• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עולם חדש נורא? [פוסט בבלוג]

זה מפחיד יותר מהכל, שאדם פוחד להגיד למי יצביע כי אז ינדו\יפטרו\יתקפו אותו.
+1000
אתה נוגע בנקודה רגישה ידידי
כולנו מקוטלגים כחלק מקבוצה כלשהי, מכיוון שלקהילה יותר קל לקטלג אנשים כשייכים לקבוצה מסויימת מאשר להתמודד עם אדם כנפרד.
גם אנחנו כאנשים עדיין חיים לתפיסתי לפי תחושת השבטיות, אנחנו מוצאים נחמה בתחושת הקרבה של שייכות למעגל\שבט\קהילה.
הדבר הכי קשה לדעתי הוא לאדם שגדל בשבט, הוא ללכת כנגד הזרם.
תחושת העצמאות המחשבתית היא תחושה נוראה אשר לרבים קשה להתמודד איתה בהתחלה, לכן אנשים רבים יעדיפו להצניע את אמונתם\דעתם ולהביע אותה רק בהיחבא\בסתר (לדוגמא: בקלפי).
אפשר לקשר עצמאות מחשבתית גם לבדידות, לא רבים האנשים אשר הינם בעלי היכולת להתמודד עם תחושת הבדידות אשר מגיעה עם פיתוח יכולת החשיבה העצמאית.

אני חושב שקשה לדון בתופעה בלי להתייחס למקרה הנדון.
אם המועמד הוא גזען (ונניח לצורך הדיון שכך הדבר, כי כאמור דנים בתופעה הכללית), אז ככל שהדעות שלו חשוכות יותר, לגיטימי יותר בעיני, לזהות גם את בוחריו כגזענים.
אם ניקח דוגמה ישראלית, מרוככת יותר, אז אם במפלגה מסויימת שופטים אנשים לפי מקום הולדת הסבא וסבתא, ורק אנשים ממגדר מסויים ושסביהם נולדו במקום מסויים כשירים להיות בה ח"כים, אז אני בהחלט מזהה גם את בוחריהם עם דעות דומות. הרי זו האג'נדה, אז למה להעלב מזה?

אני חושב שקשה לדון בתופעה בלי להתייחס למקרה הנדון.
אם המועמד הוא גזען (ונניח לצורך הדיון שכך הדבר, כי כאמור דנים בתופעה הכללית), אז ככל שהדעות שלו חשוכות יותר, לגיטימי יותר בעיני, לזהות גם את בוחריו כגזענים.
אם ניקח דוגמה ישראלית, מרוככת יותר, אז אם במפלגה מסויימת שופטים אנשים לפי מקום הולדת הסבא וסבתא, ורק אנשים ממגדר מסויים ושסביהם נולדו במקום מסויים כשירים להיות בה ח"כים, אז אני בהחלט מזהה גם את בוחריהם עם דעות דומות. הרי זו האג'נדה, אז למה להעלב מזה?
כי זו לא האג'נדה של טראמפ אלא רק ניסו לשייך לו אותה כחלק ממסע הסתה, שנאה, הפחדה ודה לגיטימציה שנוהל נגדו על ידי המימסד והתקשורת. יש הבדל תהומי בין המפלגה הישראלית שהבאת כדוגמא לבין האגנדה של טראמפ (למשל להאשים אותו באנטישמיות בזמן שבתו התחתנה עם יהודי ודעותיו פרו ישראליות במוצהר)

כי זו לא האג'נדה של טראמפ
אז זו השאלה העיקרית.
הפוסט עליו מדובר טוען שטראמפ אינו הנושא, והבעיה היא הקיטלוג ובהתאמה לטיעון, אכן אין כלל דיון בדעות של הנשיא הנבחר. הטענה שלי היא שהקיטלוג של הבוחרים מוצדק במקרים מסויימים ולא מוצדק במקרים אחרים, וכדי להבחין בין המקרים אכן צריך להכיר את דעות המועמד. אגב, אני כתבתי "גזענות" ולא "אנטישמיות" אליה התייחסת.

אז זו השאלה העיקרית.
הפוסט עליו מדובר טוען שטראמפ אינו הנושא, והבעיה היא הקיטלוג ובהתאמה לטיעון, אכן אין כלל דיון בדעות של הנשיא הנבחר. הטענה שלי היא שהקיטלוג של הבוחרים מוצדק במקרים מסויימים ולא מוצדק במקרים אחרים, וכדי להבחין בין המקרים אכן צריך להכיר את דעות המועמד. אגב, אני כתבתי "גזענות" ולא "אנטישמיות" אליה התייחסת.
התייחסתי לדוגמא שבמסגרתה מאשימים אותו באנטישמיות וגם את מי שהוא מינה לתפקיד מפתח למשל http://m.nrg.co.il/online/1/ART2/847/434.html
עצם העובדה שיש גורמים אנטישמיים ואפילו ניאו נאציים שתומכים בו, אינה הופכת אותו לכזה.
וכנראה שחופש הביטוי מאפשר לאנשי שמאל להשתמש בביטוי בוגד בלי הרבה בעיות:
http://m.nrg.co.il/online/1/ART2/847/365.html

נערך לאחרונה ב:
שאלה מנהלית -- "שפם הכסף" יצר תת-פורום בפורום שלו שבו אנשים ממשיכים את הדיון על פוסטים שהוא כתב בבלוג.
לי זה נראה קצת מגלומני (אפילו עבורי ;) ) אז נמנעתי מכך, לאור השרשור הזה, האם יש ביקוש לתת פורום שכזה?
בעד

התייחסתי לדוגמא שבמסגרתה מאשימים אותו באנטישמיות וגם את מי שהוא מינה לתפקיד מפתח למשל http://m.nrg.co.il/online/1/ART2/847/434.html
עצם העובדה שיש גורמים אנטישמיים ואפילו ניאו נאציים שתומכים בו, אינה הופכת אותו לכזה.
וכנראה שחופש הביטוי מאפשר לאנשי שמאל להשתמש בביטוי בוגד בלי הרבה בעיות:
http://m.nrg.co.il/online/1/ART2/847/365.html

''אמור לי מי חברך ואומר לך מי אתה'' - או מיגל סרוונטס או חז"ל
וגם

כה כתב "הנשר הגדול" רבינו משה בן מימון (בפרק ו' מהלכות דעות):
"דרך ברייתו של אדם להיות נמשך בדעותיו ובמעשיו אחר ריעיו וחבריו, ונוהג במנהג אנשי מדינתו. לפיכך צריך אדם להתחבר לצדיקים ולישב אצל החכמים תמיד, כדי שילמוד ממעשיהם; ויתרחק מן הרשעים ההולכים בחושך, כדי שלא ילמוד ממעשיהם. הוא ששלמה אומר, "הולך את חכמים, יחכם; ורועה כסילים, ירוע"

וגם

"דרך ברייתו של אדם להיות נמשך בדעותיו ובמעשיו אחר ריעיו וחבריו, ונוהג במנהג אנשי מדינתו. לפיכך צריך אדם להתחבר לצדיקים ולישב אצל החכמים תמיד, כדי שילמוד ממעשיהם; ויתרחק מן הרשעים ההולכים בחושך, כדי שלא ילמוד ממעשיהם. הוא ששלמה אומר, "הולך את חכמים, יחכם; ורועה כסילים, ירוע"
לא כל מי שמצביע עבורך הוא חברך. ומה תגידו על אובמה שהוא חברו ותלמידו של הכומר האנטישמי ג'רמיה רייט . האם ראוי לשפוט אותו לפי מעשיו שלו או לפי זהות המורה הרוחני שלו?
http://m.ynet.co.il/Articles/3863923

לא כל מי שמצביע עבורך הוא חברך. ומה תגידו על אובמה שהוא חברו ותלמידו של הכומר האנטישמי ג'רמיה רייט . האם ראוי לשפוט אותו לפי מעשיו שלו או לפי זהות המורה הרוחני שלו?
http://m.ynet.co.il/Articles/3863923
א. אפשר לשפוט גם לפי מי המורה הרוחני שלו , לא רק
ב. אם הוא היה ממנה אותו ליועץ אסטרטגיה אז בהחלט היה לזה משקל רב כנגדו

אני מבין שנדמה לך שכל מי שהוא ימני נגד (אולי) ערבים ו(כאילו) ימין כלכלי הוא לטעמך "חבר"
אבל במציאות האויב של האויב הוא בעל ברית וגם זה לא לטווח ארוך, בריה"מ וגרמניה הנאצית כרתו ברית לחלוקת פולין, זה לא הפך אותם לחברים

קשה לי להבין את החיבוק לנעים זמירות USA הג'ינג'י, כאילו הגיע צדיק הדור, אני מבין אנשים שמקוים שהוא יהיה טוב יותר לארה"ב (וישראל) מהילארי אבל בין זה וחיבוק חסר ביקורת לאדם הדוחה הזה ?

קשה לי להבין את החיבוק לנעים זמירות USA הג'ינג'י, כאילו הגיע צדיק הדור, אני מבין אנשים שמקוים שהוא יהיה טוב יותר לארה"ב (וישראל) מהילארי אבל בין זה וחיבוק חסר ביקורת לאדם הדוחה הזה ?
כי אנשים יושבים בבית ונדהמים מהעוצמה שהופנתה נגד האיש הזה לאורך כל הקמפיין , התגייסות חסרת תקדים של 99% מהתקשורת, נשיא מכהן ורעייתו,כל כוכבי הוליווד,כל פרשני הכלכלה -ממש כולם .
ומצד שני התעלמות כמעט מוחלטת מכל מה שעלה בויקיליקס,על מועמדת שהקימה קרן ובמשך שנים מוכרת את האינטרסים של המדינה תמורת שוחד.

אנשים שמחים כי משטרת המחשבות הפסידה בקרב הזה כנגד כל הסיכויים.

כי אנשים יושבים בבית ונדהמים מהעוצמה שהופנתה נגד האיש הזה לאורך כל הקמפיין , התגייסות חסרת תקדים של 99% מהתקשורת, נשיא מכהן ורעייתו,כל כוכבי הוליווד,כל פרשני הכלכלה -ממש כולם .
ומצד שני התעלמות כמעט מוחלטת מכל מה שעלה בויקיליקס,על מועמדת שהקימה קרן ובמשך שנים מוכרת את האינטרסים של המדינה תמורת שוחד.

אנשים שמחים כי משטרת המחשבות הפסידה בקרב הזה כנגד כל הסיכויים.
Two wrongs don't make a right

Two wrongs don't make a right
במי אתה תומך פוליטית? שלי יחימוביץ' נניח?
אם היא היתה רצה מול ביבי ובמשך חודשים היו כותשים אותה בכל אתרי החדשות, מלכלכים על המשפחה שלה ומגייסים את כל הכוכבים והספורטאים שלנו נגדה.
וממול ביבי יוצא נקי בתקשורת , מקבל את השאלות לדיבייט מראש ,ורק ברשת אתה שומע על כל מיני פרשיות שוחד שונות ומשונות .
תוסיף לזה שכל הסקרים מראים שביבי ינצח ובסוף שלי ניצחה.

לא היית קצת שמח?

במי אתה תומך פוליטית? שלי יחימוביץ' נניח?
אם היא היתה רצה מול ביבי ובמשך חודשים היו כותשים אותה בכל אתרי החדשות, מלכלכים על המשפחה שלה ומגייסים את כל הכוכבים והספורטאים שלנו נגדה.
וממול ביבי יוצא נקי בתקשורת , מקבל את השאלות לדיבייט מראש ,ורק ברשת אתה שומע על כל מיני פרשיות שוחד שונות ומשונות .
תוסיף לזה שכל הסקרים מראים שביבי ינצח ובסוף שלי ניצחה.

לא היית קצת שמח?

לא תומך בשלי יחימוביץ', ואין קשר בין זה שפוליטיקאי כזה או אחר זכה בבחירות ובין מחשבותי על ההתנהלות שלו כבן-אדם אם בעייני היא ראויה לגינוי.
אולי טראמפ הוא סוג של "נוח" שעליו נאמר שהיה "צדיק בדורותיו", לא ברור שזה צל"ש כי מי שהיו בדורו הושמדו כי היו מלאי עוון ורשע.

וגם

הדלפות האי-מיילים האחרונות חושפות מימד אפל מאוד של מנהל קמפיין קלינטון, ג'ון פודסטה.

וגם

אלן דרשוביץ, מספיק טוב? אני סומך על דעתו בעניין http://m.nrg.co.il/online/1/ART2/847/949.html?hp=1&cat=666&loc=3

עד שראיתי את העימותים בין שני הצדדים חשבתי שטרמפ הוא פשוט נוכל. לאחר העימותים הבנתי שמדובר בהכפשה תקשורתית נגד מועמד בכמה דרגות מעל קלינטון. הדבר היחידי שאני לא רואה בעין אחת עם טרמפ זה ההחזרה של ההחלטה ההפלות למדינות(למרות שגם זה לא נורא כי כמעט כל אחד יכול ליסוע שעתיים שלוש כדי למצוא את עצמו בסטייט אחר). לדעתי הגיע הזמן שיהיה לארהב נשיא פיקח שיודע לתת טון מסויים כדי לזכות בבחירות וטון יותר מקרב אחריהם. אני לא מבין את הבהלה ממנו, אני מאמין שהורדת מיסים תוציא את ארהב מהגירעון(ותגדיל את הצמיחה ואת תיק ההשקעות). מאמין שהגלובליזציה והוצאת עבודות מחוץ למדינה דופקת את השכבות החלשות ומונעת מהם להנות מהצמיחה של המדינה תקטין את האבטלה. מאמין בביקורת גבולות נוקשה, ומאמין שארהב לא צריכה להתערב בלי לדעת מי הצד הנכון ועוד..קיצר אף אחד לא אומר את זה בקול רם אני מאמין שטרמפ עתיד להיות אחד הנשיאים הטובים ביותר שהיו לארהב(ולתיק ההשקעות).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P עולם חדש ואמיץ - קריפטו ו-KYC השקעות אלטרנטיביות 44
דניאלה122 עולם הנדל"ן נדל"ן 9
ש מניות משנות עולם פוסטים מאיכות נמוכה 28
D האם עולם הנדל"ן מתחיל 'לקרוץ' לכלל האוכלוסיה? נדל"ן 1
קירכהוף שרשור בנושא שינוי בהשקפת עולם ובסגנון חיים - ספרים , פודקאסטים , בלוגים וסרטים. אוף טופיק 0
א החברה ששינתה את עולם ההשקעות לפני 40 שנה שוק ההון 0
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
S אנגלית בתעשיה וכמה זה נורא? התפתחות אישית 27
Koby Paris האם זה נורא להשקיע באירופה בלבד ? שוק ההון 23
S איפה לשים את הכסף שלי? נורא מבולבל... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
ה עריכת פוסט אוף טופיק 4
T מקרו מחזוריות (פוסט שיתוף) אוף טופיק 1
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
deussex מה עוד חסר לי לאושר ? פוסט שיתוף התפתחות אישית 20
כ פוסט ראשון, היו עדינים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ס פוסט קורונה == ירידות שערים? שוק ההון 10
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
S תוכנית ההשקעה שלי - פוסט ראשון! שוק ההון 14
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
נ הפעם זה אחרת - פוסט מהמשבר הבורסאי של הגל הראשון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
נ ניודים, התנתקויות, ביטולים - פוסט עידוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
ב למה פוסט נמחק? נדל"ן 5
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
S יש לסולידית פוסט שמראה את כל האופציות של קרנות מחקות מדדים עולמיים? שוק ההון 2
א פוסט ראשוני- דירה לצורך השקעה נדל"ן 17
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
ג חיפוש פוסט- כל צורות ההשקעה באגח האפשריות שוק ההון 1
ה מחפש פוסט על ריבית דריבית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
A שאלה בעקבות פוסט "קרנות ריט" שוק ההון 0
Kintsukuroi מעבר לארהב לצורך פוסט דוק אוף טופיק 6
M פוסט בכורה חופר, שוק ההון 46
הסולידית עידן פוסט-נתניהו אוף טופיק 1618
משה פוסט בבלוג שלי שבו אני מציג חלק מהעקרונות בספר אנטי שביר אוף טופיק 5
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ד פוסט מעניין: איך לא לאבד כסף בהחלפת עבודה אוף טופיק 5
ד שאלה לסולידית: פוסט "נתינת נייר ערך כמתנה" שוק ההון 3
ד פוסט שפורסם בעבר על מתנת יום הולדת לילדים שוק ההון 2
ס פוסט שננעל אוף טופיק 1
Waler "הכנסה בסיסית" - אם כבר יש על זה פוסט אוף טופיק 38
הסולידית הזמנה לכתיבת פוסט אורח אוף טופיק 0
DiverGirl פוסט מוטיבציה: הרגלים ומשמעת התפתחות אישית 42
איליה פוסט של MMM לראשון באפריל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
R פוסט/תגובה אבודה אוף טופיק 0

נושאים דומים

Back
למעלה