• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מע״מ על עלות שילוח לארץ

TOM_27

משתמש סולידי
דירוג
12
היי חברים,

לאחרונה השתמשתי לדאבוני בחברת שיפיטו על מנת לשלוח לארץ מוצרים שאמזון לא שולחת, מחיר השילוח היה מופקע, יותר מ-200$, כשהחבילות הגיעו לארץ, חברת DHL ישראל כמובן שהוסיפה לעשוק אותי עם מיסי השקר שלה שהיא תמיד מוסיפה, אך יש דבר אחד חדש שאני מעוניין לבדוק את חוקיותו איתכם. עלות המוצרים שבמשלוח היא כ-184$, עלות השילוח היא כ-245$, הם חישבו לי מס גם על עלות השילוח כלומר שעליי לשלם לטענתם מע״מ פעמיים (!) וזאת לאחר עלויות בלתי סבילות או סבירות של שילוח לארץ גם כך בנוסף לעמלות השקריות שלהם ולמע״מ כחוק על ערך המוצרים.

האם הדבר חוקי / ניתן לעשות משהו?

והאם יש דרך כלשהי להוזיל את עלויות השילוח ? ניסיתי גם את myus ודילטס ושתיהן היו אף גרועות יותר מבחינת שירות ויעילות גם אם ייתכן ויותר זולות.

תודה רבה.

הם חישבו לי מס גם על עלות השילוח
נכון, זה החוק בארץ.
כלומר שעליי לשלם לטענתם מע״מ פעמיים
לא פעמיים, רק פעם אחת. על הסכום הכולל.
וזאת לאחר עלויות בלתי סבילות או סבירות של שילוח לארץ
זה לא קשור אחד לשני.
זה שאתה מחליט לקנות מוצר יקר לא אומר שאתה לא צריך לשלם עליו מס/מע"מ.
האם הדבר חוקי
כן, זה החוק. לחברת השילוח אין באמת ברירה.
ניתן לעשות משהו?
- לדבר עם הנציג שלך בכנסת שידאג לשינוי החוק (לא יקרה).
- לדאוג לקנות מוצרים מתחת לרף המס (אם המוצר שווה פחות מ75$ לפני שילוח אז אין מיסים בכלל).
והאם יש דרך כלשהי להוזיל את עלויות השילוח ?
- לקנות בארץ
- לקנות מוצרים קטנים/קלים יותר
- לפצל למספר משלוחים שונים (למרות שלא בטוח שזה יוזיל עלויות בסה"כ).

נכון, זה החוק בארץ.

לא פעמיים, רק פעם אחת. על הסכום הכולל.

זה לא קשור אחד לשני.
זה שאתה מחליט לקנות מוצר יקר לא אומר שאתה לא צריך לשלם עליו מס/מע"מ.

כן, זה החוק. לחברת השילוח אין באמת ברירה.

- לדבר עם הנציג שלך בכנסת שידאג לשינוי החוק (לא יקרה).
- לדאוג לקנות מוצרים מתחת לרף המס (אם המוצר שווה פחות מ75$ לפני שילוח אז אין מיסים בכלל).

- לקנות בארץ
- לקנות מוצרים קטנים/קלים יותר
- לפצל למספר משלוחים שונים (למרות שלא בטוח שזה יוזיל עלויות בסה"כ).
תודה. אבל זו פעם ראשונה שזה קורה לי. האם עלות השילוח נכנסת בחישוב המע״מ רק מעל 75$? כי כן הזמנתי מעל בעבר ולא זכור לי שחושב גם המשלוח. אולי אני טועה.

אבל זו פעם ראשונה שזה קורה לי
כלומר פעם ראשונה שהזמנת משהו מחו"ל מעל 75ד?
האם עלות השילוח נכנסת בחישוב המע״מ רק מעל 75$
כל המע"מ (ושאר המיסים) רלוונטים רק מעל 75$.
כל עוד המוצרים (לא כולל משלוח) הם מתחת ל75$ אין מיסים. אם המוצרים עוברים את ה75$ יש מיסים ומע"מ על העלות הכוללת (כולל משלוח).
זה גם רשום באופן מאוד ברור באתר של DHL (וגם של שאר חברות השילוח).
כי כן הזמנתי מעל בעבר ולא זכור לי שחושב גם המשלוח
אתה בטוח שהזמנת דברים מעל 75$ וחייבו אותך במס+מע"מ רק על עלות המוצר לא כולל המשלוח?
נשמע לי מאוד מוזר. החוק עובד ככה כבר המון שנים וקשה לי להאמין שחברת שליחויות תעשה טעות בסיסית כלכך כמו לא לחייב אותך במס.

אלא אם כן הזמנת דרך הדואר והיה לך מזל ולא בדקו את המוצר ופשוט לא שילמת מס על כלום.

כלומר פעם ראשונה שהזמנת משהו מחו"ל מעל 75ד?

כל המע"מ (ושאר המיסים) רלוונטים רק מעל 75$.
כל עוד המוצרים (לא כולל משלוח) הם מתחת ל75$ אין מיסים. אם המוצרים עוברים את ה75$ יש מיסים ומע"מ על העלות הכוללת (כולל משלוח).
זה גם רשום באופן מאוד ברור באתר של DHL (וגם של שאר חברות השילוח).

אתה בטוח שהזמנת דברים מעל 75$ וחייבו אותך במס+מע"מ רק על עלות המוצר לא כולל המשלוח?
נשמע לי מאוד מוזר. החוק עובד ככה כבר המון שנים וקשה לי להאמין שחברת שליחויות תעשה טעות בסיסית כלכך כמו לא לחייב אותך במס.

אלא אם כן הזמנת דרך הדואר והיה לך מזל ולא בדקו את המוצר ופשוט לא שילמת מס על כלום.
זהו, ייתכן וזה היה כך או שזה היה דרך אמזון וכו׳ שהכל מוסדר מראש ולא התעמקתי. תודה בכל אופן, אשלם את הגזל.

אתה ממשיך לקרוא לזה גזל, לא ברור למה.
(אלא אם כן אתה מגדיר כל מס באשר הוא כ "גזל")
חלילה. אני מאמין גדול במיסים וברווחה (לא משהו שבהכרח קורה כאן). אבל אין טעם להכנס לדיון של מה אני חושב על מיסי ייבוא וכלכלה באופן כללי. מבחינתי אין שום הגיון לקנות מוצרים ב-184$ ולשלם על ה״זכות״ לקבל אותם עוד 455$. זה לא פחות מאבסורד וכן, גזל. אם היה פה היצע מספק וחברות ענק כמו אמזון וכו׳ , אולי זה היה נראה אחרת.

תודה בכל אופן.

מבחינתי אין שום הגיון לקנות מוצרים ב-184$ ולשלם על ה״זכות״ לקבל אותם עוד 455$
זכותך לא לקנות.
הזמנת, קנית, שילמת. לא מבין על מה אתה מתלונן.
אפשר לנעול את הדיון?

זכותך לא לקנות.
הזמנת, קנית, שילמת. לא מבין על מה אתה מתלונן.
אפשר לנעול את הדיון?
חשבתי שהרעיון של פורום הוא שאפשר לשתף ולהתדיין על דברים ושיש דיאלוג…לא ידעתי שדיון זה ״התלוננות״. תמיד לומדים משהו חדש.

אפשר לסגור.

חלילה. אני מאמין גדול במיסים וברווחה (לא משהו שבהכרח קורה כאן). אבל אין טעם להכנס לדיון של מה אני חושב על מיסי ייבוא וכלכלה באופן כללי. מבחינתי אין שום הגיון לקנות מוצרים ב-184$ ולשלם על ה״זכות״ לקבל אותם עוד 455$. זה לא פחות מאבסורד וכן, גזל. אם היה פה היצע מספק וחברות ענק כמו אמזון וכו׳ , אולי זה היה נראה אחרת.
אתה שם לב שיש פה גורמים שונים שאתה מתלונן עליהם? בוא נפרק את זה.
1. יש עלות משלוח. פה התלונה שלך היא אולי על חברת השילוח או הבחירה בחברת שילוח שנעשתה ע"י האתר. בכל מקרה אף אחד כאן לא גוזל. בדומה למחיר של מוצר, גוף פרטי מציע לך מחיר ואתה יכול להחליט אם לקנות או לא.
2. יש מע"מ. אני לא רואה כל כך סיבה למה להתלונן עליו. למה שתהיה פטור ממע"מ?
3. יש כל מיני אגרות מוזרות שכל מיני גופים גובים (אגרת מחשב, אגרת בטחון, דמי הרשאה ועוד...). זה באמת מרגיש מטופש, אבל זה כנראה רק חלק קטן מסך התשלום.
4. יש דמי טיפול של חברת השילוח בארץ. לדעתי זה היה צריך להיות חלק ממחיר המשלוח, אבל גם זה כנראה חלק קטן מסך התשלום.

קח את זה בתור שכר לימוד.
פעם הבאה תשתדל לא לשלוח עם ups/ems/fedex שגוזרים עמלות ותסתפק בדואר רגיל.
אם אפשר תפצל הזמנות.
להכניס בשקלול המחיר את המעמ והמכס(אם יתפס)

קח את זה בתור שכר לימוד.
פעם הבאה תשתדל לא לשלוח עם ups/ems/fedex שגוזרים עמלות ותסתפק בדואר רגיל.
אם אפשר תפצל הזמנות.
להכניס בשקלול המחיר את המעמ והמכס(אם יתפס)
לגמרי.

הלוואי ויכולתי, זו הייתה האופציה ה-״זולה״ ביותר הזמינה בשיפיטו, השאר היו אפילו יותר יקרות ! חישבתי במחשבון שלהם לפני כן כמה תעלה שליחת כל חבילה לבד וזה גם היה אסטרונומי ויותר יקר מאיחוד.

הדברים שלמדתי להבא זה שאם מוכר באמזון מאפשר שליחות לארץ אבל במחיר ממש יקר- זה עדיין יהיה משתלם יותר מלשלוח בחברת שילוח , כמובן שלנסות ולהמנע מלעבור את הסכום המותר ושכדאי לרכוש בארץ לפעמים במחיר יקר יותר, כי העלות עם כל המיסים והשליחות יוצאת לא כדאית.

אתה שם לב שיש פה גורמים שונים שאתה מתלונן עליהם? בוא נפרק את זה.
1. יש עלות משלוח. פה התלונה שלך היא אולי על חברת השילוח או הבחירה בחברת שילוח שנעשתה ע"י האתר. בכל מקרה אף אחד כאן לא גוזל. בדומה למחיר של מוצר, גוף פרטי מציע לך מחיר ואתה יכול להחליט אם לקנות או לא.
2. יש מע"מ. אני לא רואה כל כך סיבה למה להתלונן עליו. למה שתהיה פטור ממע"מ?
3. יש כל מיני אגרות מוזרות שכל מיני גופים גובים (אגרת מחשב, אגרת בטחון, דמי הרשאה ועוד...). זה באמת מרגיש מטופש, אבל זה כנראה רק חלק קטן מסך התשלום.
4. יש דמי טיפול של חברת השילוח בארץ. לדעתי זה היה צריך להיות חלק ממחיר המשלוח, אבל גם זה כנראה חלק קטן מסך התשלום.
1. לא רוצה להכנס לוויכוח הזה כי הוא יהיה מיותר, ברגע שאין לי שום אלטרנטיבה לאופציה היקרה ביותר (שיפיטו וחברות אחרות לא מציעות שילוח במחיר נוח יותר ועם שירות אמין) ואת המוצר הספציפי שאני צריך אין בארץ, אז אני צרכן שבוי וזה מונופול ואין לי ברירה. לטעון ש-250$ עלות על חבילות בסך 184$ זה לגיטימי.. קטונתי מלהבין.

2. גם חושב שאין טעם להכנס לזה כי זה יהיה דיון מיותר ועקר, כנראה לא נסכים.

3. אולי קטן, אבל זה לא הופך את זה ללגיטימי.

4. כנ״ל בסעיף 3, שילמתי על שילוח ל-DHL ארה״ב (שיפיטו שילמה יותר נכון וגזרה קופונים בדרך גם) מעבר לדברים שבחוק כמו מיסים, אני לא אמור לשלם אגורה נוספת. בטח כשמשלוח עולה הון והרבה מעבר לעלות שילוח סבירה של חברות הדואר או אפילו של אותה חברה עצמה בפלטפורומות כמו אמזון או טרום קורונה.

אני איחדתי, כי במחשבון שלהם לפחות, ללא איחוד, על כל חבילה הם רצו בסביבות 100-200 דולר ‍
נשמע שבחרת משלוח VIP מאוד יקר.
לרוב יש אפשרויות למשלוח זול יותר, אלא אם כן זה באמת מוצר חריג בגודל/משקל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
P הוראת מע"מ לגבי ציון ת"ז לקוח בחשבוניות? מיסים 0
לאץ' תשלום מע"מ לתיירים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
P מע"מ בהוצאה מתועדת אבל ללא חשבונית מס? מיסים 5
P מע"מ כשעוסק פטור תובע מיסים 2
epk איך ייתכן שעסקת אקראי חייבת מע"מ, ואילו עוסק פטור - לא? מיסים 3
unrealx מע"מ בהפקת חשבונית אוף טופיק 1
D מתחיל עסק שמייצא לחו"ל האם אקבל החזרי מע"מ על קניות לעסק פה בארץ? צרכנות פיננסית 16
G מע"מ על מסחר בבורסה שוק ההון 20
yossik ביטול הארנונה, במקומה תהיה תוספת מע''מ אוף טופיק 6
ה כרטיס אשראי - עלות מט׳׳ח קרובה ל 0 פוסטים מאיכות נמוכה 9
S איך להעריך עלות הנכס לפני מכירה נדל"ן 4
Michel עלות דיור מוגן פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
K פער בין עלות אופציות למחירי מימוש שונים לא הגיוני שוק ההון 0
קפיטליסט_מרושע עלות חיית מחמד צרכנות פיננסית 41
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
מ עלות ביטוח פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י מחיר עלות נמחק לאחר ניוד תיק השקעות מיסים 2
navv עלות שירותי ליווי לפינוי בינוי נדל"ן 1
הדבורה מיה עלות מניה עם מכירת אופציות שוק ההון 2
K התקנת אינטרנט דרך הסיבים - עלות סלילה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Fitch עלות חידוש דרכון ביומטרי אחרי 5 שנים פוסטים מאיכות נמוכה 63
א חישוב עלות מעסיק ואופטימיזצית מס מיסים 5
stamEhad טווח מחירים עבור עלות דוח שנתי לשכיר אצל רו"ח מיסים 9
E חישוב עלות רכישת מניות זרות בשקלים ומיסוי מיסים 11
deussex המלצה למצלמות אבטחה לבית עלות טובה מול תועלת (זוג/שלוש מצלמות + מנגנון מקליט) אוף טופיק 19
I עלות ביטוח נכות בפנסייה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
G מה ההבדל בין שער עלות מתואם לנומינלי? שוק ההון 13
N למישהו יצא להוציא דרכון רומני? עלות vs כדאיות אוף טופיק 10
E עלות הסכם ממון אוף טופיק 21
M איך מחשבים "עלות רכישה" לצורך מס שבח לבית שנבנה ב "בנה ביתך" לפני 35 שנה? נדל"ן 9
S עלות ביטוחים לפנסיה צרכנות פיננסית 1
ג האם ניתן לקחת משכנאת על סכום של מגרש + עלות בניית בית? נדל"ן 5
D איך מחשבים עלות קרן נאמנות? שוק ההון 13
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
י עלות מסלול עתיר שארים בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 0
S עלות כיסוי ביטוחי קרן פנסיה - גבר לעומת אישה צרכנות פיננסית 2
O עלות המרת מטבע IRA, בנק מול בית השקעות שוק ההון 6
Z מה עלות העברת שקלים מבנקים ישראליים לIBKR? שוק ההון 6
avi90 עלות ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 15
E עלות ניהול תיק עצמאי שוק ההון 3
Y איפה מומלץ לקנות זהב או כסף פיזי לאחסון? מה עלות תהליך הקניה? שוק ההון 6
י רכב 7 מקומות - שאלת עלות/תועלת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
S עלות הביטוח לסיכוני נכות בפנסיה קפצה פי 2 בשנה צרכנות פיננסית 3
Myrath עלות סל צריכה חודשי - בסיסי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
R עלות אובדן כושר עבודה קולקטיבי צרכנות פיננסית 0
י עלות הביטוח בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 11