• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סקר - מה הMaximum Drawdown שספגתם?

מה הmaximum drawdown שלכם?

• 0% - אין לי תיק \ נכנסתי לשוק אחרי ה11.02.2016

הצבעות: 2 5.6%
  • 1%-10%

הצבעות: 6 16.7%
  • 11%-20%

הצבעות: 15 41.7%
  • 21%-30%

הצבעות: 5 13.9%
  • 31%-40%

הצבעות: 1 2.8%
  • 41%-50%

הצבעות: 3 8.3%
  • 51%-60%

• 61%-70%

• 71%-80%

הצבעות: 2 5.6%
  • 81%-90%

הצבעות: 0 0.0%
  • 91%-100%

• 100%+ - הפסדתי הכל ועוד הצלחתי להיכנס לחובות

• סך הכל מצביעים
    36

yanosh34

משתמש בכיר
דירוג
1,580
מה הMaximum Drawdown שספגתם בתיק ההשקעות?
מעניין לראות את התפלגות האנשים פה מבחינת הניסיון בהתמודדות עם משברים.
הMaximum Drawdown זה הירידה הכי גדולה שהיתה משיא בתיק.
אם השקעתם 100, התיק עלה ל120, ואז בעקבות משבר ירד ל70, הmax drawdown הוא 50/120 = 42%

אם השקעתם 100, התיק עלה ל120, ואז בעקבות משבר ירד ל70, הmax drawdown הוא 50/120 = 42%
ואיך מחשבים אם קניתי ב 100, עלה ל 125בשיא, ירד ל 117 בשפל ועלה שוב ל 120 השבוע?
אלו מספרים אמיתיים ולא לקחתי בחשבון ריביות ודיבידנדים שנמשכו לעו"ש לאורך זמן.
התיק עבר 2 משברים בלי פניקה וק/מ מינמאלים (מימוש רווחים לצרכי מחיה או לזרוק מניה שאין לה עתיד).

@yossik
בדוגמא שנתת התוצאה היא 8/125 = 6.4%
אמורים לקחת את כל השיאים שהיו בתיק, ולכל אחד למצוא את הנקודה הכי נמוכה שהיתה אחריו.
הצירוף של [שיא, הנקודה הכי נמוכה שבאה אחריו] שנותן את הירידה הכי גדולה באחוזים, זה הmax drawdown

אין שום דרך שאוכל לדעת את זה בדיוק - אני משקיעה המון שנים ואין לי נתוני עבר. אבל אני מעריכה שכ50% במשבר 2008 וזה מה שסימנתי.

לא הבנתי מה זה בעצם מראה. זה נשמע קצת שרירותי לקחת את הכי גבוה ולחלק אותו בהכי נמוך שבא אחריו.

לא הבנתי מה זה בעצם מראה. זה נשמע קצת שרירותי לקחת את הכי גבוה ולחלק אותו בהכי נמוך שבא אחריו.

זה בא להראות את ההפסד (על הנייר) הכי גדול שהיה בתיק.
אם השקעת 100, אחרי כמה שנים עלה ל200, ואז הגיע משבר וירד ל100, אמנם אין הפסד ביחס להון המושקע אבל כן חווית ירידה של 50% בערכו של התיק, וזה נתון מעניין.

לא אמרתי שלוקחים את ההכי גבוה ומחלקים בהכי נמוך שבא אחריו. שימי לב לניסוח בהסבר ל @yossik ותראי שהוא קצת שונה.

נערך לאחרונה ב:
אם השקעת 100, אחרי כמה שנים עלה ל200, ואז הגיע משבר וירד ל100, אמנם אין הפסד ביחס להון המושקע אבל כן חווית ירידה של 50% בערך התיק.
נוסחה נחמדה אבל לדעתי לא משקפת את המציאות.
למשל אם מכרת וקנית את טבע לפני שנתיים כשהתנדנדה בין 1600 ל 1800 עשית קופה יפה מאוד שלא נכנסת למשוואה הזו.
אצלי זה היה מהלך חריג והצליח לי. 3 פעמים מכרתי ב 1800 וקניתי ב 1600, 50K רווח מינוס החלק של הפריץ (מס) שהתקזז במחירת מנייה פאקאקטע שמכרתי בהפסד.
אבל בכללי התיק שלי רץ ללא רעשים וזה היה מהלך חריג כי האמנתי בחוסנה של החברה ופשוט עשיתי קופה על גב העדר.
מה שאני רוצה להגיד שהמשוואה הזו לא לוקחת בחשבון:
1. פעולות של מכירה/קניה לצורך מימוש רווחים או קיזוזי מס בדרך.
2. חלוקת ריביות ודבידנדים לאורך זמן שלא נכנסים למשוואת התשואה האמיתית.
נשאיר את זה בצד, מה שהמשוואה הזו אומרת, או למעשה מצביעה על חוסן המשקיע לאורך זמן בין המחזוריות של השוק.
ואני יוצא מנקודת הנחה שהמשקיע החזיק בתיק לאורך זמן בינוני ובמקרה שלי לפחות שתי נפילות משמעותיות בשוק.

@yossik
כשמדברים על יכולת ספיגת ההפסד של המשקיע בהקשר של בנייה ותכנון תיק ההשקעות, זה בדיוק הפרמטר שאליו מתכוונים כשמתייחסים להפסד המקסימלי שעלול להתרחש בתיק.
השאלה בסקר מתייחסת לmax drawdown של תיק ההשקעות כולו כקופסא שחורה, ולא של נייר ערך ספציפי.
לכן פעולות של קניה ומכירה בתוך התיק, ללא הוצאת כסף מהתיק, כן נלקחות בחשבון.
אם הרווחת כסף כתוצאה מהטריידים בטבע, אז ערך התיק עלה.
כנ"ל לגבי חלוקת ריביות ודיבידנדים.

מה שבאמת יכול להקשות על החישוב זה הפקדות לתיק ומשיכות מהתיק כי הן משנות את ערך התיק שלא כתוצאה מרווחים או הפסדים.
אבל הסקר לא מבקש דיוק ברמת האחוז אז אני חושב שכל אחד יכול להעריך פחות או יותר לאיזו אפשרות בחירה הוא שייך.

הבנתי את הקונספט. רק הזרקתי מספר הערות.
כנ"ל לגבי חלוקת ריביות ודיבידנדים.
זה לא נלקח בחשבון כי המרשרשים יצאו מהתיק ולא נכללים בתשואה האבסולוטית של התיק.
התשואה נמדדת רק ע"פ הקיים בתיק ולא מה שהועבר לעו"ש...
אבל זה זניח (או לא), רק 1-1.5% מהתיק.
הסקר אכן מעניין.

משבר 2008, נכנסתי לשוק ההון כשנה וחצי לפני זה. שווי התיק שלי ירד ב- 76%. למרות שבער בי הרצון למשוך את הכסף ולקבע את ההפסד, לא עשיתי זאת.

רגע, אבל בהיותנו משקיעים סולידיים שמשקיעים לטווח ארוך הדרואודאוון או איך שקוראים לזה, חסר משמעות לחלוטין.

רגע, אבל בהיותנו משקיעים סולידיים שמשקיעים לטווח ארוך הדרואודאוון או איך שקוראים לזה, חסר משמעות לחלוטין.
משמעותי מאד. במשך כל תקופת הdrawdown הלחץ הפסיכולוגי על המשקיע חזק ועלול לגרום לנו לפעול בניגוד לתוכנית המקורית כי בידינו ״מידע חדש״ שלא היה קודם.

כפי ש @adamshalev ציין - זה מה שיכול לגרום לך להפסיק להיות משקיעה פסיבית ולקבע הפסדים.

בידינו ״מידע חדש״ שלא היה קודם.
מידע חדש שאינו רלוונטי. באותה מידה הייתי יכולה לקחת את כל העליות שיש לי בתיק מתקופה X ולעשות איזושהי מניפולציה חישובית - חילוק, כפל, whatever, לקרוא לזה בשם כלשהו, וזאת רק על מנת ליצור אפקט פסיכולוגי חיובי.

מידע חדש שאינו רלוונט
האם המידע שחברות נסחרות במכפילי רווחים הזויים של 100 או שוות מיליארדים בלי רווחים כלל היה לא רלוונטי בשנת 2000?
האם המידע שנכסים נמכרו מתחת לשווי הנזיל שלהם בתחילת 2009 היה לא רלוונטי?
האם המידע שהריבית היום היא ~0% לא רלוונטי להחלטה האם להחזיק אגח ארוך או בכלל?
תמיד יש מידע רלוונטי.
העובדה היא שבכל בועה ובעל שפל היה מידע זמין שמעיד שהדבר הנכון הוא לפעול בניגוד לעמדה הפסיבית. מידע כזה יכול להופיע גם בעתיד (ובהווה) ולהיות משכנע מאד, אפילו יותר משכנע מכל מה שקראת שהוביל אותך להיות משקיעה פסיבית.
זה מה שקשה פסיכולוגית בהשקעות. כל דבר שאנחנו מאמינים בו נובע כך או אחרת מדברים שקראנו ואימצנו. למה את חושבת שסיימת לקרוא וללמוד ושלא יבוא מידע חדש שיכנע אותך אחרת?
ההיפך - סימן ההיכר של חשיבה רצינאלית היא הכרה במידע חדש ומתן משקל לטענות לפי חוזק הראיות שתומך בהן, לא לפי משך הזמן או הנחישות שבה החזקנו את האמונה הקודמת.

מכפילי רווחים
למיטב ידיעתי, ותקן אותי אם אני טועה, מכפיל רווח מראה את היחס בין מחיר המניה/שווי שוק של החברה לבין הרווח הנקי שלה בפועל. כלומר, יש כאן שני משתנים בעלי חשיבות ספציפיים לאותה חברה. ה-drawdown הוא חישוב שרירותי של העלייה הכי גדולה בתיק והירידה הגדולה שבאה אחריה (שוב, תקן אותי אם צריך). מה התועלת בחישוב הזה אם לא רק לשם אפקט פסיכולוגי שמשקיעים סולידיים בעלי תיק ברור ותכנית מובהקת can do without?
יכול להיות שאני מפספסת פה נקודה חשובה.

@שרון את לא מדייקת בהגדרה של המונח. הוא לא בא להגיד מה היתה הירידה אחרי השיא של התיק. הוא בא להגיד מה היתה הירידה הכי גדולה משיא כלשהוא בתיק.

אם את מסכימה שתנודתיות של תיק זה מדד מעניין, את חייבת גם להסכים שהdrawdown הוא פרמטר מעניין משום שהוא אחד הפרמטרים לבדוק תנודתיות של תיקים.

צריך לשים לב שהמשמעות של האחוז הזה שונה לפי גודל התיק. מי שנכנס עם מאה שקל והפסיד 90%, לא יחוש אותן רגשות כמו מי שנכנס עם עשר מליון שקל והפסיד 90%.
והרי מטרת הסקר היא להגיד משהו על היכולת לעמוד ברגשות האלו תחת הפסדים גדולים..

ל

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
flower סקר | חקיקה אזרחית אוף טופיק 18
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
adamshalev סקר: מה ההקצאה שלכם למניות היום שוק ההון 153
S סקר תושבות אוף טופיק 0
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
P סקר השוואת דמי ניהול בפוליסות חסכון צרכנות פיננסית 78

נושאים דומים

Back
למעלה