• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון

carbonara

משתמש רגיל
דירוג
144
הקדמה למי שלא מכיר:
בחודשים האחרונים אני ממש סבבה במקום העבודה שלי, כן אני נורא לא שמח על דברים מסויימים אבל מלבד השכר שהוא לא שווה ערך לגאמפא(כי אין RSU וזה סטארטאפ) השכר בסיס ממש סבבה ושאר התנאים הכלכליים יחסית סבבה לי. גם מבחינת אתגר מקצועי אני במקום טוב, וגם מבחינות אחרות, המון הערכה מצד הרבה גורמים ולדעתי יש לי אופציה לעבור גם תפקידים בתוך החברה ולהתקדם אולי...

מה שכן, המצב כרגע הוא בעייתי, ויתכן שיסגרו את החברה.
אני כרגע סטודנט, ואני סידרתי לעצמי מה נשאר לי לסגור את התואר, והבנתי שזה נדחס בסמסטר(מקסימום לגרור קורס בודד).
חשבתי לעצמי, במקום לעשות את זה בשנה ויותר, לסיים עם זה סמסטר ב׳ (יקח לי סביב 4 חודשים ) אבל זה יהיה כרוך בהתפטרות מהעבודה בשביל לפנות זמן.
מצד שני, יחסית טוב לי בחברה שאני עובד בה.
יש המון מקום לאישי מעבר לעסקי בחברה, כלומר אני עלול לפגוע בהתפטרותי בממונים עליי.
רציתי לבקש חל״ת אולי ואז לראות בסוף סמסטר ב׳.
האם לדעתכם זה יפגע פחות, או שזה נשמע לא לויאלי - החברה במצב כלכלי בעייתי ובמקום להשאר בספינה אני ״בורח״.

בכל מצב אחר הייתי נשאר בחברה כי אני מקבל משכורת, ולא עוזב בגלל הסיכוי שהחברה תסגר, אבל כרגע זה סיכון כפול, כי אני יכול להשאר גם בלי עבודה וגם להאריך את התואר לחינם.

- האם מישהו יודע מה קורה במצב כזה עם אופציות ? האם הvesting ממשיך תוך כדי חל״ת?

- האם עדיף להתפטר לחלוטין ומקסימום להכנס לעבוד בחברה כ״עובד חדש״ אם זה יהיה רלוונטי?
בנוסף, אני חושב להיות איתם יותר סבבה, ולבקש להתפטר עם יותר הודעה מראש ממה שאני אמור לתת, האם זה לא מומלץ?

- האם לדעתכם כדי לי להשאר בתור עוגן, בגלל המצב בשוק, בטוח בחברה גם תחת הסכנה של להיות מפוטר עקב סגירה וגם תחת הדחייה של מועד סיום התואר?

- אם אני אמור לסיים את התואר בסמסטר ב׳, האם המצב בשוק יהיה סביר? בעיקר אנשים שהיו פה במשברים קודמים(2009 ודוט קום)

הערה:
אני מכיר בזה שחברה היא לא בית ושבמידה ואני לא אביא ערך, אני מהר מאוד אמצא את עצמי בחוץ, אבל כרגע אני מרגיש שאני מצליח להיות אולי לא 10x deveopler אבל כן 1.5x developer בחברה, בטח ביחס לניסיון שלי ולמקום שהיו מצפים ממני לקחת בחברה.

נערך לאחרונה ב:
יש המון מקום לאישי מעבר לעסקי בחברה, כלומר אני עלול לפגוע בהתפטרותי בממונים עליי.
רציתי לבקש חל״ת אולי ואז לראות.
האם לדעתכם זה יפגע פחות, או שזה נשמע לא לויאלי - החברה במצב כלכלי קשה ובמקום להשאר בספינה אני ״בורח״
מה אכפת לך מהחברה, התחתנת איתם? אתה צריך לדאוג קודם לעצמך.
הם יפטרו אותך בלי למצמץ אם יהיה בכך צורך...

גם קשרים, וגם לדעתי אני נמצא במצב שאני יכול להתקדם.., פוליטית אני במקום מאוד טוב.
לא יודע אם זה רק תחושה שלי, אבל כבר הציעו לי כל מיני דברים כמו לעשות צד שרת שמאוד רציתי, וכנראה יכולים לקדם אותי ולשפר לי את השכר.
חוץ מזה במקרה שאין עבודות יותר טובות, שזה לא בהכרח כל מקום(גאמפא ואולי אחוז מסויים של סטארטאפים אחרים)

מה שהכי עצוב, אני יודע שזה נכון... אבל ממני כעובד מצופה להיות לויאלי, ולא לפגוע במעסיק. אני יודע שאחת המנהלות תקח את זה אישית.

נערך לאחרונה ב:

זה כל כך נכון.
צריך להיות בן- אדם ולא להתנהג כמו חזיר,
מצד שני- זה עולם העסקים, תתנהג עסקי. אם הם לא יהיו לויאליים אלייך ברגע שזה לא יישתלם להם, אל תקריב את עצמך כדי להיות לויאלי אליהם.

גם קשרים, וגם לדעתי אני נמצא במצב שאני יכול להתקדם.., פוליטית אני במקום מאוד טוב.
לא יודע אם זה רק תחושה שלי, אבל כבר הציעו לי כל מיני דברים כמו לעשות צד שרת שמאוד רציתי, וכנראה יכולים לקדם אותי ולשפר לי את השכר.
חוץ מזה במקרה שאין עבודות יותר טובות, שזה לא בהכרח כל מקום(גאמפא ואולי אחוז מסויים של סטארטאפים אחרים)

מה שהכי עצוב, אני יודע שזה נכון... אבל ממני כעובד מצופה להיות לויאלי, ולא לפגוע במעסיק. אני יודע שאחת המנהלות תקח את זה אישית.
זה כבר שיקולים אחרים.
השיקול של לויאליות לדעתי לא רלוונטי לעולם העבודה, תשאיר את זה לחברים ומשפחה ...

זה כבר שיקולים אחרים.
השיקול של לויאליות לדעתי לא רלוונטי לעולם העבודה, תשאיר את זה לחברים ומשפחה ...
לדעתך אני צריך להתפטר או לצאת לחלת? או שלאור המצב היית נשאר ומאריך את התואר

לא כ"כ הבנתי למה אתה ממהר לעזוב מקום עבודה , כדי לסיים תואר?
זה בדכ הפוך - עושים תואר כדי למצוא עבודה. אתה כבר מצאת עבודה..
לדעתי, תסיים את התואר תוך כדי, כמו שעשית עד עכשיו, ושמור לך על מקום העבודה

בן כמה אתה? נשוי? ילדים?
אם תפוטר כמה זמן תוכל לשרוד ללא עבודה?
אל תשכח שאתה יכול לחתום גם בלשכה כמה חודשים.
שאני הייתי סטודנט גרתי אצל ההורים ולא היו לי הוצאות משמעותיות, לפיכך יכולתי לקחת סיכון ולהיות מפוטר(דא זה מה שקרה בשיא הקורונה).
בהנחה ואתה במצב שאני הייתי, הייתי ממשיך בחברה הנוכחית כי טוב לך שם, על הדרך אתה מקבל ניסיון בעוד תחום שבטוח יעזור לך במציאת העבודה הבאה(צד שרת) ומקבל כסף.
גם אם יפטרו אותך, בדכ מדובר בהתראה ארוכה מראש שתיתן לך זמן להתקבל לעבודה אחרת.
לא הייתי עוזב מקום שטוב לי בו רק בגלל שיש סיכוי שיפטרו אותי, אתה צריך לקבל את זה שבהייטק תמיד יש סיכוי שייפטרו אותך, לדאוג ולחשוש כל הזמן לא יעשה לך טוב.

לדעתך אני צריך להתפטר או לצאת לחלת? או שלאור המצב היית נשאר ומאריך את התואר
כמו שאמרו פה, להשאר במקום העבודה ולסיים את התואר תוך כדי עבודה.
לדעתי זה לא חכם לעזוב עבודה רק מהחשש שיפטרו אותך, יכולים לפטר אותך בכל מקום.
שתסיים את התואר תעשה הערכת מצב מחודשת, האם אתה רוצה להשאר או לעזוב. בסבירות גבוהה כנראה גם מצב השוק יהיה יותר טוב.

בן כמה אתה? נשוי? ילדים?
אם תפוטר כמה זמן תוכל לשרוד ללא עבודה?
אל תשכח שאתה יכול לחתום גם בלשכה כמה חודשים.
שאני הייתי סטודנט גרתי אצל ההורים ולא היו לי הוצאות משמעותיות, לפיכך יכולתי לקחת סיכון ולהיות מפוטר(דא זה מה שקרה בשיא הקורונה).
בהנחה ואתה במצב שאני הייתי, הייתי ממשיך בחברה הנוכחית כי טוב לך שם, על הדרך אתה מקבל ניסיון בעוד תחום שבטוח יעזור לך במציאת העבודה הבאה(צד שרת) ומקבל כסף.
גם אם יפטרו אותך, בדכ מדובר בהתראה ארוכה מראש שתיתן לך זמן להתקבל לעבודה אחרת.
לא הייתי עוזב מקום שטוב לי בו רק בגלל שיש סיכוי שיפטרו אותי, אתה צריך לקבל את זה שבהייטק תמיד יש סיכוי שייפטרו אותך, לדאוג ולחשוש כל הזמן לא יעשה לך טוב.
22
יש לי הוצאות קבועות של 7 בחודש בערך. יכול כנראה לחתוך 4 מתוכן די בקלות במידה ולא יהיה לי כסף.
לא כ"כ הבנתי למה אתה ממהר לעזוב מקום עבודה , כדי לסיים תואר?
זה בדכ הפוך - עושים תואר כדי למצוא עבודה. אתה כבר מצאת עבודה..
לדעתי, תסיים את התואר תוך כדי, כמו שעשית עד עכשיו, ושמור לך על מקום העבודה
יש לי ניסיון - 4 שנים בערך.
המקום עבודה בסיכוי כלשהו שאני לא יודע להעריך יסגר בקרוב, ואז אני אצא קירח מפה ומפה

כמו שאמרו פה, להשאר במקום העבודה ולסיים את התואר תוך כדי עבודה.
לדעתי זה לא חכם לעזוב עבודה רק מהחשש שיפטרו אותך, יכולים לפטר אותך בכל מקום.
שתסיים את התואר תעשה הערכת מצב מחודשת, האם אתה רוצה להשאר או לעזוב. בסבירות גבוהה כנראה גם מצב השוק יהיה יותר טוב.
אני חושב שעוד כמה חודשים יכולים להגיד לי שאני מפוטר ובזמן הזה כבר יכולתי לסיים תואר ואז אני אצטרך גם חופשת קיץ לא לעבוד וגם לגרור עוד סמסטר או אפילו שניים יותר.
אני ממש רוצה לסיים תואר כבר

אני חושב שעוד כמה חודשים יכולים להגיד לי שאני מפוטר ובזמן הזה כבר יכולתי לסיים תואר ואז אני אצטרך גם חופשת קיץ לא לעבוד וגם לגרור עוד סמסטר או אפילו שניים יותר.
אני ממש רוצה לסיים תואר כבר
לדעתי אם התרחיש של הפיטורים יתממש אז מרגע זה והלאה תיקח מקסימום קורסים כדי לסיים, אם חשוב לך לסיים את התואר בהקדם.

22
יש לי הוצאות קבועות של 7 בחודש בערך. יכול כנראה לחתוך 4 מתוכן די בקלות במידה ולא יהיה לי כסף.

יש לי ניסיון - 4 שנים בערך.
המקום עבודה בסיכוי כלשהו שאני לא יודע להעריך יסגר בקרוב, ואז אני אצא קירח מפה ומפה
אתה לא תצא קירח לא מפה ולא מפה, אתה לחוץ בגלל סיכוי דמיוני כלשהו לפיטורים.
אתה צעיר ללא משפחה ללא הוצאות משמעותיות, אני במקומך ממשיך, מסיים את התואר בזמן שנוח לי ומתקדם לעבודה הבאה שלי.

אתה לא תצא קירח לא מפה ולא מפה, אתה לחוץ בגלל סיכוי דמיוני כלשהו לפיטורים.
אתה צעיר ללא משפחה ללא הוצאות משמעותיות, אני במקומך ממשיך, מסיים את התואר בזמן שנוח לי ומתקדם לעבודה הבאה שלי.
אני התחלתי את התואר לפני 8 שנים כמעט... כבר רוצה לסיים

הקדמה למי שלא מכיר:
בחודשים האחרונים אני ממש סבבה במקום העבודה שלי, כן אני נורא לא שמח על דברים מסויימים אבל מלבד השכר שהוא לא שווה ערך לגאמפא(כי אין RSU וזה סטארטאפ) השכר בסיס ממש סבבה ושאר התנאים הכלכליים יחסית סבבה לי. גם מבחינת אתגר מקצועי אני במקום טוב, וגם מבחינות אחרות, המון הערכה מצד הרבה גורמים ולדעתי יש לי אופציה לעבור גם תפקידים בתוך החברה ולהתקדם אולי...

מה שכן, המצב כרגע הוא בעייתי, ויתכן שיסגרו את החברה.
אני כרגע סטודנט, ואני סידרתי לעצמי מה נשאר לי לסגור את התואר, והבנתי שזה נדחס בסמסטר(מקסימום לגרור קורס בודד).
חשבתי לעצמי, במקום לעשות את זה בשנה ויותר, לסיים עם זה סמסטר ב׳ (יקח לי סביב 4 חודשים ) אבל זה יהיה כרוך בהתפטרות מהעבודה בשביל לפנות זמן.
מצד שני, יחסית טוב לי בחברה שאני עובד בה.
רציתי לבקש חל״ת אולי ואז לראות בסוף סמסטר ב׳.
האם לדעתכם זה יפגע פחות, או שזה נשמע לא לויאלי - החברה במצב כלכלי בעייתי ובמקום להשאר בספינה אני ״בורח״.

בכל מצב אחר הייתי נשאר בחברה כי אני מקבל משכורת, ולא עוזב בגלל הסיכוי שהחברה תסגר, אבל כרגע זה סיכון כפול, כי אני יכול להשאר גם בלי עבודה וגם להאריך את התואר לחינם.

- האם מישהו יודע מה קורה במצב כזה עם אופציות ? האם הvesting ממשיך תוך כדי חל״ת?

- האם עדיף להתפטר לחלוטין ומקסימום להכנס לעבוד בחברה כ״עובד חדש״ אם זה יהיה רלוונטי?
בנוסף, אני חושב להיות איתם יותר סבבה, ולבקש להתפטר עם יותר הודעה מראש ממה שאני אמור לתת, האם זה לא מומלץ?

- האם לדעתכם כדי לי להשאר בתור עוגן, בגלל המצב בשוק, בטוח בחברה גם תחת הסכנה של להיות מפוטר עקב סגירה וגם תחת הדחייה של מועד סיום התואר?

- אם אני אמור לסיים את התואר בסמסטר ב׳, האם המצב בשוק יהיה סביר? בעיקר אנשים שהיו פה במשברים קודמים(2009 ודוט קום)

הערה:
אני מכיר בזה שחברה היא לא בית ושבמידה ואני לא אביא ערך, אני מהר מאוד אמצא את עצמי בחוץ, אבל כרגע אני מרגיש שאני מצליח להיות אולי לא 10x deveopler אבל כן 1.5x developer בחברה, בטח ביחס לניסיון שלי ולמקום שהיו מצפים ממני לקחת בחברה.
הייתי מדבר איתם פתוח, אומר שהחלטתי לסיים לימודים בסמסטר, זה הילטה סופית, מבקש חל״ת. אם יש להם הצעה אחרת, שיציעו, אם רוצים לפטר, שיפטרו. נראה לי נכון לסגור את נושא התואר, ולא זמן לחפש עבודה חדשה. אז לבוא פתוח נראה לי הכי נכון. בהנחה שיש עם מי לדבר, כמובן.

אני התחלתי את התואר לפני 8 שנים כמעט... כבר רוצה לסיים
התואר הוא באותו תחום בו אתה עוסק?
ולגבי מקום העבודה, אם יפטרו אותך אז תקבל פיצויים (בהנחה שאתה עובד שם מעל שנה) וזה עדיף על לחפש עבודה בתקופה הזו (לדעתי)

התואר הוא באותו תחום בו אתה עוסק?
ולגבי מקום העבודה, אם יפטרו אותך אז תקבל פיצויים (בהנחה שאתה עובד שם מעל שנה) וזה עדיף על לחפש עבודה בתקופה הזו (לדעתי)
כן התחלתי אותו עוד לפני התיכון, יש לי סעיף 14 אז זה לא משנה

כן התחלתי אותו עוד לפני התיכון, יש לי סעיף 14 אז זה לא משנה
אם התואר הוא בתחום בו אתה עוסק, ואתה כבר במקום עבודה שטוב לך בו, אז מה הלחץ? :)
בחירה שלך כמובן, אבל במצב הזה אני היתי נשאר וממשיך לצבור ותק ולעבוד במקום שכיף לי.
אם וכאשר יסגרו, אז יסגרו, יהיה לך פיצוי ומספיק זמן למצוא מקום חדש.
אם אתה לא מרוצה במקום העבודה זה כבר סיפור אחר..אבל לא נראה שזה המצב.
בכל מקרה בהצלחה!

אתה רק בן 22, גם אם ייקח לך שנה-שנה וחצי לסיים את התואר אתה עדיין הולך לסיים אותו מוקדם יותר מרוב בני גילך (אם כי אני מודה שזה מוזר למשוך תואר על מעל שמונה שנים, אבל גם להתחיל ללמוד בגיל 14 זה מאוד חריג).
לדעתי אין סיבה לעזוב מקום רק בגלל החשש שהוא ייסגר, אלא אם היית מקבל הצעה למקום אחר טוב יותר אטרקטיבי. עוד שנת ניסיון תעסוקתי ממקום רלוונטי בתעשייה שווה לדעתי יותר מאשר ההבדל בין לסיים את התואר בסמסטר או בשניים.
מצד שני, אם אתה בוחר כן לפרוש לטובת התואר, אתה לא צריך לדפוק חשבון בעניין. אנשים בהייטק עוזבים כל הזמן מאלף ואחת סיבות. כמובן ממליץ לסיים בצורה מכובדת, לתעד אזורים/תהליכים שרק אתה מכיר, לעשות חפיפה מסודרת וכו', ולא לזרוק בתקופה שבין הודעת ההתפטרות לעזיבה.
בהצלחה...

אתה רק בן 22, גם אם ייקח לך שנה-שנה וחצי לסיים את התואר אתה עדיין הולך לסיים אותו מוקדם יותר מרוב בני גילך (אם כי אני מודה שזה מוזר למשוך תואר על מעל שמונה שנים, אבל גם להתחיל ללמוד בגיל 14 זה מאוד חריג).
לדעתי אין סיבה לעזוב מקום רק בגלל החשש שהוא ייסגר, אלא אם היית מקבל הצעה למקום אחר טוב יותר אטרקטיבי. עוד שנת ניסיון תעסוקתי ממקום רלוונטי בתעשייה שווה לדעתי יותר מאשר ההבדל בין לסיים את התואר בסמסטר או בשניים.
מצד שני, אם אתה בוחר כן לפרוש לטובת התואר, אתה לא צריך לדפוק חשבון בעניין. אנשים בהייטק עוזבים כל הזמן מאלף ואחת סיבות. כמובן ממליץ לסיים בצורה מכובדת, לתעד אזורים/תהליכים שרק אתה מכיר, לעשות חפיפה מסודרת וכו', ולא לזרוק בתקופה שבין הודעת ההתפטרות לעזיבה.
בהצלחה...
רק אדייק, זה לא סמסטר לעומת 2 זה סמסטר לעומת 3. והתקופה שלא אעבוד היא לכאורה 4 חודשים, לא שנה.
והניסיון הוא במשרה חלקית כרגע לעומת משרה מלאה בעתיד.
יש לי כבר +-4 שנות ניסיון

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ח קרן פנסיה - עזיבת מקום עבודה בלי מקום חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H הודעה מראש על עזיבת מקום עבודה צרכנות פיננסית 46
M קניית אופציות לאחר עזיבת עבודה שוק ההון 2
I מכירת rsu לאחר עזיבת חברה, מגיע כתלוש שכר? שוק ההון 2
B מכירת RSU לאחר עזיבת עבודה שוק ההון 11
H קנס בגין עזיבת בית השקעות שוק ההון 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מקום מגורים מתאים לרווק חוץ מתל אביב? אוף טופיק 19
ע הזמן רץ ורץ ואני תקוע באותו מקום. התפתחות אישית 136
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
Trevor ניוד קופות גמל לקרן פנסיה מקיפה - חישוב תקרה/מקום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
D הגרלת דירה בהנחה - באיזה מקום פוטנציאל הרווח ממכירה הוא הגבוה ביותר? נדל"ן 17
A מקום מגורים ראוי בארץ אוף טופיק 18
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11
לאץ' לעזוב מקום עבודה יציב כדי להצטרף לבוטקאמפ? התפתחות אישית 33
ה תל אביב (ישראל?) מקום 1 ביוקר המחייה פוסטים מאיכות נמוכה 506
amidar תיקון קונסולת game gear... מי יודע איפה יש מקום שאפשר לסמוך עליו...? אוף טופיק 0
Wonko האם לדבר על מקום העבודה החדש אוף טופיק 20
F מציאת מקום עבודה במהלך התואר התפתחות אישית 1
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8
A מדיניות מקום עבודה לגבי מסחר בני"ע של החברה אוף טופיק 4
1337justme מקום זול להזמין ממנו מסכות kn95 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
מ פיצול דירה ל-2, האם ניתן למנף מקום חניה 1 ל-2 ע"י "מתקן חניה"? נדל"ן 8
Myrath מקום טוב באמצע יומני מסע אישיים 26
א האם יש מקום לקרן הסינית של בלאקרוק בתיק ההשקעות? שוק ההון 4
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
Y אין מספיק מקום למניות בהצהרת הון. מיסים 2
R מקום עבודה אוף טופיק 6
unrealx מקום זול להמיר שקל ליורו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
amit כשמחליפים מקום עבודה , האם ניתן לשנות את שם המעסיק בקרן ההשתלמות? שוק ההון 6
P מקום יחסית לא יקר לחופש בארץ אוף טופיק 14
M עוזב מקום עבודה גדול עם סוכן ביטוח ותנאים טובים למקום עבודה קטן-איך לשמר תנאים? צרכנות פיננסית 20
L קורס מנעולנות, האם יש לנשים מקום? בעקבות פרסומות בפייסבוק אוף טופיק 15
Yuvalbuz3 יש עוד מקום ליזמות נדלן בארץ ? נדל"ן 21
O יש מקום שאפשר לראות בו בבירור את המועד שכל חברה מפרסמת דוח רבעוני ? שוק ההון 8
נ פריקת עצבים - מקווה שזה מקום קביל לזה אוף טופיק 87
A השלכות אפשריות של הצהרת מקום מגורים ב-IBKR צרכנות פיננסית 3
א מוסד ציבורי אל מול מקום פרטי התפתחות אישית 13
א האם יש מקום בתיק שלכם לאג"ח קונצרני? שוק ההון 31
rockafeller החזרי מס לשכיר לאחר שינוי מקום עבודה צרכנות פיננסית 8
Saver שינוי מקום מגורים כאמצעי להגדלת חסכון - באיזה מחיר? יומני מסע אישיים 15
נ קנו לי מה שרציתי אבל אין מקום במזוודה מה עושים? אוף טופיק 4
ש איך מסתכלים על אופציות בביזפורטל? מקום מומלץ אחר? שוק ההון 1
Y מה עושים לגבי הפרשה לפנסיה של מקום העבודה? שוק ההון 134
oz1987 תנאי פנסיה דרך מקום העבודה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 68

נושאים דומים

Back