מניות משנות עולם

שם בדוי

משתמש סולידי
דירוג
18
שלום,

כחלק מההון שלי אני רוצה להשקיע לטווח ארוך מאוד כ 10% במספר מניות משנות עולם.

אשמח לדעת האם אתם מכירים פלטפורמה בה מוצג כל המניות של התחום כדי שאוכל לחקור ולבחור את המועדפת.
לדוגמא: משקפיים חשמליים (vuzi, kopn, mvis).

בנוסף אם אתם מכירים סקטור שיכול להיות ״הדבר הבא״ אשמח שתרשמו.

תודה

Nool

משתמש ותיק
דירוג
226
למה אתה חושב שהטכנולוגיות הללו ישנו עולם? ולמה דווקא החברות הללו יהיו המרוויחות מהטכנולוגיות לעומת עוד חברות אחרות?

maverick

משתמש סולידי
דירוג
22
תקרא קצת על ARK invest - חברה שמשקיעה בחדשות ״משנה מציאות״ (disruptive innovation).
יש על הנושא המון דיונים בפורום. בפרט, ר׳ דיון מעמיק פה.

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
4,666
אשכרה כל מה שצריך בימים אלה זה סיפור טוב.

"משנות עולם"... לול

הועבר לנושאים עצלים

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,029
למה כל השרשורים שלך לא קשורים לכל בסיס הידע העצום שיש בבלוג ובפורום?
למה הם צריכים להיות?

למה אתה חושב שהטכנולוגיות הללו ישנו עולם? ולמה דווקא החברות הללו יהיו המרוויחות מהטכנולוגיות לעומת עוד חברות אחרות?
שאלה טובה

תקרא קצת על ARK invest - חברה שמשקיעה בחדשות ״משנה מציאות״ (disruptive innovation).
אכן כדאי להסתכל על רשימת האחזקות של ארק כדי לקבל כיוונים. הרבה משקיעים מסתכלים על האחזקות של ארק כדי לקבל רעיונות לאחזקות במניות פרטניות בתיק שלהם.

"משנות עולם"... לול

הועבר לנושאים עצלים
בכל תקופת גאות זה כל מה שצריך,
חייב להגיד שבסוף שנות ה 90 אפילו סיפור טוב לא היה צריך :)
למה לזלזל? הוא שואל על איפה אפשר למצוא כיוונים למניות שהוא מאמין שישנו את העולם. מה מגוכח בזה? לא היו חברות ששינו את העולם שנסחרות בבורסה? אין כאלו היום? לא יהיו כאלו בעתיד? באמת לא מבין למה צריך להסתכל מלמעלה על כל מי שחושב אחרת.

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
2,656
למה הם צריכים להיות?
התחושה שאני מקבל הוא שמדובר במשתמש שבאופן קבוע פותח שרשורים בלי לטרוח לחפש שרשורים ופוסטים קודמים.
אולי אני סתם קשה :roll:

שם בדוי

משתמש סולידי
דירוג
18
התחושה שאני מקבל הוא שמדובר במשתמש שבאופן קבוע פותח שרשורים בלי לטרוח לחפש שרשורים ופוסטים קודמים.

אני לא באמת יכול לדעת. אני מכוון לסקטור שיכול להשיג את התשואה המקסימלית. מתוך הסקטור אבחר את המניה שאחרי ניתוח נראת לי הכי רלוונטית. כמובן שזה סיכון מאוד גבוה של מניות ספקולטיביות, אבל זה כסף שאני מוכן להפסיד.

מכיר אותם. תודה.
אני חושב יש יותר מדי ״באז״ סביבם כרגע והמחיר גבוה מהערך האמיתי שלו.

"משנות עולם"... לול

הועבר לנושאים עצלים

אחלה תשובה של מנהלת.

לעניין- לא כל מה שכתוב פה יעבוד כמו קסם.
אולי מה שרשום פה בבלוג הוא ה״סיפור טוב״ עליו את מזלזלת?

למה הם צריכים להיות?

שאלה טובה

אכן כדאי להסתכל על רשימת האחזקות של ארק כדי לקבל כיוונים. הרבה משקיעים מסתכלים על האחזקות של ארק כדי לקבל רעיונות לאחזקות במניות פרטניות בתיק שלהם.

למה לזלזל? הוא שואל על איפה אפשר למצוא כיוונים למניות שהוא מאמין שישנו את העולם. מה מגוכח בזה? לא היו חברות ששינו את העולם שנסחרות בבורסה? אין כאלו היום? לא יהיו כאלו בעתיד? באמת לא מבין למה צריך להסתכל מלמעלה על כל מי שחושב אחרת.

תודה.
מה דעתך על השאלה ששאלתי?

עברתי על כל הארכיון. רואה את אותם הדברים שרשומים ומרגיש שיש פה גל שכולם משקיעים אותו דבר בכל בשוק.
מה שרשום פה לא מתאים לכולם. יש אפיקי השקעה אחרים בעולם. חושב שלא צריך להתייחס לשום כתבה/מאמר כתורה.
לעניין- האם אתה יודע לסייע בתשובה לשאלה?

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,029
מה דעתך על השאלה ששאלתי?
רשמתי - רשימת האחזקות שלהם זה long short list מעולה.
ארק לא ״יקרים״, המניות שארק מחזיקים ״יקרות״, וזה נכון לכל מניות הצמיחה ומניות בכלל, בפרט גם כאלו שאתה מחפש להחזיק.

Nool

משתמש ותיק
דירוג
226
רשמתי - רשימת האחזקות שלהם זה long short list מעולה.
ארק לא ״יקרים״, המניות שארק מחזיקים ״יקרות״, וזה נכון לכל מניות הצמיחה ומניות בכלל, בפרט גם כאלו שאתה מחפש להחזיק.
תאורטית מה קורה עם המון קונים מעלים את המחיר של הetf יותר ממה שהרכב מניות הetf עולות?

AviKababi

משתמש ותיק
דירוג
138
אני לא חושב שזה נובע מזלזול או מהסתכלות מלמעלה. ההפך. המחשבה שמשתמש רגיל חסר תקציבי עתק ומחלקות של מאות אנשים שמתעסקים בסטטיסטיקה, כלכלה ותכנות - דווקא הוא יצליח למצוא מניות מצליחות יותר מהממוצע על סמך רשימות public באינטרנט - לדעתי דווקא כאן יש מקום לצניעות.
אני כמובן לא מתנגד שאף אחד יקנה מניות בודדות וחושב שבהחלט צריך להיות שיח בנושא, אבל כדאי לוודא שכולם מודעים למחקר ולמי שעומד בצד השני של העסקה.

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,029
אני לא חושב שזה נובע מזלזול או מהסתכלות מלמעלה. ההפך. המחשבה שמשתמש רגיל חסר תקציבי עתק ומחלקות של מאות אנשים שמתעסקים בסטטיסטיקה, כלכלה ותכנות - דווקא הוא יצליח למצוא מניות מצליחות יותר מהממוצע על סמך רשימות public באינטרנט - לדעתי דווקא כאן יש מקום לצניעות.
אני כמובן לא מתנגד שאף אחד יקנה מניות בודדות וחושב שבהחלט צריך להיות שיח בנושא, אבל כדאי לוודא שכולם מודעים למחקר ולמי שעומד בצד השני של העסקה.
לדעתי זאת תפיסה דמיונית ושגויה של המציאות. אתה לא צריך מאות מומחים בסטטיסטיקה כלכלה ותכנות בשביל לבחור מניה. אתה רק צריך להיות צודק.

תאורטית מה קורה עם המון קונים מעלים את המחיר של הetf יותר ממה שהרכב מניות הetf עולות?
יש market maker שמבטיח שמחיר הקרן נסחר תמיד קרוב מאד למחיר הנכסים שהקרן מחזיקה. הוא עושה את ע״י יצירת מניות ומחיקת מניות בזמן המסחר.

דמיין etf שמחזיק רק טסלה.
אם יש ביקוש גבוה ל-ETF והמחיר נסחר ב-1% מעל המחיר של טסלה, ה market maker מייצר מניות חדשות של הקרן יש מאין, קונה טסלה במחיר X בשוק החופשי ומוכר מניות של הקרן במחיר X+1% ומכניס לכיס את ההפרש. ככל שההפרש גדול יותר (לא משנה לאיזה כיוון) ככה ה-market maker מרוויח יותר כסף וידפיס/ימחק יותר מניות של הקרן עד שההפרש יהיה כל כך קטן שזה כבר לא יהיה לו משתלם כלכלית לעשות את זה. ככה כל הETFs עובדים ובכל אתר של כל קרן אתה יכול לראות את ה premium/discount הנוכחי וההיסטורי של הקרן.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,428
לדעתי זאת תפיסה דמיונית ושגויה של המציאות. אתה לא צריך מאות מומחים בסטטיסטיקה כלכלה ותכנות בשביל לבחור מניה. אתה רק צריך להיות צודק.
נכון, גם כדור בדולח בדולר יכול לעשות את העבודה אבל אולי אחד מאלו שבמיליון דולר עושה עבודה מעט יותר טובה.

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,029
נכון, גם כדור בדולח בדולר יכול לעשות את העבודה אבל אולי אחד מאלו שבמיליון דולר עושה עבודה מעט יותר טובה.
אתה משקיע במניות כי כדור בדולח אמר לך שהן יעלו בעתיד?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,428
אתה משקיע במניות כי כדור בדולח אמר לך שהן יעלו בעתיד?
אני משקיע ממש מעט במניות על בסיס ההנחה שהתחזית שלי לגביהן טובה משל אחרים.
לדעתי מי שעושה את זה, בעיקר אם הוא לא מקצוען בתחום, אכן משתמש בעיקר בכדור בדולח. קשה לי לראות איזה יתרון יחסי יש למשקיע קטן על השוק בתמחור וצפי לעתיד.

נערך לאחרונה ב:

Nool

משתמש ותיק
דירוג
226

יש market maker שמבטיח שמחיר הקרן נסחר תמיד קרוב מאד למחיר הנכסים שהקרן מחזיקה. הוא עושה את ע״י יצירת מניות ומחיקת מניות בזמן המסחר.

דמיין etf שמחזיק רק טסלה.
אם יש ביקוש גבוה ל-ETF והמחיר נסחר ב-1% מעל המחיר של טסלה, ה market maker מייצר מניות חדשות של הקרן יש מאין, קונה טסלה במחיר X בשוק החופשי ומוכר מניות של הקרן במחיר X+1% ומכניס לכיס את ההפרש. ככל שההפרש גדול יותר (לא משנה לאיזה כיוון) ככה ה-market maker מרוויח יותר כסף וידפיס/ימחק יותר מניות של הקרן עד שההפרש יהיה כל כך קטן שזה כבר לא יהיה לו משתלם כלכלית לעשות את זה. ככה כל הETFs עובדים ובכל אתר של כל קרן אתה יכול לראות את ה premium/discount הנוכחי וההיסטורי של הקרן.
אז אם יש etf פופולארי מנהל הקרם מרוויח גם ממה שהסברת? בנוסף לעמלות? הרווח לא אמור לחזור למשקיעים?

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,029
אני משקיע ממש מעט במניות על בסיס ההנחה שהתחזית שלי לגביהן טובה משל אחרים.
לדעתי מי שעושה את זה, בעיקר אם הוא לא מקצוען בתחום, אכן משתמש בעיקר בכדור בדולח. קשה לי לראות איזה יתרון יחסי יש למשקיע קטן על השוק בתמחור וצפי לעתיד.
הכוונה שלי הייתה למניות באופן כללי כ-asset class.
כל ״משקיע פסיבי״ בפורום משקיע במניות כי הוא מאמין במשהו, הוא מאמין שהן יעלו מסיבה מסויימת שהוא שכנע את עצמו שהיא נכונה. כאשר ״משקיע לא פסיבי״ משקיע במניה מסויימת כי הוא מאמין שהיא תעלה מסיבה מסויימת שהיא שכנע את עצמו שהיא נכונה הוא מתוייג על ידי משקיעים פסיביים מסויימים כ״כופר בדת השוק היעיל״, ולא יותר טוב מקורא בקלפים, בקפה או בכדורי בדולח.
זאת חתיכת התנשאות לחשוב ש״הרציונל שלי למה אני עושה את הדבר הנכון על בסיס מה שאני למדתי״ הוא חסר פגם, אבל ״הרציונל שלך למה אתה עושה את הדבר הנכון על בסיס מה שאתה למדת״ הוא הימור\כפירה\טמטום\עדר, בגלל שאתה בוחר להשקיע במניה אחרת משאני בוחר להשקיע, או כי אני בוחר להשקיע בסל של מניות ואתה בוחר להשקיע במקבץ של מניות.
ממש סיפור גוליבר, מלמחה על מי שובר את הביצה מהצד הנכון.

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,029
אז אם יש etf פופולארי מנהל הקרם מרוויח גם ממה שהסברת? בנוסף לעמלות? הרווח לא אמור לחזור למשקיעים?
יש אפס קשר בין מה שמנהל הקרן מרוויח (דמי ניהול קבועים מסך הנכסים המנוהלים בקרן) לבין מה שעושה השוק מרוויח (ארביטראז סגירת ה-premium/discount בין מחיר הקרן לערך הנכסים בקרן). עושה השוק, למרות שמו מעורר התהיה ומודל הרווח המעורר קנאה שלו, עושה שירות טוב למשקיעים, הוא מבטיח לך ש-ETF זה למעשה כלי שקוף לרכישה\החזקה של הנכסים של הקרן, בלי premium/discount משמעותי.

Nool

משתמש ותיק
דירוג
226
יש אפס קשר בין מה שמנהל הקרן מרוויח (דמי ניהול קבועים מסך הנכסים המנוהלים בקרן) לבין מה שעושה השוק מרוויח (ארביטראז סגירת ה-premium/discount בין מחיר הקרן לערך הנכסים בקרן). עושה השוק, למרות שמו מעורר התהיה ומודל הרווח המעורר קנאה שלו, עושה שירות טוב למשקיעים, הוא מבטיח לך ש-ETF זה למעשה כלי שקוף לרכישה\החזקה של הנכסים של הקרן, בלי premium/discount משמעותי.
תודה על התשובות
מי הוא עושה השוק? מי ממנה אותו? על בסיס איזה תקופת זמן הוא מתקן את הקרן? איפה יש מידע על זה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D קרן סל מניות מחלקות דיבידנד שקליות שוק ההון 6
ע איך לספור אג"ח קונצרני באלוקציית מניות/אג"ח שוק ההון 6
T שאלות לגבי מניות SPAC שוק ההון 1
C מסלול מניות - השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R באיזה מדדי מניות בעולם מושקעים כספים במסלול מניות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y האם אפשר איפה שהוא למיין מניות לפי השווי שאנליסטים נותנים להן (יחסית למחירן הנוכחי) בפלטפורמה כלשהי? שוק ההון 3
P מעקב אחרי מניות דיבידנד הנסחרות בארה״ב במערכת ספארק או View trade ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
E למה הרוב הגדול מעדיף תעודות סל על פני מניות? שוק ההון 124
T מס על מכירת מניות בשילוב עם משכורת מיסים 5
י דוח מס הכנסה (מסחר מניות) מיסים 5
R חובת דיווח על מניות בחו"ל כשאין רווחים מיסים 4
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
ש רכישת מניות ואג"ח ביורו שוק ההון 3
נמר הכסף התלבטות לגבי תיק מניות עולמי עם מספר ETF, וחוות דעת כללית על התיק שוק ההון 10
M מכירת מניות וקניית בית שוק ההון 6
Odnight קניית מניות חברה בהנחה או השקעה במדד? שוק ההון 15
א מלכודת מס רווחי הון מניות מוצלחות שוק ההון 13
P פנסיה - מתלבט האם לעבור ממסלול מחקה מדד מניות פאסיבי למסלול מחקה - S&P500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G Datasets של מניות אוף טופיק 1
S אסטרטגיית מניות דיבידנד בביצה המקומית? שוק ההון 0
N מיסוי מניות יהש בקניית ניירות ערך מ-IRA פוסטים מאיכות נמוכה 0
D איך מגדרים מניות בודדות ומדדים? שוק ההון 24
S מניות חיסונים לקורונה מול תאוריית השווקים היעילים שוק ההון 4
י מחפש אתר שמציג שער מניות אמריקאיות בטווח זמן מדויק. פוסטים מאיכות נמוכה 1
P מכירת מניות RSU וישוב מזכה מיסים 10
I מסלול מניות בפנסיה שוק ההון 7
S האם ניתן להעביר תיק מניות לבן משפחה. שוק ההון 1
S מעקב מניות על פי סקטורים שוק ההון 1
ס כדאיות מינוף תיק מניות בעזרת משכנתא על דירה קיימת שוק ההון 7
T השאלת מניות שוק ההון 3
M שאלות על סיכון של מניות בודדות אל מול מדד עולמי שוק ההון 12
מ למה מניות עם רווחים מעולים נופלות?? שוק ההון 18
ש 10% מניות, השאר בנדלן שוק ההון 9
ל מניות שוק ההון 1
סול איך לקנות מניות - תהיה בעקבות הפוסט דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
D פנסיה בהפניקס מחקה מדד מניות עולמי או מחקה סנופי ממונף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
גרהם כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור שוק ההון 516
Y למה השקעה ב reits מסוכנת(תנודתית) כמו מניות? שוק ההון 3
O האם מניות מגינות מאינפלציה? שוק ההון 21
ס מניות דיבידנד - גם בתיקים קטנים? שוק ההון 18
ד למה לא מניות מועדפות? שוק ההון 6
G ללא דיבידנדים - איך דואגים שתמיד יהיה אפשר למכור מניות בזמן הפרישה ולשמור על איזון? שוק ההון 4
ה בניתי תיק 100% מניות - אשמח לביקורת שוק ההון 8
B תהיה בנוגע לחוקיות של קנית מניות שוק ההון 4
B השפעת שינוי שער הדולר על מניות זרות לא דואליות שוק ההון 5
Wonko מינוף של מניות שוק ההון 44
D כיצד לבצע התאמה מקסימלית בין מניות דיבידנד, ערך/צמיחה וקרנות מחקות לסוג חשבון המסחר (פטור/לא פטור)? שוק ההון 1
ג מדד מניות ערך קטנות שוק ההון 9
א אפליקציה למעקב אחר מניות שוק ההון 8
D מניות של חברה שנרכשת עי חברה אחרת שוק ההון 0

נושאים דומים

למעלה