• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עלות חידוש דרכון ביומטרי אחרי 5 שנים

זה פשוט לא נכון ואם הם אומרים משהו אחר בפודקאסט הם משקרים. על זה הייתה המהומה סביב המאגר וכל המומחים הציעו לעשות מאגר שלא מכיל זיהוי 1:1, אך לא הקשיבו להם.

גם הנקודה השניה שהמאגר לא משמש לצרכים אחרים לא נכונה, הנה ציטוט מתוך החוק:

רק לפי הפסקה הזו ברור שיש זיהוי 1:1 בין אדם לטביעת האצבע שלו וכן שיש פתח חוקי לשימוש של כל גורם ממשלתי אחר במידע.

הבן אדם שמדבר בפודקאסט הוא הממונה על המאגר הביומטרי מטעם מערך הסייבר הלאומי, חברה רציניים מאוד שיצא לי לעבוד איתם מספר פעמים.

או שאני לא הבנתי נכון את דבריו, או שאחד המקורות שלנו לא מעודכן/לא מדויק. אני לא מספיק בקיא בשביל להמשיך מעבר בדיון לצערי. מקווה שאתפנה לחקור את זה יותר מחר ולחזור אליך בנושא.

אם הטעיתי מישהו, מתנצל מראש. אני עוד אשוב :)

זה פשוט לא נכון ואם הם אומרים משהו אחר בפודקאסט הם משקרים. על זה הייתה המהומה סביב המאגר וכל המומחים הציעו לעשות מאגר שלא מכיל זיהוי 1:1, אך לא הקשיבו להם.

גם הנקודה השניה שהמאגר לא משמש לצרכים אחרים לא נכונה, הנה ציטוט מתוך החוק:

רק לפי הפסקה הזו ברור שיש זיהוי 1:1 בין אדם לטביעת האצבע שלו וכן שיש פתח חוקי לשימוש של כל גורם ממשלתי אחר במידע.
שחור על גבי לבן:https://www.gov.il/he/departments/guides/questionsandnswers_biometric?chapterIndex=7
המאגר מכיל רק את תמונת הפנים ותמונות שתי טביעות האצבעות המורות של בעל התעוד (שמירת טביעות האצבע במאגר אינה חובה ונתונה לשיקולו של האזרח).
אין במאגר כל נתונים נוספים. אין במאגר שמות, אין מספרי זהות, אין כתובת מגורים ולא גיל וכמובן לא DNA או כל נתון מזהה ביוגרפי או דמוגרפי. אין מידע על חשבונות בנק בעלות על נכסים או כל מידע מזהה אחר.

בהמשך רשום הדבר הבא:
הקישור בין הנתונים הביומטריים לזהות מחזיק התעוד מבוצע על בסיס שמירת מספר מזהה ייחודי מוצפן לכל זהות

ייתכן ופה נופלת אי ההבנה. אמשיך לחקור את זה לעומק מחר.

בהמשך רשום הדבר הבא:
הקישור בין הנתונים הביומטריים לזהות מחזיק התעוד מבוצע על בסיס שמירת מספר מזהה ייחודי מוצפן לכל זהות

ייתכן ופה נופלת אי ההבנה. אמשיך לחקור את זה לעומק מחר.
לא נראה לי שיש מה לחקור. במאגר יש "מזהה ייחודי", ויש עוד מאגר נוסף בו יש קישור בין אותו "מזהה יחודי" לת.ז...

לא נראה לי שיש מה לחקור. במאגר יש "מזהה ייחודי", ויש עוד מאגר נוסף בו יש קישור בין אותו "מזהה יחודי" לת.ז...
כן, ממשיך לחקור את הנושא, כרגע אני יודע להגיד לך שגם אנשים עם גישה למרשם לא יכולים לפענח את המזהה (משרד הפנים).

הבן אדם שמדבר בפודקאסט הוא הממונה על המאגר הביומטרי
אז אתה שואל את החתול שנתנו לו לשמור על השמנת אם הוא באמת שומר עליה?
איזה אדם שהוא "ממונה על X" יגיד לך שאותו X לא מאובטח?
חברה רציניים מאוד שיצא לי לעבוד איתם מספר פעמים.
כנראה שלא יצא לך לעבוד איתם אם אתה חושב שהם "חברה רציניים מאוד".
מספיק לשמוע פרק אחד או שניים של סייבר-סייבר כדי להבין ש "מערך הסייבר הלאומי" הוא לא בדיוק "חברה רציניים מאוד".

בקיצור יש לך במאגר תמונה, אצבע ומספר תעודת זהות.
אם רק היה מאגר כלשהו שאפשר היה למצוא בו פרטים על אדם לפי מספר תעודת זהות...

אז אתה שואל את החתול שנתנו לו לשמור על השמנת אם הוא באמת שומר עליה?
איזה אדם שהוא "ממונה על X" יגיד לך שאותו X לא מאובטח?
הוא לא שומר על המאגר, התפקיד שלו הוא לפקח על השמירה על המאגר. הנחת היסוד שלך היא שכל בן אדם בעולם לא עושה את עבודתו כראוי? זה כמו להניח שבכל הבתי מלון לא מחליפים מצעים למרות שיש מי שמפקח על זה.

כנראה שלא יצא לך לעבוד איתם אם אתה חושב שהם "חברה רציניים מאוד".
מספיק לשמוע פרק אחד או שניים של סייבר-סייבר כדי להבין ש "מערך הסייבר הלאומי" הוא לא בדיוק "חברה רציניים מאוד".
מערך הסייבר הלאומי הוא גוף שמפקח ומטפל, לא עושה משהו בצורה ישירה. איפה הם בדיוק יכולים לטעות? אתה מתקשר, מדווח, הם מטפלים במהרה. יש להם טאלנטים ושמות רציניים והם עושים את עבודתם כשורה.

בקיצור יש לך במאגר תמונה, אצבע ומספר תעודת זהות.
אם רק היה מאגר כלשהו שאפשר היה למצוא בו פרטים על אדם לפי מספר תעודת זהות...
לא, טועה ומטעה. יש במאגר תמונה, וזה פשוט שטות כי יש תמונה שלך גם במאגר של משרד הרישוי ואף אחד לא מפקח עליו.. שם יש גם כתובת, ת.ז. ומספר רשיון נהיגה. אצבע יש במאגר, במידה ובחרת לתרום אותה, ובנוסף יש מספר מזהה שמקשר את התמונה והאצבע לאדם, הוא לא הת.ז. שלך ואי אפשר לחבר אותו לת.ז. שלך בלי צו בית משפט וגם אז רק מעטים יכולים לגשת לזה, לא כל פקיד במשרד הפנים. מבחינה טכנית, יושב איפשהו מפתח זר שמקשר בין השניים. מבחינת אבטחת מידע, זה לגמרי best practice.

לא פונה באופן ספציפי אליך, אבל אני מתקשה עם ההנחה שכולם מראש רעים ועושים חרא של עבודה. זה פשוט לא נכון. סביר להניח ברוב המקרים שמה שאומרים לך הוא נכון, אין פה אינטרס לשקר אותך. גם ככה להצליב מידע בין המאגר הביומטרי לבין כל דבר אחר הוא מסובך מאוד ואם אתה לא בן לאדן כנראה שלא ינסו בכלל.

הנחת היסוד שלך היא שכל בן אדם בעולם לא עושה את עבודתו כראוי?
לא.
הנחת היסוד שלי היא שאדם לא יכול להעיד על טיב העבודה של עצמו.
יכול להיות שהוא עושה עבודה טובה ויכול להיות שלא, אבל בשביל לדעת את זה אתה לא יכול לשאול אותו אלא צריך לשאול גורם בלתי תלוי אחר.
מערך הסייבר הלאומי הוא גוף שמפקח ומטפל, לא עושה משהו בצורה ישירה. איפה הם בדיוק יכולים לטעות? אתה מתקשר, מדווח, הם מטפלים במהרה. יש להם טאלנטים ושמות רציניים והם עושים את עבודתם כשורה.
שוב, מספיק שתשמע פרק או שניים של "סייבר סייבר" ותבין איפה בדיוק הבעיות במערך הזה.
הם מטפלים במהרה
לא בהכרח...
יש להם טאלנטים ושמות רציניים
לא באמת.
והם עושים את עבודתם כשורה
נתון לויכוח.
לא, טועה ומטעה
אכן אתה טועה ומטעה.
וזה פשוט שטות כי יש תמונה שלך גם במאגר של משרד הרישוי ואף אחד לא מפקח עליו
למשל פה אתה טועה ומטעה.
זה נכון שיש תמונה במאגר של משרד הרישוי, אבל אין שם טביעת אצבע.
ולהגיד שאף אחד לא מפקח זה לא רק לא נכון זה פשוט שקר גס. ממשפט כזה אני יכול להסיק אחד מ2 אפשרויות:
1. אין לך שמץ של מושג בעולם אבטחת המידע ומאגרי המידע.
2. אתה יודע, ואתה בכוונה משקר ומנסה להטעות.
אף אחד משתי האופציות לא טובה במיוחד.
אי אפשר לחבר אותו לת.ז. שלך בלי צו בית משפט וגם אז רק מעטים יכולים לגשת לזה, לא כל פקיד במשרד הפנים. מבחינה טכנית, יושב איפשהו מפתח זר שמקשר בין השניים. מבחינת אבטחת מידע, זה לגמרי best practice.
טוב, לאור המשפט הזה אני נוטה יותר ל#1 - אין לך שמץ של מושג באבטחת מידע ו/או במאגרי מידע.
לא פונה באופן ספציפי אליך, אבל אני מתקשה עם ההנחה שכולם מראש רעים ועושים חרא של עבודה. זה פשוט לא נכון.
אף אחד לא טען שכולם רעים. כן יש הנחת מוצא שבכל תוכנה יש באגים.
ספציפית במערכות ממשלתיות לא רק שיש באגים אלא גם התכנון מראש נוראי.
זה נכון באופן כללי במערכות מידע ממשלתיות (לא בכולן אבל ברובן המוחלט), וזה נכון ספציפית למקרה של המאגר.
סביר להניח ברוב המקרים שמה שאומרים לך הוא נכון, אין פה אינטרס לשקר אותך.
קראת מה אומרים באמת? כלומר ברמה הטכנית מה אומרים על איך שהוא בנוי?
אני לא מדבר על כל המילים היפות שהבכירים זורקים, שאין קשר בינם לבין המציאות בשטח. אני מדבר על הפן הטכני.
גם ככה להצליב מידע בין המאגר הביומטרי לבין כל דבר אחר הוא מסובך מאוד ואם אתה לא בן לאדן כנראה שלא ינסו בכלל.
שוב הוכחה שאין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר.
א. להצליב מידע זה די קל
ב. אם אתה בן לאדן, למי שרוצה לתפוס אותך אין שום סיבה לפרוץ למאגר. הוא יקבל אליו גישה חוקית בלי שום בעיה.

למשל פה אתה טועה ומטעה.
זה נכון שיש תמונה במאגר של משרד הרישוי, אבל אין שם טביעת אצבע.
ולהגיד שאף אחד לא מפקח זה לא רק לא נכון זה פשוט שקר גס. ממשפט כזה אני יכול להסיק אחד מ2 אפשרויות:
גם ככה כל מי שמחדש דרכון כבר לא נותן אצבע ויכול לבקש הסרה שלה מהמאגר בלי שום השלכות, ככה שהביומטריה שהמאגרים מחזיקים עוד פחות מעשור תהיה דיי זהה, רק שהמאגר הביומטרי מפוקח והגישה אליו כמעט ובלתי קיימת בעוד שכל תחנת צילום בערים יכולה לפי מספר תז לגשת לביומטריה של משרד התחבורה. הגישה דיי מאובטחת, צריך קוד מהתקן שמתלף כל כמה שניות, אבל עדין, אשכרה כמעט בכל עיר יש עסק פרטי עם גישה למאגר הזה שעובדים בו אנשים שיכולים להדליף אותו בכל יום..

הלכתי לאיבוד בין שאר הציטוטים שלך, אני לא מפחד להודות בטעות שלי, רק תעמיד אותי על טעותי בצורה בוגרת ותביא מקורות שמפריכים את מה שאני אומר במקום להגיד שאני שקרן או לא מבין כלום.. תרבות דיון ידידי.

אני מתעסק בתחום אבטחת המידע ״לשאלתך״, אולי לא מבין עד הסוף את הפרטים הטכנים של המאגר, אני מודה שבעיקר קראתי את מה שרשום עליו באתרי הממשלה השונים, אבל תפנה אותי למקורות המלומדים שלך ואני בטוח שאחזור עם תובנות והשגות.. רק אין צורך בלחזור עשר פעמים על זה שאני לא מבין שום דבר.

הלכתי לאיבוד בין שאר הציטוטים שלך
לא יודע איך להגיב לזה...
ניסיתי להגיב בצורה מסודרת. אם אתה לא מסוגל לעקוב אחרי דיון פשוט זה לא מפתיע שאתה לא מצליח להבין מערכת מידע גדולה ומורכבת כמו המאגר הביומטרי, ובעיקר לא מבין למה היא כלכך גרועה ופגיעה ואיך היא שונה מהמאגר של משרד התחבורה.
רק תעמיד אותי על טעותי בצורה בוגרת ותביא מקורות שמפריכים את מה שאני אומר
לא הבנתי. אתה זורק לאויר שטויות בלי שום ביסוס ובלי שום מקור, שכל אחד עם קצת הבנה בתחום מבין מייד שהן שטויות, אבל כשאני מסביר לך שמה שאתה אומר לא נכון, פתאום אני זה שצריך להביא מקורות?
נו באמת...
במקום להגיד שאני שקרן או לא מבין כלום.. תרבות דיון ידידי.
הכוונה לא הייתה להעליב, ואם נעלבת אני מבקש סליחה.
פשוט מתוכן ההודעות שלך די ברור שאתה לא באמת מבין בתחום (וזה בסדר גמור, לא כל אחד צריך להבין בכל תחום), ולכן זה די חסר משמעות להתווכח איתך בנושא.
אתה מוזמן לקבל את דעת המומחים בעניין או ללכת ללמוד ולחקור בעצמך. אבל לבוא ולהגיד שאין שום בעיה במאגר בלי באמת להבין בנושא, זה פשוט לא לעניין.
אני מתעסק בתחום אבטחת המידע
צר לי, אבל לפי התגובות שלך זה לא ניכר.
אבל תפנה אותי למקורות המלומדים שלך ואני בטוח שאחזור עם תובנות והשגות.
אתה "מתעסק בתחום אבטחת המידע", לא?
אז אתה אמור להיות מסוגל למצוא את המקורות הללו בעצמך.
(חוץ מזה שכבר הפניתי אותך לאחד המקורות הללו)

לא יודע איך להגיב לזה...
ניסיתי להגיב בצורה מסודרת. אם אתה לא מסוגל לעקוב אחרי דיון פשוט זה לא מפתיע שאתה לא מצליח להבין מערכת מידע גדולה ומורכבת כמו המאגר הביומטרי, ובעיקר לא מבין למה היא כלכך גרועה ופגיעה ואיך היא שונה מהמאגר של משרד התחבורה.

לא הבנתי. אתה זורק לאויר שטויות בלי שום ביסוס ובלי שום מקור, שכל אחד עם קצת הבנה בתחום מבין מייד שהן שטויות, אבל כשאני מסביר לך שמה שאתה אומר לא נכון, פתאום אני זה שצריך להביא מקורות?
נו באמת...

הכוונה לא הייתה להעליב, ואם נעלבת אני מבקש סליחה.
פשוט מתוכן ההודעות שלך די ברור שאתה לא באמת מבין בתחום (וזה בסדר גמור, לא כל אחד צריך להבין בכל תחום), ולכן זה די חסר משמעות להתווכח איתך בנושא.
אתה מוזמן לקבל את דעת המומחים בעניין או ללכת ללמוד ולחקור בעצמך. אבל לבוא ולהגיד שאין שום בעיה במאגר בלי באמת להבין בנושא, זה פשוט לא לעניין.

צר לי, אבל לפי התגובות שלך זה לא ניכר.

אתה "מתעסק בתחום אבטחת המידע", לא?
אז אתה אמור להיות מסוגל למצוא את המקורות הללו בעצמך.
(חוץ מזה שכבר הפניתי אותך לאחד המקורות הללו)
רונן יקר, אתה היחיד שמפזר מילים בלי שום מקור. אם תקרא את השרשור תראה שסיפקתי קישור למקור שמאשש את רוב מה שאני אומר. אני לא מתבייש להודות בטעות שלי, אבל חוץ מלהקניט אותי על הידע והיכולות שלי, ולהגיד ״סייבר סייבר״ אתה לא סיפקת אף מקור לטענות שלך.

אני לא נעלב ממך ובכנות, פה אני פיטר גריפין, אין לי פה אגו, ואתה הבן אדם האחרון בעולם שמעניין אותי, וזה לא אישי.. בטוח שזה הדדי. אני אוריד בפניך את הכובע עם תגלה לי משהו חדש ותבסס אותו עם מקור. אני לא אלוהים ולא יודע הכל, אבל במקום להתעסק במה אני יודע ומה לא ולבזבז לשנינו את הזמן בוא תציב עובדה שכולם ילמדו וגם אני, ותתן מקור לכל הטענות שלך. חוזר ואומר, אני כבר עשיתי את זה. תחזור כמה הןדעןת אחורה לפני שהגעת ותראה.

בכנות קצת יצא לי המיץ, אני חדש פה ואתה ותיק, לא אשב ואתווכח איתך כל החיים במיוחד כי ייתכן ואני טועה, אבל תתמקד בעיקר ולא בתפל ותתחיל להעמיד אותי על טעותי בלי כל הבולשיט...

שיהיה לילה טוב

אם תקרא את השרשור תראה שסיפקתי קישור למקור שמאשש את רוב מה שאני אומר.
והסבירו לך בדיוק מה הבעיה עם ה"מקור" הזה שסיפקת.
ולהגיד ״סייבר סייבר״ אתה לא סיפקת אף מקור לטענות שלך.
לא הבנתי, זה לא מקור מספיק טוב? מה, כי זה פודקאסט זה פחות נחשב?
חוץ מזה, אני לא עובד אצלך ולא צריך לספק לך מקורות. אתה מוזמן לחפש לבד.
בסה"כ נתתי לך פוינטר למקום טוב להתחיל ממנו.
תתחיל להעמיד אותי על טעותי
ניסיתי.
אפילו הייתה הודעה שניסיתי להסביר לך בפירוט איפה בדיוק הטעויות שלך, אבל התגובה שלך הייתה:
הלכתי לאיבוד בין שאר הציטוטים שלך
אז מה אתה רוצה שאני אעשה בדיוק?

והסבירו לך בדיוק מה הבעיה עם ה"מקור" הזה שסיפקת.
זה שאולי הם מגזימים בשבחים שלהם על עבודתם, לא משנה את זה שהם כנראה לא אומרים שבמאגר נשמר X אם שומרים במאגר Y.

לא הבנתי, זה לא מקור מספיק טוב? מה, כי זה פודקאסט זה פחות נחשב?
חוץ מזה, אני לא עובד אצלך ולא צריך לספק לך מקורות. אתה מוזמן לחפש לבד.
בסה"כ נתתי לך פוינטר למקום טוב להתחיל ממנו.
הסתכלת בכלל על המקור שלי? הוא פודקאסט...
אני לא צריך פוינטר לשום דבר, אני עומד מאחורי מה שאני אומר. אתה מתווכח איתי, מקניט אותי, ומסרב לתת תיקוף לכל אחת מהטענות שלך מלבד לעשות לי דה-לגיטימציה לא הוגנת שלא מתבססת על עובדות. מה שאני אומר, מבוסס על מקור מהימן. לטעמי. מה המקור שלך? אחד?

ניסיתי.
אפילו הייתה הודעה שניסיתי להסביר לך בפירוט איפה בדיוק הטעויות שלך, אבל התגובה שלך הייתה:
נראה לי זה הוגן בהתחשב בזה שאלו היו רוב הציטוטים שלך:
טוב, לאור המשפט הזה אני נוטה יותר ל#1 - אין לך שמץ של מושג באבטחת מידע ו/או במאגרי מידע.
שוב הוכחה שאין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר.

אתה היית מצליח להתעניין בהודעות שמתחילות ככה? זה נראה כמו תכסיס שנועד לערער את הטענות שלי עם ביטול הקול שלי.

בכל מקרה, נסכים פשוט שלא להסכים? חבל שנריב ונציף את השרשור בטראש. נסגור את זה בטוב, ונסכים שלא להסכים.

זה שאולי הם מגזימים בשבחים שלהם על עבודתם, לא משנה את זה שהם כנראה לא אומרים שבמאגר נשמר X אם שומרים במאגר Y.
אף אחד לא אמר את זה.
הסתכלת בכלל על המקור שלי?
כן.
הוא פודקאסט
אז מה?
עצם זה שהוא פודקאסט לא הופך אותו אוטומטית למקור טוב או גרוע.
השאלה מי כותב התוכן, ולא מה המדיום שבו התוכן מועבר.
אני לא צריך פוינטר לשום דבר,
לפני שניה ביקשת ממני פוינטר (קישור). אז תחליט.
מה שאני אומר, מבוסס על מקור מהימן. לטעמי.
והסברתי לך למה המקור לא מהימן (אין הנחתום מעיד על עיסתו).
מה המקור שלך?
ידע ונסיון שצברתי בתחום במשך עשרות שנים.
כולל לא מעט מידע על איך עובדים גופים בסגנון, וגם לא מעט על איך ספציפית המאגר הזה עובד.
אתה היית מצליח להתעניין בהודעות שמתחילות ככה?
שמע, אם הצלחתי לענות להודעות המקוריות שלך, אז כנראה שכן...
זה נראה כמו תכסיס שנועד לערער את הטענות שלי עם ביטול הקול שלי.
לא עניין של ביטול הקול, פשוט רוב הטענות שלך מראות חוסר הבנה בסיסי באיך מערכות תוכנה עובדות ומה הסיכונים הקיימים (ברמת ה"סיייבר")
זה מתחיל מזה שאתה טוען שאין שום דרך לקשר בין טביעת האצבע לאדם עצמו, ושורה אח"כ אתה מסביר (כנראה בלי להבין שהסברת את זה) איך בדיוק כן אפשר לקשר ביניהם בקלות.
או הטענה שאף אחד לא מפקח על המאגר של משרד הרישוי
ועוד כל מיני "פנינים" בסגנון.
בכל מקרה, נסכים פשוט שלא להסכים?
לא הבנתי מה יש פה להסכים.
בינתיים לא הבאת טיעון אמיתי אחד לטענות שלך (ולא, לשאול את מי שאחראי לשמור על הגבינה אם הוא באמת שומר עליה זה לא הוכחה לאיכות השמירה).
גם אני וגם אחרים הסבירו לך איפה אתה טועה.

מציע לך ללכת לעשות קצת שיעורי בית ולחזור לפה אח"כ.
אם עדיין לא תבין איפה הטעויות שלך נמשיך לדבר.

נראה לי ירדתם יותר מדי לפסים אישיים )-:
אי אפשר לחבר אותו לת.ז. שלך בלי צו בית משפט
פה אתה מפספס. אתה מסכים שעם צו בית משפט ניתן לשלוף כל מידע מהמאגר. איך? בן אדם, או קבוצת אנשים, ברגע שמוצג להם משהו שנחזה להיות צו שופט, ניגשים למחשב ושולפים את המידע. מה זה אומר? שעם מעט כח רצון הם יכולים לעשות אותו דבר בלי צו של בית משפט.
זה שהיום לא חוקי לעשות את זה בלי צו, לא אומר שזה לא אפשרי ולא אומר שלא ניתן לשנות את החוק.
וגם אז רק מעטים יכולים לגשת לזה, לא כל פקיד במשרד הפנים.
אצלי בדירה יש "פלדלת" שלא כל אחד מהרחוב יכול לפתוח. מותר להיכנס רק למי שיש מפתח או עם צו בית משפט. זה אומר שאי אפשר לפרוץ אלי?

להצליב מידע בין המאגר הביומטרי לבין כל דבר אחר הוא מסובך מאוד ואם אתה לא בן לאדן כנראה שלא ינסו בכלל.
מסובך מאוד? כשאדם הולך להוציא תיעוד ביומטרי והוא מסר בעבר טביעת אצבע למאגר, מוודאים מול המאגר שזה אכן הוא.

זו תופעה ידועה ומצערת בקבוצות דיון, בריונים תוקפים אישית משתתפים מה שגורם לאנשים בעלי ידע ורצון לתרום לקום וללכת. שמתי לב שכמה מהמשתתפים היותר מוכשרים פה בשנים האחרונות הפסיקו להשתתף בדיונים וחבל.

עדין באתר לא ניתן לשלם אגרה של חידוש דרכון שהיה בתוקף 5 שנים ולפי מה שאמרו לי בטלפון של רשות האוכלוסין נדרש לשלם 280 שח בלשכה
מישהו נתקל במצב דומה ושילם פחות ?

ממה שהבנתי העבירו הוראת שעה לשנה שכל מי שמוציא דרכון טביעות האצבע שלו יכנסו למאגר. מעניין למה המאגר משמש, כי שמעתי שהוא ב-"שימוש מוגבל".

ממה שהבנתי העבירו הוראת שעה לשנה שכל מי שמוציא דרכון טביעות האצבע שלו יכנסו למאגר. מעניין למה המאגר משמש, כי שמעתי שהוא ב-"שימוש מוגבל".
התקנה מיועדת לזרוז זיהוי נעדרים במיקרי הטבח החוזרים ונישנים שהממשלה מסתבר שצופה.
השב"כ יוכל להוציא אילו מידע מהמאגר בפיקוח רופף ולהעביר את מאגרי המידע שאסף לידי גורמים אחרים - עליהם הפיקוח רופף עוד יותר.

אך באתר החידוש רשום שיש לגשת ללשכה ולשלם "תעריף מופחת" כי מדובר על חידוש דרכון שהיה בו סירוב להיכנס למאגר.
אני צריך לחדש דרכון בקרוב. ניסיתי לשלם תעריף חורף (מוזל) באתר, אבל כשעונה "כן" על השאלה: "האם בידך דרכון ביומטרי עם תוקף ל-5 שנים עקב אי הסכמה לשמירת טביעת אצבע?" מתקבלת הודעה: "לידיעתך, אין הנחה עבור אגרת החידוש. יש לשלם את האגרה המתאימה בלשכה.".

עדין באתר לא ניתן לשלם אגרה של חידוש דרכון שהיה בתוקף 5 שנים ולפי מה שאמרו לי בטלפון של רשות האוכלוסין נדרש לשלם 280 שח בלשכה
קיבלת הסבר מדוע ביטלו את האפשרות (שדווחה כאן בסוף 2022) לשלם בלשכה "תעריף מופחת" (135 ש"ח) במצב כזה ועכשיו נדרשים לשלם בלשכה 280 ש"ח?

אני מתכוון להתקשר אליהם מחר, אבל תוהה אם מישהו הצליח להבין למה בוטלה פתאום ההנחה למחזיקי דרכון ביומטרי ל-5 שנים שסירבו להיכנס למאגר.

אני צריך לחדש דרכון בקרוב. ניסיתי לשלם תעריף חורף (מוזל) באתר, אבל כשעונה "כן" על השאלה: "האם בידך דרכון ביומטרי עם תוקף ל-5 שנים עקב אי הסכמה לשמירת טביעת אצבע?" מתקבלת הודעה: "לידיעתך, אין הנחה עבור אגרת החידוש. יש לשלם את האגרה המתאימה בלשכה.".

קיבלת הסבר מדוע ביטלו את האפשרות (שדווחה כאן בסוף 2022) לשלם בלשכה "תעריף מופחת" (135 ש"ח) במצב כזה ועכשיו נדרשים לשלם בלשכה 280 ש"ח?

אני מתכוון להתקשר אליהם מחר, אבל תוהה אם מישהו הצליח להבין למה בוטלה פתאום ההנחה למחזיקי דרכון ביומטרי ל-5 שנים שסירבו להיכנס למאגר.
יש סעיף 1(א) בחוק. הוא קובע את התעריף לחידוש דרכון שלא נמסרו עבורו טביעות אצבע. ממה שקראתי בסעיף זה עולה 140 ש"ח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה כרטיס אשראי - עלות מט׳׳ח קרובה ל 0 פוסטים מאיכות נמוכה 9
S איך להעריך עלות הנכס לפני מכירה נדל"ן 4
Michel עלות דיור מוגן פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
K פער בין עלות אופציות למחירי מימוש שונים לא הגיוני שוק ההון 0
קפיטליסט_מרושע עלות חיית מחמד צרכנות פיננסית 41
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
מ עלות ביטוח פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י מחיר עלות נמחק לאחר ניוד תיק השקעות מיסים 2
navv עלות שירותי ליווי לפינוי בינוי נדל"ן 1
הדבורה מיה עלות מניה עם מכירת אופציות שוק ההון 2
K התקנת אינטרנט דרך הסיבים - עלות סלילה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
א חישוב עלות מעסיק ואופטימיזצית מס מיסים 5
stamEhad טווח מחירים עבור עלות דוח שנתי לשכיר אצל רו"ח מיסים 9
E חישוב עלות רכישת מניות זרות בשקלים ומיסוי מיסים 11
T מע״מ על עלות שילוח לארץ מיסים 51
deussex המלצה למצלמות אבטחה לבית עלות טובה מול תועלת (זוג/שלוש מצלמות + מנגנון מקליט) אוף טופיק 19
I עלות ביטוח נכות בפנסייה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
G מה ההבדל בין שער עלות מתואם לנומינלי? שוק ההון 13
N למישהו יצא להוציא דרכון רומני? עלות vs כדאיות אוף טופיק 10
E עלות הסכם ממון אוף טופיק 21
M איך מחשבים "עלות רכישה" לצורך מס שבח לבית שנבנה ב "בנה ביתך" לפני 35 שנה? נדל"ן 9
S עלות ביטוחים לפנסיה צרכנות פיננסית 1
ג האם ניתן לקחת משכנאת על סכום של מגרש + עלות בניית בית? נדל"ן 5
D איך מחשבים עלות קרן נאמנות? שוק ההון 13
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
י עלות מסלול עתיר שארים בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 0
S עלות כיסוי ביטוחי קרן פנסיה - גבר לעומת אישה צרכנות פיננסית 2
O עלות המרת מטבע IRA, בנק מול בית השקעות שוק ההון 6
Z מה עלות העברת שקלים מבנקים ישראליים לIBKR? שוק ההון 6
avi90 עלות ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 15
E עלות ניהול תיק עצמאי שוק ההון 3
Y איפה מומלץ לקנות זהב או כסף פיזי לאחסון? מה עלות תהליך הקניה? שוק ההון 6
י רכב 7 מקומות - שאלת עלות/תועלת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
S עלות הביטוח לסיכוני נכות בפנסיה קפצה פי 2 בשנה צרכנות פיננסית 3
Myrath עלות סל צריכה חודשי - בסיסי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
R עלות אובדן כושר עבודה קולקטיבי צרכנות פיננסית 0
י עלות הביטוח בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 11
someone235 עלות אובדן כושר עבודה פרטי צרכנות פיננסית 10
E עלות ערבות בנקאית צרכנות פיננסית 3
א שעת מזגן, הפעלת מכונת כביסה וכו'- עלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
U עלות חודשית לילד כתלות בגיל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
גירסה 2 השוואת עלות השקעה בזהב (יש מרווח שערים?) שוק ההון 0
ז עלות ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאים צרכנות פיננסית 19
amidar עלות המינוס בחשבון השקעות של IB ישראל שוק ההון 3
K אחרי קניה של מניה, מופיע שער עלות למס שגבוה משמעותית (15%) משער הקניה, למה? שוק ההון 1
Liron2035 מה עלות החזרת כסף ארצה מ-VT ב-IB שוק ההון 1
J עלות המרת שקל לדולר למטרת מסחר בברוקר אמריקאי -עושה סדר שוק ההון 65
ע אופן השוואת עלות כוללת בקופ"ג להשקעה של אלטשולר למסלולים רגילים מול בתי השקעות? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה