• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הזמן רץ ורץ ואני תקוע באותו מקום.

עידו1986

משתמש רגיל
דירוג
101
אבוד, אבוד, דיי נמאס לי אני באמת לא יודע כבר מה לעשות, כל צעד קדימה נראה לי שגוי.
בן 37, עובד כמנהל שירות מגיל 28 - רק מחוסר ברירה.
משכורת נטו 11,500.
גר אצל ההורים - כי הפסדתי בעבר הרבה מאוד כסף ואני מוכן לוותר על שנה שנתיים מחיי כדי שיהיה לי חיסכון מסויים.
עשיתי תואר שבזמנו (תקשורת) חשבתי שייתן לי משהו ויתגלה ככלום ושום דבר.
עכשיו...בתור אדם מאוד מרובע מאוד אוהב מבניות בלי להיות שונה זה זעזע אותי..כבר אז!

אני?! בלי מקצוע?

התלמיד השקדן והחרשן שמאוד אוהב ללמוד,
שלא מעוניין בהרפתקאות או לקיחת סיכונים ולו הכי קטנים, אלא תן לו להיות במסלול הרגיל והשגרתי של צבא-לימודים--מקצוע-חתונה וזהו!

אפילו שרשרת שכנועים של חברים אחרי צבא שאצטרף אליהם לדרום אמריקה לא עזרו,
"לא! לא מעניין אותי אני רוצה להתחיל ללמוד!"

אז זה הכול התחיל בתואר כללי שלא נותן כלום, זה קו פרשת המים מבחינתי, הרגע שבאמת, פתאום בגיל 27+ אני לא יודע מה לעשות, אז עבדתי שנתיים בשתי עבודות, אמרתי נעשה קצת כסף לפחות עד שנתארגן על מה ללמוד.
בזמן הזה בחנתי כ"כ הרבה אופציות..
החשש היה לגיטימי,
כבר אז אחרי סיום התואר לא ידעתי באמת עוד מה לעשות! כל תואר נוסף היה נראה לי סיכון! מה? שוב 3-4 שנים ללמוד משהו שאין לי מושג אם בכלל זה מה שאני רוצה? ואם באמת אעשה את זה שוב תקופה שאני לא יכול לעבוד נורמלי? שוב הוצאת כספים אדירה?
אז באה השטות הבאה..אני האדם האחרון שיפתח או ייכנס שותף לעסק האחרון, אבל.. מרוב שהמוח קרס מעודף חשיבה והתלבטות והתסכול שאני עומד במקום:
הצטרפות לפתיחת מסעדה של שני חברים בתקווה שזה מה שיציל אותי ויכניס אותי לאיזשהוא מסלול, אני יודע, לפחות שאהיה שותף בעסק, אראה רווחים..ואז.. היא נסגרה תוך שנה.

אחרי זה עשיתי קורס PPC בלי למצוא עבודה בתחום, ואחרי זה למדתי שנה באופן עצמאי מושן דיזיין בחל"ת של הקורונה ולא מצאתי עבודה אפילו עם קשרים ותיק עבודות שאנשים בתעשיה הגדירו כרמה גבוהה יותר מג'וניור ו...לאחרונה קורס פול סטאק של שנה.

תכנות היה ברירת המחדל, אני חייב להודות, מעולם לא ריירתי למראה שורות של קוד, ולא עניין אותי מעולם להיכנס להייטק או המשכורות הגבוהות, לא אני, אני מעדיף משהו יציב, מה עוד שכבר אז ידעתי שקוד יהיה לי קשה, שהחוזקות שלי לא מצויות בכתיבת קוד ולוגיקה של פיתוח.

אבל לא היה ברירה, אני עד עכשיו לא מצטער על זה, הייתי בן 35 זה היה זה או להיכנס עכשיו ללימודי משפטים במכללה קטנה בלי תנאי קבלה שזה סיכון הרבה יותר גבוה או להתחיל לפחות קוד, מקסימום הפסדתי שנה ולא 4 שנים.

והנה סיימתי קורס, עזבו שהיה לי מאוד קשה, פתאום ההייטק בקריסה, ובנוסף כל ההתפתחות הזו של ה AI בכלל מוציאה לי את המוטיביציה.

אני באמת לא יודע לאן כבר לפנות עם מי להתייעץ.

בגיל 23 הייתי אצל מאבחן לימודים שלא עזר בכלום, אחרי התואר הייתי אצל עוד יועץ, דיברתי עם חברים שכבר אז נמצאו בתחילת קריירה מכל התחומים ושאלתי בדעתם.
כלום לא עוזר.
כל שאלה שאשאל אני כבר יודע מה תהיה התשובה.

אני מאז השחרור מצהל רודף אחרי הדבר הכ"כ בסיסי של להיות בעל מקצוע, שיהיה לי את התחום שלי, המומחיות שלי.

בדיעבד, פאקינג כל תואר אחר שהייתי בוחר, משפטים, קלינאי תקשורת, סוכן פנסיוני, תקשורת חזותית, אשכרה כל תחום אחר שהייתי בוחר הייתי היום כבר עם שנים של ניסיון בתחום!

ועכשיו בגילי, אחרי שלמדתי 3 שנים תואר, שנה מושן דיזיין, שנה תכנות אין לי כבר כוח עוד, אני חסר אנרגיות ומוטיבציה אבל מצד שני לא מוכן להשלים עם הגורל שאוטוטו אני בן 40 ואני אשכרה עובד כמנהל שירות, דיי דייי פשוט דיי אבל עוד שנה עוברת ועוד שנה ואנ תקוע באותו מקום!!
הלוואי שמכאן תבוא הישועה אמן!

רק על עצמי לספר ידעתי.
אם הייתי כותב משהו לפני שנה שנתיים,
הוא היה נראה בדיוק כמו שאתה כתבת. רק בלי התלמיד שקדן ובלי להפסיד מלא כסף.

אם היית אחי התאום להלן רשמיי:

א. תעשה טיימאאוט. או כמו ש"אחיי הלוחמים [אנרכיסטים]" היו אומרים פעם... רד במקום.
ב. שים תיק ולך להיעלם. בלי כל הלחץ מסביב של החברים, הורים, ציפיות, דרישות של אחרים, עצמך וכו' וכו'. שבור שגרה.
ג. תיכף יעלו עליי שזה לא פתרון לשרוף כזה בדרום אמריקה או משהו. אז אפשר גם הודו או שביל ישראל או סתם להתנדב בחווה לא רחוק מיוסיק או בת העמק באיזה צפון או גליל.

לפעמים צריך רק פשוט חמצן וכמה ספרים טובים בשביל לחזור למירוץ.

תנשום עידו.
בסוף יסתדר.
אתה רץ מרתון...
בהצלחה.

אתה מאוד נסער. תנסה רגע למקד כדי שיוכלו לעזור לך

מה בדיוק מפריע לך כיום?
משכורת, "תקוע שנים באותו מקום", מקצוע לא מספק, "מה יגידו"?

עוד כמה פרטים חשובים:
אתה בזוגיות?
יש לך חברים טובים שאתה יכול לשתף אותם?
מה אמר לך המאבחן?
איך אתה רואה את מקצוע חלומותיך (לאו דווקא איזה מקצוע, אלא איזה מאפיינים יהיו לו, לעבוד עם אנשים וכד')?
כמה זמן אתה יכול להרשות לעצמך ללא עבודה בשביל הפיתוח המקצועי/הסבה?

הכי חשוב להמשיך להאמין בעצמך ולא להתייאש!
בהצלחה

אתה מאוד נסער. תנסה רגע למקד כדי שיוכלו לעזור לך

מה בדיוק מפריע לך כיום?
משכורת, "תקוע שנים באותו מקום", מקצוע לא מספק, "מה יגידו"?

עוד כמה פרטים חשובים:
אתה בזוגיות?
יש לך חברים טובים שאתה יכול לשתף אותם?
מה אמר לך המאבחן?
איך אתה רואה את מקצוע חלומותיך (לאו דווקא איזה מקצוע, אלא איזה מאפיינים יהיו לו, לעבוד עם אנשים וכד')?
כמה זמן אתה יכול להרשות לעצמך ללא עבודה בשביל הפיתוח המקצועי/הסבה?

הכי חשוב להמשיך להאמין בעצמך ולא להתייאש!
בהצלחה
לא בזוגיות קשה לי עם העובדה שאני לא יציב תעסוקתית.
מוקף חברים, אבל לא מוצא בהם עצה.
מה שהכי מפריע לי זה שאני ליטרלי עומד במקום, מבחינתי זה בדיוק כמו להיות מנהל בבורגר קינג בתור סטודנט ומאז להיתקע שם, זה אותו דבר, רק שאני במוקד.
אני סולד מניהול.
סולד משירות ומכירה.
הייתי שמח לעבוד בתחום מסויים שהוא מקצועי. שמתאים לי.
מה היועץ ההוא אמר לפני 14 שנה לא רלוונטי. מה עוד שבאתי אליו לא ממוקד וציפיתי שיצמצם לי את המה ללמוד, במקום זאת..הציע 5 אופציות הכי בנאליות שיש, אם אני לא טועה, משפטים, כלכלה ומנהל עסקים, כלכלה ולוגיסטיקה, הנדסה תעשיה וניהול ועוד איזה משהו שטותי לא הרגשתי ולו לרגע שזה משהו שמאפיין או הותאם לי לאחר מבחנים, אלא פשוט זרק לי כמה אופציות.
אני לא רוצה עוד לעצור את החיים ולא לעבוד, אני עדיין חוזר הבייתה אחרי עבודה כל יום ומנסה לתכנת כי קשה לי עם המחשבה שבזבזתי סתם שנה, אז אני עדיין מנסה, כל עוד אין אופציה אחרת.
בכל מקרה אני מוכן להקריב את השעות אחרי העבודה עבור הסבה אבל רק בנוסף לעבודה לחלוטין לא במקום או לחלוטין לא לקיחת ברייק של כמה חודשים.

נערך לאחרונה ב:
האם בחברה בה אתה עובד כיום יש תפקידים אחרים שיכולים לעניין אותך? לפעמים הדרך הכי נוחה לעשות הסבה מקצועית היא דווקא בתוך ארגון שכבר מכיר אותך וסומך עליך.
יצא לי כבר בשתי חברות לעשות הסבה לתפקידים שונים לחלוטין מהתפקיד אליו נכנסתי בהתחלה. צריך קצת תעוזה ומעסיק שמאוד מעריך אותך אבל זה כיוון שכדאי לשקול.

בהחלט נשמע שאתה צריך לעצור ולנשום... אתה במירוץ העכברים, רץ במקום ונשחק.
תאט. תנשום עמוק.

אם מתאים לך, ממליצה לעשות מדיטציה.
זה יכול להרגיע אותך ולתת לך לפחות תשובות ראשוניות, כש''תפגוש'' (מנטלית) ישויות שיעזרו לך.
אני יודעת שזה נשמע כמו ממבו- ג'מבו, אבל מבטיחה לך שזה טוב.

אהלן עידו
אני מכיר כמה אנשים שלא התאפסו על עצמם בגיל הרבה יותר מבוגר, וגם הם חיים בסך הכל לא רע.
אז אתה לפחות הגעת לתובנות מסויימות בגיל שהוא עדיין לא "סוף הדרך" מבחינה מקצועית, זוגית או למעשה מכל בחינה אחרת.
עכשיו כל מה שנשאר, זה למצוא את הפתרון שהכי מתאים לך ולרוץ קדימה.
זה כנראה לא יהיה פשוט אבל נקודת הפתיחה שלך לא גרועה כמו שאתה חושב, וכנראה שגם העתיד שלך לא יהיה גרוע כמו שאתה חושש אם תמשיך בגישה הרצינית והאחראית הזו.

בגיל 23 הייתי אצל מאבחן לימודים שלא עזר בכלום
גילית שגם האוניברסיטה וגם המאבחן הם נותני שירות כאשר אם אתה כפרט לא יודע מה אתה רוצה מעצמך הם לא יעזרו או יותר גרוע יכווינו אותך למה שטוב להם.
אז עבדתי שנתיים בשתי עבודות, אמרתי נעשה קצת כסף לפחות עד שנתארגן על מה ללמוד
לגיטימי, לדעתי גישה הרבה יותר בריאה לחיים היא לשאול את עצמך מה אתה רוצה להיות עכשיו וגם לפחות עשור או שניים קדימה.
כל תואר נוסף היה נראה לי סיכון!
הצטרפות לפתיחת מסעדה של שני חברים בתקווה שזה מה שיציל אותי ויכניס אותי לאיזשהוא מסלול
זה בדיוק ההפך מניהול סיכונים.
התלמיד השקדן והחרשן שמאוד אוהב ללמוד,
מללמוד לא מרוויחים, מלתת ערך מרוויחים.
חרי זה עשיתי קורס PPC בלי למצוא עבודה בתחום
אחרי זה למדתי שנה באופן עצמאי מושן דיזיין בחל"ת
לאחרונה קורס פול סטאק של שנה
נראה שאתה מוותר מהר מידי.

נערך לאחרונה ב:
האם בחברה בה אתה עובד כיום יש תפקידים אחרים שיכולים לעניין אותך? לפעמים הדרך הכי נוחה לעשות הסבה מקצועית היא דווקא בתוך ארגון שכבר מכיר אותך וסומך עליך.
יצא לי כבר בשתי חברות לעשות הסבה לתפקידים שונים לחלוטין מהתפקיד אליו נכנסתי בהתחלה. צריך קצת תעוזה ומעסיק שמאוד מעריך אותך אבל זה כיוון שכדאי לשקול.
לצערי לא, אשמח אבל, אם לא אכפת לך לשמוע ממה למה עשית הסבה? אני מניח שזה היה מתפקיד מקצועי לאחר ולא נניח מנציג מכירות למתכנת

נשמע שאתה מחפש מקצוע, משהו מוגדר וידוע. למשל, מורה זה מקצוע ברור. עד כמה ההגדרה, הקשר בין העשייה לתואר נחוץ לך?

מעבר לזה, רשימת הכשלים/בחירות לא מוצלחות לא באמת עוזרת. נשמע גם שאתה קצת לכוד שם, וחושש שעוד רעיון xyz ייכנס לפנטיאון הכשלונות?

אז בלי לדעת הרבה עליך, הרעיון של טיים אאוט איפשהו (אהבתי את הרעיון להתנדב באיזו חווה) זה אולי מה שנחוץ רק להתחיל לחשוב אחרת.

בהצלחה רבה!

זה נשמע שאתה רוצה להיות מישהו שאתה לא.
יש אצלך מוטיב חוזר שבו אתה מקבל החלטות בחייך ואז בדיעבד טוען שהן לא מתאימות לאופי שלך.
עכשיו...בתור אדם מאוד מרובע מאוד אוהב מבניות בלי להיות שונה זה זעזע אותי..כבר אז!
אני?! בלי מקצוע? התלמיד השקדן והחרשן שמאוד אוהב ללמוד,
אני האדם האחרון שיפתח או ייכנס שותף לעסק האחרון, אבל.. מרוב שהמוח קרס מעודף חשיבה והתלבטות והתסכול שאני עומד במקום: הצטרפות לפתיחת מסעדה של שני חברים בתקווה
אולי אתה באמת אדם שלא מסתדר עם מסגרת, שלומד מה שלומד מה שבא לו, מקים עסקים וחיי על הקצה...
ודווקא הדמות של התלמיד השקדן והמרובע חובב המסגרות שיש לך בראש היא לא באמת אתה.

אני מאז השחרור מצהל רודף אחרי הדבר הכ"כ בסיסי של להיות בעל מקצוע, שיהיה לי את התחום שלי, המומחיות שלי.
בשום מקום לא כתוב שזה "בסיסי" שלאדם יהיה מקצוע.
רוב ההיסטוריה לא היה דבר כזה "בעל מקצוע". זה קונספט שהמצאנו איפשהו בתחילת המאה שעברה, וכבר נראה שהוא אוטוטו בדרך החוצה (אתה באותה סירה יחד עם כל הצעירים שעכשיו משתחררים מצה"ל, גם להם יהיה קשה עד בלתי אפשרי להשיג מקצוע ומומחיות).

עזוב אותך מלהיות בעל מקצוע. תהיה אתה וזהו.
ממה שאני מבין יש לך בראש איזו אידאה של איש-הקריירה בעל מוסר עבודה שנאמן למקצוע שלו, ואתה כועס על עצמך שאתה לא עומד בה.
ולדעתי זו אידאה די מגוכחת לשאוף אליה בכל מקרה, אתה יכול להמציא לעצמך אחת יותר מוצלחת.

נערך לאחרונה ב:
בשום מקום לא כתוב שזה "בסיסי" שלאדם יהיה מקצוע.
בימים אלו, לאחר תקופת הקורונה, אני רואה יותר ויותר ערוצי יוטיוב נפתחים על כל שטות שבעולם, שומע יותר ויותר אנשים סביבי שמעדיפים להתמקד בתחביבים הצדדיים וחשים מיצוי מהמקצוע שלהם. כמובן שה-AI שנכנס חזק והוא החבר הכי טוב שלי בלימוד React ואולי האויב בטווח הארוך? צעירים עושים קאש מלייבים של AMSR ב-twitch וביפן אנשים מציעים שירותי סמול-טוק עם עובדים עייפים ומדוכאים (הארוחה/הקפה על חשבון הלקוח כמובן).

שוק העבודה משתנה בכל העולם וזה מורגש גם בחיי האישיים בישראל.

מי יודע, יתכן שאנשים המצויים במצב של עידו דווקא יותר רלוונטיים לתנאי המשחק החדשים בהשוואה לחבריהם הממוסדים.

בטח הופעת קורסים דיגיטליים בתשלום, המלמדים מגורים נצחיים אצל ההורים, זה רק עניין של זמן ;)

משכורת נטו 11,500.
זה שכר ממוצע. אני דווקא חושב שזה טוב. לא הייתי מתלונן אם הייתי מרוויח ככה. ועוד יש לך מעל זה גם חיסכון לפנסיה ואתה יכול לחסוך מזה יותר כי אתה גר אצל ההורים - לא לכולם יש אפשרות. אני מכיר אנשים שעובדים שבתות ולילות בשביל פרוטות כי יש להם משפחה לכלכל. המקום שאתה עומד בו בסדר גמור.

אבל זו לא הנקודה. אני דווקא חושב שאני מבין מה ״הבעיה״ שלך. ויש בפי חדשות טובות - אתה יכול לפתור את זה בחינם, בלי לשלם כסף לקואוצ׳רים, תרפיסטים וכו׳...

יש לך חוסר מאוד גדול ״באמונה״ - כמו שאנשים דתיים היו קוראים לזה. או ״אפירמציות״ כמו שקואוצ׳ר שיקח ממך 500 שקל לסשן היה אומר לך (אני מאמין שאלה שמות שונים לאותו הדבר). וכפי שידידנו @optimum זיהה, יש לך את הסימפטומים הקלסיים - אתה חוזר שלא במתכוון על אותם דפוסים כל הזמן ובסוף גם ״ברירת המחדל״ שלך שחשבת שתמיד תהיה כמפלט אחרון - תחום התוכנה - גם הוא אכזב. השקעת כל כך הרבה כסף ואנרגיות בעוד קורס, עוד לימודים, עוד תיק עבודות ושום דבר לא הצליח - עוד סימפטומים. באמת, אנחנו אומרים לך פה בחינם דברים שקואוצ׳ר היה לוקח ממך עליהם כסף.

אבל רופא מדבר על מחלות כל הזמן במטרה לרפא, ולא רק לאבחן. אני לא אשלח אותך לכתוב לעצמך כל יום 4 דברים טובים שקרו לך. אני לא יודע עד כמה אתה אדם מאמין, אבל ארשה לעצמי להניח שלא, כי בחרת לשאול בפורום הזה. מה שאני יכול לומר לך: במקום לדחוף כל הזמן, משוך. ראית כבר לאן זה מוביל אותך לרדוף אחרי חלום המקצוענות - ועוד בנואשות. אתה צריך קודם להגיע לאדווה אמיתית בתוך המשבצת הנוכחית שלך רק כדי שתוכל לראות צלול. ולשחרר בינתיים מחלום הטייטל למרות שהוא מאוד נחמד. תגיע קודם לרגיעה, ואז תאפשר לרעיונות והאנשים הנכונים למצוא אותך - ולא שאתה תרדוף אחריהם.

ועוד משהו בינתיים, תתחיל לאהוב את השגרה שלך. זה בסדר לרצות מאוד להתקדם ולמלא את הלו״ז בעבודה ועוד לימודים, אבל לפעמים בחיים יש עונות של חודשים ואף שנים של שגרה שלא קורה בהם כלום. עד שפתאום מוצאת אותך ההזדמנות לדבר הבא. ובכל מקרה, כשדברים מתחילים להשתנות לטובה, זה קורה מאוד מהר מבלי שאתה מתאמץ במיוחד אפילו כדי ״לתפוס את זה״. אתה יכול להישאר במצב הנוכחי שלך עכשיו, ועוד חצי שנה לנחות על מסלול קריירה שתשאיר אותך עסוק עד גיל 67 ואתה לא תוכל לתפוס איזה שוני גדול זה בין המצב הנוכחי למצב ההוא.

עוד שנה עוברת ועוד שנה ואנ תקוע באותו מקום!!
אתה לא תקוע במקום. כתבת בעצמך שלמדת השנה פיתוח פול סטאק. כל עוד אתה לומד ומנסה, אתה לא תקוע במקום. גם היום, יש המון עבודה למי שמבין קוד, גם עם ה AI תהיה.

אם אתה תולה תקוות בזה שתואר הוא מה שחסר לך, אז צר לי לאכזב. עם תואר לא מוצאים את עבודת חלומותיך.
במיוחד אם אתה לא יודע מה אתה רוצה לעשות בעצמך. מציע שתשב עם עצמך להבין מה הית רוצה לעשות, מה כיף לך לעשות - עזוב רגע את הכסף בצד
ברגע שתמצא משהו שאתה אוהב וגם טוב בו, תתחיל להתמקצע בזה (לא חייב תואר לכל דבר..) תכיר אנשים בתחום ותכוון את החיים שלך למטרה הזו
בארץ שבה כולם מכירים את כולם, זה לא תמיד משנה מה למדת, אלא את מי אתה מכיר.
בהצלחה

כמה ספרים שעשויים לעניין אותך:

"איך לשנות את דעתך - מייקל פולן". ספר שעוסק בדרך לשבור שגרה מנטלית ולפתוח את עצמנו לחוויות חדשות.
"So good they can't ignore you" ספר ששינה לי את כל תפיסת הקריירה. בקצרה במקום להתמקד במרדף אחרי ה"תשוקה שלנו" עדיף להתמקד בנתינת ערך לעולם והפיכה לטובים מאוד במה שאנחנו עושים. הזכרתי את הספר בבלוג שלי.

חוץ מזה אני מצטרף לקודמי. תעזר בסבלנות וקח את הזמן. מרץ הוא אחלה זמן לצאת לשביל ישראל. דבר איתי אם אתה צריך עזרה לוגיסטית בהכנה לשביל :)

אם אתה תולה תקוות בזה שתואר הוא מה שחסר לך, אז צר לי לאכזב. עם תואר לא מוצאים את עבודת חלומותיך.
במיוחד אם אתה לא יודע מה אתה רוצה לעשות בעצמך. מציע שתשב עם עצמך להבין מה הית רוצה לעשות, מה כיף לך לעשות - עזוב רגע את הכסף בצד
ברגע שתמצא משהו שאתה אוהב וגם טוב בו, תתחיל להתמקצע בזה (לא חייב תואר לכל דבר..) תכיר אנשים בתחום ותכוון את החיים שלך למטרה הזו
בארץ שבה כולם מכירים את כולם, זה לא תמיד משנה מה למדת, אלא את מי אתה מכיר.
בהצלחה
ועדיין אם התואר הראשון שעשיתי היה פרקטי, הייתי היום משמעותית פחות מתוסכל, אז אוקיי אני בינתיים לעשות הסבה, אבל היי גם אם לא צלח לא קרה כלום, אני עדיין בעל מקצוע ולא עובד בתפקידים כללי בשירות ומכירה.
אבל אני לא מתעסק באם, אני מנסה לחשוב איך אני פותר את המצב הזה, מחפש שהצעד הבא יהיה הנכון והמועיל ביותר עבורי

יש לך חוסר מאוד גדול ״באמונה״ - כמו שאנשים דתיים היו קוראים לזה. או ״אפירמציות״ כמו שקואוצ׳ר שיקח ממך 500 שקל לסשן היה אומר לך (אני מאמין שאלה שמות שונים לאותו הדבר).
מדוייק. יש לי בעיה גדולה בחוסר אמונה, מנסה לעבוד על זה.

: במקום לדחוף כל הזמן, משוך.
תוכל בבקשה רק לדייק אותי יותר? איך זה אמור להתבטא?

ספציפית לגבי עניין המשכורת שציינת -
11.5 נטו זה אומר 14-15 ברוטו, כלומר יותר גבוה מהשכר הממוצע במשק (לא רק החציוני).
לא משכורת מטורפת, ועדיין מבחינה סטטיסטית מצבך יותר טוב משל מרבית האוכלוסייה (בנוסף לזה שיש לך אפשרות לאחוז חיסכון מאוד גבוה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I האם החוק מתיר יציאה מדירה מושכרת לפני הזמן? נדל"ן 28
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
צ אג"ח למשקיע חסר הזמן שוק ההון 1
Ghost הזמן הנכון להשקיע במוסקבה נדל"ן 83
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
P בעקבות הזמן האבוד יומני מסע אישיים 21
B זה הזמן להכין את גינת ירקות הקיץ אוף טופיק 20
בובין חוט-השני לאחר 5 שנים - הגיע הזמן להעלות שכר דירה? נדל"ן 21
Cat האם זה הזמן הנכון למכור את הדירה? נדל"ן 112
ה הגיע הזמן לתת לכסף לעבוד ! יומני מסע אישיים 6
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
B הגיע הזמן לא? יוצא לדרך יומני מסע אישיים 9
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
מ הגיע הזמן לשתף יומני מסע אישיים 187
A הלאה של ריבית הפריים ל3.5% - האם זה הזמן להחזיר את המינופי משכנתא נדל"ן 15
D הגיע הזמן לעזוב? התפתחות אישית 31
T זה הזמן להקצות יותר לקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 13
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
Y קנית 2 נכסים באותו הזמן נדל"ן 1
A האם הגיע הזמן לשדרג את הארי בראון? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
גרהם כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור שוק ההון 601
E הגיע הזמן לביזנס- תיק התחלתי שוק ההון 17
ג סגירת משכנתא, השקעות כפויות והערך הכספי של הזמן צרכנות פיננסית 9
anonyshmeger מרחב הזמן אוף טופיק 41
Y האם עכשיו הזמן להחליף רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
יבגני_ל האם הגיע הזמן לבחון מחדש אפיקי השקעה לטווח ארוך או שהכל יתאזן מחדש? שוק ההון 16
ר מדוע יש נהירה לתחום של מדעי המחשב? אולי זה הזמן "לברוח" התפתחות אישית 118
A כלל ה3/4 אחוז מתעדכן עם הזמן אחרי פרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 84
כ השקעה בבאר שבע - זה הזמן לברוח? נדל"ן 27
T האם זה הזמן להשקעה אגרסיבית במניות? שוק ההון 12
T מינוף ככלי לפיזור התיק הזמן שוק ההון 1
D האם זה הזמן להתחיל להשקיע (לטווח ארוך)? שוק ההון 11
Pitta האם זה הזמן המתאים להשקיע באינדקס של השווקים המתעוררים שוק ההון 8
ק הגיע הזמן להגן על הפוזיציה? שוק ההון 75
ש הגיע הזמן להתחיל - בן 26 יומני מסע אישיים 119
Liron2035 שלושה סוגי אג"ח שונים במבחן הזמן שוק ההון 2
מוריארטי מתי הזמן הנכון לחפש דירה? אוף טופיק 6
ה כמה שאלות בתחילת הדרך, כי הגיע הזמן להתחיל להשקיע שוק ההון 17