשוט ממשיכים באסטרטגיה העסקית/אישית/כלכלית שתואמת את הפרופיל האישי שלך של סיכון/רווח, בתקווה שהם בעלי תוחלת חיובית ויביאו לך באמת אושר (או לפחות נחת/בטחון)

לפני 6 שנים בערך השקעתי ממש ממש קצת בביטקוין כי לא היה לי אומץ להשקיע עוד בגלל שזה נחשב סיכון גבוה מאוד
ואז אני מגלה שזה כבר הגיע ל+30 אלף דולר רק לפני שבוע הבנתי שממש פספסתי הזדמנות גדולה שהייתה יכולה לסדר אותי לכל החיים
ומאז זה יושב לי על הראש עד עכשיו.. איך אני ממשיך הלאה?
אתה מבין שהמוח שלך מתעתע בך. אשליית המראה האחורית.
המוח שלך בונה עכשיו סיפור כאילו הכל היה ברור לפני 6 שנים ולא היה לך "אומץ" להשקיע. תבין שבאותה מידה יכולת לספר היום "שמע כל הטמבלים האלה השקיעו בשטות ההיא בביטקוין ואני ידעתי שזה הולך להיות בלוף".

זה כמו לקרוא על ההיסטוריה של אמזון בויקיפדיה ולהתבאס על זה שלא השקעת בה ב2000. הרי כל הסימנים היו שם!! בזוס היה בחור מבריק ואמיץ. והמודל חכם. והשוק בשל. איך בכלל היה אפשר לפספס את זה? אז זהו שזו אשליה מוחלטת.

אם אתה לא משוכנע, בבקשה, תנתח עכשיו את השוק או אפילו את הביטקוין. הרי יש סיכוי שהוא עוד יעלה פי 100 ועוד 6 שנים תרגיש אותו דבר. ויש מניות שהולכות לטוס למעלה ולהיות הפייסבוק או האינסטגרם הבאות. קדימה, תבחר את הנכונה ושב עליה בשקט 6 שנים. עד כמה זה מרגיש לך קל?

לא "פספסת הזדמנות", כי זו לא הייתה הזדמנות (דאז) אלא "לא הימרת מספיק" על מה שהתברר (לאחר מכן) כהימור מוצלח

לא יודע אם זה מנחם אבל אגיד משהו שנראה שלא נאמר כאן.

התחלתי להשקיע בביטקויין ב 2016. הסתכלתי על הגרפים התנודתיים מאד וקראתי את שני הספרים של הבחור היווני עם הסברים טכניים ואת הקוד והחלטתי למצע, להשקיע סכום מסויים ונמוך יחסית כל חודש כמו רובוט.
כמובן שזה מהר מאד הפך לסכום כזה שהפסקתי להשקיע באופן חודשי ואני רק מחזיק ומחכה לרגולציה.

כל עוד יש לך כסף אתה יכול לעשות את זה גם עכשיו.

אתה יכול לעשות את זה גם עכשיו
כשאתה אומר "את זה", אתה מתכוון להשקיע בביטקוין ב-2016? כי לא נראה לי שהוא יכול, לא משנה כמה כסף יש לו. אם אתה מתכוון למשהו אחר, אז זה לא דומה בכלל למה שאתה עשית.

כשאתה אומר "את זה", אתה מתכוון להשקיע בביטקוין ב-2016? כי לא נראה לי שהוא יכול, לא משנה כמה כסף יש לו. אם אתה מתכוון למשהו אחר, אז זה לא דומה בכלל למה שאתה עשית.
גם אני ב 2016 לא ידעתי אם ביטקויין בשיא או לא. שמתי סכום קטן חודשי בידיעה שאולי אפסיד את הכל. אני עדיין יכול להפסיד את הכל וזה בסדר מבחינתי. ביטקויין עדיין רחוק מהאפסייד שהוא החלפת הזהב ומאד רחוק ממטבע עולמי לגיטימי. ויש עוד לא מעט פיצ'רים מעניינים ותוכניות להרחבת אימוץ רשת הלייטנינג.

גם בטח יגיע עוד חורף קריפטו עד החצייה הבאה בעוד כ 3 שנים. כך שתהיה תקופה ארוכה של יציבות יחסית במחיר.

לפני 6 שנים בערך השקעתי ממש ממש קצת בביטקוין כי לא היה לי אומץ להשקיע עוד בגלל שזה נחשב סיכון גבוה מאוד
ואז אני מגלה שזה כבר הגיע ל+30 אלף דולר רק לפני שבוע הבנתי שממש פספסתי הזדמנות גדולה שהייתה יכולה לסדר אותי לכל החיים
ומאז זה יושב לי על הראש עד עכשיו.. איך אני ממשיך הלאה?

היי
התשובה מאוד פשוטה, במקום להתמקד בפספוסים מהעבר, תתמקד בהווה ובעתיד,
את העבר לא ניתן לשנות, אך בהווה ובעתיד תדאג לא לפספס שוב.

שהפסקתי להשקיע באופן חודשי ואני רק מחזיק ומחכה לרגולציה.
ביטקויין עדיין רחוק מהאפסייד שהוא החלפת הזהב ומאד רחוק ממטבע עולמי לגיטימי. ויש עוד לא מעט פיצ'רים מעניינים ותוכניות להרחבת אימוץ רשת הלייטנינג.
אם זה דומה למה שחשבת ועשית בשנת 2016 למה בעצם הפסקת להשקיע סכום נמוך יחסית כל חודש?

אם זה דומה למה שחשבת ועשית בשנת 2016 למה בעצם הפסקת להשקיע סכום נמוך יחסית כל חודש?
איזון התיק. אני לא אשקיע עוד בנכס שחצה את האחוז שהקציתי לו. ברגע שיירד מתחת לאחוז אז אחזור לקנות.

איזון התיק. אני לא אשקיע עוד בנכס שחצה את האחוז שהקציתי לו. ברגע שיירד מתחת לאחוז אז אחזור לקנות.
השאלה מתי החלטת על האחוז שמתאים לך? האם זה היה מראש, או שזה משהו שנבנה עם הזמן?
ואם החלטת על אחוז מסוים המשמעות היא שאתה בעצם מאזן רק כאשר זה יורד מתחת לאחוז שהחלטת לא כאשר הוא עולה מעל האחוז הזה. כלומר האיזון הוא רק על ידי אי קניה אם אני מבינה נכון.

אישית אני מבינה את ההחלטה הזו, כי לאזן נכס כל כך תנודתי זה מאוד קשה. אבל בסופו של דבר התוצאה היא שזה יכול להגיע לאחוז מאוד גבוה מהתיק הכולל שלך. ואז השאלה - האם אתה לא מתפתה למכור?

מותר לשאול איזה אחוז זה מהתיק כיום ומאיזה אחוז (אם זה ירד) תחזור לקנות?

מעדיף לא לציין אחוזים. לא החלטתי מההתחלה. ההחלטה הראשונית הייתה להשקיע כל חודש 1000שח למשך 10 שנים ולא למכור. את החלק של לא למכור הצלחתי. על האחוזים החלטתי אחרי המפולת האחרונה וקניתי כשהיה דשדוש סביב 7-8 אבל כשירד ל 3 זה היה לזמן קצר מדי לפי מה שאני זוכר לא איזנתי.

מפתה למכור את החלק היחסי אבל הבירוקרטיה מול הבנקים כרגע מסובכת מדי אז אני ממתין.

מפתה למכור את החלק היחסי אבל הבירוקרטיה מול הבנקים כרגע מסובכת מדי אז אני ממתין.
לפי מה שאתה מתאר כנראה שאתה יכול למכור בקלות. אם לדוגמה אתה בבנק הפועלים וקנית בבורסה\חלפן ישראלי, וכמו שאתה טוען לא עשית כלום, לא תהיה לך בעיה למכור.

לפי מה שאתה מתאר כנראה שאתה יכול למכור בקלות. אם לדוגמה אתה בבנק הפועלים וקנית בבורסה\חלפן ישראלי, וכמו שאתה טוען לא עשית כלום, לא תהיה לך בעיה למכור.
למכור אין בעיה, להעביר את הכסף לבנק זה כבר משהו אחר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר העברה מקרן פנסיה וביטוח מנהלים לקופ"ג IRA - מה (אולי) פספסתי? צרכנות פיננסית 5
עכברת רגע לפני פרישה מוקדמת – תבדקו אם פספסתי משהו? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 31
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
ה השקעה בישראל - הזדמנות? שוק ההון 5
ה הזדמנות השקעה באגח - סקירה פנימית והתייעצות שוק ההון 0
H התלבטות לגבי הזדמנות שנפתחה בפני. נדל"ן 67
א הוצאות קבועות הזדמנות לחיסכון? צרכנות פיננסית 2
M איך לנצל הזדמנות נדל"ן בתור מתווך נדל"ן 12
Y מלון בספרד - הזדמנות? נדל"ן 9
T הזדמנות או שטות? נדל"ן 29
Yos השקעה בקרנות פיננסים - הזדמנות? שוק ההון 17
Mr. Bigglesworth ניצול הזדמנות מס עם הירידות האחרונות מיסים 25
A תוכנית המאה - הזדמנות או סיכון מיותר? נדל"ן 34
A campione d'italia - הזדמנות? נדל"ן 27
TunaGolem הזדמנות אחרונה למימוש הפסדים שוק ההון 47
ETL ירידה דרמטית בשער בליש"ט - הזדמנות לקניה במחירי רצפה? שוק ההון 3
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
painblanc נזילה גדולה מהשכן בדירה של בני נדל"ן 8
P ירושה גדולה והמון בלאגן שוק ההון 10
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
א לקחת משכנתא יותר גדולה כדי לחסוך לנכס נוסף נדל"ן 5
B קניית מט"ח בכמות גדולה צרכנות פיננסית 11
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
L למה לא? הפרשה גדולה מוקדמת לפנסיה אוף טופיק 12
מ משכנתא גדולה או פתיחת חסכונות? נדל"ן 14
unrealx עסקת נדל"ן גדולה וראשונה: התלבטויות נדל"ן 19
מ דמי ניהול קופת גמל IRA גדולה צרכנות פיננסית 10
ש ניוד פנסיה מקרן גדולה לקרן ברירת מחדל צרכנות פיננסית 3
Summers חשיפה גדולה מדי של S&p500 לחברות הגדולות שוק ההון 13
ע כמות מזומן גדולה בקרן השתלמות מחקה סנופי ושאלה של מתחילים שוק ההון 10
Yos איפה לקנות חומץ סינטטי 5% שקוף בכמות גדולה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
ע מכירת כמות גדולה של מניות צרכנות פיננסית 6
O סיכון בפקודת מרקט בהמרת מט"ח גדולה שוק ההון 11
yossik רשת שיווק גדולה תמכור החל משישה סוגי פירות וירקות באריזות בלבד במקום בתפזורת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
C סטארטאפ לעומת חברה גדולה אוף טופיק 34
Gentlemen יתרת מזומן גדולה בעו"ש שוק ההון 16
N ההחמצה הכי גדולה שלכם שוק ההון 32
Mamaof מרווח שער בהמרת דולר - הטבה להמרה גדולה חד פעמית שוק ההון 8
amikal יצירת "קופת כסף זמינה" לצורך השקעה אגרסיבית יותר למטרות תשואה גדולה יותר שוק ההון 44
ב העברה גדולה לחשבוני בחו"ל באופן החלק ביותר צרכנות פיננסית 2
S האם החזקת כמות גדולה של אג"ח קונצרני יכולה ליצור חשיפת יתר לשוק הישראלי? שוק ההון 12
ק עזרה גדולה לילדים בגיל צעיר שוק ההון 68
nimrodko שאלה קטנה על טלוויזיה ושאלה גדולה יותר, על חינוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18

נושאים דומים

Back
למעלה