• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עולם חדש נורא? [פוסט בבלוג]

דונלד טראמפ אדם מסוכן.
לא בהכרח לכשעצמו - כאדם פרטי הנזק שהוא יכול לגרום מוגבל למדי . ( כמה פשיטות רגל, טיפלה הטרדות, עברות קלות על החוק .. שום דבר חריג ליורשי מליונים עם הפרעת אישיות )
כמנהיג מעצמה הבחירה בו היא אסון. הכח שיש בידיו נמצא בקשר הפוך ליכולת שלו להיות שקול, שיטתי ואחראי.
הוא פועל מהבטן. אימפולסיבי ונטול עכבות . אין לו חשיבה קוהרנטית , או יכולת לנסח או להתמודד עם מציאות מורכבת .ובבסיסיו הוא אדם נטול אידאולוגיה.

הצוות סביבו יצטרך בשנים הבאות לומר ללא הפסק "כן דונלד " "מה שתגיד דונלד " ולמצוא דרכים יצירתיות למזער נזקים שיגרמו בשל חוסר ההתאמה החריג שלו לתפקיד.
הם יצטרכו גם לעמול קשה כדי להצליח לנצל את התכונות הטובות שיש לו ( ויש לו , כמו לכולנו ) למטרות קצרות טווח כאלה ואחרות . הם יצטרכו להפוך את הליצן הזה לליצן שימושי... הברוטליות האימפולסיבית שלו אם תנוהל נכון תוכל לשמש קלף מצוין מול בריונים אחרים בשכונה כגון פוטין וארדואן. (לא בטוחה שפוטין היה פולש לאוקראינה עם טראמפ כנשיא.. אלא אם כן היתה נוצרת בינהים אחווה המבוססת על "שיחות מלתחה " לכו תדעו..)

צוות רפובליקני חרוץ ואחראי יוכל אולי להשתמש בו להשגת יעדים ספציפיים חשובים - מינוי שופטים, מדיניות כלכלית מרחיבה וכו...
הבעיה העיקרית היא שמכיון שדונלד טראמפ דפוק מהיסוד ,בן אדם ללא תשתית , חייב יהיה לקום איזה שהוא מנגנון צללים \ נשיא צללים שיכנס לוואקום הזה.
לא בטוח שזה יקרה.

אני מאד מופתעת מהתגובות כאן.
אני מחזיקה מחברי הפורום הזה כאנשים נבונים , הנוטים להסתמך על עובדות , רציונאלים . ובעיקר אמיצים ופתוחים.
טראמפ ומה שהוא מייצג הוא
ההפך מפתיחות.
ההפך מחשיבה רציונלית
ההפך מהסתמכות על עובדות
וההפך מאומץ
התגובות לאחר בחירתו של טראמפ הן
1. אופורטוניסיטיות ( למשל נניח "טוב לנו נשיא פרו ישראלי בבית הלבן " טובה לנו המדיניות הכלכלית של טראמפ וכו..)
וזה ניחא. ( אין לי בעיה עם מישהו שאומר אני בתפיסת עולמי רפולביקני .. המועמד אכן דפוק אבל אני הולך להצביע לו להחזיק אצבעות....)אבל להגיד שהוא
התבטאויותיו, יכולותיו והתנהגותו עד כה אינן בעייתיות כי אני מניח ( תחזיקו אצבעות ח'ברה ) שיקדם מטרות החשובות לי, זה אופורטוניזם.
2. פחדניות .. - הערצת כוח לשמה. .. ואצל המתוחכמים שבתומכיו ווריאציה של של הדבר הזה - הצדקות על גבי הצדקות מדוע יש בבחירתו הגיון.
מדוע ההצדקות האלו מקורן בפחדנות- כי אנשים שמשמעותי עבורם להמשיך להאמין שדברים קורים לא סתם.. שיש סדר והגיון בעולם הזה, ויש להם יכולת לשלוט או לחזות בבטחה אירועים יחפרו מתחת לכל אבן כדי להצליח להצדיק מציאות כל כך כאוטית והזויה של בחירת מועמד כל כך לא מתאים לנשיא המעצמה הגדולה בעולם.
מאד מפחיד לגלות שבריון טמבל יכול להפוך לנשיא ארצות הברית.

ובכן חברה.. אתם אמיצים לא ?

דונלד טראמפ אדם מסוכן.
לא בהכרח לכשעצמו - כאדם פרטי הנזק שהוא יכול לגרום מוגבל למדי . ( כמה פשיטות רגל, טיפלה הטרדות, עברות קלות על החוק .. שום דבר חריג ליורשי מליונים עם הפרעת אישיות )
כמנהיג מעצמה הבחירה בו היא אסון. הכח שיש בידיו נמצא בקשר הפוך ליכולת שלו להיות שקול, שיטתי ואחראי.
הוא פועל מהבטן. אימפולסיבי ונטול עכבות . אין לו חשיבה קוהרנטית , או יכולת לנסח או להתמודד עם מציאות מורכבת .ובבסיסיו הוא אדם נטול אידאולוגיה.

הצוות סביבו יצטרך בשנים הבאות לומר ללא הפסק "כן דונלד " "מה שתגיד דונלד " ולמצוא דרכים יצירתיות למזער נזקים שיגרמו בשל חוסר ההתאמה החריג שלו לתפקיד.
הם יצטרכו גם לעמול קשה כדי להצליח לנצל את התכונות הטובות שיש לו ( ויש לו , כמו לכולנו ) למטרות קצרות טווח כאלה ואחרות . הם יצטרכו להפוך את הליצן הזה לליצן שימושי... הברוטליות האימפולסיבית שלו אם תנוהל נכון תוכל לשמש קלף מצוין מול בריונים אחרים בשכונה כגון פוטין וארדואן. (לא בטוחה שפוטין היה פולש לאוקראינה עם טראמפ כנשיא.. אלא אם כן היתה נוצרת בינהים אחווה המבוססת על "שיחות מלתחה " לכו תדעו..)

צוות רפובליקני חרוץ ואחראי יוכל אולי להשתמש בו להשגת יעדים ספציפיים חשובים - מינוי שופטים, מדיניות כלכלית מרחיבה וכו...
הבעיה העיקרית היא שמכיון שדונלד טראמפ דפוק מהיסוד ,בן אדם ללא תשתית , חייב יהיה לקום איזה שהוא מנגנון צללים \ נשיא צללים שיכנס לוואקום הזה.
לא בטוח שזה יקרה.

אני מאד מופתעת מהתגובות כאן.
אני מחזיקה מחברי הפורום הזה כאנשים נבונים , הנוטים להסתמך על עובדות , רציונאלים . ובעיקר אמיצים ופתוחים.
טראמפ ומה שהוא מייצג הוא
ההפך מפתיחות.
ההפך מחשיבה רציונלית
ההפך מהסתמכות על עובדות
וההפך מאומץ
התגובות לאחר בחירתו של טראמפ הן
1. אופורטוניסיטיות ( למשל נניח "טוב לנו נשיא פרו ישראלי בבית הלבן " טובה לנו המדיניות הכלכלית של טראמפ וכו..)
וזה ניחא. ( אין לי בעיה עם מישהו שאומר אני בתפיסת עולמי רפולביקני .. המועמד אכן דפוק אבל אני הולך להצביע לו להחזיק אצבעות....)אבל להגיד שהוא
התבטאויותיו, יכולותיו והתנהגותו עד כה אינן בעייתיות כי אני מניח ( תחזיקו אצבעות ח'ברה ) שיקדם מטרות החשובות לי, זה אופורטוניזם.
2. פחדניות .. - הערצת כוח לשמה. .. ואצל המתוחכמים שבתומכיו ווריאציה של של הדבר הזה - הצדקות על גבי הצדקות מדוע יש בבחירתו הגיון.
מדוע ההצדקות האלו מקורן בפחדנות- כי אנשים שמשמעותי עבורם להמשיך להאמין שדברים קורים לא סתם.. שיש סדר והגיון בעולם הזה, ויש להם יכולת לשלוט או לחזות בבטחה אירועים יחפרו מתחת לכל אבן כדי להצליח להצדיק מציאות כל כך כאוטית והזויה של בחירת מועמד כל כך לא מתאים לנשיא המעצמה הגדולה בעולם.
מאד מפחיד לגלות שבריון טמבל יכול להפוך לנשיא ארצות הברית.

ובכן חברה.. אתם אמיצים לא ?
כל הדברים שכתבת הם פשוט גיבוב של שטויות. אם את רוצה לנהל שיחה עניינית תכתבי עובדות על הבן אדם. טראמפ היה מספיק חכם כדי לזכות בבחירות האלה כנגד כל הסיכויים נגד כל התקשורת וכמעט כל העולם העיסקי. טראמפ הצליח לבנות עסק מאוד מצליח והונו מוערך בכמה מיליארדים עי פורבס לפני שכל הדמגוגיה התקשורתית הזאת התחילה. אין קשר בין טראמפ לבין הרפובליקנים ולאורך הרבה שנים ניסה לרוץ כחלק מהמפלגה הדמוקרטית. ללא אידיאולוגיה זה פשוט שטויות למעלה מ 20 שנה האדם מתבטא נגד הצורה שמנהלים את ארהב בטענה שהדבר עוצר ומאט את הצמיחה האמריקאית. . פשיטת רגל זה אחד הכלים העומדים בפני בעל עסק לא רואה שום בעיה אתית להשתמש בה. הבן אדם היה מספיק חכם כדי ליצור לעצמו מגן מס של למעלה מעשור, ובזמן שהילרי זקפה את זה לרעתו הוא בצדק הפנה אצבע מאשימה אליה שהיא לאורך השנים הארוכות בממשל לא עשתה דבר לשנות את החוק.
בין תומכיו נמצא גם peter thiel מייסד פייפל ומהאנשים הגדולים בדורנו(שאגב גם הומו) .
קיצר את רוצה וויכוח ענייני תפסיקי לכתוב שטויות תקשורתיות.

נערך לאחרונה ב:
8 שנות הפוליטיקלי קורקט המשתק והמזיק של אובמה דחפו את ההמונים להצביע טראמפ.
אהבתי בפוסט את ההבחנה שהפמיניזם הג'יהאדסטי מתגלה כפטריארכלי ומזיק לנשים.
תופעה מבורכת נוספת היא ירידת קרנה של תקשורת המיינסטרים הפסאודו-פלורליסטית ועלייתה של תקשורת בלוגרים כדוגמת כותבת הפוסט ומובילי דיעה עצמאיים בפייסבוק/טוויטר.
בהצלחה לדונלד טראמפ - הצלחתו תהיה הצלחת העולם החופשי.

טראמפ ומה שהוא מייצג הוא
ההפך מפתיחות.
ההפך מחשיבה רציונלית

הוא ניצח בבחירות נגד כל המנגנונים המפלגתיים (של הדמוקרטים והרפובליקנים) והתקשורת שצידדו ביריביו.
אז אולי הוא זה שעשה את החשיבה הרציונלית פה, והשאר חיו באשליה?

נניח שאני אדם רציונלי הגון ולא גזעני שרוצה להבחר להיות נשיא, ויודע שלשם כך אני צריך להגיד דברים בסגנון "הערבים\ ההיספנים נוהרים לקלפי", האם עלי להימנע לומר אותם ולהפסיד, או להגיד אותם ולנצח?
אם אימנע מלומר אותם, ואפסיד, האם עשיתי שרות טוב למדינה שלי? יתכן שיבחר כתוצאה מכך יריב שאני מאמין שהוא גרוע ממני.
אין לי תשובה לזה, אבל אלו דילמות רציניות.

האמירות הגזעניות של טראמפ לא היו חלק מהחלטה רציונלית. זה בדיוק העניין. "מתפלק לו". הוא אדם לא אפוי , ועם שליטה עצמית של טינאייג'ר.
האפשרות השניה - של החלטה רציונלית לומר שטויות גזעניות כדי למשוך מצביעים חמומים לכיוון שלי היא אפילו יותר מסוכנת.- אם זה המצב אז מדובר בדמגוג גזעני שאינו בוחל באמצעים ( כולל הסתה כנגד מיעוטים ) כדי לנצח.
העובדה שאדם כזה ניצח היא פארסה.
לא מבינה מה הבעיה להודות בכך?

הוא ניצח בבחירות נגד כל המנגנונים המפלגתיים (של הדמוקרטים והרפובליקנים) והתקשורת שצידדו ביריביו.

נניח שאני אדם רציונלי הגון ולא גזעני שרוצה להבחר להיות נשיא, ויודע שלשם כך אני צריך להגיד דברים בסגנון "הערבים\ ההיספנים נוהרים לקלפי", האם עלי להימנע לומר אותם ולהפסיד, או להגיד אותם ולנצח?
אם אימנע מלומר אותם, ואפסיד, האם עשיתי שרות טוב למדינה שלי? יתכן שיבחר כתוצאה מכך יריב שאני מאמין שהוא גרוע ממני.

זאת אחת הבעיות של המערכת.
כל פולטיקאי באמונה עצמית שאם הוא הוא יהיה בראש יהיה יותר טוב למדינה. ועל כן עדיף שהוא יאמר וגם יעשה דברים שמנוגדים לתפיסתו אם זה יעזור לו אישית, וכך כל מי שעולה למעלה הם הכי פוליטקאים שיעשו מה שטוב להם באותו רגע, ומי שבדילמות האלו יהיה נאמן לתפיסותיו יפול, כמו למשל עדי קול שהצביעה על פי תפיסתה בניגוד להוראה של יאיר לפיד ועפה.
בסדרה "הסמויה" הראו את זה ממש טוב.

נערך לאחרונה ב:
8 שנות הפוליטיקלי קורקט המשתק והמזיק של אובמה דחפו את ההמונים להצביע טראמפ.
אהבתי בפוסט את ההבחנה שהפמיניזם הג'יהאדסטי מתגלה כפטריארכלי ומזיק לנשים.
תופעה מבורכת נוספת היא ירידת קרנה של תקשורת המיינסטרים הפסאודו-פלורליסטית ועלייתה של תקשורת בלוגרים כדוגמת כותבת הפוסט ומובילי דיעה עצמאיים בפייסבוק/טוויטר.
בהצלחה לדונלד טראמפ - הצלחתו תהיה הצלחת העולם החופשי.

בראייה היסטורית של איך הרוב תופסים את הפמיניזם זה תמיד אותו הדבר - הוא גיהדסטי קיצוני אלים ובעצם מזיק לנשים, בעבר הוא עשה שינוים חשובים שעזרו לנשים אבל עכשיו הוא כבר מגזים, זה היה נכון לפני 20 50 100 שנה, כשכל פעם מאמינים מחדש שבתקופה הקודמת הוא היה הכרחי וחיובי ועכשיו הוא מזיק.
אוביקטיבית נראה לי יומרני והזוי להניח שאנחנו בדיוק בשנה שבה שזה באמת נכון, ואין לי ספק שההיסטוריה תוכיח את זה שוב בעוד כמה שנים כשיגידו שהקיצוניות צדקו, אבל עכשיו הן כבר ממש מגזימות.

יש שתי היפוטיזות
שהוא אמר דברים כדי להיבחר
שהוא באמת גזען מיזוגני ופופוליסט ונוכל

אין לי הוכחה אבל חלק גדול מהעדויות כנגדו התקיימו גם לפני הבחירות

יש שתי היפוטיזות
שהוא אמר דברים כדי להיבחר
שהוא באמת גזען מיזוגני ופופוליסט ונוכל

אין לי הוכחה אבל חלק גדול מהעדויות כנגדו התקיימו גם לפני הבחירות
במקום להמשיך לכתוב דברים ריקים חסרי ביסוס תוכל בבקשה להגיד איזה אמירות שלו לא אהבת ובאיזה סיטואציה הם נאמרו?בנוסף אם תוכל להוסיף באיזה הקשר הן נאמרו?
ככה לפחות יהיה דיון ענייני.

האפשרות השניה - של החלטה רציונלית לומר שטויות גזעניות כדי למשוך מצביעים חמומים לכיוון שלי היא אפילו יותר מסוכנת.- אם זה המצב אז מדובר בדמגוג גזעני שאינו בוחל באמצעים ( כולל הסתה כנגד מיעוטים ) כדי לנצח.
העובדה שאדם כזה ניצח היא פארסה.

זה לא פארסה, כמעט כולנו כאלו בסיטואציה המתאימה , יש לאדם כזה כינוי עממי נוסף, הוא גם נקרא "ווינר".
במילים אחרות, אם אתה באמת רוצה לנצח, אתה צריך לעשות מה שנדרש כדי לנצח, ואם זה אומר ללכלך את הידיים אז מלכלכים את הידיים.

פעם עבדתי בתור איש מכירות בחברה , עם מוצר עדיף על המתחרים, אבל המתחרים סיפרו על המוצר שלהם ניסים ונפלאות כולל זה שאורך חייו 20 שנה (ללקוח בלתי אפשרי לבדוק את זה). אנחנו ידענו שאורך חיי המוצר האמיתים של המתחרה הוא 10 שנים, ושל המוצר שלנו 15 שנה, אבל המתחרים השתמשו בשיטת בדיקה שהראתה אורך חיים כפול, אז גם אנחנו עברנו להשתמש באותה השיטה :)
אני רואה עצמי כאדם ישר, לדעתי זאת היתה רמאות, אבל לא היתה ברירה, האפשרות האחרת היתה להפסיד את השוק ולשלוח הביתה הרבה עובדים שעבדו על המוצר, ויצרו מוצר עדיף. האם אמירת האמת יותר חשובה מגו'בים שמפרנסים הרבה משפחות ובסופו של דבר יצרו מוצר שהוא באמת טוב יותר?
אני בטוח שלכל מי שעבד במכירות יש סיפורים כאלו ("הבגד הזה נראה מדהים עליך" :) ).

זה לא פארסה, כמעט כולנו כאלו בסיטואציה המתאימה , יש לאדם כזה כינוי עממי נוסף, הוא גם נקרא "ווינר".
במילים אחרות, אם אתה באמת רוצה לנצח, אתה צריך לעשות מה שנדרש כדי לנצח, ואם זה אומר ללכלך את הידיים אז מלכלכים את הידיים.
.

פרנק אנדרווד מסכים איתך.

אני בטוח שלכל מי שעבד במכירות יש סיפורים כאלו ("הבגד הזה נראה מדהים עליך" :) ).
הנקודה היא שיש הבדל ברמת האחריות (להבדיל מרמת האמינות) המצופה מפוליטיקאי אמריקאי לעומת איש מכירות.
הדמוקרטיה היא שיטה הרבה יותר שברירית ממה שנדמה לנו, והסתה נגד מיעוטים, למשל, היא דבר שיכולות להיות לו תוצאות קשות בהרבה מאשר הגזמה של איש מכירות. בוא נקווה בשביל אמריקה ובמיוחד בשביל היהודים שם שמערכת הבחירות לא תשאיר עקבות במישור של היחסים בין האוכלוסיות המגוונות המרכיבות את המדינה העצומה הזו.

הנקודה היא שיש הבדל ברמת האחריות (להבדיל מרמת האמינות) המצופה מפוליטיקאי אמריקאי לעומת איש מכירות.
הדמוקרטיה היא שיטה הרבה יותר שברירית ממה שנדמה לנו, והסתה נגד מיעוטים, למשל, היא דבר שיכולות להיות לו תוצאות קשות בהרבה מאשר הגזמה של איש מכירות. בוא נקווה בשביל אמריקה ובמיוחד בשביל היהודים שם שמערכת הבחירות לא תשאיר עקבות במישור של היחסים בין האוכלוסיות המגוונות המרכיבות את המדינה העצומה הזו.

אני חושב ש 5 דקות אחרי הבחירות מתהפך האינטרס של הפוליטיקאי שזכה, מהגזמה בציפיות הפרזה והסתה , להפחתה בציפיות, והרגעת השטח, בהנחה שהוא אדם רציונלי ולא אידאולוג מטורף. לא מכיר את טראמפ, נחכה ונראה, אבל הסימנים שהוא עושה, מהפגישה עם אובמה וכו', זה שהוא עוד "ווינר" רציונלי.
עצוב שזה מה שנדרש כדי לזכות. יחד עם התובענות של התפקיד, זה מרחיק הרבה אנשים טובים מהפוליטיקה. חז"ל אמרו "כל מי שרודף אחרי השררה, השררה בורחת ממנו, ומי שבורח מן השררה, השררה רודפת אחריו", יש בזה הרבה הגיון, ואולי זה גם התקיים עבור משה רבנו, אך בימינו המצב הפוך.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: ogi
15167542_1031654833610923_157543111749799298_o.png

אני חושב ש 5 דקות אחרי הבחירות מתהפך האינטרס של הפוליטיקאי שזכה, מהגזמה בציפיות הפרזה והסתה , להפחתה בציפיות, והרגעת השטח, בהנחה שהוא אדם רציונלי ולא אידאולוג מטורף. לא מכיר את טראמפ, נחכה ונראה, אבל הסימנים שהוא עושה, מהפגישה עם אובמה וכו', זה שהוא עוד "ווינר" רציונלי.
עצוב שזה מה שנדרש כדי לזכות. יחד עם התובענות של התפקיד, זה מרחיק הרבה אנשים טובים מהפוליטיקה. חז"ל אמרו "כל מי שרודף אחרי השררה, השררה בורחת ממנו, ומי שבורח מן השררה, השררה רודפת אחריו", יש בזה הרבה הגיון, ואולי זה גם התקיים עבור משה רבנו, אך בימינו המצב הפוך.
לרעיונות חיים משלהם, נפרדים מהפוליטיקאי שזרק אותם לזירה.
אני מאמין קטן בטבע הטוב של האדם. גם בחברה התרבותית ביותר כלפי חוץ, קח פוליטיקאי שמטיף לשנאת זרים, קצת קושי כלכלי ותחושה כללית של היעדר כיוון, ואתה עלול לקבל תוצאות מאד לא טובות שאף אחד לא התכוון להן.

אני מאמין קטן בטבע הטוב של האדם. גם בחברה התרבותית ביותר כלפי חוץ, קח פוליטיקאי שמטיף לשנאת זרים, קצת קושי כלכלי ותחושה כללית של היעדר כיוון, ואתה עלול לקבל תוצאות מאד לא טובות שאף אחד לא התכוון להן.
קצת קושי כלכלי לא מספיק. גרמניה בשנות ה30 הייתה במשבר חמור ולא במשבר "קל". כל אלו נכונים אבל צריך הרבה מהם כדי להגיע לתוצאות כגון השואה וכדומה.

התמיכה של אובמה במחבלים מה-BLM, ואמירות כמו "אם היה לי בן הוא היה יכול להיראות כמו טרייבון מרטין" מסכסכות בין הקבוצות באוכלוסייה לא פחות מכל מה שטראמפ אמר, בעיקר אם בתור נשיא הוא יהיה קצת יותר ממלכתי.

גרמניה בשנות ה30
וזהו? ההיסטוריה האנושית מתמצה בגרמניה של שנות השלושים וכל מה שלא דומה לה לא רלוונטי?
התמיכה של אובמה במחבלים מה-BLM, ואמירות כמו "אם היה לי בן הוא היה יכול להיראות כמו טרייבון מרטין" מסכסכות בין הקבוצות באוכלוסייה לא פחות מכל מה שטראמפ אמר, בעיקר אם בתור נשיא הוא יהיה קצת יותר ממלכתי.
אז לפי מה שכתבת המצב כבר עכשיו חמור. אתה חושב שטראמפ כפי שהתבטא עד עכשיו (כי "קצת יותר ממלכתי" זו כרגע רק משאלת לב של כולנו, אבל לא עובדה), הוא התרופה לאמריקה השסועה שמשאיר אובמה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P עולם חדש ואמיץ - קריפטו ו-KYC השקעות אלטרנטיביות 44
דניאלה122 עולם הנדל"ן נדל"ן 9
ש מניות משנות עולם פוסטים מאיכות נמוכה 28
D האם עולם הנדל"ן מתחיל 'לקרוץ' לכלל האוכלוסיה? נדל"ן 1
קירכהוף שרשור בנושא שינוי בהשקפת עולם ובסגנון חיים - ספרים , פודקאסטים , בלוגים וסרטים. אוף טופיק 0
א החברה ששינתה את עולם ההשקעות לפני 40 שנה שוק ההון 0
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
S אנגלית בתעשיה וכמה זה נורא? התפתחות אישית 27
Koby Paris האם זה נורא להשקיע באירופה בלבד ? שוק ההון 23
S איפה לשים את הכסף שלי? נורא מבולבל... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
ה עריכת פוסט אוף טופיק 4
T מקרו מחזוריות (פוסט שיתוף) אוף טופיק 1
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
deussex מה עוד חסר לי לאושר ? פוסט שיתוף התפתחות אישית 20
כ פוסט ראשון, היו עדינים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ס פוסט קורונה == ירידות שערים? שוק ההון 10
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
S תוכנית ההשקעה שלי - פוסט ראשון! שוק ההון 14
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
נ הפעם זה אחרת - פוסט מהמשבר הבורסאי של הגל הראשון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
נ ניודים, התנתקויות, ביטולים - פוסט עידוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
ב למה פוסט נמחק? נדל"ן 5
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
S יש לסולידית פוסט שמראה את כל האופציות של קרנות מחקות מדדים עולמיים? שוק ההון 2
א פוסט ראשוני- דירה לצורך השקעה נדל"ן 17
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
ג חיפוש פוסט- כל צורות ההשקעה באגח האפשריות שוק ההון 1
ה מחפש פוסט על ריבית דריבית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
A שאלה בעקבות פוסט "קרנות ריט" שוק ההון 0
Kintsukuroi מעבר לארהב לצורך פוסט דוק אוף טופיק 6
M פוסט בכורה חופר, שוק ההון 46
הסולידית עידן פוסט-נתניהו אוף טופיק 1618
משה פוסט בבלוג שלי שבו אני מציג חלק מהעקרונות בספר אנטי שביר אוף טופיק 5
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ד פוסט מעניין: איך לא לאבד כסף בהחלפת עבודה אוף טופיק 5
ד שאלה לסולידית: פוסט "נתינת נייר ערך כמתנה" שוק ההון 3
ד פוסט שפורסם בעבר על מתנת יום הולדת לילדים שוק ההון 2
ס פוסט שננעל אוף טופיק 1
Waler "הכנסה בסיסית" - אם כבר יש על זה פוסט אוף טופיק 38
הסולידית הזמנה לכתיבת פוסט אורח אוף טופיק 0
DiverGirl פוסט מוטיבציה: הרגלים ומשמעת התפתחות אישית 42
איליה פוסט של MMM לראשון באפריל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
R פוסט/תגובה אבודה אוף טופיק 0

נושאים דומים

Back
למעלה