• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47

יש לך סימוכין לזה?
אולי אי אפשר לחזור למסלולים שהם סגורים למצטרפים חדשים כמו למשל "קרן י הישנה" אבל לא ראיתי שיש מניעה לעבור מכללי למניות וחזרה לכללי
מסלול כללי בוודאות סגור החל משנת 2016.
אפשר למצוא בטח מסמך רשמי, אבל הנה סתם כתבה לדוגמה:

זה גם מצויין באתר פנסיוני של נדב טסלר.
יש חברות שלחלוטין העלימו את מסלול כללי (העבירו את כל מי שהיה במסלול כללי אוטומטית למסלול תלוי גיל), כמו מיטב דש, אבל הרוב פשוט חסמו אפשרות להצטרף (מי שהיה במסלול כללי נשאר במסלול כללי. אך אם יבקש לעבור למסלול אחר, לא יוכל לחזור אל מסלול כללי לאחר מכן).

מה?
למה?
מה האינטרס לחסום את זה?
מניח שהרגולטור רוצה שאנשים יעברו למסלול תלוי גיל... כי מסלול כללי גרוע בגילאים צעירים (פחות מדי סיכון) וגם בגילאים מבוגרים (יותר מדי סיכון).

קודם כל תודה לעונים. הדבר העיקרי מבחינתי שכל הזמן חשבתי שאני משקיע ולא מנסה לתזמן את השוק, ועכשיו הבנתי שאני כן צריך/חייב לתזמן אותו.
ברור שאני מתכנן על לפרוש בגיל 60, אבל מבחינתי זאת לא הבעיה. הבעיה היא שברגע מסויים, כרגע בגיל 67, להבנתי (ואשמח שתתקנו אותי אם אני טועה) אני צריך "לקבע" את הסכום של הפנסיה. וזה מה שמטריד אותי.
כאמור, ככל שאני מצליח להבין, הסכום שיש לי כרגע, בתוספת ההפקדות שיהיו ב 17 השנים הקרובות, ותחת הנחת רווח סולידית, אמור להיות בסדר. אני לא רוצה להיות "גרידי". ולכן עולה המחשבה לתזמן את השוק בכך שאני "אקבע" את הסכום שיש לי עכשיו.
כל העניין של האגחים המובטחים כאמור לא ברור לי. אבל מהדיון פה אני מבין שאני יכול לבחור מסלול אגח, שלא יאפשר למנהלי הקופות להכניס כל מיני נכסים מכל מיני סוגים לענין.
שוב, העניין המהותי מבחינתי הוא ההבנה שאני חייב לתזמן. או לפחות להיות מוכן. ותחת ההנחה (ששוב, היא הנחה), שב 17 השנים הבאות יהיה משבר כלשהו, אני צריך להחליט מה אני רוצה לעשות.

ברור שאני מתכנן על לפרוש בגיל 60, אבל מבחינתי זאת לא הבעיה. הבעיה היא שברגע מסויים, כרגע בגיל 67, להבנתי (ואשמח שתתקנו אותי אם אני טועה) אני צריך "לקבע" את הסכום של הפנסיה. וזה מה שמטריד אותי.
לא בדיוק.
אתה יכול להתחיל לקבל קצבה החל מגיל 60, אבל לא חייב לעשות זאת עד גיל 67. אפשר מאוחר יותר (נדמה לי שעד גיל 80 או גיל דומה) ואפשר לעולם לא ולייעד את הכספים ליורשים. אבל יש חסרונות לבחירה במשיכה בכל גיל, ויש על כך דיונים בפורום.
השאלה העיקרית, בעיני, היא מה מידת הגמישות שלך בדחיית המשיכה ומה העלות של הדחייה הזו אני במצב די דומה לשלך וקשה לי לקבל החלטה כי יש הרבה נעלמים מבחינת המשאבים והצרכים שיהיו לי בעוד 10-15 שנים.

יש הרבה נעלמים בעניין אני מסכים. אבל ההארה הגדולה שהייתה לי בעקבות קריאת הפוסט הזה היא שעל אף שאני לא חושב שאני יודע וגם לא מנסה לתזמן את השוק בתיק הלא פנסיוני שלי, במקרה הזה אין לי ברירה. וזה קצת מעמיס:)

קודם כל תודה לעונים. הדבר העיקרי מבחינתי שכל הזמן חשבתי שאני משקיע ולא מנסה לתזמן את השוק, ועכשיו הבנתי שאני כן צריך/חייב לתזמן אותו.
כאמור, ככל שאני מצליח להבין, הסכום שיש לי כרגע, בתוספת ההפקדות שיהיו ב 17 השנים הקרובות, ותחת הנחת רווח סולידית, אמור להיות בסדר. אני לא רוצה להיות "גרידי". ולכן עולה המחשבה לתזמן את השוק בכך שאני "אקבע" את הסכום שיש לי עכשיו.
כל העניין של האגחים המובטחים כאמור לא ברור לי. אבל מהדיון פה אני מבין שאני יכול לבחור מסלול אגח, שלא יאפשר למנהלי הקופות להכניס כל מיני נכסים מכל מיני סוגים לענין.
שוב, העניין המהותי מבחינתי הוא ההבנה שאני חייב לתזמן. או לפחות להיות מוכן. ותחת ההנחה (ששוב, היא הנחה), שב 17 השנים הבאות יהיה משבר כלשהו, אני צריך להחליט מה אני רוצה לעשות.
אני לא חושב שאתה "צריך לתזמן" יציאה וכניסה מהשוק...יותר להגדיר תוכנית(במידה ואתה רוצה), של ירידה הדרגתית באחוז החשיפה המנייתית ככל שאתה מתקרב לפרישה...אם תחליט שאתה עושה את זה ותעשה את זה בצורה הדרגתית, אתה עושה צעדים על מנת להקטין פגיעה בשל קריסה בשוק לפני הפרישה...
נגיד והשנה תוריד את החשיפה המנייתית מ70% ל 65%...והשוק יקרוס...אז מה? יש לך עוד הרבה מאד שנים לתקן את הנפילה ולא הורדת דרסטית את החשיפה...מצד שני, נניח והמשכת בתוכנית הזו ולקראת גיל 67 החשיפה שלך למניות נגיד ירדה כבר לאזור ה 20%...והשוק יקרוס...לא תקבל "סטירה" שיהיה לך קשה לתקן לפני היציאה לפנסיה...

עקרונית, אם היו משדרגים את המערכת הפנסיונית, אז היו פשוט עושים מסלול שמאפשר את הירידה בחשיפה לנכסי סיכון בצורה "אוטמטית" לאלו שבוחרים בכך...אבל כרגע יש בעיקר איזה יצור כלאיים של מסלולים שבהם הגוף המנהל מחליט על חשיפות, מערבב מוצרים לא סחירים וכו...אז צריך לעשות את זה ידנית.

תודה על המחשבות. בעיקר מה שקרה אחרי הקריאה פה שהבנתי שכדאי להתחיל עם השינויים עוד מעט ולעשות אותם לאט. הייתי בטוח שאני עוד רחוק מהשינוי של המסלול, ואני מבין שאני קצת יותר קרוב ממה שאני חושב...
עדיין כל עניין האגח המיועדות לא ברור לי. אבל כן ברור לי שאני לא רוצה לעבור בשום אופן למסלולים תלויי הגיל שלהם.
בכל מקרה, אני מעריך מאוד את המחשבות שלכם.

טוב. נכנסתי לאתר של החברה המנהלת את קרן הפנסיה. ממה שאני מבין מהאתר אני לא יכול להעביר חלקים, אלא לשנות מסלול באופן גורף לתגמולים או לפיצויים. מחר אנסה להבין אם יש דרך להעביר רק חלק או לא. אם לא ניתן, לא ברור לי מה ניתן לעשות, כי אני לא רוצה את המסלולים תלויי הגיל שלהם.

טוב. נכנסתי לאתר של החברה המנהלת את קרן הפנסיה. ממה שאני מבין מהאתר אני לא יכול להעביר חלקים, אלא לשנות מסלול באופן גורף לתגמולים או לפיצויים. מחר אנסה להבין אם יש דרך להעביר רק חלק או לא. אם לא ניתן, לא ברור לי מה ניתן לעשות, כי אני לא רוצה את המסלולים תלויי הגיל שלהם.
איזו חברה?

אתה בטוח? לזכרוני אתה קובע אחוזים לכל מסלול.

כלל. לא הצלחתי או לא מצאתי את זה בשירות העצמי, ועוד לא הגעתי לתשובה מוסמכת.
מוזר. אני לא ב״כלל״ אבל בקופה שלי כשבוחרים ״שינוי מסלול השקעה״ באחד השלבים (מסך שני או שלישי) צריך למלא אחוזים לפי מסלול.

כלל. לא הצלחתי או לא מצאתי את זה בשירות העצמי, ועוד לא הגעתי לתשובה מוסמכת.
אני חושב שבכלל אכן לא ניתן לפצל למספר מסלולים (מלבד פיצול של פיצויים ולתגמולים).
אם פיצול כזה חשוב לך, יש חברות אחרות שמאפשרות זאת.

אני מחכה לתגובה שלהם, אבל כן, נראה לי שפיצול כזה חשוב לי. עד עכשיו הייתי מרוצה מהקרן, ודמי הניהול שלי טובים ובגדול אין לי עניין לנייד את הפנסיה. אבל מסקנתי מהשרשור הזה שאני רוצה לעשות את זה, ואני רוצה לעשות את זה בצורה הדרגתית.

טוב. כלל לא מסוגלים לעשות את זה. סיבוך נוסף שיש לי הוא שיש לי שני מעסיקים שונים, מה שגם לא כל הקופות יכולות להכיל.
הדרך היחידה שבה אני יכול לבצע משהו בכלל, היא להיות במסלול שונה בתגמולים או בפיצויים, אבל זה מאפשר רק שינויי בשליש מהתיק או בשני שליש מהתיק. זה לא ממש הדרגתי. אבל זה כן משהו. מישהו יכול להגיד באיזה קרן פנסיה זה כן אפשרי?

מישהו יכול להגיד באיזה קרן פנסיה זה כן אפשרי?
הפניקס מאפשרים להרכיב תמהיל שבו אתה בוחר איזה אחוז הולך לאיזה מסלול, וגם פיצול בין צבירה להפקדות חדשות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אגוז_קוקוס מעבר למסלול פנסיה עם יתרת נכסים נמוכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
C מעבר למסלול פנסיה "בטוח" לפני תיקון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
adisolo מעבר למסלול סנופי קופת גמל שוק ההון 0
לא חשוב שמות עזרה| פענוח תעודת זהות בנקאית ושיקול מעבר למסלול עמלות עו"ש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 68
קורא הדוק מעבר ממסלול למסלול במוצר פנסיוני - מי סופג את העלויות שוק ההון 4
D מעבר מאינטרקטיב ישראל לIBKR שוק ההון 1
Z מעבר לעבודה מחו"ל תמורת קבלות מיסים 39
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 21
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה