• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרו לי לקבל החלטה לגבי הביטוח הסיעודי

solidix2

משתמש רגיל
דירוג
283
אני מחזיק בביטוח סיעודי פרטי במגדל עבורי ועבור אישתי עם 60 חודשי המתנה כאשר הפיצוי לאחר 60 החודשים הוא כ6K בחודש.
משלמים ביחד כ 140 ש"ח בחודש.

העיקרון המנחה אותי בכל הנוגע לביטוחים הוא שאני רוכש ביטוח רק למקרי קטסטרופה.
אני מכיר את הסטטיסטיקה של חולים סיעודיים.
אין לי ביטוח סיעודי מטעם קופת החולים כי הוא אינו מכסה תאונות דרכים ותאונות עבודה.

אני שוקל אם לבטל גם את הביטוח הסיעודי הפרטי כי:
1 - במקרה סיעודי ההוצאות הן חודשיות ואני מאמין שנוכל לעמוד בהן = לא אסון כלכלי
2 - יש לנו ביטוח אובדן כושר עבודה דרך הפנסיות
3 - יש בטח איזו קצבה עלובה מהמדינה
4 - קושי בקבלת הפיצוי החודשי (כמו בכל חברת ביטוח בישראל)

אני יודע שכבר נפתחו הרבה שרשורים על הנושא אבל אשמח לשמוע תגובות בעד\נגד שיעזרו לי לקבל את ההחלטה.

כאשר הפיצוי לאחר 60 החודשים הוא כ6K בחודש
לדעתי הסטטיסטיקה מראה שמי שנהיה סיעודי לא חי יותר מ- 10 שנים (לא סגור על הנתונים, תוודא)

אז במילים אחרות: חיכית 5 שנים, ואז במשך 5 שנים קיבלת 6K לחודש, זאת אומרת סה"כ קבלת 360K.

אז העסקה שמציעים לך היא כזאת:
אם תהיה סיעודי, ניתן לך 360K.

לא נשמע לי הכי מלהיב, בהינתן שבשלב הזה כבר אמורים להיות לך חסכונות של כמה מליונים.

ובינתיים במשך ~30 שנה תשלם 140 לחודש, סה"כ בערך 50K.
(אני מניח שגם התשלום יעלה בעתיד ככל שהסיכון יגבר)

יש שני סוגי ביטוח סיעודי. אחד למספר מוגבר של שנים והשני לכל שארית החיים.
מאחר שאתם משלמים רק 140 שח אני משער שמדובר בביטוח שמוגבל בשנים, כלומר אתה משלם כל חודש 70 שח בשביל שבסיכוי כלשהוא תקבל סכום קבוע וידוע מראש. מאחר וכתבת ש
אז בעצם, ברמת ההגיון, כבר ענית לעצמך. נשאר רק העניין הריגשי...
לא קשור
רק למי שלא עבד ברצינות כל החיים וחסך לפנסיה בהתאם (פירוט הסכומים באתר של ביטוח לאומי)

לא מופרך בעייני שבעשורים הקרובים התפתחויות ברפואה יביאו לכך שאנשים במצב סיעודי ישרדו עשורים רבים.

תעשה בדיקה. האם הביטוח הפרטי הזה עדיין קיים ? אפשר לעשות אותו ? אם לא אזי זה ביטוח מעולה.

אם תהיה סיעודי, ניתן לך 360K.

לא נשמע לי הכי מלהיב, בהינתן שבשלב הזה כבר אמורים להיות לך חסכונות של כמה מליונים.
זו בדיוק הדעה שלי.
השני לכל שארית החיים
זה, אחרי תקופה של 60 חודשים.
למה לא? לא ניתן לקבל קצבת אובדן כושר עבודה מקרן הפנסיה במקרה סיעודי?
תעשה בדיקה. האם הביטוח הפרטי הזה עדיין קיים ? אפשר לעשות אותו ? אם לא אזי זה ביטוח מעולה.

בדיוק מה שעשיתי ולא מצאתי שמגדל משווקת ביטוח סיעודי מה שמחזק את הדעה שזה ביטוח לא משתלם לחברה אבל משתלם למבוטחים.

בדיוק מה שעשיתי ולא מצאתי שמגדל משווקת ביטוח סיעודי מה שמחזק את הדעה שזה ביטוח לא משתלם לחברה אבל משתלם למבוטחים.
אכן.
מה שלא פותר לך את הדילמה כמובן. שהיא האם אתה צריך בכלל ביטוח כזה.

אם אתה צריך ביטוח כזה, אתה מסודר.

השאלה היא האם אתה צריך את הביטוח הזה ? וזה יותר עניין פסיכולוגי לדעתי מכספי. כי כמו שציינת אתה לא באמת צריך אותו. (במקרה סיעודי ההוצאות הן חודשיות ואני מאמין שנוכל לעמוד בהן = לא אסון כלכלי)

אני מחזיק בביטוח סיעודי פרטי במגדל עבורי ועבור אישתי עם 60 חודשי המתנה כאשר הפיצוי לאחר 60 החודשים הוא כ6K בחודש.
משלמים ביחד כ 140 ש"ח בחודש.

העיקרון המנחה אותי בכל הנוגע לביטוחים הוא שאני רוכש ביטוח רק למקרי קטסטרופה.
אני מכיר את הסטטיסטיקה של חולים סיעודיים.
אין לי ביטוח סיעודי מטעם קופת החולים כי הוא אינו מכסה תאונות דרכים ותאונות עבודה.

4 - קושי בקבלת הפיצוי החודשי (כמו בכל חברת ביטוח בישראל)

אני יודע שכבר נפתחו הרבה שרשורים על הנושא אבל אשמח לשמוע תגובות בעד\נגד שיעזרו לי לקבל את ההחלטה.
אני פה מטעם אלו שמתים לבטל את הביטוח הנ"ל.
[אבל יודעים שביום שהם יבטלו אותו, למחרת הם יצטרכו אותו]

תשים לב שאם אתה מפסיק לשלם ויש לך וותק מינימאלי (בדרך כלל 5 שנים), אז תוכל להפסיק את הפוליסה ועדיין לקבל אחוז מסוים מהסכום שלה. זה מפורט בתנאי פוליסה שלך תחת ערכי סילוק.
את שלי ביטלתי בדיוק אחרי חמש שנים כי הגעתי למסקנה שהסיכון אצלי נמוך ואני מעוניין לחסוך את הכסף עצמאית אבל תעשה מה שמתאים לך

תשים לב שאם אתה מפסיק לשלם ויש לך וותק מינימאלי (בדרך כלל 5 שנים), אז תוכל להפסיק את הפוליסה ועדיין לקבל אחוז מסוים מהסכום שלה. זה מפורט בתנאי פוליסה שלך תחת ערכי סילוק.
את שלי ביטלתי בדיוק אחרי חמש שנים כי הגעתי למסקנה שהסיכון אצלי נמוך ואני מעוניין לחסוך את הכסף עצמאית אבל תעשה מה שמתאים לך
תודה על הטיפ.
אבדוק, אני כבר 3 שנים מבוטח

והביטוח הזה כן מכסה?
אנחנו מבוטחים בקופ"ח (5 שנים ראשונות) ובביטוח הפרטי הנ"ל (5 שנים הבאות).
משלמים פי כמה ממך נכון להיום, 300-400 לאדם ש"ח לחודש (המחיר מטפס במדרגות של 5 שנים אאל"ט) ופעם בשנה אני עוברת מסכת התייסרות והתלבטות כמו
שתיאר שלומי, וממשיכה...

והביטוח הזה כן מכסה?
אנחנו מבוטחים בקופ"ח (5 שנים ראשונות) ובביטוח הפרטי הנ"ל (5 שנים הבאות).
משלמים פי כמה ממך נכון להיום, 300-400 לאדם ש"ח לחודש (המחיר מטפס במדרגות של 5 שנים אאל"ט) ופעם בשנה אני עוברת מסכת התייסרות והתלבטות כמו
שתיאר שלומי, וממשיכה...
כן.
מה ההחזר החודשי בכל אחד מהביטוחים?
מהם השיקולים בעד ונגד?

• אהבתי
Reactions: A42
קראתי פעם שגם עבור הביטוח הסיעודי של קופ"ח, אם אדם נפטר ושילם כל חייו דמי ביטוח ולא ניצל אותו בכלל, יש מצב בו היורשים זכאים לקבל את דמי הביטוח (או חלקם?) ששולמו לאורך השנים חזרה, האם אני צודק?

עוד פרט חשוב שעלות הביטוח קבועה לכל החיים.
השאלה אם שווה לשמור את הביטוח כדי לקבע עלויות בגיל יותר מאוחר.
אכניס את המספרים לאקסל ונראה מה יצא

נערך לאחרונה ב:
אני לא מומחית לנושא אבל שמע סיפור מהחיים.

בתחילת העשור שעבר, כשאני בעיצומו של הג'יהאד האנטי-צרכני שלי, הייתי נוהגת לעבור על פירוט ההוצאות של אמא שלי ולשאול אותה למה היא מבזבזת כסף על הוצאות מיותרות. אחד הדברים שצד את עיני שם היה ביטוח סיעודי של כלל, שבגילה כבר הגיע לסכום תלת-ספרתי. לא יודעת למה, אבל לא לחצתי עליה לבטל אותו בשעתו.

דמנציה היא מחלה אכזרית במובן זה שהקרובים ביותר לחולה לא מבחינים בעוצמת השינויים באותה מידה כמו אנשים שרואים את החולה לעתים רחוקות יותר. לכן, מכיוון שהייתי קרובה מאד לאמא שלי באותה תקופה, הייתי האחרונה ששמה לב שיש בעיה.

Fast forward כמה שנים ואמא סיעודית לחלוטין עוד לפני גיל 70, עם אלצהיימר בדרגה קשה -- אמנם הולכת אבל נטולת יכולת לתקשר או להתמצא במרחב או לבצע פעולות פשוטות.

כלל משלמים לה היום 11,000 שקל בחודש. זה מאד עוזר בהינתן עלויות ההעסקה של עובדים זרים (טובים) בתחום זה. ולהפתעתי, למרות סיפורי הזוועה לא היינו צריכים שום עורך דין או מלחמה מול חברת ביטוח. הגשנו תביעה עם מסמכים, הגיע רופא מטעמם לבדוק, הסכים שהמצב קשה, ובום קיבלנו את הכסף.

לא ממליצה פה על שום דבר -- רק משתפת.

כלל משלמים לה היום 11,000 שקל בחודש
קרוב לוודאי שהיה לה ביטוח טוב שכבר מזמן לא קיים. שמשלם מהיום הראשון.
אני מדבר על ביטוח עם תקופת המתנה של 5 שנים.
אני חייב לציין שאני מסתכל על הנתונים זה ממש לא כלכלי להמשיך לשלם את הפרמיה לאור הסטטיסטיקה של חולים סיעודיים.

למרות סיפורי הזוועה לא היינו צריכים שום עורך דין או מלחמה מול חברת ביטוח. הגשנו תביעה עם מסמכים, הגיע רופא מטעמם לבדוק, הסכים שהמצב קשה, ובום קיבלנו את הכסף.
+1
אכן, אם עוקבים אחר ההוראות והנהלים, מגישים את הטפסים - בינגו, לאחר חודש אמא קבלה את את הכסף מהביטוח.

הגיע רופא מטעמם לבדוק, הסכים שהמצב קשה, ובום קיבלנו את הכסף.
הרופא שבא אלינו לא אישר דימנציה - שכבר היתה ברורה ומתקדמת, אבל כן סימן מספיק סעיפים אחרים בשביל שהביטוח יעבור.
מעניין מה הסיפור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C עזרו לי להבין את ״הסתירות״ בדיווחים השונים של לאומי שוק ההון 22
סול 800,000 בעובר ושב. עזרו לי לעזור לאמא שלי שוק ההון 108
Sander קניתי קרן ממונפת. עזרו לי להיפטר ממנה. שוק ההון 1
P עזרו לנו להבין אם אנחנו טועים :) שוק ההון 15
ס איזה פוסטים הכי עזרו לכם לעשות את הצעד ולהתחיל להשקיע ? שוק ההון 1
breezblock עשו מצווה - עזרו לפראייר לעזוב ביטוח מנהלים. צרכנות פיננסית 43
B הדרך לעצמאות הכלכלית שלי מתחילה כאן. עזרו לי. שוק ההון 22
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
flower שעון חכם שמסוגל לקבל התרעות פיקוד העורף אוף טופיק 6
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
נ מה הריבית על חשבון עובר ושב שאפשר לקבל? צרכנות פיננסית 52
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
פטל ואוכמניות איך לקבל שירות אישי בבנק? צרכנות פיננסית 21
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
adamshalev אפשר לקבל אונליין אישור ניכוי מס במקור לפיצויים\תגמולים במקום ללכת למס הכנסה? מיסים 6
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
E לקבל דיבידנדים בלי להסתכן בירידת המניה שוק ההון 7
B מספר אמריקאי ע״מ לקבל Short Code מהבנק אוף טופיק 17
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M הטבות שאפשר לקבל עם סכום גדול בעו"ש צרכנות פיננסית 7
D בן 22 ואשמח לקבל עזרה! שוק ההון 11
A זיכוי על מסי חוץ בארץ - לא ניתן לקבל זיכוי על הכנסה שהופקה מחוץ לישראל מיסים 1
י האם משתלם לקבל הטבות במקום שכר מיסים 8
ח האם ניתן לקבל מענק עבודה על ימי אבטלה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
O האם עדיין אפשר לקבל 70% מימון על דירה חליפית נדל"ן 11
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
V בעת בקשה לניוד קופת גמל חברת ההשקעות מתעקשת לקבל ממני הרשאה למסלקה הפנסיונית שוק ההון 14
י האם אפשר לקבל משכנתא בוליט ל30 שנה? נדל"ן 2
לא חשוב שמות האם חלה חובה לקבל 161 א' בעת פיטורים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
R מה הדמי ניהול הנמוכים ביותר שאפשר לקבל בפנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
T האם אפשר לקבל דמי אבטלה רטרואקטיבית? מיסים 12
W איך לקבל קיזוז הפסד הון בפועל? מיסים 9
Y האם יש איזה כלי כלי שמאפשר לקבל התראה ברגע שטריגר מופעל... שוק ההון 5
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
ת איך מפסיקים לתת טיפ אחרי שכבר הרגלת את השליח לקבל? אוף טופיק 56
O רכישת דירה(ות) בחול, איך ניתן לקבל מימון לאחר רכישת דירה ראשונה נדל"ן 7
ע מה צריך לעשות כדי לקבל את מענק הקורונה של טראמפ? אוף טופיק 1
D מבקש לקבל חו"ד בבניית תיק ההשקעות והפנסיה שלי (מעט מורכב) שוק ההון 10
C מהן הקבוצות פייסבוק שאתם מצליחים לקבל מתוכן מידע מאוד איכותי או מעניין? אוף טופיק 17
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
S מישהו יודע איזה טופס צריך למלא כדי לקבל את המענק שהמיסים שלנו ממנים לנו? פוסטים מאיכות נמוכה 5
א אשמח אם אוכל לקבל מידע על הוראות המסחר שוק ההון 3
1337justme מכירה של מניות ישראליות בהפסד גדול כדי לקבל מגן מס על רווחי הון שוק ההון 16
ר בית השקעות שמסכים לקבל הוראת קבע צרכנות פיננסית 3
מ אשמח לקבל דעה לגבי פיזור בתי השקעות על אותו מדד שוק ההון 16

נושאים דומים

Back
למעלה