• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה פניקס מסלול מחקה מדדי חול או הלמון אלדובי מסלול s&p500

harel06

משתמש רשום
דירוג
2
לפניקס יש פיזור עולמי.
להלמן יש מסלול 100% על s&p500
בהנחת דמי ניהול דומים עם יתרון קל לפניקס בהפקדה.

מי עדיפה לדעתכם?

עדיף לבדוק את אותה שאלה באחד מהשרשורים הקיימים, יש כבר כמה מסביב לנושא

בדקתי את רשימת נכסי הקרן של קרן פנסיה פניקס מסלול מחקה מדדי חול וראיתי לפחות שהיא לא משקיעה במדדים ישראליים שזו כבר חצי נחמה אבל כמובן שזה יכול להשתנות (כפי שקרה בעבר) בהתאם למצב רוחו של מנהל הקרן. כמו כן, ראיתי שישנן 19 תעודות סל (רובן לא ממש מוזכרות פה בפורום) שמנסות לספק פיזור עולמי אבל מרגיש לי שהפיזור לא מספיק טוב.

אשמח לדעת מה אתם חושבים על הפיזור העולמי של הפניקס? האם הוא מכסה את כל העולם בצורה טובה (אני לא מדבר כמובן על יעילות)?

כמו שנדב אמר, הפניקס הם 70% מניות והשאר אג"ח מיועדות. בהלמן אתה מקבל גם 100% מניות וגם משתמשים באג"ח מיועדות לבטחונות, אז היא אמורה להביס את המדד (בהנחה והמיועדות ישארו ולא יעלמו עוד כמה שנים).

אני מבין שהפניקס מחליפים את המסלול הפאסיבי העוקב מדדי חו"ל לעוקב s&p500.
ידוע למישהוא על כך?

מאיפה המידע?

יכול לאשר

עברתי מהפניקס להלמן (מחקה S&P), התקשרו אליי היום משימור לקוחות של הפניקס.
אחרי שהסברתי למה אני עובר, אמרה לי הנציגה שהם הופכים את המסלול "מניות חו"ל" שלהם למחקה S&P, תהליך שייקח קצת זמן אבל יושלם תוך כמה שבועות (מוכרים אחזקות קיימות ומעבירים לS&P).
הציעה דמי ניהול מעולים (0.04 ו-0.09), אבל כרגע הם ב-70% מניות ו-30% אג"ח והיא עדיין לא יודעת מתי ואם יאושר להם לעשות את ה"טריק" של הלמן.

@נדב, קצת CI על חשבון הבית :)

מה זה שווה בלי הטריק של 100% מניות?

יכול לאשר

עברתי מהפניקס להלמן (מחקה S&P), התקשרו אליי היום משימור לקוחות של הפניקס.
אחרי שהסברתי למה אני עובר, אמרה לי הנציגה שהם הופכים את המסלול "מניות חו"ל" שלהם למחקה S&P, תהליך שייקח קצת זמן אבל יושלם תוך כמה שבועות (מוכרים אחזקות קיימות ומעבירים לS&P).

בביטוחי המנהלים הם כבר עשו את השינוי הזה.
אותי זה עיצבן.

מאיפה המידע?
בעקבות השרשור, נכנסתי לכאן, ואז ראיתי שיש עדכון של ספטמבר 2020.

מצאתי שם שאכן המסלול הפך ל100% סנופי, לפחות לפי מדדי הייחוס.
עם זאת, הם מדגישים ש"מובהר כי תיק הנכסים אינו תואם בהכרח במלואו להרכב מדד הייחוס. אין בציון מדד הייחוס בכדי להוות מצג, הצהרה או התחייבות כלשהי לגבי התשואה שתושג בפועל בתיק".
מה שנראה שאומר "אנחנו נשקיע בינתיים במה שבא לנו". אם אני זוכר נכון, זה לא חדש...

עוד הם מציינים כי:
החל מתאריך 24/08/2020 שונה מדד הייחוס מ- "SP 55% SXXR 24% MSCI EM 12% TPX 9%" ל "100% S&P500"

זאת אומרת שהשינוי היה אמור לקרות בפועל לפני כחודש.

לי באופן אישי זה עושה חשק הרבה יותר גדול לעבור להלמן אלדובי. אני מקווה שהם יוכלו להתגמש קצת עם דמי הניהול מהפקדה, כי אחרת, לא בטוח שזה כדאי לי מבחינת דמי ניהול. ננסה...

היתרון שעדיין יש להפניקס לדעתי זה למי שמעוניין באחוז נמוך יותר של מניות. יש להם גם מסלול "מדדי אג"ח חו"ל" שהוא דיי סבבה. זה יכול להתאים אפילו לאנשים לפני פרישה שיכולים להחליט באופן דיי גמיש וברור כמה אחוז חשיפה למניות מתאים עבורם.

לא מייעץ. לא ממליץ. לא סוכן ביטוח. לא משווק פנסיוני. לא עורך דין. לא יועץ השקעות. לא רואה חשבון. עמית בפנסיה של הפניקס. לא עמית בפנסיה של הלמן אלדובי. לפחות זה המצב בינתיים. לא עובד בהפניקס. לא עובד עליכם. לא עובד בהלמן אלדובי. לא יודע על מה אני מדבר. התייעצו עם אנשי מקצוע, ולא עם דור מהאינטרנט.

היתרון שעדיין יש להפניקס לדעתי זה למי שמעוניין באחוז נמוך יותר של מניות. יש להם גם מסלול "מדדי אג"ח חו"ל" שהוא דיי סבבה. זה יכול להתאים אפילו לאנשים לפני פרישה שיכולים להחליט באופן דיי גמיש וברור כמה אחוז חשיפה למניות מתאים עבורם.

לא מייעץ. לא ממליץ. לא סוכן ביטוח. לא משווק פנסיוני. לא עורך דין. לא יועץ השקעות. לא רואה חשבון. עמית בפנסיה של הפניקס. לא עמית בפנסיה של הלמן אלדובי. לפחות זה המצב בינתיים. לא עובד בהפניקס. לא עובד עליכם. לא עובד בהלמן אלדובי. לא יודע על מה אני מדבר. התייעצו עם אנשי מקצוע, ולא עם דור מהאינטרנט.
תודה. גם אני חושב שמדדי אג"ח חו"ל הוא יתרון של הפניקס אבל בפועל זהו מסלול סופר משונה שלא ממש נצמד למדיניות ההשקעה. אם תתבונן ברשימת הנכסים הרבעונית תגלה ש 46% מהנכסים נכון לסוף יוני היו פיקדונות שיקליים או שקלי צמוד מדד. בנוסף לפי החוזים העתידיים הלא סחירים המסלול בחלקו לפחות מגודר.

נערך לאחרונה ב:
האם במסלולי הפיזור העולמי האם התמהיל נשאר קבוע? או שהם משנים אותו מתי שבא להם?

בהלמן אלדובי זu לא אחזקה בפועל
בפניקס זו אחזקה בפועל אם אני לא טועה.

תקנו אותי אם אני טועה

נערך לאחרונה ב:
בהלמן אלדובי אין חיתום רפואי
האם יש לכך השלכות?

גם אני חושב שמדדי אג"ח חו"ל הוא יתרון של הפניקס
אם היא באמת תגדיל חשיפה ל100% מניות במסלול המנייתי, זה יהיה לגמרי מגניב.
אנשים לגמרי יוכלו להיות חשופים לאחוז המניות המדויק להם, בלי להפסיד גרם תשואה של אג"ח מיועדות.

אם תתבונן ברשימת הנכסים הרבעונית תגלה ש 46% מהנכסים נכון לסוף יוני היו פיקדונות שיקליים או שקלי צמוד מדד.
נראה שזה דווקא מתקזז עם זה:
בנוסף לפי החוזים העתידיים הלא סחירים
אולי החוזים העתידיים דווקא יוצרים חשיפה לדולר, ולא גידור מפניו.
לפי פנסיה נט בסוף יוני הייתה למסלול הזה חשיפה של 67.93% למט"ח.
כנראה שהם דוקא יצרו את החשיפה הזו באמצעות חוזים עתידיים על שערי המטבעות.

המסלול בחלקו לפחות מגודר.
למרות שזה נראה שלא כ"כ, מי אמר שזה רע לגדר אג"ח?
אג"ח, בשונה ממניות, כן חשוף לאיזשהו מטבע (או למטבע בניכוי האינפלציה שלו באג"ח צמוד).
אם אתה מעדיף להיות חשוף לשקל, ולא למטבע שבו נקוב האג"ח, זה לגמרי לגיטימי...

אם היא באמת תגדיל חשיפה ל100% מניות
אם זה יקרה אחשוב להשאר, מקווה שזה יקרה בקרוב מאוד. אנסה לפנות לשירות לקוחות שלהם, לא חושב שהם ידעו משהו.
קצת מטרידה אותי העובדה שהם משנים את מסלול ההשקעה חדשות לבקרים.

בעקבות השרשור, נכנסתי לכאן, ואז ראיתי שיש עדכון של ספטמבר 2020.

מצאתי שם שאכן המסלול הפך ל100% סנופי, לפחות לפי מדדי הייחוס.
עם זאת, הם מדגישים ש"מובהר כי תיק הנכסים אינו תואם בהכרח במלואו להרכב מדד הייחוס. אין בציון מדד הייחוס בכדי להוות מצג, הצהרה או התחייבות כלשהי לגבי התשואה שתושג בפועל בתיק".
מה שנראה שאומר "אנחנו נשקיע בינתיים במה שבא
אם היא באמת תגדיל חשיפה ל100% מניות במסלול המנייתי, זה יהיה לגמרי מגניב.
אנשים לגמרי יוכלו להיות חשופים לאחוז המניות המדויק להם, בלי להפסיד גרם תשואה של אג"ח מיועדות.

נראה שזה דווקא מתקזז עם זה:

אולי החוזים העתידיים דווקא יוצרים חשיפה לדולר, ולא גידור מפניו.
לפי פנסיה נט בסוף יוני הייתה למסלול הזה חשיפה של 67.93% למט"ח.
כנראה שהם דוקא יצרו את החשיפה הזו באמצעות חוזים עתידיים על שערי המטבעות.

למרות שזה נראה שלא כ"כ, מי אמר שזה רע לגדר אג"ח?
אג"ח, בשונה ממניות, כן חשוף לאיזשהו מטבע (או למטבע בניכוי האינפלציה שלו באג"ח צמוד).
אם אתה מעדיף להיות חשוף לשקל, ולא למטבע שבו נקוב האג"ח, זה לגמרי לגיטימי...
בעבר כשרוב הנכסים היו מושקעים בפיקדונות מט"ח בדקתי את הקשר בין התשואה לתנודות בשער הדולר והמסקנה שלי הייתה שהחשיפה היא בשיעור של כ 30-35%. בהחלט הגיוני שהחשיפה עכשיו היא באמצעות חוזים בינתיים יש יתרון על מסלולי האג"ח השיקליים למרות תשואה שלילית של קרוב ל 2% בחודש אוגוסט. אין כל בעיה עם זה, פשוט המסלול מוגדר כמדדי אג"ח חול ולא כמסלול מט"חי ובפועל רק קצת יותר משליש מהנכסים שאינם מיועדות באמת מושקעים במדדי אג"ח. זה יותר דרסטי מלשנות מישקלות של מדדים ...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T פתיחת קרן פנסיה ממעסיק לא מוכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B פתיחת קרן השתלמות / פנסיה ללא סוכנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B עובד מדינה - חודשה האפשרות להפקדה לביטוח מנהלים, קרן פנסיה וקופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B קרן פנסיה מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E דמי ניהול בפתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ג ניהול קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
Z כיצד מחושבים דמי ניהול של קרן פנסיה משלימה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה