• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עולם חדש נורא? [פוסט בבלוג]

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
@הסולידית
1. אחלה פוסט! שיתפתי בפייסבוק :)

2. אין לי הצעה קונקרטית, אבל הייתי רוצה לדון על הפוסט בפורום, עם קהילת גולשי הפורום, ומול שמות המשתמשים בפורום, ולא בדף התגובות שם.

עולם חדש נורא?

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
יופי :lol:
אבל קיוויתי לפתרון טכנולוגי, כמו לחבר את היוזרים מפה לשם... או באמת שיפתח פה אשכול מקביל... אבל אז זה כפילות...

אני מסכים במה אחוז, עליית טראמפ היא עוד שלב במסגרתו האליטות הגלובליסטיות הפטרוניות והצדקניות נופלות מכוחן. פוליטיקת הזהויות ותרבות התקינות הפוליטית נמצאות תחת מתקפה, וחשוב לא לתת למגיניהן זמן להתאושש- היו אתם השינוי! הפסיקו לתת יחס שונה לאנשים לפי מאפיינים ביולוגיים, אל תחוסו על רגשותיהם של בורים וטפשים, או במילים אחרים- היו כמו דורין!

במישור התרבותי זכיית טראמפ היא מעודדת ביותר. במישור הכלכלי ,פחות, משום שעכשיו הקמורטים יאשימו את נשיאותו במשבר הכלכלי החמור שיפרוץ בקרוב, מה שעשוי להביא לתנועת מטוטלת בכיוון הפוליטי ההפוך. אני מתחלחל מבחירות 2020 ומה שהן יזמנו לנו, אולי היה טוב יותר שהילארי תשאר זו שמחזיקה את השק .

במישור התרבותי זכיית טראמפ היא מעודדת ביותר. במישור הכלכלי ,פחות, משום שעכשיו הקמורטים יאשימו את נשיאותו במשבר הכלכלי החמור שיפרוץ בקרוב, מה שעשוי להביא לתנועת מטוטלת בכיוון הפוליטי ההפוך. אני מתחלחל מבחירות 2020 ומה שהן יזמנו לנו, אולי היה טוב יותר שהילארי תשאר זו שמחזיקה את השק .
אפילו באפט שתמך מאד בהילרי, אופטימי לאחר בחירת טראמפ וסבור ששוק המניות האמריקאי ימשיך לעלות... (בעוד 10, 20, וגם בעוד 30 שנים מהיום)http://m.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1001160555

אני אוהב את הפוסטים הפוליטים-חברתיים, למרות שאני תמיד בדעה הנגדית.

לגבי סתם הלכו על הנושא המגדרי וזלזלו בנשים כי הנה 40% הצביעו טראמפ, כי יש להן דעה ושיקולים משלהן - אז השחורים הצביעו 88% להילארי, האם להם אין דעה משלהם? האם רק צבע העור מגדיר אותם? הערבים מצביעים בטח בסביבות אותו מספר למשותפת בארץ האם אין להם הרבה יותר מהזהות הערבית שלהם?

האישו המגדרי פשוט לא הצליח להיות המרכזי כאן למרות שהיה אפשר לחשוב שאלו הבחירות שהכי מתאימות לזה, אבל זה לא שאין אפשרות לאישו זהותי אפיילתי להיות מרכזי כמו שהמוצא בהחלט מראה, כנראה יותר קשה להפוך את העניין המגדרי למרכזי כי להבדיל מהמוצא אנו חיים בסביבה מעורבת, אם היו גרות בסביבות של רוב נשי מוחץ, בהחלט היה הרבה יותר קל לקדם את האישו הזה כמרכזי וכנראה גם כן היינו רואים אחוזי הצבעה מאוד גבוהים שתואמים.

לגבי כך שהיא מסבירה את הנצחון בזה שמאסו בפולטקלי קורקט - יש המון הסברים תאורטים אפשריים ללמה בחרו, באותה מידה ההסבר שהם רוצים להיות גזענים בכיף נכון, ובאותה מידה אם הבחירות היו מוכרעות בשיטה של רוב קולות, כולם היו נותנים הסברים הפוכים לנצחון של קלינטון, כך שבקיצור תוצאות זה הזדמנות לכל הצדדים לספר את תפיסת המציאות שלהם למה שקורה כאן כשזה לא משנה בכלל מה יצא.
רק אציין שגם אם ההסברים נכונים זה לא אומר כלום לגבי האם זה טוב/לא טוב אולי מאסו בפולטיקלי קורקט וזה ממש חבל, אולי הם גזענים וזה דווקא בצדק.

נערך לאחרונה ב:
שאלה מנהלית -- "שפם הכסף" יצר תת-פורום בפורום שלו שבו אנשים ממשיכים את הדיון על פוסטים שהוא כתב בבלוג.
לי זה נראה קצת מגלומני (אפילו עבורי ;) ) אז נמנעתי מכך, לאור השרשור הזה, האם יש ביקוש לתת פורום שכזה?

אני מאמין ברצון הבוחר. אם העם האמריקאי בחר בטראמפ מי אני ומה אני שאבקר.
אמנם אני אזרח אמריקאי אבל הפעם לא הצבעתי כי לא ידעתי מי גרוע יותר.
בפעם האחרונה עשיתי טעות כשהצבעתי עבור ברק-חוסיין-אובמה (או מה שמו?)

שאלה מנהלית -- "שפם הכסף" יצר תת-פורום בפורום שלו שבו אנשים ממשיכים את הדיון על פוסטים שהוא כתב בבלוג.
לי זה נראה קצת מגלומני (אפילו עבורי ;) ) אז נמנעתי מכך, לאור השרשור הזה, האם יש ביקוש לתת פורום שכזה?

אני בעד, תמיד הגבתי בפוסטים, וזה היה נראה לי חבל שהרבה יותר קשה שם לפתח דיון של ממש.

אני בעד

• אהבתי
Reactions: ogi
אני חושבת שבתגובות בבלוג אנשים מגיבים את דעתם על הפוסט והרבה פעמים עם מסר אישי אליך (פוסט מדהים, ניסחת מעולה, עזרת לי וכד') והפורום הוא פלטפורמה יותר של דיונים ולא בטוחה שאנשים יגיבו באותה צורה, אבל יכול להיות שאני טועה בניחוש.
אני חושבת שאם למישהו יש מה להגיד או לפתוח דיון על פוסט שיעשה את זה, לא חייב תת פורום בעיניי.

אגב, הניקים בבלוג ובפורום זה לא אותם ניקים, נכון?

כן וכבר הצעתי את זה בעבר.
לדעתי האישית אין לזה שום קשר למגלומניה, את כותבת רשומה ומעבירה אותה הלאה לנחלת הכלל. הסיבה היא שרוב הגרעין המרכזי גם ככה נמצא פה והממשק בפורום יותר ידידותי לשיח קוהרנטי.

@הסולידית לא יותר מגלומני מלפתוח בלוג ודף פייסבוק לדעות שלך...

;):>

בכל מקרה, אני בעד, כי יותר נוח לנהל פה דיון...

ועוד קצת (הרבה) על הרעיונות בפוסט בלי קשר לתוצאות הבחירות -
ישנה התנשאות כלפי מצביעי טראמפ-ביבי על כך שהם גזענים שובינסטים פרמיטיבים ובצד הלא נכון מוסרית :
כאן אני דווקא מסכים חלקית וזה מורכב, הרעיון של העולם המערבי הליברלי יש בזה איזשהו ניסיון לעליונות מוסרית, אימפריאליזם למשל הרבה פעמים השתמש בהצדקה של הם פרמטיבים ברברים לכן זה מוצדק וישתלם להם שנבוא ונשתלט להם על כל המשאבים. גם בארץ השמאל של העבודה משתמש בערבים בשביל להגיד הימין גזעני ופרמיטיבי למרות שהאידאולגיה שלו כמעט לא שונה מנקודת המבט הערבית. זאת אומרת בהחלט משתמשים במוסר בשביל להיות עליון על קבוצה אחרת, והאמת שלרוב דווקא הקבוצות המופלות הן אלו שמתנגדות ומעלות את העניין הזה.
אך מה שצריך לזכור זה שגם אם משתמשים במוסר וביחס לאוכלסיות מופלות כדי להתנשא על אחרים, זה עדיין עניין חשוב שקיים במציאות. מדינת ישראל למשל משקיעה הרבה כספים כדי לפרסם את עצמה כמתייחסת הרבה יותר טוב לאוכלסיה הגאה משכנותיה. אך גם אם מתנגדים לשימוש בזה בשביל עליונות אינטרסנטית, היחס לקהילה הגאה זה עניין אמיתי ונושא משמעותי, שבהחלט יכול להיות שצד אחד או יותר מתייחס אליו בצורה בעייתית וצריך להלחם על שינוי, וגם אם יטענו שלא בכל מקרה אי אפשר לזרוק את הנושא הצידה כי יש שמשתמשים בזה לעליונות.
ובין אם הימין שצועק מוות לערבים נניח חושב שהשמאל משתמש בפלסטינים כדי להתנשא עליו והם לא יותר טובים, היחס לפלסטינים זה נושא אמיתי. וכנ"ל טראמפ. וכנ"ל כל טענות לאפליה שזקוקות להתייחסות אמיתית.

לגבי תרבות הקורבן שחוזרת על עצמה מדי פעם בפוסטים של הסולידית :
בעיני זאת קודם כל טענה לא ענינית, בבסיס יש טענות לאפלייה, ליחס שונה לאוכלסיות שונות האם זה נכון או לא? בואו נדון.
לחלופין אפשר להגיד הם מתבכיינים, הכל תלוי בך וברצון שלך לשינוי.
כאן אנחנו לא דנים בשאלה, ומנסים אוטמטית לערער את הצד השני ולהגיד שהוא טועה מבלי להצטרך להתייחס לאף טענה. מאז ומעולם ניתן היה לטעון כך כלפי כל אפליה, אז איך זה יכולה להיות טענה ענינית ונכונה?

מה שצריך בעיני לדעת כאן זה שאפשר לתמוך לגמרי בכל בן אדם אחראי לעצמו ויכול לשנות, ובתור אדם פרטי לעשות כל מה שאפשר כדי להתקדם, ועדיין לחשוב על שאלת האפלייה האם היא ישנה עד כמה בעייתית וכו' ולהגיע למסקנות ולרצות לפעול לשינוי ביחס לאוכלסיות שונות בחברה, אין כאן סתירה.

יש כאן מישהו עם חשבון בפורום רוטר? מישהו שם החליט להעתיק את הפוסט שלי בלי לשים קישור למקור, שזה לא סבבה. אם מישהו יכול להתחבר לפורום הזה ולשים שם את המקור (בתגובה לשרשור), אני אודה לו מאוד.
http://rotter.net/forum/politics/23129.shtml

נערך לאחרונה ב:
הועבר לתת הפורום החדש.

למרות שאני נטיתי ועדיין נוטה להאמין שהילארי הייתה עדיפה במעט (אולי במיוחד לנו בישראל), חרקתי שיניים כל פעם כשנקלעתי לדיון לא פרופורציונאלי, רגשני וטרמפוקליפטי בנושא. שמחתי ממש לראות סוף סוף מישהו שלא משועבד לדעת העדר כותב באובייקטיביות על הנושא.

לגבי כל נושא הבחירות, מטרידה אותי יותר מתוצאות כל בחירות שהן התופעה ההולכת וגוברת (בארה"ב כמו בישראל) לעשות דה-הומניזציה לקהלי בוחרים שלמים. לאן הגענו שעל דעות פוליטיות שוללים מאדם את חיוניותו ומכלילים אותו בתוך קבוצה דמונית?
זה מפחיד יותר מהכל, שאדם פוחד להגיד למי יצביע כי אז ינדו\יפטרו\יתקפו אותו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P עולם חדש ואמיץ - קריפטו ו-KYC השקעות אלטרנטיביות 44
דניאלה122 עולם הנדל"ן נדל"ן 9
ש מניות משנות עולם פוסטים מאיכות נמוכה 28
D האם עולם הנדל"ן מתחיל 'לקרוץ' לכלל האוכלוסיה? נדל"ן 1
קירכהוף שרשור בנושא שינוי בהשקפת עולם ובסגנון חיים - ספרים , פודקאסטים , בלוגים וסרטים. אוף טופיק 0
א החברה ששינתה את עולם ההשקעות לפני 40 שנה שוק ההון 0
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
S אנגלית בתעשיה וכמה זה נורא? התפתחות אישית 27
Koby Paris האם זה נורא להשקיע באירופה בלבד ? שוק ההון 23
S איפה לשים את הכסף שלי? נורא מבולבל... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
ה עריכת פוסט אוף טופיק 4
T מקרו מחזוריות (פוסט שיתוף) אוף טופיק 1
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
deussex מה עוד חסר לי לאושר ? פוסט שיתוף התפתחות אישית 20
כ פוסט ראשון, היו עדינים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ס פוסט קורונה == ירידות שערים? שוק ההון 10
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
S תוכנית ההשקעה שלי - פוסט ראשון! שוק ההון 14
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
נ הפעם זה אחרת - פוסט מהמשבר הבורסאי של הגל הראשון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
נ ניודים, התנתקויות, ביטולים - פוסט עידוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
ב למה פוסט נמחק? נדל"ן 5
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
S יש לסולידית פוסט שמראה את כל האופציות של קרנות מחקות מדדים עולמיים? שוק ההון 2
א פוסט ראשוני- דירה לצורך השקעה נדל"ן 17
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
ג חיפוש פוסט- כל צורות ההשקעה באגח האפשריות שוק ההון 1
ה מחפש פוסט על ריבית דריבית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
A שאלה בעקבות פוסט "קרנות ריט" שוק ההון 0
Kintsukuroi מעבר לארהב לצורך פוסט דוק אוף טופיק 6
M פוסט בכורה חופר, שוק ההון 46
הסולידית עידן פוסט-נתניהו אוף טופיק 1618
משה פוסט בבלוג שלי שבו אני מציג חלק מהעקרונות בספר אנטי שביר אוף טופיק 5
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ד פוסט מעניין: איך לא לאבד כסף בהחלפת עבודה אוף טופיק 5
ד שאלה לסולידית: פוסט "נתינת נייר ערך כמתנה" שוק ההון 3
ד פוסט שפורסם בעבר על מתנת יום הולדת לילדים שוק ההון 2
ס פוסט שננעל אוף טופיק 1
Waler "הכנסה בסיסית" - אם כבר יש על זה פוסט אוף טופיק 38
הסולידית הזמנה לכתיבת פוסט אורח אוף טופיק 0
DiverGirl פוסט מוטיבציה: הרגלים ומשמעת התפתחות אישית 42
איליה פוסט של MMM לראשון באפריל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
R פוסט/תגובה אבודה אוף טופיק 0

נושאים דומים

Back
למעלה