• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הייתי שמח להבין אחת ולתמיד על שחיטה כשרה

Happy

משתמש רגיל
דירוג
41
הייתי שמח להבין לגבי שחיטה כשרה. אני רוצה להבין האם החיה סובלת או שבשחיטה הזאת היא הכי פחות סובלת?

אני קורא כבר 40 דקןת בגוגל ויש כתובת לכאן ולכאן ואין אף תשובה חד משמעית. הייתי שמח לעזרה להבין את התשובה האמיתית מתחת לכל הכתבות שממומנות על ידי בעלי אינטרסים.

לשום מה?
בהנחה והחיה סובלת, תפסיק לאכול בשר כשר?
עדיף להפסיק לאכול בשר וזהו במקרה הזה

לשום מה?
בהנחה והחיה סובלת, תפסיק לאכול בשר כשר?
עדיף להפסיק לאכול בשר וזהו במקרה הזה

*לשם הישיעה והסקרנות.
* אם אדע אעדיף לאכול בשר מהסוג הפחות פוגע. עדיף גם לא להתקרב לגאנק פוד אבל אנחנו לא בעולם מושלם... גם זה שיפור קטן

הייתי שמח להבין לגבי שחיטה כשרה. אני רוצה להבין האם החיה סובלת או שבשחיטה הזאת היא הכי פחות סובלת?
לא מומחה, אבל להבנתי שחיטה כשרה = יותר סבל.
בשחיטה כשרה החיה צריכה לדמם למוות.
יש שיטות שחיטה שבהן המוות הוא מיידי.

אם אדע אעדיף לאכול בשר מהסוג הפחות פוגע
בישראל זה לא ממש אופציה. כל הבשר המיובא כשר, גם המקומי הרוב בשחיטה כשרה. גם בשר לא כשר אני לא בטוח שלא משתמשים באותן שיטות בדיוק, רק בלי שוחט דתי.

תלוי את מי שואלים.
רוב מי שבעד שחיטה כשרה יגיד שהיא יותר הומאנית. רוב מי שנגד יגיד את ההיפך.

אישית אני נוטה להאמין יותר למומחים בתחום הוטרינריה והרפואה מאשר למומחים בתחום הדת. אבל כל אחד והבחירות שלו.

תלוי את מי שואלים.
רוב מי שבעד שחיטה כשרה יגיד שהיא יותר הומאנית. רוב מי שנגד יגיד את ההיפך.

אישית אני נוטה להאמין יותר למומחים בתחום הוטרינריה והרפואה מאשר למומחים בתחום הדת. אבל כל אחד והבחירות שלו.
ומה הם אומרים?

בתפיסה שלי, זה לא באמת משנה לתרנגול או לפרה אם לוקח להם שנייה או דקה למות. אבל מודה שלא שאלתי אותם.

בתפיסה שלי, זה לא באמת משנה לתרנגול או לפרה אם לוקח להם שנייה או דקה למות. אבל מודה שלא שאלתי אותם.
גם אני לא שאלתי אותם, אבל אני יודע מה אני הייתי מעדיף.
מצד שני הם אוהבים לאכול עשבים וגרגרים, ואני מעדיף אותם, אז אולי ההעדפות שלנו שונות...

ש
שחיטה כשירה מתבצעת כהלכה הבהמה הכי פחות סובלת מכל שיטות ההמתה האחרות

לאורך השנים היו מחלוקות בין הדת ומה שנכתב בתורה לבין המציאות והמדע והיו הרבה מקרים שהתברר שהמדע מוגבל ולכן הוא טעה והתורה היא אלוקית ולכן היא צודקת ,גם שאין הוכחה אני נשאר עם התורה האלוקית

לאורך השנים היו מחלוקות בין הדת ומה שנכתב בתורה לבין המציאות והמדע והיו הרבה מקרים שהתברר שהמדע מוגבל ולכן הוא טעה והתורה היא אלוקית ולכן היא צודקת ,גם שאין הוכחה אני נשאר עם התורה האלוקית
אני גולש בפורום הזה, צורך תרופות, נוסע ברכבים, טס במטוס ומוגן על ידי כיפת ברזל, הכל בזכות תורתנו הקדושה
שום קשר למדענים ומהנדסים שמשתמשים במדע המוגבל.
זזתי למצוא תרופה לסרטן ואת עץ החיים לחיי נצח.

תן לי לנחש, אתה משתייך לצד היותר דתי של המשוואה, נכון?
לצד החילוני שהיה בשני המקומות ובחר להשתייך לצד הדתי של המשוואה
קח דוגמא לדבר שנכתב לפני אלפי שנים בתלמוד שלא היה מצב להתחייב עליו בזמנו ועד היום לא ניתן לחתום עליו שהוא אמת אם אתה לא אלוקים :

אני גולש בפורום הזה, צורך תרופות, נוסע ברכבים, טס במטוס ומוגן על ידי כיפת ברזל, הכל בזכות תורתנו הקדושה
שום קשר למדענים ומהנדסים שמשתמשים במדע המוגבל.
זזתי למצוא תרופה לסרטן ואת עץ החיים לחיי נצח.
תמיד היה צריך הכל זה ברור ואני לא מזלזל חלילה בשום מדען אני רק אומר שיש משוואה וחלק מהמשוואה זה תורה ומצוות כמו שמי שחי כאן בתקופפת מלחמת ששת הימים ידע שלא היה סיכוי למרות הצבא ולמרות הכל שעם ישראל ימשיך לחיות בארץ אותו דבר לגבי יום כיפור ומה היה ההסבר היחיד ? נס ביום כיפור הגיעו טנקים של אויב לאשדוד דרך אגב שתבין איזה אבוד היה הסיפור תשאל אנשים מבוגרים שחיו אז הם יגידו לך שאין מצב למרות טנקים ומה שלא תרצה שעם ישראל ימשיך להתקיים ללא נס גלוי

תשאל אנשים מבוגרים שחיו אז הם יגידו לך שאין מצב למרות טנקים ומה שלא תרצה שעם ישראל ימשיך להתקיים ללא נס גלוי
אתה צודק. מדינת ישראל הוקמה ע"י יהווה ובלעדיו אין מדינה.
זה לא שהקימו את המדינה חבורה של חילונים כופרים.

וכמובן, כל הלוחמים שלחמו ומתו במלחמות לא השפיעו על התוצאה. הסיבה היחידה שניצחנו זה יהוה.

אתה צודק. מדינת ישראל הוקמה ע"י יהווה ובלעדיו אין מדינה.
זה לא שהקימו את המדינה חבורה של חילונים כופרים.

וכמובן, כל הלוחמים שלחמו ומתו במלחמות לא השפיעו על התוצאה. הסיבה היחידה שניצחנו זה יהוה.
לא עונה לאדם שמדבר בבוז ככה אבל אתה משנה לגמרי מה שאמרתי אמרתי שהכל זה גם וגם תמיד זה היה גם וגם גם בזמן דוד המלך היה צבא למרות שזה היה המצב האידאלי של עם ישראל על פי התורה אבל אני יותר לא עונה לדיבורים כאלה ולהוצאת דברים מהקשרם .
נ.ב אני והוריי תרמנו למדינה גם בקטע לא תורני המון אז לא להכליל כדרך כל מי שמנסה להשמיץ

תמיד היה צריך הכל זה ברור ואני לא מזלזל חלילה בשום מדען אני רק אומר שיש משוואה וחלק מהמשוואה זה תורה ומצוות כמו שמי שחי כאן בתקופפת מלחמת ששת הימים ידע שלא היה סיכוי למרות הצבא ולמרות הכל שעם ישראל ימשיך לחיות בארץ אותו דבר לגבי יום כיפור ומה היה ההסבר היחיד ? נס ביום כיפור הגיעו טנקים של אויב לאשדוד דרך אגב שתבין איזה אבוד היה הסיפור תשאל אנשים מבוגרים שחיו אז הם יגידו לך שאין מצב למרות טנקים ומה שלא תרצה שעם ישראל ימשיך להתקיים ללא נס גלוי
אתה לא יכול למדוד ככה בצורה מוטה. אתה שוכח את השואה את הפוגרומים וכו'.. אפשר למדוד את מידת ההתערבות האלוהית לאורך ההיסטוריה בו תבחר פרמטר ולפיו נלך.

לא עונה לאדם שמדבר בבוז ככה
איפה בדיוק דיברתי בבוז?
אבל אתה משנה לגמרי מה שאמרתי
איך בדיוק?
ציטטתי בדיוק את מה שרשמת.
רשמת בפירוש:
ומה היה ההסבר היחיד ? נס
אז מה בדיוק שיניתי?

מה שאמרתי אמרתי שהכל זה גם וגם
לדעתך. יש אנשים שחושבים אחרת.
נ.ב אני והוריי תרמנו למדינה גם בקטע לא תורני המון אז לא להכליל כדרך כל מי שמנסה להשמיץ
איפה הכללתי בדיוק?
ואיך התרומה שלך ושלך הורייך קשורה לדיון בכלל? (אלא אם כן הוריך תרמו למחקר על הומניות של שחיטות בעלי חיים)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B אף פעם לא הייתי מיליונר, אבל הייתי שמח לעשות תכנוני מס מורכבים. מיסים 6
סול אולי הייתי צריך למצע? יומני מסע אישיים 28
c881 כמעט הייתי עשיר אוף טופיק 0
A הייתי שכיר, לא עובד כרגע- הפקדות לפנסיה לצורך הטבה במס האם כדאי? צרכנות פיננסית 2
A לו הייתי רובוט צרכניסט אוף טופיק 6
Y לא מאמינה שלא הייתי פה אוף טופיק 10
מ שמח לשתף באקזיט איידיאו שוק ההון 29
Rahash סיפור שמח שכמעט היה עצוב מאוד שוק ההון 4
yossik חג שבועות שמח! אוף טופיק 6
Delta משהו לא "כלכלי" שאני שמח שעשיתי אוף טופיק 20
אורי חג פועלים שמח לכל חברי הקהילה אוף טופיק 11
זאב חג פסח שמח לכול חברי קהילת הסולידית. אוף טופיק 5
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 127
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
ס עד כמה ניתן להבין התנהגויות של פורקס? שוק ההון 0
לאץ' להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Y קרן כספית? נקובה בדולר? פיקדון בבנק? - שאלות שיעזרו לי להבין. שוק ההון 3
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
יבגני_ל מנסה להבין את העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
C מקור טוב להבין משכורות? אוף טופיק 38
C עזרו לי להבין את ״הסתירות״ בדיווחים השונים של לאומי שוק ההון 22
A לא מצליח להבין לגבי קרנות סל חוץ שנסחרות בארץ שוק ההון 16
פיש נסיון להבין קורלציה בין מחיר אג"ח ממשלתי שקלי ל-30 שנה לאינפלציה שוק ההון 11
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
א לא מצליח להבין איגרות חוב ממשלתיות, איך החישוב הזה עובד ? שוק ההון 6
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33
H התעשרתי ומנסה להבין איך להתנהל מול בני משפחה וחברים אוף טופיק 104
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה טירון. מנסה להבין דברים בסיסיים בקשר לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
aminadav לא הצלחתי להבין מה ההבדל בין קסם ת"א בניה לבין MTF סל ת"א בניה שוק ההון 2
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
Y מנסה להבין על המלכודות שיש בפנסיה.... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 130
מוריה מינוף של קרן השתלמות- מנסה להבין את הלוגיקה המוטעית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
Y לא מצליח להבין מה ההיפ עם חברות הפאאנג כאן אוף טופיק 18
A לא מצליח להבין איך אין עדיין אינפלציה שוק ההון 22
A לא מצליח להבין איך נגרם ההפסד שוק ההון 2
Y איני מצליח להבין איך בקרנות סל יש פער בין מה שהמדד עשה למה שהקרן עשתה שוק ההון 5
unrealx מכתב שחבר קיבל מאקסלנס ולא הצלחתי להבין לגבי אחזקת מנייה שוק ההון 4
נ אזרח אמרקאי מנסה להבין שוק ההון 3
S אני מנסה להבין מה המטרה הראשית של העוצר והסגרים (תעזבו שניה פוליטיקה בצד) אוף טופיק 9
P מנסה להבין איך עובדת הפרשה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 5
X עזרה להבין כמה עמלות אני משלם שוק ההון 0
W מנסה להבין את הפערים בדיבידנדים בין VT לVWRD שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה