• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עלות אחזקת רכב

• פותח הנושא wa11a
  • פורסם בתאריך

wa11a

משתמש רגיל
דירוג
871
אהלן אהלן,
אני חושב שזה נושא שיעניין הרבה סולידים באשר הם.
אני מנסה להבין כמה עולה להחזיק רכב באמת ואיך מצמצמים את העלות.
אשמח אם מי שעוקב אחרי ההוצאות שלו יוכל לשתף:
עלות חודשית או שנתית הכוללת את רכיבי הבסיס (ירידת ערך, אגרות, טיפולים תיקונים וביטוח) וכמובן איזה רכב.
שוט!
:)

אני מנסה להבין כמה עולה להחזיק רכב באמת ואיך מצמצמים את העלות.
מה זה יעזור לך אחזקת רכב של מישהו אחר?
יש כל-כך הרבה משתנים בין אחד לשני כך שזה בלתי ניתן להשוואה.
זה תלוי רכב, ותק הרכב, צורת נהיגה, מרחק מעבודה או בלי עבודה, יכולת תיקון עצמי או לא, רמת תיחזוק מועדפת ועוד.
איך לצמצם עלויות זאת כבר שאלה יותר טובה אבל אם אני לא טועה, כבר נכתבה בשרשורים אחרים.

לך על מפתח של 2,000 לחודש בממוצע עלויות רכב במדינת ישראל. מן הסתם זה יהיה יותר או פחות כתלות בעלויות הספציפיות לאחזקה והשימוש שלך.
הרכב שלי שווה בערך 25K, ביטוח נגיד 3K דלק משהו כמו K בחודש, טסט+טיפולים+פחת עוד נניח 4-5 קיי בשנה. אבל באמת שבת העמק צודקת, כל מקרה לגופו. להערכתי 2K הוצאות לרכב ממוצע בישראל זה די ספוט און.

בגלל זה לא החשבתי דלק כי זה מה שמשתנה הכי הרבה כתלות בנסיעה.
אפשר להבין מהנתונים מה העלויות ברכב ישן/חדש וכו'

דלק לחודש 500 שח
ביטוח מקיף 3500 שנתי
טסט נדמה לי 1800
טיפולים בממוצע 2000 בשנה
שטיפת רכב פעם בחודש חיצונית 5 שח (ממלאים מיכל דלק מקבלים שטיפה)

אני מנסה לחשב כמה יקר זה יוצא אם אני לוקח סופרמיני בעסקה ל 3 שנים כך שהעלות של שכירת הרכב + טיפולים + ביטוח + אגרת רישוי עולה לי 1650 שח לחודש. מכאן צריך להוסיף רק דלק ואחרי 3 שנים מחזירים מפתחות.

אני מנסה לחשב כמה יקר זה יוצא אם אני לוקח סופרמיני בעסקה ל 3 שנים כך שהעלות של שכירת הרכב + טיפולים + ביטוח + אגרת רישוי עולה לי 1650 שח לחודש. מכאן צריך להוסיף רק דלק ואחרי 3 שנים מחזירים מפתחות.
צריך מחשבון ליסינג אבל לפי ריבית חסרת סיכון יחסית של 2℅ העיסקה שווה לדעתי 55.4 k
השאלה מה שווי הרכב, כמה עולה ביטוח מקיף וכמה הטיפולים והטסט

שים לב שבדברים האלו יש בדרך כלל באותיות הקטנות מקדמה שצריך לשלם בהתחלה.
כמו כן בהצעות שאני ראיתי מדובר טיפולים בסיסיים בלבד. למשל החלפת בלמים זה כבר עליך.

@פזרן שיקללתי את המקדמה ואת האגרת רישוי שגם עליך.
לגבי הטיפולים אבדוק מה זה כולל. נראה לי שזה כולל גם החלפת צמיגים אחת בתקופה.

הרכב הזול ביותר זו משפחתית אוטומטית יפנית ישנה. למשל מאזדה לאנטיס או מיצובישי לנסר. בעיקר כי המכוניות האלו לא עולות כלום ולכן לא מאבדות כמעט ערך, לא ממש מתקלקלות, צריכת הדלק סבירה (1:10 כמדומני). העלות העיקרית זה טסט+ביטוח, וכמובן דלק. יש לי חבר שיש לו מיצובישי כריזמה שנת 99 שכבר שנים כל מה שהוא עושה לה זה טיפולים בלבד, והרכב נוסע. המכונית לא שווה כלום כמובן על הנייר.

מה שחוסכים בגישה הזו זה ירידת ערך בשווי של כ-1,000 שקל בחודש על רכב חדש. שזה הרבה כסף.

מי שלא מסוגל לחיות עם רכב בן 10-15 שנה כי הוא רוצה משהו שנראה יותר טוב, יכול ללכת על רכבים בני 3-6 שנים. רכב כזה יכול להיראות חדש לחלוטין, אבל עולה בין חצי לשליש מרכב חדש. ולכן ירידת הערך נמוכה, וצריכת הדלק כנראה טובה יותר מרכב ישן. אז אולי זה כדאי למי שנוסע הרבה.

אזה הטיפ הראשון הוא לחסוך כמה שיותר בצד ירידת הערך של הרכב ולא לקנות רכב חדש בשום אופן.

הטיפ השני - גם חשוב - לנסוע על גז. למה? כי "ליטר" גז עולה 2 שקל, וליטר של דלק עולה 5.7 שקל. אז ההוצאה על דלק תהיה מצחיקה. אין עם זה שום בעיה פרקטית, ועלות ההסבה של רכב בנזין לגז היא כ-6,000 שקל עלות חד פעמית. זה משהו שכמעט לכולם מאוד משתלם לבצע ויש לי שני חברים שנוסעים ככה כבר שנים וצוחקים כל הדרך אל הבנק.

רכב קטן בן שש שנים שנוסע על גז, זה הרכב שנראה נורמלי הכי זול כנראה. עבור נסועה של 20,000 קמ' בשנה, ההוצאות החודשיות יהיו בערך כאלה:

טסט וביטוחים 300 שקל (לא עושים מקיף אלא צד ג' בלבד).
תיקונים 200 שקל (כנראה, יכול להיות 100 ויכול להיות 300 במקרים של רכב בעייתי)
ירידת ערך 300 שקל (אני מניח רכב שעלה 25K שקל כולל התקנת מערכת גז)
דלק 250 שקל (צריכה של 1:14 על גז שעולה 2 שקל לליטר, רכב קטן)

סך הכל כ-1,000 שקל לחודש.

מי שמחפש את הכי זול ולא איכפת לו איך הרכב שלו נראה, אני מניח שיפנית ישנה זה הפתרון (מוסבת לגז כמובן). אז ניתן להגיע לעלות שיותר קרובה ל-700 שקל לחודש באותם פרמטרים.

נערך לאחרונה ב:
מעניין. באמת מעניין.
אני מתכוון למה שכתבת על הגז. ההסבה לגז.
אכפת לך לכתוב גם מה החסרונות של הסבה לגז?
מה הסיבה שלא הרבה רצים לעשות הסבה לגז?
אחרי הכל, אתה מכיר את ההישראלי בדיוק כמו שאני מכיר אותו, אם זה היה כ"כ טוב ומשתלם - לא היו עושים את זה בהמוניהם?
הרי כל שני וחמישי בוכים (בצדק) על מחיר הדלק, והאלנטרנטיבה של הגז לא חדשה (כבר כמה שנים) אז איך זה שזה עדיין נחשב כמשהו "מיוחד"? שרק בודדים עושים?
בעיקר יצא לי לראות מורי נהיגה ובעלי מקצוע שעשו הסבה לגז. שזה די מוזר עם יוקר המחיה ובכך שיש אלטרנטיבה לדלק ועדיין חלק גדול לא בוחר בה.
כי אולי יש חסרונות שמישהו יבוא ויספר לנו?

אתה מחזיר את ההשקעה רק אחרי 1000 ליטר. וזה בהנחה שהצריכה לליטר נשארת אותו דבר.
בנוסף אסור לחנות בחניון סגור. וכמובן אם זה רכב חדש תאבד אחריות.
יותר מזה אני לא מכיר.

מישו יכול להמליץ על ביטוח לרכב ? יש לי i10 שנת 2011

אני חושב שאלו הם נתונים מעניינים, לא מבחינת דיוק אלא מבחינת סדר גודל.
אני מתעד הוצאות רכב קצת יותר משנה - בשנה האחרונה יצא לי 15,225 שזה כולל תיקונים, ביטוחים, טסט, דלק, חניות, קנס מוגדל, שטיפות, שמנים ונוזלי קירור. האוטו עוד שניה חוגג יום הולדת 16. מצפה שהשנה יהיו פחות הוצאות.

אכפת לך לכתוב גם מה החסרונות של הסבה לגז?
זה עולה כסף לעשות הסבה, יש מוסכים שלא ישמחו להתעסק עם רכב מוסב לגז, לפי החוק אסור לחנות בחניון תת קרקעי בגלל כסת"ח (אבל אין אכיפה וזה גם בכלל לא מסוכן), בלון הגז תופס נפח ברכב, אפשר להתקין במקום הגלגל הרזרבי אבל יש גם בלון גדול יותר שתופס חלק מתא המטען, לא בכל תחנת דלק יש גם גז (יש 50-100 תחנות עם גז ברחבי הארץ כמדומני שזו פריסה מספקת).

מה הסיבה שלא הרבה רצים לעשות הסבה לגז?
אחרי הכל, אתה מכיר את ההישראלי בדיוק כמו שאני מכיר אותו, אם זה היה כ"כ טוב ומשתלם - לא היו עושים את זה בהמוניהם?
כי אין דבר שהישראלי שונא יותר מאשר לצאת פראייר, גם אם זה עולה לו יותר. וגם כי ישראלים מפחדים לעשות דברים "לא מקובלים".

בגדול זה כנראה הפחד שלמרות שיש כאלה שנוסעים ככה כבר עשר שנים ונהנים, דווקא הוא יהיה הפראייר שישלם 6,000 שקל להסבה, בדיוק יום אחרי זה יעלו לו את המס על הגז, זה יגרום לו תקלות, גז זה נורא מסוכן, בלה בלה.

ישראלים נורא טובים בלבכות ולחיות בפחד מתמיד, ופחות טובים בפתרון פרואקטיבי של הבעיות שלהם.

בעיקר יצא לי לראות מורי נהיגה ובעלי מקצוע שעשו הסבה לגז. שזה די מוזר עם יוקר המחיה ובכך שיש אלטרנטיבה לדלק ועדיין חלק גדול לא בוחר בה.
כי אולי יש חסרונות שמישהו יבוא ויספר לנו?
אין באמת חסרונות לסיפור הזה. מנסיון של שני חברים שלי שאחד נוסע ככה כמעט עשר שנים והשני 5 שנים. ומחיפוש על העניין של LPG באינטרנט לא עולות איזה בעיות מיוחדות. עובד בדיוק כמו בנזין.

אתה מחזיר את ההשקעה רק אחרי 1000 ליטר. וזה בהנחה שהצריכה לליטר נשארת אותו דבר.
1000 ליטר זה כ-8 חודשים של נסיעה, זו תשואה של 150% על ההשקעה. הצריכה לרוב עולה ב-10% במונחי ליטרים, אבל המחיר כאמור 2 שקל מול 5.7 שקל.

נערך לאחרונה ב:

לגבי הנקודה בכתבה על התאמה של מנועים לגז - כמובן שמומלץ לבדוק לפני שקונים רכב ועושים לו הסבה אילו קיטים של הסבה קיימים לסוג הרכב הרצוי, וכן לקרוא על רמת ההתאמה של רכבים שונים לעניין הזה. הנסיון של שני חבריי הוא בהצלחה מרובה עם שני סוגי רכבים - סובארו B4 וסיטרואן C5. לגבי רכבים אחרים יש לבדוק פרטנית, אם כי אני לא רואה למה שיהיו בעיות מיוחדות, כל הרכבים עובדים על אותו עיקרון.

סבבה, אני לא בעמדת נגד. למען האמת, לא הייתי מודע בכלל לאפשרות הזו.
מה שכן, לדעתי, אם מדובר על רכב יחסית ישן, ואז גם משקיעים בו עוד איזה 7-8 על הסבה לגז, נראה לי סיכון לא קטן שהרכב ילך פייפן (נגיד המנוע), לפני שנחזיר את העלות בחסכון בדלק. אבל מגניב. למה אתה לא עושה את זה אגב?

מה שכן, לדעתי, אם מדובר על רכב יחסית ישן, ואז גם משקיעים בו עוד איזה 7-8 על הסבה לגז, נראה לי סיכון לא קטן שהרכב ילך פייפן (נגיד המנוע), לפני שנחזיר את העלות בחסכון בדלק. אבל מגניב. למה אתה לא עושה את זה אגב?
מה שאמרת לא נשמע הגיוני. מי שנוסע 20,000 קמ' בשנה מחזיר את ההשקעה בהסבה בפחות משנה. אני לא מכיר רכבים, אפילו בני 20 שנה עם 400,000 קמ', שהמנוע שלהם הולך שנה אחרי שקונים אותם במצב תקין ונוסע. כל רכב תקין שמטופל בצורה סבירה מחזיק כמה שנים ב-99% מהמקרים.

כמובן שאף אחד לא הולך להתקין גז על רכב כזה, צריך למצוא רכב בן 5-6 שנים עם 50-100K קמ' שיש לו עוד 10 שנים לחיות, להתקין עליו ולהינות.

סיטרואן C5 טובה במיוחד לסידור הזה מאחר ומדובר ברכב גדול ומפואר יחסית במחיר מצחיק, רכב ממודל 2008 עם 100K קמ' על השעון נמכר היום ב-10-15 אלף שקל, כאשר רכב חדש זה 150-170K שקל. המנועים של הדור ההוא יכולים לעשות 300-400K קמ'.

אני לא עושה את זה כי אני נוסע כ-5,000 קמ' בשנה עם הרכב שלי ולכן זה לא משתלם לי במיוחד.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה כרטיס אשראי - עלות מט׳׳ח קרובה ל 0 פוסטים מאיכות נמוכה 9
S איך להעריך עלות הנכס לפני מכירה נדל"ן 4
Michel עלות דיור מוגן פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
K פער בין עלות אופציות למחירי מימוש שונים לא הגיוני שוק ההון 0
קפיטליסט_מרושע עלות חיית מחמד צרכנות פיננסית 41
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
מ עלות ביטוח פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י מחיר עלות נמחק לאחר ניוד תיק השקעות מיסים 2
navv עלות שירותי ליווי לפינוי בינוי נדל"ן 1
הדבורה מיה עלות מניה עם מכירת אופציות שוק ההון 2
K התקנת אינטרנט דרך הסיבים - עלות סלילה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Fitch עלות חידוש דרכון ביומטרי אחרי 5 שנים פוסטים מאיכות נמוכה 63
א חישוב עלות מעסיק ואופטימיזצית מס מיסים 5
stamEhad טווח מחירים עבור עלות דוח שנתי לשכיר אצל רו"ח מיסים 9
E חישוב עלות רכישת מניות זרות בשקלים ומיסוי מיסים 11
T מע״מ על עלות שילוח לארץ מיסים 51
deussex המלצה למצלמות אבטחה לבית עלות טובה מול תועלת (זוג/שלוש מצלמות + מנגנון מקליט) אוף טופיק 19
I עלות ביטוח נכות בפנסייה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
G מה ההבדל בין שער עלות מתואם לנומינלי? שוק ההון 13
N למישהו יצא להוציא דרכון רומני? עלות vs כדאיות אוף טופיק 10
E עלות הסכם ממון אוף טופיק 21
M איך מחשבים "עלות רכישה" לצורך מס שבח לבית שנבנה ב "בנה ביתך" לפני 35 שנה? נדל"ן 9
S עלות ביטוחים לפנסיה צרכנות פיננסית 1
ג האם ניתן לקחת משכנאת על סכום של מגרש + עלות בניית בית? נדל"ן 5
D איך מחשבים עלות קרן נאמנות? שוק ההון 13
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
י עלות מסלול עתיר שארים בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 0
S עלות כיסוי ביטוחי קרן פנסיה - גבר לעומת אישה צרכנות פיננסית 2
O עלות המרת מטבע IRA, בנק מול בית השקעות שוק ההון 6
Z מה עלות העברת שקלים מבנקים ישראליים לIBKR? שוק ההון 6
avi90 עלות ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 15
E עלות ניהול תיק עצמאי שוק ההון 3
Y איפה מומלץ לקנות זהב או כסף פיזי לאחסון? מה עלות תהליך הקניה? שוק ההון 6
י רכב 7 מקומות - שאלת עלות/תועלת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
S עלות הביטוח לסיכוני נכות בפנסיה קפצה פי 2 בשנה צרכנות פיננסית 3
Myrath עלות סל צריכה חודשי - בסיסי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
R עלות אובדן כושר עבודה קולקטיבי צרכנות פיננסית 0
י עלות הביטוח בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 11
someone235 עלות אובדן כושר עבודה פרטי צרכנות פיננסית 10
E עלות ערבות בנקאית צרכנות פיננסית 3
א שעת מזגן, הפעלת מכונת כביסה וכו'- עלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
U עלות חודשית לילד כתלות בגיל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
גירסה 2 השוואת עלות השקעה בזהב (יש מרווח שערים?) שוק ההון 0
ז עלות ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאים צרכנות פיננסית 19
amidar עלות המינוס בחשבון השקעות של IB ישראל שוק ההון 3
K אחרי קניה של מניה, מופיע שער עלות למס שגבוה משמעותית (15%) משער הקניה, למה? שוק ההון 1
Liron2035 מה עלות החזרת כסף ארצה מ-VT ב-IB שוק ההון 1
J עלות המרת שקל לדולר למטרת מסחר בברוקר אמריקאי -עושה סדר שוק ההון 65

נושאים דומים

Back
למעלה