• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית?

כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש (למחיה)?

• 0-10K

הצבעות: 59 26.6%
  • 10-20K

הצבעות: 39 17.6%
  • 20-40K

הצבעות: 47 21.2%
  • 40-60K

הצבעות: 21 9.5%
  • 60-100K

הצבעות: 18 8.1%
  • 100K+

הצבעות: 27 12.2%
  • 0-10% מגודל התיק

הצבעות: 6 2.7%
  • 10-20% מגודל התיק

הצבעות: 2 0.9%
  • אחר

הצבעות: 3 1.4%

• סך הכל מצביעים
    222
גם אני לא מצאתי חלופה טובה כרגע, אם כי נראה שבקרוב אעשה את המעבר ולו בגלל שכדי לשמר את הפטור מעמלות ברגע שהחשבון מוגדר כ"הפוך מתמיד" אתה נדרש לשימוש מינימלי בכרטיס אשראי בנקאי. חשבתי שאתה לא משתמש בכאלה בשביל המיילים, לא?
אהה, את החשבון שם סגרתי ברגע שנגמרה ההטבה :)

לא מחזיק כסף בעו"ש בבנק, למעט כסף שמיועד להפקדה לפעמים נכנס לאובר נמוך, (רק בסכום שכמעט אין ריבית P-0.5, הטבה..), יש פקידון יומי צמוד מדד עוד כ10 א'.
השאר בהשקעה

Now that I think about it, If one lived in a less regulated country where organ trading is possible, presumably a third world country where a dollar would go a long way, I wonder what the long term success rate would be for selling a kidney, investing in the S&P, and buying another kidney if the remaining one failed at some point in the future.
Living on margin, if you will.
עמלות קניה/מכירה יהרגו אותך.
לא נראה לי שמתווכים בעסקה כזאת לוקחים 0.07%. יותר קרוב ל-70%.

מחזיק בסביבות ה30K (עד שנצברים לי כמה עשרות אלפים נוספים ואני נזכר להפקיד שטוב).

דאגתי לתזרים חיובי בהוצאות וההכנסות שלי. למעשה אני במעין "פרישה כלכלית" - לא צריך לעבוד כדי לשלם את מלוא חשבונותי.
לא יודע אם זה נקרא שהרווחתי אותה ביושר ושהיא באמת תחזיק לאורך זמן, אבל כרגע אני משלם 2000 שקלים לדיל שכולל אוכל מגורים חשמל וכל שאר ההוצאות, ומשכיר דירה ב2400. זה גורם לכך שאני לא צריך לעבוד בכלל.
הסיבה היחידה שאני לא מכנה את זה פרישה רשמית כי הדיל יגמר מתישהו, אני מניח.
ועם זאת אני עובד וצובר כסף.
השילוב הזה בעיני מאפשר לי לשים את רוב כספי שאינו בנדל"ן במניות, ואני משאיר 30K לא הייתי אומר כקרן חירום (אני רווק שכאמור לא צריך לעבוד או מוציא כסף מהחשבון) אלא יותר כי אני לא יודע מה לעשות איתם. אז אולי אשים בקרמבולה.

מחזיק בסביבות ה30K (עד שנצברים לי כמה עשרות אלפים נוספים ואני נזכר להפקיד שטוב).

דאגתי לתזרים חיובי בהוצאות וההכנסות שלי. למעשה אני במעין "פרישה כלכלית" - לא צריך לעבוד כדי לשלם את מלוא חשבונותי.
לא יודע אם זה נקרא שהרווחתי אותה ביושר ושהיא באמת תחזיק לאורך זמן, אבל כרגע אני משלם 2000 שקלים לדיל שכולל אוכל מגורים חשמל וכל שאר ההוצאות, ומשכיר דירה ב2400. זה גורם לכך שאני לא צריך לעבוד בכלל.
הסיבה היחידה שאני לא מכנה את זה פרישה רשמית כי הדיל יגמר מתישהו, אני מניח.
ועם זאת אני עובד וצובר כסף.
השילוב הזה בעיני מאפשר לי לשים את רוב כספי שאינו בנדל"ן במניות, ואני משאיר 30K לא הייתי אומר כקרן חירום (אני רווק שכאמור לא צריך לעבוד או מוציא כסף מהחשבון) אלא יותר כי אני לא יודע מה לעשות איתם. אז אולי אשים בקרמבולה.
איפה מצאת דיל כזה?

בערך 25 אלף, כל השאר במניות. יש לי הכנסה גבוהה קבועה (גלובלית) והוצאות חודשיות נמוכות אז גם אם היה לי חמישית מזה כל חודש הייתי מסתדרת בלי לשנות כלום, מבחינתי הרעיון זה רק להשאיר מרווח ביטחון שלא יקרה מצב שאני אצטרך להיות בבקרה ברמת השקל שפתאום צ'ק לא יעבור או שאני אצטרך לממש מניה כדי לשלם על טיפול שיניים או משהו כזה, זאת תחושה טובה לדעת שהאשראי תמיד יעבור

בעו"ש קרוב ל0.
בבית מחזיק כ1-2k בשטרות ומטבעות בעיקר עבור רכישות קטנות במכולת השכונתית, טיפים לשליחים ומלצרים וכו'..

בעו"ש כ20 אלף. במקרה חירום אם ואזדקק לסכום של כמה עשרות אלפי שקלים לתקופה של כמה חודשים, לא תהיה לי בעיה לקבל הלוואה כזו בריבית נמוכה מהבנק או מקרן ההשתלמות, ואוכל להחזירה בצורה מהירה כל עוד לא איבדתי את יכולת ההשתכרות.

2K.
בראשון לחודש מפזר מהחשבון הראשי שנכנסת אליו משכורת לחשבונות ההוצאות האישי והמשותף עם בת הזוג לפי חיובי האשראי הצפויים ושכ"ד. כל השאר מעביר לחשבון השקעות וקונה מדדים.
בסה"כ משאיר 2K בשביל לא להיות על הקשקש, המשכורת הבאה נכנסת בכל מקרה כמה ימים אח"כ ואוכל להשתמש בה לבלת"מים.

למגה-בלת"מים יש את החלק הסולידי של התיק (קרמבולה) עד שאקנה איתו דירה להשקעה, מניח שאז פשוט אמכור מניות / אקח הלוואה / קרן חירום קטנה.

נערך לאחרונה ב:
זאת תחושה טובה לדעת שהאשראי תמיד יעבור
אבל האשראי לא תלוי בכמה כסף יש לך בעו"ש.
כל עוד יש מסגרת פנויה בכרטיס האשראי הוא יעבור, גם אם יש 0 ש''ח בעו"ש וגם אם יש מינוס בעו"ש.
הדבר היחיד שצריך לדאוג לו זה שיהיה מספיק כסף כשחיוב האשראי מגיע לבנק, ואם דואגים שתאריך החיוב יהיה אחרי כניסת המשכורת זה לא בעיה

הדבר היחיד שצריך לדאוג לו זה שיהיה מספיק כסף כשחיוב האשראי מגיע לבנק, ואם דואגים שתאריך החיוב יהיה אחרי כניסת המשכורת זה לא בעיה
עם החרגה אחת שחשוב לקחת בחשבון, של עסקאות חו"ל (בהתאם לתנאי הכרטיס עשויות להיות במועד נפרד מהתשלום החודשי).

עם החרגה אחת שחשוב לקחת בחשבון, של עסקאות חו"ל (בהתאם לתנאי הכרטיס עשויות להיות במועד נפרד מהתשלום החודשי).
בעיקר עם ההחרגה שלך בסוגריים.
אצלי בכל הכרטיסים החיוב הוא לכל המוקדם במועד החיוב הרגיל. בחלקם זה אפילו שוטף +60.

בכל מקרה, כל עוד יש מסגרת בעו"ש אז גם כניסה קצרה למינוס היא לא באמת בעיה.

אבל האשראי לא תלוי בכמה כסף יש לך בעו"ש.
כל עוד יש מסגרת פנויה בכרטיס האשראי הוא יעבור, גם אם יש 0 ש''ח בעו"ש וגם אם יש מינוס בעו"ש.
פחות התכוונתי למובן הטכני אלא יותר לידיעה שאני תמיד יכולה לכסות כל הוצאה מהעו"ש בקלות (וכאמור בלי להצטרך לממש חלק מהתיק / לקחת הלוואות)

עריכה: לגבי עסקאות בחו"ל, המסגרת שלי בחשבון היא 0 ובכרטיס האשראי ביטלתי את השוטף+60 (עסקאות בחו"ל יורדות אצלי מיד ולא מחוייבות באותו מועד עם שאר העסקאות, שוטף פלוס מבחינתי זה לא הטבה זה סתם יוצר אי-סדר) ככה שהמקרה של עסקאות בחו"ל באמת רלוונטי

נערך לאחרונה ב:
איפה מצאת דיל כזה?

קרן חירום זה דבר מיותר לחלוטין בשבילי.
אם יהיה משבר תעסוקתי - יש דמי אבטלה.
אם רואים אור בקצה המנהרה - הלוואה כנגד קרן השתלמות.
אם לא רואים אור בקצה - הגדלת המשכנתא עד מינוף מקסימלי.
אם הבורסה התרסקה - מימוש של חלק קטן מהתיק וקיזוז ההפסדים ממס הכנסה.
אם הבורסה לא התרסקה - מימוש של כמה שצריך - אירוע מס מידי על הרווחים (הפסד של השווי מס שהיה יכול לעבוד בשבילי עוד כמה שנים) - לא סימפטי אבל צרות של עשירים.
כמובן, קיצוץ בהוצאות במיוחד בכל המותרות הלא מעטות שיש לי. כי אני מחובר למציאות של המשבר ואין לי קרן חירום מנופחת שנוסכת בי תחושת ביטחון כוזבת.

כל כך הרבה אפשרויות מימון.. נשאר רק לבחור.

נערך לאחרונה ב:
חסרה אופציה של מינוס :)

אצלי זה בעיקר תלוי בריבית על המינוס בבנק.
עד לא מזמן הייתי באופן קבוע על אזור המינוס 30 אש"ח, בגלל מבצע שהיה בבנק (ללא ריבית עד מינוס 30 אש"ח).
לאחרונה המבצע נגמר אז עכשיו אני מטייל על אזור ה0 מלמעלה (כלומר כמה עשרות שקלים בודדים בפלוס).

לא רואה סיבה להחזיק מזומן. ובטח שלא בעו"ש.
+1

קרן חירום זה דבר מיותר לחלוטין בשבילי.
אם יהיה משבר תעסוקתי - יש דמי אבטלה.
אם רואים אור בקצה המנהרה - הלוואה כנגד קרן השתלמות.
אם לא רואים אור בקצה - ***** המשכנתא עד מינוף מקסימלי.
אם הבורסה לא התרסקה - מימוש של כמה שצריך - אירוע מס מידי על הרווחים (הפסד של השווי מס שהיה יכול לעבוד בשבילי עוד כמה שנים) - לא סימפטי אבל צרות של עשירים.
כמובן, קיצוץ בהוצאות במיוחד בכל המותרות הלא מעטות שיש לי. כי אני מחובר למציאות של המשבר ואין לי קרן חירום מנופחת שנוסכת בי תחושת ביטחון כוזבת.

כל כך הרבה אפשרויות מימון.. נשאר רק לבחור.
סליחה על התגובה הבוטה אבל נראה פוסט של ביטחון עצמי מופרז, בהחלט יכול להיות אירוע שלא רשמת פה, מצבים שבהם לא תקבל הלוואה, לחלופין אירוע בריאותי בו לא תוכל בכלל לקחת הלוואה.
אני חושב שצריך שיהיה להם כסף זמין לאירועי חירום במיידי.

סליחה על התגובה הבוטה אבל נראה פוסט של ביטחון עצמי מופרז, בהחלט יכול להיות אירוע שלא רשמת פה, מצבים שבהם לא תקבל הלוואה, לחלופין אירוע בריאותי בו לא תוכל בכלל לקחת הלוואה.
מה שרשמת בהחלט מכוסה שם:
אם הבורסה לא התרסקה - מימוש של כמה שצריך - אירוע מס מידי על הרווחים (הפסד של השווי מס שהיה יכול לעבוד בשבילי עוד כמה שנים) - לא סימפטי אבל צרות של עשירים

במילים אחרות, אם יש לך מספיק כסף בתיק ההשקעות אז קרן חירום נפרדת זה דבר מיותר לחלוטין.

מסכים.
ויש הבדל בין רווק שיכול מהיום למחר לחזור לבית של ההורים להורה שגר בשכירות ומפרנס לבד 3 ילדים.

מסכים.
ויש הבדל בין רווק שיכול מהיום למחר לחזור לבית של ההורים להורה שגר בשכירות ומפרנס לבד 3 ילדים.
עדיין לא הבנתי מה עוזר לך 50 אש"ח בעו"ש אם יש לך 200 אש"ח בחשבון ההשקעות.
גם לא ברור לי איך זה קשור להיותך רווק או הורה לילדים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
flower סקר | חקיקה אזרחית אוף טופיק 18
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
adamshalev סקר: מה ההקצאה שלכם למניות היום שוק ההון 153
S סקר תושבות אוף טופיק 0
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
P סקר השוואת דמי ניהול בפוליסות חסכון צרכנות פיננסית 78
י תוצאות סקר שוק: מדיניות ההשקעות בתכנית 'חסכון לכל ילד' של כל קופות הגמל, במסלול הסיכון המוגבר. שוק ההון 31

נושאים דומים

Back
למעלה