• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פנסיה מסלול s&p 500 החדש בהלמן אלדובי ומיטב דש

זה 100%, וזה עובד בדיוק כמו כל ק"ס ישראלית. פשוט במקום לשים 95% מהכסף באג"ח/מק"מ רגיל הם שמים 65% באג"ח/מק"מ רגיל ו30% באג"ח ערד.
אבל עדיין 95% מהכסף יושב באג"ח/מק"מ ו5% בחוזה. בדיוק כמו כל ק"ס אחר וכמו שמוסבר בפוסט של הסולידית
אז יש שימוש רק ב5% מהכספים לרכישת חוזה סינטטי (באמצעות המינוף) ולמעשה פעולה זו מסמלצת רכישה פיזית של מניות הסנופי לפי משקלן במדד?
בקרנות אחרות, הנכסים נקנים בצורה פיזית ולכן יש צורך בכמות מזומנים גדולה יותר וזאת לאחר ש%30 משמשים לקניית אג"ח ערד?

לא רק.
יש הרבה הבדלים. אחד מהם זה באמת צורת המעקב.
אבל זה באמת כבר ברמת המיקרו-אופטימיזציה.

אז רק כדי לוודא שהבנתי, בשפת פשוטי העם :

כאזרח ישראלי, אם אני רוצה להשקיע במניות/קרנות חו"ל,כמו מניה של אמאזון, או קרן ואנגרד VT כלל עולמי, יש לי שתי אופציות:

1. דרך בית השקעות ישראלי. במקרה הזה בית ההשקעות הישראלי צריך בעצמו לפנות לברוקר זר (כי מיטב ד"ש נגיד לא חברה בבורסה האמריקאית) ולקנות דרכו ניירות ערך, ככה שאני אוכל עמלה כפולה. גם את העמלה שהברוקר הזר לוקח לבית ההשקעות הישראלי שלי וגם את העמלה שבית ההשקעות הישראלי לוקח לי.

במקרה של קרנות מחקות מדד עולמי/אמריקאי, בתי השקעות בישראל עושים קומבינות בחוזים עתידיים ועוד עניינים שצריך תואר בכלכלה בשביל להבין, כך שבפועל אני מקבל את מה ששילמתי עליו, אבל העקיבה היא "סינתטית" (לא מחזיקים פיזית את המניות).

2.דרך בית השקעות זר. כאזרח ישראלי יש לי אופציה לפתוח חשבון בבית השקעות אמריקאי. חסרונות: חשיפה למס ירושה, חוסר תמיכה בעברית, מוסד "רחוק מהבית" ולכן עלול להיתפס כפחות בטוח.

הבנתי נכון?

אז יש שימוש רק ב5% מהכספים לרכישת חוזה סינטטי (באמצעות המינוף) ולמעשה פעולה זו מסמלצת רכישה פיזית של מניות הסנופי לפי משקלן במדד?
קראת את הפוסט של הסולידית? הוא מסביר בדיוק איך זה עובד.
בקרנות אחרות, הנכסים נקנים בצורה פיזית ולכן יש צורך בכמות מזומנים גדולה יותר וזאת לאחר ש%30 משמשים לקניית אג"ח ערד?
נראה לי שעשית פה סלט שלם.
בהרבה קרנות ETF אחרות קונים את הנכסים בצורה פיסית (כלומר קונים את המניות עצמן, ולא חוזה).
זה לא אומר שצריך יותר מזומן בחשבון (כי אתה רוצה לשמור בכל מקרה על אותה חשיפה).
ואין אג"ח ערד בETFים. יש רק בקרנות פנסיה. וממה שאני מכיר, כל קרנות הפנסיה עובדות עם חוזים (או עם ק"ס ישראליות שמחזיקות חוזים).

ככה שאני אוכל עמלה כפולה. גם את העמלה שהברוקר הזר לוקח לבית ההשקעות הישראלי שלי וגם את העמלה שבית ההשקעות הישראלי לוקח לי.
זה לא מדוייק.
בתאכלס לא באמת מעניין אותך איך חלוקת הרווחים ביניהם, מה שמעניין אותך זה כמה אתה משלם בסוף.
זה לא בהכרח יהיה יותר יקר ככה (למרות שלרוב זה כן).
בתי השקעות בישראל עושים קומבינות בחוזים עתידיים
זה לא קומבינות. זאת דרך לגיטימית לחכות מדד.
יש הרבה קרנות, לא רק בארץ, שעובדות ככה.
יש לשיטה הזאת המון יתרונות (וגם חסרונות).
כך שבפועל אני מקבל את מה ששילמתי עליו, אבל העקיבה היא "סינתטית" (לא מחזיקים פיזית את המניות).
נכון.
חשיפה למס ירושה,
זה לא קשור לברוקר שדרכו אתה עובד אלא לנכסים שאתה מחזיק.
חוסר תמיכה בעברית
גם לא מדוייק.
אתה יכול לפתוח למשל חשבון בברוקר זר דרך מתווך ישראלי ולקבל תמיכה בעברית.
מוסד "רחוק מהבית" ולכן עלול להיתפס כפחות בטוח.
מצד שני הוא יכול להיתפס כיותר בטוח כי הוא מפוקח ע"י האמריקאים ומבוטח ע"י הSIPC לדוגמא.
הבנתי נכון?
נראה שחסר לך די הרבה ידע.
ממליץ לך לקרוא קצת יותר בפורום/בלוג אם באמת מעניין אותך להבין את הדברים האלה לעומק.
מצד שני, הידע הזה לא באמת כלכך חשוב :)

התכוונתי לקרנות פנסיה, פשוט הנחתי שהמינוף מאפשר לי להגיע לחשיפה הרצוייה עם פחות השקעה.
בכל מקרה אקרא את הפוסט שוב כך אוכל להבין יותר הפעם או להצביע בצורה מדוייקת על מה שלא הבנתי.

התכוונתי לקרנות פנסיה, פשוט הנחתי שהמינוף מאפשר לי להגיע לחשיפה הרצוייה עם פחות השקעה.
מה זה "החשיפה הרצויה"?
בהקשר הזה כשמדברים פה על חשיפה מדברים על חשיפה באחוזים מתוך ההשקעה. כלומר 100% חשיפה אומר שאם שמת 100 ש"ח אז אתה חשוף ב100 ש"ח לסנופים, ואם שמת 30 ש"ח אז אתה חשוף ב30 ש"ח.
אם אתה שם פחות השקעה אז החשיפה (במונחים שקליים) תיהיה קטנה יותר. אלא אם כן אתה ממנף מעבר ל100% (וזה לא אפשרי כרגע בפנסיה).

זה לא מדוייק.
בתאכלס לא באמת מעניין אותך איך חלוקת הרווחים ביניהם, מה שמעניין אותך זה כמה אתה משלם בסוף.
זה לא בהכרח יהיה יותר יקר ככה (למרות שלרוב זה כן).

זה לא קומבינות. זאת דרך לגיטימית לחכות מדד.
יש הרבה קרנות, לא רק בארץ, שעובדות ככה.
יש לשיטה הזאת המון יתרונות (וגם חסרונות).

נכון.

זה לא קשור לברוקר שדרכו אתה עובד אלא לנכסים שאתה מחזיק.

גם לא מדוייק.
אתה יכול לפתוח למשל חשבון בברוקר זר דרך מתווך ישראלי ולקבל תמיכה בעברית.

מצד שני הוא יכול להיתפס כיותר בטוח כי הוא מפוקח ע"י האמריקאים ומבוטח ע"י הSIPC לדוגמא.

נראה שחסר לך די הרבה ידע.
ממליץ לך לקרוא קצת יותר בפורום/בלוג אם באמת מעניין אותך להבין את הדברים האלה לעומק.
מצד שני, הידע הזה לא באמת כלכך חשוב :)

תודה אתה עושה לי הרבה סדר. הבלוג מאוד תיאורטי, אני צריך יותר דוגמאות קונקרטיות כמו בניית תיק 'שוקולד מריר'. וכמובן שגם דיונים ישירים כגון זה עוזרים לי מאוד.
עוד דוגמא, ברשותך:

נניח החלטתי שחלק מהתיק שלי יושקע בקרן מחקה מניות עולם . בחיפוש בביזפורטל נראה שיש לי רק שתי אופציות. מגדל חקה מדד MSCI ותכלית מחקה מדד MSCI. השאלות שלי הן:

1. למה מופיעות בביזפורטל רק קרנות של בתי השקעות ישראלים? האתר עצמאי או שממומן על ידי בתי ההשקעות האלה?

2. נניח והחלטתי לקנות רק דרך בית השקעות ישראלי. מה יהיו החסרונות והיתרונות לקנייה של מגדל מחקה מדד MSCI במקום הקרן המקבילה האמריקאית VT של ונגרד?

הבלוג מאוד תיאורטי, אני צריך יותר דוגמאות קונקרטיות
מעבר לבלוג יש את הפורום. יש פה המון שרשורים מעניינים שמסבירים את הדברים האלה (ואחרים).
נניח החלטתי שחלק מהתיק שלי יושקע בקרן מחקה מניות עולם . בחיפוש בביזפורטל נראה שיש לי רק שתי אופציות. מגדל חקה מדד MSCI ותכלית מחקה מדד MSCI
אלא אולי 2 האופציות הישראליות.
יש עוד המון אופציות אחרות.
1. למה מופיעות בביזפורטל רק קרנות של בתי השקעות ישראלים? האתר עצמאי או שממומן על ידי בתי ההשקעות האלה?
אין לי מושג.
לא משקיע בבורסה בארץ/בקרנות ישראליות ולא נכנסתי מעולם לביזפורטל.
2. נניח והחלטתי לקנות רק דרך בית השקעות ישראלי. מה יהיו החסרונות והיתרונות לקנייה של מגדל מחקה מדד MSCI במקום הקרן המקבילה האמריקאית VT של ונגרד?
מבחינת בית ההשקעות - עמלות קניה והמרה.
משאר הבחינות יש מספיק דיונים שמשווים בין קרנות ישראליות לזרות. (סתם כמה דוגמאות: דמי ניהול, מיסוי, סיכון, איכות עקיבה, מס ירושה, צבירה/חלוקה של דיבידנדים ועוד).

קישרת לכתבות מלפני חודשיים+
יש חדש בנושא / תאריך מתי זה עומד לקרות ?
לפי מיטב זכרוני זה יקרה בחודש חודשיים הקרובים, אם אתה עמית של הלמן יש הודעה על זה באזור האישי באתר.

@כתום
קיבלתי את הפניה מגורם אחר ושלושה נציגים הולכים לחטוף בראש :) אם הם אכן לא מכירים את המסלול
כדי להבין איך זה עובד צריך להבחין בין חשיפה לבין השקעה. כל מסלול בקרן פנסיה מקיפה משקיע את הנכסים שלו ב- 27% אגרות חוב מיועדות. כדי להשיג חשיפה של 100% למדד אנחנו חשופים למדד באמצעות חוזים. יתרת הכספים שבדרך כלל מושקעים במק"מ נמצאים במסלול הזה במיועדות וככמובן במקמ.
כך שבפועל המסלול גם מחקה את המדד וגם ומשיג על 27% את תשואת אגרות החוב המיועדות.
מנצל את השירשור לשאול על המסלול של מחקה s&p שהראל מציעה . הבנתי שגם זה חדש . האם זה בתנאים פחות טובים ?

מנצל את השירשור לשאול על המסלול של מחקה s&p שהראל מציעה . הבנתי שגם זה חדש . האם זה בתנאים פחות טובים ?
להבנתי החשיפה במסלולים בהראל ובפניקס עומדת על 70% ולא על 100% כמו במיטב ובהלמן אלדובי.

שלום לכול חובבי מסלול 100% סנופי בקרן המקיפה.
האם קראתם את החדשות הטריות? https://www.themarker.com/markets/.premium-1.9949576
כואב לחתול ששומר על השמנת לראות אחרים נהנים.
או בקצרה, חברות הביטוח לחצו על רשות שוק ההון לא לאשר מסלולי חשיפה 100%, או יותר נכון לסגת מאישור קיים.
חבל, עד שכבר פתחתי בניוד לשם...
@נדב @roneng @אורי ג. , למי יש עוד שני סנט דעה בענין?

רואה שפיספסתי וכבר יש התחלת דיון בנושא בנושא

נערך לאחרונה ב:
האם קראתם את החדשות הטריות? https://www.themarker.com/markets/.premium-1.9949576
או בקצרה, חברות הביטוח לחצו על רשות שוק ההון לא לאשר מסלולי חשיפה 100%, או יותר נכון לסגת מאישור קיים.
יש על זה כבר דיון מקביל

@FIYaacov אם נשים רגע את החמצת פוטנציאל התשואה, אותי אישית זה היה מאוד מבאס אם אקסל כל כך מושקע היה יורד לטמיון בהחלטה של פקיד.

חבל, עד שכבר פתחתי בניוד לשם...
@נדב @roneng @אורי ג. , למי יש עוד שני סנט דעה בענין?

רואה שפיספסתי וכבר יש התחלת דיון בנושא בנושא
אם יש לך מנוי שם אשמח אם תעלה לכאן את הכתבה כולה.
תודה

אם יש לך מנוי שם אשמח אם תעלה לכאן את הכתבה כולה.
תודה
אין צורך.
מספיק להעתיק את כותרת המאמר, לפתוח טאב Incognito ולהדביק את הכותרת בחיפוש בגוגל.

המאמר נשמר ב-AMP (אייקון הברק).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א פנסיה מקיפה + כללית במיטב ד"ש - מסלול S&P 500 צרכנות פיננסית 5
J האם פנסיה עוקב מדד s & p 500 של הלמן אלדובי עדיף על מסלול מנייתי של הראל? צרכנות פיננסית 10
מ מה קורה לתשואות קיימות כשמחליפים מסלול פנסיה/קה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
י פנסיה או השתלמות - מסלול מחקה nasdaq 100 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מסלול פנסיה כתלות בגיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
אדריאן מסלול השקעה בסיכון מינימאלי גמל\פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
J בחירת מסלול פאסיבי - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב מסלול פנסיה sp500 + מיועדות - יש עדיין ממונף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
O מסלול פנסיה - מדדי מניות חו"ל פסיבי מול מסלול מניות רגיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A בחירת מסלול קרנות פנסיה למורים / משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
R החלפת מסלול פנסיה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I מסלול פנסיה לפרישה בגיל 60 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
F שאלות בנושא מסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
flower חקר ההשקעות של מסלול פנסיה s&p ברירת מחדל של הלמן אלדובי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול s&p500 - חשיפה למדד עודכנה ל 100% [והופחתה שוב ביולי 2021] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 291
O מסלול פנסיה חדש - מנורה מבטחים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
unrealx פנסיה משלימה - מסלול השקעה צרכנות פיננסית 0
H קרן פנסיה הפניקס מסלול מחקה מדד s&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 162
H קרן פנסיה פניקס מסלול מחקה מדדי חול או הלמון אלדובי מסלול s&p500 צרכנות פיננסית 109
י עלות מסלול עתיר שארים בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 0
ג מחפש קרן פנסיה עם מסלול עוקב S&P500 או מדדי מניות חו"ל צרכנות פיננסית 16
ב האם קיימת קרן פנסיה משלימה/כללית עם מסלול מניות פאסיבי? צרכנות פיננסית 1
ג כלים לבחירת מסלול פנסיה צרכנות פיננסית 2
נ קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים צרכנות פיננסית 20
S קרן פנסיה מסלול מניות עם פחות מ 50% מניות? צרכנות פיננסית 5
P קיים מסלול בקרנות השתלמות או פנסיה שיכול להגן מפני מפולת? צרכנות פיננסית 8
G מסלול מדדי מניות - פנסיה מול גמל - השוואת תשואות צרכנות פיננסית 11
E קרן פנסיה ברירת מחדל - מסלול פסיבי צרכנות פיננסית 26
chen15 קרן השתלמות או קרן פנסיה - מסלול הלכה צרכנות פיננסית 17
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול פאסיבי ומסלול מניות צרכנות פיננסית 6
E בחירת מסלול פנסיה שוק ההון 16
R האם להישאר בביטוח מנהלים שבוטל בו מסלול מנייתי או לעבור לקרן פנסיה ? צרכנות פיננסית 1
liranviper קרן פנסיה מיטב ד"ש - מסלול מניות פאסיבי מחקה מדדים שוק ההון 340
D הוצאות ניהול בזמן פתיחת מסלול פנסיה חדש צרכנות פיננסית 21
נימי גרעון אקטוארי + פנסיה עם מסלול עוקב מדדי מניות צרכנות פיננסית 12
פשוט מסלול ביטוחי בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17

נושאים דומים

Back
למעלה