• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרו לנו להבין אם אנחנו טועים :)

Panic

משתמש רגיל
דירוג
84
היי,

אנחנו זוג+1, עם משכנתא כבדה (כי רצינו להקטין ריבית, אז לא פרסנו להמון שנים). התכנון שלנו היה בבוא העת, כשהיא תכביד עלינו מדי בשל התרחבות המשפחה, לקחת 150-200 אלף ש"ח מקרנות ההשתלמות ולשים במשכנתא כדי להקטין אותה משמעותית.

במשכנתא המסלול העיקרי הוא קל"צ בריבית 2.11%
קרן ההשתלמות בשנה שעברה עשתה כ-10% והשנה כנראה תעשה בסביבות ה-2.5%, בסה"כ זו קרן מוצלחת. בינואר 2019 היא תהפוך להיות נזילה כשיהיו בה 160 אלף ש"ח.

לבעלי היה רעיון, במקום לפספס את הריבית שנותנת הקרן, לקחת הלוואת בלון כנגד הקרן. אפשר לקחת עד 80% בריבית של פריים מינוס חצי. את הכסף הזה לשים במשכנתא, ואת האלפיים ש"ח שישתחררו מהמשכנתא שאין ממנה רווח, נשים בקרן (כי בינתיים אנחנו מסתדרים ובפועל לא צריכים להקטין את החזר המשכנתא) שעושה רווח יפה וזה כשאנחנו בעצם לא מושכים משם עדיין את הכסף וגם הסכום הקיים בה עכשיו ימשיך לעשות ריבית כי לא משכנו אותו.

האם זה רעיון טוב? האם פספסנו משהו שאמור להפיל את הרעיון?

מקווה שזה לא נחשב לבקשה לייעוץ פיננסי, אנחנו רוצים להבין אם יש משהו שאנחנו מפספסים. אולי מישהו מבחוץ יראה משהו שמכשיל..

שימו לב שכמו שקרן ההשתלמות עשתה תשואה חיובית בשנתיים האחרונות - היא יכולה לעשות תשואה שלילית בשנים הבאות (להפסיד כסף).
באיזה מסלול הקרן השתלמות?

נערך לאחרונה ב:
הזכרת הלוואת בלון, את יודעת שבסוף צריך להחזיר אותה, מאיפה תקחי את הכסף לפרוע את הבלון?

הזכרת הלוואת בלון, את יודעת שבסוף צריך להחזיר אותה, מאיפה תקחי את הכסף לפרוע את הבלון?

הלוואת בלון ל-7 שנים, ניקח מהקרן או מחסכונות (בעוד 7 שנים כבר אמורים לסגור את המשכנתא לגמרי).

שימו לב שכמו שקרן ההשתלמות עשתה תשואה חיובית בשנתיים האחרונות - היא יכולה לעשות תשואה שלילית בשנים הבאות (להפסיד כסף).
באיזה מסלול הקרן השתלמות?

מסלול כללי של אלטשולר.
לוקחים בחשבון את הירידות, אבל בגלל שזה ל-7 שנים אז פחות מטריד את בעלי שיהיו גם ירידות (יועץ השקעות).

לדעתי זאת גישה מאוד סבירה.

אבל חשוב להבין שמדובר פה במינוף. כלומר, סיכון לא מבוטל. ושהריבית על המשכנתא יכולה רק לעלות, והריבית על קרן ההשתלמות יכולה כמעט רק לרדת (מ10%)...

לדעתי זאת גישה מאוד סבירה.

אבל חשוב להבין שמדובר פה במינוף. כלומר, סיכון לא מבוטל. ושהריבית על המשכנתא יכולה רק לעלות, והריבית על קרן ההשתלמות יכולה כמעט רק לרדת (מ10%)...
+1

האם זה רעיון טוב? האם פספסנו משהו שאמור להפיל את הרעיון?
כן.
בהחזר משכנתא אתה מחזיר גם קרן ולא רק ריבית אז אולי (דגש על האולי) אתה תרוויח 2%, 3% או 4% שנתי בתרגיל הזה שאתה מנסה לעשות אבל אם תפדה את הקרן אתה תרוויח בוודאות של 100% תשואה של 2.11% נטו על 100% מהסכום ולא רק 80% וגם ההחזר החודשי שלך ירד בצורה מאד משמעותית, גם בגלל מרכיב הקרן וגם ובמיוחד בגלל הזמן הקצר של המשכנתא כפי שציינת.
בנוסף צריך לבדוק, אולי אם תחזירו את הסכום הנ"ל תוכלו למחזר את המשכנתא בתנאים עדיפים.

לא הבנתי איך המקצוע משפיע אם יהיו או לא יהיו ירידות
לא משפיע, כתבתי את זה בסוגריים.. זו לא מהות התגובה שלי.
העניין הוא שלא מדובר בטווח קצר וגם אם יהיו ירידות אז הן יתאזנו.

לא משפיע, כתבתי את זה בסוגריים.. זו לא מהות התגובה שלי.
העניין הוא שלא מדובר בטווח קצר וגם אם יהיו ירידות אז הן יתאזנו.
שימי לב שיכול להיות שהקירסה תגיע עוד 5-6 שנים.

כן.
בהחזר משכנתא אתה מחזיר גם קרן ולא רק ריבית אז אולי (דגש על האולי) אתה תרוויח 2%, 3% או 4% שנתי בתרגיל הזה שאתה מנסה לעשות אבל אם תפדה את הקרן אתה תרוויח בוודאות של 100% תשואה של 2.11% נטו על 100% מהסכום ולא רק 80% וגם ההחזר החודשי שלך ירד בצורה מאד משמעותית, גם בגלל מרכיב הקרן וגם ובמיוחד בגלל הזמן הקצר של המשכנתא כפי שציינת.
בנוסף צריך לבדוק, אולי אם תחזירו את הסכום הנ"ל תוכלו למחזר את המשכנתא בתנאים עדיפים.

מממ.. מעניין, אני נוטה להשתכנע :) נראה מה החצי השני יגיד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S עזרו לי לקבל החלטה לגבי הביטוח הסיעודי צרכנות פיננסית 40
C עזרו לי להבין את ״הסתירות״ בדיווחים השונים של לאומי שוק ההון 22
סול 800,000 בעובר ושב. עזרו לי לעזור לאמא שלי שוק ההון 108
Sander קניתי קרן ממונפת. עזרו לי להיפטר ממנה. שוק ההון 1
ס איזה פוסטים הכי עזרו לכם לעשות את הצעד ולהתחיל להשקיע ? שוק ההון 1
breezblock עשו מצווה - עזרו לפראייר לעזוב ביטוח מנהלים. צרכנות פיננסית 43
B הדרך לעצמאות הכלכלית שלי מתחילה כאן. עזרו לי. שוק ההון 22
C האם כדאי לנו לא להחזיר את המשכנתא? נדל"ן 8
hommie יש לנו קבוצת טלגרם? אוף טופיק 4
S מישהו יודע איזה טופס צריך למלא כדי לקבל את המענק שהמיסים שלנו ממנים לנו? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ת עד כמה המצב הכלכלי קשה ומה צופן לנו העתיד? אוף טופיק 389
ר יש לנו משהו דומה לM1 Finance? שוק ההון 3
C יש לנו מגרש בהרחבה של בית חירות שאנחנו רוצים למכור, איך כדאי לפרסם? נדל"ן 2
ה קופת גמל להשקעה - למה זה טוב לנו? (משקיעים פסיבים) שוק ההון 51
A מה האינטרס של הבנק לתת לנו עמלות נמוכות? אוף טופיק 42
ט IRA - קרן השתלמות קטנה + הפקדה חד פעמית (תעזרו לנו בבקשה!) צרכנות פיננסית 3
ה "בסופו של דבר יש לנו תיק השעות אחד"? עזרה בעניין זה! שוק ההון 13
yossik אז מה דוחפים לנו במזון. אוף טופיק 5
daat99 איזה קרנות פנסיה מנייתיות עם חשיפה לחו"ל יש לנו? שוק ההון 9
breezblock אתגר המזון 2- בואו וספרו לנו עם מה אתם מבשלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
ס עד כמה ניתן להבין התנהגויות של פורקס? שוק ההון 0
לאץ' להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Y קרן כספית? נקובה בדולר? פיקדון בבנק? - שאלות שיעזרו לי להבין. שוק ההון 3
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
H הייתי שמח להבין אחת ולתמיד על שחיטה כשרה אוף טופיק 60
יבגני_ל מנסה להבין את העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
C מקור טוב להבין משכורות? אוף טופיק 38
A לא מצליח להבין לגבי קרנות סל חוץ שנסחרות בארץ שוק ההון 16
פיש נסיון להבין קורלציה בין מחיר אג"ח ממשלתי שקלי ל-30 שנה לאינפלציה שוק ההון 11
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
א לא מצליח להבין איגרות חוב ממשלתיות, איך החישוב הזה עובד ? שוק ההון 6
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33
H התעשרתי ומנסה להבין איך להתנהל מול בני משפחה וחברים אוף טופיק 104
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה טירון. מנסה להבין דברים בסיסיים בקשר לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
aminadav לא הצלחתי להבין מה ההבדל בין קסם ת"א בניה לבין MTF סל ת"א בניה שוק ההון 2
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
Y מנסה להבין על המלכודות שיש בפנסיה.... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 130
מוריה מינוף של קרן השתלמות- מנסה להבין את הלוגיקה המוטעית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
Y לא מצליח להבין מה ההיפ עם חברות הפאאנג כאן אוף טופיק 18

נושאים דומים

Back
למעלה