• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה

פנטום

משתמש רשום
דירוג
5
שלום לכולם, ראשית תודה רבה על הקריאה, הסבלנות והשיתוף של החבר'ה בפורום.

אני שכיר ומשקיע מתחיל דרך IB העולמית, אופי ההשקעה שלי הוא פסיבי עם עלות מינימלית והתעסקות מינימלית.

כמו כולם, אני פוגש לראשונה את רשות המיסים (עדיין לא ביקשו ממני לדווח אבל כנראה אצטרך לדווח על שנת 2023).

עדיין לא פתחתי תיק במס הכנסה, אבל כן הבאתי להם פיזית את טופס 5329ב חתום בתקווה שאוכל להינמע מדיווח שנתי.

את התיק ב-IB פתחתי בחודש שעבר (סוף מרץ) ורכשתי:
1. נ"ע של ETF צובר
2. 3 נ"ע של ETF מחלקים (ETF מאוגדים באמריקה), הדיבידנדים עדיין לא חולקו (הם יהיו דולרים בודדים).

התיק קטן (Net Liquidity על סך בערך 7,000 ש"ח). לא מכרתי עד כה כלום.

בנוסף, באותו זמן רכשתי מק"מ דרך חשבון השקעות בבנק בישראל (המק"מ נפדה במרץ 2024).

משיחה שעשיתי עם רואה חשבון אקראי, הוא אמר שאני אצטרך לעשות דיווח שנתי למס הכנסה על שנת 2023 ב-2024,
והעלות לדיווח השנתי היא 1,700 ש"ח כולל מע"מ, להלן התמחור:
1. 1,200 ש"ח עלות דיווח שנתי על רווחי הון ודיבידנדים מברוקר זר.
2. 500 ש"ח תוספת על העובדה שיש לי מק"מ דרך חשבון השקעות אחר מהברוקר הזר, ושגם אותו צריך להכניס לדיווח השנתי.

יש לי כמה שאלות שאשמח לקבל עליהם תשובה מהחבר'ה כאן שמבינים וחוו סיטואציה דומה:
1. האם המחיר הזה הגיוני?
2. אם המחיר הזה הגיוני, אני אצטרך לשלם אותו כל שנה כשאני אצטרך לדווח למס הכנסה?
3. אם אני אצטרך לשלם אותו כל שנה כשאני אצטרך לדווח למס הכנסה, זה נראה כמו מחיר הפסד לעומת ההשקעה שאני משקיע לא?
4. אם זה מחיר הפסד, מה אני יכול לעשות כדי להימנע ממנו בעתיד? עלתה לי המחשבה של למכור את התיק, לסגור את החשבון ב-IB, לאכול את הכובע ולשלם רק על דיווח של 2024 (לא אצטרך לשלם על השנים אחרי, כי אני רק שכיר ולא עצמאי).

לא הייתי מודע לעלויות האלה מראש,
וכרגע יש לי הרגשה שעשיתי טעות שהשקעתי דרך ברוקר זר ולא דרך ברוקר ישראלי :(.

אם וזאת טעות, אשמח לדעתכם לכיוון כיצד לתקן אותה (להימנע מעלות רו"ח שנתית גבוהה מאוד בעתיד),
אם וזאת לא טעות, אשמח לדעת למה.

תודה רבה על הקריאה וההתייחסות.

נערך לאחרונה ב:
עלות רו"ח היא בסביבה הזו 1000-2000 כתלות בסיבוך של הדו"ח.

אתה יכול או למלא את הדוח לבד, נראה שהמצב שלך פשוט, יש פה לא מעט שעושים את זה. לחלופין אתה יכול להשתמש בתוכנה, זה זול בסדר גודל. יש פה איסור על פרסום, אבל אתה יכול לגגל.

כנראה תוכל למצוא רואה חשבון זול יותר.
אבל הכי זול יהיה לך למלא בעצמך בעזרת המדריכים של @FIYaacov . אולי בפעם הראשונה תצטרך להקדיש קצת יותר זמן למידה, אבל בשנים הבאות תתקתק את זה בכמה דקות.

אני משלם בערך 1400 לרו"ח. לא זוכר בדיוק. בכל מקרה זו הוצאה מוכרת כך שאפקטיבית זה פחות.

לגבי IB, אם תחזיק קרן צוברת אז לא יהיו לך ארועי מס עד המכירה ולא תצטרך לדווח.
קרא עוד בשרשור של מייק.

משיחה שעשיתי עם רואה חשבון אקראי, הוא אמר שאני אצטרך לעשות דיווח שנתי למס הכנסה על שנת 2023 ב-2024,
והעלות לדיווח השנתי היא 1,700 ש"ח כולל מע"מ, להלן התמחור:
רואה חשבון שרוצה אלפיים שקל עבור זה? הוא אדם שחושב שעומד לפניו פראייר.

אתה יכול להגיש לבד בלי נציג, זה לא מסובך.
ואתה יכול להשתמש במערכות ממוכנות באינטרנט, לדוגמא אלפי שעולה 275 שקל ואחרות

אני משלם בערך 1400 לרו"ח. לא זוכר בדיוק. בכל מקרה זו הוצאה מוכרת כך שאפקטיבית זה פחות.

לגבי IB, אם תחזיק קרן צוברת אז לא יהיו לך ארועי מס עד המכירה ולא תצטרך לדווח.
קרא עוד בשרשור של מייק.
נראה שכרגע אני לא יכול להימנע מאירוע מס כי אני אקבל דיבידנדים ביוני (דולרים בודדים).
אם אני אמכור את מניות הדיבידנד, ואשמור בתיק רק קרן צוברת, זה יוכל למנוע ממני אירועי מס בעתיד?

נראה שכרגע אני לא יכול להימנע מאירוע מס כי אני אקבל דיבידנדים ביוני (דולרים בודדים).
אם אני אמכור את מניות הדיבידנד, ואשמור בתיק רק קרן צוברת, זה יוכל למנוע ממני אירועי מס בעתיד?
הגשת דיווח רק על דיבידנדים שהתקבלו, פוטרת אותך מהגשת דוח שנתי.

הגשת דיווח רק על דיבידנדים שהתקבלו, פוטרת אותך מהגשת דוח שנתי.
כיצד אני יכול לדווח רק על דיבידנדים שהתקבלו?
כשהייתי אצל הפקיד שומה לא היה להם מושג מה זה שובר 351 והם שאלו אותי אם אני רוצה לפתוח תיק 93 או 94 (לדעתי דורש דיווח שנתי).
נכון להיום אין לי תיק במס הכנסה.

תודה רבה על התגובות של כולם.

האם מכירה רק של קרנות הדיבידנד (אשמור בתיק רק קרנות צוברות) יפתרו אותי מדיווח למס הכנסה בשנים הבאות?

נראה שעלות הדיווח השנתי למס הכנסה לא משתלם בסכומים ההשקעה שלי, אני צודק?

למה לא להשתמש בשירותי אונליין למלא דו"ח שנתי כמו אלפי או נומרוטק... עולה סביב ה ~ 300 שקל ועושים אחלה עבודה.

למה לא להשתמש בשירותי אונליין למלא דו"ח שנתי כמו אלפי או נומרוטק... עולה סביב ה ~ 300 שקל ועושים אחלה עבודה.
הם עושים את זה עבורך או שאתה צריך לעשות את זה בעזרתם? כמה אפשר לסמוך עליהם שהם עושים את זה נכון?

הם עושים את זה עבורך או שאתה צריך לעשות את זה בעזרתם? כמה אפשר לסמוך עליהם שהם עושים את זה נכון?
אתה עושה את זה באתר אינטרנט שמוביל אותך צעד אחרי צעד ורואה חשבון עובר על זה ומגיש.

אפשר לסמוך עליהם

את אלפי אני קצת מכיר ועושה רושם שהם מאוד רציניים והמערכת שלהם מאוד מקיפה. אתה יכול גם לבקש ליווי אישי בזום שמישהו מאצלם יעבור איתך על הדו"ח תמורת 100 ש"ח נוספים.. אם אתה רוצה להיות עוד יותר בטוח. הם למעשה מייצרים לך דוח סופי למס הכנסה שאתה פשוט טוען אותו לאתר מס הכנסה. הם גם מוכרים ע"י מס הכנסה כך שזה אתר ומערכת "לגיטימיים". אתה יכול להירשם לאתר שלהם ולהיווכח בעצמך. אפשר להשתמש במערכת/באתר בחינם עד השלב הסופי שאז נדרש לשלם.

תודה על תגובותיכם של כולם, עזרתם לי מאוד.

בסופו של דבר אחרי התייעצות עם יועץ מס,

על מנת למנוע דיווח שנתי למס הכנסה ומעלות רו"ח שנתית גבוהה מאוד - החלטתי להעביר את כל התיק שלי מ-IB לחשבון השקעות בבנק הישראלי.
משיחה שלי עם הבנק ויועץ המס, העברת התיק אינה אירוע מס.
במקרה ויהיה אירוע מס בעתיד בתיק (לדוגמה קבלת דיבידנדים או רווחי הון), הבנק מנקה במקור מול מס הכנסה, ולכן לא תהיה לי חבות מס.

מהלך של מייק שבשלב הזה נוח לי איתו, למרות החסרונות של חשבון השקעות בבנק הישראלי.
בנוסף, אני מרגיש נוח להתייעץ עם יועץ השקעות בעברית מה עלול לגרום לדיווח שנתי למס הכנסה (דבר שאין ב-IB העולמית).

עד כה, חוויתי אטימות מצד פקיד השומה שלי, וכרגע מעדיף לא להתעסק איתם.
אז אני מעדיף שיהיה מאחורי בנק ויועצי השקעות בשוק ההון הישראלי שמבינים את השפה של מס הכנסה ויוכלו לעזור\למנוע אירוע מס.

1. להתקשר אל בנקאי שוק ההון בבנק ולהגיד שאתם עומדים להעביר תיק מ-Interactive Brokers לחשבון השקעות בבנק, ו-Interactive Brokers מבקשים כתובת אימייל של איש קשר בבנק.
2.
Markdown (GitHub flavored):
Transfer Positions -> Outgoing -> ... -> Transfer all assets - Yes -> ...
כמה שלבים לאחר מכן, בשדה "Contact email of your Financial Institution" למלא את כתובת האימייל של איש הקשר בבנק.
...
בסוף התהליך, ברגע שקיבלתם הודעת "Your Outbound Basic FOP transfer has been confirmed", תדפיסו אותה כ-PDF ותשלחו באימייל לאיש הקשר (אני בנוסף שלחתי לו Statement כהוכחה שלא היה עד כה בחשבון אירוע מס).

לא מייעץ, לא ממליץ

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה כרטיס אשראי - עלות מט׳׳ח קרובה ל 0 פוסטים מאיכות נמוכה 9
S איך להעריך עלות הנכס לפני מכירה נדל"ן 4
Michel עלות דיור מוגן פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
K פער בין עלות אופציות למחירי מימוש שונים לא הגיוני שוק ההון 0
קפיטליסט_מרושע עלות חיית מחמד צרכנות פיננסית 41
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
מ עלות ביטוח פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י מחיר עלות נמחק לאחר ניוד תיק השקעות מיסים 2
navv עלות שירותי ליווי לפינוי בינוי נדל"ן 1
הדבורה מיה עלות מניה עם מכירת אופציות שוק ההון 2
K התקנת אינטרנט דרך הסיבים - עלות סלילה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Fitch עלות חידוש דרכון ביומטרי אחרי 5 שנים פוסטים מאיכות נמוכה 63
א חישוב עלות מעסיק ואופטימיזצית מס מיסים 5
stamEhad טווח מחירים עבור עלות דוח שנתי לשכיר אצל רו"ח מיסים 9
E חישוב עלות רכישת מניות זרות בשקלים ומיסוי מיסים 11
T מע״מ על עלות שילוח לארץ מיסים 51
deussex המלצה למצלמות אבטחה לבית עלות טובה מול תועלת (זוג/שלוש מצלמות + מנגנון מקליט) אוף טופיק 19
I עלות ביטוח נכות בפנסייה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
G מה ההבדל בין שער עלות מתואם לנומינלי? שוק ההון 13
N למישהו יצא להוציא דרכון רומני? עלות vs כדאיות אוף טופיק 10
E עלות הסכם ממון אוף טופיק 21
M איך מחשבים "עלות רכישה" לצורך מס שבח לבית שנבנה ב "בנה ביתך" לפני 35 שנה? נדל"ן 9
S עלות ביטוחים לפנסיה צרכנות פיננסית 1
ג האם ניתן לקחת משכנאת על סכום של מגרש + עלות בניית בית? נדל"ן 5
D איך מחשבים עלות קרן נאמנות? שוק ההון 13
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
י עלות מסלול עתיר שארים בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 0
S עלות כיסוי ביטוחי קרן פנסיה - גבר לעומת אישה צרכנות פיננסית 2
O עלות המרת מטבע IRA, בנק מול בית השקעות שוק ההון 6
Z מה עלות העברת שקלים מבנקים ישראליים לIBKR? שוק ההון 6
avi90 עלות ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 15
E עלות ניהול תיק עצמאי שוק ההון 3
Y איפה מומלץ לקנות זהב או כסף פיזי לאחסון? מה עלות תהליך הקניה? שוק ההון 6
י רכב 7 מקומות - שאלת עלות/תועלת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
S עלות הביטוח לסיכוני נכות בפנסיה קפצה פי 2 בשנה צרכנות פיננסית 3
Myrath עלות סל צריכה חודשי - בסיסי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
R עלות אובדן כושר עבודה קולקטיבי צרכנות פיננסית 0
י עלות הביטוח בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 11
someone235 עלות אובדן כושר עבודה פרטי צרכנות פיננסית 10
E עלות ערבות בנקאית צרכנות פיננסית 3
א שעת מזגן, הפעלת מכונת כביסה וכו'- עלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
U עלות חודשית לילד כתלות בגיל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
גירסה 2 השוואת עלות השקעה בזהב (יש מרווח שערים?) שוק ההון 0
ז עלות ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאים צרכנות פיננסית 19
amidar עלות המינוס בחשבון השקעות של IB ישראל שוק ההון 3
K אחרי קניה של מניה, מופיע שער עלות למס שגבוה משמעותית (15%) משער הקניה, למה? שוק ההון 1
Liron2035 מה עלות החזרת כסף ארצה מ-VT ב-IB שוק ההון 1
J עלות המרת שקל לדולר למטרת מסחר בברוקר אמריקאי -עושה סדר שוק ההון 65
ע אופן השוואת עלות כוללת בקופ"ג להשקעה של אלטשולר למסלולים רגילים מול בתי השקעות? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה