• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מניות לטווח ארוך?

Sinister

משתמש בכיר
דירוג
1,778
נתקלתי בכתבה החביבה הזו:
http://www.economist.com/blogs/buttonwood/2016/01/investing

מיד נזעקתי והסברתי לעצמי מדוע זה לא נכון, וההוא לא נכון, וזה לא רלוונטי וכו'. מצד שני אני מאמין בלאתגר את ההנחות שלנו, ויש להם נקודות מעניינות ששווה לתת עליהן את הדעת

כתבה נחמדה. הנה דעתי: בסופו של יום בגדול מאד, יש לך שלוש אפשרויות לשים את הכסף: אג"ח מדינה ארוך, מזומן ומניות. אם אתה בוחר באג"ח בינוני זה מאד דומה לקומבינציה של מזומן ואג"ח ארוך (לא שקול, אבל מאד קרוב).
עכשיו השאלה כמה לשים איפה: 50% מניות, 50% אג"ח (בינוני למשל) או 90% מניות 10% וכו'.
אף אחד לא יודע את התשובה, והיו בהחלט תקופות ארוכות, וזה כתוב בכתבה שלך, שאג"ח השיג את המניות (למשל, בארה"ב משנת 2000 עד 2011).
אבל מי שבחר לשים את הכסף שלו 100% מזומן ב-2007 (מבחינתי, אג"ח קצר כמו מק"מ זה מזומן), ב-2013 גר בבית קטן מאשר השכן שלו שב-2007 השקיע 100% במניות. כך שגם לשים 100% מהכסף במזומן זה מסוכן יחסית לאלטרנטיבה.
לכן, אף פעם לא הבנתי את הגישה של 100% מניות.

דבר מעניין שלמדתי מהכתבה הינה שאם אני מושקע בכל העולם, ואם אני מסתמך על העבר, אזי סקאלת הזמן האופיינית להשקעה בעולם ארוכה מסקאלת הזמן להשקעה בארה"ב.

הכתבה מתייחסת לתקופה לא נורמלית, בין 1996 והיום. בתקופה זו הריביות בעולם דוכאו באופן שיטתי, כך שהתשואות על אג"ח היו גבוהות מלאכותית, וגם פשיטות רגל ממשלתיות היו נדירות. גם ביצועי שוק המניות אינם נורמליים בתקופה זו.
לדעתי אנחנו הולכים לפרק זמן ארוך (10 שנים) שבו גם אג"ח וגם מניות יבצעו רע יותר ממזומן, שלא לדבר על זהב. השאלה היא איך להפסיד כמה שפחות, לא איך לעשות רווח. הפתרון שלי הוא הקצאה בין מזומן לזהב.

לכן, אף פעם לא הבנתי את הגישה של 100% מניות.
מצטער, לא הבנתי.

מצד אחד אתה אומר שמי ששם את הכסף שלו ב-2007 במניות גר היום בבית גדול יותר, ועם זה אני מסכים, ומצד שני, אתה אומר שאף פעם לא הבנת את הגישה של 100% מניות.
למה לא הבנת, הרי אמרת את זה בעצמך:
אבל מי שבחר לשים את הכסף שלו 100% מזומן ב-2007 (מבחינתי, אג"ח קצר כמו מק"מ זה מזומן), ב-2013 גר בבית קטן מאשר השכן שלו שב-2007 השקיע 100% במניות.

כלומר, השקעה במניות עדיפה על פני השקעה באג"ח או לתת לכסף להירקב בעו"ש - זה מה שהבנתי מדבריך עד שכתבת את המשפט האחרון בתגובה.

מצטער, לא הבנתי.
אכן לא הבנת. אמרתי שהיו תקופות בהן מניות נתנו תשואה גבוהה יותר, והיו תקופות ומדינות בהן אג״ח נתן יותר, גם לטווח ארוך יחסית. זה גם מה שכתוב בכתבה.
לכן, להמר 100% על מניות זה מוזר בעיני, בהתחשב בהסטוריה.

מישהו יכול להסביר לי את העניין עם מזומן? להשקיע במזומן זה נשמע לי אוקסימורון. אם אני משקיע מאה אחוז במזומן, זה לא אומר שאני בכלל לא משקיע?

אחרת, המסקנה המתבקשת היא שהייתי משקיע עוד לפני שנחשפתי לסולידית, והשקעתי הכל במזומן, ואולי אפילו הייתי עושה תשואה עודפת על ההשקעה הנוכחית שלי במניות. אני לא מבין את זה.

להשקיע במזומן זה להמר נגד האינפלציה של המטבע (שקל במקרה שלנו), כי המניות והאג"ח (הצמוד לפחות) "מוגנות" מאינפלציה.

אם אני משקיע מאה אחוז במזומן, זה לא אומר שאני בכלל לא משקיע?
זה עניין טרמינולוגי, אבל בשורה התחתונה ההגדרות פחות מעניינות.
אם יש לך הון אתה חייב לקבל החלטות ואם לא לקחת שום החלטה וברירת המחדל היא שאתה יושב על מזומן, ניתן לומר שזה שקול לבחירה להשקיע למזומן. בכל מקרה, זו התוצאה הסופית בין אם נתת על כך את הדעת ובין אם לאו.

מישהו יכול להסביר לי את העניין עם מזומן? להשקיע במזומן זה נשמע לי אוקסימורון. אם אני משקיע מאה אחוז במזומן, זה לא אומר שאני בכלל לא משקיע?

זה כבר קצת תלוי באיך אתה מגדיר את המילה להשקיע. המילה השקעה מביאה קונוטציה של אנשים שהולכים לבורסה וקונים מניות, אבל כמובן שזו לא כל התמונה.
בעצם יש לך הון מסויים, ערך כלשהו. ויש לך כמה דרכים להחזיק בו - זה יכול להיות בית (נדל"ן), זה יכול להיות זהב (פעם זה היה מקובל), זה יכול להיות ניירות ערך (מניות), וזה יכול להיות כסף (שקל, דולר, יורו). כשאתה משאיר את ההון בצורת כסף, אתה אמנם לא משקיע אקטיבית במובן המקובל של המילה, אבל אתה בהחלט בוחר להשאיר את כל הונך בצורת כסף, על כל המשתמע מכך. (שזה שאתה תשחק את הונך בקצב איטי אבל בטוח עקב האינפלציה).

אחרת, המסקנה המתבקשת היא שהייתי משקיע עוד לפני שנחשפתי לסולידית, והשקעתי הכל במזומן, ואולי אפילו הייתי עושה תשואה עודפת על ההשקעה הנוכחית שלי במניות. אני לא מבין את זה.
שוב, בחרת לאחסן את כל הונך במזומן. לאחסן או להשקיע - זה כבר סמנטיקה. ובהחלט היו לא מעט שנים שהתשואה של מזומן (0 נומינלית) הייתה גבוה ממניות (שאלה היו כמובן השנים בהם האפיק המנייתי ירד, כלומר תשואה שלילית)

אלקציה של אפיקים באופן דינאמי לפי תנאים משתנים שקולה לכאורה לבחירת מניות
אבל לאור השינויים האיטיים יחסית זה לא בילתי סביר לא בהכרח להיצמד לתיק תאורטי אלאלבצע אדפטציה לתנאי המקרו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
gino מניות לטווח ארוך ניהול תיק אישי - עמלות שוק ההון 6
navv השקעה לטווח ארוך, אג"חים בריבית שלילית לעומת מדדי מניות מפוזרים שוק ההון 19
Z ציטוט מספר "מניות לטווח ארוך" של סיגל בנושא תיק 500 מניות או אינדקס שוק ההון 8
J האם כדאי למשקיע לטווח ארוך לקנות מניות דיבידנד? שוק ההון 12
H 100% מניות - השקעה לטווח ארוך... שוק ההון 92
S יש היגיון כלכלי תשואתי לא להשקיע 100% מניות לטווח 20 שנים+? שוק ההון 55
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
mk1 השתלמות IRA תמהיל מניות שוק ההון 4
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
JaywalkerPenguin מניות דואליות שוק ההון 9
R פטור ממס רווחי הון על תרומת מניות מיסים 8
N הימנעות ממס יסף - בעת מכירת מניות בסכום גדול מיסים 17
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
י שברי מניות בפסגות טרייד שוק ההון 5
N אסיפת בעלי מניות שוק ההון 6
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
E מניות preffered שוק ההון 0
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
B התייחסות לRSU של מניות דיוידנד בפרישה מוקדמת שוק ההון 9
N חיפוש מדד לפי מניות שוק ההון 6
N בעלי מניות לאחר עסקת רכישה שוק ההון 16
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10
מ החזר מס על השקעה בBTB ובקרן כספית ועל המס שלקחו לי על דבידנד של מניות מיסים 8
מ Cost Basis עבור מתנת מניות בתוך משפחה מיסים 7
קפיטליסט_מרושע העברת מניות ל IB - מס רווחי הון מיסים 5
M נתוני מסחר של מניות ישראליות להורדה או דרך API שוק ההון 5
B אפשרי לדווח מס ממכירות של מניות לפי LIFO ? מיסים 4
S חלוקת תקציב בין נדלן ושוק ההון (מניות) נדל"ן 6
B מס על מכירת מניות מאקזיט מיסים 5
D קרן צוברת מניות dividend aristocrats? שוק ההון 1
L מיסוי ריאלי/נומינלי על מניות חו"ל, מכירה רעיונית מיסים 3
H פתיחת תיק מניות במיטב דש שוק ההון 4
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ה מיטב גמל להשקעה מסלול פאסיבי - מדדי מניות, תשואה לא מוסברת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
Z אתר שמציג אחוזי IV לאופציות של מניות באופן מרוכז שוק ההון 3
Z מיסוי מניות E-Trade ו IBI - ניכוי מס מלא - הייטק מיסים 8
ה תובנות עצות על תיק מניות קיים שוק ההון 3
יבגני וולף אינדקס עולמי של מניות שמחלקות דיבידנד לפי DGI שוק ההון 13
W העברת מניות לאחותי - השלכות מיסוי מיסים 0
D האם אחזקת תיק מניות במספר ברוקרים שונים מחייבת בהגשת דוח שנתי? שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה