• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עלות חידוש דרכון ביומטרי אחרי 5 שנים

כשתרצה תעודת זהות חדשה תהיה חייב להכנס למאגר, מה תעשה אז?
תמיד היה אפשר לקבל תעודה עם תוקף ל-5 שנים בלי להכניס את טביעות האצבע למאגר. עכשיו להבנתי נותנים גם ל-10 בלי להכניס את האצבע. זו הייתה גם האסטרטגיה שלי - לא להיכנס למאגר עד שירדו מהרעיון מסיבה כזו או אחרת.

כנראה שאתה מכיר הרבה אנשים שהתנדבו לתת את האצבע שלהם למאגר.

רוב מי שאני מכיר מעדיף לא להכנס למאגרי מידע פרוצים, גם אם זה אומר לקבל דרכון לקצת פחות זמן...
גם אני בגישה הזו, אך מצד שני טביעות האצבע שלי שמורות לפחות אצל ארה"ב, הודו וקמבודיה (תנאי לכניסה למדינה), ואני בספק שהשתיים האחרונות מאבטחות את המאגר יותר טוב מישראל (נראה לי שאצל ההודים דלף לפחות המאגר של המקומיים)...

גם אני בגישה הזו, אך מצד שני טביעות האצבע שלי שמורות לפחות אצל ארה"ב, הודו וקמבודיה (תנאי לכניסה למדינה)
בהודו וקמבודיה לא הייתי אז אין להם את המידע שלי.
ועל ארה"ב אני קצת יותר סומך (המאגר שם הרבה יותר מוגבל מבחינת השימוש מאשר בארץ)

בהודו וקמבודיה לא הייתי אז אין להם את המידע שלי.
ועל ארה"ב אני קצת יותר סומך (המאגר שם הרבה יותר מוגבל מבחינת השימוש מאשר בארץ)
השימוש הוא סיפור שונה מדליפת המידע עקב פריצה.
פרסונלית, אני לא חושש שינסו לתפור לי תיק שוד/רצח כי הייתי במקום הלא נכון בזמן הלא נכון, אך אני מאוד מתנגד לשימוש המשטרה במאגר (המיותר לגמרי) לצרכי חקירה.

השימוש הוא סיפור שונה מדליפת המידע עקב פריצה.
לא בהכרח.
ככל שיש גישה ליותר גופים (וליותר אנשים מכל גוף) ככה יותר קל לפרוץ.

אך אני מאוד מתנגד לשימוש המשטרה במאגר (המיותר לגמרי) לצרכי חקירה.
הנה למשל משהו שלא קיים במאגר האמריקאי, כי למשטרה אין גישה אליו.

עוד בעיה עם המאגר הישראלי זה שהוא מזהה אותך כישראלי.

לא בהכרח.
ככל שיש גישה ליותר גופים (וליותר אנשים מכל גוף) ככה יותר קל לפרוץ.
מסכים שיש קורלציה, אך היא לא 1. לדעתי ישנם שני חששות מרכזיים בקיומו של מאגר.
1. שימוש גורמים פליליים בנתונים (כגון התחזות).
2. גורם ממשלתי שינצל לרעה את גישתו למאגר ויגרום לך נזק (הפללה וכו').
אמנם הסיכויים ש-1 ו-2 יוכלו להתממש תלוי ב-DESIGN של המאגר, אך הנזק לא בהכרח זהה לכולם. אפשרות 2 לדעתי מסוכנת מאוד, אך ממש לא לכלל האוכלוסיה אלא רק לחלקה.
הנה למשל משהו שלא קיים במאגר האמריקאי, כי למשטרה אין גישה אליו.
במקרה שלי אני לא חושש מגישה של המשטרה, ולדעתי גם אתה לא צריך לחשוש. אם שוטר/פרקליט/שופט כלשהו ישתכנע שביצעת רצח/שוד בגלל טביעת אצבע חלקית שלך בזירה, הוא ישתכנע בכך גם בלעדיה.
זה כמובן לא אומר שאני מנדב את טביעות האצבע שלי למאגר.
עוד בעיה עם המאגר הישראלי זה שהוא מזהה אותך כישראלי.
כל מידע לגביך שנאסף במאגרי הגבול השונים מזהה אותך גם כישראלי (למי ששם ידו על כלל המאגר ומעוניין בישראלים שבהם, למשל גורמי פשיעה שפועלים בישראל).

אגב, בגיוס לצבא זכור לי שלקחו טביעות אצבעות על דפים. מהיכרותי איך דברים עובדים, אותם דפים במקרה הטוב מעלים אבק במחסן כלשהו. עם זאת, אולי כן סרקו אותם ויש מאגר כלשהו? אין לי מושג...

מסכים שיש קורלציה, אך היא לא 1.
לא טענתי שהיא 1.
זה לא שהכפלה של מספר הגופים בהכרח מכפיל את הסיכון. אבל הוספה של כל גוף בהכרח מגדילה אותו.
אמנם הסיכויים ש-1 ו-2 יוכלו להתממש תלוי ב-DESIGN של המאגר
גם בדיזיין, אבל גם בכמות האנשים והגופים שיש להם גישה למאגר.
במקרה שלי אני לא חושש מגישה של המשטרה, ולדעתי גם אתה לא צריך לחשוש. אם שוטר/פרקליט/שופט כלשהו ישתכנע שביצעת רצח/שוד בגלל טביעת אצבע חלקית שלך בזירה, הוא ישתכנע בכך גם בלעדיה.
זה כמובן לא אומר שאני מנדב את טביעות האצבע שלי למאגר.
נראה לי שקצת פספסת את הבעיה.
הבעיה היא לא השופט שישתכנע, אלא למשל מקרה תיאורטי של שוטר עצלן שבמקום לחקור ולבדוק מי יכול היה לבצע פשע מסויים פשוט יקח טביעות אצבע מהזירה ויזמן את כל מי שהוא מצא לתחנה. גם אם אותו בנאדם לא היה באזור בכלל בשעות הארוע וכו'.
וזאת סתם דוגמא, יש עוד המון כאלה.
כל מידע לגביך שנאסף במאגרי הגבול השונים מזהה אותך גם כישראלי (למי ששם ידו על כלל המאגר ומעוניין בישראלים שבהם, למשל גורמי פשיעה שפועלים בישראל).
לא בהכרח.
למשל מי שנכנס לארה"ב עם דרכון זר לא יזוהה במאגר כישראלי.
בנוסף במאגר האמריקאי אין סעיף דת, בניגוד לישראלי (כלומר במאגר הישראלי קל מאוד להבדיל בין יהודים לבין ערבים ישראלים למשל).
אגב, בגיוס לצבא זכור לי שלקחו טביעות אצבעות על דפים. מהיכרותי איך דברים עובדים, אותם דפים במקרה הטוב מעלים אבק במחסן כלשהו. עם זאת, אולי כן סרקו אותם ויש מאגר כלשהו? אין לי מושג...
שוב, מאגר של רשות אחת ויחידה שלא משתפת את המידע עם רשויות אחרות פחות מפחיד אותי, כי ככל שיש פחות ממשקים למאגר ככה הסיכון לדליפה קטן בהרבה.
חוץ מזה שאני מסכים איתך, סביר מאוד שזה סתם שמור בדפים איפשהו :)

נערך לאחרונה ב:
לא טענתי שהיא 1.
זה לא שהכפלה של מספר הגופים בהכרח מכפיל את הסיכון. אבל הוספה של כל גוף בהכרח מגדילה אותו.

גם בדיזיין, אבל גם בכמות האנשים והגופים שיש להם גישה למאגר.
דיזיין מבחינתי כולל גם את הכמות שיקבלו גישה.
נראה לי שקצת פספסת את הבעיה.
הבעיה היא לא השופט שישתכנע, אלא למשל מקרה תיאורטי של שוטר עצלן שבמקום לחקור ולבדוק מי יכול היה לבצע פשע מסויים פשוט יקח תביעות אצבע מהזירה ויזמן את כל מי שהוא מצא לתחנה. גם אם אותו בנאדם לא היה באזור בכלל בשעות הארוע וכו'.
וזאת סתם דוגמא, יש עוד המון כאלה.
לזמן את כולם דווקא יוסיף לו המון עבודה ;)
בעידן בו מאכנים את מיקום הטלפונים הסלולריים (שהם אמצעי מעקב הרבה יותר יעיל מאיסוף ט.א), יותר פשוט להזמין את מי שכן היה שם באותו זמן...
בכל מקרה, חוסר נוחות בעבור פענוח פשע עוד יכול להיות משתלם, הבעיה העיקרית לדעתי היא הפללה (בין אם בזדון ובין אם בטיפשות) של מי שכלל לא ביצע את העבירה.
לא בהכרח.
למשל מי שנכנס לארה"ב עם דרכון זר לא יזוהה במאגר כישראלי.
בנוסף במאגר האמריקאי אין סעיף דת, בניגוד לישראלי (כלומר במאגר הישראלי קל מאוד להבדיל בין יהודים לבין ערבים ישראלים למשל).
לחלקנו יש דרכון ישראלי בלבד.
לא בטוח שאני עוקב. מה התרחיש בו המאגר דולף, ויהיה לי אכפת אם יש אפשרות לזהותי כיהודי או לא? (ב-99% מהמקרים השם כבר יסגיר זאת בכל מקרה)
שוב, מאגר של רשות אחת ויחידה שלא משתפת את המידע עם רשויות אחרות פחות מפחיד אותי, כי ככל שיש פחות ממשקים למאגר ככה הסיכון לדליפה קטן בהרבה.
חוץ מזה שאני מסכים איתך, סביר מאוד שזה סתם שמור בדפים איפשהו :)
לא משתפת היום, או שעושה זאת ללא ידיעתך...

דיזיין מבחינתי כולל גם את הכמות שיקבלו גישה.
שני דברים שונים לחלוטין ולא קשורים אחד לשני.
דיזיין זה פרט מימוש, כמות הגופים שקיבלו גישה זה דרישת מערכת.
לזמן את כולם דווקא יוסיף לו המון עבודה ;)
להיפך, זה יחסוך לו המון.
במקום לחקור ולבדוק מי יכול להיות, לראות סרטי וידאו וכו', אפשר פשוט לקחת טביעות אצבע. כמה כבר הוא ימצא שם? 20? שכולם יבואו למשטרה ויחקרו, מה איכפת לו?
בעידן בו מאכנים את מיקום הטלפונים הסלולריים (שהם אמצעי מעקב הרבה יותר יעיל מאיסוף ט.א), יותר פשוט להזמין את מי שכן היה שם באותו זמן...
אתה עושה את אותה טעות של השוטר העצלן ומניח שהפושע מסתובב עם הטלפון ובלי כפפות.
בכל מקרה, חוסר נוחות בעבור פענוח פשע עוד יכול להיות משתלם, הבעיה העיקרית לדעתי היא הפללה (בין אם בזדון ובין אם בטיפשות) של מי שכלל לא ביצע את העבירה.
מה ההבדל?
זה שהופכים אותך לחשוד רק כי טביעת האצבע שלך הייתה שם זה חלק מאותה בעיה. תאמין לי שגם אם בסוף שופט יזכה אותך, החוויה עד השלב הזה היא מאוד לא נעימה.
לא בטוח שאני עוקב. מה התרחיש בו המאגר דולף, ויהיה לי אכפת אם יש אפשרות לזהותי כיהודי או לא?
יעד לאורגוני טרור.
(ב-99% מהמקרים השם כבר יסגיר זאת בכל מקרה)
השם שלך לא מקושר בקלות לטביעת אבצע ולתמונה ביומטרית (לא, תמונה בפייסבוק זה לא אותו דבר).
ולעבור ככה סתם על מליוני שמות זאת עבודה מאוד סיזיפית.
כשזה מאגר שאפשר לשלוף ממנו בקלות את כל היהודים הישראלים בלחיצת כפתור זה מקל מאוד על כל מיני גורמים עויינים את העבודה.

נערך לאחרונה ב:
אתה בטוח ששומרים את טביעת האצבע המקורית?
יגרמו להודות למישהו מאלו שטביעת האצבע שלו מתאימה לאחת שנמצאה בזירה.

שני דברים שונים לחלוטין ולא קשורים אחד לשני.
דיזיין זה פרט מימוש, כמות הגופים שקיבלו גישה זה דרישת מערכת.
דרישת מערכת לא משפיעה על הדיזיין? אני לא חזק בסמנטיקה...
להיפך, זה יחסוך לו המון.
במקום לחקור ולבדוק מי יכול להיות, לראות סרטי וידאו וכו', אפשר פשוט לקחת תביעות אצבע. כמה כבר הוא ימצא שם? 20? שכולם יבואו למשטרה ויחקרו, מה איכפת לו?
הוא צריך לחקור את כולם...
אתה עושה את אותה טעות של השוטר העצלן ומניח שהפושע מסתובב עם הטלפון ובלי כפפות.
לא, אני נכנס לראש של השוטר. לשים כפפות זה גם יותר בייסיק מלהשאיר את הטלפון בבית.
מה ההבדל?
זה שהופכים אותך לחשוד רק כי תביעת האצבע שלך הייתה שם זה חלק מאותה בעיה. תאמין לי שגם אם בסוף שופט יזכה אותך, החוויה עד השלב הזה היא מאוד לא נעימה.
בהקשר הזה אמרתי שאני לא מודאג פרסונלית, וגם אתה לא צריך להיות. בגלל שאחרים אכן יחוו חוויה מאוד לא נעימה, אני מתנגד לעניין.
יעד לאורגוני טרור.
איך טביעות האצבעות שלי יסייעו להם? כל שאר הפרטים כבר דלפו מזמן...
השם שלך לא מקושר בקלות לתביעת אבצע ולתמונה ביומטרית (לא, תמונה בפייסבוק זה לא אותו דבר).
ולעבור ככה סתם על מליוני שמות זאת עבודה מאוד סיזיפית.
כשזה מאגר שאפשר לשלוף ממנו בקלות את כל היהודים הישראלים בלחיצת כפתור זה מקל מאוד על כל מיני גורמים עויינים את העבודה.
תכין פעם אחת רשימת שמות פרטיים של יהודים, ותסנן...

דרישת מערכת לא משפיעה על הדיזיין? אני לא חזק בסמנטיקה...
היא משפיעה על הדיזיין כמו שהדיזיין משפיע על המימוש.
ועדיין דרישות, דיזיין ומימוש אלו 3 דברים שונים.
הוא צריך לחקור את כולם...
נכון, הוא צריך לפנות זמן ל20 אנשים שמחכים לו במשרד במשך שעות ולדבר עם כל אחד מהם כמה דקות.
במקום ללכת לשטח, לחפש הוכחות, לחקור, לראות עשרות שעות של צילומי אבטחה (שגם אותם צריך לקבל מכל מיני בעלי מצלמות באזור, מה שדורש לפעמים צווים וכו').
בקיצור לגרום ל20 אנשים לבוא אליך זאת הרבה פעמים הדרך הכי קלה.
איך טביעות האצבעות שלי יסייעו להם? כל שאר הפרטים כבר דלפו מזמן...
המאגר הוא לא רק של טביעות אצבע, הוא גם של תמונות "באיכות גבוהה", שאיתן מאוד קל לזהות אנשים בסרטון (למשל לשים מצלמה ולזהות מי מהאנשים שעובר ישראלי ומי לא).
חוץ מזה, יש מספיק שימושים גם לטביעות אצבע.
תכין פעם אחת רשימת שמות פרטיים של יהודים, ותסנן...
אין באמת כלכך הרבה שמות שהם יהודיים נטו. במיוחד כשאתה מדבר על שמות פרטיים.
לחלק גדול מהאנשים יש שמות פרטיים בינלאומיים.

היא משפיעה על הדיזיין כמו שהדיזיין משפיע על המימוש.
ועדיין דרישות, דיזיין ומימוש אלו 3 דברים שונים.
סבבה, מה שכתבתי הוא שהדיזיין ישפיע על הסיכוי שיעשה במערכת שימוש לרעה (אז לכן כפועל יוצא גם הדרישות שחלקן הוא כמות הגורמים עם גישה), אנחנו טוחנים מים על כלום.
נכון, הוא צריך לפנות זמן ל20 אנשים שמחכים לו במשרד במשך שעות ולדבר עם כל אחד מהם כמה דקות.
במקום ללכת לשטח, לחפש הוכחות, לחקור, לראות עשרות שעות של צילומי אבטחה (שגם אותם צריך לקבל מכל מיני בעלי מצלמות באזור, מה שדורש לפעמים צווים וכו').
בקיצור לגרום ל20 אנשים לבוא אליך זאת הרבה פעמים הדרך הכי קלה.
לא טוען שזו לא בעיה, רק אומר שלדעתי הרשעות שווא זו בעיה גדולה יותר.
המאגר הוא לא רק של טביעות אצבע, הוא גם של תמונות "באיכות גבוהה", שאיתן מאוד קל לזהות אנשים בסרטון (למשל לשים מצלמה ולזהות מי מהאנשים שעובר ישראלי ומי לא).
חוץ מזה, יש מספיק שימושים גם לטביעות אצבע.
ללא מאגר של תמונות, יכול להיות קל להתחזות לאדם אחר ולגנוב זהות (ע"י התייצבות במשרד הפנים). איך היית פותר זאת?
איזה שימוש יש לגורם טרור בטביעת אצבע של ישראלי?
אין באמת כלכך הרבה שמות שהם יהודיים נטו. במיוחד כשאתה מדבר על שמות פרטיים.
לחלק גדול מהאנשים יש שמות פרטיים בינלאומיים.
והם לדעתי נפוצים פחות בקרב ערבים. בכל מקרה, המאגר לא מכיל לאום, ופרטי המרשם הרגיל כבר דלפו מזמן...

נערך לאחרונה ב:
סבבה, מה שכתבתי הוא שהדיזיין ישפיע על הסיכוי שיעשה במערכת שימוש לרעה (אז לכן כפועל יוצא גם הדרישות שחלקן הוא כמות הגורמים עם גישה), אנחנו טוחנים מים על כלום.
דיזין זה עניין טכני. איך המבנה הפנימי של המערכת, איך מאבטחים אותה וכו'
דרישות זה למי נותנים גישה וכו'.
אלו שני דברים שונים.
ללא מאגר של תמונות, יכול להיות קל להתחזות לאדם אחר ולגנוב זהות (ע"י התייצבות במשרד הפנים). איך היית פותר זאת?
א. יש המון פתרונות שהוצעו לנושא.
ב. אני לא רואה שיש היום (או שהיו לפני התעודות החכמות) מבול של גניבת זהויות.
בקיצור, מנסים לפתור בעיה שבכלל לא קיימת ושיש לה פתרונות אחרים לא פחות טובים.
איזה שימוש יש לגורם טרור בטביעת אצבע של ישראלי?
המאגר זה לא רק טביעת אצבע אלא גם תמונה.
אבל גם בטביעה עצמה לא חסר מה לעשות.
והם לדעתי נפוצים פחות בקרב ערבים
דוקא לערבים ויהודים יש המון שמות דומים (במיוחד כשרושמים אותם בלועזית).
בכל מקרה, המאגר לא מכיל לאום, ופרטי המרשם הרגיל כבר דלפו מזמן...
ענית לעצמך...

א. יש המון פתרונות שהוצעו לנושא.
ב. אני לא רואה שיש היום (או שהיו לפני התעודות החכמות) מבול של גניבת זהויות.
בקיצור, מנסים לפתור בעיה שבכלל לא קיימת ושיש לה פתרונות אחרים לא פחות טובים.
עולם הפשיעה גם מתקדם, וכשצריך יותר ממדפסת ביתית ומכונת למינציה בשביל לזייף ת.ז, להתייצב מול פקיד במשרד הפנים יכול להיות פתרון לבעיה שצצה.
אני לא מכיר פתרון טוב למניעת התחזות בו אין תמונה להשוואה. טביעות אצבע הן אכן מיותרות, וממה שאני מכיר רוב ההתנגדות היא אליהן ולא לתמונות.
המאגר זה לא רק טביעת אצבע אלא גם תמונה.
אבל גם בטביעה עצמה לא חסר מה לעשות.
מה יש לעשות לטרוריסט לעשות עם הטביעה?

כמה מילים על המאגר הביומטרי: נשמרת בו טביעת האצבע, כן. מה לא נשמר בו? כל פרט שמקשר את טביעת האצבע לבן אדם.

מטרתו היא למנוע זיוף מסמכים ולא משמש לזיהוי פלילי או למפות את טביעות האצבע של תושבי ישראל. קצת עשו מזה כמו של שונאי ה5g.

כל בן אדם עם טלפון סיני נותן את טביעות האצבע שלו לשיאומי יחד עם חשבון הגוגל שלו הטלפון שלו הכתובת שלו והאשראי שלו, הייתי דואג מדברים כאלה קצת יותר. המאגר הביומטרי מאוד מאובטח וגם אם יפרץ, זה ערימה useless בטירוף של טביעות אצבע.

מצרף פודקאסט מצוין של מערך הסייבר הלאומי בנושא

כמה מילים על המאגר הביומטרי: נשמרת בו טביעת האצבע, כן. מה לא נשמר בו? כל פרט שמקשר את טביעת האצבע לבן אדם.
אז איך במשרד הפנים, כשאני בא לחדש דרכון, יודעים אם האצבע שבמאגר שלי או של מישהו אחר?
מטרתו היא למנוע זיוף מסמכים ולא משמש לזיהוי פלילי או למפות את טביעות האצבע של תושבי ישראל. קצת עשו מזה כמו של שונאי ה5g.
מטרתו המוצהרת שיכולה גם להשתנות.
כל בן אדם עם טלפון סיני נותן את טביעות האצבע שלו לשיאומי יחד עם חשבון הגוגל שלו הטלפון שלו הכתובת שלו והאשראי שלו, הייתי דואג מדברים כאלה קצת יותר.
לא יודע איך בשיאומי, בטלפונים של גוגל טביעת האצבע לא עוזבת את המכשיר.

אז איך במשרד הפנים, כשאני בא לחדש דרכון, יודעים אם האצבע שבמאגר שלי או של מישהו אחר?
שאתה מחדש דרכון אתה מוסר תמונה, שני אצבעות (לא חובה). מתבצעת השוואה שנקראת One 2 Many בין כל הערכים במאגר לראות האם יש מקרה של כפילות. במידה ויש כפילות בטביעות האצבע, מתבצעת השוואה של התמונה. במידה ואכן מדובר באותו הבן אדם, טיסלאם. זה כמובן למיטב הבנתי. יש פה פרוצדורה טכנית ומאוד מסובכת, מדברים עליה בהרחבה בפודקאסט אני מפציר בך להקשיב ולהפיג את החששות שלך. ראוי להגיד; אני אישית לא מסרתי טביעות אצבע, נטו כי היום לא צריך וכולם עם או בלי אצבע מקבלים מסמכי זיהוי לעשר שנים. אני לא מאמין בלנדב מידע, רק להעמיד את הפוסט על טעותו ולהסביר את המהות.

מטרתו המוצהרת שיכולה גם להשתנות.
אפשר גם מחר בבוקר לקחת לכולם את הבתים. כנראה שזה לא יקרה, בטח לא ברגע. וגם אז, מבחינה טכנולוגית כמו שאמרתי המאגר לא מכיל פרטים מזהים כמו שם או תעודת זהות, אז זה יהיה רק למנפיקי מסמכים חדשים שיבחרו ביודעין לשמור את המידע שלהם ככה. דבר שכאמור, לא נדרש.

לא יודע איך בשיאומי, בטלפונים של גוגל טביעת האצבע לא עוזבת את המכשיר.
ניסיתי להמחיש נקודה, אנשים נותנים את טביעות האצבע שלהם מאוד בקלות במאוד מקומות לא אמינים בעליל ועם רמת אבטחה שנויה במחלוקת (למשל, בעבודה, שם היא נשמרת בשעון הנוכחות עם הת.ז. השם התמונה והשכר במאגר מידע שאלוהים יודע מה האבטחה שלו). זה לא קשור באמת לאבטחת המאגר, אלא לזה שהוא בידיים של הממשלה. לדעתי כמובן.

שאתה מחדש דרכון אתה מוסר תמונה, שני אצבעות (לא חובה). מתבצעת השוואה שנקראת One 2 Many בין כל הערכים במאגר לראות האם יש מקרה של כפילות. במידה ויש כפילות בטביעות האצבע, מתבצעת השוואה של התמונה. במידה ואכן מדובר באותו הבן אדם, טיסלאם. זה כמובן למיטב הבנתי. יש פה פרוצדורה טכנית ומאוד מסובכת, מדברים עליה בהרחבה בפודקאסט אני מפציר בך להקשיב ולהפיג את החששות שלך. ראוי להגיד; אני אישית לא מסרתי טביעות אצבע, נטו כי היום לא צריך וכולם עם או בלי אצבע מקבלים מסמכי זיהוי לעשר שנים. אני לא מאמין בלנדב מידע, רק להעמיד את הפוסט על טעותו ולהסביר את המהות.
אין היגיון בדברים. אם כולם נותנים את האצבעות למאגר, ברור הרי שתהיה התאמה. מה זה נותן אז?
אפשר גם מחר בבוקר לקחת לכולם את הבתים. כנראה שזה לא יקרה, בטח לא ברגע. וגם אז, מבחינה טכנולוגית כמו שאמרתי המאגר לא מכיל פרטים מזהים כמו שם או תעודת זהות, אז זה יהיה רק למנפיקי מסמכים חדשים שיבחרו ביודעין לשמור את המידע שלהם ככה. דבר שכאמור, לא נדרש.
אני חושב שאתה טועה. יש דרך לשייך בין ט.א במאגר לאדם לו היא שייכת.
לקחת את הבית לא שקול לתיקון חוק שיאפשר שימוש במאגר למלחמה בפשיעה החמורה.
ניסיתי להמחיש נקודה, אנשים נותנים את טביעות האצבע שלהם מאוד בקלות במאוד מקומות לא אמינים בעליל ועם רמת אבטחה שנויה במחלוקת (למשל, בעבודה, שם היא נשמרת בשעון הנוכחות עם הת.ז. השם התמונה והשכר במאגר מידע שאלוהים יודע מה האבטחה שלו). זה לא קשור באמת לאבטחת המאגר, אלא לזה שהוא בידיים של הממשלה. לדעתי כמובן.
זה נכון. עוול אחד לא מכפר אבל על אחר.
מרשם האוכלוסין דלף כבר יותר מפעם אחת. מאגרי עובדים? הרבה פחות - לא שווה את המאמץ.

כמה מילים על המאגר הביומטרי: נשמרת בו טביעת האצבע, כן. מה לא נשמר בו? כל פרט שמקשר את טביעת האצבע לבן אדם
זה פשוט לא נכון ואם הם אומרים משהו אחר בפודקאסט הם משקרים. על זה הייתה המהומה סביב המאגר וכל המומחים הציעו לעשות מאגר שלא מכיל זיהוי 1:1, אך לא הקשיבו להם.

גם הנקודה השניה שהמאגר לא משמש לצרכים אחרים לא נכונה, הנה ציטוט מתוך החוק:

עובד משרד הפנים שהשר הסמיך לעניין זה, רשאי להעביר באופן פרטני אמצעים או נתונים ביומטריים לגבי אדם מסוים לצורך הליך שהמדינה היא צד לו, ככל שההליך נוגע לנטילה, להפקה או להנפקה לפי סימן זה, למשטרת ישראל, לרשויות התביעה, לפרקליטות המדינה, לבית המשפט, וכן לגורמים אחרים האמונים על הליכי אכיפת החוק שקבע שר המשפטים, בצו, בהתייעצות עם השר ובאישור ועדת הכנסת המשותפת, ובלבד שהמידע חיוני לצורך ביצוע תפקידיהם.

רק לפי הפסקה הזו ברור שיש זיהוי 1:1 בין אדם לטביעת האצבע שלו וכן שיש פתח חוקי לשימוש של כל גורם ממשלתי אחר במידע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה כרטיס אשראי - עלות מט׳׳ח קרובה ל 0 פוסטים מאיכות נמוכה 9
S איך להעריך עלות הנכס לפני מכירה נדל"ן 4
Michel עלות דיור מוגן פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
K פער בין עלות אופציות למחירי מימוש שונים לא הגיוני שוק ההון 0
קפיטליסט_מרושע עלות חיית מחמד צרכנות פיננסית 41
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
מ עלות ביטוח פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י מחיר עלות נמחק לאחר ניוד תיק השקעות מיסים 2
navv עלות שירותי ליווי לפינוי בינוי נדל"ן 1
הדבורה מיה עלות מניה עם מכירת אופציות שוק ההון 2
K התקנת אינטרנט דרך הסיבים - עלות סלילה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
א חישוב עלות מעסיק ואופטימיזצית מס מיסים 5
stamEhad טווח מחירים עבור עלות דוח שנתי לשכיר אצל רו"ח מיסים 9
E חישוב עלות רכישת מניות זרות בשקלים ומיסוי מיסים 11
T מע״מ על עלות שילוח לארץ מיסים 51
deussex המלצה למצלמות אבטחה לבית עלות טובה מול תועלת (זוג/שלוש מצלמות + מנגנון מקליט) אוף טופיק 19
I עלות ביטוח נכות בפנסייה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
G מה ההבדל בין שער עלות מתואם לנומינלי? שוק ההון 13
N למישהו יצא להוציא דרכון רומני? עלות vs כדאיות אוף טופיק 10
E עלות הסכם ממון אוף טופיק 21
M איך מחשבים "עלות רכישה" לצורך מס שבח לבית שנבנה ב "בנה ביתך" לפני 35 שנה? נדל"ן 9
S עלות ביטוחים לפנסיה צרכנות פיננסית 1
ג האם ניתן לקחת משכנאת על סכום של מגרש + עלות בניית בית? נדל"ן 5
D איך מחשבים עלות קרן נאמנות? שוק ההון 13
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
י עלות מסלול עתיר שארים בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 0
S עלות כיסוי ביטוחי קרן פנסיה - גבר לעומת אישה צרכנות פיננסית 2
O עלות המרת מטבע IRA, בנק מול בית השקעות שוק ההון 6
Z מה עלות העברת שקלים מבנקים ישראליים לIBKR? שוק ההון 6
avi90 עלות ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 15
E עלות ניהול תיק עצמאי שוק ההון 3
Y איפה מומלץ לקנות זהב או כסף פיזי לאחסון? מה עלות תהליך הקניה? שוק ההון 6
י רכב 7 מקומות - שאלת עלות/תועלת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
S עלות הביטוח לסיכוני נכות בפנסיה קפצה פי 2 בשנה צרכנות פיננסית 3
Myrath עלות סל צריכה חודשי - בסיסי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
R עלות אובדן כושר עבודה קולקטיבי צרכנות פיננסית 0
י עלות הביטוח בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 11
someone235 עלות אובדן כושר עבודה פרטי צרכנות פיננסית 10
E עלות ערבות בנקאית צרכנות פיננסית 3
א שעת מזגן, הפעלת מכונת כביסה וכו'- עלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
U עלות חודשית לילד כתלות בגיל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
גירסה 2 השוואת עלות השקעה בזהב (יש מרווח שערים?) שוק ההון 0
ז עלות ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאים צרכנות פיננסית 19
amidar עלות המינוס בחשבון השקעות של IB ישראל שוק ההון 3
K אחרי קניה של מניה, מופיע שער עלות למס שגבוה משמעותית (15%) משער הקניה, למה? שוק ההון 1
Liron2035 מה עלות החזרת כסף ארצה מ-VT ב-IB שוק ההון 1
J עלות המרת שקל לדולר למטרת מסחר בברוקר אמריקאי -עושה סדר שוק ההון 65
ע אופן השוואת עלות כוללת בקופ"ג להשקעה של אלטשולר למסלולים רגילים מול בתי השקעות? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה