• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מרגע זה אתם עם כסף - ביטוח

• פותח הנושא lavi
  • פורסם בתאריך
אתה בטוח שערך המבנה ביחס למחיר הקרקע נמוך כל כך?
ערך המבנה לא קשור לקרקע
בביטוח המבנה אתה יכול לבחור את הערך שווי בניה שלך
הברירת מחדל זה 5K למ"ר
אתה יכול להצהיר שהבית נבנה בבניה לא סטנדרטית ויוקרתית ולבטח ב7K למ"ר וכמובן לשלם בהתאם
אפשר גם להצהיר שהמבנה ישן והבניה ירודה ולבטח בבפחות
הכי נמוך שהסכימו לי היה בWESURE ב3.8K למטר (זה משמעותי בעיקר שמחויבים במשכנתא לבטח)

לגבי יזם שיקים מחדש את המבנה, לא הייתי בונה על זה, זה יכול להתקע עשורים בוועדות ואישורים.
זה היופי בעניין זה צרת רבים ולא יחיד
תחשוב על הבניין שקרס בחולון, הערייה לא רוצה שהוא ישאר ככה כי זה מפגע בטיחותי ההריסות האלה
מעבר לזה שיש תושבים ללא קורת בית ותקשורות והכל
העירייה וגם המדינה יתנו לכל יזם עדיפות על הפרוייקט הזה ויריצו את כל האישורים לפני כל תמא 38 אני מעריך
בסוף יש גם כמבון ינתרס כלכלי לערייה שהיא לא מקבלת ארנונה בזמן הזה
ככה היא מרוויחה 3 פעמים (תושבים מרוצים ויחצ, עוד תשלומי ארנונה, עוד מיסים מהקבלן על שאר הדירות הנוספות)
ולא משלמת כלום

זה היופי בעניין זה צרת רבים
אתה מכיר את המשך המשפט.
בפעם הראשונה העירייה תדאג, בפעם השניה הממשלה תעזור, בפעם העשרים כבר לאף אחד לא יהיה איכפת מאיזה 20 משפחות (ובמיוחד יהיה קל לנפנף את מי שאינו מתגורר בדירה אלא זו דירה להשקעה).

תודה על התגובה המעניינת!
בגדול אני מסכים חלקית, לשם ההסבר אני אתמקד במשפט הבא שלדעתי הוא תמצית התגובה
כלומר אם אתה מבטח ב100 שקל תרחיש שקורה אחד ל100 פעמים , החברה תגבה ממך סכום של 2 שקל (על פני תקופה שהיא רוצה לנכון, בדרכ זה מחזורי)

נניח שאני מסכים עם חוק הפי 2 (יש לך סימוכין כלשהם?), כדי לוודא שאני מבין אותך אני אחלק את העולם ל2 מצבי עולם, ו2 החלטות ואציג את התוצאות בטבלת החלטות.
נזק האסון (דירה קורסת, תאונת דרכים, אובדן כושר עבודה וכו') הוא 750 אלף שקל
שווי נוכחי יש לי מיליון שקלים
סיכוי להתרחשות האסון - 1 מכל 100 אנשים (1%)
לפי חוק פי 2 עלות הביטוח היא 750 אלף כפול 1% כפול 2, משמע 15 אלף ש"ח
קרה אסון (סיכוי של 1%)לא קרה אסון (סיכוי של 99%)
לא קניתי ביטוחמיליון ש"ח
פחות 750 אלף כי קרה אסון
נשארתי עם 250 אלף ש"ח
מיליון ש"ח
קניתי ביטוחמיליון ש"ח
פחות 15 אלף ש"ח פרמיה לביטוח
פחות 750 אלף כי קרה אסון
ועוד 750 אלף כי קיבלתי החזר מהביטוח
נשארתי עם 985 אלף ש"ח
מיליון ש"ח
פחות 15 אלף ש"ח פרמיה לביטוח
נשארתי עם 985 אלף ש"ח

תוחלת שווי במידה ולא קניתי ביטוח - 1% כפול 250 אלף ועוד 99% כפול מיליון יוצא 992,500 ש"ח
תוחלת שווי במידה וקניתי ביטוח - 1% כפול 985 אלף ועוד 99% כפול 985 אלף יוצא 985,000 ש"ח

אני מסכים שבתוחלת כדאי ומשתלם לא לקנות ביטוח, אך מכיוון שאני לא חי לא בתוחלת ולא בממוצע אלא אינדיבידואל שיחיה רק במצב אחד בסופו של דבר. אני מעדיף להקריב מעט מהתוחלת כדי להפחית את השונות. במילים אחרות אני מעדיף להקריב 7,500 ש"ח כדי לא להמנע מהמצב שבו אני מאבד שנים יקרות של חסכון והשקעה.

אשמח להערות ותובנות מכיוון שלפי התגובות זה נראה כי אני בדעת מיעוט

נערך לאחרונה ב:
אני מסכים שבתוחלת כדאי ומשתלם לא לקנות ביטוח, אך מכיוון שאני לא חי לא בתוחלת ולא בממוצע אלא אינדיבידואל שיחיה רק במצב אחד בסופו של דבר. אני מעדיף להקריב מעט מהתוחלת כדי להפחית את השונות. במילים אחרות אני מעדיף להקריב 7,500 ש"ח כדי לא להמנע מהמצב שבו אני מאבד שנים יקרות של חסכון והשקעה.
עם המשפט הזה אני מסכים לגמרי וגם אני יש לי ביטוחים פרטיים.

אבל "כלכלית" זה לא נכון, בגלל מה שכתבת, ובנוסף לא פחות חשוב זה התשואה שהכסף הזה שאתה משלם עליו 50 שנה מה הוא יכול לעשות ב50 שנה בתיק השקעות שלך.

• אהבתי
Reactions: A42
אתה מכיר את המשך המשפט.
בפעם הראשונה העירייה תדאג, בפעם השניה הממשלה תעזור, בפעם העשרים כבר לאף אחד לא יהיה איכפת מאיזה 20 משפחות (ובמיוחד יהיה קל לנפנף את מי שאינו מתגורר בדירה אלא זו דירה להשקעה).
70 שנה במדינה זה קרה פעם אחת
אתה עכשיו מדבר על עוד 20 פעמים כלומר עוד 1400 שנה בממוצע (-:
זה פשוט התרחיש הפחות סביר
וכמובן במידה וזה יתתחיל להיות ונראה זה לא מתקדם אז אפשר לרכוש ביטוח מבנה...

דעתי האישית בלבד אל תמיד צריך להתגונן מכל סיטאוציה במיוחד שאתה יכול לעמוד כלכלית בנפילה הזאת

יש לך סימוכין כלשהם?)
זה נקרא מדד או אחוז החזר פרמיה, כלומר כל חברת ביטוח מחוייבת לפרסם כמה כסף היא מחזירה בתביעות מסך ההכנסות שלה{
לא מוצא את זה עכשיו - אולי מישהו אחר יוכל למצוא

משמע 15 אלף ש"ח
קצת לדייק את החישוב, ה15 אלף האלה זה תשלום תקופתי, נניח לנוחות החישוב שזה שנתי
כלומר אתה משלם כל שנה 15K כלומר 1250 בחודש לפי כלל ה300 אתה בעצם צריך סכום של 375 אלף שקל כדאי לייצר את הכנסה השוטפת הזאת בתיק פרישה
כלומר אתה מקציב 375 אלף שקל בשביל הסיכוי של 1 ל100 לקבל פי 2 סה"כ
יש פה בעיה מאוד גדולה כלכלית לדעתי
נכון המספרים בפועל קצת שונים, כי זה לרוב לא 1 ל100 יותר בקירוב ל1 ל100,000 והסכומים קצת שונים
אבל באחוזים זה ישאר אותו הדבר
קח לדוגמא ביטוח סיעודי לאדם בן 70 - זה לרוב יצא סביב ה500 שקל לחודש בשביל קצבה של 3K חודשית
ההסתברות להיות סיעודי היא 1ל3 בערך (בממוצע לתקופה של שנתיים) ובממוצע בגיל 85
כלומר אתה תשלם 90 אלף שקל בבמוצע בשביל הסיכוי של 1 ל3 לקבל 72 אלף שקל...

אשמח להערות ותובנות מכיוון שלפי התגובות זה נראה כי אני בדעת מיעוט
הרבה אנשים בחורים במודע, לשלם פרמיה חודשית של ביטוח בשביל לישון בשקט
זה בסדר גמור ואפילו הרוב עושים את זה
אני אישית מעדיף קרן חירום אישית שתכסה כל צורך שאני לא חושב עליו מאשר קובץ ביטוחים שנותן מענה למשהו מאוד ספציפי שמשתלם למישהו לבטח
מה עוזר שעשיתה ביטוח ב750 אלף לניתוח בחול שבסוף שברת את היד ואתה עכשיו חצי שנה לא יכול לעבוד או חלית בקורונה וקשה צריך עזרה בבית
או סתם משהו אישי משפחתי קרה שצריך כסף שלא קשור אפילו לבריאות...
אני כמובן לא ממליץ, רק נותן את דעתי לפעמים לא פופולארית

שנה במדינה זה קרה פעם אחת
דירות יצאו מכלל שימוש הרבה יותר מפעם אחת - שריפות, קריסות.
לדעתי לסמוך על זה שמישהו אחר (המדינה, עירייה) תעזור לך בשעת הצורך זו עצימת עיניים. לדעתי האישית שווה לי לשלם כמה מאות שקלים בשנה בשביל להקטין מאוד את הנזק הזה. אבל שכל אחד יעשה את השיקולים שלו על ניהול סיכונים.

דירות יצאו מכלל שימוש הרבה יותר מפעם אחת - שריפות, קריסות.
לדעתי לסמוך על זה שמישהו אחר (המדינה, עירייה) תעזור לך בשעת הצורך זו עצימת עיניים. לדעתי האישית שווה לי לשלם כמה מאות שקלים בשנה בשביל להקטין מאוד את הנזק הזה. אבל שכל אחד יעשה את השיקולים שלו על ניהול סיכונים.
ברור זה מאוד אישי וכל אחד והשיקולים שלו

הדברים שהצגת הם לרוב לא בסכומים מאוד גבוהים
אבל כן תמיד יכול להיות משהו שפתאום יחייב אותך בהוצאה גדולה
כל אחד מהשיקולים שלו

עם המשפט הזה אני מסכים לגמרי וגם אני יש לי ביטוחים פרטיים.

אבל "כלכלית" זה לא נכון, בגלל מה שכתבת, ובנוסף לא פחות חשוב זה התשואה שהכסף הזה שאתה משלם עליו 50 שנה מה הוא יכול לעשות ב50 שנה בתיק השקעות שלך.
זה דווקא נכון כלכלית, תסתכל כמה רחוק כלל ה 300 מהתוחלת לדוגמא - המטרה היא להבטיח הצלחה בהסתברות של כמעט 100% לא שבממוצע תצליח לפרוש. נזק של 700 אלף שקל בהסתברות 1% עלול להביא אותך לכישלון ביעד החיסכון בהסברות דומה, ונזק של 15K בהסתברות 100% זה עוד חודש או חודשיים של חיסכון. אבל בוודאות בלי כשל.

אם זה היה נכון הייתי מסכים איתך...

ברוב הביטוחים אנחנו מבטחים מקרי קיצון שלא מתקרבים לאחוז.
אתה צודק כמובן, 1% הייתה הדוגמא - אבל האמת שלהבין מה ההסתברות למאורעות נדירים שיצרו נזק גדול דורש המון ידע שקשה מאוד להדיוט לכמת. ההסתברות לרעידת אדמה ברמה שתנזוק את המבנה, אתה גם צריך סטטיסטיקות על רעידות אדמה וגם להבין את חוזק המבנה שלך. מודה שזה קשה מידי עבורי מה גם שיש לנו הטיות פסיכולוגיות שגורמות לנו לשערך בייתר הסתברויות קטנות - חלק מהסיבה שאנשים מהמרים לדעתי. לכן לא מאוד ברור לי כיצד לדעת מה המחיר של הביטוח מבחינת התוחלת לאירוע. (אין לי גם ביטחון שחברות הביטוח באמת עושות את זה נכון - כי על אירועים נדירים באמת קשה מאוד לקבל סטטיסטיקה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מרגע זה אתם טובים עם כסף- דירוג אשראי דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 10
S האם יש מוטיבציה להשקיע את כספי הפנסיה מרגע שנקבעה הקצבה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
א שגרת היום שלכם מרגע פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 43
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
H האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200? צרכנות פיננסית 22
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
נ להתאהב זה לפעמים זול ופחות מסוכן מלהשקיע אוף טופיק 35
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
הפרופסור זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי? התפתחות אישית 4
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
י האם זה פיתרון למס רווחי הון? מיסים 8
א זכיתי במחיר למשתכן, האם זה שווה? נדל"ן 7
L האם S&P 500 זה מפוזר מספיק? פוסטים מאיכות נמוכה 26
Tsachi01 לגור עם ההורים - זה לא שחור ולבן אוף טופיק 83
גימפל עושר מבחינתי זה... דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 58
D העולם דוהר בקצב מפחיד ל AGI, למה אף אחד לא מדבר על זה בישראל? אוף טופיק 64
R בעיה בדירוג אשראי - איך פותרים את זה ? שוק ההון 25
mudale222 האם זה סביר לחתום אוואל? נדל"ן 13
A איך זה שבפיקדון דולרי מציעים באיזור ה6 אחוז והתשואה על האג״ח הקצר טווח נושק רק ל5 ? שוק ההון 13
B זה הזמן להכין את גינת ירקות הקיץ אוף טופיק 20

נושאים דומים

Back
למעלה