• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משקיע לטווח הארוך, מעוניין להוסיף גם טווח קצר

moneymakeravr

משתמש סולידי
דירוג
13
אהלן חברים, אני כיום משקיע בקרן השקלית של בלאקרוק והתכנון בהשקעה הזו - השקעה לטווח ארוך(15+ שנים).
בנוסף, בזמן האחרון אני חושב להשקיע גם לטווח הקצר, משהו כמו בין שנה ל4, תלוי בכמה אוכל להרוויח. (המטרה של ההשקעה הזו היא לנסות להרוויח הון עצמי לקניית דירה ראשונה).
אני קצת הלכתי לאיבוד. ישנן המלצות מצד אחד על לשים את הכסף בחיסכון כלשהו בבנק, מצד שני אני וחסכונות בבנקים לא חברים (מניסיון של לפני עשור בערך שבהם שמתי סכום מסוים ובסוף שנתיים יצאתי עם הסכום המסוים + 20 ש"ח.).
חשבתי על גמל להשקעה, אבל חשבתי לעצמי שאם זה גמל להשקעה VS מסחר עצמאי, אז עדיף מסחר עצמאי.
לכן הגעתי לכאן.
א', אשמח לשמוע מכם האם באמת אני עושה החלטה נכונה שאני פונה למסחר העצמאי עבור חיסכון לטווח קצר?
ב', אשמח כמובן לקבל מכם פוסטים(בסגנון של מייק) על תכנון ובניית תיק לטווח הקצר, אני רוצה השקעה אחת ולא להתחיל להתפזר עם כספים ב30 קרנות למיניהם.
ג', יודע שאסור להמליץ, אבל הייתי שמח לקבל מכם שמות של קרנות שקליות שנראה שעשו/יעשו את שלהן ב5 שנים הקרובות.

אני חושב להשקיע גם לטווח הקצר, משהו כמו בין שנה ל4, תלוי בכמה אוכל להרוויח
זה נקרא להמר.

אבל הייתי שמח לקבל מכם שמות של קרנות שקליות שנראה שעשו/יעשו את שלהן ב5 שנים הקרובות.
אם כבר החלטת להמר, אז כנראה שנאסדק ממונף / ביטקויין אלה אופציות.
אלה יכולים להכפיל את עצמם תוך זמן קצר (או להימחק).

אני חושב שיש לך בלבול מסויים.
איזה אחוז מההון שלך אתה רוצה "לשחק" איתו (נקרא לזה) לטווח קצר?
כמה יותר מהמדד היית מקווה להשיג בזמן הזה?
חישבת כמה בכלל אבסולוטית (בשקלים) ההפרש בין המקרה ה-"חיובי" ביותר שאפשר לצפות לו במסלול כזה לעומת השקעה במדדים? או לחילופין, מה ההפרש בין התרחיש השלילי ביותר שאפשר לצפות לו במסלול כזה לעומת השקעה במדדים? לדוגמא, אם בתרחיש הורוד ביותר אתה תרוויח 20,000 מזה אבל תסכן 100,000 - זה נראה לך כמו "הימור" טוב?

א. בהתחשב בזה שעושה רושם שאתה לא יודע שום דבר על השקעות או מסחר -- לא.
ב. משקיעים לא משקיעים לטווח קצר. שמעת פעם על טייקון שקונה רשת ביגוד למשך שנה עד ארבע שנים? אדם שקונה דירה או מסעדה לשנה עד 4 שנים? מי שרוכש בכוונה מראש להחזיק בנכס תקופה כזו נקרא סוחר.
ג. אם נראה שהן עשו את שלהן - הרווח כבר קרה ואז לא תהנה ממנו. אם נראה שהן יעשו את שלהן - אז זה "נראה" לכולם, ואז התשואה שלך תהיה נמוכה. מבין? יש פה סוג של "טריק" : מה שברור שירוויח, ברור לכולם, ולכן השקעה בו לא תניב תשואה משמעותית. אי אפשר לברוח מזה. כדי "להרוויח" (מעל למדד) אתה צריך לעשות מה שלא ברור בהכרח לכולם - אתה צריך להמר

אני חושב שמה שאתה לא מבין הוא שכולם רוצים "להרוויח" (וכמה שיותר). כמוך יש מאות מליוני אנשים (אם לא מיליארדי) אחרים.
כדי להכות את המדד אתה צריך "לנצח" אותם - אתה צריך שהם כולם (או רובם) יטעו ואתה תהיה צודק.
לדוגמא, כולם חושבים שחברה "פלקספליקס" תקרוס, אבל דווקא אתה בוחר להשקיע בה - ואז כשהיא בעצם לא קורסת אלא מצליחה, אתה מרוויח (יותר מהמדד, נניח).

מה גורם לך לחשוב שאתה יכול לעשות את זה, כשאתה אפילו לא מבין אם כדאי לך לעשות את זה?

חשבתי על גמל להשקעה, אבל חשבתי לעצמי שאם זה גמל להשקעה VS מסחר עצמאי, אז עדיף מסחר עצמאי.

יש גם איזשהו רציונאל למחשבות שלך, או שהן סתם באות והולכות באקראי? נימוק כלשהו?
אתה לא בוחר בין גלידה תות לגלידה פיסטוק פה.

נערך לאחרונה ב:
עם קרן כספית הוא ירוויח כסף לדירה?
בהינתן שאין איך להיצמד למדד הדירות, זו הדרך הכי קרובה, בלי הסיכון לאיבוד חלק משמעותי מההון לתקופה הנידונה.
אם ימצא גרסה צמודה, אדרבא.

שמתי סכום מסוים ובסוף שנתיים יצאתי עם הסכום המסוים + 20 ש"ח.
זה בערך מה שהוא ירוויח בקרן כספית.

תראה, אני נגד הימורים.
אבל אם כבר הוא החליט שהוא מוכן להמר כדי להגיע מהר יותר לדירה, אז קרן כספית זו לא הדרך.

אני חושב להשקיע גם לטווח הקצר, משהו כמו בין שנה ל4, תלוי בכמה אוכל להרוויח
אם טווח ההשקעה שלך גמיש, אני לא חושב שיש בעיה להשקיע במדד הרגיל שאתה משקיע בו.
זה נקרא להמר.
זה לא.
איזה אחוז מההון שלך אתה רוצה "לשחק" איתו (נקרא לזה) לטווח קצר?
כמה יותר מהמדד היית מקווה להשיג בזמן הזה?
להבנתי הוא ממש לא רוצה לשחק ובטח שלא לנסות לעשות יותר מהמדד.
הוא בסה"כ רוצה לחסוך כסף לדירה ותוהה איפה כדאי לו לשים את הכסף בינתיים.

@חתול לילה @klayhamn
דבר ראשון לשניכם אומר שקצת הרחקתם לכת. לא אמרתי שאני מעוניין להמר. רציתי לדעת מה האופציות הטובות והבטוחות שלי לשים סכום כסף בצד, בידיעה שהסיכוי לאבדו הוא נמוך והאופציה לרווח כלשהו קיימת. ברור לי שלעשות מיליונים לא אעשה, לא באתי לכאן בשביל זה. באתי לכאן להתייעץ בכדי להכיר עולמות נוספים שאינני מכיר כיום.
@roneng @FIYaacov
לשניכם אומר שאתם צודקים. לא מעוניין להמר כמו שאמרתי למעלה.
רונן, לגמרי אני רוצה לחסוך כסף ואני רוצה לדעת איפה הכי כדאי לי לשים את אותו הכסף בידיעה שיוכל להניב לי מעט רווח. ושוב, לא מדבר על תשואה של 500%, יודע שזה לא ריאלי עבורי ובגלל זה אני משקיע לטווח הארוך בנוסף.

אני רוצה לחסוך כסף ואני רוצה לדעת איפה הכי כדאי לי לשים את אותו הכסף בידיעה שיוכל להניב לי מעט רווח
אז כמו שאמרתי, אם טווח ההשקעה שלך גמיש (כלומר אתה יכול לדחות את המשיכה בשנה-שנתיים אם בדיוק יש משבר) אז אני לא רואה בעיה מיוחדת להשקיע כמו בתיק הרגיל שלך.
מצד שני יש כאלה שיגידו שדוקא בזמן משבר בשוק ההון זה הזמן לקנות נדל''ן, כי ירידות בשוק ההון יגרמו לירידה בנדל"ן. לא יודע אם זה נכון, אבל זה יכול להיות שיקול.

אם תאריך המשיכה קשיח ואתה לא רוצה לסכן את הכסף אז כנראה רק פיקדון/אג"ח ודומיהם.

בגדול אין ארוחות חינם. תנודתיות נמוכה וסיכון נמוך באים יחד עם תשואה נמוכה.

אם תאריך המשיכה קשיח ואתה לא רוצה לסכן את הכסף אז כנראה רק פיקדון/אג"ח ודומיהם.
לחלופין תיק מותאם טווח בסגנון מניות = X כפול מספר השנים עד טווח ההשקעה, כאשר X הוא מספר מ1 עד 10 שמבטא את סיבולת הסיכון שלך.
במקרה הזה של עד 4 שנים, זה מיתרגם לעד 40% מניות בהתחלה.

בגדול אין ארוחות חינם
יש ארוחת חינם אחת בכל העולם ההשקעות והיא נקראת פיזור - diversification (והערך שלו הולך ופוחת לצערי ככל שהעולם נהיה יותר גלובאלי וקורלטיבי).
פיזור מאפשר באותה רמת סיכון (בכל נכס אינדיבידואלית) להשיג תשואה גבוהה יותר בתוחלת על פני הפורטפוליו כולו.

אבל מפיזור לא מתעשרים.
וגם לא מהשקעות קצרות טווח (אלא אם הימרת בגדול ובמקרה הצלחת. מצד שני, זו גם הדרך לזכות בלוטו).

בזמן האחרון אני חושב להשקיע גם לטווח הקצר, משהו כמו בין שנה ל4, תלוי בכמה אוכל להרוויח. (המטרה של ההשקעה הזו היא לנסות להרוויח הון עצמי לקניית דירה ראשונה).
לדעתי, הון עצמי שרוצים לחסוך למטרה קשיחה מסויימת (כלומר, הוצאת כל הכסף בבת אחת לאותה מטרה) - לא צריך בכלל להימדד במונחים של רווח. זה חסכון במובן הכי בסיסי שלו. איזה כלים יש? בעיה גדולה שנאמרת כאן בלא מעט שרשורים. אין היום כלים ממש טובים לחסכון, הכי טוב זה לחפש תכנית חסכון צמודה למדד שמאפשרת הוראת קבע. לבנק מזרחי יש הצעה עד סוף החודש לפקדון כזה אבל הם מדברים על סכום חד פעמי להפקדה. האם יש לך סכום כזה או שאתה בונה על הפקדות קטנות במשך 4 שנים? כי אם האפשרות השניה היא הנכונה, נראה לי שאתה בעיקר צריך להתרכז בחסכון אגרסיבי (אפילו על חשבון המשך השקעה לטווח ארוך בתקופה הזאת) ופחות להתייחס לנושא הרווחים.

@roneng חשבתי על אג"ח ממשלתי. השאלה אם באמת כדאי לי לעשות את זה או שכבר להשאיר את החיסכון לטווח הארוך שלי וזהו..
@בת העמק אני מעוניין להפקיד הפקדות קטנות בנוסף, משהו כמו פעם בחודש (אם יתאפשר יותר אז יותר). אם את מכירה משהו כזה שצמוד למדד(לדעתי לא קיים) אז אשמח.
אגב, באותו הקשר, במידה ואני בבנק X, האם אני יכול להקים תכנית חיסכון בבנק Y(למרות שאני לא חבר בו)?

@roneng חשבתי על אג"ח ממשלתי. השאלה אם באמת כדאי לי לעשות את זה או שכבר להשאיר את החיסכון לטווח הארוך שלי וזהו..
@בת העמק אני מעוניין להפקיד הפקדות קטנות בנוסף, משהו כמו פעם בחודש (אם יתאפשר יותר אז יותר). אם את מכירה משהו כזה שצמוד למדד(לדעתי לא קיים) אז אשמח.
אגב, באותו הקשר, במידה ואני בבנק X, האם אני יכול להקים תכנית חיסכון בבנק Y(למרות שאני לא חבר בו)?
אג"ח ממשלתי צמוד מדד.
אפשר להפקיד בבנק לאומי הצמדה למדד +0.5%. לא נזיל שנתיים.

אג"ח ממשלתי צמוד מדד.
אפשר להפקיד בבנק לאומי הצמדה למדד +0.5%. לא נזיל שנתיים.
אפשר לקבל דוגמה לאג"ח ממשלתי צמוד מדד שאוכל לחפש באקסלנס?
אני לא חבר בבנק לאומי, השאלה אם אוכל עדיין להפקיד או שאצטרך לעבור עכשיו טרטור פתיחת חשבון וכו'?

עריכה:
אגב לגבי החיסכון בלאומי, אולי טוב לקרוב משפחה שמחפש שם תכנית חיסכון. ידוע לך אם ניתן להפקיד חודשית? או שזו הפקדה חד פעמית?

כמו שאמרתי, אם תאריך המשיכה גמיש יש הגיון מסויים לשים את הכסף יחד עם החיסכון לטווח ארוך.

יש לזה כמובן גם חסרונות.

• אהבתי
Reactions: CAI
כמו שאמרתי, אם תאריך המשיכה גמיש יש הגיון מסויים לשים את הכסף יחד עם החיסכון לטווח ארוך.

יש לזה כמובן גם חסרונות.
אני האמת חקרתי קצת וראיתי את הקרנות הכספיות שבעליות הריבית האחרונות יכולה להוות תחליף נחמד לפיקדון בנקי כלשהו.
יש לך דעה בנושא?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H משקיע חדש - לטווח הארוך שוק ההון 4
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
T היתרון במינוף עבור משקיע פסיבי לטווח ארוך שוק ההון 6
C משקיע חדש שרוצה להשקיע לטווח ארוך - התייעצות לגבי קופות גמל להשקעה וקרנות השתלמות שוק ההון 24
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
ר משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 30
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
T צורך בהגשת דו״ח שנתי על דיבידנדים משקיע דרך IB מיסים 8
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 24
Y מה חשוב ברו"ח עבור משקיע בחו"ל מיסים 2
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
O רכישת מניות דיבידנד לתיק משקיע פסיבי שוק ההון 59
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
T פשיטת רגל של בנק שבו אני משקיע פוסטים מאיכות נמוכה 30
צ משקיע מתחיל ב1159235 שוק ההון 8
E אמאזון - למה אני משקיע שוק ההון 363
Y משקיע פאסיבי מתחיל - עצות לגבי פתיחת קופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
אוגורן משקיע בשקלים, אבל קיבלתי סכום בדולרים - להמיר או לא להמיר? שוק ההון 8
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
כ 2 שאלות של משקיע חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S כדאיות של קופת גמל ומייק משקיע לראשונה צרכנות פיננסית 7
א יש לי כ-3 מיליון ש"ח. איך אני משקיע אותם לקבלת רנטה חודשית, במקום בית ושכ"ד תמורתו. פוסטים מאיכות נמוכה 21
י משקיע מתחיל שוק ההון 10
מ התייעצות של משקיע מתחיל וסולידי שוק ההון 0
S סיווג משקיע/סוחר בורסה לצרכי מס שוק ההון 0
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
Y משקיע מתחיל לקראת גיוס שוק ההון 22
ד משקיע מתחיל שוק ההון 11
Liron2035 נראה לי שהוא כיסה כל סוג משקיע :) שוק ההון 3
Y האם משקיע פרטי יכול להכנס כמשקיע בקרן גידור? שוק ההון 6
Emmanuel משקיע מתחיל, מתלבט בין ברוקרים שוק ההון 4
D משקיע בדרך לפנסיה שוק ההון 4
Y משקיע בתחילת דרכו - פרמטרים לבחירת קרן מחקה מדד שוק ההון 12
I חוויה של משקיע מתחיל בזמן הקורונה - 16% על ת"א 125 וקצת מדד הבנקים שוק ההון 95
O תחליף לאג"ח ישראלי עבור משקיע עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 3
ט שאלת משקיע טירון בנוגע לקרנות נאמנות שוק ההון 1
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T שאלות של משקיע צעיר בנושא אג"ח שוק ההון 3
Ben Dover Preferred stock - עבור משקיע ישראלי שוק ההון 7
D משקיע מתחיל - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 12
Cfy נתח שוק לפי סוג משקיע שוק ההון 0
O משקיע מתחיל - עשיתי את שיעורי הבית שלי אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 16
T זמן נוח לקנות עבור משקיע טווח ארוך? שוק ההון 20
ג לאור המצב, מישהו משקיע בנפט/חברות תעופה ? שוק ההון 0
C בתור משקיע חדש וטרי, כיצד נכון להתנהג שוק ההון 5
I חששות של משקיע צעיר + השקעות מחוץ לשוק ההון שוק ההון 1
מ משקיע חדש אחרי שבועות של קריאה שוק ההון 2

נושאים דומים

Back